Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Voda zabarvená kořenem

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Voda zabarvená kořenem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 07:58 JuraS – Re: Tomino
šmarjááá co já bych dal za kořen co by mi barvil přírodními výluhy vodu ??? nějaký z rašeliniště třeba !!! pokud tím dřevem není nějaký jehličnatý strom od nás, borovice, jalovec a takové pak výluh z kořene je dokonce pro ryby hooodně zdravotní...obsahuje totiž to na co jsou z domoviny zvyklé...nebo si myslíš, že ty stromy co odumřou stoupají k oblakům ? ne, spadnou do vody a tam hnijí a hnijí...v amzonii je prej i 20 metrová vrstva napadaného dřeva listí na dně....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 06:47 Tomino – Kořen Japan wood
Ahoj lidi,potreboval bych drobet poradit.Koupil jsem před měsícem koren japan wood a pri cisteni akva jsem zjistil ze mi dost barvi vodu.Neni to spatne pro rybicky?mam živorodky,neonky.. muzu se nejak zbavit toho zelenohnedeho zbarveni?nebo je lepsi ho vyhodit a koupi novy co nebarvi??dekuji za odpoved :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 16:09 Žena Kobylka23 [2] - Labyrintky – Re: RAP
Aha,tak zkusit to muze.Me to poradili taky,a vodu v akva mam cistounkou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.11.2010 12:32 RAP – Re: Kobylka23
Není kořen jako kořen. Některé zejm. větší kousky dokáží zbarvovat vodu v akváriu po mnoho let. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 12:02 Žena Kobylka23 [2] - Labyrintky – Re: martina200l
Cauky,varit cca pul hodky,pak poradne vydrhnout a pak zase varit v osolene vode opet pul hodky a pak oplachnout.Ja to tak udelala a koren je cistej a voda v akva taky!!!! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2010 12:02 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: martina200l
Průzračná křišťálově čistá voda je voda mrtvá :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 11:47 JuraS – Re: martina200l
co já bych za to dal aby mi kořen nějaký cizokrajný barvil vodu....v kdejaké knížce najdeš, že je to pro ryby super věc, že je to antibakteriální a že to je jeden ze způsobů jak "zajed" vodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 11:41 martina200l
ahoj co mam delat s korenem ktery mi barvi vodu mam ho uz asi pul roku a dala jsem ho do kybla s vodou pak do akvy a porad barvi nevite jestli pomuze ho vyvrit nebo nejaka finta jak se toho barveni zbavit? dekuji predem za radu (koren jdem koupila v akvaristice)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 02:05 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – velky koren
Kde sa da v SR alebo CR kupit velky koren? Potreboval by som velkost cca. 140x50x50 +-5cm z kazdej strany, idealne z mangrovnika. Aj by som si nejaky vylovil z rieky, len pri Bratislave je asi len jedina moznost, a to rieka Morava...a tam ma umlatia greenpeace-aci, ze zasahujem do chranenej oblasti :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 19:44 peter304 – kořenech z přírody
Tony napsal: Včera som skoro spadol z nôh.
Mal som cestu do Zoodomu a videl som, že majú nášup nových koreňov. Pozeral som, či náhodou neprišiel nejaký krajší, ako som kúpil a na jednom som si všimol papierik s názvom Japan Wood. Text pokračoval asi takto: Jedná sa o vysokokvalitné korene, ktoré svojou štruktúrou a tvarom pripomínajú tie z bájnych akvárií T. Amamna. Sú to strarostlivo vyberané korene borovice, neprevárať, rovno do akva.
