Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasa na skle

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Řasa na skle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2008 14:29 Žena yama [25] – Re: prikpa
Jo na tu rasu na tech sklech je neco, aby se neobjevovala. Vic svetla...
Jak u blbejch na dvorecku. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2008 14:26 Muž Diego [72] – Re: wladys
Ono je to otázkou spíš těch sklech,protože rostlinky rostou krásně.Není spíš něco na tu řasu na sklech?(aby se tak rychle neobjevovala)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2008 14:24 Muž wladys [291] - Cichlidy – Re: prikpa
Jestli řešíš spotřebu elektřiny u té tvé 170-ky tak se na to raději vyprdni......Buď chceš krásné akva s krásně rostoucíma rostlinama,nebo chceš koukat nato co máš.V tom si holt musíš poradit sám.A těch pár kaček na víc je směšné. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2008 14:19 Muž Diego [72] – Re: yama
smich ,ale pak bude zase navrchu zelená řasa (u stonkovek).Což už je v malinkém množství ted.Jestly je 400,- pár kaček za elektriku + samotné světlo,tak ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2008 14:17 Žena yama [25] – Re: prikpa
Hele to je pak otazka priorit, bud pridat svetlo, platit par korun navic a videt do akvarka. Nebo usetrit nejakou tu kacku za mesic, a nevidet ani 1 cm za sklo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2008 14:13 Muž Diego [72]
Díky,jak jsem již psal,řasa je jenom na sklech,ale né na roslinkách (krom anubisů).Přidat světlo se vám lechce řekne,ale moc přidávat nemůžu.(cena eletriky) rozzureny .Už za pár hodin od vyčištění je to katastrofa (ještě s toho budu nosit brýle) smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2008 10:39 Žena yama [25] – Re: prikpa
Jojo, presne jak rika Sid, hneda je z nedostatku svetlo. Prisvitit, odrasit a bude to:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2008 07:18 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: prikpa
...za 2 dny úplně špinavé skla (od hnědé řasy)...
Pokud jde o hnědou řasu, (a při vaší "intenzitě" osvětlení to hnědá řasa bude téměř jistě), pomohlo by světla přidat. Nejen, že by řasa sama ustoupila, ale taky rostlinky by to ocenily. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2008 00:07 Polux – Re: prikpa
S rasou ma problem skoro kazdy :-) A na skle to mas treba proto ze predni skol je hodne osvicene holt musis vzit skrabku a jet :) Jak bojovat s rasou se tady na foru nekde doctes no a pak uz nezbiva nic jineho nez cekat at se stim akva popere samo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2008 20:25 Muž Diego [72] – Špinavá (zařasená) skla
Dobrý den,nevíte někdo proč mám za 2 dny úplně špinavé skla (od hnědé řasy)?Ale na rostlinkách je v normě.Řasa jakoby roste jenom na skle a špatně se přesto dívá.Díky za odpovědi. :-O
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 18:30 Muž Nik [191]
520,- coze waw!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 17:58 Usine
Pane bože to jsou ceny? Za to by bylo nový akvárium. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 16:23 Sidonius
Gulage-negulage... smich
Za ty prašule jste mohla mít v krytu 3. zářivku i s příslušenstvím... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 16:20 Evicka
pokracovani v tom druhem tematu, aby nebyl gulage smich
??? tak levno? ja dala za seraPlantColor38W cca 520,- a Sun-glo 270,- sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 16:12 Sidonius
Co jste dala za ty zázraky?
Např. Narva LT 36W/840 WELUX se dá koupit za 42,- Kč... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 16:12 Evicka
120cm delka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 16:11 Evicka
to snad ne? Ze bych byla takova naivka.. vypadal, ze tomu rozumi. Akva mam 240l, predni osvetleni sera plant color 38W a zadni sun-glo. Osvetleni fakt vypadalo dobre. Ja bych vazne nechtela kupovat novy osveteni, ty zarivky jsou stary dva tydny, jak jsem delala ocistu tak sevsim vsudy..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 16:03 Sidonius
EEvicka: Osvetleni mam dobre, probrala jsem to s prodavacem...
Prodavač evidentně splnil své poslání - prodal zářivky, na kterých má velké marže... hmm
Zkuste nejprve vyměnit ty zázračné trubice za obyčejné třípásmové a uvidíte. Jaké rozměry má vaše akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 15:35 EEvicka
Mam problem a uz z toho asi vykrvacim. Zloutnou mne kameny, listy rostlin, sklo.. Nejdrive jsem myslela, ze to dela koren, ale po dukladnem vyvareni, vycisteni proste dukladnem vsem to stejne neprestalo.. Uz ho mam v akva rok, takze tim to asi nebude. Ted jsem (po roce souzeni se se zlutym vzhledem akva) udelala kompletni ocistu akvaria ( vsechno pryc a znova)..No a dva tydny co akvarium vypadalo opravdu uuzazne je to tu zase. Zloutnou kameny, listy, skla.. :-( Ryby jsou v naprostem poradku, za cely rok ani jedna nepadla, takze jim to problem nedela.. Ale je to proste hnusny.. Kazdy tri az ctyri dny musim stirat sklo, protoze se to tam hned usazuje.. Ze koupene krasne bile kaminky jsou uz zlute, nemam slov. A to jsem koupila novej pytel.. achjo. Osvetleni mam dobre, probrala jsem to s prodavacem..sera plant color 38W a sun-glo. Prosim pomozte mi nekdo. Prece to nemuzu mit navzdy zluty a nebo vsechno znova a znova cistit a kupovat novy? pomooooc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2007 19:23 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
:-) smich smich smich smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2007 13:34 Žena Marfi [10] – sokole
ampulárky nemají rády sůl? to jsi mi měl říct, bych klidně udělala z ryb slanečky :-D jen abych se zbavila přerostlých šneků :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2007 17:24 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
je to tou hromadou soli,cos tam sypala ano X-) tehdy sem ti to řikal:-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2007 21:51 oldkiwinka
když už jsme u těch šneků. čím to asi je, že mi vždy zemřou ampullarie?doted to bylo ok,ale jak prisala krupicka a 29°C na 7 dni tak vyschly.je to tou vysokou teplotou?
Ps. vím, že se to nehodí k tomuto tématu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2007 21:23 Toník – řasa všude kam se podívám!
ahojte,mam problem s řasou ato dost velkej.Nevím proč,nikdy jsem ji neměl.A navíc se mi začli tvořit vzduchové kapsy mezi kameny je to jak v cifi. Předem dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2007 12:44 neritina? – astr443
Hnedé povlaky sa vytvárajú aj na stenách nášho mini-akva. Zatiaľ to riešim stierkou, ale už ma to nebaví a tak uvažujem nad kúpou 1 neritiny. Poradí si s tým ona?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2007 22:46 Usine
Je to sice pravda ale z řasy se může stát sinice a jsi někde jinde. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2007 21:09 Tortojs
Hnědá řasa je způsbena nedostatečným osvětlením akvária. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2007 20:34 Muž Miky [14]
Ahoj dělalo se mi to taky v tom mojem menším akva tak jsem dal silnější světlo a už pomalu mizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2007 20:29 sahula – Hnědé sklo u akvárka
chěl bych se zeptat čím to je, že se mi usazuje hrozně hnědý povlak na skle u akvárka a taky na rostlinkách

