Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k větším cichlidám?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k větším cichlidám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 13:21 Žena sharon [126] Re: Rover
Fotka k příspěvku Jak je ten samec starý a velký? Mně teda přijde 12 centimetrů samec starý rok a něco docela malý - ale to bude malým akváriem. Já koupila perleťáky před půl rokem, měli tři cenťáky a samec má 12 v těle už teď :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 11:29 Žena aluska21 [2] Re: RAP
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku No proto je chci dat pryc. Ja vim, ze porostou. Jsou to zdrave ryby a ji z ruky. :) A taky pekne kousou, kdyz si to berou. :-D

To Rover: jo a jeste jsem se chtela zeptat co ze mas tak cistou vodu?ja ji menim pulku jednou za 14dni a to tam davam i pripravek.asi to bude tim ze je ze studny a i z kohoutku vid?a taky se mi delaji rasi musim koupit ancitruse.nemam je.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 11:10 RAP Re: ala
Když odstraníš dominantní pár, nastoupí další. Tech 120l je málo i na jeden pár. Dle fotek jsou to mladé ryby a ještě porostou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 10:25 ala Re: Rover
Ttaky pekny. To je samec? Ja mela samce a ten mel necelych 20cm byl krasny ale prave ze mi honily se samici ostatni. Tak jsem je dala pryc. A jen co jsem je dala pryc, tak se objevil dalsi par. A tak musely do sveta taky. A ty uz mely u sebe mlady asi 3-4mm velky. No a ted je zatim klid, i kdyz taky se tam dve rvou. Premyslim ze je dam pryc vsechny, teda tech 5 co mam a dam tam tetry a tak. V tomhle akvarku co mam (dostala jsem ho)byly i ocelati. To jsou moc nadherne ryby. Byli tam jen dva. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2008 21:10 Rover Re: alca
Fotka k příspěvku Ahoj, na fotce jsou Tví kančíci moc pěkní, to je pravda (kančík perleťový je jedna z nejkrásnějších akvarijních ryb, nebo možná úplně nejkrásnější). Dokud jsou ještě děti, bývají i hodní. Ale párek těchto kančíků, který má mladé je na ostatní ryby (včetně vlastního druhu) neuvěřitelně agresivní a stávají se z nich zabijáci. Já bych ve 120 litrech choval pouze 1 pár těchto ryb a to ještě za předpokladu, že bude malý prostor dna vhodně zařízený (úkryty). Čím větší akvárko, tím pro tyhle ryby líp. 120 litrů je minimální minimum. Vhodnější by bylo 200 litrové akvárko, asi metr dlouhé a rostliny radši umělé (nebo klidně žádné). Jejich velikost odpovídá stáří (asi ty miláčky-papuláčky dobře krmíš). Jinak samci kančíků perleťových (staré kusy) běžně dorůstají i přes 20 cm. Z jiných ryb je k nim vhodný větší druh odolného krunýřovce nebo nějaké robustní cichlidy (v několikaset litrových akváriích třeba astronotus ocellatus).

