Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výstava Exotika Lysá nad Labem

 

NápovědaFórum » Ostatní » Výstavy a soutěže. 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Výstava Exotika Lysá nad Labem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2015 19:07 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostliny
Nelze moc očekávat nějak úžasné akvária. Není to možné za pár dní připravit tak aby to nějak slušně vypadalo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2015 17:15 Muž klepáčovi [2]
Na FB jsem viděl fotky nepřijde mi to že by to měl být propadák, zítra vyrážíme tak jsem zvědav :) potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.10.2015 20:30 Muž kovki [2]
Pravda jmenovky scházely. Pro mě osobně příjemně strávený den.Je to výstava a tak jsem si to užil.Prošel jsem vše a byl jsem spokojen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2015 20:14 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: akvaristik
Já jsem to prošel celé.Jak jsem psal tak opravdu u mě veliký propadák. :-( Jinak i FB je hodnocení a také moc ve prospěch této akce není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2015 19:44 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: rak
Počkejme na reakce ostatních, ale určitě tam nejsou jen ptáci. Výstava je opravdu výstavou, je na co koukat. Je třeba se podívat i do další haly. V naší hale B je mimo akvaristiky také mořský svět a teraristika, rozloženo podle světadílů. Mimo to pár zástupců z našeho kraje, jako třeba králíci. V ostatních halách jsem ještě nebl, dnes to byl útok návštěvníků, který se těžko zvládal, ale zítra tak učiním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2015 18:21 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: LiborSprysl
Mě to spíše připadá jako výstava ptactva než exotiku(ale i ptáci jsou exotika).
Kdyby jsem to měl hodnotit tak na 10 stupňové škále (10 nejlepší)tak bych dal maximálně 2 body.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2015 17:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: rak
Výstava je deklarovaná o exotické fauně a floře... takže si myslím, že letos je udělaná dobře!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2015 14:22 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: LiborSprysl
Moc jsme se snažili, na reakce jsem moc zvědavý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2015 11:46 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetky
Tak jsem se teď vrátil z té výstavy.Kdo má rád ptáky tak si přijde na své. Ale akvarista bude zklamán.U mě jako chovatele korýšů obrovský propadák. U spoustě klecí chybí jmenovky vystavovaných zvířat.To více ryb je na burze na Pankráci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2015 22:06 R Muž Mrakoplash [1776] Re: LiborSprysl
Jsem na to letos zvědavej. Akorát se tam nedostanu, ale informace budou :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2015 13:14 Muž akvaristik [274] - Rostliny – EXOTIKA 2015 Lysá nad Labem
Zdravím všechny a připomínám, že ve středu začíná výstava Exotika 2015 v Lysé nad Labem. Celý víkend jsme připravovali expozici a bylo vidět, že i na ostatních expozicích se pilně pracuje. Polovina Haly B bude věnována pouze akvaristice, včetně mořské, tedy snad se je na co těšit. My jsme tam přivezli nejnovější techniku od Eheimu, což se asi od nás očekává a pokusili se o hezkou instalaci 8 akvárií, od 20 do 500 litrů, tak doufáme, že se budou líbit. Na filtry Eheim bude speciální prodejní akce. Rostliny jsou samozřejmostí. Těšíme se na všechny, stavte se.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 13:13 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 13:09 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 13:06 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku konečně expozice
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 13:00 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 12:55 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 12:51 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 12:48 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku Nedělní výlet do Lysé dvěma slovy velké zklamání.Čekal jsem veletrh překypující konkurenčním bojem, místo toho chabé expozice a předražené produkty.Katalog,průvodce výstavou, má za pade hezký obal a uvnitř POUZE seznam bodovaných malých exotů (zebřičky astrildi aspol.).Považuji to za regulerní podvod na návštěvníky.Má drahá si navíc zapoměla brýle,takže si pamatuje pouze langoše.Několik foto dávám do éteru.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 07:50 R Muž Mrakoplash [1776] Re: drlift
Řekl bych, že je to způsobené předchozí zkušeností, kdy někdo něco slíbil a nedodržel. ano

Teď se tam lidem moc nechce, právě kvůli minulosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2014 07:13 Muž drlift [38] Re: Marcel G
Z Exotiky jsem byl dost zklamanej. Stanek Macenaura byl peknej, ale to bylo tak vsechno. Prijde mi, ze rok od roku je to s akvaristikou slabsi.

