Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Bioflow 3.0

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Filtr Bioflow 3.0
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2019 23:03 Muž Roger [130] Re: Atomret
No vidíš, jsi mi připomněl že ho mám v šuplíku smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2019 15:03 Muž Atomret [26] Re: Roger
škrtítko seženeš asi za 20 i ve zvěráku....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2019 10:35 Muž Roger [130] Re: pepaK
Regulátor z infuzních setů? Jak to vypadá a kde se to dá sehnat? Já právě ten stav po bublinkách nedocílím s tímto regulátorem, na můj vkus i na minimum jich je tam moc. Prodloužit hadičku proč? Mám ji nad hladinou byť mám akva naplněné po risku max
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2019 08:43 Muž pepaK [0] Re: Roger
Zdravím, difusor od Juwellu používám už dlouho, a bez problému. Stačí menší úprava, prodloužit hadičku na přívodu vzduchu mimo AQ a přívodní vzduch přiškrtit dle potřeby.
Já používám regulátor z infuzního setů, regulace jde doslova po bublinkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2019 08:10 Muž Roger [130] – Difusor
Ahoj, používáte někdo originál Juwell difusor o2? Koupil jsem ho aby nahradil kamínek a dopřál tak Sevelkám l, ale přijde mi že i když ho uškrtím tak bublinek je moc, kór o proti kamínku, máte někdo zkušenost zda to nezpůsobí pak nějaký problém?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2019 23:58 Muž Atomret [26] Re: Roger
Bych to udělal, líp:-)))))))))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2019 23:38 Muž Roger [130] Re: Atomret
Aha, špatně jsem to přečetl, myslel jsem že jsi ji vrtal :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2019 23:30 Muž Atomret [26] Re: Roger
Nemusíš je to vyvrtaná z nějaký čínský fabriky a podle toho to vypadá:-))))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2019 22:55 Muž Roger [130] Re: Atomret
No problém, vyvrtám, díky moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2019 22:51 Muž Atomret [26] Re: Roger
Zejtra Ti to sepíšu....všechno z Invitalu - rostlinnejch akvárií. Jen ty trubky vrtali snad rúčo:-)))))
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2019 22:31 Muž Roger [130] Re: Atomret
To vypadá dobře a funkčně. Dáš mi seznam matroše do sz který jsi na to použil abych jsi mohl být mou inspirací? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2019 22:24 Muž Atomret [26] Re: Roger
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2019 09:13 Muž Atomret [26] Re: Roger
Dočkáš jen se mi s tím v sobotu nechtělo srát.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2019 08:24 Muž Roger [130] Re: Atomret
Já se toho výsledku snad nedočkám :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.07.2019 21:39 Muž jarovo [338] Re: Atomret
Určite áno - mám tiež 80cm a má ešte rezervu
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2019 21:19 Muž Atomret [26] Re: vaclav
Dík za tip, vezmu si to roboty:-)))) Utlačí to filtrační monstrum 80 cm dlouhou rampu vůbec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.07.2019 16:13 R Muž vaclav [10416] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Atomret
Vysypat pískem a nad svíčkou nebo lépe horkovzdušnou pistol uděláš taky kolínko. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2019 12:23 Muž Atomret [26] – Rampa
Tak jsem jí dneska odzkoušel.-( A nějak se tomu nechtělo, budu muset koupit kolínko , protože ta silikonová hadice se škrtí.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.06.2019 21:51 Muž Atomret [26] Re: Roger
Tak jsem tam hodil ,, keramiku,, origo od 'Juwelu. Rampa musí ještě počkat.....musím utopit ten kořen:-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.06.2019 20:18 Muž Roger [130] Re: Atomret
No podle návodu to vypadá že to funguje, ke skimeru (filtru) se lístky dostanou a čekají na mě, všude se vše hýbe a voda se vlní, hladina se točí všude, alespoň zatím a nic nešplouchá. Dej vědět jak jsi dopadl s tou rampou, fota i video neuškodí smich ať se inspiruji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2019 20:14 Muž Atomret [26] Re: Roger
Měl jsem to taky tak.-) Chtěl jsem zkusit, kam to otočit kvůli té rampě.-) Jo šplouchá , ale jsem zvyklej.-)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2019 20:12 Muž Roger [130] Re: Atomret
Fotka k příspěvku Ale to dělá ta voda strašný randál jak šplouchá, když to dám přímo na zadní stěnu, tak sice rachot nedělá, oblouček dělá, hladina se točí ale stonkovky vzadu se ohýbají :) teď to mám takto jak je na obrázku výrobce a vše se zdá ok, všude se to hýbe, ale přišlo mi to divný tak se právě ptám.
Edit: www.akvariumonline.sk/…

