Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Miniakvárium

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Miniakvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 16:49 R Muž romant [27987] Re: boudik
Nevím proč tě zajímá obsah. Objem je 7,8 litrů. ;-) A co matematika? byla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   23.03.2011 16:46 boudik
Zdravim vás lidi hele chci se zeptat jaký má přibližně obsah akva o rozměrech- délka-25cm-výška-26cm-šířka-12cm.
Díky. X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 15:23 Aliyah Re: Aliyah
Takže krycie sklo dnes kúpené a skúsila som rybke dávať trochu menej jedla, a tento týždeň to bolo o niečo lepšie tak uvidíme so sklom. Ďakujem veľmi pekne za pomoc, teraz sa to už dúfam rozbehne správnym smerom :))

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 18:59 Aliyah Re: RadioactiWe
Ale ja rozumiem že je to tiež filter :-D Ale chcela som rozlíšiť filter a bublifuk :-D

Inak slepá hladina sa stále robí :-D Asi ešte skúsim krycie sklo a tiež ma to prestáva baviť s hadmi takže to vidím tak že pôjdu preč :-D

A nevedeli by ste mi poradiť nejakú vyššiu (no do môjho akva...vyššiu...xD) rastlinku s menšími listami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 12:10 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Tesinka
mám red cherry v akvárku na okně bez topítka. Mají normálně teď přez zimu asi 19-20 stupňů, když jsem jednou nechala otevřený okno přez noc tak jim to kleslo na 14. Krevetky to v pohodě zvládly a téměř všechny samice nosí vajíčka, mladých mám taky hodně.

filtr mám v jedné dvacítce závěsný www.zoo-market.cz/… aspoň nezabírá moc místa a dovnitř jsem ještě přidala molitan a na sání nasadila molitanovou kostku (je více filtrační hmoty a nenasaje pak krevetky. Při dostatku rostlin tenhle filtr naprosto dostačuje a průtok jde snížit skoro na nulu. V druhé dvacítce nemám filtr žádný, je tam dost rostlin, krevetky vypadají spokojeně a ani se mi netvoří povlak na hladině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 10:07 0 Re: Tesinka
Klidně tam ty krevety dej, umí se přizpůsobit a pak vydrží poklesy teplot i pod +10°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 09:15 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Tesinka
existuje jeste mensi bublifuk, molitan 6x5x5cm, jen na vyvod jsem musel dat jeste kolinko, kupoval jsem ho v Pragluv v Nuselsky....
kolikrat je videt jak si krevetky delaji exkurzi do vytokove trubky

topitko (kdyz uz kasa)
www.kasa.cz/…-/
nebo nejaky podobny skleneny.... pripadne topnej kabilek do dna....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 09:05 Muž Yirka [9131] Re: Tesinka
Nalepovací teploměry nejsou příliš přesné, jako dobrou volbu vidím něco takového: levnaakvaristika.cz/…
A mám docela dobrou zkušenost s topítky Atman:
www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 00:01 Muž NASREDDIN [1383] Re: Tesinka
I do miniakvárka se dá koupit mini topítko ;-).
Takže udržet teplotu nebude problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 23:46 Žena Tesinka [0] Re: Pepan
V zimě je v pokoji fakt 15 i míň. A red cherry mají mít min 18. JE to topítko teda vhodný?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 23:19 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Tesinka
Ty obyčejný myslím že jo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 22:47 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Tesinka
Jedna možnost je, pořídit si topení, druhá, vybrat takovou obsádku, které nižší teploty vyhovují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 22:40 Žena Tesinka [0] Re: Johan
:-D Aha to je pravda, stačí vhodně zvolit osádku ^^ Ale tresku arktickou do dvacítky nenarvu, leda po kouskach a krevetky by asi byly proti stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 22:27 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Tesinka
Není.. jen osádka to musí zvládat. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 22:16 Žena Tesinka [0] Re: Kajka99
Tak bohužel v takovém pokoji nebydlím. Máme starý nezateplený dům a když jsou venku nižší teploty, tak tu mam tak mezi 15-18 stupni a v tom přežívám zimu, takže topítko je na zimu určitě nutnost.
Ten filtr vypadá dobře :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 22:01 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: Aliyah
Aliyah napsala: Raz som filter mala a s bublifukom som spokojnejšia.Ešte raz. Bublifuk je tiež filter :)
Moucha napsal: chce to ten nejmensi bublifuk a taky ho spravne usadit, aby horni zahnuty konec nepatrne vycuhoval nad hladinuHladina sa ti bude hýbať a nebude sa ti robiť mastná hladina ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 21:31 R Muž Silent [5949] Re: Tesinka
Filtr bych doporučil tento www.akva-tera.myeshop.cz/… je z bioakvacitu a tudíž má lepší filtrační kapacitu než běžný molitan. Motorické filtry bych do 20ti litrů ke krevetkám nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 21:29 Žena Kajka99 [229] Re: Tesinka
Pokud budeš mít miniakvárium doma v pokoji s normální teplotou (kolem 24 stupňů) a na místě kde často nekolísá teplota (jako se tomu děje např. u okna když se větrá) tak je topítko zbytečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 21:24 Žena Tesinka [0]
Ahoj, chtěla bych si zařídit 20l na krevetky, popř. mini ryby. Na internetu jsem našla nějakou techniku a potřebovala bych jí posvětit nebo doporučit vhodnější alternativu.

