Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rozpadající se listy rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Rozpadající se listy rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 23:55 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Shaim
To vypadá být vyžrané. Zespodu.
V životě jsem na těchto rostlinách nic takového neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2016 19:01 R Muž romant [27987] Re: Shaim
Dusičnany, ty bych si ověřil.
Edit: Vcelku bych i ancáky podezíral.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 18:59 Shaim
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, rozpadají se mi tyto plovoucí rostlinky, čím by to mohlo být? Máme 3 akvaria. V jednom rostou už více jak rok krásně. Ta zbylá 2 bez šance, vždy, když tam tuto rostlinku dáme, ihned se začne rozpadat.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2015 15:37 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: 3CK
Draslík. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 12:57 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Designer
já to myslel jinak, pokud je zaběhlé tak NO3, pokud nezaběhlé, tak ostatní formy dusíku ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2015 10:01 Muž patamatix [408] Re: 3CK
Ancík určitě ne.Na té samé rostlině to taky mívám,ale jen ve spodní části rostliny.Nepřišel jsem na příčinu,možná to souvisí s nedostatkem světla u dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.03.2015 21:22 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: 3CK
Na ancíka to nevypadá, nejsou vidět "žilky".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2015 21:20 Muž 3CK [49]
Fotka k příspěvku Draslík? Ancistrus?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.03.2015 10:26 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: KarlosS
Nejen NO3, klidne budou bastit i dusik v amonne podobe (a jeste radeji), akvarium zabehnute nepotrebuji, od prvniho okamziku rostou kdekoli, kde maji vseho dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.03.2015 20:41 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: hon
tyhle a i ostatní plovoučky jsou velcí žrouti N :-). Žloutnutí listů zde funguje jako perfektní indikátor hladiny NO3 (pokud je zaběhlé) v tvém akváriu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.03.2015 18:07 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: hon
Malo dusiku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 18:04 Muž hon [0] – ropzadající (uhnivající listy)
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj.
Chtěl bych se optat na nedostatek čeho je problém u mých rostlin. Po přečtení nedávné diskuze mi to přijde na nedostatek draslíku.
Starší listy nejprve od okraje žloutnou, pak téměř jako by oschnou a ke konci se do nich pustí plíseň. Nové rostliny/listy jsou obecně menší a řekl bych, že se kroutí.
Prosím o potvrzení/vyvrácení mé domněky. Více v příloze na fotografiích - stav z 15.2., 8.3. a 22.3.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 15:24 Muž Horác [3942]
Teď to po sobě čtu ... chtěl jsem napsat dírky a napsal jsem tečky ... což samozřejmě není jedno a totéž ... já jen aby bylo jasno :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 13:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: julas
PMDD je takove vytrvale jemne univerzalni solichni hnojivem, pro obvykle potreby, ale jak je v akvariu neceho trvaly nedostatek (z jakehokoli duvodu), chce to natahnout co je potreba (upravou pomeru v hnojivu). V low-tech akvariich vetsinou nic nedochazi, PMDD tam jen dela jistotu, ze vseho je dost, ale kdyz neco ve zdrojove vode vylozene chybi, muze to byt nedostatecne, a nekdy se musi sahnout i k jeho doplnkum, jsou oblasti s vodou temer bez NO3 atp.

