Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Voda zabarvená kořenem

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Přejít na předchozí stránku 6 Žádná další stránka   1  
Voda zabarvená kořenem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2005 14:54 petr55 – kořen
Já jsem kořen vyvařil v prádelním hrnci ve slané vodě (celý den) a potom už s ním nebyl nejmenší problém.
http://aviaservis.cz/ruzne.htm#koren

PV
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2005 13:12 gagal – kořen
Zdravím Vás osobně jsem měl naprosto stejný problém. Zakoupil jsem si rovněž kořen v Hornbachu a po několika dnech mi a akváriu začala pěkně hnít voda rostliny nerostly a některé druhy ryb uhynuly. Začal jsem tedy kořen převařovat a všemožně desinfikovat, ale bez úspěchu. Nakonec jsem kořen reklamoval i když hornbachovští „ odborníci“ tvrdili,že je vše v pořádku a kvasící voda z kořenu není prý jsem určitě překrmil.Po dobu reklamace
(1 měsíc) se v akváriu rovnováha navrátila a vše bylo ok. Do doby než jsem donesl nový vyreklamovaný kořen a vše se opakovalo.S prvním kořenem jsem se trápil přes půl roku druhý letěl OKAMŽITĚ. Nevím, kdo kořeny dodává, ale je to pěkný hnus.Nyní mám kořen s řeky a funguje bezvadně než ten předražený Hornbachovský.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2005 14:29 Michal – kořen
Kořen by se měl asi 2 hodiny nechat vyvařit ve slanější vodě, ikdyž mně to taky pak ještě trocu barvilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2005 10:05 Mizraell – Voda zabarvená kořenem
Díky za radu, zkusím to a s výsledkem se pochlubím:) Ale máchal jsem ho dva dny a několikrát vyměňoval vodu, tím by to nemělo být... Zkusím tu chemickou lázeň:) Dík!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2005 23:50 Dalibor – RE:Voda zabarvená kořenem
Voda je asi hnědá, že? Záleží na tom, jaký to je kořen a co se z něj vyluhuje... Ale teď vážně: V Hornbachu by měly být kořeny nezávadné - sám je používám. Myslím, že jsi jej málo vymáchal... Doporučuji ještě jednou a použít třeba jemný kartáček a myslím, že neuškodí kopel v hypermanganu (manganistan draselný - lze koupit v lékárně), kořen po něm mírně zhnědně, ale je dokonale vydesinfikován a dle men pak už nebude barvit vůbec. Pomohlo to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2005 15:06 Mizraell – Voda zabarvená kořenem
V souvislosti s novým akváriem se mi vyskytl problém způsobený kořenem. Koupil jsem si v Hornbachu dva menší kořeny do akvária, které mi teď i po předchozím několikerém vymáčení ve vodě a vyvaření poměrně hodně obarvují vodu. Co se týče estetiky, s tím bych i neměl problém, zajímá mě ale, zda tímto nebude ovlivněn nějak hodně chemismus vody a aby to rybkám nevadilo. Osazenstvo mého akvária jsem popsal v předchozím dotazu ke krmení rybek. Díky za jakoukoli informaci.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 5 ...... [6]

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 2444x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1638-voda-zabarvena-korenem?od=251