Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasa na skle

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Řasa na skle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 15:19 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: gošice
V tvém případě bych to viděl spíše na sinici. Neřekl bych žě ampulárky chroupají rozsivky jako popcorn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 14:28 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Možná je to od věci...ale: Co na to šneci? Připomíná mi to řasu, kterou jsem v akva měla. Ampulárka na to spolehlivě zabrala.
rybicky.net/forum/4046…
Rozsivky jsou drsné povlaky...jde to setřít prstem nebo namotat či odstát z rostlin? Pokud ano, řekla bych, že to rozsivky nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 13:52 Muž Eff [417] - Rostliny
Rozsivky se nemnoží proto, že je nádrž nedostatečně osvětlena, ale proto, že nádrž je osvětlena tak, že pro ostatní řasy a vyšší rostliny je míra osvětlení nevhodná a složení živin ve vodě je pro rozsivky naopak vyhovující - jejich rozvoj je naprosto závislý na přítomnosti rozpustných forem oxidu křemičitého. Podle mých zkušeností se zcela pravidelně rozsivky vytvoří v nově založených nádržích. Že by to souviselo s novým šterkem pískem substrátem, nebo že by čerstvá voda? Po několika týdnech jsou vytlačeny jiným druhem řasy, nebo rostlinami. V ideálním případě, kdy nádrž hned na začátku hustě osázím a adekvátně osvětlím, budou mít navrch rostliny, v opačném případě některé z řas. A které? To už závisí na složení živin, osvětlení, pH a dalších faktorech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 13:00 ims – Re: Sid
Fotka k příspěvku tady je 30cm vysoke akva, take 15W. Takhle to dopadlo, kdyz jsem pridal 18W zarivku. Zajimave je, ze kamen vpravo vzadu za anubiasem neni primo pod zarivkou a neni na nem jedina rasa. Ten vepredu je primo pod ni as rasy plno. To same echinodora. Co je pod zarivkou je sama rasa. O skle nemluve.
Na anubiasu je jste neco docerna.

Mam jeste 70l/15W a tam po hnede neni ani pamatky, ale je tam dole na vsech kamenech zelena krupicka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 12:56 ims – Re: Sid
Fotka k příspěvku Tady je 35cm akva. V popredi je videt cerstve narostle kytky, ktere jsou sveze zelene. Po case se pokryji hnedym nanosem. To same je videt na anubiasu ( jeden novy list) a vzadu vpravo na te kytce. Vetsina kamenu je puvodne modrosedyhc (cedicove oblazky), pisek ricni. Drive byla Akva Glo, ted Osram 840.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 08:38 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: ims
:-) Mrkneme na to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 08:37 ims – Re: Sid
Odpoledne zkusim vyfotit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 08:31 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: ims
O.K. - takže "hustší" = "větší vrstva"...
K vašemu výroku:
Nizkemu osvetleni neverim. Spis je to prebytkem zivin... pridal jsem... 18W zarivku... Vysledek... - kde rasa nebyla, tam se udelala...
Docela by mě zajímalo, jak ta vaše řasa vypadá. :-) Pokud by šlo skutečně o hnědou řasu, byla by to zajímavá zkušenost. Přesto nelze očekávat, že na jejím základě se "přepíší dějiny". :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 23:59 ims – Re: Sid
Ja myslim, ze porad jeste o hnede rase. Tim hustsi jsem myslel, ze je vetsi vrstva. Z kytek se da prstem celkem lehce setrit, tak nevim, jestli je to ta zminovana hneda rasa nebo co by to mohlo byt...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 22:08 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: ims
...kde rasa nebyla, tam se udelala, kde byla, byla mnohem hustsi...
Jen pro jistotu - pořád je řeč o hnědých řasách? :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 19:08 ims – Re: Hxuser
jo, to jsem si taky myslel. Nez dorostou - cca 3mesice. Pak se rasy ani nevsimnou.