Pridat draslik neni nic hrozneho, pri metode EI se ho do akvaria cpe spousta, takze se neni ceho moc bat a zkusit doplnit by nemelo nijak bolet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   16.03.2015 12:01 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: julas
Problém je v tom deficitu draslíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 11:31 Muž julas [7] Re: Horác
Hnojím PMDD s tenso, denně 1,5ml, vyjma neděle to mají rostliny i ryby půst.
Ale oběma děkuji za rady, zkusím těm žroutům dopřát více zeleniny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   16.03.2015 11:19 Muž Horác [3942] Re: julas
Né že bych se chtěl zastávat krunýřovců (co se rostlin týče, jsou to hajzlíci :o), ale navzdory kvalitě fotek vidím na na listech tečky (nemám na mysli tu řasu) ... a to by mohlo znamenat nedostatek draslíku ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 10:34 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
Krunýřovci. Musíš si vybrar, buď oni, nebo rostliny. Podívej se na moje akva jak dopadlo. Vybral sem si krunýřovce a mam akva bez rostlin. Co nezničili oni, sežraly cichlidy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 08:26 Muž julas [7] – Chátrající listy mokřanka vzpřímená
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím
Chtěl jsem se zeptat co by mohlo způsobovat chátrání listů na mokřance (Hygrophila corymbosa)? Je zasázená z druhého akva, takže by to nemělo být přelisťování. Nevím, zda je to nějaká nemoc, nebo nedostatek živin, čí pouhá nenažranost krunýřovců (ansistrus sp.)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2015 19:21 li
diky, uz to ani nejsou listy, spis sittovina smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2015 16:26 R Muž vaclav [14600] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: li
rybicky.net/soubory/152.pdf
Pokud začínají růst nové listy většinou jiného tvaru je to v pořádku. Chce to trochu trpělivosti a klidně rozpadlé listy ustřihni. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2015 16:20 li
a nevite jak tento problem resit? mne se rozpadly skoro cele sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 11:31 R Muž vaclav [14600] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ....
Neřeš to, je to normální. Přechod pod vodu má za následek přelistění rostliny. Emerz-submerz. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 10:46 .... – rozpadani rostlin
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, necely tyden po zasazeni rostlin se zacaly takto rozpadat listy. Nevite, co to je a jak to resit (lecit) ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 20:40 R Muž romant [27987] Re: Designer
Jirko po dvou měsících je kostka i v těch nejzahumusenějších nádržích v "nejlepších letech", tím to, jak píšeš nebude, zbytek souhlas vypadá to, že ta výměna zářivky byla opravdu tím spouštěčem, co stačilo při starý bludičce, už tý mladici prostě nestačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 20:37 Muž patamatix [408] Re: Designer
No proste vytrhám co odešlo,dám nové a uvidím co se bude dít,ten filtr mohu zkusit zato nic nedám. PMMD dávám také pořád stejně,tak nevím,mimo toho má druhé větší akva a tam se nic neděje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 20:30 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: patamatix
Taky jsem si rikal, ze filtr stylu cerpadlo s biomolitanem muze bezet docela dlouho bez cisteni... a pak z toho po par mesicich vylil neco, cemu se neda rikat jinak nez "kafe".

Az budes menit vodu, zmackni molitan nad kyblem, co vytece. Tim nicemu neuskodis a aspon se podivas, v jakem je stavu. Po dvou mesicich to tim ale nejspis nebude.

Takze zbyva, co nedodavas, v prezentaci mas PMDD, nevim co obsahuje Tva zdrojova voda... proste neco chybi. V nekterych lokalitach je ve vodovodni vode minimum NO3, ovsem ber to jako priklad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 18:48 Muž patamatix [408] Re: Designer
No filtr jede cca 2 měsíce,tak tam by problém neměl být.Zářivka (pro Montéra) :-) je totožná s předcházejícím. Netvrdím,že je to světlem,jen tápám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.01.2015 18:39 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: patamatix
Taky to muze byt jen blba nahoda, ze se udalosti sesly a ted jdes po svetle.

Jak zacne hromadna pohroma ohledne vyhnivani rostlin, prvni po cem jdu je filtr, pac jak je plny kafe, to to celkem najak jde, trosku se to zhorsuje, ale jak to presahne urcitou miru, nabehne zacarovany kruh a rostliny jdou do kopru dost rychle.

