Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nanoakvárium sety

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Nanoakvárium sety
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2018 21:00 Žena Beilis [34] - Asie – Blau 28l
Dobrý večer,
vím, že už se to tu dřív neco podobného řešilo, ale chtěla jsem se zeptat na akvarijní set blau 28 l m.heureka.cz/… , dostala jsem ho jako dárek a jsem docela nadšená, má někdo ten stejný? Jste spokojení?
Díky moc a akvaristice zdar! :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2017 03:03 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: paulo
Zrovna včera večer se mě soukromě jeden člověk ptal, jak je možné, že ještě neviděl malou krevetku, když už několikrát nosily vajíčka. Pak dodal, že tam má galaxy, jestli to nemůže být tím.
Jo, do huby se jim vejdou.
Má to slušně zarostlé, ale ještě zkusí zahustit.

Na to, co se ptáš: Dal bych 30l, ale stejně bych nečekal moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2017 02:02 Muž paulo [58]
Máte někdo zkušenost s jk a320 od jk animals? Teď je mají za slušnou cenu....
Jde mi o to že bych chtěl cca 10 sakur a 10 galaxek pohromadě, tak jestli bude stačit 21 litrů nebo mám vzít 30 litrů...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2016 21:33 Muž Paul [2] - Asie
Máte někdo zkušenosti se setem Blau 38l? :-) akvaria.heureka.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 20:50 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: FD
Já bych šel spíš do Dennerle. :-D Světlo a filtrace jsou nedostatečné. Nebo dá se to i s tímto, ale musíš tomu podrobit osádku jak rostlinnou, tak rybí. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 20:47 Muž FD [-4] - Miniakvária – znovu set
dobrý den který z těchto setů je lepší? víc se mi líbí diversa kvůli absence loga na předním skle. akvaria.heureka.cz/…
akvaria.heureka.cz/…
možná kdybych hodně ušetřil tak to denerle ale prosím zatím výběr mezi aqauelem a diversou

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 19:56 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: FD
aquael lampička = moje nejhůře utracené peníze (co se akvaristiky týče) vydrží max. 3 měsíce a musí se vyměnit celá za další origo šmejd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 19:48 Muž FD [-4] - Miniakvária
zdravím potřeboval bych pomoc budu dělat další mini 10 l a rozhoduji se mezi blau(pozkušenstích s filtrem a světlem nevim nevim) a aquael(dobrá cena a vypadá to hezky) prosím poraďte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 21:37 Muž dravec [72] - Rostliny
Mate niekto skusenosti s tymito setmy, ktore by ste doporucovali:
www.akvariumonline.sk/…
www.akvariumonline.sk/…
- pripadne zvazujem akvarko optiwhite cca 35x35x35
TAK DO COHO SA PUSTIT ;-) :-) ;-)
mal by som k tomu este par otazok:
1., ktory vyrobca je kvalitnejsi, tie eheim svetla sa mi pozdavaju o cosi viac ako dennerle, filtre porovnanie netuším...? Ktory z tychto kompletov by ste zvolili Vy?
2., alebo kupit len hole akva napr. ClearVision (alebo dennerle) a technikou si ho vybavit sam?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 16:49 amrtin Re: pitris65
No jo,já si to uvědomil až když sem to napsal a pak je teda lepší rovnou ten komplet set.Ale filtr nebude nic moc.Ale to světlo bude zase fajn,i když né na náročný rostlinky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 16:45 Muž pitris65 [9] Re: amrtin
To je v podstatě stejný odkaz na to prázdné akvárko(949 kč bez poštovnýho).
Ten set 30l(i když jiný výrobce stojí o pár korun víc.A o tom právě mluvím že se vyplatí spíš ten set.A navíc má LED osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 16:36 amrtin Re: pitris65
No,to jsem měl na mysli :-) Ale 1600 je strašně moc.Takže můžeš mít už jenom tu třicítku?No,to teda nevim,asi opravdu jeden z těch setů hmm Tady je levnější,než cos psal: akvaria.heureka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 16:26 Muž pitris65 [9] Re: amrtin
Psal jsem že to moje 63 l stálo 550 kč,ale ten jiný sklenář chtěl 1600 kč.A taky že prázdné 30l akvárko stojí skoro jako 30 l set.To bylo jen k porovnání.Jinak 60l je fajn,ale nemám ho kde mít.Kdyby ano,volil bych klasický rozměr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 16:10 amrtin Re: pitris65
Tak to nejsou moc dobrý vyhlídky,já mám od sklenáře 100l za 800.A píšeš o 60ti l a ty dvě jsou jen třicítky.Těch 550 je dobrá cena.A co třeba tohle?: akvaria.heureka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 15:18 Muž pitris65 [9] Re: amrtin
Sklenářů je samozřejmě víc,ale lepí jen tihle 2 v dosahu.Za 63 l chtěl asi 1600 korun!Mám ho za 550.Kostka se dá sehnat jen Denerle www.juwelakvarium.cz/… a to za cenu kompletu allpet.eu/…
A technika se dá potom popřípadě změnit.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 15:09 amrtin Re: pitris65
No jo,to je blbý,já sem zvyklej na Prahu,kde je sklenář na každém rohu.Tak jedině koupit hotový,ale bez ostatních věcí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 14:35 Muž pitris65 [9] Re: petulinakk
Díky za odpověď.Určitě souhlasím.Bez čtení a bez fora bych ani akva neřídil.Dost jsem pročítal při prvním akva-ne že bych četl nebo věděl vše.Pořád je co pročítat a učit se.Jinak kdybych mě víc místa,býval bych pořídil rozhodně větší než 63 l co mám.
Mě teď šlo hlavně o to nanoakva s příslušenstvím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 14:30 Muž pitris65 [9] Re: amrtin
To jo,ale tady u nás lepí akva jen 2 sklenáři.U jednoho by mě vyšlo jako celý komplet a druhý dělá jen větší a nevím v jaké kvalitě.Ten co mě dělal 63 l(550kč)je odtud daleko a problém s dopravou.Na netu dělají ale neposílají poštou.
Objevil jsem na Aukru inzerát v Praze(30l Denerle 250kč!!),ale poštou nepošle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   19.01.2014 14:19 Žena petulinakk [2016] Re: pitris65
Sestavu neporadím, psala jsem "poskládat sám", což znamená - zajít do nějaké akvaristiky, hobby marketu, případně se poohlédnout na internetu v inzerátech...
a tam sehnat samostatné akvárko.

