Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Bioflow 3.0

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Filtr Bioflow 3.0
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.10.2023 14:43 Muž Roger [1873] Re: rejlin
Jestli nemáš zkušenosti, nemá smysl dělat rozbory vody. Odstav co2, výtok dej do směru jak jsem psal, nakup nenáročnou zeleninu, světlo 6h denně a dál uvidíš. Jakmile se dotoho začneš potápět bez zkušeností, tak se zpravidla nadělá větší paseka. Upřímně, když se podívám na tvůj seznam rostlin, tak nevidím důvod přidávat co2 a hnojení. Začni od začátku a postupně zvedej nároky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2023 10:17 Muž rejlin [1] Re: Lojza007
Ok, hádat se nebudu.. Stavím se tam.. už sem tam dlouho nebyl. :-D Zkusím se jich poptat jestli je něco nenapadne.. díkes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2023 10:16 Muž rejlin [1] Re: Roger
Zkušenosti zatím nemám.. Akva jsem měl několikrát, ale ne tak osázené - snažil jsem se vybíral nenáročné rostliny.. No dle rad zkusím tady po Brně sehnat rozbor vody - čeho je moc a čeho málo a pak postupně ladit světlo atd..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.10.2023 09:54 Muž Lojza007 [1175] Re: rejlin
Pokud by to bylo tak zásadní, nikdy by nemohly fungovat bezfiltrační nádrže, který tady pár členů taky má. A že se mají hýbat všechny rostliny je taky nesmysl akorát tak z reklamních videí akvaristik. To se tady za chvíli budeme moct bavit o tom, že bez Matrixu není možný správně vodu filtrovat, to ty videa s oblibou taky tvrdí.
Rampu si tam klidně dej, ale nečekej zlepšení. Navíc rampa rozloží sílu proudu, takže se ti zase všechny rostliny nebudou hýbat. Pak budeš řešit naddimenzovaný externí filtr a po jeho pořízení se zase nic nezmění. Příčina tvýho problému s řasama určitě není ve filtru.

EDIT: Zajdi si do Sklorexu a u těch výstavních nádrží se podívej, jak moc ta voda proudí a že určitě nehýbe se všemi rostlinami, přesto ty nádrže mají moc pěkný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2023 09:53 Muž Roger [1873] Re: rejlin
Nemyslím si, měl jsem ho taky a vše bylo ok. Pokud výtok nenamíříš přímo do rostlin ale ke hladině, nejlépe šikmo k zadní stěně tak je vše ok. Pokud rostliny strádají, hledal bych chybu jinde.
Například CO2 a hnojení vs světlo atd.

