Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k větším cichlidám?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k větším cichlidám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 18:44 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
Hejno multispinoz ve čtyřstovce to by byl velký mazec v dospívání...
Radku...pokud si někdo pořizuje festivy...tak snad ví kolik dorostou...já si hlavu lámu s tím, co je podstatné pro mne a moje ryby. Pro ,jen pokud jsem výslovně tázán. Zkuste nepředvídat, buďte tak laskav... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 12:32 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: veronika
Veroniko, ať už máte skutečně cichlidu mnohotrnou, nebo kančíka šikmopruhého, který je na vaší fotce, obojí potřebuje větší nádrž. Píšu-li větší, myslím více než 400 litrů. Kančík šikmopruhý žije v přírodě v hejnech se skaláry nebo s terčovci, ve 450tilitrovém akvárku je můžete mít spolu. Cichlida mnohotrnná by teoreticky mohla být chovaná v páru, ale je to spíše hejnová rybka.. ale hejno by opět potřebovalo akva min.400 litrů. Pokud ji budete mít v páru, chce to akvárko nejméně 250 litrů a můžete s nimi mít menší cichlidky (kakadu, ramirézky, vysokoploutvé) a hejno nějakých pěkných teter (neonky, červenoústé...). Největší problém v doporučování dalších ryb ale je ten, že neznáme velikost nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 09:10 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: veronika
Přesně tak, je to M.festivus a nejčastější spoluobyvatel je skalára a jako druhá nejčastější varianta bývá sám jako dominanta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 06:50 Muž LiborSprysl [9015] Re: veronika
Problém je ten, že na fotografii je kančík (pro nás staromilce jedící po rezavých kolejích) šikmopruhý, jinak už snad jen cichlida šikmopruhá, M. festivus a nikoliv cichlida mnohotrná H.multispinoza....Pokud se podíváte na její způsob života, tak se často vyskytuje spolu se skaláry...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 00:33 veronika – jaké rybky k cichlidě mnohotrné?
Fotka k příspěvku Praďte mi prosím, jaké ryby mohu dát k cichlidě mnohotrné, aby jí neokusovali nebo nijak jinak neubližovala. Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 15:56 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: kmara
Můžeš, ale nedoporučuju to. Peřovec je na tvoje akvárko podle mě moc velký a hrozí, že mu budou tyPerleťovky okusovat ploutve. Dej k nim spíše krunýřovce bez špičatých ploutví, nebo třeba větší pancéřníčky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 14:46 Muž kmara [10] - Cichlidy
Zdravím mám 5ks perletovek iporagensis, pár kusů mečovek. A chtěl bych se zeptat, jestli bych k nim mohl dát péřovce tečkovaného? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   03.09.2012 20:17 R Muž romant [27987] Re: david15
Hele, už se konečně podívej do toho atlasu na nároky té ryby co tam máš a změň svůj přístup k akvaristice. Tento obdobný dotaz tady od Tebe byl už jednou, tak s tím něco dělej. hmm
Edit: Mě dožral víc Honzo.
Edit2: Ptáš se na to včera tady. rybicky.net/forum/3353…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.09.2012 20:17 R Muž Silent [5949] Re: david15
Tak tomu tlamovci prokážeš nejlepší službu tím, že ho podaruješ někomu kdo je chová ve výrazně větší nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2012 20:15 david15 – Cichlida
Mám 30 litrový akvárium a mám v něm tlamovce a je tam sám co k němu, nebo ho mám nechat samotného. Díky :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2012 13:17 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: mori79
Cichlidy jsou široký pojem, ale pokud tam nebudeš chtít nacpat něco vyloženě velkého, nevidím problém v osádce a to ani co se týče těch bleherek. Akorát bych dal pryč toho pangase, to je ryba pro mnohem větší nádrže. Co se týče akva nevím jak vypadá teď, ale pro cichlidy určitě přidat kytky, kamení, kořeny...zkrátka něco čím nakrájíš nádrž na jednotlivé kousky tak, aby si cichlidy mohly vytvořit teritoria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2012 12:08 Muž mori79 [6]
Rad by som presiel k cichlidam. Tak by som chcel radu co z mojej osadky mam dat prec. Urcite pojdu tetry ale ostatne by som rad nechal. Myslite ze to pojde?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 21:56 RAP Re: Lagron
Pan Sprysl má pravdu, hrbohlavý a příčnopruzí se lehce kříží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 07:44 Muž LiborSprysl [9015] Re: Lagron
Je to lepší s ohledem na doplňování balastních látek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 07:28 Lagron Re: Cosmogagy
Tak nakonec sem se s panem Špryslem dohodli že Příčnopruzí půjdou pryč a místo nich budou Kančíci Nikaragujští a Akary Modré po páru. Živorodky ještě zvážím... Ke krunýřovcům ale pokud se nepletu musím mít kořen že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 21:00 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Lagron
upozorňuju že nejsem na vztahy Kančíků expert, ale asi bych volil jen 2 páry cichlid.. příčnopruhé už máš, tak k nim třeba Akary (modré nebo hnědé).. k tomu několik krunýřovců, a aby to bylo žívější tak třeba několik gold molly.. jejich potěr taky poslouží jako mňamka pro kance :-)
Takhle nějak bych si to asi složil doma já :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 19:45 Lagron – Složení ryb
Zakládám nové akva jehož základem budou Kančíci příčnopruzí, byl to nevhodný dárek od kolegy ale je mi líto je "vyhazovat" takže jsem pořídil větší nádž a budu se snažit dodržet biotop ameriky...
Ve stávajícím akváriu se jim daří a před pár dny se mi vytřeli což provázela likvidace osazenstva akvária... zbyly mi jen torakáti, které jsem přelovil do jiného akva...