Záver:
- ihličnany plávajú asi vo viacerých akváriách
- borovica má najtvrdšie drevo spomedzi ihličnanov, teda určite sa nerozpadne ako napr. smrek
- už aspoň viem, z čoho sú tie mapy, rybkám predpokladám neublížia
- keďže nejde o farbivo z tisícročných rašeliníšť, určite časom zmizne. Ak denne meníš vodu, do mesiaca je sfarbenie preč
- drevo z lesa v podstate áno. Stačí očistiť, prebehnúť drôtenou kefou, na dva týždne do vody, drôtená kefa, Savo, na dva týždne do vody, umyť, do akva.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2009 20:19 Muž deathfoe [58] – Re: eso
Pokud by tě to více zajímalo, tak o kořenech z přírody se tu už nejedna diskuze vedla, nevím kde to bylo, ale snad, když použiješ vyhledáváni s vhodným klíčovým slovem, tak určitě najdeš více infa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2009 20:03 Muž eso [0] - Tetry – Re: ondra
ake drevo z prirody pouzivas respektyve ake je najlepsie do akva ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2009 16:42 Muž ondra [168] - Živorodky
Já používám kořeny z přírody. Vždycky je pořádně očistím, nevařím. Vaření je asi spíš na škodu. Klesne po pár dnech max. týdnech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2009 16:08 Muž eso [0] - Tetry – Re: deathfoe
koren som kupil od spolocnosti TATRAPET. mahagonove drevo (MANGROVE WOOD)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2009 16:05 Muž deathfoe [58] – Re: eso
Nevím co kupuješ za kořeny, ale já kupuju jen Drift wood a Mopani wood a ze 4 koupených mi všechny šli ke dnu okamžitě. S kořenama z lesa je to mnohem horší s tím potopením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2009 16:05 Muž eso [0] - Tetry – dakujem
ddakujem vam za info ;-) ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2009 16:04 Muž FoRgY [42] - Cichlidy – Re: BC/.Killer
ja som len napísal, že mne do 1-2 tyzdna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2009 16:02 Muž BC/.Killer [4] - Mořské ryby – Re: FoRgY
já tam psal DO, víš ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2009 16:00 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
Mne ... ale nasiakol skôr ... shruba tyzden dva, asi zalezi od velkosti korena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2009 15:59 Muž FoRgY [42] - Cichlidy – Re: eso
Ano ... aj mne plaval a potom nasiakol ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2009 15:56 Muž BC/.Killer [4] - Mořské ryby – Re: eso
tadle dělám taky, on cca do 1 až 1,5 měsícu nasaje vodu a pak ti kořen ti bude krásně držet u dna. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2009 15:52 eso
zdravim mam mensi problem kupil som si koren.1 den som ho macal vo vode a na druhy den som ho vlozil do akvaria a koren mi vzdy vyplavilo na vrch sad musel som ho upevnit skalamy.myslite ze az navsiakne vodou tak sa to zmeni ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 15:43 kastanek – Re: MiHl
Nooo, to jde videt, mi maji 20 cm - hypostomus plecostomus a uz jim je tesno :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 15:37 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: kastanek
pokud ovlivňuje, tak pozitivně... třeba u krunýřovců je to dost podstatná (nenahraditelná) potravní složka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 15:23 kastanek – Re: MiHl
diky :)
a co si myslis o tom, ze to ovlivnuje rust ryb??? Bylo to napsane tusim primo na stitku u korene...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 15:14 Muž isamik [180] – Re: MiHl
MiHl jeste driv :( ikdyz ted po zakalu si ty cisty vody uzivam ( ale nedalo mi to a stejne sem ho tam nalil hned co to bylo cisty :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 15:03 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: kastanek
to je výluh z rašeliny s obsahem humidů (to je právě ta "barva" z kořene), přidává se do vody protože rybky ho mají rády (někdy je nutný pro to, aby se ryby vytřely a vykulil potěr, působí preventivně proti parazitům,...)

isamik: já taky :-D taky se ti voda do tří dnů zase odbarví?
přemýšlel jsem, že bych si udělal k filtru nádobu, kde by byly uskladněné kořeny a lidi by si u mě mohli nechávat kořen zdarma vyluhovat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 14:51 kastanek – Re: isamik
co je torben??? slysim prvne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 14:50 Muž isamik [180] – Re: kastanek
A ja tam leju torben :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 14:45 kastanek
Ja jsem namacela koren asi mesic, pak jsem ho dala do akva a pousti barvu. Akva uz proslo 3 vymenami vody a je to lepsi a lepsi. Za chvili bude voda cira jako ve studance :)
Taky jsem nekde cetla, ze kdyz je v akva koren, tak ze to muze narusit rust rybek. Co o tom soudite???
