Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nanoakvárium sety

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Nanoakvárium sety
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 17:56 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Robo
ano u nano akvariji není žadny filtr dost sylný protže vykony filtr hodně utlumí veškeré vykyvi hodnot vody v akvariu a u nano akvariu tyto hodnoty mohou velice rychle dospět k něpřistupnym hodnotam, hodně vykoný filtr mnohonásobně zvíší stabylitu nadrže,, ano filtri dodávané k setum stačí na fungovani akvaria ale jen do doby než se vyskytne problem v ten okamžit už nezvladne danou situaci a akvarium jde do kytek, a muže to byt i otazka hodin,, je třeba si uvedomit že žadný zazračny filtrační material nexstuje jsou sice lepší a horší tipy nebo druhy , nejzásadnější je objem filtru tedy obem filtračního media, je rozdíl zda má filtr filtrační medium 2dcl a nebo 2L přitom cena muže byt schodná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 17:46 Muž Robo [45] Re: replikant33
Já třeba kupoval Dennerle 30 v Hornbachu za 845kč a nebyla v akci k tomu 4kg flexiobklady za 115kč a místo drahého DeponitMixu jsem tam narval substrát od Tetry www.zoo-hobby.cz/… a ještě mi těch 0,8 kg zůstalo. Akva jelo skvěle, ale s filtrem Atman HF100 jsem udělal tenkrát chybu, byl slabý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 17:40 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: pitris65
taky zaleži co v tom akvarku cheš mit zda jen rostlinky nebo krevetky, najakou rybku? podle toho se to dá hodně doladit,, protže např pokud cheš jen krevetarko tak stači jen osvetleni 11w a podobně,,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 17:40 Muž Robo [45] Re: Aforte
já to měl taky tak udělané. Vyndal jsem vše co tam bylo a dal zpět jemnější molitan a do te druhé komory narval Siporax mini, ale ten proud byl opravdu katastrofa zvláště pak po zaběhnutí toho filtru. a vibrace se mi přenášely z motorku. Všude kde se dotýkal skla jsem musel nalepit silikonové těsnění do oken.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 17:06 Muž pitris65 [9] Re: replikant33
Zatím jsem neměřil pořádně co se mi vejde do volného prostoru.Zatím počítám menší.samozřejme když se vejde 30x30 tím líp.Díky za sestavu potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 16:34 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: iggy
jiste když pujdeme do detajlu tak to na netu seženem ješte levneji,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 16:32 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Aforte
uplne v pohodě vim že to co jem navrhoval je trochu dražsí ale ja se spíš snažim žešit vykon a ne cenu, jo a jinak zadavam akvarium u jedné firmy bude to 45L ze skla Optiwhite 6mm cena bude cca 900Kč +150kč doprava což je velnější jak dennerle jen o level víš .

dale pak Dennerle ma ted nejaky novinky jako 50L a 100L ta stovka nevim ale 50L ma velice přijemné rozmněry dale pak maji osvetlení 24W a novou externí filtraci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 16:25 Muž iggy [31] - MiniakváriaRe: replikant33
Já měl z Hornbachu ten komplete PLUS (s 2X DEPONIT MIX+štěrk černý) za 2590 nebo 2 690,- už nevím. Je/byla to téměř nej cena. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 15:34 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: replikant33
Omlouvám se. Vím, jak to mají. Špatně jsem se podíval, co jsi psal ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 15:13 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Aforte
no ale denerle je dobrá firma ale to co je uvnitř jako substrát pisek a podomně je stašne předražené včetně jejich zazračich vodiček, existuje mnoho jinych variant,