Filtry:Který by byl nejvhodnnější?
www.kasa.cz/…-/
www.kasa.cz/…-/
www.kasa.cz/…-/

Topítko:
www.kasa.cz/…-/

Teploměr bych měla nalepovací digitální a kryt se světlem by sestrojil taťka :) Děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 21:02 Aliyah Re: Moucha
Ja sa toho filtru bojím, nechcem výrivku, labilnú rovnováhu atď. Raz som filter mala a s bublifukom som spokojnejšia. Ale možno keby bol ten filter závesný, alebo vonkajší... :-O neviem no.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 20:52 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Aliyah
chce to ten nejmensi bublifuk a taky ho spravne usadit, aby horni zahnuty konec nepatrne vycuhoval nad hladinu, dalsi vec je ze trocha detritu proste do dna patri
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 20:39 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Aliyah
jestli chceš filtr jen kvůli slepé hladině, tak možná (nedá se to vyloučit, záleží na stavu akvárka). Ale filtr je jinak dost užitěčný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 20:29 Aliyah Re: katterinecka
A pomohlo by až tak že by som nepotrebovala filter? Každopádne, krycie sklo poriešim. Dosť mi tam chýba aj tak takže zájdem za sklenárom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 17:18 Muž Michal1987 [21] Re: Aliyah
Bez krycieho skla nasadá do akvária prach a pri statickej hladine sa urobí mastný povlak aj v detskej izbe...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 17:14 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Aliyah
krycí sklo hodně pomůže. Zvlášť když má někdo akvárko třeba v kuchyni tak se na hladině tvoří mastný povlak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2011 17:11 Žena Kajka99 [229] Re: Aliyah
ještě mě napadlo - umýváš si ruce mýdlem předtím než nějak zasáhneš do akva? Já vím že když má člověk ruce jinak čisté tak ho to nenapadne, hlavně když ruce strká do vody :) Protože přirozená mastnota i jinak čisté kůže se taky může podílet na vzniku mastného povlaku který s prachem a dalšími nečistotami tvorí slepou hladinu. U malého akva se to dle mého projeví spíš než u většího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 16:54 Aliyah Re: Michal1987
Tak dnes som to chcela pôvodne iba odkaliť, ale keď som zbadala, čo je v štrku, tak som to radšej celé umyla, myslím, že pri tejto "rovnováhe" to je aj tak jedno a gupka to snáď prežije. Zatiaľ je provizórne v guli O:-) Mala by som sa hanbiť, ale nič iné nebolo stydim hneď aj pôjde preč, len som práve skončila a vyzerá to tam úžasne xD Už aj rozmýšľam, či nie je na vine štrk. Ako som ho premytý hodila späť do akva, pozrela som sa zospodu a na hladine je normálne tenučký povlak a celá voda má hnedastý nádych :/... Netuším čím to farbili, ale urobili to otrasne. Možno aj to je problém... Okrem toho, práve som si uvedomila, že problém číslo 2 je ten nenormálne silný bublifuk, ktorý ani poriadne nebublinkuje, taže to možno bude tým... Keby som nemusela riešiť ako bude hocičo väčšie vyzerať v tom mini akváriu... :/

Ale čo ma veľmi potešilo - Vallisneria vypustila 3 výhonky a vyzerá to tak, že z toho aj niečo bude! hop Takže...možno by iba bolo treba pohľadať nenáročné druhy. Tie hady som preriedila, možno to bude teraz lepšie :)

A aký filter by bol najvhodnejší? Bojím sa tam dať nejaký, lebo v tak malom akva to je problém ale zas v obchode mi ukazovali Aquael mini a fakt sa ta voda veľmi nehýbala (mal tam hodenú jednu rastlinu a takmer stála na mieste). Také celkom v pohode do malého akva sa mi zdá, tak neviem...