Otázka je, jaké máte zkušenosti, zda není lepší vypnout co2, osázet jednoduchými rostlinami, a až to dostanete trochu do ruky tak začít s náročnými rostlinami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2023 09:25 Muž rejlin [1] Re: Lojza007
To nevím, hodně jsem to teď načítal a většina názorů je, že je proudění vody v akva důležité. Nemyslím tím proud, ale proudění jako takové. Nedaří se mě tu trysku dát tak, aby proudění hýbalo pokud možno všemi rostlinami a dostávaly se tak k nim živiny. Tak se chci zeptat kdo to jak má nastavené - někde jsem viděl, že dozadu, někde dopředu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2023 09:20 Muž rejlin [1] Re: Sha
Už jsem nad tou rampou přemýšlel. Nevím, jestli ten proud pak projde k těm rostlinám za kamenama - když půjde zepředu. Protože ty rostliny vzadu jsou všechny zdravé a rostou krásně, řasa tam není. Poslední cca měsíc mě to jede bez toho kolena, takže proud jde přímo podél zadní stěny.. Myslíte nechat poslat vodu někam na rozbor? Na tom dně mám myslím 3-4 velké japonské substráty, takže jak PH, tak KH jsou hodně nízké.. Vše ostatní podle testu (papírového) je tak nějak v toleranci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2023 09:15 Muž Lojza007 [1175] Re: rejlin
To je jenom takovej reklamní kec, výtok filtru nemá tak zásadní vliv na akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2023 09:10 Muž Sha [500] Re: rejlin
Zkuste rozstřikovací rampu. Pokud jste manuálně zručný, provizorně sbastlit nebo koupit. A rozbor akvarijní vody by se také hodil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2023 08:18 Muž rejlin [1]
Ahoj, kam nejlip poslat proud z tohoto filtru? Mam vyzkouseny snad vsechny varianty a porad nejsu spokojenej a rostlinky (asi) vlivem spatnyho proudu chradnou :(
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2021 06:24 Muž Shimi [678] Re: Lukáš
Čerpadlo tam nalepené není. Odpoj ho od elektriky a potom ho chytni a vytáhni směrem nahoru. Někdy se stává, že drnčí celá ta přepážka, která odděluje šachtu filtračních materiálů od šachty, kde je čerpadlo a topítko. Celá ta přepážka se dá když tak vyndat. Stačí jemně zatlačit zevnitř na boční stěnu v horní části filtru směrem do akvária a tu přepážku celou vysunout. Je tam takový "zobáček", který ji tam drží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2021 00:58 Lukáš – Hlučnost
Ahoj, z ničeho nic mi asi před 3 dny začal hučet filtr, předtím kdyz se to stalo pomohlo vyčistit štětečkem ten vnitřek kde je jinak nandaná trubice na výtok a teď ne. Filtrační náplně jsou čistý. Přijde mi že po čištění je to ještě horší ???? čerpadlo vyndat nejde, je tam asi nejspíš taky nalepený. Nemáte prosím rady jak ztišit tento filtr? Normálně je tichý,nevím co se stalo, akvárko mám od března.
Edit: Jo kdyby pomohlo je to v juwelu set 240 l.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2021 20:10 Muž Idefix [0] Re: Idefix
Tak rampa je hotova i s vnejsim atomizerem pro lepsi rozpousteni co-cka ,a ponechal jsem cerp.hlavu 600l/h a je to super :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2021 14:58 Muž Idefix [0] Re: M0RGAN
To kolinka mam doma mozna dokonce 2 krat :) jake jsi koupil trubky, na vyrobu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2021 14:17 Muž Icko [6] Re: Shimi
normalne som si to musel ist overit :) Mas pravdu, v Riu 125 je 500vka. Tak ale to zas taky zasadny rozdiel snad nebude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2021 14:12 Muž Icko [6] Re: faba
Aj ja mam Cirax - naspodku, inak uplne plne sameho molitanu roznej porovitosti a navrchu biela vata, ktoru menim cca raz za mesiac. Carbon (aktivne uhlie) vypln som po dvoch mesiacoch od zalozenia zrusil. Voda cista ako lusk palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2021 14:11 Muž Shimi [678] Re: Icko
Pokud jsi to čerpadlo nevyměnil, tak z výroby je v Riu 125 čerpadlo s výkonem 500 l/h. To jenom pro upřesnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2021 14:07 Muž Icko [6] Re: Idefix
Mne ta 600vka pride v mojom Riu 125 tak akurat. obidva kose mam plne, mozno ak ty nie, tak to "naláduj" a uvidis :-P ci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2021 13:07 Muž M0RGAN [120] Re: Idefix
Já bych ocenil spíš možnost jeho regulace :-D Taky jsem si na Aliexpressu koupil nějaký nástavec, na který už snad půjde připojit nějaká rozstřikovací rampa, protože mně ten silný proud v akváriu už toho originálního čerpadla přijde zbytečně silný. www.aliexpress.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.07.2021 12:43 Muž Shimi [678] Re: Idefix
A k čemu by to bylo dobré? Chceš z toho udělat vířivku?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2021 12:28 Muž Idefix [0] – Cerpaci hlava
Ahojte myslite ze by nebylo od veci vymenit cerpaci hlavu? Mam juwel rio 180 a hlava je na 600l/h nebylo bx lepsi dokoupit 1000l/h?
Diky za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2021 14:51 Muž M0RGAN [120] Re: faba
Tady je dobré video o náplních do tohoto filtru
youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2021 18:41 Muž Fandy [0] Re: faba
Přidal jsem do filtru Clear water a Seachem Purigen v sáčcích, zatím perfektní, voda křišťálově čistá, jinak cirax, molitany a vata nahoře, aktivní uhlí jsem zrušil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.06.2021 10:28 Muž Shimi [678] Re: faba
Kolik balení toho Ciraxu? Pokud jedno, tak ho dej úplně naspod a na něho naskládej jemný molitan. Sice zbytečná investice, ale to už je teď jedno.