Nizkemu osvetleni neverim. Spis je to prebytkem zivin. Malinko jsem prizvedl kryt a pridal jsem pod kryt 18W zarivku z kuchynske linky. Vysledek po dni sviceni - kde rasa nebyla, tam se udelala, kde byla, byla mnohem hustsi. Hlavne se udelala na skle kousek pod zarivkama. Akva ma 54litru , standardni svetlo 15W a pridane ted 18W. Hloubka cca 25cm. Reflektor a jeste alobal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 17:30 Hxuser
Už jsem tu hnědou řasu měl všude na listech. Otocinclus affinis - super zbraň proti řasám.. Koupil jsem si včera 2 rybičky do 50 litrového akvárka.. Mají přísavku a jsou furt přilepení na skle nebo na listech. Dnes je nekrmím, ať nejdřív sežerou řasu. A nestačím se divit, řasy mizí na očích. Na jednom listu bylo asi 2 cm2 hustého hnědého hnusu a asi za 10 minut všechno sežral zůstal jen zelený list :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2009 21:24 Usine – Re: Hxuser
Kdo nechce slyšet neslyší. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 21:01 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: ims
Nerozumím, proč se ptáte. Ale i tak odpovím - nejsou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 20:48 ims – Re: Sid
A listy echinodory, ktere jsou 3cm od hladiny, celkove tak max. 10cm od zarivky, jsou ve stinu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 19:21 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: ims
Hnědé řasy jsou také fotosyntetizující organismy a světo k životu potřebují; ve tmě ani hnědá řasa neroste. :)
Jinými slovy - na osvětlených místech jsou světelné podmínky pro vaši hnědou řasu optimální, na zastíněných místech už je pro ni světla málo. Zvyšte intenzitu světla a uvidíte, jak se bude řasa tvářit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 19:03 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: ims
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 18:38 ims
Mrakoplash napsal: Doporučil bych zvýšit intenzitu osvětlení.

Jo, zvysit osvetleni :-) A me se ta hneda rasa dela zrovna jen v mistech, ktery jsou primo osvetleny. A na kamenech, ktery jsou pod echinodorou nic neni. Tak v cem je pak problem ?

