Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Voda zabarvená kořenem

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Voda zabarvená kořenem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 20:00 Muž metal [96] - Cichlidy
ak nepusta miazgu-prizkirici tak v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 19:54 Antareta – jabloňový
Ahojte, můžu použít do akvárka kořen z jabloně?
Mám ho asi 10 dní v kýblu s vodou, 2X denně měním vodu (vždy dám horkou + trochu soli), ale stále barví.
To by možná nevadilo, ale není ten jabloňový jedovatý?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 17:07 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: Designer
No vyvařením vodu zabarví prakticky úplně každá kořen, těch 100 stup. už s biologickou schránkou jakéhokoliv kořene zahýbě, otázkou je pak jako moc to zabarví a jak moc je ten kořen doopravdy kvalitní, ty kvalitní a originální prostě při teplotě akva barvit nebudou, ty již nějakým způsobem poškozené, či z nesprávného řečiska vhodné do akva taky nikdy nebudou. A klidně je můžete vařit i 1000x X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 13:28 Muž j0hny [86] – Re: Designer
Mne po vymene 1/3 vody vydrzi akvarko bezfarebne tak 4-5 dni, po tyzdni uz to je viditelne tmavsie, mne osobne to nevadi :-) Asi su tie korene na moje akva moc velke (silny caj)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 10:47 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: Designer
A další výhoda je, že tyto kořeny jsou neskutečně trvanlivé. Ani po několika letech v akváriu na nich není znát hniloba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 10:40 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Designer
Zapomel jsem napsat vysledek s tim korinkem Mopani z Hornbachu, kdyby to nekoho zajimalo.

Takze 2x jsem ho vyvaril, barvil pri varu vodu do barvy caje. Pak jsem sel spat, pres noc byl ve vode o pokojove teplote, v kyblu. Druhy den jsem ho opet 2x vyvaril, voda zase jako caj, uz ale o dost slabsi. A pak byl zase v kyblu s vodou. Zjistil jsem, ze vodu o pokojove teplote nebarvi, ze barvi jen pri vyssich teplotach. Dal jsem ho tedy do akvaria, a za tech par dni se zda, ze nebarvi, aspon znat to neni.

Takze vysledek je, ze staci 4x prevarit. Prima je i to, ze od sameho pocatku neplaval.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 19:33 Muž Tomiino [43]
ok diky !mej se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 19:26 R Muž romant [27977] – Re: Tomiino
Není nic jednoduššího, než ten kořen na nějakej čas vyndat z akva a bude se vidět,jestli je příčinou toho zabarvování. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 19:21 Muž Tomiino [43] – Re: romant
Ahoj,prosim te svetla tam ma tak akorat,je to 100 l akva,sloupec vody 40 cm 2x18 w,a sviti 12 hod.denne.Takze svetlem to asi nebude. Ma akvarek vice,a nikde se mu to nedeje,jen tady kde jsou stejny koreny z akvaristiky. Koupena pridlice prece nebude barvit okoli do rezeva bervy ne?zacalo to u pisku,pak kameny,kytka a ted i zadni sklo a je spinavy jako prase :-( tak nevim,delal jsem test ph a ten je v neutralu na FE testy nemam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 19:01 R Muž romant [27977] – Re: Tomiino
To, že kořen nebarví vodu, ještě neznamená, že nemůže zabarvit okolí, ale těch příči žloutnutí může být samozřejmě i více. Co třeba světlo?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2011 18:53 Muž Tomiino [43]
Ahojky lidi,potreboval bych se pozeptat na problem a nevim kam ho zaradit...znamej ma v akvariu pridlici a koreny koupeny v akvaristice,uz vylouhovany v nejaky latce,neplave.Na dne ma cernobilou drt a ta bila cast zloutne,(rezne)-to same je na bridlici na filtru a na zadnim skle od proudu z filtru?ze by hoden zeleza,nebo snad soli z korene?poradi mi nekdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 14:53 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: Designer
No jo no...možné je vše :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 14:49 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: beowulfx
Stat se muze, clovek muze koupit ledacos jako neco jineho. Tohle bylo opatreno visackou www.flamingo.be , sedelo u toho i cislo produktu, jako drevo Mopani (podle ruznych obrazku na webu) to i vypada, a pochybuji ze by se za tu cenu nekdo s necim takovym matlal, jako delat nejaky podvrh. Verim ze to je to, co to byt ma, a jak uz jsem psal, cena se mi take libila, da se to, jeste to neni tolik, nad cim by velka vetsina lidi musela premyslet.