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2019 20:08 Muž Atomret [26] Re: Roger
Otoč to nahoru pod 45 grády k zadní stěně. Dneska jsem zapomněl na tu rampu:-))) Matroš už mám.-))))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2019 19:35 Muž Roger [130] – Směr výpusti
Ahoj, chci se zeptat těch co mají tento filtr kam a jak máte natočenou výpusť, podle obrázku v návodu by měl jít směrem k filtračním hmotám což je nahoru ke středu, oblouček se tak dělá, rostliny se hýbou dole i nahoře, hladina se točí, ale všude čtu směřovat na zadní stěnu kolmo, kloub to nemá, ale pevný úhel, abych to měl nasměrovaný tak aby mi proud nedělal rachot padající vody tak to nemohu směřovat k hladině nýbrž do zadního skla, v akva se taky vše točí, teď mi řekněte jak to máte vy

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 20:47 Muž Atomret [26] Re: Sims
Tak tam jeden ,, molitan ,, nechám.-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 20:42 Muž Sims [3] Re: Atomret
Ale ved je jedno co mas v spodnom kosi, hlavne je to ze je to urcene pre biologicke media. Najlepsie take co ma velku plochu osidlenia aby sa vyuzilo kazde miesto. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 20:40 Muž Atomret [26] Re: Sims
Ok, mám to tak v Hailee a funguje to.-) Jenom si myslím, že ten fine citrax je s keramikou zbytečná.-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2019 20:37 Muž Atomret [26] Re: brukiz
Rozjíždím 240.....Jo koukám Praha 4 Krč, jo ve kšeftě jsem byl a propad Juwelu.-) Ty jejich origoše maj za stejný prachy na rostl. akva.....Jsem taky línej a nestojí to mailand.-))))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.06.2019 20:36 Muž Sims [3] Re: Atomret
Budes nadmieru spokojny. V kazdom filtri sa predsa zacina filtrovat najprv mechanicky a potom biologicky. Ak mas mechanicku filtraciu naprd, zanesie sa ti bordelom aj biologicka a bakterie sa nebudu mat kde usadit. Preto by som urcite mechanicku filtraciu nepodcenoval.

Taktiez sa vo filtroch filtruje najprv najhrubsia necistota potom mensia az po najmensiu. Takto to dlho vydrzi. Ma to napriklad aj Eheim alebo JBL ze voda narazi najprv na predfilter kde je hruba spongia a potom ide voda na spodok filtra kde ma keramicke valceky a jemu vatu. Toto je zaklad kazdeho filtra!

Ja vam tu velice rad pridam video chlapika, ktory testuje a vysveltuje rozne filtre. Ja som z toho cerpal pre moj clanok.
Urcite vam to moc ale fakt ze moc pomoze. Teda ak rozumiete anglicky ;-)

www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 20:26 Muž brukiz [59] - RostlinyRe: Atomret
Ono stačí zajít jenom do lékárny a máš plno vaty za pár kaček. :-) Ale já jsem líný na to sestřihování na rozměry, takže si radši zajdu do Juwelu pro ty jejich krabičky/balíčky. smich Prodejnu mám téměř za barákem. potlesk

