Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasa na skle

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Řasa na skle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2014 08:15 R Muž Silent [5949] Re: Tomiino
Pokud nemáš jinde v akváriu invazi řas tak stírat a stírat. Je to normální jev a stíráme téměř všichni ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2014 08:02 Muž Tomiino [43]
ahoj akvaristi potrebuji se zeptat na tento problem.Na skle se mi vytvari rasa..nejdriv je to takovy sedy zakal na skle,nekde to prechazi v zelene male skvrny,ktere se pak postupne zvetsuji...setru je ze skla a po 14 dnech mohu stirat zas...nejaka rada?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2014 17:11 Muž Yirka [9126] Re: Zlatacek
Rozpohybuj hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2014 16:51 Zlatacek – řasa
Dobré odpoledne , chci se zeptat. Mám založené akva tyden. na skle se vytvořila taková bílo mlečna řasa.a na hladině jsou jakoby bíle žmolky.Mám neco delat nebo je to normalni reakce na nove zalozene akvarium ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 16:09 Muž olivis [32] Re: stěrka
Včera jsem použil na očištění skel starou kreditní kartu, a musím říct, že to šlo velmi dobře, lépe než kuchyňskou houbičkou. palec palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 17:11 Muž fido16 [631]
Používám houbičku na nádobí jen z té hrubé strany už 3 roky a akva je bez škrábanců. Spíš bych viděl problém v nabrání zrnka písku a poškrábání skla :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 07:54 petrl Re: Edit
S tím poškrábáním skla hrubou stranou houbičky na nádobí je to nějaké podivné, sám ji používám řadu let (na magentické stěrce - pouze ta hrubá část po sloupnutí od molitanu)
a sklo je stále jako nové bez jediného viditelného škrábance. Ale jelikož jsem se již na více místech dočetl o jejím sklonu ke škrábancům, vvyřadil jsem ji z používání.
Možná existují různé typy od různých výrobců, možná někteří přidávají ke zvýšení účinnosti
do pojiva hrubé strany nějaký písek, karbidy apod. ? Kdopak ví, ale dle mého to nestojí
za riskování.
Teď ale musím koupit nějakou magnetickou stěrku se silným přítlakem, stávající bez hrubé houbičky sklo nevyčistí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 12:39 pavlinka Re: vlastik
Ahoj, je možné že ti sežrali ti skaláři, já jsem jim množila pro zpestření stravy takové malé hnědé šnečky(je to takový plevel, žádný akvarista ti je nedoporučí do akva), ale jak tam máš skaláry nemusíš se bát za dva dny tam není ani jeden. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 10:55 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Edit
Johan napsal: ..nebo často jezdí přes "vápencové" usazeniny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 10:49 Žena EditHa [91] - TetryRe: Johan
Používám tu kuchyňskou malou houbičku a nejvíce mám poškrábané sklo nahoře, což nezapřičinilo nabrání "bordela"ode dna. Při vší snaze nemít škrábance na skle- ale bohužel. Asi jsem na tu houbičku moc tlačila, jinak si to už neumím vysvětlit.Proto raději už používám jen tu jemnou stranu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 10:38 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Edit
Hrubou stranou se sklo neodře, ale když se zajede příliš blízko k písku nebo často jezdí přes "vápencové" usazeniny, tak ano. A tak se dá sklo poškrábat i tou jemnou stranou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 10:25 Žena EditHa [91] - TetryRe: Johan
na houbičku na nádobí fakt bacha, čistit jen tou jemnou stranou s trochou Akvajasu, tou hrubší se dá pěkně hnusně podřít sklo- a kdo se má na ty škrábance pak dívat. coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 17:44 Muž Jar-oslaw [676] – ampularie
me se taky nejvic osvecili ampularie na cisteni skla od rasy,a navic neni problem casem je odlovit na rozdil od ancistrusu...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 20:03 Muž 0 [1718] - Obecné.
Fotka k příspěvku Nejintenzivnějším řasožroutem (ne však vláknitých) ze skel i kamenů je u mne v akva plž Brotia pagodula. Má velkou spotřebu a vyžaduje velké řasou porostlé plochy. Též vyhledává zapadlé zbytky po krmení ryb.

Dalšími výkonnými požírači řas jsou různé bahenky.

