Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Voda zabarvená kořenem

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Voda zabarvená kořenem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2021 15:20 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MonterMonty
Tak mě žloutne na chodbovém akváriu voda opravdu hodně dřevo tam skoro není a ty klacíky co tam jsou tak tam mám už pár let. Na kořeny rostlin přivazuji železné matky a šrouby a ty jsou už opravdu řádně zrezlé tak podezřívám že je to od toho. Nikdy se mě takhle hodně voda nebarvila. Dřív jsem měl klasickou starou vodu, když jsem měsíc i více vodu neměnil ale tohle je skoro jak čaj. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.04.2021 23:45 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: RaMa86
Království za žlutou vodu hop hop hop -
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2021 22:49 Muž vlka [3426] Re: RaMa86
Rostlin je žalostně málo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2021 21:32 Muž 4Sima [1881] Re: RaMa86
Hladina je zbytečně nízko ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2021 21:07 R Muž afc1886 [14631] Re: RaMa86
Ano, je to od kořene a netřeba to řešit. Po pár výměnách vody to bude čím dál slabší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2021 21:01 Muž RaMa86 [0] – Žlutá voda
Fotka k příspěvku Zdravím všechny,jsem zde nový a před pár dny jsem si po letech založil akvárium. Hned druhý den se mi ale stálo to, že mi voda jakoby zežloutla :-( . Může to být od kořene? Substrátu? A jak můžu problém řešit? Rybky v něm zatím nemám. Děkuji za případnou odpověď či radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2020 19:45 Muž Passenger77 [523] - Rostliny – Kořen a šneci
Zdravím,
v pondělí jsem začal máčet nový kořen. Jedná se o Aquadeco "Curl wood", což je pravděpodobně jeden ze skupiny "Amano wood" (révových kořenů). Samozřejmě zatím musí být zatížen a docela barví. Dotaz mám na to, zda mohu bez rizika přidat k němu šneky z akvária při jeho kompletním výlovu, případně i krevetky, vzhledem k tomu, že ten kořen bude jistě ovlivňovat chemismum vody? Okružáci asi bez problémů, ale co třeba Clithoni? Vodu počítám, že před tím vyměním, aby nejsilnější výluh byl pryč.
Díky za rady a zkušenosti :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   31.01.2020 21:27 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: ricardo2
Stejně tu vodu teď bude nutné párkrát vyměnit, než tam bude možné pustit ryby... Ono se to postupně vylouhuje a odezní to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2020 21:17 ricardo2 – Zakalena voda a povlak na hladine
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zalozil som nove akvarium. Tak dlho som sa na nho chystal az som zabudol prevarit korene. Rano bola voda uplne mutna a na hladine sa vytvoril povlak, ktory mozem doslova krajat nozom. Pomoze casta vymena vody, alebo co sa s tym da robit. Pouzil som korkove drevo z hornbachu plus este jeden druh korena, ktoreho nazov si nepamatam. Korene sa nedaju vybrat z akva. Vsetko som pevne zasilikonovak. Dakujem za rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.10.2019 21:29 Muž Smetany [1226] Re: Havel0303
Aktivní uhlí nebo případně purigen. Umístit buď do filtru nebo jen do akvária v nějaké punčošce. Za pár hodin až dní zmizí. Ale nějakou dobu je třeba ho tam nechat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2019 20:56 Muž Oldass [806] Re: Havel0303
Vylouhovat ho předem několik týdnů v kýblu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2019 20:53 Havel0303 – Tmavá voda
Dobrý den, potřebovala bych poradit. Mám pár měsíců založené akvárium, uprostřed jsem měla velký prostor, tak jsem tam chtěla dát nějakou větev nebo kořen ( prostě dřevo), koupila jsem ji v obchodě, doma umyla a dala do akvárka. Voda během prvních dnů žloutla, pak hnědla a dnes ( po týdnu) je hnědočerná, nejde přes ni vidět, světlo ji neprosvítí a je tam naprosto tma. Jako rybičkám to očividně nevadí, ale mít černé akvárko je divné. Nedalo by se s tím něco udělat??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.02.2018 17:57 Maq Re: lenkalor
Pokud se nemýlím, má tu Diversu až na povrch (v té hezké "zahrádce") a ve zbytku přes ni má méně než 1 cm písku.
Čili to je úplně o ničem - a to ne pouze proto, že to barví, a ani ne pouze proto, že tam jsou takové či onaké ozdoby.
Jestliže je akvárko zgruntu špatně, je podle mého názoru nejlepší to rovnou napsat, aby se neztrácel čas a úsilí marnou snahou o nějakou záchranu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2018 17:42 Žena lenkalor [580] Re: Sabina
Bude to určitě ještě nějakou dobu barvit. Chce to s rozmyslem vysázet rostliny tak, aby si s nimi pak už moc nemanipulovala. Hlavně rostliny jako echinodorus, nebo kryptokoryny,které časem udělají bohatý kořenový systém. Pak by sis to celé zvedla a rozvířila. Ale jinak to tady má v akváriu dost lidí, včetně mě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2018 17:20 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Sabina
Ja mám v akváriu substrát staré dno od rataje. Nutriplant aj staré dno sú v princípe to isté (organická zemina pre izbové rastliny). V mojom akváriu tiež farbí vodu do hneda, ale nikomu ani ničomu to nevadí. Len je dôležité aby bol prekrytý dosť hrubou vrstvou štrku/piesku (2-3cm). Kľudne ho tam môžete nechať, ničomu to neškodí ;-)

