Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Bioflow 3.0

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Filtr Bioflow 3.0
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.06.2019 20:18 Muž Roger [36] Re: Atomret
No podle návodu to vypadá že to funguje, ke skimeru (filtru) se lístky dostanou a čekají na mě, všude se vše hýbe a voda se vlní, hladina se točí všude, alespoň zatím a nic nešplouchá. Dej vědět jak jsi dopadl s tou rampou, fota i video neuškodí smich ať se inspiruji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2019 20:14 Muž Atomret [17] Re: Roger
Měl jsem to taky tak.-) Chtěl jsem zkusit, kam to otočit kvůli té rampě.-) Jo šplouchá , ale jsem zvyklej.-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2019 20:12 Muž Roger [36] Re: Atomret
Fotka k příspěvku Ale to dělá ta voda strašný randál jak šplouchá, když to dám přímo na zadní stěnu, tak sice rachot nedělá, oblouček dělá, hladina se točí ale stonkovky vzadu se ohýbají :) teď to mám takto jak je na obrázku výrobce a vše se zdá ok, všude se to hýbe, ale přišlo mi to divný tak se právě ptám.
Edit: www.akvariumonline.sk/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2019 20:08 Muž Atomret [17] Re: Roger
Otoč to nahoru pod 45 grády k zadní stěně. Dneska jsem zapomněl na tu rampu:-))) Matroš už mám.-))))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2019 19:35 Muž Roger [36] – Směr výpusti
Ahoj, chci se zeptat těch co mají tento filtr kam a jak máte natočenou výpusť, podle obrázku v návodu by měl jít směrem k filtračním hmotám což je nahoru ke středu, oblouček se tak dělá, rostliny se hýbou dole i nahoře, hladina se točí, ale všude čtu směřovat na zadní stěnu kolmo, kloub to nemá, ale pevný úhel, abych to měl nasměrovaný tak aby mi proud nedělal rachot padající vody tak to nemohu směřovat k hladině nýbrž do zadního skla, v akva se taky vše točí, teď mi řekněte jak to máte vy

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 20:47 Muž Atomret [17] Re: Sims
Tak tam jeden ,, molitan ,, nechám.-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 20:42 Muž Sims [3] Re: Atomret
Ale ved je jedno co mas v spodnom kosi, hlavne je to ze je to urcene pre biologicke media. Najlepsie take co ma velku plochu osidlenia aby sa vyuzilo kazde miesto. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 20:40 Muž Atomret [17] Re: Sims
Ok, mám to tak v Hailee a funguje to.-) Jenom si myslím, že ten fine citrax je s keramikou zbytečná.-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2019 20:37 Muž Atomret [17] Re: brukiz
Rozjíždím 240.....Jo koukám Praha 4 Krč, jo ve kšeftě jsem byl a propad Juwelu.-) Ty jejich origoše maj za stejný prachy na rostl. akva.....Jsem taky línej a nestojí to mailand.-))))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.06.2019 20:36 Muž Sims [3] Re: Atomret
Budes nadmieru spokojny. V kazdom filtri sa predsa zacina filtrovat najprv mechanicky a potom biologicky. Ak mas mechanicku filtraciu naprd, zanesie sa ti bordelom aj biologicka a bakterie sa nebudu mat kde usadit. Preto by som urcite mechanicku filtraciu nepodcenoval.

Taktiez sa vo filtroch filtruje najprv najhrubsia necistota potom mensia az po najmensiu. Takto to dlho vydrzi. Ma to napriklad aj Eheim alebo JBL ze voda narazi najprv na predfilter kde je hruba spongia a potom ide voda na spodok filtra kde ma keramicke valceky a jemu vatu. Toto je zaklad kazdeho filtra!

Ja vam tu velice rad pridam video chlapika, ktory testuje a vysveltuje rozne filtre. Ja som z toho cerpal pre moj clanok.
Urcite vam to moc ale fakt ze moc pomoze. Teda ak rozumiete anglicky ;-)

www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 20:26 Muž brukiz [59] - RostlinyRe: Atomret
Ono stačí zajít jenom do lékárny a máš plno vaty za pár kaček. :-) Ale já jsem líný na to sestřihování na rozměry, takže si radši zajdu do Juwelu pro ty jejich krabičky/balíčky. smich Prodejnu mám téměř za barákem. potlesk

