Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vnitřní versus vnější filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Vnitřní versus vnější filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2018 10:30 Muž Jarry [1437] Re: vaclav
Já mám na konci zpětný ventil hlavně proto, že se lépe vysává vzduch při spouštění, zpětný ventil mám i s hadičkou ponořený do vody. Ale je pravda, že od prvního spuštění jsem na to nemusel sáhnout, funguje to ještě lépe, než jsem čekal:-) Mám i srovnání 60l skleněný filtr vs velký kanystr (který jsem nahrazov) a se skleněným šla čistota akvária hodně nahoru. Pořizovací náklady byly cca stejné a to ten kanystr byla Aqua Nova :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2018 09:24 Muž logrus [0] Re: bobik0cz
Ahoj...
díky..
jen jsme koukl že zrovna ty první dva co jsi napsal na heuréce nic moc..
Ale nevím jak moc to je objektivní...
akvarijni-filtry.heureka.cz/…#
akvarijni-filtry.heureka.cz/…#
a ten poslední co by jsi už moc nedoporučoval má skoro nejlepší (je na druhým místě)
akvarijni-filtry.heureka.cz/…#
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2018 09:21 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: liborass
To asi ano, ale do trubky se může dostat vzduch nebo ho tam trochu zůstane a po čase se do hadičky vytlačí když tam dáš ventil nic takového se nestane. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2018 08:07 Muž liborass [174] Re: vaclav
Taky se dá použít zpětný ventil ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.09.2018 23:36 Muž Tojsouvěci [3587] - Kytky s čudlamaRe: Maq
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.09.2018 23:14 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Musíš na to nasadit hadičku a po odsátí vzduchu její konec potopíš do filtru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2018 23:07 Maq Re: vaclav
U trubka s odvzdušněním? Ne že bych to nikdy předtím neslyšel, ale funguje to spolehlivě? Proč se to tou dírkou naopak celé nezavzdušní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2018 23:01 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Fotka k příspěvku Vrtané díry něčím propojené tak to tě lituji to rozbírat a znovu těsnit stačí U trubka s odvdušněním. Dříve jsem ji lepil dneska je to z odpadních trubek s gumovým těsněním.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2018 22:53 Maq Re: Passenger77
Tož jak se to vezme. Spojené nádoby, jedna hladina. Ale udělat to nějak tak, aby (po snížení hladiny v obou, aby to neteklo) se dal filtrační modul oddělit, odnést na vhodné místo a tam se s ním párat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2018 22:44 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Tak filtr vedle akvária mám 30 let, nejdříve jsem měl pískový 3x novodurové trubky propojené U trubkou a honěné vzduchem. Pak už jsem dělal jen skleněné,(viděl jsem je na výstavě v Hradci) nejdřív přepážkové a teď něco na způsob hamburských. Vždycky to byly pevné bloky molitanu ale pak jsem zjistil že i nastříhaný na menší kousky dokáže filtrovat dobře a v delším intervalu čištění. Zkoušel jsem i lávu nebo siporax ale nezjistil jsem že by to bylo nějak lepší a manipulace s tím zanic nestála a tak jsem se vrátil k molitanu. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2018 21:30 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Maq
Ahoj Maqu, mluvíš tedy v podstatě o externím filtru...chápu to správně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2018 21:17 Maq Re: vaclav
No tak já s tím zkušenost nemám, zatím to jen promýšlím. Ale dělal bych to s představou, že ten substrát v tom bude na roky. Takže jednou za čas opruz s přestavbou by se dal snést.
(I když je fakt, že přemýšlím spíš o odděleném filtru, spojeném s akvárkem nějakou trubicí skrz navrtané otvory. Právě proto, aby se s tím dalo manipulovat i bez akvárka.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2018 19:30 Muž ZDRI [1415] Re: logrus
Pokud si bojíš vnějšího filtru a chceš mít molitan, lávu, filtrační vatu, aktivní uhlí - vše podle libosti a momentální potřeby, dovolím si (se skromností sobě vlastní...) připomenout můj jednoduchý levný DIY filtr, který se mi právě do tohoto akvárka velice osvědčil.. Myslím, že tohle zvládnout vyrobit opravdu úplně každý...

Viz: rybicky.net/forum/6711-vyroba-vlastniho-filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2018 18:04 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Lávovou drť musíš mít v něčem a vyndavat ji je pěknej vopruz, zlatej molitan. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2018 17:54 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: logrus
Nejlevnější by bylo si nechat slepit od sklenáře (nebou koupit AQ a příčky vlepíš i ty) 40 - 50l AQ (ext. filtr), filtr. media, hadici (v OBI) a čerpadlo (fotek v prezentacích je mraky).

