Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výstava Exotika Lysá nad Labem

 

NápovědaFórum » Ostatní » Výstavy a soutěže. 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Výstava Exotika Lysá nad Labem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 19:15 Muž snehulda007 [850]
No z těch lidí jsem byl úplně ve vývrtce.Když jsem viděl ty davy tak jsem měl sto chutí se otočit na patě a utéct. Nejsem davovej typ. Jinak nejvíc se mi líbily ty výstavní aq s rostlinkama a jedním druhem šneka nebo raka. A štve mě že jsem zaváhal a nekoupil si tam tylomenii-měli je za slušnou cenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 19:10 Muž Vstrom [82] - Malawi
Mě to prostě nenadchlo, ale já nejezdím na jiné burzy. Kytek mi přišlo pár a vesměs prodávali neonky a razborky. Já si tam koupil jen ancistruse a to je vše. Ale některá akvárka se mi líbila, to ano. Jen mě mrzí, že ptactva tam bylo maximálně moc a rybiček jsem se nenabažil. Minulý rok se mi to líbilo trošičku víc. Jen se mi fakt nelíbilo to druhé akvárko u vstupu, jak tam ještě dodýchávaly nějaké rybičky na dně. V kytek jich bylo pár navíc už asi mrtvých. Krevetek tak moc nebylo. Prostě někomu se to líbilo, někomu moc ne. Toť vše:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 19:02 Usine Re: Losky
Nevím kde jsi coural, ale asi jsme byly každý někde jinde. Já byl přímo nadšený. Tak velkou a pěknou akvaristickou výstavu jsem už dlouho neviděl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 18:35 Muž SanelOne [5] - Tetry
Tak to je smutný, chtěl sem tam jet, ale vyprdnul sem se na to a radši pojedu zitra na trhy do Děčína...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 18:24 Muž Vstrom [82] - Malawi
Dnes jsme tam taky byli a upřímně mě to nějak nenadchlo. Lidí jak sr.... a co se týkalo akvaristiky, tak mi nepřišlo, že by tam toho byla moc. Hlavně úplně to samé jak minulý rok, téměř. Nejlepší bylo vstup do toho přízemního pavilonu, hned druhé akvárko a už tam ležely dodělávající rybky:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2011 21:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: vaclav
Počteme si ? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2011 21:28 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Stistko
Mě překvapilo že firmy prodávají zvířata tam dráže než je mají v nabídce( i někde o více než 100Kč)na vlastních stránkách ( jejich e-shopy). Jinak jsem byl velice spokojen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 16:24 Usine
Zítra tam jedu, chce někdo z Prahy se mnou? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 16:14 Stistko – Exotika 2011
Tak jsem navštívil první den výstavy Exotika 2011 :-) Byl jsem na této výstavě prvně (dřív jsem se vždycky přemlouval, ale nakonec nejel) a byl jsem velmi mile překvapen. Největší část tvoří ptactvo (tolik druhů jsem ani nevěděl, že existuje), ale akvaristická část byla moc pěkně připravená. Relativně levné ryby (od akvaristů v patře), ale nic moc výběr kytek (čekal jsem víc). Nakonec jsem přivezl jen dva Echinodory bleherae od Tropicy. Výběr fotek z výstavy u prezentace nádrže Cichlidae´s America :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 06:12 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: mlynář
Díky palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 02:05 Muž mlynář [473] - Cichlidy – Re: Mrakoplash
Fotka k příspěvku Je to zde:
akvacz.eu/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 16:32 Kema – Přidám také pár fotek
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 01:32 králas – Levné ryby , ale........
Pokud chcete nějaké ryby za solidní cenu tak do Lysé jeďte.Z těch co jsem bral já(Neonka obecná 8kč,Tetra Paraguayská 10kč,Tetra Krvavá 10kč,Pancéřníček Panda 30kč,Koupeno v pátek v1.patře od akvaristů), ale nějaký výběr nečekejte a o rostlinkách nemluvě, tedy pokud nesháníte nějaké předražené do popředí(do pozadí ani nemněli)za 70kč a výše které prodávají dole.
Vivárium je sice dražší(ryby), ale ten výběr.
PS:Na vše mi stačila jedna hodina i s klobásou :) a další jsem čekal na vlak sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 21:38 Muž mlynář [473] - Cichlidy – Re: elko
Terčovci a myslím, že dost pěkní, jsou na prodej jak nahoře, tak i u Aquamasteru dole. Ceny ale nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 21:36 Muž mlynář [473] - Cichlidy – Re: Mrakoplash
Samozřejmě. Nevím, jestli to zvládnu už zítra, ale nejdéle do pondělí do veřera bude kompletní reportáž na portálu AKVA CZ i s fotogalérií. Dám sem pak hned odkaz. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 21:33 Muž elko [30] - Sumci – Re: elko
A ještě se zeptám jestli se nenabízeli náhodou Rypouni G. Petersi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 21:16 Muž elko [30] - Sumci
Jsou tam na prodej i terčovci?Konkrétně mladí,zajímala by mě cena na které začínali?Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 20:25 Muž mlynář [473] - Cichlidy – Re: romant
Jo, souhlasím. Byla tam velice prima atmosféra i legrace. ...a zejtra mám co dělat. Ony nestály za focení jen ryby a akvária, ale i opeřenci a všelijaké ty obludky chlupaté i nechlupaté. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 20:21 R Muž romant [27987] – Re: mlynář
No vždyť taky stejné tváře prodejců hlavně ryb, jako v Rychnově. To je fajn ;-), hned má člověk takový příjemný domácí pocit. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 20:20 Žena Verča.D [3] – Exotika
Fotka k příspěvku Já jsem se byla podívat taky a musím říct, že se jsem taky byla moc spokojená, samozřejmě jsem neocházela s prázdnou :-) Celá výstava byla opravdu perfektní, jediné co mě mrzelo je, že pro ty, co si nekoupili program za 50 korun nevěděli, které zvíře či rostlinu si právě prohlíží... hmm
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2010 20:16 Muž mlynář [473] - Cichlidy – Re: romant
Velmi dobře. Je to přesně tak. Nicméně aby měly větší komerční subjekty na takovém místě jako je Lysá dostatek abonentů, je pro ně velice výhodné se spojit s "malými" chovateli, kteří jsou solí i kořením každé takové akce. Dalším faktorem je ale i ta věc, že dnes již některé komerční subjekty si začínají uvědomovat (viz třeba i vedení výstaviště), že je pro ně v komplexnosti důležitý i stávající spolkový faktor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2010 20:10 R Muž romant [27987]
Takže jak se do tá taky chápat:
Rychnov, Hradec, Plzeň = spíše chovatelské setkání.
Lysá nad Labem = spíše komerční vábení.
:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2010 20:00 R Muž Mrakoplash [1776]
LiborSprysl napsal: On je to víc pokus o komerční veletrh, než výstava a ti kteří se tam prezentují se zase neprezentují moc na výstavách typu Hradec, Plzeň či Rychnov...tak mají svou akci:-)