Uhlí jsem využil pouze při měsíčním rozjezdu akva. Tam se mi osvědčilo úplně perfektně. Pak jsem ho nahradil. Nitrax pouze dle hodnot vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 20:20 Muž Atomret [17] Re: brukiz
no já na ty jemný molitany moc nejsem, takže hore háj nechám tu hrubou , uhlí a nitrax a navrch vatu. Prej prodávaj velkej balík ty vaty od serry, ale zatím jsem jí nikde neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2019 20:16 Muž brukiz [59] - RostlinyRe: Atomret
Je stejně vysoký jako ty houby. Keramika je téměř stejná jako Cirax, takže je to jedno. Jenom Cirax má praktičtější tu krabičku, lépe se s ní ve filtru manipuluje. Nacpeš do toho držáku ty krabičky tři a zbyde tam trochu místa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 19:54 Muž Atomret [17] Re: brukiz
Jak je vysokej ten Cirax. Teda myslíš ty 3 koše? A co stane když tam mrsknu ,, keramiku,, ve filtračním sáčku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 19:08 Muž Roger [36] Re: brukiz
Díky za tip, vypadá to logicky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 19:08 Muž Roger [36] Re: Shimi
Já ještě objednával cirax s jednou hrubou a jednou jemnou houbou, někde jsem to tu četl a tak jsem to tam dal, opravdu si teď už nevybavuji jak to tam mám
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 18:26 Muž brukiz [59] - RostlinyRe: Shimi
Vata je tam opravdu dobrá. Krmím ryby živou potravou (Artemie) a občas se mi stane, že se do akva dostane pár nevylíhnutých vajíček, které jsou pro ryby nebezpečné z důvodu jejich nemožnosti trávení. Ale nacházím je pak vždy právě v té vatě. ;-) Takže opět snadno z akva zlikviduji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 18:16 Muž brukiz [59] - RostlinyRe: Roger
Nahradí mnohem více z důvodu lepší biologické filtrace. Ale nějaký ten molitan tam mít musíš, jinak ti filtrem propluje bordýlek zpět do akva. Proto jsem tam alespoň nechal ty dvě seříznuté jemné houby. ;-) Měl jsem obavu, že to bude málo, ale výsledek mě nakonec překvapil.

Vyměňovat nic nemusíš, to je pouze marketingový trik. Stačí po cca půl roce či roce (podle akva) propláchnout průběžně všechny filtrační hmoty ve vodě z filtru a vše jede dál jak má. ;-) Pouze doporučiji postupně a ne všechny hmoty najednou, abys nezlikvidoval všechny bakterie.

Vatu pouze vyměníš dle potřeby. U mě je to cca jednou za 3 týdny.

EDIT: Jinak Cyrax tedy nahradí oba druhy molitanu, ale pouze z biologické části.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 18:15 Muž Shimi [14] Re: Roger
Jestli ses držel obrázku od Juwelu, tak nemůžeš mít dole 2 hrubé houby. Navíc, 2 hrubé houby nejsou ani v balení, je tam jenom 1 hrubá (modrá) a 2 jemné (modré).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 18:10 Muž Roger [36] Re: Shimi
Já si to teď nevybavuji jak jsem to tam dal, držel jsem se dle obrázku od Juwel akorát jsem přidal ten Cirax a vynechal aktivní uhlí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 18:08 Muž Roger [36] Re: brukiz
Jak to píšeš ty jsem si to podobně vyložil já, proto mě to zarazilo, takže svým způsobem má Bioflow nastaven hmoty dobře, a cyraxem mohu nahradit molitan, chápu dobře? A teď mi řekni který dokáže nahradit hrubý nebo jemný molitan? Vata stojí pár korun a ty molitany něco vydrží ty se nemusí měnit dle plánu Juwel to je mi jasný, ale jestli je cyrax výhodnější mile rád ho nahradím místo molitanu dokud se akva zabíhá. Jsem junák začátečník tak sonduii co se dá abych neměl moc chyb alespoň v tomto základu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 18:07 Muž Shimi [14] Re: Roger
"Ten cyrax nahradí ty houby? " - proboha, vždyť to máš všechno na těch fotkách v tom článku! Samozřejmě, že Cirax nahradí modrou houbu. Jinak jestli máš ve spodní části 2 hrubé houby, tak je to k prdu, vyměnit buď za 2 jemné houby a nebo za Cirax. Být tebou, tak to sestavím přesně tak, jak to má brukiz. Já bych akorát do horního koše nedával tu bílou vatu (bioPad).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 18:00 Muž brukiz [59] - RostlinyRe: Roger
Přesně tak. Cyrax má stejné vlastnosti jako ostatní biologický materiál ve formě miniaturních spór pro bakterie, tedy třeba již ta zmíněná keramika.