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2007 21:12 Page – Petr
Jak říkám šnek byl živej! Měl skoro rozkousaný víčko taxem ho odlovil a dal do malinkýho akva. Ale potupem času mě to omrzelo taxem ho vrátli z5 do velkého. Do 2 dnů měl víčko prozrané a byl sežrán. Prostě mi ancistrus žere šneky nevim čemu nerozumíte!!!! rozzureny Rád bych si pořídil neritinku ale bojím se.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2007 20:55 Dussy
nevidím důvod mít magnetickou stěrku, je lepší mít tu houbičku nebo filtrační vatu, protože akva se stejně čistí jednou týdně a ruce si při tom stejně namočíš. Navíc pokud ti na skle řasy nerostou, tak to sklo magnet.stěrkou tak dobře jak vatou nevyleštíš........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2007 20:25 Petr
Page- Pokud máš v akva nějaké ryby,které šneky pořád obtěžují a nedovolí jim vylést z ulity a k hladině nadechnout se,tak se utopí.To se stává často,když se dají k nějakým ostřejším rybám.I když je šnek mrtvý,tak to víčko neodpadne hned,ancistrus to cítí a jde po něm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2007 12:15 Chocenak
Mě se taky povedlo žiletkou sklo "pěkně" poškrábat :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2007 11:37 Muž Paul Ramon [17]
Ještě jsem neviděl aby žiletka poškrábala sklo.. coze To by s ní ten člověk musel zacházet opravdu hodně nestandartně!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2007 11:09 Page
V žádném případě!!!!!!!! ANcistrus mi sežral živýho šneka sám jsem to viděl, přisál se mu na víčko a postupem času do něj udělal díru!!!! Jednoho jsem na chvíli zachránil tím že jsem od něj ancistruse odehnal, ale už měl víčko dost poškozené. DO druhého dne byl sežrán!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2007 10:26 Žena Marfi [10] – Roman
Díky za objasnění magnetismu. Stejně mám v akva pořád svůj černobílý štěrk ( bohužel nedokážu říct co to je zač, protože ho tam mám už 4 roky a obchodní název si opravdu nepamatuji) a sklo čistím houbičkou na nádobí. Ale je pravda že v našem tmavém bytě se řasy skoro netvoří. hmm
A jen pro doplnění rostlinám tento štěrk opravdu nevadí, naopak rostou jak na jaře smich (ale celý rok)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2007 10:20 Muž Roman [100] - Cichlidy – Sid,Blek,Norton
Ještě k tomu asi feritu.Před lety jsem si tuhle černou věc koupil taky, a to asi 10kg pytel.To že to skáče na magnet a poškrábe sklo, jsem zjistil ihned po zakoupení magnetické stěrky.Nerost jako takovej mezi sebou nemá schopnost se přitahovat.Takže si myslím, že v něm bude něco co má vlastnost jako obyč. železo, které sice na magnet chytneme, ale po odejmutí nezůstane magnetický, jako např. tvrdá ocel.Po této opravdu příjemné zkušenosti, skončila celá dávka nerostu před domem v pytli s podobnou horninou, kterážto v zimě slouží jako posyp chodníku.Tam myslím že to má svoji opodstatněnou funkci ;-)
A co dodat ke škrabkám?Magnet, žiletka i neritina svoji funkci dozajista zastanou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2007 07:13 jirkaHu
Chyba! Ancistrus "žere" jen mrtvoly!!!!!!!!!!!
¨Takže, když Ti je ancistrus začal "žrát" tak už byli mrtví!!! hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2007 23:39 Page
Vždy jsem chtěl mít v akva velikého šneka. Pokaždé když jsem si je koupil, tak mi je ancistrusy sežraly :-( . Stalo se mi to dvakrát. Nevím co s tím. Nemáte taky podobné zkušenosti???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2007 20:56 Sidonius
Neritiny mívají docela pravidelně v prodejně SUPER ZOO v Olomouci. Snad by stačilo zjistit si telefonní číslo a brnknout si tam... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2007 19:37 vlastik – snek
nevite kde sezenu neritina natelensis? olomoucky kraj. jde to i na dobirku?????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2007 14:25 vlastik – snek
je na trhu nejakej kompletni tas do akva ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2007 14:22 vlastik – snek
nikdo jim nic nedelal.pocelou bobu byly jenom pod hladinou.nazev nevim. veci zlutej snek.