Správně, je třeba rozlišit komerční akce od hobby akcí. Jinak reklamu na tuhle akci máme na webu docela dlouho a ještě déle je na akvaristovi. (tam je až protivná) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 19:59 Muž mlynář [473] - Cichlidy – Re: Moucha
Fotka k příspěvku Světe zboř se, ten receptář tam skutečně nechyběl. Tedy pokud je to ten, který jsme mysleli.:)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 15:38 Muž LiborSprysl [9015] – Re: arnošt
On je to víc pokus o komerční veletrh, než výstava a ti kteří se tam prezentují se zase neprezentují moc na výstavách typu Hradec, Plzeň či Rychnov...tak mají svou akci:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 14:38 mlynář – Re: Moucha
A jejej, asi jsem objevil Ameriku... Ono to už není na ČT, ale na primě a jak koukám, tak starej pán se má asi ještě pořád k světu. Kdysi za totáče byly jeho pořady asi to nejlepší, na co se dalo koukat. coze :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 13:51 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: mlynář
www.iprima.cz/…
a PP tam strasi dal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 13:44 mlynář – Re: arnošt
Konec konců kdo ví, ale třeba zrovna v "Receptáři" z toho může nějaký "šot" být. Já TV nesleduji a ani nevím, jestli ještě vůbec Receptář existuje (PP už si asi užívá klidný důchod někde na své zahrádce). Oni ale dělávali takovéhle reporty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 12:57 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: mlynář
možné to je - do televize asi bez přechozí domluvy nemůžou dát info - vystavuje tam Tropica - to už by byla reklama, za kterou nikdo nezaplatí... každopádně už sem domluvený s kamarádem a zítra se tam jdeme podívat ještě jednou hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 10:53 mlynář – Re: arnošt
Copá, on o se o tom asi i píše, ale dosud šlo o chovatelské výstavy víceméně bez akvaristiky. Resp bez nekomerční akvaristiky a pravděpodobně se o tom mohlo psát v různých časopisech jako je Receptář, apod. Pokud tam už dříve vystavovaly nějaké akvafirmy, tak to byla čistě jejich komerční záležitost, která nešla do médií.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 09:01 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: LiborSprysl
mě právě překvapilo, že ačkoliv je v Lysé výstava na tak vysoké úrovni, tak že se o tom nikde moc nepíše...