Ale chtěl bych poradit co k těm kančíkům akvárium je v rozměrech 90x60x45 čistý objem cca 200L +/- jako dno použit písek do filtrace, dekorace zelený pískovec, a rostliny převážně echinodory+cabomba+egeria
Moje představa byla:

1 pár Kančíků Příčnopruhých
2 páry Kančíků Hrbohlavých
1 pár Akar modrých
+ nějací krunýřovci

s panem Spryslem už na toto téma vedu diskuzi přes PM a bylo mi řečeno že se k sobě Příčnopruzí a Hrbohlavý nehodí tímto ho nechci nějak urazit ale rád bych slyšel názory z více stran...

Tak jak to poskládat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 19:10 Žena buballa [0] Re: RAP
Asi je nedám. Totiž, chcem si ponechať aj rastlinstvo :-D A nechcem mat bágristu TIRáka v akvárku. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 14:56 RAP Re: buballa
Ale jo, můžeš je k sobě dát, jen aby neměla přerybněno. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 22:21 Žena buballa [0] – ocellat a polypterus?
ocellat a polypterus? hodí se k sebe? viem že biotop ne. ale moji jedinci už zkonzumovali 6-8 cm velké kongo tetry, tak by som chcela párik, alebo 3 kusy oskarov. poprosím o námety a rady. diki
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 15:05 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: ampik
No u příčnopruhých jsou takhle agresivní při tření, mě dokonce kousali do ruky, když jsem něco dělal v akva, když se třeli. Jinak jsem je měl s ancistrusy a parmičkami a i dalším párem kančíků a bylo to v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 05:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: ampik
Mám ancistrusy u sajek a sice do nich jdou, ale pancíře drží. K managujcům bych ancistrusy raději nedal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2011 23:00 Muž ampik [2] - Rostliny – co k kančíkům?
Mam uz dospělé kančíky. Ale chtel bych k nim dát i jine ryby. Treba panceřníčky nebo ancistruse. Bude to možné? Nesežerou mě je? Mam konkretně druh příčně pruhovaných.
Dnes při čištění na mě samička dokonce utočila, protože má čerstvý par dní starý poter a nelibí se jí, že předělávám akvarko. tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 19:29 RAP Re: Filip980
To se nedivím, pravděpodobně nepamatuješ éru Jindřicha Nováka. Divil by ses s čím vším se příčnopruzí kříží a to i spontálně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 19:15 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Naxyl
Tak to slyším poprvé, že se kančíci červenohrdlý s příčnopruhými kříží, mylím, že to je jen ve velmi zvláštních případech, ale jinak o křížence bych teda měl zájem :-) . Já je takhle polu měl a žádný problémy nebyli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 19:12 Muž Naxyl [1] Re: Filip980
No právě že se prej nigrofasciáti křížej s červenohrdlýma a slavinový jsou prej potvory....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 17:14 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Naxyl
Perlovku rozhodně nesháněj, jsou to horší potvory, ale ty kančíky můžeš mít s červenohrdlými nebo salvinovými kančíky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 08:10 Muž Naxyl [1] Re: Tudy
Jsem je spatne pojmenoval, myslel jsem kanciky perletove.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 19:01 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Tudy
Perlovky jsou velmi agresivní, znám jdnoho chovatele, kterýmu napadali 35 cm dlouhýho akaráka potočního.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 10:15 RAP Re: Tudy