+ ma ešte napadlo...Nepomohlo by krycie sklo? Padalo by tam menej prachu... ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2011 09:32 Muž Michal1987 [21] Re: Aliyah
... ešte ma napadla jedna vec, ak tam máš C. Demersum (tie hadíky) dosť husto na tej hladine, a bublifuk, ten jednoducho nerozhýbe tú hladinu a tvorí sa tam ten povlak z prachu, zvyškov potravy a neviem čoho všetkého. Ak by si aj kúpila napríklad Aquael Fan Mini Plus alebo niečo podobné, neviem, ako by to zniesla táto rastlinka, či by ju to na hladine nerozmetalo na kusy. Tá rastlina dosť tieni a možno aj preto nejdú ostatné rastlinky ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 08:00 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Aliyah
Odpoved je veľmi jednoduchá, ked budeš ovládať údržbu akvária na dajme tomu 90%, tak to zvládneš bez filtra, dovtedy však používaj filter, ale ten s najnižším prietokom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 00:45 Muž Michal1987 [21] Re: Aliyah
Najprv treba urobiť prezentáciu toho konkrétneho akvária a potom sa už dá pohnúť ďalej. Podľa osvetlenia vybrať vhodné druhy rastlín , filter a podobne... Mne sa napríklad tiež spočiatku s rastlinami nedarilo (nevhodný výber rastlín, riasy...). Nechal som tie druhy, ktorým sa darilo (tie som ešte prikúpil) a začal som pridávať CO2 z kvasníc a rozbehlo sa to. Nakoniec som CO2 po nejakom čase prestal používať, zohnal krevetky, pritrafili sa aj nejaké tie slimáky a akvárium ide ďalej svojim životom. Určite to pôjde.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 22:24 Aliyah Re: cezarmilan
No ale zas neviem ako to je s tým filtrom :-D Znova mi polovica povedala áno a polovica nie :/

Lenže tie slimáky sa zrejme rozmnožia keď tie rastliny budú ďalej takto odhnívať :/ Lebo problém je hlavne s tou jednou, ktorá zrejme v mojej vode nemá čo robiť, ale bojím sa kúpiť novú - inú. Keby som im tam pustila CO2, možno by sa trošku rozhýbali, ale nikdy som to neskúšala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 10:00 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Aliyah
Vidíš aký je záujem o slimáčiky? Ja len potvrdím, že sú naozaj užitočne, netreba sa ich zbavovať a ked sa premnožia je niekoľko spôsobov ako ich stavy zredukovať. Bublifuk nieje zlý avšak niekomu vadí zvuk vzduchovacieho motorčeka a bublanie (špľachot) vody.Mastná škvrna sa dá jednorázovo odstrániť kuchynským obrúskom, alebo dámskou silonkou, tak, že škvrnu podbereš. No z dlhodobého hľadiska to nič nerieši, takže filter, ktorý ti bude čeriť hladinu, napr.
www.akvarista.cz/…
alebo lacnejší fan, ale aspoň mini a takto ho niejako doplniť
www.akva.sk/…

ale toto tiež prečítaj
rybicky.net/forum/274-vymena-vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2011 01:22 Muž NASREDDIN [1383] Re: Michal1987
A je to správný názor ;-).
Přemnožení plžů je vina majitele akvárka. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.01.2011 23:42 Muž Michal1987 [21] Re: Aliyah
Ak nebudeš prekrmovať a nebudú ti hniť rastliny vo veľkom, tak sa premnoženia slimákov nemusíš obávať, to je aspoň môj osobný názor. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 20:36 Aliyah Re: RadioactiWe
No ale to tam zas nechcem dať, lebo sa toho nebudem vedieť zbaviť :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 19:25 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: Aliyah
Aliyah napsala: Slimáka tam nemám akého dať, lebo na tých, ku ktorým sa viem dostať, je moje akva malé..Pravdepodobne bola reč o okružákoch a levatkách ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 19:11 Aliyah Re: Cheron
Tak čo sa rastlín týka na koreni mám prichytený mach, čakám kým sa sám chytí a gumička pôjde dolu, ešte je vedľa neho anubias, už sa začína sám prichytávať, v rohu je Valliseneria (čo asi nebola najšťastnejšia voľba), potom sú tam dve riasové gule, niečo, čomu som zatiaľ na meno neprišla, ale mám tam zopár kusov a sem tam popichané do štrku malé zvyšky rastliniek z bývalého akva, ktoré mi bolo ľúto vyhodiť. No a samozrejme tam plávajú už asi na pol akva tie hady, ktoré by bolo treba konečne preriediť - jediné čo tam aj rastie ne Takže ... málo ich tam nie je.