A mimochodem, já tady ty miláčky-papuláčky chovám taky. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2008 20:13 alca Re: Rover
Fotka k příspěvku ahoj ja uz jsem tri pary prodala a tohle je zbytek.myslim ze tam budou jeste dva samci protoze se perou.jinak uz ty pary co jsem mela mely mlade.a o stehovani vim taky sve.tak krasne jsem ji ho udelala a zacaly se trit a mam po krasnem akvarku.driv kdyz byly mladi tak si nevsimly kytek zivich a ted ziva anijedna mam je rok.takze jim je pres rok.no velky jsou asi 10-12cm a neni jich 6 ale 5.mam 120 litru to je malo?kdyz se neperou tak to jsou hodne ryby.jedem roztahuje ploutve a zabry a nechce pustit nikoho dolu ale pak ho to prejde:) :-D ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2008 17:11 Rover Re: alca
To je zajímavé: 6 samic kančíka perleťového... Proč jsi si jistá, že jsou to samice? Dále jak velké je to akvárium? A jaké ryby k nim?! Nejlépe žádné (čichavce určitě ne). Buď chovat párek v samostatném akváriu (i tomto případě musí být hodně velké), nebo v opravdu velkém akváriu společně s jinými velkými rybami (nejlíp většími než jsou kančíci), schopnými se ubránit; lze tak společně chovat samostatné kusy. Jinak malé rybky sežerou a zbytek vyvraždí, pokud se třou. Ale jsou to krásné ryby a jejich chov není nijak složitý, jen to chce trochu specializované akvárium (úkryty radši ještě podložit pod pískem polystyrem - v době tření hodně přestavujou písek, tak aby nic nepodhrabali). Potřebujou co největší nádrž a jiné rybí společníky většinou moc rádi nemají. :-| PS: I pokud ti Tví jsou ještě děti, jednoho dne vyrostou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2008 20:14 ala – kancik perletovy
Chtela jsem se zeptat. Zbylo mi jen 6 samic kanciku perletovych a chci si do akvarka koupit nejakou rybu k nim. Mam tam 2 sumecky a jednoho pancernicka dlouhoploutveho. Co k nim jeste jde. Mela jsem tam i cichavce ale starim umrel.doporucite mi nejaky druh dekuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2008 13:20 Toony Re: sharon
to sharon: ok, vyhrali to multispinosi :) dik za vsechny odpovedi, mas v celku prehled palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2008 12:08 Žena sharon [126] Re: Toony
střed a sever - to jsou kromě multispinos, mekáčů a cryptoherosů samé dost temperamentní cichlidy, které by se v 6ti kouscích asi těžko v 240tce srovnaly
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2008 11:47 Toony Re: sharon
Pripadne jinymu odbornikovy na americky cihlidy :-) : a neni nejakej druh americkych cihlid (stred a sever ameriky) ktery jsou mensi, da se jich chovat v tom mym akva vic aspon treba tak 6 kusu.neco se socialnim skupinovym charakterem co by se sneslo s tema cervenohrdlyma kanourama? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2008 10:02 Žena sharon [126] Re: Toony
To sežerou :-), jedí rostliny rychleji, než ty dokážou růst, není to žádné oždibování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2008 09:48 Toony Re: Roman a sharon
to Roman a sharon: C.salviny moc brutalni ryba.radeji tam dam cihlidu mnohtrnou.ja si pamatuju, ze kdyz sem mel mnohotrny ja, tak sem tam mel nejakej druh kryptokoryny, byla hneda a ani se ji nedotkly.vyzkousim a nebo, ze by jste mi dali jeste nejakej jinej druh? :-)
Edit: jeste co rikate teto rostline Hygrophila cv. Siamensis?zatim ji mam asi tak pul roku s kancikama cervenohrdlyma(ti maji tak 6-7cm)jeste se ji ani nedotkli, roste rychle(takze by ji mnohotrnky nemuseli stihat ozirat) a ma korenovej system jako blazen, tu by nemeli cihlidy jen tak vytrhnout z pisku. s ni mam probhlem i ja :) co vy na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2008 09:31 Žena sharon [126] Re: Toony
No zkusit to můžeš, údajně některé kryptošky nežerou (teď nevím jaký druh - affinis?), ale mně tříletý samec sám snědl vzrostlou aponogetifoliu a ponechal jen řapíky. Je možné s nimi mít valisnerii giganteu a taky hnědovku, ale tam nežerou jen starší listy, veškeré mladé spasou. je možné je trošku omezit v ničení neustálým přísunem nějaké spařené listové zeleniny nebo aspoň kopřiv, ale riziko tu pořád je. Mně si moc nevšímali spíše hnědočervených kytek - cr. walkeri braun a nechali žít i echinodorus indiana red. Ono i červenohrdlí budou kytky trochu ničit a hlavně vyhrabávat. Ke kytkám se hodí salvini, jsou taky hezcí, ale jsou agresivní v páru a pro klid potřebují velké akvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2008 09:29 Muž Roman [100] - CichlidyRe: Toony