PS: A mimochodem, jak poskládat jednotlivá filtrační média máš vyobrazené na obalu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2021 09:46 Muž faba [0] Re: Shimi
Vše je nové :-D dokoupil jsem cirax
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.06.2021 19:46 Muž Shimi [678] Re: faba
Já jsem pro jednoduchost, páč v té je síla, takže za mě zaplnit oba plastové držáky molitanem. Nepředpokládám, že budeš filtr nějak upravovat, takže bych to udělal tak, že bych první držák, který bude nasunutý vespod (druhý stupeň filtrace), zaplnil modrým molitanem PPI30 (ten jemnější) a druhý držák, který bude nasunutý nad ním (první stupeň filtrace) molitanem PPI20 (ten hrubší) a úplně nahoru bych dal jeden plátek bílé vaty. Teď záleží, jestli máš ten filtr nový nebo použitý, páč nevíme, kolik toho filtračního materiálu v reálu máš. Na 99% budeš muset něco dokoupit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2021 08:02 Muž faba [0] – bioflow 3.0 filtrační média
Ahoj.Prosím o radu jak a jaké média poskládat do filtru bioflow 3.0.Jde mě o to zdali něco dokoupit a podobně.Moc děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2021 03:37 Muž nekdo [353] Re: gabinka632
já to řešil tak, že jsem si koupil v hobby marketu plastový U profil takového průřezu, aby šel prohákovat (možná někde doma máte zbytek nějaké takové lišty, nebo u sousedů - stačí ho 2x 10 cm, nebo i méně dle toho na kterou stranu budete lepit - prostě aby se stejný profil zaklesl do sebe, když ho otočím z druhé strany do proti ( C, H, U - nejmenší co jsem našel), přilepil ho silikonem na filtr nahoru, druhý den odpustil cca 8 cm vody při výměně (záleží na tom, jak vysoko si ho nalepíte), otřel akvárko tam, kde jsem chtěl lepit suchým hadrem, přilepil profil na akvárko a nechal uschnout a bylo (profil je obráceně než na filtru, takže gravitace zařídí, že profily se do sebe zaháknou).
Několik postřehů z tohoto řešení:
1) je lepší lepit na delší stranu filtru (předělával jsem) - větší plocha "uchycení" dává větší možnost nepřesnosti při lepení na akvárium (aneb jak moc rovné to trefíte na obou lepeních)
2) prostor za filtrem je sice hluchý, ale vzhledem ke konstrukci filtru k mírnému pohybu vody dochází (voda za filtrem nehnije - toto je velmi subjektivní, záleží na tom, jak moc velkou péči akváriu poskytujete běžně a co máte za osazenstvo a samozřejmě také na rozměrech toho profilu)
3) je velmi vhodné do filtru dát i nějaké keramická média - respektive něco těžšího
- aby se filtr nehongal podle pohybu vody (když byly jen molitany, tak to dělalo)
4) čištění filtru se stává celkem příjemnější (nevypadá tolik bordelu do akvária) a samozřejmě manipulace s tím filtrem jako celkem ( odpojím kabely, vezmu do kýblu a odnesu do koupelny) - pozor, ne vždy - pokud máte vypiplanou zahrádku okolo, tak filtr netrefíte nikdy přesně zpět tam, kde byl předtím (Murphy by měl radost)
a ještě pár poznatků na závěr:
Lepil jsem silikonem bez obrázku rybičky (stejný silikon, jen jiná cena - bral jsem "neutrální" - aby nesmrděl octem (vzhledem k použitému množství jsem pak zjistil, že je to vlastně úplně srdečně jedno ((a stejně to smrdělo))
Někteří výrobci píšou na silikonu jak moc dlouho to trvá, než to vytvrdne - to je sice hezké, ale nepíšou při jak velké vrstvě a ještě se kryjí, takže mohu s klidným svědomím říci, že vzhledem k množství a tloušťce vrstvy nutné pro uchycení se může voda dopustit zpět již po 3 hodinách bez problému (ne pokud Váš filtr bude vážit 20 kg :))) - ozkoušeno osobně - šel jsem do toho, že to dopustím a v nejhorším přelepím znova (a nebylo potřeba), ale pro jistotu jsem s filtrem nemanipuloval ještě několik týdnů
(jen košatá věta pro skutečnost "drželo to a víc jsem se o to nestaral).
Pokud máte zajeté akvárium s větším objemem vody (což máte), netřeba se obávat odstávky filtru v řádu desítek hodin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.02.2021 22:55 Muž larix [1420] Re: gabinka632
Ahoj. Ja som mal roky tento filter iba voľne položený. Spodok bol mierne zapustený v piesku a na vrchu boli za filtrom také DIY plastové plaváky, aby ostal v kolmej polohe. Prísavky sú fajn riešenie, ak ich dokážeš k filtru pripevniť dostatočne pevne. Ja som sa k tomu neodhodlal lebo som počítal s tým, že filter možno v budúcnosti predám, tak som nechcel robiť nejaké nevratné zásahy.
Inak je to výborný, funkčný a jednoduchý filter. Ja som ho síce trochu upravil ale dobre funguje aj bez úprav.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2021 16:13 Žena gabinka632 [14] – Jak vrátit filtr do akva
Ahoj, potřebovala bych poradit, jak vrátit filtr do akvária, respektivě jak ho tam připevnit. Lepit ho silikonem chce prý 24 hodin a nevím, kam bych dala v takovém případě rybky. Filtr jsem v srpnu vyměnila za externí Sunsun, ale ten už funguje jen taktak a musím ho poslat na reklamaci a nákup nového externího filtru teď pro mně prostě není reálný. tone Chci do akvária tedy prozatím vrátit bioflow 3.0 a uvidím, jestli se pak vykašlu na exter a možná ho tam nechám nadobro.
Dá se to připevnit třeba přísavkama? Přemýšlela jsem, že bych je třeba zkusila nalepit na filtr... Nebo ho tam mám jen tak položit?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2020 18:19 Muž Shimi [678] Re: Lukáš86
Jo, to by šlo. Sice to bude i tak z toho prvního stupně částečně přisávat, ale rozhodně to v tom druhém stupni průtok zvýší. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2020 17:08 Muž Lukáš86 [3] Re: Shimi
Právě toho se bojím, když to zalepím abych nezavařil čerpadlo uvidím s tím spodkem abych to zvětšil, o proud mi nejde mám ještě atmana s 30ti cm kostkou. :-) zbytečný, ale moje věc :-) díky moc
Edit: Tak sem to vyšmoulil jinak, jak dole nemám ten průhlednej plast a jenom síťku s materiálem, tak sem horní plast s molitanem otočil tak aby mi zacpal tu díru uprostřed a je to. Dělal sem to za provozu takže lepení a zvětšování spodní díry by bylo komplikovanější. Tak ale budem teda věřit, že i bez úpravy by se ten proud dolů dostal :-) Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2020 16:27 Muž Shimi [678] Re: Lukáš86
Jsem téměř přesvědčený, že se proud v tom druhém stupni úplně nezastaví, že tam vždycky nějaký bude. Ale jak říkám, já to vyřešil zalepením. K tomu jsem použil tu vrchní krycí krytku, ze které jsem vyřízl o něco větší obdélník, než je ta díra a přilepil klasicky silikonem. Funguje to bezvadně. Když se podívám do šachty z vrchu, tak je krásně vidět, jak se tvoří vír, jak čerpadlo krásně saje.