Co se týče vaty, je standardně ideální pro nejhrubší část filtrace a to z důvodu její snadné výměny bez vedlejších ztrát. To se týká všech filtrů na trhu. Pokud ji máš ve filtru jinde a v první části filtrace máš jakoukoliv houbu, tak ji časem musíš propláchnout od hrubých nečistot a tím si zlikviduješ bakterie, které tam jsou. hmm Ve vatě se bakterie nebudou držet, nejsou tam pro ně podmínky a proto, když ji zlikviduješ výměnou nebo propláchneš, zmizí ti pouze ten bordel. palec

Ten článek, který tu již byl taktéž zmíněn, je trochu zavádějící. Vztahuje se spíše pouze na to co nejvíce ušetřit. Ale řekněme si rovnou. To ta vata stojí opravdu tolik? Navíc se nejsnadněji zanese, tak nechápu, proč dávat nejhorší složku někam doprostřed nebo nedej bože až na konec. coze Pak kvůli ní musíš rozebrat celý filtr a hezky vše v něm rozvíříš, což nedělá dobrotu celému akvu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 16:40 Muž Roger [36] Re: brukiz
Já teď nevím jak jsem to tam složil, dole mám dvě hrubé + cyrax, a v horním si teď nejsem jistý, tuším že jemnou, pak zelenou a pak tu bílou, ale pořadí netuším, vím že aktivní uhlí jsem dal pryč, ale pátrám po doporučeném sestavení jelikož se v tom nevyznám, díky za tip. Ten cyrax nahradí ty houby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2019 15:50 Muž brukiz [59] - RostlinyRe: Atomret
Já mám složení toto a nemohu si ho vynachválit. Zvrchu dolů.

Horní koš: 1x bioPad, 1x 1/2 bioPlus fine, 3x Cirax
Spodní koš: 1x 1/2 bioPlus fine, 3x Cirax

