Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Miniakvárium

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Miniakvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2018 20:55 Muž PetrO [752] Re: Ema5
No, to jestli je voda dobrá, jen tak okem nepoznáš.
A po týdnů dávat rybu, to určitě ne. Přečti si tohle
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
najdeš tam odpověď na spoustu otázek.
Nejdřív pěkně přidej spoustu rostlin, přidej šneky a po nějaké době teprve rybu.
Čím později, tím lépe..
Hlavně nic neuspěchat ;-)

Jo a ohledně rostlinek si klidně vznes dotaz tady
rybicky.net/forum/19452-darovani-vymena-akvarijnich-prebytku
jestli by Ti někdo poblíž Tvého bydliště nevypomohl z prostřihu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2018 19:17 Ema5 Re: PetrO
Fotky.. stydim díky. Rostlinky ještě nějaké dokoupím. Tím, že se vždy někde zeptám, kde kupuju, tak je mi vždy řečeno něco, od odporuje hned návštěvě dalšího prodejce.. časem se to snad poddá a naučím se sama co a jak :). Za jak dlouho se mi voda cca vyčistí pro rybku? Lze dát po týdnu? Přišlo mi, že včera byla voda čistější.. dnes jakoby trošku tmavší,možná tím kořenem..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2018 16:39 Muž PetrO [752] Re: Ema5
Ahoj. Asi by to opravdu chtělo ještě nějaké rostliny přidat.
Ohledně těch otočených fotografií, pokud fotíš mobilem - měl jsem podobný problém.
Vyřešil jsem to tak, že po vyfocení jsem dal hned v mobilu v editoru fotku upravit, ořízl jsem ji (stačí o nepatrný kousíček) a takhle upravenou fotku uložil. Pro zveřejnění jsem potom použil tu upravenou fotku.
Snad Ti to pomůže ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.11.2018 14:32 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Ema5
Málo rostlin. A ty trsy drobných zelených - nedovedu poznat, co to je, ale nevsadil bych si, že to přežije. Naopak kryptokoryna, co máš - pokud je víc rostlinek v trsu, rozsaď je. A pak ještě pět takových trsů.

Substrátu pár hrstí uber.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2018 14:28 Ema5 Re: tramtra
Fotka k příspěvku Tak jsem cosi tvořila s rostlinkama.. jen bohužel tím, že to tvořím prvně, nevím zda to je ok.. uvidíme..
ten říční písek.. to mi přímo takto navážil dle rozměrů akvárka prodejce ve vod. světě.. rostlinky jsem zasázela dnes. Akvárko je pro Bettu :).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2018 17:35 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Ema5
Zásadní je, jaké kytky.
Nicméně na muj vkus je zbytečně vysoká vrstva substrátu.
Možná, že pokud v tom plánuješ pár krevetek/bojovnici, filtr vubec nemusí být. Většina rostlin bez něj poroste líp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   21.11.2018 15:44 Žena tramtra [3202] Re: Cherchan, Maq, PeCh
Kluci, čtěte ty příspěvky pečlivě... Ema má v plánu sadit kytky dnes, chtěla si jen nechat zkontrolovat akvárko, než se do toho pustí. Určitě se nám pochlubí, jak to zvládla, a pak budete mít možnost hodnotit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2018 14:53 Muž Cherchan [7] Re: Ema5
Hlavne pritlač na rastlinách 1 anubias je fakt málo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2018 12:29 Maq Re: Ema5
Rrrrrrrozhodně víc rostlin. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2018 11:02 Muž PeCh [77] Re: Ema5
Pridal by som rastlinky a kamene by som dal viacej asymetricky. Ale to je len vec vkusu (kamene, nie rastlinky).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2018 23:17 R Muž Anthrax [4739] Re: Ema5
Ahoj, podle mě dobrý, pokud ten filtr nedělá moc velký proud. Jen to přisávání vzduchu (hadička co vede od filtru) není nutné. Betta tohle nepotřebuje . :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2018 22:13 Ema5 – 1. akvárium - názory..
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku ahoj, právě jsem napustila akvárko, zítra bych chtěla vysadit rostliny. Je to takto ok nebo nějak ještě upravit? Můj první pokus v životě :-D.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2014 18:47 Muž JaM [1] Re: rybka1
nakonec asi dám klasickej bublifuk. Založím ho někdy po Novým roce...teď mě zas spíš napadají myšlenky jak upravit interier vetšího :-D

