Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasa na skle

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Řasa na skle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 10:48 Glad – Co je to na skle?
Fotka k příspěvku Ahoj, mám asi měsíc založené krevetárium a na skle se mi objevily tyto hnědošedé fleky. Nevíte o co jde?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 21:42 Muž Sid [6629] - Rostliny
...Mě se osvědčilo...
Na povlak zelených řas na skle - stará kreditní karta. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 21:41 Muž Sid [6629] - Rostliny
...o vodní kámen nejde, ale savo zkusím díky. Jsou to zelené tečky, prostě řasy :-)
A kdyby to přeci jen Savem odstranit nešlo, zkuste potravinářskou kyselinu citronovou. Funguje lépe, než ocet, a taky tolik nezavání... :)
(Nasypat na houbičku, navlhčit vodou a potírat znečištěná místa. Pak dobře opláchnout čistou vodou.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 21:40 Muž avast [49] – Re: Tudy
Mě se osvědčilo obyčejné pravítko, tzv. trojúhelník, velkej na nejdelší straně tak 5-10 cm. Není tam riziko poškrábání jako u žiletky (nebo ne aspoň tak velký).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 20:59 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: konrymosher
Do prázdného akvárka nastříkat Savo proti plísni, nechat působit a pak setřít. Přeji zdárný přesun ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 20:54 Muž konrymosher [1] – :-)
Jo pardon na vnitřním :-)ale to je jedno jde o ty řasy :-o stěhuju se ,ale o tohle se starám nejvíc :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   26.11.2010 20:54 BambiSpP
nebo plísen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 20:52 Muž konrymosher [1] – :-)
Já vim ale moc se tu nevyznám o vodní kámen nejde, ale savo zkusím díky.Jsou to zelené tečky,prostě řasy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 20:52 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: konrymosher
Žiletková škrabka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 20:50 BambiSpP
podle me to blbe napsal je to uvnitr
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 20:47 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Řasy na vnějším skle.....to už chce fištróna
smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 20:47 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: konrymosher
Použijte Savo. Raději nestříkat, ale jen setřít hadrem, aby se to nedostalo do akvárka. Divné je, že to nejde kartáčem, nejde spíš o vodní kámen ? Ten by měl jít dolů octem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 20:46 BambiSpP
hm a co takhle drobet hledat ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 20:43 Muž konrymosher [1] – Řasy na vnějším skle
Zdravím poradíte mi jak se mám zbavit miniauturcních řas na skle akvária?drhnul jsem to kartáčem a výsledek žádný :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 10:15 Muž grizly [145] – Re: Premda84
Ahoj. Zkus vyfotit ty řasy. Třeby to není tak tragické, jak popisuješ. Ty tečky řas na skle mají v různém mnořství všichni. Taky zkus méně krmit. Hlavním příčinou přemnožení řas je dle mého rok trvajicího "pokusu" překrmování.(samozřejmě to trvalo mnohem díl, než jsem na to přišel, ale ten finální pokus probíhal rok).
Z rychlorostlinek k "odebírání živin" se mi nejvíce osvědčil růžkatec. Mám ho v obou akfárkách. Stačí tam dát kousek, 10cm dlouhý. Ten má nejrychlejší růst, dle libosti ho můžeš jednoduše odstranňovat z akva. Dle jeho přírustků se dá laicky vysledovat, kolik živin je v akva.
Světlo mám v objemu 112 litrů 2 x 18 W, 840 + 865.
Problém z řasou(štětinkovou) jsem měl jednou, během 4 dnů ji vyřešily siamské parmičky. Od té doby je to v pohodě.
Dokup rybky, které ti budou dělat "zdravotní policii". Mě se nejvíce osvědčili panceřnici panda. Jsou malí a hodně akční. Mám jich momentálně 13 ve 112-ctce. (dočasně tu jsou s nimi 2 krunýřovci a 1 hrotočelec, vice nic)
Pískořky taky dělají svou práci na výbornou.
Tak ať se ti brzo zase akfárko uvede do stavu tvé spokojenosti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 22:52 Muž Premda84 [0] - Živorodky – Re: grizly