Foto: Brotia pagodula na řasou porůstající boční stěně akvária vedle závěsného filtru. Ryba vpravo je venezuelská Micropoecilia bifurca.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 18:17 Hasic
Tak to bude spíš zelená tečkovitá řasa GSA a myslel jsem spíš jak se jí zbavím uplně, ne jak jí vyčístím :-) ale moc děkuji za reakce všem!! Světlo jsem omezil od 6 - 22h ale ještě omezím určitě... Někde jsem vyčetl, že musim podpořit růst rostlin a jak tu píše Yirka, tak přidat rostlinky.. Děkuju snad to zmizí :-) rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 12:35 Muž azonic [63] - Rostliny
Pokud je to zelená prachová řasa tak ji nech růst, za cca 3 týdny by se měla ztratit sama

www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 12:04 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Hasic
Svítíš opravdu fest ale tahle řasa se tvoří i při daleko méně intentivnějším svícení. Pokud řasa nepůjde tou houbičkou, jak už zněla rada (samozřejmě se má na mysli ta hrubší strana, molitánkem bys jí jen polechtal), tak žiletkou, u větších ploch se dá použít celý náhradní břite k ulamovacímu noži. (Doporučení břitu jsem poprvé slyšel od Danilly a funguje to opravdu skvěle a bez škrábanců na skle.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.01.2013 09:13 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Hasic
jak na rasu na skle, ma hezkou zelenou barvicku a jsou to temer dokonale kulate tupliky Houbička na nádobí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 08:07 Muž Yirka [9126] Re: Hasic
Dobu osvitu zkrať, 18 hodin je moc. A přidej rostliny. Výrazně.
No a ze skla teď tu přisedlou řasu dostaneš nějakou stěrkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 21:10 Hasic – zelene tecky na skle
Zdravim, ma nekdo zkusenosti a poradil by jak na rasu na skle, ma hezkou zelenou barvicku a jsou to temer dokonale kulate tupliky, mam podezreni na intenzivni svetlo a svitim od 5h do 23h coz bude asi hodne.. prede diky za radu!! Honza :-O
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2012 13:31 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
světlem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 13:18 Muž seeter [3] – světlo milná řasa???
nechal jsem přes víkend omylem svítit nonstop světlo v akváriu :/ když jsem v pondělí přišel byly stěny pokryty řasou... setřel sem ji a byla taková hnědo-zelená... nevíte čím by to mohlo být??? tím světlem??? málo rostlin???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 10:29 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: fido16
Potěšení na mé straně. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 07:54 Muž fido16 [631] Re: Sid
Také Vám za ni děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2012 07:43 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: fido16
Vím, a proto jsem vám tuhle variantu doporučil. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 07:34 Muž fido16 [631] Re: Sid
Ano některé drží fest ale párkrá přejedu a jsou pryč :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 07:27 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: fido16
Žiletkami poškrabaných skel jsem neviděl málo. :)
Ty silonové houbičky se dělají i v provedení "podušek" (cca 10x8cm) s velmi malými očky. Dokonale s nimi ze skla odstraníte i ty nejhouževnatější přisedlé řasy. (A že některé umí držet! :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 20:26 Muž fido16 [631] Re: drahoš
smich hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 20:21 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
Fotka k příspěvku to musel být ale šutr ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 20:14 Muž fido16 [631] Re: scorpion075
Bohužel já tupec jel nahoru a dolů tak jak řikáš :-( jinak bylo to žiletkou a zrnko jsem nenabral prostě nevím jak se to sklo poškrábalo taky jsem zprvu myslel že to nejde žiletkou poškrábat, ale mýlil jsem se :-(. Zkoušel jsem tu drátěnku a tou to jde celkem dobře, lepší jak houbičkou :-). Nad tou kreditkou jsem taky přemýšlel musím to zkusit zda to půjde :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 18:50 georg
co to zkusit kreditkou,je to plast,písek nenabereš,sklo nepoškrábe a pokud budeš mít nějakou tu kartu bílou z jedné strany,a tou stranou ji budeš mít otočenou ke sklu,krásně uvidíš,která místa jsi vynechal ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.03.2012 18:46 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: fido16
To jsi, ale čistil v obou směrech(nahoru-dolů), že? Jinak si neumím vysvětlit jak by si nabral zrnko, které ti jistě sklo poškrábalo. Žiletka samotná to nedokáže, zřejmně. Každopádně jde to i s drátěnkou, držim palce ať nepřibydou žadný další škrábance.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 18:38 Muž fido16 [631] Re: scorpion075
Já jsem právě bojoval s tou žiletkou na své 60tce jenže jsem se pak nestačil divit jak na některých místech sklo vypadalo takže zkusím tu plastovou drátěnku dneska jsem si je sehnal. A uvidím co na to řasa :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 18:34 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: fido16
Ona ta stěrka se žiletkou není až tak špatný vynález. Stačí stírat jen od shora dolů a kamínek nenabereš a pak ani sklo nepoškrábeš. Osobně vydím větší nebezpečí nabrání zrnka písku v drátěnce nežli v žiletce. Já používám magnetickou stěrku a spokojenost, tedy pokud vynechám případ, kdy mi holky chtěli udělat radost vyčištěním skla. Po návratu domu jsem chvilku přemýšlel o výměně skla. Takové utrpělo šrámy, časem sem se stím nějak srovnal hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2012 21:55 Muž grunda [1781] - Cichlidy
tak pak už pomůže jen častější výměna vody a lepší údržba akva. Jo a ještě zkus poměřit hodnoty vody PO4, NO3 a CO2. A uber na světle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2012 21:35 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
mam parmičky 8kusu a nestíhají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2012 21:28 Muž grunda [1781] - Cichlidy
zkus otíky, nebo okružáky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2012 21:26 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
já jí mam na rostlinách i n skle jak z rostlin sundat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2012 21:15 Muž fido16 [631] Re: Sid
Na tu drátěnku jsem taky myslel. Zítra ji zkusím sehnat. Díky Side
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2012 21:02 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: fido16
Silonovou "drátěnkou"? :-)
(Ale nesmíte do ní přibrat kamínek. :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2012 20:54 Muž fido16 [631]
Čauky čím efektivně odstranit zelenou řasu na skle? Hlavně ne stěrkou se žiletkou tou jsem si poškrábal 60tku a relativně dost