Spis je otazka, jak je to stare, jak dlouho to ve vode bylo. Pokud to ale bude barvit tak jak to vypadalo, tedy ze uz se tomu po dvou vyvarenich barvit nechce, bude to O.K. Uvidim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 14:47 Muž Lukinulus [10] – Re: beowulfx
můj kořen rozhodně není mopani - je od firmy driftwood a je to nějakej listnáč (dokonce dva druhy) z rašeliniště (podle vůně nehnil, ale byl právě v rašeliništi)a jak jsem psal, to, že barví mi ani nevadí, když to nevadí rybkám. A co se týká dřeva tak tě mohu ujistit že o dřevu něco málo vím hmm nejen o tom akvarijním
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 14:11 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: Lukinulus
No s těmi kořeny to není ani tak o štěstí jako o zkušenosti, jelikož normální kořen mopani ani driftwood zrovna moc nebarví, když to jsou přesně ty kořeny co to mají být, mají pocházet z mokřin atd.
Takže pokud někomu tyto kořeny barví, tak i docela možná naletěl na nějaký šmejd, který se s kořenem mopani ani nepotkal, něktěří lidi to ani přesně nerozeznají jak májí správně tyto kořeny vypadat, a tak prostě jen koupí nějakou haluz co do akva ani nepatří. Píšu to proto, že už jsem se s tím u pár lidí setkal. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 14:02 Muž Scolo [6] – Re: Lukinulus
...Hlavně že se tam líbí rybkám...

A o to de...já mam třeba vodu kvůli kořenům úplně do červena...ale rybám to vyhovuje..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 09:22 Muž Lukinulus [10] – Re: gringo
No já vím, že jo, proto jsem je koupil :-) Co sem myslel je jen to, že i bez vyvaření jsou tyto kořeny použitelné, ale myslím, že to bude případ od případu, protože každý z těch dvou kořenů pochazí (dle mě) z jiného druhu stromu. Voda je jen mírně "okrová" asi jako hodně světlý čaj a ono to má i své kouzlo. Hlavně že se tam líbí rybkám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 09:15 gringo – Re: Lukinulus
"Výluh" z kořene rybám prospívá, jsem četl. Samozřejmě, nesmí být voda jako černý čaj, aby ryby byly vůbec vidět ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 09:04 Muž Designer [5695] - Cichlidy – pokracovani - Mopani wood
Takze jsem vcera vecer ten korinek Mopani 2x vyvaril v trochu osolene vode, vodu jsem vyleval jako silny caj. Pak jsem nalil cistou vodu a nechal to uz bez vareni do rana. Rano voda uplne cista, zabarveni okem (po vyliti do bileho umyvadla) nezjistitelne. Dal jsem zase cistou vodu a uvidim co bude dal, mozna jeste vecer povarim, nejde o velky koren, takze se vari snadno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 08:22 Muž Lukinulus [10] – driftwood
Já koupil dva driftwood kořeny, jeden střední jeden největší. Nevyvařil jsem je (doma vaříme v hrncích a tydle dva byly problém dát do vany), jen oplachoval vodou ze sprchy (cca80°C). Dal jsem je do akvárka a nic. Po cca třech týdnech začali pouštět barvu. Voda má barvu dětského čaje, ale ryby jsou krásně barevný a nevypadají, že by jim to vadilo. Takže nemám zatím důvod s tím něco dělat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 06:57 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – stejna zkusenost
do 1 aqua jsem dal Driftwood, absolutne nic, cista voda.. ve 2 aqua je Mopani :-) totalne hneda voda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 23:31 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: Designer
Je to hodně o štěstí. Já mám v akváriu 4 kořeny "Driftwood" a jeden "Mopai", všechny z Hornbachu a žádný nebarvil. Ale pro jistotu jsem všechny minimálně měsíc máchal v sudu s vodou na zalívání zahrady.
Jinak souhlas s tím, že Mopai a Driftwood se liší, Driftwood vypadá jako obyčejné dřevo, Mopai je na první pohled jiný. Mopai je z hodně tvrdého dřeva, mám ho už asi pět let a na rozdíl od Driftwoodu nejeví žádné známky času.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 23:18 Muž j0hny [86]
Vlastne hej. Pod obchodnym nazvom driftwood najdes viac druhov z afriky. Mopani je len mopani. Btw. tych africkych korenov je vela kto sa v tom ma vyznat. Si myslim ze vsecko z afriky budje farbit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 23:17 Ingič
Taky se přidám a potvrdím, že mi hornbachovej mopani barví i po vyvaření, i když prvně jsem ho přinesl, máčel, vyvařil ve vodě a ta byla čistá, až po vyvaření v octu začal barvit a barví dodnes :-O :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 22:50 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: j0hny
Mopani je jeden jediny druh, z rostliny rostouci na jihu Afriky. Driftwood je cokoli, co macha a nakonec vyhodi na breh reka ci more. Takze jedno je neco presne urciteho, to druhe tak urcite neni. A jiste, machane Mopani je vlastne take driftwood, ale driftwood nebude ve vetsine pripadu Mopani :-) . Alespon tak to chapu ja.