Uhlí jsem využil pouze při měsíčním rozjezdu akva. Tam se mi osvědčilo úplně perfektně. Pak jsem ho nahradil. Nitrax pouze dle hodnot vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 20:20 Muž Atomret [26] Re: brukiz
no já na ty jemný molitany moc nejsem, takže hore háj nechám tu hrubou , uhlí a nitrax a navrch vatu. Prej prodávaj velkej balík ty vaty od serry, ale zatím jsem jí nikde neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2019 20:16 Muž brukiz [59] - RostlinyRe: Atomret
Je stejně vysoký jako ty houby. Keramika je téměř stejná jako Cirax, takže je to jedno. Jenom Cirax má praktičtější tu krabičku, lépe se s ní ve filtru manipuluje. Nacpeš do toho držáku ty krabičky tři a zbyde tam trochu místa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 19:54 Muž Atomret [26] Re: brukiz
Jak je vysokej ten Cirax. Teda myslíš ty 3 koše? A co stane když tam mrsknu ,, keramiku,, ve filtračním sáčku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 19:08 Muž Roger [130] Re: brukiz
Díky za tip, vypadá to logicky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 19:08 Muž Roger [130] Re: Shimi
Já ještě objednával cirax s jednou hrubou a jednou jemnou houbou, někde jsem to tu četl a tak jsem to tam dal, opravdu si teď už nevybavuji jak to tam mám
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 18:26 Muž brukiz [59] - RostlinyRe: Shimi
Vata je tam opravdu dobrá. Krmím ryby živou potravou (Artemie) a občas se mi stane, že se do akva dostane pár nevylíhnutých vajíček, které jsou pro ryby nebezpečné z důvodu jejich nemožnosti trávení. Ale nacházím je pak vždy právě v té vatě. ;-) Takže opět snadno z akva zlikviduji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 18:16 Muž brukiz [59] - RostlinyRe: Roger
Nahradí mnohem více z důvodu lepší biologické filtrace. Ale nějaký ten molitan tam mít musíš, jinak ti filtrem propluje bordýlek zpět do akva. Proto jsem tam alespoň nechal ty dvě seříznuté jemné houby. ;-) Měl jsem obavu, že to bude málo, ale výsledek mě nakonec překvapil.

Vyměňovat nic nemusíš, to je pouze marketingový trik. Stačí po cca půl roce či roce (podle akva) propláchnout průběžně všechny filtrační hmoty ve vodě z filtru a vše jede dál jak má. ;-) Pouze doporučiji postupně a ne všechny hmoty najednou, abys nezlikvidoval všechny bakterie.

Vatu pouze vyměníš dle potřeby. U mě je to cca jednou za 3 týdny.

EDIT: Jinak Cyrax tedy nahradí oba druhy molitanu, ale pouze z biologické části.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 18:15 Muž Shimi [23] Re: Roger
Jestli ses držel obrázku od Juwelu, tak nemůžeš mít dole 2 hrubé houby. Navíc, 2 hrubé houby nejsou ani v balení, je tam jenom 1 hrubá (modrá) a 2 jemné (modré).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 18:10 Muž Roger [130] Re: Shimi
Já si to teď nevybavuji jak jsem to tam dal, držel jsem se dle obrázku od Juwel akorát jsem přidal ten Cirax a vynechal aktivní uhlí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 18:08 Muž Roger [130] Re: brukiz
Jak to píšeš ty jsem si to podobně vyložil já, proto mě to zarazilo, takže svým způsobem má Bioflow nastaven hmoty dobře, a cyraxem mohu nahradit molitan, chápu dobře? A teď mi řekni který dokáže nahradit hrubý nebo jemný molitan? Vata stojí pár korun a ty molitany něco vydrží ty se nemusí měnit dle plánu Juwel to je mi jasný, ale jestli je cyrax výhodnější mile rád ho nahradím místo molitanu dokud se akva zabíhá. Jsem junák začátečník tak sonduii co se dá abych neměl moc chyb alespoň v tomto základu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 18:07 Muž Shimi [23] Re: Roger
"Ten cyrax nahradí ty houby? " - proboha, vždyť to máš všechno na těch fotkách v tom článku! Samozřejmě, že Cirax nahradí modrou houbu. Jinak jestli máš ve spodní části 2 hrubé houby, tak je to k prdu, vyměnit buď za 2 jemné houby a nebo za Cirax. Být tebou, tak to sestavím přesně tak, jak to má brukiz. Já bych akorát do horního koše nedával tu bílou vatu (bioPad).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 18:00 Muž brukiz [59] - RostlinyRe: Roger
Přesně tak. Cyrax má stejné vlastnosti jako ostatní biologický materiál ve formě miniaturních spór pro bakterie, tedy třeba již ta zmíněná keramika.