Tak vyloženě kdo se nemontuje do kytek ja C.salviny, sice si hrábne do dna při tvoření hnízda pro opotomky,ale pokud má z kamenů vhodný úkryt, dá pokoj.navíc svoji barevností je jeden z nejhezčích kančíků.Akorát agresivita je vnitrodruhově vysoká.měl jsem je donedávna s T.eliotti,což je trošinku jemnější verze T.meeki.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2008 08:55 Toony Re: sharon
Bez rostlin se mi akva moc nelibi. ja uz je jednou mel a vuci kryptokorynam v pohode. opravdu jsou takovi demolition meni :) ? tak neco podobnyho co bude lip vychazet z rostlinama?vis o necem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 19:23 sharon Re: Toony
Multispinos budeš muset koupit více a pak nechat jeden nebo maximálně dva páry - pohlaví nejde bezpečně poznat ani v dospělosti, natož u mladých ryb. Jsou nádherné, hlavně, když jsou strší, majií ale jednu nevýhodu - jsou schopny sežrat úplně jakoukoliv rostlinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 17:55 Toony Re: sharon
Tak z toho co si mi napsala sem se rozhodl pro cihlidy mnohotrny.kolik myslis, ze jich muzu dat do akva 120x40x45, kdyz tam budou 4kancicy cervenohrdly + asi nejakej krunyrovec a kardinalky cinsky(ty nemam kam dat, tak uvidime, jestli to mezi kanourama rozdychaji, zatim spolu ziji od mala a bez problemu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 17:45 Žena sharon [126] Re: Toony
Jakékoliv malé středoamerické cichlidy - sajicy, nigrofasciáty, multispinosy, spilurusy nebo z jižní ameriky akary hnědé, severy, akyry modré. Nebo jeden kousek středně velké, agresivnější cichlidy - kančík perleťový, salvinův,nikaragujský.. možná i oskar by připadal v úvahu...nebo cichlidy vypustit a bez obav hejno větších teter a krunýřovce. Jsou docela univerzální, někdy mají ale tendence se bezdůvodně napadat a zabíjet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 13:50 Toony – Co ke Kancikum cervenohrdlym
mam akva 120x40x45 planuju do nej dat 4 kanciky cervenohrdly. co k nim tak aby to ladilo podle biotopu a sneslo se to s nema?dik za rady :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2008 03:09 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: marsz
No, 37 l je fakt málo. Ledaže by v tom bylo na přechodnou dobu jen pár mláďat.
Edit: Tak jsem zrovna kouknul na Tvou prezentaci a musím říct, že na tak malý objem nádrže se Ti povedl docela zázrak. Ty rybičky každopádně ještě porostou (hlavně sameček), takže budou co nevidět potřebovat něco přece jenom většího a radši (i v zájmu ostatních rybek) jenom samy pro sebe ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2008 23:57 marsz Re: fajfmen
Mám je jen v 37-mi litrech a jsou příliš „zábavní“. Ano, rád týrám zvířata. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2008 08:01 Žena sharon [126] Re: fajfmen
Souhlasím do posledního písmenka, párek sajek bude spokojen i v nějakých 60ti litrech. A možná nějaký ancistrus, ale už větší, malého při tření zabijí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 23:16 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: Rozarka
Ahoj, sajiky sice jsou pohodové a mírné rybky, ale jenom do doby, než se začnou třít. Jakmile se začnou bát o mladé, budou odhánět vše, co se přiblíží k hnízdu na pár desítek centimetrů. Ostatní ryby samozřejmě nemohou odplout z akvárka pryč, to kančíky stresuje a reagují stupňující se agresí. Pokud je opravdu chceš, pořiď jednomu páru samostatné akvárium (nemusí být ani příliš velké) s úkryty, pískem vhodným pro hrabání a nějakými mohutnými nebo plovoucími rostlinami. Vyplatí se to. Pak z nich budeš mít jen a jenom radost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 17:00 cefallu Re: Rozarka
To znam, taky me lakali kancici, ale cervenohrdli .) jenze jsem si uvedomil a pak na fotkach videl, ze jakmile tato rybka "zdomacni" a trosku povyroste, tak dela po akvariu peknou neplechu aj ma problem s nekteryma rybkama.. uz jsem se jednou splet, kdyz jsem si koupil pestrence tanganickeho a mel jsem v akvariu pouze tento druh(par) a byl docela problem s krmenim, nakonec jsem to zrusil, nedalo se na to koukat... ja si myslim, ze bys musela dat nektere rybky z akva pryc... hlavne ty tetry... zkus se zakoukat do jiny rybky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 16:18 Žena sharon [126] Re: Rozarka
Pokud tě kančíci vážně lákají, je třeba se vzdát tetřiček ;-) a ve většině případů i uhlazeného rostlinného akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 14:47 Rozarka Re: Roman
Hmm...já teda nevím...každopádně děkuji...