My se bavíme o nádrži 150x50x50cm. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 06:35 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: RAP
Zdravím,
Perlovky x Kančík příčnopruhý.
tuto kombinaci bych si dobře rozmyslel. Měl jsem 3 Kančíky a 3 Perlovky ve 112 l akva a urputné souboje až do oškubání ploutví (Kančíci se nedali ale oni byli Ti orvaní) byly na denním pořádku. Možná ve větší nádrži by to bylo lepší...
Nebo sehnat Perlovku sp. Bangui.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 19:48 RAP Re: Naxyl
OK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 19:46 Muž Naxyl [1] Re: RAP
Ale stejně mi přijdou už moc velký na těch 375l. Šla by kombinace pár akar modrých, pár příčnopruháků, pár perleťáků a ancíci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 19:34 RAP Re: Naxyl
Pozabíjet mezi sebou dokáží všechny cichlidy. Jinak si můžeš přes kartu v atlasu najít prezentace s chovateli. Nižší pH chtějí importy, u odchovů záleží na místních parametrech vody. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 19:18 Muž Naxyl [1] Re: RAP
RAP napsal:dobrá je kombinace příčnopruhých a ocelátů.
O ocelátech jsem četl, že se pobíjej mezi sebou, a chtějí nižší ph...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 19:08 RAP Re: Naxyl
Mohl by sis pořídit rybicky.net/atlasryb/kancik_perletovy , dobrá je kombinace příčnopruhých a ocelátů.
Pokud netrváš na Americe, lze přidat Perlovky či dokonce rybicky.net/atlasryb/cichlida_madagaskarska
Trocha inspirace www.akvarko.cz/… , www.akvarko.cz/… , www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 18:21 Muž Michal1987 [21] Re: Naxyl
Akary modré napríklad. Inak aj tak bude za nejakú chvíľu akvárko plné malých Nigrofasciatov...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 17:40 Muž Naxyl [1] Re: RAP
Když teda mám nádrž 150*50*50, a trvám na kančících příčnopruzích, co k nim? Přijde mi totiž docela divný mít v tak velkém akvárku jen pár kančíků.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   25.09.2011 17:04 RAP Re: Naxyl
Ono jde o to, že každá cichlida je individualista. V rámci druhu můžete narazit od mírných kusů po vyložené rabiáty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 16:35 Muž Naxyl [1] Re: LiborSprysl, NHKG
LiborSprysl napsal: a až dorostou multispinozy, zmastí všechny na jednu hromadu. Zvláště, když to budou páry, které budou mít tendenci se třít. :-)
To je ta cichlida mnohotrnná tak ostrá? Myslel jsem, že je mírnější....
NHGK:Nebo pouvažuj o Cichlidách z Tanganiky / Malawi
O těch jsem uvažoval, ale moc se mi nelíbí....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2011 05:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: NHKG
Ale ono to není tak docela pravda, co tvrdíte. Viděl jsem zcela funkční akvárium s obsádkou - nikaragujci,H.temporalis, H.efasciatus. Ono je potřeba umět vybírat ryby k sobě, když je dobře znáte. Rozhodně to nesmí být všechno ryby, které se nejraději vytírají na dno, tak je vybral tazatel. Ovšem nikaragujci se nejraději třou do dutin, protože se jim kutálí nelepivé jikry, temporálové na dno a efasciáti na kolmější podklad, tím je vyhověno všem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2011 00:18 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Naxyl
Nebylo by lepší tu vodu upravovat (snižovat Ph)? Nebo pouvažuj o Cichlidách z Tanganiky / Malawi. Ph nad 7 jim vyhovuje, ale v nich se nevyznám...

