Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Příliš kyselá voda

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Hodnoty vody 

Přejít na předchozí stránku 6 Žádná další stránka   1  
Příliš kyselá voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2010 14:02 Muž navik [908] - SumciRe: blackholesun
Mám ho kilový pytlík, když si přijedeš na Břevnov, klidně ti odsypu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2010 13:47 R Muž romant [27987] Re: blackholesun
No do toho skorostínu by mě napadala nějaká Cryptokoryna. Bude to chtít otestovat co tam půjde. Z těch vyšších bych skusil tu Kalatkolistou a z menších nějakou var. Wendtii. Mrkni tady do atlasu, dej při vyhledávání náročnost velmi nízká a uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2010 13:46 blackholesun Re: navik
Dá se tu korál koupit? Nebo korálový písek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2010 13:45 Muž navik [908] - SumciRe: blackholesun
blackholesun napsal: ale chtěl bych raději nějaké trvalejší řešení, chemii v akváriu moc nemusím. ...
Hydrohenuhličitan sodný zase tak těžká chemie není hmm , ale dávkovat ho každý týden či deset dnů, aby se sodík postupně hromadil mi nepřišlo jako lákavé řešení, tak jsem zvolil tu hrstku korálu - od začátku roku se postupně rozpouští ... (sice mě zaráží, že ta troška dlouhodobě funguje, ale to nechám bystřejším chemikům...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2010 13:42 blackholesun Re: romant
Která rostlina je myslíš vhodná? Je tam jediná 20W zářivka na 300L vody... Nešel mi ani Anubias, přitom tu hnědovku a mech rozdávám po kilech. Na upgrade techniky teď bohužel nemám peníze a ani asi nechci příliš svítit, je to takový potemnělý starobylý pokoj kam se to nehodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2010 13:38 R Muž romant [27987] Re: blackholesun
Přidej trochu víc světla a nakombinuj ještě jiný nenáročný rostliny, to mě příjde jako rozumnej kompromis tzv. nechemický cesty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2010 13:35 RAP Re: all
Co vy s tou vodou děláte coze ?
Stačí do akva či filtru pár mušlí, ale postupně kvůli kytkám. Chvilku to sice trvá, ale pak to funguje. Já takhle upravoval vodu kvůli výtěrům kančíků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2010 13:27 blackholesun Re: Moucha
Alkalita klesá z původních 3-4 asi o stupeň (řekl bych, že na stupeň ztracené alkality klesne pH o dva stupně... ale měření alkality je dost nepřesné). Přidávat sodu... v nouzi mi asi nic jiného nezbyde, ale chtěl bych raději nějaké trvalejší řešení, chemii v akváriu moc nemusím.

Odkalovat není v podstatě co, mám ve třístovce jen dva páry divokých mečovek, mláďata pruběžně odlovuji. O tu trochu detritu se postarají piskořky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2010 13:07 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: navik
a co ta alkalita, kolik jsi nameril?
no hnedovky udajne snizuji pH... u me se to nejak neprojevovalo....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2010 13:02 Muž navik [908] - SumciRe: Moucha
... zkus mi ještě chvíli vysvětlovat, jaká že je pražská voda ;-) ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2010 13:00 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: navik
prazska voda je mekka 10°dGH a 3-4°dKH
ja jsem vedle difuzoru dal velkou ulitu z more... a po dne umistil nekolik kousku sepiovy kosti... protoze se snekum odvapnuji ulity
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2010 12:59 R Muž romant [27987] Re: blackholesun
Tu vodu jenom měníš a nebo při tom taky odkaluješ? Já když jsem zanedbal péči o akva kde byly taky jenom Hnědovky, tak mi Ph taky dokázalo dostat pod 6. Světla tam bylo taky míň než málo. Vstupní vodu mám lehce pod 7.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2010 12:57 Muž navik [908] - SumciRe: blackholesun
Lze použít jednou sodu (v mém případě byl efekt při malé dávce rovněž dočasný), popř. nyní jsem použil hrstku korálu a ke stabilitě pH to přispělo znatelně (při mírném zvýšení alkality a nepatrně i dGH - což v případě živorodek jistě nevadí).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2010 12:55 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: blackholesun
zmer alkalitu! pokud je nizka tak pouzij jedlou sodu.... a precti si neco o chemismu vody treba zde:
maniakva.sweb.cz/…

udelej si prezentace nadrze.... taky mam prazskou vodu, ale mam opacny problem...
musim snizovat pH...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2010 12:52 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: blackholesun
Mám podobný problém, jen mi to klesá o 0.5 méně. Jedno akva flexi dno, druhé akvarijní písek hrubší. Jediné věci co tam leju jsou torumin, plantamin a PMDD. Bez výměny celkem velkého objemu vody týdně se také neobejdu, Praha 9.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2010 12:32 blackholesun – příliš kyselá voda
V akváriu mi neustále klesá hodnota pH pod 6, někdy až téměř k 5 (z pražské vodovodní). Měřeno kapkovými testy i pH metrem. Chovám divoké živorodky a tak mi tyto hodnoty vadí. Dno je čistý křemičitý písek do bazénů, jiné dekorace nemám. Akvárium je hustě zarostlé jávským mechem a hnědovkou, jiné rostliny mi vzhledem k osvětlení nejdou. Filtruji pomocí HMF, ale kvůli poklesu pH musím týdně měnit třetinu až polovinu vody (ze 300 litrů), i když jsou hodnoty dusíkatých látek neměřitelné. Jak pokles pH zastavím?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 5 ...... [6]

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 5189x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15480-prilis-kysela-voda?od=251