jinak ta vysoká cena ja předevšim daň za externí filtraci a nenápadné topení,,

ješte jeden detail denerle 30l komplet stoji 2400 +- tam ale neni ani písek ani substrát ani teplomněr,
takže pozor na obsah balení protže to není plně vybavené se substratem atd, Plně vybaveny set je set dennerle 30l complet PLUS : už stojí 3300kč tak nato bacha !!!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 15:01 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Robo
20l a 30l skoro není rozdíl. Ten rozdíl tam je velký. Říkáš 800,-Kč. Pod blbostmi si představíš dno. 2kg tohoto písku ti stojí 200,-Kč. Budeš potřebovat tak 4 možná i více - odhadem. Pak deponit mix 350,-Kč. Pak přípravky pro úpravu vody, hnojivo, které je i v setu. Teploměr 90,-Kč. O nějakých 800,-Kč se to zase prodražilo. Ono záleží taky na tom, co dotyčný chce. Já osobně bych do miníčka filtr nedával. Tím mám na mysli, aby nezavazel = byl na skle nebo mimo akvárium. Závěsný filtr se dá koupit i celkem levně: atman HF-0100/0300/0400 + dokoupit náplně a to co tam je vyhodit. Osvětlení může být i diversa LED intenso. Je to teď nové a opravdu dobré LED osvětlení. LED = úspora, svítivost, hezká barva. Napiš, co by jsi vlastně chtěl a jak by to mělo vypadat. Třeba v miníčku, kde bude iwagumi by filtr překážel. U akvária, kde bude jeden zarostlý ostrov by zase vůbec nevadil.

Mně vibrace nepřenáší. Pokud vyhodíš vše, co je uvnitř - uhlí i tu plastovou věc(nevím k čemu je) a narveš to keramickými kroužky, tak je to super filtr. Jediný jeho problém je slabý proud. Já sinici nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 15:00 Muž Robo [45] Re: Aforte
Já měl Dennerle 30 a k tomu jsem si koupil toho Atmana H100 jak píšeš a žádná hitparáda to teda nebyla. Od toho filtru se přenášejí vibrace na sklo akva a vrčí tak celé akva. Musel jsem to podkládat gumkama, ale nebylo to ono. Filtr nevytváří v akva skoro žádný proud tedy jen v určitých místech pod filtrem. U předního skla se mi začala tvořit sinice z nedostatku proudu a když jsem přemístil filtr aby voda proudila přes tu sinici tak sinice zmizela. Raději bych volil jiný filtr nebo spíše silnější možná by nebyl špatný Aquaclear 20, který má podstatně větší objem filtračních hmot. A nebo ten co prodává Dennerle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 14:03 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: pitris65
ty cheš asi 20L pokud by 30L tak takové hodně dobre je sestavení z
www.akva-tera.cz/…
www.akva-tera.cz/…
www.akva-tera.cz/…
www.akva-tera.cz/…
cena celkem 3300kč

oproti denerle setu 30l ten stoji asi 2500kč je teda pravda že tam je i substrát pisek a nejaky hovadinyk ale na druhou stranu jsem to sestavoval tak aby bylo v akva co nejvice mista svetlo opravdu svítilo atd a rozdil jen 800 kč už asi není tak moc, jank do 20l bych nešel 100% je hodně težké tak male akvarium udržet v pořadku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2014 13:44 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: pitris65
Filtr už psala, ale já bych ještě dodal HF 0100,0200,0300.. Záleží podle výběru. Jinak světlo diversa LED, dennerle. Aquael je prý naprd. Často se zářivka ničí a musí se měnit - nejde ji vyměnit za jinou - pouze aquael. U Blau je to to samé + se lámou úchyty. Samozřejmě pak je ještě ADA solar mini, ale to si může dovolit koupit málo kdo :) Jo, ještě 4AQUA - levné a dobré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 13:39 Muž pitris65 [9] Re: kahua
Máš sestavované i takhle malinké?Můžeš prosím poradit filtr a světlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 13:32 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: pitris65
Měla jsem sety, ale nakonec jsou všechny pryč a mám vlastní sestavené a jsem spokojenější. Pokud ale opravdu chceš set, tak bych Ti doporučila Dennerle. Pravda, je dražší, ale vše funguje tak jak má, což se u jiných říct nedá. Pokud se rozhodneš si akvarium sestavit sám, vyjde Tě levněji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 13:29 Muž pitris65 [9] Re: ciffik
Ještě jsem objevil jedno podobné,ale větší:
www.nasezahrady.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 11:02 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: pitris65
dennerle - je to drahý, ale věci z toho setu fungují...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 09:58 Muž iggy [31] - MiniakváriaRe: pitris65
mám Dennerle set 30 a spokojenost, do 20l ten filtr stačí a i mi fungoval - mám jen plno krevet spousty zeleně a NO2 nikdy nic nenaměřeno (JBL + aquar test). Já mám 30l a koupil jsem pak ten stejný filtr XL, protože ten původní je nízký.