každopádně bublifuk dám asi na týden-dva na zaběhnutí do stávajícího, když ta možnost je..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 10:06 Muž rybka1 [178] Re: Atika
Suhlasim z ATIKA,ja mam tiez ten filter.molitam som kupil hrubsy z aquaelu,ten orginal bol jemny a rychlo sa zaniesol.nadobku z aktivnym uhlim som ponechal no dal som do nej keramicke valceky ktore som rozlomyl na poli,viac ich tak vojde.rampu som prerobil na dlhsiu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2014 21:38 Žena Atika [134] Re: JaM
V cca 20 litrech (ve dvou akvárkách) mi moc hezky jede Hailea RP 200 www.zbozi.cz/… - stažená na minimum. Má rampičku, je poměrně malá a úplně tichá. Jen jsem z krytu vyndala tu minináplň a aktivní uhlí a místo toho nacpala klasickej bublifukovej molitan (tuším 6x5x13). Promačkám ho tak jednou za dva měsíce.Nevím jak dlouho vydrží, ale zatím skoro rok a oba dobrý. Rozhodně mi přijde lepší než rohovej Dennerle, ten se ucpával víc a i náplně se tam vejde víc. A když srovnám cenu ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 21:12 Muž Legioix [574] Re: JaM
Ten půdní resun mám tady pod celým dnem : rybicky.net/nadrze/19786
Ty destičky jdou pěkně napojovat a pokud bys to chtěl přesně na dno akvaria, tak i nařezat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 21:02 Muž JaM [1] Re: romant
tak ono jako alternativa určitě dobrý...kdyby jsi to nezmínil tak ani nevim že něco takovýho existuje :-D
nicméně při mým štěstí bych byl určitě ten, co by na to nadával :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 21:00 R Muž romant [27982] Re: JaM
Jj, píše se to o nich a taky se píše, že to není až zase tak pravda, no klasika, co člověk to názor, viz ten dnešní Denerle. ;-) Jinak ten rozměr je variabilní a mám za to že nejmenší destička má rozměr 14x7cm a dá se to napojovat, ale už je to let, co jsem nějakej půdní měl v parádě a byl to tenktát samo domo tvorba. :-) Ale už mlčím a nebudu dále pošťuchovat. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 20:47 Muž JaM [1] Re: romant
vypadá jako zajímavý řešení...ale našel jsem jen Resun, 30x45cm což je velký a jen tak letmo v diskuzích co jsem narychlo kouknul ho do sladkovodního akvaria moc nedoporučují...že se rychle zanese a nedá se vlastně ani vyčistit...tak nevim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 20:36 R Muž romant [27982] Re: JaM
Tak ještě jedna, pro mnohé zvláštní myšlenka. Co takhle půdní filtr? Podívej se na ně a když nic, tak si třeba rozšíříš obzory. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 20:31 Muž JaM [1] Re: romant
tak ono těžko říct. V plánu je nějaký menší hejno vhodných rybek. Ještě nevím jakých, to si nechám poradit, ale vím že je nádrž malá pro něco extra ;-)
Rostlinky určitě budou, ty stejně musim zítra koupit i do velkého, protože to postupně osiřelo co se porostu týče a chci ho zahustit.Mini bych chtěl taky trochu zarostlejší. Nicméně, mini bude v pokojíčku, kde holka spí, takže tam bude i trochu prašno...a mě se líbí když to akvárium "žije", tím myslím ten lehký pohyb listů rostlin :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 20:26 R Muž romant [27982] Re: JaM
Jedna kacířská. A bude tam ten filtr vlastně potřeba? Pravda, vyžadovalo by to trošku přísnější péči, ale dalo by se. ;-) I když vodu by to trošku rozpohybovat chtělo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 20:15 Muž JaM [1] Re: Legioix
to asi jo....nj, ale co s tím :-D pak jedině ten závěsnej, nebo použít některý z těch rohových Dennerle/Eheim...ale zase tolik do toho vrážet nechci :-) pač musim vymyslet i nějaký světlo, protože původní lampička odešla do věčných lovišť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 20:12 Muž Legioix [574] Re: JaM
Nejmenší je myslím 16x10x10cm a pokud si k tomu připočítáš rozměry hlavy a výšku dna, tak budeš mít asi problém to tam dostat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 20:11 R Muž romant [27982] Re: JaM
U Koblasů se dá pořídit i v černý barvě. ;-) www.koblasa.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 20:07 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: romant, silent
romant napsal: Hmm, to je klidně možný. Já jsem ho měl v rukách asi 2x a v těch nádržkách, kam jsem ho instaloval o žádným zásadním problému nevím.
silent napsal: Taktéž se připojím. Instaloval jsem několik Dennerle filtrů a majitelé nehlásí žádné problémy.
Neříkám, že to tak musí být všude. Každé akvárium je individuální záležitost a jedinečné soužití mikroorganismu. Jen jsem chtěl přidat svůj poznatek :) Je možný, že jsem to tehdy s údržbou filtru, nebo i celého akvária podrbal a proto nastaly problémy ... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 20:06 Muž JaM [1] Re: romant
tak ono záleží jakej hluk :-) když to nevibruje jak telefon, tak mě to nevadí a bublání vody mi nevadí taky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.12.2014 20:04 R Muž romant [27982] Re: JaM
Bude to znít divně, ale já na ten bublifuk nedám dopustit. Asi proto, že se mě ten "hluk" který svojí činností vytváří právě líbí, asi jsem už hodně "postiženej". :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 20:00 Muž JaM [1] Re: vaaclav
tak hlavu...ono to zabere stejně místa a myslim že určitě z hlediska výkonu a hlučnosti je účinější. Jak velký molitan?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 19:59 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: JaM
Určitě čerpací hlavu, bublifuk je novinka ze začátku minulého století. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 19:58 R Muž Silent [5949] Re: romant
Taktéž se připojím. Instaloval jsem několik Dennerle filtrů a majitelé nehlásí žádné problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 19:58 Muž JaM [1] Re: romant
ok...no tak asi kouknu jen po nějakym tom bublifuku a vzduchovacim motorku. Molitan naočkuju dle rady..jak velký molitan? Hádám že motorek by moh stačit nejmenší?