Nemusi to byt trefa, ale je to jedna z moznosti, kterou se vyplati overit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 18:35 R Muž romant [27987] Re: patamatix
patamatix napsal: tak všechny ne,ale větší část a opravdu to začalo cca po týdnu po výměně zářivky. Ale zářivky jsem měnil již vícekrát a nikdy se nic takového nestalo.Njn, každý akvo je originál. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 18:33 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: patamatix
A kouk jsi na tu zářivku jak je na tom se světelným tokem oproti té předešlé ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 18:31 Muž patamatix [408] Re: romant
tak všechny ne,ale větší část a opravdu to začalo cca po týdnu po výměně zářivky. Ale zářivky jsem měnil již vícekrát a nikdy se nic takového nestalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 18:20 R Muž romant [27987] Re: patamatix
Nová zářivka znamená lepší světlo a může se tak nedostávat živin, kterých bylo při tom dřívějším, i když stejném a přeci tak jiném světle, dostatek. To rozpadání listů by mohla být tzv. chloróza, ale to je jenom tip, bez znalosti nádrže, taky by se mohlo jednat o tzv. kryptokorynovou chorobu, ale jak jsem pochopil jsou na paškále všechny rostliny, ne jenom kryptokoryny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 18:04 Muž patamatix [408]
Měl by někdo vysvětlení proč,se my začaly rozpadat listy rostlin,většinou tuholisté rostliny-úplně změknou a pak se rozpadnou. Vím,že tam je slabší osvětlení (akvárium-Prcek).Ale do teď to vcelku fungovali. Jediné co jsem v akva dělal,je výměna zářivky,ale to snad by nemělo mít vliv,je stejného typu jako minulá jen nová,nebo se mýlím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 10:02 Muž patamatix [408] Re: tubit
Nemám s tím problém,když chci tak je chytnu,moji jsou asi pohodáři. Jako ryby se my velice líbí,ale nadělají vic škody než užitku :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 09:56 Muž tubit [0] - TetryRe: patamatix
Tak to budu muset taky asi vyměnit. Teď jenom nějaká rada jak je pochytat? :-D v tom mém pralese to nebude žádná sranda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 09:31 Muž patamatix [408] Re: tubit
Přesně tak ancák je pachatel.Nedávno jsem to řešil. Ancáky jsem dal jinam na zkoušku a kytky jsou ok. Vypadali přesně tak jak to máš na fotce. Řeším to výměnou osazenstva. Až seženu Krunýřovce jednopruhého,tak ancáci jdou pryč. Teď už je to těžko odnaučím-jak jednou zkusí už nechce jinak :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 00:15 Muž tubit [0] - TetryRe: MonterMonty
no budu bojovat tak dlouho dokud se nanaučí na jinou potravu nebo dokud mi to všechno nesežerou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 23:41 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: tubit
až nebude echináč skočí na nějakou jinou , nauč je na masitou , když si v noci nacpou břiha snad se na kytky vyprdnou , ale je to dlouhej boj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 23:37 Muž tubit [0] - TetryRe: MonterMonty
špenát a salát občas dostanou, tak taky přidám :-D snad se nepustí do ničeho jiného no Ech. at si sežerou, sice když není děravej je pěknej ale zabírá už moc místa. Nějako mi přerostl :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 23:33 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: tubit
jo a ještě něco masitého , nítěnky , kousek file , nic teplokrevného
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 23:31 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: tubit
krm po zhasnutí světel , občas skus spařenou kopřivu , salát , špenát atd , ale už toho asi jen tak nenechaj , já je dal kvůli tomuto pryč , sežrali mi půku akvárka smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 23:28 Muž tubit [0] - TetryRe: MonterMonty
To je pravda, pořád na nich jezděj. Mám pro ně tablety, takže asi mají málo. Tak přikrmíme :) díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2014 23:25 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: tubit
Tipnul bych si na ancáky ;-) , skus jim sypat něco na zub po zhasnutí , echináče milujou , jak jednou ochutnaj není návratu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 23:18 Muž tubit [0] - Tetry – rozpad listů
Fotka k příspěvku Zdravím, mám pár otázek. Za prvé co je to za rostlinu. Podle mě je to nějaký Echinodorus (podlě mě tenhle rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_cv_atlandsberg ) nevím to přesně tak budu rád za upřesnění. Druhá otázka, pro mě důležitější je: Proč se mi u této jediné rostliny rozpadají listy? Dokud jsem ji měl v přední části akvária rostla jako blázen, proto byla přesunuta do zadní části. Důvody mě nějaké napadly (je u filtru tak třeba má problém s proudem vody. Zadní část akvária ji nevyhovuje. Na hladině jsem měl dost rostlin tak třeba málo světla?) Budu rád za každou radu a předem děkuji :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 06:54 amrtin Re: jamajcan
Sem měl napsat rovnou echinodorus,díky za opravu,já myslel správně,ale napsal špatně-to se mi stává často stydim pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 06:09 jamajcan Re: amrtin
Na obrázku je Šípatkovec/Echinodorus/,nikoli Šípatka/Sagittaria/ ahoj pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 05:56 amrtin Re: Fojtas
Tak především bych na rostlinkách ještě přitlačil(ale jinak to je nádherné akva).Té šípatce evidentně odcházejí emerzní listy a novým chybí živiny.Přestaň používat tu chemii.Ta egerie jde taky k šípku z nedostatku živin,podle všeho tam chybí minimálně dusík(ale i další prvky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 01:36 Muž Fojtas [0] – foto 2
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 01:35 Muž Fojtas [0] – rozpad listu rostlin...
Fotka k příspěvku zdravim...bohuzel z niceho nic se mi v akvariu na vice druzich rostlin rozmohla tahle niciva vec. listy zacaly tmavnout, sklovatet a rozpadat se...voda je v norme, vse funguje, rybkam se dari...no proste nevim co se mohlo stat...pochopil jsem z tohoto fora, ze asi neni zadane jasne reseni...ale nechci nic podcenit...asi mi nezbyde nez rostlinky privezt nove, ale rad bych tomu predesel. co byste mi doporucili?
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 14 15

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 24081x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15208-rozpadajici-se-listy-rostlin?od=401