Světlo je taky ok, hlavně při údržbě oceňuji volný pohyb do stran a nahoru. Akorát je to vše dražší, ale to asi víš. ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 09:52 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: romant
neudělal, objednal jsem tetra ex 400 :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 09:44 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: pitris65
Blau nedoporučuji kvůli osvětlení, odchází předřadníky a lámou se úchyty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 09:29 R Muž romant [27987] Re: grunda
Ten filtr chce trošku vylepšit a nasypat tam Siporax, nebo Sustrat pro a je to na pohodu. ;-) Ale to jistě víš a možná jsi to i udělal. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 09:02 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: pitris65
mám Blau, světlo je O.K., filtr na prd a víc tam toho nebylo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 08:56 Muž pitris65 [9] – výběr setu
Ahojahoj
Máte někdo prosím nějaké zkušenosti s některým z těhle nano setů?
1) www.aqua-obchod.cz/…
2) www.juwelakvarium.cz/…
3) www.juwelakvarium.cz/…
4) www.zverimex-rybarske-potreby.com/…

Jde mi hlavně o filtr,světlo,popř.topení. Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.12.2013 11:02 Muž snehulda007 [850] Re: JJaanca
Myslíš tohle ?
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 08:37 Žena JJaanca [67] Re: michalt
Ještě zkusím někde najít ty patky, přijdou mi variabilnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 23:10 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: JJaanca
Vidím, že jsi z Prahy. Zkus se zeptat v ZOO Braník, já jsem je tam před půl rokem sehnal levněji než na stránce z Tvého odkazu. Možná je ještě mají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 16:32 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: JJaanca
Ty lišty mě v akvaristice stojí asi 26,-/metr, pokud si vezmu celou dvoumetrovku. Pokud mi to nařežou, tak stojí 40,-/metr. Tohle na odkazu, jak tak koukám, vyjde víc než dvakrát dráž, navíc plus doprava.
Posuvná krycí skla na těchto lištách mám na všech akváriích a bez problému. Šikovnej sklenář Ti udělá výřez přesně podle úchytky osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 05:45 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: LiborSprysl
Právě, že všichni ne, a setkala jsem se s tím, že měli jen nějaké, které se museli vlepit dovnitř akvárka. Tyhle se daj položit na akvárko a dobře se s nima manipuluje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 22:22 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: JJaanca
Krycí sklo má v tomto provedení dvě části. Jedna je výš (v horní kolejničce) a druhá je níž (ve spodní kolejničce). Náhodou to celé sedlo tak, že ty klapky nožiček osvětlení jsou nad tou spodní částí, s tou se tedy může šoupat, jak je potřeba.

Když však chci to vrchní sklo posunout zcela na druhou stranu, tak je to problém a narazí na tu klapku, jak Ti napadlo. Jistá volnost tam však taky je.

Takže dolní půlka krycího skla se dá šoupat bez omezení a horní půlka se dá šoupat asi 7 cm od okraje. Na bežnou údržbu a operace mi to stačí. Jednou týdně celé sklo stejně vyberu, udělám pořádnou údržbu a vyvětrám (výměna vody) při zcela volné hladině.

Myslím si, že každé takové řešení bude mít své malé nedostatky. S nimi se buď může žít nebo to pak postupně domyslet do pomyslné dokonalosti. Někdo tady před časem (ve vláknu o osvětlení) řešil výrobu vlastních nožiček z ohnutého plexiskla. Podobným postupem se dá udělat něco, co opravdu přesně sedne na akvárium tak, jak si představuješ.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 16:43 Žena JJaanca [67] Re: michalt
stydim pořád to nechápu. když je přes tu lištu ta klapka od světla, přece v té liště nemůže být zasunuté sklo. A pokud je sklo v druhé polovině tak s ním pak nejde posouvat ne?
Tady jsem našla ty lišty, je tam i návod na montáž.
Stejně se mi ale ty patky zdají lepší, jen zjistit kde se to dá koupit.
www.mk-zoo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 14:37 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: JJaanca
To je jen příklad. Nožičky osvětlovací rampy, kterou mám, mají na spodní části dostatečnou rozteč, aby se daly nasadit na opravdu hrubé sklo. V mém případě je sklo jen 4 mm, ale jsou tam taky ty posouvací lišty. No a ty nožičky mám vlastně nasazeny přes sklo s těmi lištami. Tak je vlastně to uchycení osvětlení líp přimáčkne ke sklu.

Možná si to budeš moct líp představit z fotky na tomto odkazu: www.prirodni-akvaria.cz/… .