Roman: ráda bych,jenomže v této naší akvaristice mají pouze tohodle...mě se moc líbí ale jasně je mi jasné, že nemůžu jen tak kupovat rybky, které se mi líbí, abych tak ohrozila ty ostatní...
ohledně akarky zelené, tu už jsem měla, jenomže se jí u mě nějak nedařilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 14:38 Muž Roman [100] - CichlidyRe: Rozarka
No pokud chceš opravdu některé druhy cichlid zvané lidově kančíci, tak by pár adeptů tady bylo.jednak je tio celý rod cryptoheros a thorichtys.sice tam jsou druhy většinou kolem 15cm,ale najdou se tam celkem zajímavé ryby.stačí si vybrat a s chovem rád poradím, i když na malé rybky bych zapoměl.http://cichlidae.com/gallery.php?genus=Cryptoheros
cichlidae.com/… toto je velice klidná rybka
cichlidae.com/… toto jsou typičtí bagristi,ale vcelku klidní v daném okruhu ryb.
z akarek se dá uvažovat též o pár druzích, tay jsou klidné,neloví rybky aneryjí
cichlidae.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 14:16 aradan Re: Rozarka
Také jsem se o kančíky zajímal a protože chci rekonstruovat akvárium s malými rybkami a hojnou zelení, tak sem je vzdal. Co jsem načetl, tak většina lidí má s nima skušenosti, že loví menší rybky, ryjí ve dně, okusují kytky, vytrhávají kytky atd. Prostě není to jednoduchá ryba. Buď chceš kančíky a přizpůsobíš se jim, nebo si vybereš jiné ryby.
Podle složení ryb co máš by možná byl nejvhodnejší kančík červenooký, ale připrav se na to, že ho musíš pilně krmit rotlinnou stravou, nebo se ti pustí do kytek. Dospělí jedinci prý spásají kytky jedna dvě.
Co nějakou další akaru? Zelenou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 13:56 marsz Re: Rozarka
Mám tři sajicy a i když mě pan prodavač ujišťoval, že jsou miláčci, tak úplně nejsou. Docela zabijáci. Mám je ale v malém akvárku, takže ho mají jako své teritorium zabrané celé. Rádi rychle vyrostou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 13:52 Rozarka Re: Roman
ti kančíci zatím mají tak nevím...3 - 4cm?A je tam vlastně jenom pestřenka, sameček už není.Jelikož se někde dozvím, že je celkem mírumilovná a někde ne, myslíte, že spíše záleží na temperamentu rybky?Mě ti kančíci totiž vážně lákají ale ne pod tím rizikem, že dojde šikaně!
sad tone

A ještě že jak je to prosím s těmi snůškami?Třou se často?Že v období tření budou zřejmě agresivní ažaž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 09:27 Žena sharon [126] Re: Roman
Pokud přijdou do akvária jako mladincí a tetry už v akváriu jsou, nejspíš je nechají na pokoji a to i kdž dorostou. Horší myslím je, že v takovém akváriu si bez potíží uhájí snůšku nebo její větší část a odrůstající adolescenti zabijí v hejnu tetry apod. bez zaváhání :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 09:19 Muž Roman [100] - CichlidyRe: Rozarka
No co se týče samotných Cryptoheros sajica tak jde o celkem houževnatou a průbojnou rybku.S tetrama bych to moc nedoporučoval, při velikosti kolem 12cm hravě tyhle prcky pochytá k cvačině, i když ne třeba hned.Ale nakonec na ně dojde.Kombinace s pestřencema jde, budou se mezi sebou trošinku prát,ale to je u cichlid běžné.Akara hnědá bude více ve stresu, to je opravdu snad nejklidnější cichlida a kakadu bude u nich trpět.neustojí jejich věčné hrabání a ohánění.Každopádně pokud by měla nádrž v tomto osazení fungovat, tak bych to viděl na dno nádrže alespon o rozměru 120x50cm.Silně rozčlenit kořeny a kameny.rosliny doporučuji také,ale spíše robustnejší druhy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 09:16 Žena sharon [126] Re: Rozarka
podle mé zkušenosti jsou kančíci zelenoocí jedny z nejagresivnějších ryb vzhledem ke své velikosti :-D. Pokud jsou nejdominantnější v akváriu, rozkopou akvárium do měsíční krajiny. Při ochraně mladých útočí hodně agresivně, útočí bez rozmyslu na všechny i na mnohem větší ryby. Nejsou ani dost málo mírumilovní ;-), jsou ale dobrým doplňkem větších cichlid. 220 litrů je dobré akvárium, mohlo by fungovat i v tomhle společenství, pokud budeš respektovat jejich architektonické sklony a dominantní postavení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2008 23:12 Polux Re: Rozarka
Zase zalezi na poctu ryb.a musis jim umoznit aby kazda ryba mela jakoby svuj ´´domecek´´ Pak se tolik mezi sebou skubat nebudou.