EDIT: závěsný by asi bránil instalaci krytu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 19:57 R Muž romant [27982] Re: dvorak
Hmm, to je klidně možný. Já jsem ho měl v rukách asi 2x a v těch nádržkách, kam jsem ho instaloval o žádným zásadním problému nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 19:53 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: romant
Tento filtr jsem měl v mém Nano Cube ... No musím říct, že z poměru cena X spokojenost jsem nebyl zrovna šťastnej ... Navíc úzká "výpusť" se rychle zanese řasou a výkon filtru klesá ... Tento filtr bych doporučil max. do nějaké karantény ... Snadno se čistí a při přerušovaném používání (v případě že se vždy řádně vyčistí) může i průtok zůstat zachován. Ale jinak dávám tomuto filtru 25% ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 19:50 R Muž Silent [5949] Re: JaM
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 19:49 R Muž romant [27982] Re: JaM
Vydejchanou vodu nee, ale když budeš ve velkým odkalovat, tak trochu toho bordýlku můžeš nalejt na to nový dno a taky v něm vymáchat ten novej filtr, ať už bude jakýkoliv. Naočkuješ si tak to nový akvo nitrifikačníma bakteriema a to se hodí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 19:47 Muž Legioix [574] Re: JaM
Toto je nejmenší čerpací hlava: petdiscont.cz/… O tom jak je hlučná ale nemám informace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 19:47 Muž JaM [1] Re: Silent
ještě, teď nevim ve ktrým vláknu, dával někdo odkaz na závěsný atman?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 19:46 R Muž Silent [5949] Re: JaM
Čerpací hlava by byla bezpochyby tišší, ale na 20 litrů jsou příliš výkonné. Co takhle vnitřní filtr jako třeba Dennerle Nano eckfilter nebo Eheim aquaCorner 60.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 19:46 Muž JaM [1] Re: romant
OK ;-)
a filtr co myslíš?
Zítra plánuju měnit vodu u většího, má nějaký význam ji tam třeba přelít na zaběhnutí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 19:44 R Muž romant [27982] Re: JaM
Mrkni třeba na www.svetakvaristiky.cz/… . Jako dno se nabízí černý jemný 1-2mm flexiobklady, třeba, možností je jistě více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 19:39 Muž JaM [1] Re: Legioix
jasný...takže klasika bublifuk? Myslel jsem že by čerpací hlava byla tišší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 19:39 Muž Legioix [574] Re: JaM
Na takové malé AQ by stačil bohatě bublifuk a 9W úsporka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 19:36 Muž JaM [1] – Mini do pokojíčku
Ahoj,