Ta 1/2 je seříznutá houba. Ačkoliv to tak nevypadá, nikdy jsem absolutně neměl problém s mechanickou filtrací. Spíše naopak. Toto složení mi dokonce zajistilo průzračnější vodu než kdysi s těmi houbami. Mám vyzkoušeno z předchozího akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 15:33 Muž Atomret [17] Re: Atomret
Já mám v ,, malým filtru,, taky aktivní uhlí schovaný v molitanech a nesleduju nic negativního.-) Nesmíš být alchymista. Šimi má pravdu, že funguje i molitanovej bublifuk, ale je jiná doba. Říkám po tejdnu s aktivním substrátem, jsem vylejval skoro čistou vodu.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 15:29 Muž Shimi [14] Re: Roger
Jako mechanická filtrace 100%. Biologická je otázkou, ale vzhledem k tomu, že to má v podstatě 2 stupně (jeden hlavní se silným proudem a druhý vedlejší se slabším proudem), tak bych věřil i té biologické. Jestli to celé složíš jen z biomolitanu a nebo použiješ do toho spodního koše "modernější" materiály, je na tobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 15:23 Muž Atomret [17] Re: Roger
Já ho postavil proti návodu a šneci přežili po tejdnu. Ten jeden , co to nerozdejchal byl jetej. Fungovat to bude..... Ale já to zkusím o weekendu přeskládat podle toho SVK kolegy z článku a uvidíme. A koupím i origo keramiku( aspoň kvůli těm košíčkům) , zas taková darda to není.-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 15:13 Muž Roger [36] Re: Atomret
Teď nejsem moudrý ani z jednoho z vás smich bude vůbec ten filtr fungovat, a mám ho tedy přeskládat. Na druhou stranu, četl jsem zde že prý funguje dobře a nejsou s není s ní krom té vaty problém. Takže teď už nevím vlastně vůbec nic, a už vůbec netuším proč v tom článku tam dával aktivní uhlí když se tu píše že se má raději schovat do šuplíku na horší časy, že po chvíli přestane fungovat a je kontraproduktivní :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 14:19 Muž Atomret [17] Re: Shimi
Jo jenže to ryby nepadaly jak teď.-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.06.2019 13:47 Muž Shimi [14] Re: Atomret
"Ale pokud opravdu voda teče zhora- což je divné" - proč by to mělo být divné? Každý přepadový filtr funguje stejně, z principu. A o nutnosti keramiky bych se hádal. Naši otcové a dědové žádnou keramiku neměli a akvárka jim fungovala bezvadně. Jako kdekoliv jinde jde i tady o prachy, nepodléhat reklamě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 13:33 Muž Atomret [17] Re: Atomret
Ale pokud opravdu voda teče zhora- což je divné- , pak jediné , co je špatně je ta vata. Musím to technicky prohlídnout. Ale ta keramika je potřeba , u mě funguje na 1. Zkusil bych origo košíky a pokud nejsou zatavené tak tam nasypat něco levnějšího? Koupím oba dva a zkusím to......a snad konečně i tu rampu.-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2019 13:25 Muž Shimi [14] Re: Roger
Na Matrix se vykašli, je to obyčejná Pemza, kterou koupíš za 75 Kč 5 litrů pytel. Seachem ji akorát přebalí a prodává za absolutně nesmyslnou cenu. U Ciraxu je to v podstatě to samé v bledě modrém. Další věc je ta, že je otázkou, jestli je vůbec reálné, aby v tomto konkrétním filtru mohla probíhat biologická filtrace při tom průtoku, jaký tam je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 13:18 Muž Atomret [17] Re: Roger
Já používám keramiku od Serry a to větší vespod a jemnější navrch v Halei 600. Tady u tohu juwelu je průser v tom , že má ty na nic koše. Takže sice tam válečky můžeš narvat, ale budou volně. Můžeš použít filtráční sáčky. O tom , že by to mělo jít i ,, molitanu,, hrubá a pak jemná se nechci hádat , ale logiku to má. A ta keramika není aktivní věc , je to jen nosič baktérii. Teda dle mého rozumu.......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 12:43 Muž Roger [36] Re: Shimi
Tak to teď koukám že je vše od výrobce podle článku špatně, on tam jmenoval náhradu za Cyrax Seachem Matrix to je lepší nebo je to to samé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2019 13:25 Muž Roger [36] Re: Shimi
Díky, přečtu si
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2019 13:19 Muž Roger [36] Re: Shimi
Nečetl, budu muset dohledat, ale podle poznatků zde jsem přikoupil cyrax do spodního koše, a z vrchního jsem vynechal aktivní uhlí a nahradil molitanem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2019 13:04 Muž Shimi [14] Re: Roger
Já osobně jsem tam tu bílou vatu vůbec nedal, je to naprosto k ničemu a pokud to celé sestavíš podle instrukcí výrobce, tak je to naopak kontraproduktivní. V rubrice "Články" je nový článek od "Simse", včetně fotek, ohledně sestavování filtračních médií konkrétně pro Juwel Bioflow , četl jsi ho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2019 12:56 Muž Roger [36] – Bílá vložka
Včera jsem sestavoval filtr bioflow M 600l/h a nevím zda té bílé filtrační vložky co se dává až nahoru se dávají všechny 3ks co jsou v balení a nebo jsou ty dvě náhradní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2019 13:00 Muž Atomret [17] Re: Atomret
Servus, na tu keramiku se to predává i s tým košíčkom?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2019 10:36 Muž Atomret [17] Re: Roger
Ahoj , jo díky.-) No z malýho skoro všechno kromě Teter ty vytrejduju. Takže Ancík, Panceřníci Schwartz a Parmičky panta. No a knim hledám něco , čemu nevadí děti:-)))) Chtěl jsem čichavce ,a le prej to nedávají . Tak pošilhávám po rájovcích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2019 05:58 Muž Roger [36] Re: Atomret
Viděl jsem, máš to pěkný, co tam přijde za rybky víš? Hele zatím s tím nikdo neměl problém, naopak prý je moc silný a proto si dávají rampy aby ho ubrzdili
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2019 00:30 Muž Atomret [17] Re: Roger
Já už mám napuštěno od neděle.-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2019 00:29 Muž Atomret [17] Re: jarovo
Supiš, přijde mi to čerpadlo takové lenivé.-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2019 21:29 Muž jarovo [266] Re: Atomret
Mám rampu 80cm a dáva to cez celú šírku úplne v pohode, takže 1m by nemal byť problém ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2019 17:28 Muž Roger [36] Re: Atomret
Super, dej vědět a nezapomeň dokumentovat, rád se inspiruji. Já budu akva napouštět zítra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2019 13:50 Muž Atomret [17] Re: Roger
Už je ta hadice a dva o kroužky na cestě. Jsem zvědavej jestli ten filtr 1 metrovou rampu utáhne?.-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2019 15:07 Muž Atomret [17] Re: Atomret
Tak po menší úpravě ano, prý je ten vývod na čerpadle menší jak 16 mm, takže O kroužek:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2019 13:35 Muž Atomret [17] Re: Roger
Poptal jsem to ještě na Invitalu, mám s nima dobrý vztahy.-)))
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3 4

Zpět na obsah sekce Technika Přidat příspěvek • Zobrazeno 3277x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/16724-filtr-bioflow-30