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 14:36 R Muž Silent [5949] – Re: Lucianetta
Mě se pokoušel kořen vyplavat půl roku než se nacucal a zůstal na dně. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 13:24 Žena Lucianetta [43]
a meli jste i stejny "problem" s nadnasenim korenu ve vode?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 12:54 Jack
Ja jsem kupoval koren pri zakladani prvniho akva..( ted uz mam druhe ) a jelikoz jsem byl strasne nedockavej tak jsem do akva nahazel pisek, kameny a ted prisla rada na koren...a k memu uzasu na korenu byla cedulka ze ho musim nechat tyden louhovat v horke vode..byl tam asi hodinu:-D Pak hura do akva...asi tyden az dva barvil vodu..jenom tak decentne..a tez jsem se docetl ze je to spise prospesne nez aby to skodilo...rybkam to vubec nevadilo...Takze ja nemel zadny problem, ale taky je pravda ze nebyl z hornbachu ale z kamenne akvaristiky..skoda ze nevim firmu:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 12:52 Osel
Také sem měl stejný problém s kořenem,..koupil sem si kořen v OBI porádně jsem ho vyvařil,dal do akvária a po několika dnech mi začala červenat voda,vytáhl jsem ho asi 6x sem ho ještě vyvařil da ho zpět do akva a zase začal pouštět...neměl sem žádné problémy tak sem ho tam nechal...ptal sem se i porfesionálních akvaristů zda je to problé ale oni řekli že se nic neděje...potom sem si koupil druhý kořen a ten v Blansku v akva zoo dal jsem ho na 3 dny do vřelé vody,,..po 3dnech jsem ho dal do akva a nepouštěl žádnou barvu akorát ten malej co sem měl už před tím tak ten barví pěkně vodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 12:48 Žena Lucianetta [43]
a je normální, že je kořen lehký a plave ve vodě? Ten náš měl i minulý akvarista přichycený silonem ke kameni, aby se nenadnášel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 09:36 Muž lachon [8] - Cichlidy
taky jsem zi koupil kořen nechal jsem ho jenom asi měsíc v lavoru s vodou kterou jsem občas vyměnil a pak jsem ho dal do akvaria je to bez problémů smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 09:03 Žena Lucianetta [43] – re: MiHl
jo, přes vodu je vidět :-D Takže to není nic toxickýho? Spíš prospěšnýho...? To je dobře........... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 08:52 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: Lucianetta
pokud vodu barví tak, že je dovnitř vidět, tak bych se toho určitě nebál
látky, které pouští do vody jsou pro ryby prospěšné
já mám v akva j.ameriku a vodu musím dobarvovat (nejde o barvu ale o ty látky) koupeným přípravkem
viz Horácův máčecí paradox :
-Usilovným vařením a máčením kořenů lze dosáhnout toho, že zcela přestanou barvit vodu.
-Poté si ji konečně můžeme obarvit sami - zakoupeným výluhem.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 08:27 suchysvatonovice
Mám tu zkušenost s koupeným akvarijním kořenem,že jsem ho po vyvaření a asi 14-ti denním luhováním v kýblu dal do akvárka a skrz vodu nebylo téměř vidět.Tak jsem ho vzal a kořen skončil na několik měsíců v sudu pod okapem a už je super,voda čistá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 08:18 Žena Lucianetta [43] – staro-nový kořen
chci se zeptat: konečně jsme si domů nastěhovali svoje akva (zatím pořád to moje malinké), mám k němu už i filtr (vnější Eheim) a dostali jsme kořen, dlouhý kolem 50cm (takže na celou délku akvária). I když byl předtím několik let používaný a včera se celý den luhoval, když jsem ho večer dala do akva, tak jsem ráno zpozorovala do hněda zbarvenou vodu. Mám se toho nějak bát, nebo čekat až to přejde s pár výměnama vody? (viz není to blbost párkrát vyměníš vodu a přestane barvit nic vyndavat nemusíš )

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2007 17:03 Tony – Aky koren?
Včera som skoro spadol z nôh.
Mal som cestu do Zoodomu a videl som, že majú nášup nových koreňov. Pozeral som, či náhodou neprišiel nejaký krajší, ako som kúpil a na jednom som si všimol papierik s názvom Japan Wood. Text pokračoval asi takto: Jedná sa o vysokokvalitné korene, ktoré svojou štruktúrou a tvarom pripomínajú tie z bájnych akvárií T. Amamna. Sú to strarostlivo vyberané korene borovice, neprevárať, rovno do akva.
Záver:
- ihličnany plávajú asi vo viacerých akváriách
- borovica má najtvrdšie drevo spomedzi ihličnanov, teda určite sa nerozpadne ako napr. smrek
- už aspoň viem, z čoho sú tie mapy, rybkám predpokladám neublížia
- keďže nejde o farbivo z tisícročných rašeliníšť, určite časom zmizne. Ak denne meníš vodu, do mesiaca je sfarbenie preč
- drevo z lesa v podstate áno. Stačí očistiť, prebehnúť drôtenou kefou, na dva týždne do vody, drôtená kefa, Savo, na dva týždne do vody, umyť, do akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2007 22:20 Muž Roman [100] - Cichlidy
To vyváření je kravina, měl jsi někdy v hrnci kořen dlouhý 160cm?????já tedy ne.Jinak k věci, že jsi ho našla v lese je trošku problémové.Pokud se jedná o původ z jehličnanu, tak bude ty mapy dělat pořád.(i já tím prošel před spousty lety a šel nakonec ven).Pokud už něco z venku, tak z rybníku,řeky ,potoka,či jezera.Myslím si že jak jsou dlouho sucha, tak se ti nějakej pěknej na břehu ukáže.Já mám ve velkém kořen z Vltavy.Byl ponořený, takže neplave.Jenom jsem ho na noc dal do vany s rozpuštěným hypermanganem.Můžeš dát i čisté savo.druhý den omyješ necháš vyprchat to savo a šup s ním do aqa. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.05.2007 17:55 Page
Kořen musíš pořádně vyvařit v slané vodě než ho dáš do akvária!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.05.2007 17:48 Tony – mapa na hladine
Po diskusiách, kde ma odhovárali od čerstvo nájdených koreňov, som kúpil v bratislavskom Zoodome koreň za necelú tisícku. Keď poriadny koreň, tak z tropického dreva X-) Koreň samozrejme veľmi farbil, takže ostal vo vedre, ráno a večer som menil vodu, aby sa to zafarbenie stratilo. Prvé prekvapenie nastalo, keď som na druhý deň našiel na hladine plávať usušeného drevokaza. coze Mám ho odloženého, chcel som sa nejakého odborníka opýtať, či také niečo žije aj v Afrike, lebo na našej chate je ich vidno bežne. Druhé prekvapenie prišlo asi po dvoch týždňoch, keď som ráno na hladine našiel malú mapu, ktorá vyliezla z dierky tesne pod hladinou. coze Keď som tú mapu nabral na prst, cítil som klasickú živicu z ihličnatého stromu, prst prestal lepiť až keď zasiahlo riedilo. tone
Aké z toho plynie ponaučenie?