Mozna by se vystava mohla prejmenovat na exoticke ptactvo. To by bylo podstatne vystiznejsi ... :-(

Vyborne jsem se pobavil u zelv, kde si to pred zastupem lidi rozdaval zelvak se zelvici. Dcera to komentovala tim, ze zelvak ma asi skytavku. Zena ji rekla, ze to neni skytavka, nacez to dcera rozsekla tim, ze prohlasila, ze uz vi, ze zelvak masiruje zelve zada :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 19:35 Marcel G – Zkušenost s výstavou 2014
Na výstavě jsem byl dnes (poslední den). Nabídka ryb nebyla příliš velká, krevetky jsem tam neviděl žádné. Prakticky ale jediné, co tam z akvaristiky stálo za to, byl prostor firmy Macenauer, kde byla spousta opravdu pěkných akvárií, která jistě řadu návštěvníků zaujala a určitě i inspirovala (což velmi oceňuji). Měli tam také velkou nabídku produktů, a dokonce jsem si tam všiml i substrátu NatureSoil od Olivera Knotta (i když nepředpokládám, že by si ho tam někdo za tu cenu koupil). Takže co do sortimentu, tak určitě super výběr všeho možného, včetně opravdu velkého množství akvárií (i když vše za vyšší ceny). Pokud jde o ryby, tak nic moc (kromě Dánia perlového, se kterým mi udělali radost). Pokud jde o rostliny, tak nabídku pro rostlinná akvária měli velice slušnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 09:46 JosefVavra
co se týče ryb tak nic moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 19:41 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Chystám se tam v neděli,tak doufám, že to zatím nevykoupíte :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 18:51 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: Kytka
Největší část zabírá Macenauer + japonci to je myslím hala A3
Větší část prodejní akvaristiky je v hale A1 kde doporučuji prodejce Pavla má tam zajímavé rybičky a jako jediný žáby (drápatečky malé) X-) Mimochodem zase se tam prodávají hadry doporučuji obejít X-) Jianak akvarijních kytek, ryb, dekorací a techniky je dost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 18:48 Žena Kytka [2146] Re: volhpe1
Jaká je nabídka v prodejní části?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 18:43 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: volhpe1
Fotka k příspěvku Zajímavá expozice více se podívejte osobně pivo p.s. jel jsem 3,5 hod vlakem tam a zase 3,5 hod zpět ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 18:42 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: volhpe1
Fotka k příspěvku A pokračujem v krasojízdě ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 18:41 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: volhpe1
Fotka k příspěvku Něco málo z mořské akvaristiky hop
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 18:40 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: volhpe1
Fotka k příspěvku Nejzajmavější pro mě Japonci X-) Ta jejich technika palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 18:38 Muž volhpe1 [41] - Tetry – Úvod
Fotka k příspěvku Už jsem byl potlesk zahájení
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 17:27 Vája – Exota
Přátelé,
chystám se v sobotu, jako ostatně asi většina. Přesto - už tam někdo byl a může podat info?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2014 19:21 Žena Kytka [2146] – Výstava
Od čtvrtka do neděle 30.10.-2.11. je na výstavišti v Lysé nad Labem opět Exotika 2014.
Bližší informace na www.vll.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 18:47 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Dreamdiver
Na Pankráci je prodávají taky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 18:41 Muž Dreamdiver [258] - Miniakvária
Kytičky byly od firmy www.aquafleur.com a u nás mají zastoupení tady www.aqua-rap.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 18:28 Muž snehulda007 [850] Re: Pajik77
Nebylo to nahodou web.telecom.cz?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.11.2013 15:41 Žena petulinakk [2016] Re: Pajik77
Je to už OT, ale doména něco.com ještě nemusí znamenat, že jde o zahraničí...
Ano, většinou to tak je, ale je to nadnárodní doména, a jsou i české weby s ".com"

Ne všechny české stránky musí mít doménu ".cz", například rybicky.net :-D akvarijnirostliny.eu atd...

Takže třeba by to za pokus stálo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 14:26 Pajik77 Re: Kytka
Ani ne, doména byla tuším .com a nechat si odněkud v zahraničí zasílat pár kytiček se podle mého moc nevyplatí, pokud člověk neshání vyloženě speciality.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 14:10 Žena Kytka [2146] Re: Pajik77
A není lepší, než shánět prodejce, ptát se rovnou po pěstiteli? Ten by se měl dát podle štítku poznat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 14:05 Pajik77 Re: Dreamdiver
Nepatřil, ptal jsem právě na rostliny u nich a odkázali mě vedle, že oni nemají. Na štítku je jméno pěstírny, či co to je podle odkazu na internetu. A právě že rostlinky jsou pěkné, tak bych rád věděl kdo je prodejce a měl kontakt na něj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 13:56 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: Pajik77
A nepatřil ten stánek s rostlinkama taky k aquamasteru? Já tam rostlinky kupoval a jsem moc spokojený s kvalitou, cenu popravdě nevím, nepamatuju se, platil jsem něco kolem dvou stovek za 4 rostliny. Mám doma ty štítky a je tam nějaké jméno firmy, podívám se (ale samo nevím jestli je tam konkrétně jméno firmy co rostliny pěstuje nebo prodejce..)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 10:13 Muž Burik [727] - AquascapingRe: vaaclav
Pan Slaminka to nebyl,tohle bylo v jiné hale.Bohužel název té firmy si nepamatuju,ale rostliny měli pěkné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 09:55 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pajik77
Možná to byl cituji:
Prodejci většinou jako na Pankráci,zahlédl jsem pana Slaminku s rostlinkami.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 09:27 Pajik77 – Prodejce rostlinek
Nevíte někdo jak se jmenoval prodejce rostlinek, který měl stánek hned vedle stánku Aquamasteru? Čelem k nim nalevo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 20:13 RAP Re: taven
Měl jsem ho taky, ale jen jsem ho trochu převařil, schladil a celkem v pohodě. rybicky.net/k/osobni/14260.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 18:44 taven Re: RAP
Tak uz i tetra cisarska z fotky je po smrti... na ni jediny bylo znat tak 2-3 dny, ze se postupne zhorsuje a vypada porad hur, u ostatnich ryb je to do 1 dne smrt.
Asi uz to uzavru, uz je to trochu offtopic - vzhledem k nazorum vetsiny z vas beru na vedomi ze to muze byt zpusobeno stresem v kombinaci s nevhodnou vodou a ne nutne prodejcem, pokusim se nyni zjistit duvod, budu menit vodu kazdy druhy den dokud neprestanou ryby umirat a nez koupim nove, tak pockam nez se to stabilizuje. Diky za tipy