Samozrejme to chce oveľa viac rastlín a nejaký lepší filter.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2018 17:06 Sabina Re: lenkalor
Hmmm tyhle recenze jsem necetla, ale co ted s tim, kdyz uz to tam mam... ? Bojim se nejhorsiho :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2018 16:50 Žena lenkalor [580] Re: Sabina
akvarijni-pisky.heureka.cz/…
Přečti si recenze. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2018 14:39 Sabina – Barvi koren nebo substrat ?
Fotka k příspěvku Ahoj, mam 10 dni zalozene akva a po par dnech mi zhnedla voda. Puvodne jsem myslela, ze to bude od korene (i kdyz jsem ho vyvarela a nechala stat ve vode). Dnes jsem ho vyndala abych vyzkousela jestli to barveni neni nahodou od substratu. Protoze si myslim, ze to od toho korene asi nebude.... nevim. Uz dvakrat jsem menila cast vody, ale moc to nepomohlo. Myslite ze ten substrat muze takhle barvit ? A jestli jo, co se tim da delat ? Nechci mit takhle obarvenou vodu.
Moc diky za odpovedi
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2016 19:32 R Muž afc1886 [14631] Re: Michal
rybicky.net/nadrze/… Do políčka dekorace si napiš vinná reva.Neboj se toho.
EDIT-napiš vinne revy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2016 19:28 Michal Re: afc1886
Takže mi v podstatě bude v akváriu pomalu hnít? Pokud ano, nebude mi ten kořen kazit vodu a nebude to vadit rybkám? Jinak díky za radu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2016 18:53 R Muž afc1886 [14631] Re: GP
No neříkám,že nemůže být,ale oni to na kořeny z vinné révy dávají často.Jako ve stylu,že pod vodou nevydrží dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2016 18:38 GP Re: afc1886
pokud treba neni nejak chemicky osetreny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2016 18:09 R Muž afc1886 [14631] Re: Michal
Kořen vinné révy používá hodně lidí,a neslyšel jsem,že by s ním byl problém.Šup s ním do akvária ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2016 18:01 Michal – kořen
Včera jsem v akvaristice koupil kořen do akvária. Až dnes jsem si všiml, že je na kořenu přidělaný papírek s výstrahou: Nicht für Aquaristik geeignet- což v by v překladu mělo znamenat něco jako: není vhodný pro akvaristiku. Jedná se o kořen vinné révy. V prodejně mi ho ale do akvária doporučily, tak bych se chtěl zeptat, jestli ho do akvária přesto dát nebo ne? Děkuji za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2016 19:06 laki3 Re: NHKG
no uprimne se mi zacala tvorit zelena rada to je ze svetla? kdys uberu svetlo bude honzase malo pro rostliny ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2016 19:04 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: laki3
Rybám to určitě neškodí, ale naopak prospívá. Jediným problémem je, že ta hnědá voda pohltí hodně světla. Takže sleduj spíše rostliny, jak se jim daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2016 18:55 laki3 – Zhnedla voda
Ahoj pratele, mam jiz mesic akva s korenem z hornbachu osazenym anubisy a voda ted posledni tyden zhnedla, ale prijde mi, ze rostlinam se dari a rybickam take... Bylo mi receno ze pro rybicky ktere mam v akva tak to nevadi

ryby: parmicka mechova, skalara, torakat

co vy na to? ;)

uprimne me to nevadi ale aby to neuskodilo rybam...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.07.2014 20:52 S Muž invalida [3881]
Lidičky jsem rád za vaše rady a respekt pro příště. Díky moc.
Nehraju na palce ale tohle opalcuju...konečně zas něco co splnilo účel stránek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   18.07.2014 20:48 Muž TitanArmy [4] Re: Turbínka
Ancitrus + gupky- pochoutka pro ně :) Ancík koupen dnes a je ( zdá se ) neskutečně spokojený ). Jen Neonky se půl dne schovávají za filtrem ( nechápu ). Kořen je nakonec super i s tím slizem.. Vodu obarvil tak decentně a rybkám to jak se mi jeví vůbec nevadí. Možná jsem ho fakt neměl ani vyvařovat. :-D Lidičky jsem rád za vaše rady a respekt pro příště. Díky moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2014 15:19 Muž acik [416] Re: TitanArmy
jooo to zmizne,jestli je toho vice,tak to hadicou odsaj :)