Edit. Jo a ještě jedna věc. Tu spodní díru jsem zvětšil, abych tím eliminoval částečnou ztrátu průtoku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2020 15:51 Muž Lukáš86 [3] Re: Shimi
Chi chi no nechtěl, jako logicky proud poteče menším odporem, a vybrakovat materiál ze spoda se mi nechce. Hmm hmmm, ale zase si říkám, že i kdybych tam nechal jenom půlku materiálů tak mi stejně nikdo neřekne, že určitě proud poteče i spodem teda. Takže zalepit to. A koukal sem na tebe funguje ti to dobře jo? Abych tím zalepením nezrušil zase nějaký proudění jiný. :-) jinak díky za odpověď. Jinak jak si to pošéfil, normálně akva silikonem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2020 15:43 Muž Shimi [678] Re: Lukáš86
Se 100% jistotou se na tohle odpovědět nedá. Logicky na to jdeš dobře, řešil jsem úplně to samé, ale jak přesně se ty dva proudy rozdělí, tak to je ve hvězdách. Právě proto, abych měl 100% jistotu, tak jsem ten první stupeň zaslepil a mám klid. Teď vím, že 100% objemu vody proteče přes 100% filtračního materiálu. Ale tohle jsi asi slyšet nechtěl :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2020 15:30 Muž Lukáš86 [3]
Ahoj, prosím Vás předčítal jsem fórum a jednoznačnou odpověď jsem nenašel, tak bych prosil o radu. Čistě teoreticky, kdybych spodní část přeplnil biologickou filtrací ( nemám tam ani ten průhlednej plast a asi 1,5 l matrixu a Eheim pro) proteče mi proud i přes tuhle filtrací? De mi o to, že tento filtr je rozdělen na rychlou a pomalou filtraci a asi v půlce filtru se tyto proudy rozdělí, rychleji teče do čerpadla a pomalý do spodní části a do čerpadla. De mi o to jestli tu přeplněnou spodní část filtru proud mine ( poteče menším odporem jenom do půlky) a nebo neexistuje konstrukčně aby proud neprošel přes spodní část filtru. O výstupní proud mi nejde. Děkuji mnohokrát