Protoze uz jeden driftwood mame, neni to Mopani, a uz od pocatku vubec nebarvi (aspon to neni znat), pisu ze tohle konkretni Mopani z Hornbachu barvi hned od zacatku dost.

Snad se to info bude nekomu hodit, proto to pisu. BTW, to Mopani uz od prvniho soupnuti do vody neplave.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 22:32 Muž j0hny [86] – Re: Designer
Mopani a driftwood je to iste. Len iny dodavatel. Farbit to bude stale, ale "oko si zvykne".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 22:07 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Mopani wood
Dnes jsem byl v Hornbachu na Cernem Moste v Praze a koupil tam za 55Kc tohle (je to presne tento produkt tohoto vyrobce):

www.flamingo.be/…

Dal jsem ho radeji vyvarit, voda jeste ani nebubla a uz je jako silny caj. Jak bude barvit dal dam pak vedet. Ted ho nejspis po par vyvarenich (vzdy v nove vode) hodim jeste do kyble, trosku barveni bych snesl, ale tohle je na muj vkus opravdu hodne.

Take jsem mel v ruce pomerne velky Drift wood, udajne stredne velky, za 115Kc, neprislo mi to za tu cenu vubec spatne. Dalo se vybrat opravdu pekne kusy, do akvarii 100 az 200l uz je to slusne velka dominanta, ovsem neco takoveho uz v akvarku mame, takze jsem odolal a jak moc tohle barvi tedy nepovim :-) .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 12:46 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: deCORF.OBRAEN
však já nenadávám, úmyslně ho tam mám, taky kvůli rybám, třeba L sumci ho okusují a získávají z něj potřebné látky. A krevetkám se to taky líbí a to nemluvím o neritinách, ktreré vespod pořád kladou váčky s vajíčky ne
Přidávám do akva ještě listí, ale to tak nebarví, když se ho dá přiměřeně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 12:44 Muž deCORF.OBRAEN [220] – Re: matlala
jasne ten výluh ja na niečo dobrý a tá farba vody je taká prirodzená :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 12:40 Muž matlala [798] - Rostliny
já mám kořen v akva už 2 měsíce od založení, ze začátku barvil více, nyní barví taky a nejspíš bude ještě léta, ale voda vypadá opticky dobře a je čirá, ničemu to nevadí, aspoň mají ryb nějaké prospěšné výluhy. Mě se ta barva líbí, je to víc přírodní.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 12:22 Muž deCORF.OBRAEN [220]
99,9% to bude lúhovaním sa toho koreňa..korene z exotických drevín majú tendenciu farbiť vodu do oranžova až do hneda a niekedy to trvá aj niekoľko mesiacov..ja lúhujem jeden koreň momentálne 10 mesiacov a ešte stále jemne zafarbuje vodu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2010 11:45 Muž Tomas Enderson [697] - Tetry
Když kořen barví tak to má jen výhody. Ušetří se za Torben. potlesk

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 11:20 R Muž romant [27977] – Re: Uli
Bohužel některý kořeny i po vyvaření barví. To záleží na tom, co je to za dřevo, kde bylo doposud uložený, jestli je suchý nebo nacucaný atd. Těch faktorů barvení podporujících je hodně. Prostě to chce trpělivost. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 11:17 Muž Uli [17] – Re: gamermichal
Nebo je dobré kořen vyvařit ve slané vodě ( vodu alespoň 1x vyměnit). U tohodle způsobu je téměř 100% jistota že barvit už nebude. Teda u mě to tak fungovalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 11:02 Žena Susane [3] - Labyrintky
Já měla totéž,když jsem do AQ dala kořen.. Nakonec jsem ho vytáhla a louhovala asi týden,a pořád pouštěl barvu ( některé kořeny se louhují třeba i rok,než přestanou úplně barvit ;D) Ale rybám to nijak nevadí.. Za to mě ano,takže jsem ho nahradila lávovým kamenem-a mám klid :))