Pokud nechceš nic home-made tak bych si vybral jeden z těchto 3 (e-schop je jen ilustracni) :)

www.rostlinna-akvaria.cz/…

www.rostlinna-akvaria.cz/…

a při zavření obou očí www.rostlinna-akvaria.cz/… (kdysi si pár lidí stěžovalo na vytečení)

Jinou značku ti NEDOPORUČÍM smich :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2018 16:40 Maq Re: logrus
Když si to umím dobře představit i já, technický trouba, tak to určitě tak složité není. A sklenáři jsou na takové zakázky zvyklí, klíďo to slepí. Navíc je to levné a hezké - ty kytky a pozadí akvária! Já bych tam necpal molitan, ale třeba lávovou drť, nebo něco takového. Myslím že by to vypadalo dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2018 16:14 Muž logrus [0] Re: bobik0cz
A doporučil by jsi mně nějaký filtr na akvárko 70x50x50 cm. Litrů to bude méně než 175l. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2018 15:29 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: logrus
Já bych sice kryt nedělal, ale pokud toužíš po krytu tak tady ho vyrábějí na míru www.zekia.cz

Co se filtru týče, tak pravděpodobnost vytečení kvalitního externího filtru je asi jako vytečení AQ. Stát se může cokoliv, ale je to silně nepravděpodobné neboj :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2018 14:30 Muž logrus [0] Re: Maq
Nechci se pouštět do nějakých složitostí....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.09.2018 13:54 Maq Re: logrus
Když máš dost místa na šířku, mohl bys zvážit zabudovaný filtr přes celou zadní stěnu.
Kdybys to celé zaplnil nějakým šikovným substrátem, a ještě k tomu v tom pěstoval hydroponicky nějaké vhodné pokojovky, byl by to podle mého nejlepšího vědomí ten nejúčinnější biologický filtr, jaký je vůbec možný.
Četl jsem studie, podle kterých břehy mělkých vod, to rozhraní mezi souší a vodou, jsou vůbec nejaktivnější místa s nitrifikací a denitrifikací v přírodě. Ostatně se kvůli tomu za milióny ve světě staví umělé bažiny.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2018 10:57 Muž ZDRI [1415] Re: logrus
Akvárko 70x50x50 cm mám např. já - v tom rozměru nevidím žádný problém.
Pro představu, viz:
rybicky.net/nadrze/28657-obyvak

Dilema vnitřní/vnější filtr - když zde budeš chvilku studovat, najdeš toho spoustu, viz např.:
rybicky.net/forum/15130-vnitrni-versus-vnejsi-filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2018 10:48 Muž logrus [0] – vnější filtr
Ahoj..
Chtěl bych si po nějaké době pořídit opět akvárium. Samozřejmě bych rád co největší, ale nevejde se mně tam delší než 70cm.
Tak jsem myslel že bych zkusil akvárko 70x50x50. Jen nevím jestli to není nějaký nevhodný rozměr.
A druhá věc že nevím jaký filtr? Vždy jsme používal vnitřní, ale pro větší akvárko je asi lepší vnější. Jen trochu bojím, aby třeba nepraskla hadička a nevyteklo mně celý obsah akvária do bytu.
Tak jestli by jste mně k tomu tématu mohli něco poradit…
Díky..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 22:37 R Muž Silent [5949] Re: jeaniss
Nižší pořizovací cena, výrazně větší filtrační objem a nutnost údržby je velmi sporadická. Nevýhoda je v ne příliš velké estetice ovšem to jde šikovně zamaskovat. Výhody však převyšují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 22:33 jeaniss Re: Silent
Koukám, koukám a v čem je toto ještě lepší? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.10.2011 21:23 R Muž Silent [5949] Re: jeaniss
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 18:42 jeaniss – Vnitřní nebo vnější filtr?
Ahoj, jsem začátečník a zakládám si nové akvárko cca 40L. Váhám jestli použít vnější filtr www.levnaakvaristika.cz/… a nebo vnitřní např. tento www.levnaakvaristika.cz/… .Můžete prosím poradit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 12:05 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: logrus
Ahoj, třeba filtr Aquaszut má takový držák na zavěšení, kdysi jsem ho měla, byl dobrý. www.zverimexpajtas.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 11:41 logrus Re: Dejmon
Ahoj.
Mám doma vnitřní Filtr Duetto DJ100. Vzadu je přichycení 3 přísavkami na sklo. Dost často se mně ale stává že mně upadne. Nevíte co s tím nebo nedoporučili by jste mně nějaký jiný,který to má lepe řešený a lépe drží na skle..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2011 15:19 Muž Dejmon [64] Re: HaDaS
Fotka k příspěvku Mohu potvrdit, že tento filtr je vynikající. Kdysi jsem ho měl taky, než jsem přešel na vnější filtraci
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2011 14:33 HaDaS Re: romant
Ano, vždycky je to něco za něco. Možná jsem to měl dát hůlkovým písmem. Faktem ovšem je, že to jde i takto jak uvádím, alespoň u mně. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2011 14:30 R Muž romant [27987] Re: HaDaS
Tak jak je vidět, dle Tvých praktických zkušeností i takto tzv. haněnou filtaci lze provozovat v exponované nádrži, ale je s tím spojeno to časové hledisko více než u jiných typů vnitřní filtrace, striktně vyžadující dodržování těch termínů čištění a údržby. Takto na mě Tvoje zkušenosti působí a je jenom dobře, že jsou zde zmíněny. Vždycky je to něco za něco. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.06.2011 14:19 HaDaS – Vnitřní ponorný filtr Duetto DJ 150
Toto není návod k použití techniky pro začátečníky, ale polemický názor, který má sloužit k vyslovení protinázorů, či názorů obdobných těm mým. Pořád se považuji za začátečníky, který však již získal nějaké vědomosti a zkušenosti s provozováním domácího rybičkaření.

