Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k větším cichlidám?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k větším cichlidám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 20:53 The Edge Re: Kuca
Já choval kančíka příčnopruhého. Měl jsem jich v jednodruhovém akváriu asi 5, pak se nějak rozmnožili až jich tam bylo v asi 15. Ale nikdy netvořili hejno, spíš páry, které mezi sebou soupeřily o území. Kančík šikmopruhý je možná povahově jiný, ne tolik teritoriální jako K. příčnopruhý, tak nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 20:04 Muž Barney [61] Re: Kuca
Do akva 450l ? Ne, kup skupinku mladých 6ks a po spárovnání nechej 1 pár. Samci se jinak budou rvát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 20:01 RAP Re: stuz
Není kančík jako kančík ;-) . 8-10ks je dost, záleží na velikosti akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 19:48 stuz Re: Kuca
Sam si k mememu dotazu odpovidal, že ne. A navic že takovy množstvi je špatny nebo nejak podobne jsi odpovidal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 13:28 Muž Kuca [43] - Cichlidy – kančík šikmopruhý,bude v hejnu o 8-10ks?
:-( Chci si pořídit kančíka šikmopruhého a nevím jestli se bude držet v hejnu,když jich koupím 8-10kusů.prosím poraďte,

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 22:17 pancernicek Re: karolO
Mi u nich máme hejno neonek, asi 15 kusů, na dně nějaké ty péřovce a panceřníčky, potom ještě skaláry 2 kusy a asi deset mečovek. A jinak 7 nebo 8 kusů akar hnědých akvárko je 450 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 21:33 zdenál Re: karolO
jsou to mé oblíbené ryby,mají rády ukryty a ke všem společníkům absolutně bezproblémoví,neubližují ani rostlinám.Jen bych bral spíše ohledy na ně samé a nedával bych je k rybám moc živím-dánia apd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 19:43 Muž rici [0] Re: karolO
Neboj se Akar , mám je ve dvouch aq 450/250 L a už se mě několikrát třeli a nebyl žádný problém . A s rostlinkami není taky žádný problém , jenom když se vytřou na nějaký kámen a vadí jim rostlina přímo nad jikrama , tak pořád do ní šťouchaj , ale nepoškodí.Souhlas s Pete ! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 19:20 Muž Barney [61] Re: Pete
Co ho napadne zase jako ne. Jestli ho napadne třeba Kančík taxaský, toho bych tam zrovna nedával. smich
Ale máš v podstatě pravdu, na Skaláry jsem zapomněl, taky vhodná ryba k Cleithracara maronii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 18:50 Muž Pete [10] Re: karolO
Mam 4 kusy, pěkně rostou a jsou v klídku. Mám u toho skaláry, razbory, panceřníčky, mečovky a ancistrusy. Takže žádny problém, dej k ním co tě napadne. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 14:10 Muž Barney [61] Re: karolO
Akary pocházejí z Amazonie (Guayana), zkus udělat biotop. Jako rostliny Echinodorusy, Bacopy, Limnobium ...
Ryby - Kup 6 Akar hnědých, potom nech 2 páry. K nim třeba hejno 20 Pancéřníčků zelených, 20 Teter žhavých a párek Ancistrusů sp. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 12:13 Biky Re: karolO
co takhle hejníčko nějakých teter..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 12:12 karolO – ake ryby k akare hnedej???
uvazujem nad kupou 300L akva. chcel by som tam mat akary hnede ale neviem co k nim!!! poradte prosim. pripadne ake rastliny aby to vypadalo super!!! dakujem!!!! ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2008 22:24 Žena sharon [126] Re: kryton
Přebytečné ryby snadno daruješ nebo je vezme většina akvaristik - samozřejmě zdarma, platí se obvykle jen za páry, pokud se utvoří nějaký další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2008 22:02 kryton Re: sharon
sharon napsala: Jinak myslím stačí 4 + 4 a nebo jak píšeš třeba 6+6, je docela pravděpodobnost, že se tam nějaký pár najde.
To je logický postup. Napadá mě jen, co se zbylými rybami, které prohrají konkurz na ideální pár. Nemám praxi v tom jak to chodí. Je reálné je někomu přenechat (zdarma) nebo o takové rybky nebude zájem? Bylo by to logické, když se mají chovat v páru. Představa jejich likvidace se mi příčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 09:03 Rover Re: wladys
Tak to jsme si nerozuměli. Nevycházím z knížky, i vlastní zkušenosti, přestože jsem je měl už dávno. Předpokládám, že je to „sehraná pára“. Pokud samec zuřivě pronásleduje samici, pravděpodobně ji zabije i v dvojnásobném objemu... Pravda, jsou to velké ryby, ale na prostor přece míň náročné než některé stejně velké, ale agresivnější středoamerické cichlidy. Nemůžu si pomoct: 200 litrů pro 1 samostatný pár akar modrých je celkem přepych... Opačně by to byla tragédie (malé akvárko), takhle spíš pochvala pro chovatele. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 00:37 Nobody Re: wladys
Ve 100-150l jeden pár jde v pohodě.Záleží pouze na tom,jestli mají souhru.
Pelvicachromisy jdou v páru(shoda partnerů) i 35-40l.A na obsah nádrže to nejsou malé ryby. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 00:22 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Rover
Choval sem je ve 160 literch délka akva 1 metr a vím co umí a jakých velikostí dorůstají.Určitě ve 100 litrech přežijí...možná časem jen samec,ale rozhodně to pro ně není dostatečná nádrž a za tím si stojím.Holt chce to i trochu praxe a neležet jen v knihách... ;-)