Co se týče vaty, je standardně ideální pro nejhrubší část filtrace a to z důvodu její snadné výměny bez vedlejších ztrát. To se týká všech filtrů na trhu. Pokud ji máš ve filtru jinde a v první části filtrace máš jakoukoliv houbu, tak ji časem musíš propláchnout od hrubých nečistot a tím si zlikviduješ bakterie, které tam jsou. hmm Ve vatě se bakterie nebudou držet, nejsou tam pro ně podmínky a proto, když ji zlikviduješ výměnou nebo propláchneš, zmizí ti pouze ten bordel. palec

Ten článek, který tu již byl taktéž zmíněn, je trochu zavádějící. Vztahuje se spíše pouze na to co nejvíce ušetřit. Ale řekněme si rovnou. To ta vata stojí opravdu tolik? Navíc se nejsnadněji zanese, tak nechápu, proč dávat nejhorší složku někam doprostřed nebo nedej bože až na konec. coze Pak kvůli ní musíš rozebrat celý filtr a hezky vše v něm rozvíříš, což nedělá dobrotu celému akvu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 16:40 Muž Roger [130] Re: brukiz
Já teď nevím jak jsem to tam složil, dole mám dvě hrubé + cyrax, a v horním si teď nejsem jistý, tuším že jemnou, pak zelenou a pak tu bílou, ale pořadí netuším, vím že aktivní uhlí jsem dal pryč, ale pátrám po doporučeném sestavení jelikož se v tom nevyznám, díky za tip. Ten cyrax nahradí ty houby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2019 15:50 Muž brukiz [59] - RostlinyRe: Atomret
Já mám složení toto a nemohu si ho vynachválit. Zvrchu dolů.

Horní koš: 1x bioPad, 1x 1/2 bioPlus fine, 3x Cirax
Spodní koš: 1x 1/2 bioPlus fine, 3x Cirax

Ta 1/2 je seříznutá houba. Ačkoliv to tak nevypadá, nikdy jsem absolutně neměl problém s mechanickou filtrací. Spíše naopak. Toto složení mi dokonce zajistilo průzračnější vodu než kdysi s těmi houbami. Mám vyzkoušeno z předchozího akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 15:33 Muž Atomret [26] Re: Atomret
Já mám v ,, malým filtru,, taky aktivní uhlí schovaný v molitanech a nesleduju nic negativního.-) Nesmíš být alchymista. Šimi má pravdu, že funguje i molitanovej bublifuk, ale je jiná doba. Říkám po tejdnu s aktivním substrátem, jsem vylejval skoro čistou vodu.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 15:29 Muž Shimi [23] Re: Roger
Jako mechanická filtrace 100%. Biologická je otázkou, ale vzhledem k tomu, že to má v podstatě 2 stupně (jeden hlavní se silným proudem a druhý vedlejší se slabším proudem), tak bych věřil i té biologické. Jestli to celé složíš jen z biomolitanu a nebo použiješ do toho spodního koše "modernější" materiály, je na tobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 15:23 Muž Atomret [26] Re: Roger
Já ho postavil proti návodu a šneci přežili po tejdnu. Ten jeden , co to nerozdejchal byl jetej. Fungovat to bude..... Ale já to zkusím o weekendu přeskládat podle toho SVK kolegy z článku a uvidíme. A koupím i origo keramiku( aspoň kvůli těm košíčkům) , zas taková darda to není.-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 15:13 Muž Roger [130] Re: Atomret
Teď nejsem moudrý ani z jednoho z vás smich bude vůbec ten filtr fungovat, a mám ho tedy přeskládat. Na druhou stranu, četl jsem zde že prý funguje dobře a nejsou s není s ní krom té vaty problém. Takže teď už nevím vlastně vůbec nic, a už vůbec netuším proč v tom článku tam dával aktivní uhlí když se tu píše že se má raději schovat do šuplíku na horší časy, že po chvíli přestane fungovat a je kontraproduktivní :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 14:19 Muž Atomret [26] Re: Shimi
Jo jenže to ryby nepadaly jak teď.-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.06.2019 13:47 Muž Shimi [23] Re: Atomret
"Ale pokud opravdu voda teče zhora- což je divné" - proč by to mělo být divné? Každý přepadový filtr funguje stejně, z principu. A o nutnosti keramiky bych se hádal. Naši otcové a dědové žádnou keramiku neměli a akvárka jim fungovala bezvadně. Jako kdekoliv jinde jde i tady o prachy, nepodléhat reklamě.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4

Zpět na obsah sekce Technika Přidat příspěvek • Zobrazeno 3690x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/16724-filtr-bioflow-30