Práve to je ten problém že ja si neviem dať rady s tým, ako tú hladinu trošku viac zvlniť. Lebo tým bublifukom to nepôjde :/ Preto som chcela filter, ale každý tvrdí, že ho tam netreba, tak neviem...

Zase určite najprv chcem dostať akva do normálneho stavu a až potom tam pôjdu ryby. Slimáka tam nemám akého dať, lebo na tých, ku ktorým sa viem dostať, je moje akva malé takže asi len krevetky, ktoré by som celkom rada :)

Dnes vymením vodu a skúsim to s tým častejším menením, možno sa to ustáli.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2011 19:05 Muž Cheron [89] Re: Aliyah
A aké rastliny máš v tom akvárku ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2011 18:52 Muž jajaapaja [174] Re: NASREDDIN
Já osobně bych taky rozčeřil hladinu.Filtr to pročistí.Bublifuk není špatný.Já osobně je mám v odchovnách.A v daleko více litrech.A stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.01.2011 18:25 Žena Kajka99 [229] Re: Aliyah
já osobně bych před jakýmkoliv řešením filtru zkusila vyměnit nejdřív půlku nádrže a potom cca 2l vody denně. a taky velký otazník je jak zarostlou máš nádrž? protože objem masy rostlin je v nádržích bez filtru nesmírně důležitý, kór u nádržek malých.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.01.2011 15:22 Muž NASREDDIN [1383] Re: Aliyah
Na místo filtru tam nemáte bublifuk, bublifuk totiž filtr je.

Zkuste zvýšit pohyb hladiny.

Nejlepší by bylo udělat prezentaci ať je vidět o čem je vlastně řeč. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   22.01.2011 15:20 Muž NASREDDIN [1383] Re: cezarmilan
Kdybyste občas četl, to by byla paráda. Nebo myslíte, že 2 roky na záběh akvária nestačí? Radíte jak má zaběhnout již zaběhlé akvárium, což jí jaksi nepomůže. Ryby v něm také má.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.01.2011 14:24 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Aliyah
Na začiatok by som ti poradil bez rýb, daj si tam zopár slimačikov a zabehni akvárium, t.z.budeš ich veľmi opatrne krmiť,a 3-4 krát do týždňa budeš odčerpávať 1/3 vody z akva a budeš dolievať čerstvú, najlepšie odstatú vodu. Ten filter fan mikro nekupuj, zbytočne vyhodíš peniaze, pohľadaj cez google filter do minička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2011 13:46 Aliyah – Miniakvárium
1. Už pred asi dvoma rokmi som si založila rozmerovo 30.1 litrové avárko (vody tam vojde asi 20l) a nejako sa mi nedarí zbaviť sa tej nenormálnej slepej hladiny, ktorá tam je. Tá jediná gupka, čo tam je, neviem ako, ale ešte žije, ale razborky, ktoré tam chcem prikúpiť, by to asi neprežili. Nechápem odkiaľ sa berie až taký povlak. Miesto filtra mám bublifuk, a už som rozmýšľala aj nad nejakým maličkým filtrom, ale ten posledný dopadol tak že sa zanášal nejakým slizom. Čo to dokelu je? Neverím, že by z potravy bolo niečo také. Nebol by to až taký problém, keby sa to dalo čistiť, ale mám tam tie hadíkové rastliny plávajúce pod hladinou a proste sa to nedá len zobrať sieťkou z hladiny preč.

2. Filter asi nebude najlepšie riešenie v tak malom akva, že? Bude stačiť bublifuk? Už som si prečítala mnoho diskusií a stále sa nájde nejaký zástanca filtrov. Tak teraz neviem. Rozmýšľala som nad AQUAEL FAN mikro Plus.

3. Je hnednutie rastlín (teda..odhnívanie, alebo ako to nazvať) spôsobené zlou vodou alebo zlým svetlom? Nemôže to mať nič spoločné s kupovaním emerzne vypestovaných rastlín? Pretože jedna mi odhnila úplne, ale mám ten pocit, že bola divná už keď som ju doma rozbalila. Tá druhá mi odhníva postupne, toto bude zrejme vodou, trochu nevhodne vybraná rastlina a tie ostatné nie a nie rásť. Jediné, čo tam fakt rastie a drží sa sú tie hady, čo je dosť biedne.

Budem veľmi vďačná za všetky rady, sama to už nejak nezvládam :-D Už som prerábala akva pár krát a stále vydrží "fungovať" asi taký mesiac, potom sa všetko začne kaziť a je z toho mláka. tone

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [3]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 5019x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16385-miniakvarium?od=101