1.) Vo väčšine akvárií máme korene z našich lesov, nezáleží či si ich nájdeme v lese, alebo kúpime v obchode ako tisícročné drevo z Afriky. :-|
2.) Koreň by mal ostať vo vedre, pokiaľ neprestane farbiť, ten môj tam bol skoro 3 týždne, 2x denne menená voda.
3.) Pokojne zasaď rastlinky, aby sa začalo akvárko zabehávať, keď koreň prestane farbiť, dáš ho dnu.
4.) Koreň z vodovodnej chlórovej vody chytí drobný sliz, deň pred vložením do akvária by som ho na hodinku dal do roztoku Sava, hypermangánu, alebo FMC, potom riadne vysprchoval a ešte deň nechal máčať vo vedre v čistej vode.
Kto je za? :-) :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2007 16:17 Žena Dinamit [68]
Fotka k příspěvku Vypadá to nějak takhle. Zapomněla jsem ještě dodat, že se z něj něco uvolňuje. Je na něm takovej ten hnusnej slzkej povlak a na hladině se mi dělá mapa...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2007 16:05 Žena Dinamit [68] – Hnědá voda od kořene
Našla jsem si v lese nový kořen do nového akvárka. Nejdříve jsem ho enchala týden máčet a potom jsem ho vařila. Dala do kavárka, ale voda se mi obarvila. Nejdřív byla hodně tmavá a po výměně vody už je to lepší. Zatim jsem tam pro jistotu nechtěla dávat rostlinky, ale jelikož chci mít akva do prázdnin hotové, aby rybičky moc netrpěly v malém, tak se chci zeptat, jestli nebude novým rostlinkám vadit, když je tam dám. Chci tam nasadit něco takovýho:
Alternanthera lilacina
Alternanthera reineckii
Echinodorus angustifolius
Echinodorus latifolius
Echinodorus osiris
Echinodorus quadricostatus
Echinodorus muricatus
Echinodorus tenellus
Echinodorus major
Echinodorus horizontalis
Ludwigia peruensis.
Ještě se zeptám, jakou byste mi doporučili rychle rostoucí kytku, tak aby byla podobná těmhle a jaký máte zkušenosti s těmahle kytkama.
Díky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2005 16:45 vojta – kořen
není to blbost párkrát vyměníš vodu a přestane barvit nic vyndavat nemusíš,.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2005 15:46 ondra – taky barvi
koupeny koren po celodenni horke lazni po dvou dnech v akvarku obarvil svetle hnede vodu. MA to zatim vliv jen na estetiku-zkusim jestli nepomuze parkrat po castech vymenit vodu-nebo je to blbost? nechce se mi je vyndavat a znovu sazet rostlinky a tak. mejte se

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2005 09:59 vojta.razic – kořen
pokud si ho převařil ve slané vodě měl bys ho nechat 10dní v mírně osolené vodě luhovat pokud nechceš čekat parkrát vyměníš vodu a on sám přestane barvit,ale nesmí ti hnít to je potom problém,jinak to má spíše kladný vliv okyseluje vodu,která je pokud používáš vodovodní mírně zásaditá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2005 20:48 gagal – kořen
Taky záleží na velikosti ten můj byl do akvária 350 litrů.Rozměry délka cca 90 cm a výška 50 cm. Takový hrnec jsem nesehnal.Jinak to převaření u menších kořenů samozřejmě perfektně funguje.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [5] 6

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 2444x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1638-voda-zabarvena-korenem?od=201