A dále podle velikosti akvárka (je opravdu lepší si pořídit to největší, jaké si můžeš dovolit) podložku pod něj, dno (nejlevnější varianty bývají obyčejný písek, flexiobklady, liapor..., ale dají se sehnat i speciální akvaristické substráty), osvětlení (lampičku, na větší akvárko klidně i světelnou rampu, někteří jsou spokojení i s obyčejnou lampičkou), jako filtr do malého akvária je pro začátek nejlepší tzv. "bublifuk", osobně ho nikdy neměla, ale má určitě nejlepší poměr cena/výkon, dále vhodné rostlinky ...

Hodně z toho se dá sehnat i na burzách, zejména rostlinky se tam nakoupí velmi levně, a prodejci obvykle ochotně poradí s výběrem těch vhodných. Spousta uživatelů rybiček nabízí i rostlinky zdarma - mrkni do sekce inzeráty, vlevo nahoře "rostliny zdarma".

Samozřejmě ale, že pokud se z nějakého důvodu nechceš zabývat sháněním všech těch věcí zvlášt, chceš to mít co nejrychleji, a nevadí ti, že set vyjde většinou dráž, tak jdi do setu...

Ať už se rozhodneš tak nebo tak, tady na rybičkách je spousta dobrého čtení do začátku - zkus třeba začít na fóru v sekci "Zakládání a údržba akvárií", a ve článcích, zejména výborné články:
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.01.2014 14:12 amrtin Re: pitris65
Tak v prvním případě akva:nechat si ho slepit u sklenáře na míru.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 13:19 Muž pitris65 [9]
Můžu poprosit o konkrétní sestavu aby byla levnější-plánuju www.vyprodeje24.cz/….

Může být i o trochu větší.Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.01.2014 12:56 Žena petulinakk [2016] Re: Tunakovi
Naprosto stejná zkušenost s Blau lampičkou, jak píšou holky pode mnou - úchyty praskly (měla jsem postupně dva), nakonec lampička vyhořela. Jsou určitě i spokojení majitelé téhle lampičky, ale špatné zkušenosti má tolik lidí, že už to asi nebude náhoda.

K ostatní technice se vyjádřit nedokážu, ale akvárko v téhle velikosti tě vyjde i se vším příslušenstvím mnohem levněji, když si ho poskládáš sám, a budeš si tam moct podle libosti vybrat navíc i dno, rostliny (kterých je podle mého v setu stejně málo, a budeš muset dokupovat)...
Případně se dá za stejné peníze pořídit akvárko větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 11:51 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: Tunakovi
Osvětlení Blau odchází celkem rychle, úchyty ještě rychleji, ta samá zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 11:29 Žena Karnal [196] Re: Tunakovi
S akváriem úplně ne, ale mám z toho setu filtr (ten větší) a měla jsem tu lampičku. Filtr ok, když se doplní dalšími filtračními médii a něco se nasadí i na nasávací trubku. Ale světlo nic moc. Jednak se prakticky hned zlomily úchyty a jednak mi nakonec vyhořelo.
Samotné sklo, případně další vybavení hodnotit nemůžu, to jsem neměla.