Ahoj Radku - ano ta malá kostička je tam pořád... :-( smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 22:12 Muž grizly [145] – Re: Premda84
Vyměň filtr za účinňejší. Jestli tam teda máš pořád tu malou kostičku vlevo vzadu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 15:27 Muž Premda84 [0] - Živorodky – Re: stetinka
Ohledně osvětlení akvária plánuji velkou revoluci :) mám vyhlídnuté vysoce svítivé LED moduly s CREE čipem - svítivost okolo 5000 mcd - světelný tok 84lm na jeden modul ( 1,2 W ) mám je objednané na zkoušku tak uvidíme - pokud se mi to nebude líbit tak to asi předělám na 3xT5 zářivky - studuji informace ze zdejšího fóra ohledně LED osvětlení a hodně lidí je proti tak se zatím nemůžu rozhodnout...a rostlinky určitě dokoupím - zjistil jsem asi, že to požírají Ancitrusi :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 12:06 Žena stetinka [270] – Re: Premda84
ono to bude spíš v celkové vyvváženosti. Vymřely ti rostliny, ubylo tedy spotřebitelů dusíkatých látek a tak se daří lépe řasám. Nevím, co máš ve filtru. Jestli molitan, tak jak hrubý? U jemných je zanášení častým problémem. Ten písek je ověřený, jako inertní?
Máš taky zoufale slabé světlo.
Takže moje rada je velký nákup nových rostlin,které snesou slabé osvětlení, omrknutí filtru a pokusit se navýšit světlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 11:14 Muž Premda84 [0] - Živorodky – Re: tomas120
Přesně tak to dělám s tím prstem..myslel jsem, že mám špatnou velikost odkalovacího zvonu - takže OK :o) to hnojivo vyzkouším...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 11:13 tomas120 – Re: Premda84
Hnojenie s PMDD ja môžem len vrele doporučiť. Je to lacné a obsahuje prakticky všetky prvky potrebné k správnemu rastu rastlín. Ja mám tiež jemný piesok a používam normálny odkalovací zvon, ktorý sa dá ľahko zohnať v akvaritikách. Skús pri odkalovaní najprv jemne narušiť povrch piesku a následne, keď sa ti ten detrit trochu rozvíri tak ho odsaješ. A na druhom konci hadice budeš regulovať prstom odsávanie tak aby ti nezačalo sať aj piesok...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 10:12 Muž Premda84 [0] - Živorodky – Re: tomas120
Ahoj tomasi,
je pravda, ze rostlinam se darilo a znicehonic opravdu vsechny rychle rostouci rostliny odumrely - muj seznam je tim padem uz neaktualni, protoze uz davno v akva neroste napr: Egeria najas, Hottonia inflata, Hygrophila, Ludwigia repens - dari se prakticky jen Sagitarii a Anubiasovi ktery dokonce jiz 2x kvetl v kratke dobe za sebou... rostliny jsem v zivote nehnojil - asi by to chtelo? Ale jaky pripravek? A ten filtr uvidime - budu ted zvysene menit vodu a samozrejme odkalovat ( to delam vzdy ) - a uvidime co filtr...
PS: ta prerybnenost neni az tak pravda - par rybicek uhynulo takze seznam aktualizuji, ale plave v akva o 6rybek mene...
PS: jaky odkalovac byste mi doporucili na jemny sterk zrnitosti 2-4 mm ? Mam odkalovac ktery tento sterk az prilis snadno nasaje a "zacpe" a ja pak musim trubici "zacpat" aby sterk odpadl a az pote odkalovat dale..snad chapete co jsem tim chtel rict :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 10:04 tomas120
Zanášanie filtra do 2 -3 dní, nemusí v zásade indikovať nedostatočnú hygienu a údržbu akva....Pri tých vnútorných filtroch ako Aqvael fan a pod. je rýchlo zanášanie bohužiaľ normálne. Aj mne sa to zanáša prakticky bezprostredne po vyčistení filtra, ho mám za pár hodín zadrbaný opäť. A dodržiavam štandardnú údržbu akvária pravidelne. Ono je problém niekde inde. Podobný problém som vyriešil hnojením S PMDD. Totižto, v momente ako sa začali rastliny rozrastať, začala riasa ustupovať až postupne zmizla. Ono je to dáko podmienené tým , že v momente ako sa začne dariť rastlinám, prestane sa riasam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 09:34 R Muž romant [27982] – Re: Premda84
Podle prezentace je to akvárko přerybněný, což s nedostatečnou výměnou vody je hlavní příčinou počínajících problémů. Vodu to chce měnit jednou týdně 30% objemu a samozřejmě odkalovat. To, že je filtr po 2-3 dnech zanesený, bude svědčit o nedostatečné hygieně nádrže. Nad tou rybí osádkou bych se zamyslel a redukoval bych stav rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 09:19 Muž Premda84 [0] - Živorodky – Řasa na skle a problémy v akva :(
Ahoj,