Svůj příspěvek jsem myslel pouze jako inspiraci, že ty kolejničky nemusí nutně představovat komplikaci pro uchycení světla. Nemyslím to však jako doporučení, že moje osvětlení je to nejlepší, co se dá použít v kombinaci s posuvnými lištami. Opravdu jen jako jedna z možných inspirací řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 14:17 Žena JJaanca [67] Re: michalt
Koukám na to, ale bohužel nevidím to tak detailně aby mi to bylo jasné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 10:04 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: JJaanca
Závisí od toho, jaké světlo. Moje přidělat šlo (viď prezentace) a dokonce celou konstrukci líp stabilizovalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 09:36 Žena JJaanca [67] Re: kahua
Ale na těch stranách kde jsou kolejničky nejde přidělat světlo že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 07:09 Muž LiborSprysl [9015] Re: JJaanca
Nejen pan Doležal jen dodám, mají je asi všichni sklenáři, kteří akvárka lepí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.12.2013 17:46 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: JJaanca
Já osobně doporučuju nechat udělat krycí sklo u pana Doležala z Kralup, má to i s postraníma lištama, je posuvné a vypadá hezky. Jezdí na burzu na Pankráci a vyjde to na pár korun ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 17:17 Žena JJaanca [67] Re: LiborSprysl
A kde prosím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 14:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: JJaanca
Dají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 13:14 Žena JJaanca [67] – 30litrů
Ahoj,
chci si pořídit miniakvárko cca 30l, ale žádný set neodpovídá mým představám, zkusím si to sestavit sama. Nevíte někdo, jestli se dají koupit takové ty patky co drží krycí sklo?
Třeba jako mají akvárka Blau?
www.akvarista.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 11:50 Muž Toník [396] Re: Hpcko
Hpcko napsal: Dají se v Olomouci sehnat hezké, zdravé krevetky nebo je třeba trošku cestovat?
Určitě se dají sehnat. Napište do SZ, o jaké krevetky byste měl zájem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 20:46 Muž Tony2013 [228] Re: Hpcko
KOukni na moji prezentaci ochozarecko.Je to diversa nano led 30l.Jen ten filtr je takovej malinkej.Zatim ho zajizdim tak tam mam nejakej noname velkej ale asi ho tam necham kostka molitanu o velikosti 1x1x5cm ve me nebudi duveru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 19:21 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Hpcko
Já osobně bych ti doporučil u Diversu. S výrobky této firmy mám velmi dobré zkušenosti, např moje největší akva Třístovka je taky od Diversy a naprostá spokojenost. Mimochodem, o tom samém kompletu uvažuji jako o krevetárku do kanceláře na nový kancelářský stůl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 14:36 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Hpcko
- jak pise Snehulda, u Aquael pozor na svetlo, ja osobne 1x reklamoval a po druhe jsem se uz na to vybodl a hodil to do kose
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.09.2013 13:02 Muž snehulda007 [850] Re: Pepenka
Ale tak otázka nezněla ;-) Teď mám dvě miniakv. a obě jsem si poskládal sám a vyšly levněji...Ale já odpovídal jaký akvarijní set...A z těch setů bych šel rozhodně do Dennerle..Sice je to dražší,ale oprati aquaelu úplně jinej level.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   04.09.2013 12:10 Žena Kytka [2146] Re: Pepenka
Když to chceš skládat, tak samotný sklo (akvo) tě u sklenáře vyjde o několik set levněji. Jen sehnat dobrýho hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 12:05 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: snehulda007
A nevyšlo by mnohem levněji si ho koupit bez doplňků a sestavit si to podle sebe? www.averecord.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 11:12 Muž snehulda007 [850] Re: Hpcko
S diversou nemám zkušenosti...Taky si pohrávám s myšlenkou dalšího krevetárka,ale já půjdu do dennerle.
www.akvariumruzicka-eshop.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 10:53 Hpcko Re: snehulda007/ Re: Pepenka
Snehulda: A co ta diversa? Je to tam celkově jinak řešené.

Pepenka: Vypadá skvěle, nicméně, preferoval bych něco o hraně cca 30cm, spíše do výšky. Čistě z prostorových důvodů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 10:42 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: Hpcko
Před nedávnem jsem řešila to stejné...a nakonec mám doma toto :) www.zoo-hobby.cz/… a vypadá to takto.. rybicky.net/fotogalerie.php…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 5 6

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 7331x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15643-nanoakvarium-sety?od=51