Asi jako sestava to zas tak nepoužitelné není (mě se líbí to akvárium samotné), jen bych šla když už do většího, pokud je to možné. Větší je lepší! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 11:10 Tunakovi
nemáte někdo zkušenosti s kompletním Nano setem od Rataje?? Měl bych zájem o tu 19l kostku.. shop.rataj-spk.cz/…=
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 18:16 Muž pitris65 [9] Re: pitris65
Tak dnes jsem viděl akvárko Shrimp a zavrhl jsem ho .Nelíbilo se mi stylově.Takže zatím Vede "20" Diversa kvůli ceně+Led světlu(i když jsem ho neviděl naživo),pak Denerle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 06:23 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: pitris65
Mám osvětlení a s tím jsem spokojená. Filtr neznám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 00:01 Muž pitris65 [9] – Diversa Nano LED 30
A nějaké zkušenosti s tímhle akvárkem a technikou někdo má?: www.aqua-obchod.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 11:41 Muž iggy [31] - MiniakváriaRe: Pavel
Přesně tohle jsem pořídil - akva na pracovní stůl vedle monitoru a jak to fakt dobrý řešení potlesk . Zkus dát aspoň 20 l, krevetky jsou na pozorování fajn. 3/4 roku jsem jel Dennerle Eckfilter a bez problémů. Ale do 10l bych ho necpal, tam už skoro není místo a na bublifuk určitě ne. P.S. Externí filtr mi jede už měsíc v pohodě, takže jednu novou hlavu a novou patronu eckfiltru s použitým plastem na patronu můžu po výměně filtru prodat za polovinu (jen v Brně). Když tak vzkazy. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2014 11:31 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: zervan
Používám ten HF-0100 v miniakváriu a taky mi trochu drnčel. Ale stačilo na okraj skla pod filtr nasunout podélně rozříznutou gumovou hadičku a kousek gumy dát pod ten bod, kterým se filtr opírá o boční sklo a vibrace se přestaly přenášet. Drnčící kryt toho filtru jsem umlčel stáhnutím pomocí gumičky. Teď mi drnčí už jen mechanické spínací hodiny. Ty asi taky umlčím...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 06:21 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: grunda
Spíš bych měnila ty cca 3 litry každý den, aspoň nějakou dobu než se to ustálí. Jak říkáš, u tak malýho akvárka to nebude problém, záležitost na pár minut (mám to hotový během chvilky než si uvařím vodu na kafe...).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 06:04 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: replikant33
Hm, teraz som objednal na príležitostné použitie ATMAN HF-0100, poslali mi JKA MHF100 a je takmer rovnaký ako ten Aqua Clear 20. Nezdá sa mi až tak tichý (hlavne v porovnaní s filtrom v hlavnom akvariu), totiž dosť drnčí, keď je vibrujúci plast zavesený na skle. Predsa len, guma je pre sklo tichšia. To už je tichší AQUAEL Filter FAN Mini Plus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 05:44 Pavel Re: grunda
Ja to vyzkousim a uvidim:-)dekuju vsem...casem se podelim s vysledkama:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 23:14 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Pavel
pokud už máš nějaké zkušenosti, tak bych jel bez filtru - 2x týdně 1/2 vody ven, u tak malého akva je to pohoda ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 22:38 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Pavel
tak to jo ,, do ložnice je bublifuk nevhodný, k nano akvariu je super nějaky závěsny www.sklorex-akvarium.cz/… anebo třeba www.akva-tera.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 22:35 Pavel Re: replikant33
pouze rostliny a krevetky a umisteni na pracovnim stole u pocitace..tak proto me zajima jeslti je dulezity filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 22:33 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Pavel
a kde to akvarium chceš mit ? v ložnici nebo někde jinde ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 22:32 Pavel Re: romant
Je ted vlastne koukam ze sem zapomel uvest ze chci zkust nano ale s krevetkama omlouvam se ze sem to neuvedl hned na zacatku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 22:28 R Muž romant [27987] Re: Pavel
O.k. Mě jde hlavně o to, že čím menší prostor, tím větší potenciální riziko při případných chybách, co se projeví daleko rychleji než u té 200 litrovky a za další to bude trošku oříšek tam vybrat ryby, to už je hodně pod hranou, proto píšu o těch několika cm na DxŠxV, to se objem hned zvětšuje, ať tam může aspoň nějaký hejnko razborek plavat, třeba.
Edit: Mrkni na Halančíky, to by až zase takovej problém bej nemusel. A ještě k té filtraci, dá se to i bez, ale chce to mít hafo prosperujících rostlin a neuhejbat z cesty s výměnama vody.
Edit2: Tak těma krevetkama se to vysvětluje a bude platit co jsem napsal výš, půjde to i bez, ale...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 22:23 Pavel Re: romant
mam uz par let 200l nadrz...to vis ze by se mi neco vetciho libilo ale na to opravdu nemam misto...cetl sem ruzne clanky a fora takze kazdej radi neco jineho..takze mi vlastne nezbyde asi nez si to vyzkouset sam na vlastni triko :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.01.2014 22:19 R Muž romant [27987] Re: Pavel
Předpokládám Tvoje první. To bych se zkusil v mezích možností podívat po něčem o kapánek větším(třeba klasiku kolem 50 litrů), ono každej cm je potom na litrech znát. Ale třeba se pletu a máš už trochu něco odakvaristikováno. ;-)
Edit: Abych odpověděl na otázku, podívej se na klasiku v podobě bublifuku(vnitřní molitanový filtr)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 22:13 Pavel – filtr
Ahoj chtěl bych se zeptat chci si zakladat nanoakvarium 10 litru objem..jak je to s filtraci? jestli je potreba nebo neni ? diky :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 16   12.01.2014 11:53 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: replikant33
V tom já teda nic logickýho nevidím... Jako proč bych u krevetek "logicky" neměla mít náročný kytky? Ohledně náročnosti rostlin nevidím rozdíl mezi krevetkama a rybama. Navíc většina lidí chová krevetky v menších nádržích, kde je míň nákladný a jednodušší akvárium dobře osvětlit, takže spíš se tady "logicky" nabízí ty náročnější rostliny pěstovat. A mnohdy k tomu ani to CO2 nepotřebuju, např. já ho nepoužívám a jde to taky. Lehce nechápu Tvoje názory... Nevím, jaký zkušenosti s chovem krevetek máš, ale já je už nějaký čas chovám a to i v nádržích s náročnýma rostlinama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 18:52 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: pitris65
Měla jsem setavované 30l (teď už mám jen 50l, ale jen z důvodu stěhování a ekonomiky). Měla jsem jen krevetky (ideálně bublifuk, protože se na něm krevetky živí), světlo diversa led intenso, tam už bych to přizpůsobila velikosti akvárka. Písek od dennerle je sice hezký, ale zbytečně drahý, flexi jsou také pěkné a mě osobně se líbí více hnědé než černé. Když to přeženu, tak jsem se dostala na nějakých 1800.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 18:46 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: petulinakk
že by to bylo superlativum pro velmy silné osvětlení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 18:37 Žena petulinakk [2016] Re: replikant33
Nesouhlasím, a už vůbec nechápu, co má být "osvětlení se solaria" nebo "ozařovat rentgenem"...??