Jeste posledni vec, kytky sem daval az mesic po zalezeni jeste z jednoho duvodu, ktery sem nenapsal - mam jako dno liapor, kdo nekdy mel tak vi jak je lehky a cim dele je ve vode, tim lip se pak sazi... mimochodem s vyvarovanim byla taky sranda, i po vyvareni s schlazeni mi neklesla tak 1/3 pytle ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.10.2013 08:34 RAP Re: taven
mesic tam byly jen ryby bez kytek, nechtel sem davat kytky do uplne noveho akva
Udělal si to přesně obráceně. Kytky se dávají při zakládání akvária, aby pomohly při zabíhání a Echinodory apod. mohly přejít na podvodní život. Ikdyž beru ohled, že u tebe šlo o nouzovou situaci. V takovém případě jsou neocenitelné např. Ceratophyllum demersum, Ceratopteris pteridoides, Egeria densa apod.
Jakýkoliv stres může rychle vyvolat i u zdravých ryb nemoc. Navíc ryby jednoho druhu, ale z jiného zdroje, mohou a většinou mají jinou odolnost proti jednomu typu nemoci.
PS: Krupička umí být velmi rychlá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 19:35 Roman Re: taven
Píšeš, že neměříš vodu. Alespoň ty papírkové testy si pořiď. Nevíš z jaké a do jaké vody jsi ty ryby nacpal, navíc si je tam chrstnul přímo z pytlíku. Osobně bych nehledal problém v rybách. Spíš bych viděl problém v rozdílné vodě, nové ryby to nerozdejchaly a ve tvém ne úplně zajetém akva s sebou vzaly i původní ryby. Jestli to byla plíseň, baktérie ... Karanténa je jen 50 na 50. Po přelovení do nového akva má ryba další stres a může se projevit to, co se v karanténě neukázalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 18:10 R Muž romant [27987] Re: taven
Udělal jsi nějaký opatření jenž by ten neblahý stav mohlo minimalizovat? Vyměnil jsi před tím, než ryby do akva šly alespoň 1/3 vody a měnil jsi vodu i další dny po vpuštění. Ideál je obden tu 1/3 tak týden. Prostě to co jsem popsal je taková skoro náhražka karantény, když není žádná sledovací nádrž po ruce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 17:59 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: taven
ryby mohly být lehce načaté - to jsou skoro všechny, co koupíš na burzách a pod. akcích, to že jsou tvé ryby zvyklé na ..... zacházení, ještě neznamená, že to ustojí i nové a pokud je dáš do akva, kde jsou nevhodné podmínky, nemoci se rozjedou a je vymalováno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 17:51 taven Re: grunda
Fotka k příspěvku Ted sem vyndal dalsi 3 tetry medeny a jednoho pancernicka... postupne snad odejde vsechno, mozna ancistrusove ne, ty se zatim zdaji ok... na pancernickovi sem si vsimnul bily tecky na tlame, to urcite driv nemel... ale krupicka to neni, tu sem uz kdysi mel a neni takhle rychla, ten pancernicek se zdal vcera v pohode... je to divny.

K tomu akva, mam ho 2 mesice, mesic tam byly jen ryby bez kytek, nechtel sem davat kytky do uplne noveho akva (to sem menil 40L kazdy 3 dny). Pred mesicem sem koupil kytky, pomerne dost kytek (prikladam fotku jak ted akva vypada). Ty ryby uz zazily opravdu hodne, pred timhle 180L byly mesic nacpany v provizornich dvou akvarkach po 12L - samozrejme to byla prasarna, ale nemohl sem jinak, puvodni 60tka zacala praskat, tak sem to musel resit akutne. Takze myslim ze ryby byly na ledasco zvykly a ted se meli jako v raji a pred 6ti dnama byly vsechny naprosto zdravy a vitalni, takze vazne se mi zda v tuhle chvili jako nejpravdepodobnejsi ze sem si nakazu prinesl z vystavy - muj nazor.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 6 7

Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 11026x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15844-vystava-exotika-lysa-nad-labem?od=101