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 18:12 Muž dvorak [94] - Rostliny
jj, souhlasim s Vaclavem - bude to dřevem ;)
buď teď mněň často vodu, nebo poku je tam danej čerstvě, tak ho vyndej a nech ho vymáchat se někde mimo akvárko, ale i tam mu občas vyměň vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 17:39 Usine – Re: gamermichal
Některé druhy dřeva barví vodu a to poměrně hodně. Je dobré je namočit mimo akvárium a měnit často vodu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 17:16 gamermichal
želvy tam budou až 24
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 17:15 gamermichal – Oražová voda
Koupil sem nová akva pro želvy dal sem do něj kořen a zdá se my že je oranžová voda napadlo mně že to je odraz protože celá místnost je lehce hnědá nebo za to muže ten kořen rozzureny ne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 06:13 Tomino
Děkuji za rady! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 20:51 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: xenotoca
Mám v akvu 2 kořeny z Hornabachu, jak jsem je přines, tak jsem je šoupnul do akvaria a to bez sebemenších úprav či omytí a bez problémů. Ryby je milují, třou se na nich a vůbec nejeví známky toho, že by něco nebylo v pořádku, takže pochybuju o tom, že by prodávané kořeny byly nějak ošetřovány či impregnovány.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 17:06 Muž xenotoca [34] - Živorodky – Re: martina200l
Vylovil jsem si nádherný dubový kořen z Moravy. Barvil mi asi měsíc a půl než přestal. Po vylovení kořene jsem ho dal do nádoby,kde jsem ho po celou dobu denně poléval vařící vodou,kterou jsem nechal v nádobě do druhého dne a tak pořád dokola než přestal barvit. Chce to trpělivost,která se určitě vyplatí víc, než kupovat předražené kořeny v obchodech,které jsou údajně ošetřeny aby vydržely,takže se také musí máčet ve vodě než se dají do akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 08:49 JuraS – Re: Tomino
možná proto, že neumí mluvit...ty ryby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 08:41 Tomino – Re: JuraS
Asi vyrazim na Staromák :-) ale z Plzně se mi tam teď moc nechce :-) no tak zatim si na společné akvarko nestěžovaly :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2010 08:35 JuraS – Re: Tomino
jo je to jiné...zvlášť pokud dáš na staroměstský náměstí v tuhle dobu eskymáka, novozélanďana, černocha z čadu, a černocha z karibiku...prostě namixoval jsi ryby z celýho světa..chybí ještě nějaký tlamovec z afriky a bude to skoro komplet...nedají se mixovat ryby podle toho jaks e ti lébí..každá má jiný nároky na vodu, světlo, dno, kytky..atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 08:30 Tomino – Re: mlynář
Já chtěl ten kořen vyhodit na zahradu.Jen nevim jestli to časem přestane,nebo bude barvit pořád.Tak Ph jsem kontroloval každý týden a bylo neutralní 7,takže v poho.Je nějaký rozdíl mezi tvrdostí vody 7 až třeba 10? mam v akva živorodky,neonky,pancéřníčky,ancistruse a páreček čichavců ...četl jsem že u každé rybky je to jiné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 08:21 Muž mlynář [473] - Cichlidy – Re: Tomino
Samozřejmě, že je to požehnání. Pro neonky rozhodně a to co k tomu píšou je kupodivu namístě. Nevím jen, jak živorodky, ale myslím, že ani ty se zlobit nebudou... Tvrdost vody to moc nesnižuje, může to ale snížit (alespoň v prvopočátku) pH. Nemělo by to být ale nějak výrazné.:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 08:21 Tomino – Re: JuraS
Ok! ale taky jsem se dočetl,že to co vylučuje kořen snižuje tvrdost vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 08:15 JuraS – Re: Tomino
nech to v akváriu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 08:14 Tomino – Re: JuraS
Diky za radu!Takže je to ještě lepší jo?Je to dřevo z borovice.Chtěl jsem ho vyvařit v soli,ale píšou u toho že jej nzásadně nepřevařujem a uvolněný,jemně nahnědlý výluh fulvo kyselin je v akvárku velmi prospěšný..že působí protistresově na ryby i na rostliny,zvyšuje aktivity a zbarvení. Takže ho mam nechat v klidu v akvarku?nikdy jsem právě kořen neměl tak jsem byl zvyklej na průzračnou vodu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [4] 5 6

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 2444x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1638-voda-zabarvena-korenem?od=151