Promin, ale tohle už není o lajdáctví...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 18:35 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: petulinakk
ano pouze rostliné nádrž nemusi mit filtraci, stejně jako krevetarium osvětlení se solaria :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   11.01.2014 18:31 Žena petulinakk [2016] Re: replikant33
Tohle je příšerný, jak na čtení, tak obsahově...

Mám setový filtr, a nevím co je na něm špatného... když přizpůsobíš podmínky v akva (údržbu, osazenstvo atd...) technice jakou máš k dispozici, tak prostě problém mít nebudeš, dobře prosperující zarostlé akvárko s přiměřeným osazenstvem může klidně i úplně bez filtru fungovat líp, než akva s nejlepší technikou, ve které jsou třeba nevhodné ryby, majitel kašle na údržbu...

Vždycky je třeba koukat na všechny souvislosti, ne jen vypíchnout jednu věc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 18:24 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: ivaha
logicky když chci chovat krevetky tak si nebud cpat do akvaria nejaky super naročny kytky,, ktery budou potřebovat,hnojit o sto šet a ozařovat rentgenem ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   11.01.2014 18:13 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: replikant33
Osvětlení bych řešila podle náročnosti zvolených rostlin a ne podle toho, jestli tam budou krevetky nebo ryby ;-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 5 6

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 7331x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15643-nanoakvarium-sety