prosím o radu - v posledních dvou měsících jsem na akvárko neměl tolik času ( svatba ) a tak jsem vodu měnil prakticky po měsíci - viz. můj deník - trvá to už minimálně 2 měsíce, ale až teď jsem to začal nějak řešit - jde o to, že můj filtr s molitanem se vždy po "promnutí a vyčištění" cca 2-3 dny drží a potom se "zasere" a neprojde přes něj nic tak, že filtr přestane filtrovat - ke všemu se tvoří na skle hodně řasy ( takové tečky ) a na bílém kameni je šíleně zelená řasa - dodám foto...je to problém nedostatečné výměny vody anebo to chce silnější filtr?
A poslední věc - přestalo se dařit stonkovým rostlinám - prakticky do posledního kusu odumřely... ryby mi je snad nezlikvidovaly, ale ani to se nedá vyloučit..prosím poraďte zoufalému začátečníkovi jestli investovat do silnějšího filtru anebo měnit vodu o dost častěji..děkuji ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 09:57 Muž voko [9] - ŽivorodkyRe: vodník
Já mám dva magnety - jedním jezdím po venkovní stěně a druhý s polštářkem jezdí v akváriu společně s tím prvním. docela o funguje, až nato, že ........... já nemám řasy. :-D :-P :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2010 21:52 Toony Re: vodník
že by žiletkou? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2010 21:47 vodnik
A jak ji mám sundat ze stěn akvaria abych nemusel kupovat ryby.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 21:36 obok
na to se pouzivaji i magneticke sterky ale mne osobne se to stava kdyz odlovim ancistruse ale kdyz je dam zpet tak to pozerou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 21:30 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Dandy
Podla tvojho popisu ide skor o sinice, ako o plosne prisadnute riasy (tie tvoria "koberec"/wafer po zopar mesiacoch idealneho rastu, ak sa ich nechytas). Pomohla by fotka, ako to vyzera...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 20:16 Muž Dandy [4] – Re: misa
Me osobne se tykaji plošně přisedlé zelené řasy. Pripadne dekuji za rady, jak s nima bojovat. Osobne me hodne trapi tento druh. Bez obav se me ty rasy rozmnozuji i na pisecnem dne. Po navratu z cesty jsem dokonce stahnul neco jako koberec. V akva mamjenom kameny a pisek (malawi) a jiste chapete, ze me tahle zelen dost rusi :-)

Moc dekuji za rady a pripadne tipy, kde radu nalezt. Nize uvedeny odkaz na rady je dobry v popisu, ale skoro nic k tomu, jak to vyresit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 20:15 Muž sand0kan [2] - Labyrintky
na předním skle je to běžné........je více nasvíceno........zelenou řasu nejvíce způsobuje nadbytek světla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 20:02 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: MichalS
Čistit sklo sice pomůže, ale obvykle jen na chvíli.
V akva něco nefunguje a je na místě pohledat (a pokud možno odstranit) příčiny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 19:34 Muž MichalS [1] - Raci, krabi, krevetky – Re: Aleš
Sú to riasy, a stačí čistiť sklo, ja používam žiletku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 19:32 misa
Já to dělala jemným kartáčkem na zuby ;-) Viz tady rybicky.net/rady/rasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 19:25 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Aleš
Zelené přisedlé řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 19:20 Aleš – zelené skvrny na skle
Ahoj, na skle akva se mi začaly dělat z ničeho nic malé zelené skrvnky, které se začínají rozrůstat....jsou to sinice nebo copak? A jak se toho zbavit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 19:53 Otta – Re: sway
Píšeš akva má 200l a svítim 2mi trubicemi,ta trubice může mít 18w a nebo třeba 54w,takže počet trubic nic neřeší. ne ne ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 19:41 sway – Re: Mrakoplash
ďakujém, moc, našla som a idem skúšať.... hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 06:29 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: sway
Tady jí myslím bezpečně identifikuješ ;-) planta.aquariana.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 21:26 sway – hnedá riasa - guličky
Zdravím Akvaristov !!! :-)
našla som Vás na nete a tak sa pridávam, starosti mám s hnedou riasou - ale je to zvláštne - nafotím zajtra... sú to guličky, dorastajú až do veľkosti 2 cm - tmavohnedé až čierne...a silno sa držia kameňov, rastlín ... zamorili mi akvarko a som nešťastná... akvarko má 200 l svietim 2 trubicami cca 10 hodín denne filter ide stále....