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2012 12:42 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Kája
Mně se také nejvíce osvědčila kuchyňská houbička, samozřejmě čistím tou hrubší stranou. Akorát je nutné dát pozor dole u písku, aby si člověk nenabral písek či kamínek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2012 12:00 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Kája
Stačí i houbička, ale člověk se musí víc snažit. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2012 11:28 Žena Kája [0]
díky díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2012 11:26 R Muž romant [27987] Re: Kája
Zkusil bych to s klasikou a tou je škrabka s žiletkou za pár peněz sehnatelná v každým akva obchodě. ;-)
Edit: Jsem pomalej. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2012 11:25 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: Kája
Ano jsou to řasy. Pomuže ti škrabka se žiletkou(koupíš v každé akvaristice) nebo vyzkoušej na hadřík sůl. Předcházet tomu můžeš pravidelným čištěním. Například jednou týdně sklo přejeď třeba magnetickou stěrkou(rovněž koupíš v každé akvaristice). A pro příště nemusíš hned zakládat nové téma, ale zkus si nejprve něco přečíst. Ve vyhledávači si zadej klíčové slovo, v tvém případě třeba řasy a čti. Dozvíš se jistě víc než z jedné odpovědi a navíc si můžeš najít i různé souvislosti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2012 10:59 Žena Kája [0] – Fleky na akváriu
Fotka k příspěvku Zdravím, objevila jsem na aq zelené fleky hádám, že jsou to řasy. Nejsou ale vůbec dolu. Nevíte co s tim? :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 12:55 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: čichavec27
pokud je to řasa, tak tu normálně ze skla odstraňuj 1x týdně nějakou akvarijní škrabkou na sklo s tvrdou hranou(plast, žiletka). Takhle řasa rybám chutná, takže něco uďobnou, zbytek odkal.

Ale pokud se náhodou ten povlak dá lehce narušit a sundavat v cárech ze skla nebo z listů například obyčejnou špejlí, tak se nejedná o řasu ale o sinici. Pak stačí akvárium na týden zatemnit (vypnout CO2, pokud bubláš!) a sinice zmizí sama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 12:21 čichavec27 – Problém s řasou
Dobrý den mám už zaběhlé akvárium(150L).Ale začala se mi tma množit řasa takovej zelenej povlak na celým skle a dokonce i na některých rostlinkách(naštěstí to nejsou chomáče).
Akvárium je mimo dosah denního světla svítí na něj jen Lustr co mám v pokoji.Můžeto bát způsobeno tím lustrem nebo je to něčím jiným.Mám totiž ještě 3další akvária a s těmi takové problémi vůbec nemám.
Prosím poradte nevypadá to hezky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 12:05 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Glad
Nejspíš rozsivky.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 7

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 7877x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15813-rasa-na-skle?od=101