...třeba tady www.aquamaster.cz/… píšou dokonce délku hrany 120cm....což je podle mě celkem přepych...200litrové akva s délkou hrany 1m je pro ně akorát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 16:47 Žena sharon [126] Re: miso
tihle kanci klidně snesou teplotu i kolem 20°C, pokud ti je jedno, jestli přežijou nějaké mladé. Nejlepší je teplota 23 - 25 °C. Kameny nasbírej na poli nebo v řece nebo někde ve výkopu. Ve stavebninách toho taky mají hafo, jen dej pozor, ať neobsahujou vápník, pokud chceš mít v akva kytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 16:34 Dušan2 Re: miso
Já to mám vše buď z Hornbachu, nebo z akvaristiky, většinou se dá vybrat slušně. Ale nerozumím proč řešíš nějaké Malawi kameny, když plánuješ středoamerické ryby. hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 15:54 miso Re: sharon
Noo tak diky, skusim to nejak vybrat. A este sa spytam na teplo kolko stupnov asi treba?
Edit: kks jake nervy mam ked pozeram tie akvaria malawi kde vsetci beru tie kamene a skrise??ja som nic take nenasiel :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 15:11 Žena sharon [126] Re: miso
Zkus se na ně pořádně podívat, jestli nejdou rozeznat. Hlavně sajky jdou poznat ještě úplně maličké, v 3 cm už v pohodě. Jinak myslím stačí 4 + 4 a nebo jak píšeš třeba 6+6, je docela pravděpodobnost, že se tam nějaký pár najde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 13:51 miso Re: sharon
Ale ja som to myslel, tak tie mlade, ze oni su uplne male. Cca 3 cm. Kolko kusov mam teda zobrat? 6+6?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 13:31 Žena sharon [126] Re: miso
Nigrofasciáti i sajky jdou docela dobře poznat samičky od samečků už kolem 4 měsíců. Vem od každého 1 samce a dvě samičky a bude to v pohodě, oba druhy nejsou vybíraví na partnery, berou, co je k dispozici ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 12:50 miso Re: sharon
Diky za rady. Tak teda kupim si cichlazomi zebrovite a sajice. Ale dospele neamm sance zohnat. Mam vyhliadnute mlade. Pls poradte kolko kusov, aby sa mi vybrali pary. Diky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 12:38 Žena sharon [126] Re: miso
Do 180 litrů můžeš vybrat jakékoliv dva páry, hlavně ne stejného druhu. Pancéřníčci nejsou moc dobrá volba, u cichlid trpí. S "prísavek" nejlíp ancistrusi do takového akvárka. Rostliny.které máš, můžou být a mají velkou šanci na přežití, hlavně je zabezpečit proti vyhrabání.