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2020 20:31 Muž Shimi [678] Re: Ondra
Safra, to je otázek :-) , tak jdeme na to.

A) Bude, ale je to zbytečně drahé. Na Cirax se vykašli, je to jenom marketing. Řeknu to jednoduše, do horního koše úplně nahoru dej bílou vatu a do celého zbytku dej modré jemné kostky biomolitanu (jsou součástí balení, ale musel bys jich ještě pár přikoupit, protože originální počet by ti nestačil. Nicméně stojí pár drobných, takže pohoda). Mimochodem, modrý hrubý molitan je v balení jen jeden, zbytek jsou jemné.

B) Dává. Vatu bych já osobně nečistil, ale vyhodil. Stojí pár kaček, takže nějaké propírání nemá smysl, nic neušetříš a stejně to už potom není ono. Zbytek filtru vydrží v poho půl roku jako nic, záleží jak budeš mít zarybněno. Tohle se řeší podle situace (pokles výkonu, atd.).

C) Jde to, sám jsem to nedávno řešil, ale připrav se na to, že do toho filtru potom už nedáš topítko, protože tam pro něho nebude místo. Respektive se musí uříznout jeho držák, aby se tam vešlo čerpadlo, které se musí otočit o 180 stupňů. Zároveň se musí vyvrtat nová díra pro výstup z toho čerpadla. Vím, zní to jako sci-fi, ale v reálu je to brnkačka a zvládne to každý alespoň trochu zručný jedinec. Filtr bude fungovat naprosto bez problémů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2020 19:12 Ondra – Náplně správně a přesun vlevo dozadu
Ahoj,

kupuju Rio Juwel LED 180l, původně jsem podlehl výkřikům, ať filtr vyhodím a koupím externí, nicméně po pročtení zdejších příspěvků jsem se rozhodl, že si vystačím s již vloženým juwelovským Bioflow 3.0 M. Chci mít společenské akvárko (neonky, pancéřníčci a něco většího k tomu - asi párek čichavců), které nepřerybním a budu tam mít dostatek nenáročných rostlin.

S ohledem na předchozí příspěvky jsem došel k závěru, že co se náplní týče, nemám se řídit juwel návodem, ale dát naspod cirax a nahoru místo aktivního uhlí a nitraxu jen hrubou houbu. Můžete mi, prosím, potvrdit, že má úvaha je správná, když si filtrační náplně sestavím (seshora) takto:

Vata - 3x modrá hrubá houba (1. místo biocarbu, 2. místo nitraxu a 3. standardní) - 1x jemná houba - 1x cirax. . A) Bude to, prosím, takto ok?