poradíte ? pomôžu slimáky aké?... dík za rady :-)

sa teším že som našla toto fórum potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 18:32 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky – Re: ims
Osobně si myslím, že nejlepším řešením, je víc rostlin (nějaké rychlorostoucí)...odeberou Ti živiny lépe a řasy pak mají daleko menší šanci, pořádně rozsvítit, odkalovat, pravidelně vyměňovat vodu a vypusť ampulárky, jakožto uklízecí četu :)..pak bych čekala co to udělá ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 18:14 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: ims
Kromě jediné výjimky bych nic z toho, co jste napsal, neudělal... :)
Ti šneci jsou dobrý nápad, jen by jich mohlo být víc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 17:43 ims – Re: Sid
takze vpustit do kazdeho akva jednoho vetsiho sneka a míň svitit ? Pridal jsem do kazdeho akva plovouci kytku, tak az se namnozi, mela by nejen srazit svetlo, ale i odebrat ziviny...

A uz nebudu davat pod echinodoru kulicku hnojiva od Rataje. Asi to ma take trochu na svedomi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 17:03 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: gošice
Je to tak. :-)
Na té první fotce jsou kromě rozsivek poměrně zřetelně vidět i sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 16:47 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky – Re: Eff
:-D palec

No a nemůže to tady být také tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 16:31 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: gošice
No joo to jsme tenkrát opravdu měli sinici. Ale já to měl ještě v kombinaci s rozsivkami a zelenou řasou. Prostě mňamka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 15:55 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky – Re: Eff
K té řase jsi mi tenkrá napsal toto: "Na chlup (v tomto případě na spíš vlas) stejná řasa se mi objevila v 10 dní založeném krevetkáriu. Tam, kde po vysazení byly ulomené zbytky Hemianthus callitrichoides, tam tvoří hnědá vlákénka, na zdravých rostlinách a na skle, pak vlákna jasně zelená. Nejde o dlouhatananánský žabí vlas, ale spíš o kratší vlákna (3-15 mm) navzájen do sebe zapletená. Její asi 3 mm vlákna se vznášejí i volně ve vodě. Jsem přesvědčen, že za její růst může kombinace velkého množství světla (upravil jsem tedy z 1W/l na 0,5 W/l - počítán čistý objem vody nade dnem) + množství živin (aqualit ve dně a pár kapek PMDD, které jsem tímto přestal aplikovat). Povedlo se mi bez problémů odsát asi 90% řasy pomocí vzduchovací hadičky. Vždy když už už proud popotahoval i lístky Hemianthus callitrichoides, stačilo hadičku přiškrtit a do kýble odcestovala jen řasa. Navíc jsem na úklid nasadil 7x Neocaridina denticulata od Ufinky. Krevetky se opravdu aktivně činí. Také jsem tam vypustil jednu ampulárku a zjistil jsem, že vykoná víc práce než všechny krevetky dohromady a ikdyž je to pořádný kolos, ani trochu nepobourala křehký porost Hemianthus callitrichoides. Asi tam vpustím další tři."

Měla jsem za to, že to není sinice :-) Nevěděla jsem, že rozsivky jdou snadno setřít prstem...když se vyskytly bylo to občas na žiletku :-D
Jen mi to připomnělo, ty povlaky na rostlinkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 15:32 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: ims
Stejna hneda rasa se mi dela na skle v odchovnych nadrzich(jsou naproti oknu) kde svitim jen omezene.Spolehlive to pres noc zlikviduje dospelej ancistrus (ve 200 litrovem akvarku)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 15:29 ims – Re: gošice
setrit prstem to jde, ale namotat ne. Nema to zadna vlakna. Je to jako usazenina. V tom 30cm akva je na echinodore vpravo nahore videt maly snecek. Nevim co je to zac, ale zda se, ze na te echinodore to uspesne zere.

Maly okruzak nemel sanci, pestrenec si ho povalel na patre i s ulitou :-)

Dno bude asi kremicite, ale to se mi nechce moc menit. To by casem prestalo nebo by se muselo vymenit ?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 7

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 7875x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15813-rasa-na-skle?od=151