mam na balkoně prázdý 20l mini po bettyně (40x20x25) a jak tak kolem něj každej den chodim kouřit, napadlo mě, že založím mini holce do pokojíčku :-) Co jsem se dočet ve vláknu vedle, nemělo by mu promrznutí atd. vadit (je položený na balkoně asi od dubna)
Proto bych rád poprosil o radu co do toho za filtr apod.
Uvažuju, že ideální by byl asi obyč molitan s čerpací hlavou. Určitě tmavší dno a rostlinky. Osádku bych udělal jednodruhovou. Ideálně vymyslet i nějaký kryt s úsporkou nebo LED...

nějaký nápady? :-) díky za tipy přeji příjemný večer..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 21:00 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Přemek
koukni sem: rybicky.net/forum/6671 nejspíš tzv.slepá hladina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 20:53 Přemek – Šedý zákal na hladině
Zdravím, prosím o radu. Akvárium už mám více méně v nezměněné verzi 2 roky. Maximálně jsem tak před měsícem a kus přidal Echinodorus. Teď během posledních 14 dní se mi za hladině objevuje šedý zákal. Vypadá to jako by byla strašně moc zaprášená, ale to mi nepřijde, že by se teď více prášilo. Na pohybu hladiny moc nezáleží, buď to leží v jednom kuse ve vrstvě, nebo to plave po chomáčích dokola. Prosím, nevíte co by to mohlo být?
Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.12.2013 21:15 R Muž romant [27982] Re: nanozaba
No možný jsou všechny uváděný varianty, ono taky není krevetka, jako krevetka, jedny jsou tzv. obyčejnější a jiný citlivější, osobně bych se řídil opatrností a dával je tam až po těch rybách, až bude akvo zdravě zašpiněný a nitrifikace pevně ustanovena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 21:12 Muž nanozaba [0] Re: romant
Jeste mi prosim poradte, jak je to s tema krevetkama. V akvaristice radili, ze by je dali do akvarka az po rybach, jinde pisi, ze se muzou do akvarka dat pomerne rychle, v casopise Akvarium na klub.akva.sk dokonce autorka pise, ze krevetka je 1. zivocich, ktereho do miniakvarka doporucuje... mam v tom trosku zmatek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.12.2013 20:04 R Muž romant [27982] Re: Kubasix
Tak když už a to nebude platit u běžných výměn vody, upravovat, tak v trošku jiným pořadí a to toxivec a třeba ten aquatan a když je načatá nitrifikace tak ten nitrivec, když akvo funguje, tak nic jinýho než ta výměna odražený vody není potřeba, ale jako berličku pro klid duše klidně i použít. Když už používáš něco, tak si přečti k čemu to či ono slouží. Jinak nejsem odpíračem vodiček a umím je, když je to třeba použít, ale jak jsem psal, když akvo šlape, netřeba se tím zabejvat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 19:58 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: nanozaba
To je na tobě jestli tam chceš dávat chemii nebo ne. Já vodu upravuji sera Aquatan, bio nitrivec, a pak v akvarku toxivcem. A no problemo. palec

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 5011x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16385-miniakvarium