 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2007 14:14 tonik666
A jakej šnek? Moje zkušenost je, že snekům neprospívá kyselá voda, protože se im rozpouštějí ulity - např. okružákům. To je ale dobře patrné a trvá to déle. Ty skaláry jim nic nedělají?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2007 14:13 cojetipotom – netlem
Ja teda nevim mam akva chvíli ale na řasy je dobrý krunýřovec !!!Ja ho mam a z řasou sem se zatímmoc nesetkal !!!! :) potlesk spim no :-| coze tone :-| sad love love ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2007 13:55 vlastik – snek
vodu menim kazdej tyden 1/3.osazeni ja skalar.neonka .ancistrus. bojovnice.vse skvele roste!pridavam co2.vodu mam studnicni.jen ten snek ne a ne uz padlo postupne 15 kusu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2007 12:40 tonik666
Není to jisté, zda to bude mědí. Ale mohlo by to tak být, pokud používáte vstupní vodu odjinud než z úpravny vody,tj. rozvodné sítě. DOdržujete údržbu - 1/3 vody jednou za dva týdny? Nemáte nějaké ryby co šneky zabijí? atd..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2007 12:18 VLASTIK – SNECI
CO MAM KOUPIT ZA TEST ? NEVIM TEPRVE ZACINAM MAM AKVARKO TEPRVE 4MESICE 200L CIM TO POPRIPADE SRAZIM .DIKAS
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2007 11:16 tonik666
šneci jsou citliví pokud se nepletu na měď ve vodě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2007 10:35 VLASTIK – ŠNEK
MAM PROBLEM ZE ZELENOU RASOU.NASADIL JSEM SNEKY A DO DVOU DNU HINOU!!!! NEVIM PROC! PROSIM O RADU sad

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [6] 7

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 7879x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15813-rasa-na-skle?od=251