Dokonce echinodora ma hnedou rasu na listech a list je od zarivky cca 10cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 18:16 Hxuser
jo, asi to budou ty řasy.. Ze skla se to seškrabe snadno i stěrkou, ale z listů nebo kamenů to už asi nedostanu.. šneky se mi dávat nechce, zkusím rybičky Otocinclus affinis..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 06:37 R Muž Mrakoplash [1776]
Doporučil bych zvýšit intenzitu osvětlení.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 01:20 Ivulik1
Hneda rasa. Doporucuji ziletku, nejlepe tu akvaristickou, za par vterin mas po problemu ano
Fogi: Okruzaku mam plne akvarko a s rasou nepomohli, dokonce ani ancistrusi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 00:33 Muž venca21 [-1] - Cichlidy – Re: Snofrev
je to tak hnědá řasa ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 22:34 Usine – Re: Hxuser
Klasické černobílé dno. Zkus test dna v octě hlavně těch bílých kamínků. Jestli to bude bublat tak ti doporučuji ho vyměnit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 22:33 Fogi – Re: Hxuser
hod tam pár okružáků (šneci) a je to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 22:30 karel – Re: Hxuser
Hnědé řasy - Rozsivky.Málo světla. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 22:28 Muž Snofrev [54] – Re: Hxuser
to bude asi hnědá řasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 22:18 Hxuser – Hnědnou stěny akvária
chtěl bych se zeptat, jestli nevíte někdo proč hnědnou stěny akvária? Vytváří se na nich takový hnědý povlak, vypadá to jako špinavé sklo.. Stěrkou se to dá odstranit, sice těžko, ale seškrabe se to.. A vypadá to, jako by se to hnědé usazovalo i na listech anubiasu.. Prostě na listech taková jako hnědá špína a nejde setřít, na ostatních rostlinkách to není. Myslel jsem, jestli to nevypouští Anubias, ale asi ne, když se fleky na skle objevují daleko od něj... Nestkal se s tím někdo? Děkuju za rady..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 14:33 Muž Eff [417] - Rostliny
Pokud vím, tak rašeliník po úplnutém vyschnutí nemůže obrazit. Vhlkost pak sice udrží stejně, ale je to mrtvá hmota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 13:49 Muž filipsi [1295] – Re: datura
No to ti fakt nevim, budu se na to muset podivat hloubeji. Raselinik umi udrzet dlouho vlhkost, i kdyz zacina vypadat suse, uvnitr je vlhky a obrazi. Ale ze by prezil uplne vyschnuti?
Na druhou strany pripoustim, ze ten muj javan mohl take mit jeste trochu vlhkosti v sobe, treba jeste par dni a je po nem spolehlive.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 13:30 Žena datura [104] – Re: filipsi
to je běžný proces u všech mechů. jsou jako houby. vyschnou, pak se namočí a jedou si dál. typický třeba pro rašeliník;-) i když jsou třeba dva roky založené v přírodovědných sbírkách, můžou si získat původní tvar, když nasáknou. fakt houby.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 12:21 Muž filipsi [1295] – Re: Dinamit
Jeste pridam zajimavost, co se mi stala - vyschl mi mech v misticce na skrini, zapomnel jsem na nej. Uplne dosucha. Dosucha v misticce byl asi tyden, odhadem. I uschly byl hezky zeleny, takrka jako zivy. Tak jsem mu pridal vodu - a co se nestalo, rostl dal. Je to bezne, nebo mam specialni odrudu, survival?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 12:09 Žena Dinamit [68] – Re: Yirka, Filipsi
Tak to je zajímavý. Mě zbělel a vám ne :-| . Tak to pak teda musim mít nějakou speciální bělící odrůdu :-D .
No, je fakt, že mám okno na jih a v létě sem sluníčko praží ostošest, takže ten mech mohlo to sluníčko klidně spálit. Ale stejně je to teda divný, ostatní kytky, co tam má máma jsou naprosto v pohodě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 08:38 Muž Yirka [9126] – Re: Dinamit
Se závěry ohledně jávského mechu a zbělení rostlin si dovolím trochu nesouhlasit. Přebytky mechu mám v 6l přímo na okně a moc se mu tam líbí. Také tam občas hodím nějaké úlomky a pod., nejednou jsem po čase vytáhle a šly zpět do hlavní nádrže. Prostě chci říci, že nelze zevšeobecňovat vše okolo AQ v blízkosti oken. Těch proměnlivých tam asi bude více. Sám se chystám na podzim napsat obsáhlejší článek o tomto problému z vlastní zkušenosti. Zatím po první vlně slunečného počasí vše v poho, o nějaké tepelné nestabilitě nemluvě. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 08:23 Muž filipsi [1295] – Re: Dinamit
Ja naopak mech davam, kdyz je prebytek, do sklenice na okno (ale pravda, ne prime slunce, jen denni svetlo), nez ho nekdo chce nebo najdu vyuziti nebo vyhodim. A libi se mu to, menim mu vodu, krasne se rozrusta a zelena. Myslim Vaclav ma nadrz na prebytky rostlin u okna, treba se vyjadri on.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 07:15 Muž Diego [72] – Re: filipsi