TitanArmy napsal: Tak kořen už skoro nebarví, ale zase na něm v akváriu začalo cosi růst. Takové průhledné bílé něco :) Mám v něm 3 gupky a ty to oďobávají.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2014 15:10 Žena Turbínka [2558] Re: TitanArmy
To bílé něco je poměrně normální jev u nových kořenů v akváriu, takový bílo-průhledný slizík. Jestli tam máš gupky nebo plže postaraj se o to, žádnej stres :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2014 14:11 Muž TitanArmy [4] Re: acik
Tak kořen už skoro nebarví, ale zase na něm v akváriu začalo cosi růst. Takové průhledné bílé něco :) Mám v něm 3 gupky a ty to oďobávají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2014 21:03 Muž acik [416] Re: TitanArmy
když jsem začínal,tak jsem taky chtěl kořen,který nebude barvit a dnes bych ho chtěl,sám do vody přidávám raš.výluh aby to chytlo zlatou barvu a hlavně rybám to vyhovuje :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2014 20:54 Muž TitanArmy [4] Re: radim
Zítra vyfotím a dám tady. Akvárium malinké.. 60L.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2014 20:38 radim Re: TitanArmy
jen častějš měň vodu, ať tam teda vidíš :-D cca za měsíc už to bývá snesitelné.
Docela záleží, ale i na tom, jak je ten kořen velký k velikosti akva a co je myšleno konkrétně tím "kus dřeva"... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2014 20:29 Muž TitanArmy [4] Re: Wendy2
Vždyť takový kořen koupíš všude za 100,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.07.2014 20:22 R Muž romant [27977] Re: TitanArmy
Co by za to jinej dal. :) Třeba se ti někdo, kdo má styl akva black water, ozve a kořen půjde sloužit jinam. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2014 20:13 Muž TitanArmy [4] Re: romant
Ale jo, beru že barva je prospěšná. Jenže on barví tak, že pak není skoro NIC vidět víš :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2014 20:00 Žena Turbínka [2558] Re: PavíholkaXXL
Neřekla bych vyloženě špinění, ale i zakoupené kořeny barví vodu a jak se píše o pár příspěvků níž - není to vůbec špatně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2014 19:57 Žena PavíholkaXXL [7] – kořen
muže i koupený kořen zašpnit vodu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.07.2014 19:56 R Muž romant [27977] Re: TitanArmy
To, že ho chceš vyhodit svědčí o tvé neznalosti o prospěšnosti právě onoho barvení. Zadej si do vyhledávače huminy, třísloviny a třeba změníš názor. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2014 19:54 Žena Turbínka [2558] Re: TitanArmy
Trpělivost, nechat vymáčet - ono to časem půjde ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   16.07.2014 19:53 Muž TitanArmy [4] Re: MonterMonty
Dnes jsem ho přeci jen zkoušel vyvařit. Vyvařoval jsem ho asi 10x :) Stále barví a barví. Ono kdyby nebarvil aspoň tak moc. Nejspíše ho vyhodím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2014 23:17 Muž TitanArmy [4] Re: MonterMonty
Děkuji všem za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.07.2014 23:16 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: TitanArmy
Až s tím kořenem provedeš všechny ty máčecí a vyvařovací brikule , pravděpodobně barvit přestane, pak začneš chodit do akvaristiky kupovat výluhy abys tu vodu zas obarvil potlesk , přečti si něco o vodách ve kterých tvé ryby žijou a jak jsou takové kořeny a výluhy z nich pro ryby prospěšné , pak tě vyvařování a máčení přejde a budeš rád že ten kořen "barví"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2014 23:08 Muž Amras [34] Re: TitanArmy
Už ti vše napsala Turbínka. Ale já si myslím že rybky z toho budou mít jenom radost, zbarvení vymizí, a ty budeš mít o starost míň kde nechat máčet kořen. Víš kolik lidí kupuje např. Torben aby tyto látky dostaly do vody? Včetně toho zabarvení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2014 23:05 Žena Turbínka [2558] Re: TitanArmy
Přestane barvit, až přestane barvit, těžko hádat kdy. Tím vyvařením ten proces odbarvení urychlíš. Ale jak jsme se shodli s Amrasem - zabarvení není na škodu a rybkám prospěje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   15.07.2014 23:04 Muž TitanArmy [4] Re: Amras
no já ho raději vytáhl. Takže pokud ho dám třeba do kýble s vodou na 14 dní a budu měnit vodu, měl by přestat barvit? To dřevo je samo o sobě dost těžké. Docela mě to překvapilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.07.2014 23:01 Žena Turbínka [2558] Re: TitanArmy
Výluh z dřeva většinou vůbec nevadí, naopak je prospěšný (třísloviny apod.) A pokud ti na oko vadí tmavší voda, tak vyvařit, vymáčet, ale ta práce je docela zbytečná :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.07.2014 23:00 Muž Amras [34] Re: TitanArmy
Dá se tomu předejít, tím že kořen necháš louhovat jinde. Teď už s tím ale nic nedělej. Jsou to nejspíše huminové kyseliny a ty rybám jedině udělají dobře.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 5 6

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 2444x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1638-voda-zabarvena-korenem?od=1