B) Co se údržby tohoto setupu týče, tak každý týden proplachuju (vodou z akvárka) / měním vatu nahoře a ostatní náplně propláchnu akvárkovou vodou 1x za 6 - 12 měsíců. Opět, dává to takto, prosím, smysl?

C) V neposlední řadě poslední dotaz - filtr je defaultně vpravo vzadu, mně by víc vyhovoval vlevo vzadu kvůli poloze akvárka v místnosti. Borec z juwelakvárií mi říkal, že když to vezmu u nich, jsou schopní mi to doleva dozadu přehodit. Když tuto změnu umístění udělám, nepokazím si tím něco a neohrozím tak nějakou funkci / vlastnost filtru?

Díky moc za pomoc :-)

P.S.: Prosím vás, nepiště mi tipy, ať se na to celé vybodnu a sestavím si něco vlastního - jsem v těchto věcech strašný tragéd, proto si kupuju setové řešení, ideálně mi zkuste odpovědět na dotazy a-c.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2020 11:00 Muž Roger [1873] – Náplně
Ahoj, pletu se nebo už Juwel nedělá kroužky do filtru, vloni jsem je v nabídce viděl, byly v té krabičce stejně jako cirax, teď hledám a nemohu najít, jejich pozici obsadilo jakýsi aktivní uhlí carbax.

www.juwelakvarium.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2020 22:51 Muž Zdendasss [15] Re: Magic
To by neměl být žádný problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2020 13:59 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Zdendasss
Budeš časom potrebovať hodne dlhú štetku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.02.2020 13:17 Muž Zdendasss [15] Re: Zdendasss
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak jsem si nakonec vyrobil flétnu sám :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2020 03:21 Muž 1965 [35] Re: Zdendasss
Číst se Ti nechce ? Tady strana 3 je tam nějaké foto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2020 23:58 Muž Zdendasss [15] – Rampa
Dobrý den. Nevíte někdo, kde bych sehnal takovou tu roztřikovaci rampu pro bioflow 3.0? Děkuji.

Edit: A máte někdo zkušenosti s jejím připojení na filtr? Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2020 09:24 Muž Zip [277] Re: aquafan
Carbax - aktivní uhlí se používá většinou po přeléčení AQ nebo nárazově při nějakém problému.
Trvalé umístění v AQ se většinou nedoporučuje, může zachycovat i prospěsné látky, např. humidové látky.
Navíc má v AQ omezenou životnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2020 00:50 Muž aquafan [1] Re: Zdendasss
ahoj, já mám ve spodním koši přidaný ten Cirax + teď jsem tam dodal v síťce Matrix (místa je tam dost)a v horním koši mám přidaný ten Carbax, ale psali tady že to uhlí je zbytečný, tak až bude potřeba vyměnit, tak tam dám něco jiného, jinak nahoře měním jenom tu vatu (originál)a filtr zatím bez problémů, voda průzračná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2020 23:51 Muž daktari [147] Re: Zdendasss
Zdravím, určiťe bych přidal cirax do volné pozice ve spodním koši. Případně ještě druhým ciraxem nahradil jednu modrou houbu, tak jsem to měl já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2020 23:41 Muž Zdendasss [15] – Bioflow 3.0
Fotka k příspěvku Dobrý den koupil jsem si Rio 180 mám tam ten bioflow 3.0 se základními filtračními médii ale nevím jaké tam mám ještě dokoupit, výrobce uvádí o 4 médiích které se dají dokoupit měli by se tam vejít ještě dvě. Podle toho co jsem četl většina lidí si dokoupi ten cirax.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.01.2020 12:19 Muž Zip [277] Re: Starej Fotr
Osobně jsem doplnit jen Cirax, jinak vše původní.
Filtrační bílou vatu kupuji originál, ale proplachuji. Měním ji až když se rozpadá.
Mám dost kytek a méně ryb a pohoda.
Biomolitan proplachuji tak 1-2x ročně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2020 12:16 Muž Shimi [678] Re: Roger
Bez skel je to 156 litrů. Jinak Juwel v podstatě nelže, to akva má opravdu reálných 180 litrů (100x40x45 = 180).

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 6 7

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 7937x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16724-filtr-bioflow-30