dík,Vzrostlé rostliny jsem tam dát nemohl,protože je mají min. 70cm výšku a jsou v 170tce,kde to tam ted nechci rozhrabávat.Všechno s mírou. smich palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 22:54 Žena Dinamit [68]
V boji proti řasám moc neporadim, ale k těm financím ohledně elektřiny, myslim, že jedna zářivka navíc tě ročně vyjde tak maximálně kolem tisícovky, což máš za měsíc ani ne stovku. Když budeš u všech spotřebičů v době nečinnosti vypínat ty kontrolky, tak ročně ušetříš jenom na tomhle kolem 3 - 4.000 Kč ;-) .
Jinak moje zkušenosti se slunečním světlem - za týden mi úplně zbělel jávský mech. Bylo to loni v létě. Podobně by to mohlo působit i na jiné rostlinky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 22:41 Muž filipsi [1295] – Re: prikpa
Take verim, ze to nejak pujde, a preju stesti, jen bych asi zacinal opatrneji, na akvarku, kde uz jsou poradne rostliny rozrostle, zakorenene a cele to dobre funguje. Pak bych pomalu poustel dovnitr vic slunce. Minimalne bys tak mel srovnani, a urcite vic sanci na bezproblemovy chod. Uvidime a tesim se,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 20:52 Muž Diego [72]
Na tomhle akvárku to slunce testuju. rybicky.net/nadrze/4068
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 19:36 Muž Diego [72] – Re: Yirka
Díky palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 19:00 Muž Yirka [9126] – Re: prikpa
Držím palce, věřím, že ti to půjde. Já mám oboustranné AQ obrácené na východ a zatím se daří řasy udržovat v normě, stačí dočistit 1x za 2 týdny, o ostatní se stará osazenstvo. Pravě jsem vyměnil hlavní fotku, s příchodem jara začala zeleň bujet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 17:37 Muž Diego [72] – Re: vokurka
Prostě když akva funguje na slunci jak má,tak proč ho tam nemít.(jde to i s řasami v normáním množství)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 17:33 Muž Diego [72] – Re: vokurka
Mám ho,ale dře skla.ELEKTRIKA JE MOJE VĚC.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 16:12 vokurka
tak si kup magnet kazdej den prejedes magnetem a konecne uvidis do sveho akva ale stej ne si myslim ze sis ho ani nemel porizovat kdyz setris na elektrice :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 14:25 Muž Diego [72] – Re: wladys
U mě se to na 100% přehřívat nebude,já mám spíš problémi ze zimou.(mám to už odzkoušené)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 14:22 Muž wladys [291] - Cichlidy – Re: prikpa
V létě budou obrovské problémy s přehříváním.....proč zkoušet to co je už vyzkoušené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2008 19:46 Muž Diego [72] – Re: pavliina
Jednoduše:přisvěcovat nebo spíš v zimě svítit skoro pořád,ale menší intenzitou.Do 2 týdnů to budu provádět.Sledovat to můžete na mé prezentaci u 170ti l akva (budou tam fotky).Akvárko bude uděláno tak,jako průhledové.(bez tapety)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2008 17:15 Žena pavliina [50] – Re: prikpa
Ok... tak ať ti to šlape ;-) Šťouravá otázečka, jak to budeš dělat v zimě až bude pod mrakem? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2008 17:02 Muž Diego [72] – Re: pavliina
Jestly si myslíš,že akva dávám na slunce kvůly penězům,tak to ne.Ted jsem na slunci testoval 16ti l akva a v poho,tak proč né na 170tce?Když ho budu regulovat,tak žádný problém nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2008 16:53 Žena pavliina [50]
No nevím jestli osvětlení sluncem je to pravé ořechové :-O Do toho šťourat nebudu ale přijde mi směšné řešit pár kaček za elektřinu hmm Když si přeci jednou něco pořídím, tak se o to budu starat jak nejlíp to půjde a nebudu to přeci omezovat financemi. Prostě když na to nemám, nepořizuji si to :-( Nejdřív si něco přečtu, spočítám a pak pořizuju no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2008 14:35 Muž Diego [72]
Taky je problém v tom,že akva budu stěhovat k oknu (hlavní osvětlení bude slunce)regulovat světlo budu žaluziemi.TAk jestly to přidávání osvětlení není zbytečné.Někde jsem to viděl (na ty skla).Vím,že když bude akva u okna,tak budou skla mít víc řasy,ale jak píšete zvýšit osvětlení,tak to bude trochu větší zvýšení. :) smich


Pro yama:K vrchní části skel je zelená řasa.Ale ta není tak hnusná.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] 7

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 7877x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15813-rasa-na-skle?od=201