add akara: uvádí se minimální objem kolem 100 litrů pro pár běžně, není to ideální, zvlášť pokud je člověk jako třeba wladys zvyklý poskytovat rybám prostorový komfort ;-), ale dá se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 11:48 Rover Re: wladys
Také v knížce Drahotušský, Novák: Akvaristika (nejsem sám), autoři uvádějí, že samostatnému páru modrých akar 100-litrová nádrž postačuje. Publikace nepatří k těm, které by byly směsicí omylů a polopravd. I když větší nádrž je vždycky lepší, o tom žádná. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 09:54 miso Re: RAP
Fotka k příspěvku Chcem sa spytat, ci teda k nim mozem dat nejakych panciernickov alebo prisavnikov? A ked teda hovorite ze 100 l je malo, tak mam aj 180 l. Tak mi pls poradte dva par,y ktore sa znesu a nebudu si robit zle. Vedla foto rastlin, hodi sa k nim?? dakujem
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2008 23:41 RAP Re: miso
Po jednom páru kančíků, Akara modrá je velká a Pestřenec červený je Afrika :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2008 23:39 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Rover
Nestačí. no
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2008 20:44 Rover Re: wladys
Pro páru akar modrých 100-litrová nárž stačí, pokud tam s nimi nebude už nic jiného. I když čím větší, típ lepší. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2008 20:26 Dušan2 Re: miso
Akaru modrou určitě ne , Kančíky ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2008 19:37 Muž wladys [291] - CichlidyRe: miso
Akaru modrou prosím ne..je to na ně malá nádrž!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2008 19:34 Žena sharon [126] Re: miso
Do 100 litrů jen jeden pár čehokoliv z toho co jsi napsal. Velké rostliny nechat můžeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2008 18:34 miso – americke cichlidy
Zdravim, chcel by som sa spytat kolko parov americkych cichlid mozem mat v 100l akvariu? Resp sa chcem spytat aka je naj kombinacia z ryb cichlazoma zebrovite, akara modra, cichlazoma sajica a ostriezik purpurovy? A ci mozem nechat v akvariu velke rastliny? Dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2008 17:56 RAP Re: aluska21
Byly tam také Akary modré a právě perleťáci(viz. foto), ale poslední dobou ubyly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2008 05:44 Žena aluska21 [2] Re: RAP
pred tydnem jsem byla v prazske zoo a taky jsem tam videla oceloty a anakondu jak byly spolu.oni maji prostor na takova akvarka a to se pak tem rybam zije jako v raji. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2008 23:14 RAP
Fotka k příspěvku Tohle je asi 2roky stará fotka ze zoo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2008 15:56 Žena aluska21 [2] Re: sharon
samec tu je ale odhani kazdou rybu co jde ke dnu.ostatni se spis zdrzujou nahore a on sam dole ale sumecci a pancernicka necha na pokoji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2008 14:55 Žena sharon [126] Re: aluska21
délka x hloubka x výška v decimetrech = objem v litrech. 180 litrů pro pár stačí, ale musí to být opravdu sehraný pár, klidný samec a silná samice. A členitý "terén", aby se případně samička mohla před samcem schovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2008 14:55 Rover Re: aluska21
U rozměru akvária 90x40x50 cm se objem vypočítá jako 9x4x5=180 (výsledek v litrech). U klasických akvárií tvaru kvádru je to velice jednoduché. Horší by bylo, pokud by půdorys akvária tvořil trojúhelník (rohové akvárium). Potom napsat jedině Pythagorovi... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2008 14:40 Žena aluska21 [2] Re: Rover
podle pozorovani jsem koukala ze tam je samec ale zatim si zadnou nevybral i kdyz o jedne vim a mela i mlade s predchozim samcem.a jak se vypocita objem?ja furt myslela ze mam 120
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2008 13:19 Rover Re: aluska21
Počítám-li dobře, nádrž je větší než 120 litrů; řekl bych takových 180 přesně. :-) Pro párek perleťových kančíků ideální... Jen je důležité, aby se pára navzájem "vybrala sama." Ostatní rybky pak prodej a určitě se někdo najde, kdo by si je vzal. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2008 12:15 Žena aluska21 [2] Re: sharon
ja vim ze nemam jako vy akvarko.ja jsem ho ted zmerila a mam.d:90,s:40 a v:50 to je pro 5 kanciku malo ze?no asi prejdu na perlovky a nebo smes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2008 09:06 Žena sharon [126] Re: RAP
:-) od té doby jsou určité změny a i ta fotka tady je pomalu dva měsíce stará. Měla bych aktualizovat :-D

To aluska21: mám i kančíky příčnopruhé.

To Rover: je to ještě nevyvinuté mládě, takže proporce bych až tak nedramatizovala, hlavu má poněkud drobnější, ale tlamku normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2008 08:36 RAP Re: aluska21
www.akvarko.cz/… akvárium made by Sharon ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2008 05:56 Žena aluska21 [2] Re: Rover
Jo akarky to jsou krasne ryby. Driv jsem je taky chovala ale to mi bylo nejakych 19. aPredminuly rok jsem mela i perlovky cervene, uz jsem o nich premyslela minuly tyden. Ale co s kancikem? Ja bych je prodala a moc rada ale kdyz neni zajem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2008 05:54 Žena aluska21 [2] Re: sharon
chtela jsem se zeptat to mate tam i kancika pruhovaneho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 19:16 Rover Re: sharon
Běžná velikost odpovídající věku. I ve velkém akváriu budou v tomhle věku přibližně stejné velikosti. U mezních ryb (extra velké i extra malé) záleží na dispozicích konkrétních kusů, jejich stavbě těla. U těchto ryb by se dala udělat nějaká „případová studie fyziognomie kančíka perleťového“. Jen laicky totiž vypadají napohled stejně. Velikost nádrže je důležitá spíš pro ty ryby samotné (nemusí tolik vyrůst, pokud jsou stresované, ale to je až druhotný efekt). Na jejich vzrůst má zásadnější vliv dobré krmivo a vrozené proporce. Na fotkách jsou mladé ryby a vypadají zdravě (nejsou nemocné). Tvůj kančík je velice pěkně vybarvený, ale má vzhledem k tělu drobnou hlavu, respektive tlamku. Nebo se mi to zdá? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 19:14 Rover Re: aluska21
Že měníš půlku vody jednou za 14 dnů je v pořádku. Pokud to nestačí, tak musíš každý týden. Máš tam hodně ryb, které hodně zbaští a hodně …… . Voda se dřív znečistí a taky to podporuje růst řas. Jinak tetry nejsou tak zajímavé jako tyto ryby. Jen mít možnost většího akvárka… Co zkusit těch 120 litrů osadit pouze jedním párkem nějakých cichlid jako jsou modré akary nebo červené perlovky? Pro tyhle kančíky je to dost málo... ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] 8 9

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 8715x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1635-jake-ryby-k-vetsim-cichlidam?od=251