Holt ryby co si hajej teritorium nebrat :-)Uz ten jeji vzhled a kukuc ti napovi jakej je to agres :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2008 23:09 Rozarka Re: Polux
Aha...je 220 l dostačující? Tos mě teda jako moc nepotěšil...no uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2008 23:04 Polux Re: Rozarka
Tak pravidlo to neni ale muze ostatnim rybkam otrhat ploutve,poskodit supinky pak ryba chyti treba plisen a bez leceni stejne zarve.Pak treba jak je ta druha ryba utlacovana a dosla sikanovana tou drouhou tak nezere zacne vravorat a vysled ? ... pojde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2008 22:56 Rozarka Re: Yirka
Hmm...každopádně děkuji...a slova pustí do křížku není pravidlo, že to skončí koncem rybky...?Možná se jenom trochu požduchají...nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2008 22:31 Muž Yirka [9118] Re: Rozarka
Charakteristika z atlasu: Klidná a mírumilovná žlutomodrá ryba. Dobře se snáší s ostatními cichlidami. Nedoporučuji chov s rybami menšími než mečovky. V době tření si hájí své území a často se tak pouští do křížku s jinými teritoriálními rybami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2008 22:26 Rozarka Re: Polux
Trochu mě totiž vyděsilo, když jsem četla, že vyhrabavaji rostliny, ryjou do dna, někdy napadají ostatní rybky...navíc mám v akvárku tetry měděné a neonky jako...takže nevím... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2008 22:06 Polux Re: Rozarka
Jestli jsou ty rybky mirumilovne tak je k sobe dat muzes.Tenhle Kancik mirumilovny je a co se tyka ostatnich co pises nevim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2008 22:00 Rozarka – Cichlidky
Ahoj, prosím vás zamýšlím koupit si pár kančíků zelenookých.Snesou se pohromadě s pestřencem červeným, akarou hnědou a kakadu?A nejsou kančící nějak obtížní na chov?Děkuji moc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2008 17:57 Muž Roman [100] - CichlidyRe: Jakub
salvinky jsou tak trošku mršky.u mě z 6 ks nejrychleji narostal samice.a to takovým fofrem, že jsem ji musel dáts jinam pro svoji dvojnásobnou velikost.Do 2týdnů další ryby z hejna narostala více jak 3cm a stala se z ní dominantní ryba-samec.tak jsem je dal k sobě a do 2dnů se vytřeli.Shodou okolností ten pár jsem jen tak strčil do 400l k T.eliotti.vše klapalo do doby než dorostli zbylé 4ks a dal je zase dokupy.Dominantní pár nekompromisně masakruje a drží v řádném odstupu ostatní sourozence.Ti se vynbarvením projelili jako samci.A to pouze do doby, kdy dominantnímu páru zplesnivěla snůška jiker.tření chtivý samec proháněkl samičku, čehož si ze zbylých všimly další 2, které jakmile viděli že se mění politika ihned nahidily zbarvení samců na krásně červenou barvu samic a samce naháněli ke tření.k tomu nedošlo, jelikož zklamaná dominantní samice si ihned dělala pořádek a nenechala je aby k aktu došlo.k dnešku se opet srovnal hlavní pár a samice mají ve skupině zbarvení spíše do samců.