Re mlynář: s tím nelze jinak než souhlasit, ale... rozumíme si
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 05:51 Muž LiborSprysl [9015] – Re: mlynář
Jeníku, původně jsem chtěl s tebou souhlasit bez komentu a pak prostudoval Rakovo fotodokumentaci na Akvaristovi a dodám - zlatý Rychnov:-), jen ať pánům vydrží síly dál. I když netvrdím, že si Lysá nenajde svůj prostor a zákazníky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.10.2010 02:01 mlynář – Re: arnošt
Módní trendy přicházejí a odcházejí. Akvaristika zůstává... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 00:33 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: mlynář
také jsem to tam zaregistroval, ale musím říct, že rychnovský spolek se tak trochu zaseknul před dvaceti lety. ať chcete nebo ne, tak i akvaristikou zmítají módní trendy - buď se tomu účastníci rybičkového byznysu přizpůsobí nebo nebudou tak táhnout... možná jste si všimnul, že z jejich expozice sem zde nedal ani jedno foto...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 17:56 mlynář – Re: arnošt
Zde je několik aktuálních fotek akvaristické expozice rychnovského spolku. akvacz.eu/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 16:39 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetky – Re: arnošt
Jen jedna chyba u Tropicalu měly vystavené i kraby ale nebyly schopni zdělit o jaký druh se jedná.U takové firmy bych toto vůbec nepředpokládal ba naopak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 14:52 Muž LiborSprysl [9015] – Re: arnošt
šak to bylo pro zpestření:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2010 14:46 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: LiborSprysl
ups - omlouvám se a děkuji za upozornění - sám jsem teď byl chycen na švestkách - se tu vždy rozčiluju za češtinu a pak udělám takovou hrubici... sorry... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 14:26 Muž LiborSprysl [9015] – Re: arnošt
Překvapivě vrubozobec není mladý, ale jarní:-) to je pro zpestření :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 14:23 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: vladislav
všechno to bylo s logem Tropica, tak nejspíš to bylo od nich...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 13:25 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: stetinka
Jiné kytky ano? :-)
Tak pak je vše O.K. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 13:24 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: arnošt
Mám dotaz..Jaká firma tam nabízela to 750 litrové akvárium???? ;-) Díky moc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 13:13 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: Sid
to je jasné, že to s tím nemá nic společného, ale jen jsem chtěl poukázat na profesionalitu Tropicy - se jim robije takový bazén a během jednoho dne ho nahradí novým...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 13:10 Žena stetinka [270] – Re: Sid
jen bych doplnila, že záleží na rostlnách, třeba křehký aponogeton bych doproudu nedávala ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 13:02 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Tudy
Asi tak nějak. :-)
Ještě bych dodal: lepší distribuce živin po akva a snížení hraniční vrstvy.
(Nese to ale s sebou i další souvislosti, o nichž by se dalo diskutovat...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 12:45 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Sid
Intenzivní proudění vody = intenzivní přísun živin = lepší růst rostlin. Platí tato rovnice? (selský rozum říká ano)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 12:33 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: arnošt
To praskání rohu nemá ale s fičákem nic společného. :-D (Dělám si prču! :))
Jj, není nad solidní proudění vody v akva. (Ještě chvíli potrvá, než se lidi zbaví dalšího dlouhodobě tradovaného předsudku, že "intenzivní proudění vody = řasy"...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 12:22 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: Sid
no v některých nádržích to tak fičelo, že sem nechápal... a jeden z organizátorů mi říkal, že když napouštěli asi tisícovku s terčema, tak prý začal praskat jeden roh akvária. tak prý rychle zase vypustit a nahradili to novou tisícovkou - mazec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2010 12:20 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: Sid
rádo se stalo... ;-) přemýšlím, že tam vyrazím ještě jednou - tentokrát bez manželky, která moc nesdílela mé nadšení :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 12:19 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: arnošt
rybicky.net/k/forum/297715.jpg
Že autorům/organizátorům někdo neřekne, jak má vypadat "správné" proudění vody ve společenském akva?! :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [6] 7

Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 11026x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15844-vystava-exotika-lysa-nad-labem?od=251