Většina velkých Cichlid ze střední Ameriky je hodně agresivní a těm Jihoamerickým (například zmiňovaným Geophágům) to Ph sedět nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.09.2011 21:00 RAP Re: Naxyl
S těmi salvinkama musím souhlasit. Koupil jsem pěkný pár, který se vybral z hejna. Po půl roce samcovi hráblo a udělal jí.
K nikaragujcům se spíš hodí ryby z rodu Geophagus apod.
Pěkní jsou Cryptoheros panamensis(moji oblíbenci),zelenooký, hrbohlavý, mekky atd. Bohužel u těchto ryb je možnost křížení s příčnopruhými. Z větších ryb by šly ryby z rodu Herichthys, A. potoční.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.09.2011 20:14 Muž LiborSprysl [9015] Re: Naxyl
Salvin asi brzy zabije salvinku, mírní nikaragujci z permanentního stresu dostanou třes, nádrž ovládnou nigrofasciáti s modrými akarami a až dorostou multispinozy, zmastí všechny na jednu hromadu. Zvláště, když to budou páry, které budou mít tendenci se třít. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2011 16:09 Muž Naxyl [1] – Nové 375
Chtěl bych si založit nové akvárium. Rozměry jsou už dané, 150*50*50cm. Kvůli tomu, že nám z kohoutku teče voda s 7.6ph, rozhodl jsem se pro cichlidy. Mohu dát do tohohle akvária tyhle ryby? Pár kančík příčnopruhý; Pár akara modrá; Pár cichlida mnohotrnná; Pár Kančík salvinův; Pár kančíků nikaragujských a nějaké ancíky na dno. Jde mi o to, jestli se nebudou prát, ale aby se taky nekřížili. Děkuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.05.2011 21:59 Muž dkoudela [13] - CichlidyRe: Libor123
Akara modrá si nenechá po zabydlení líbit nic a od nikoho.... hnědá se nechá šikanovat i 3x manším samečkem Kakadu tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2011 21:29 Libor123 Re: ripatko
Nazdar. Měl jsem v 450 litrovce kančíky s akarama modrejma a naprosto v pohodě. Nevím jak hnědy, ale myslím si, že by to šlo. Hodně úspěchů a pochlub se jestli je vezmeš. Libor palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2011 21:27 Muž hardy [45] Re: ripatko
Bejt tebou zkusil bych nakeho kancika, ale akary neber.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2011 16:34 Muž dkoudela [13] - CichlidyRe: ripatko
Ano dle mě správná a logická úvaha... Akary pro něš budou svou velikostí a projevem konkurence ano A souboj nigrofasciát vs Maronii je předem dán. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2011 15:59 ripatko Re: hardy
No neonek si nevsimaji vubec, ale bojim se, jak zareaguji na vetsi a klidnejsi ryby ktere budou brat jako konkurenci.

Znamemu takhle vymlatili skalary.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 8 9

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 8715x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1635-jake-ryby-k-vetsim-cichlidam?od=51