Tím jsem chtěl naznačit, že pokud i nově donesená ryba k samcovi, je opět samec, mohlo dojít k pěknému divadýlku podřízené ryby,která se pustí do role samice aby mohla v nádrži existovat.pokud je to opravdu pár, tak brzy dojde ke tření, ale měl bych strach že samec samici časem umlátí.Je to docela u nich běžná věc.před lety jsem měl pár který byl spolu více jak 2,5roku než došlo k úhynu na pro mě neznámou nemoc. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2008 23:46 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Jakub
Klidně se takhle můžou rvát samec se samicí.Pokud si u párovek samec se samicí nesednou,může klidně samec samici zabít.Ale taky si to můžou během pár šarvátek vyříkat a může to klapat.Z toho důvodu je lepší,když se pár vybere sám z většího počtu.Sestavovat pár násilně není dobré.U starších ryb obzvlášť. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2008 23:33 jirkaa Re: Jakub
tyhle kančíky jsem osobně neměl ale co vím tak jsou navzájem velmi agresivní a to i v páru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2008 22:06 Jakub Re: marsz
Nikdo to nemá jednoduché koukám :) Mě spíš překvapuje, že jsou najednou v pohodě, počítal jsem s tím že se zabijou, když jsou to nejspíše dva samci, docela by mě zajímalo jestli je možné že by se takto rvali samec a samice palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2008 21:45 marsz Re: Jakub
Mám trošku něco jiného, kančíka zelenookého, ale taky potíže. Moje verze: Z páru, co jsem koupil, se vyklubaly dvě samice. Dokoupil sem samečka, mírně menšího bohužel. Furt ho ty dvě mrchy zahánějí a třou se spolu. Samozřejmě ty jikry nakonec sežerou, protože jim neoplodněné splesniví. Čekám, jak se to vyvrbí. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2008 21:20 Jakub – Kančík Salvinův
Ahooj, rád bych našel někoho kdo má zkušenosti s těmito americkými cichlidami, měl jsem dva kančíky s doměním že mám pár, jeden rostl rychleji, byl robustnější s krásným byčíkem hřbetní ploutve, ten druhý byl menší a útlejší :-) . Bohužel mi větší chcípl sad , tak jsem měl nějakou dobu toho menšího samotného a když jsem přinesl dalšího o kterém sem si myslel že je samec k té mé samici, tak se hned do sebe pustili tlamama :-O , a teď jsou spolu už týden, tlamy se jim hojí :-) a vypadá to že jsou najednou kamarádi, ani nejsou každý v jiné části akvária, sice občas jakoby laškují :) ale jinak jsou v pohodě ;-) rád bych věděl co si o tom myslíte palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2008 14:24 Žena hanika [1] Re: Johnny5
ahoj, ty pancernicky bych dala nenarocnej druh, treba zlatopasy asi (minimalne) 6 kouksu. Nedavno jsem resila problem vnitrniho skudce ci bakterie u panciku a bylo mi receno, ze jsou nachylny prave na ty bakterie, co maj akarky ve strevech, ale tem akarkam to nic nedela. U nachylnejsich druhu to znamena hromadnej uhyn...vsechno ale asi zalezi na podminkach a jak uz bylo receno, co u jednoho jde u druheho nejde a naopak X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2008 12:43 Muž Johnny5 [5] Re:
Hmm :-) , dám na vás a udělám to takhle:
pár Akary hnědé
krunýřovec
pancéřníčci
pár cichlidek ramirezových
hejno teter

Tak a teď už poraďte jen jaký druh těch teter a pancéřníčků - pokud možno nějaké nenáročné, a jaké množství

Mimochodem, ještě jsem procházel akvária a měli tam u nich čichavce, tak teď nevím..... :-O
Dokonce byly i nádrže pod 100litrů a měli tam fakt velký ryby a dost, ale že mě to překvapuje, někdo si nenechal poradit. :-|

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [7] 8 9

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 8714x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1635-jake-ryby-k-vetsim-cichlidam?od=301