Dovolte mi, abych zde zmínil své půlroční zkušenosti s vnitřním ponorným filtrem Duetto DJ 150 rybicky.net/vyrobky/926-duetto-150 . Nechtěl jsem zakládat nové vlákno, ani psát článek, proto mi promiňte, že se trochu rozepíši. Pro někoho to však může být zajímavé, i když možná dosti kontroverzní téma, tedy hlavně mé názory a hodnocení.

Tento filtr jsem si pořídil spolu s akvárkem o hrubém objemu 138 litrů v prosinci roku 2010. Po nějaké době, konkrétně 5.2.2011, jsem napsal na téma tohoto filtru článek, který je k shlédnutí na rybicky.net/clanky/635-vnitrni-ponorny-filtr-duetto-dj150 . Tam padly takové názory, jako že takový filtřík nemůže stačit, že je to reklama, že jsem buď kouzelník, či nemám páru o hodnotách vody, nebo že objem se ničím nenahradí. Možná že jsem opravdu kouzelník, jak uvedl jeden z komentujících, nebo také na tomto výrobku přeci jenom něco bude a příště by si komentující, který něco odsuzuje, měl takovýto výrobek nejdříve sám vyzkoušet, a teprve poté soudit.
Měl jsem silně přerybněné akva, a k tomu ještě nevhodnou osádku. Jako příklad bych uvedl Závojnatku čínskou, či několik živorodek, které pospolu dokáží dát akvárku pořádně zabrat. Neměl jsem akvárium ani pořádně zarostlé, a měl jsem zpočátku i ne docela vyhovující dno (vápenec = bublací test v octu). Dno jsem záhy vyměnil a vysázel různé rostlinky. Některým se dařilo, některým méně. Zpočátku jsem neřešil žádné měření a spoléhal jsem se na selský rozum. Tzn., že jsem akva pořád pozoroval. Když se mi něco nezdálo, tak jsem odkaloval a měnil vodu. Výměna vody nejprve probíhala jedenkrát za čtrnáct dní. Nedocházelo k žádným úhynům, ale ani zákalům či přebujelému růstu řas. Možná štěstí. Cca každý týden jsem používal přípravek na doplnění bakterií Sera Bio Nitrivec po dobu cca 6ti týdnů. Je pravda, že filtr běžel celou dobu na plný výkon, a že bylo zapotřebí čím dále častěji propírat předfiltraci, nikoli však osidlovací mini molitánek. Ten byl propírán jednou za měsíc (plus – mínus). Časem jsem přešel na údržbový interval, nikoliv jednou za 14 dní, nýbrž jednou za 10 dní. V tento moment, asi po 3 měsících, jsem začal měřit hodnoty vody na hodnoty pH, NO2, NO3 a NH3NH4 a teplotu, kteréžto považuji za nejdůležitější. Již jsem to tu zmiňoval několikrát, ale zopakuji to :“Světe div se, vše o.k.“. Bohužel jsem tyto hodnoty až do 9.5.2011 nezaznamenával zde do kolonky Měření parametrů vody. Chyba, protože nyní mi hodnoty nikdo nemusí věřit. Pravdou je, že hodnoty oscilovaly v takovém rozmezí, jaké je uvedeno u dvou již zaznamenaných měření.
Výsledek mi z toho vyplývá následující : „Tento, prakticky všemi haněný, filtr se mi osvědčil jako dostatečný, avšak je nutno věnovat jeho stavu, a i akvarijnímu celku jako takovému, zvýšenou pozornost a péči.“ Dále je třeba cca po měsíci upravit jeho stav. Co to znamenalo v mém případě? Odstranit aktivní uhlí, a vyplnit komoru sloužící pro usazování užitečných bakterií větším množstvím hmoty (prostě jsem tam nacpal více „molitanu“. Protože mně však tato zvýšená aktivita při provozu akvária již obírala o čas, i když péče o něj mně pořád bere a doufám že nepřestane, tak jsem se rozhodl instalovat systém a´la Atman hlavice plus Bio filtr (molitan). Více toho píši v deníku svého profilu. Vše ještě dozná praktických změn.

Přivítám jakékoliv názory a doplňující otázky. Reagovat však budu pouze na ty, které budou věcné a nebudou vulgární.

Přeji všem hezký den.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 11:53 R Muž romant [27987] Re: Dejmon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 11:51 Muž Dejmon [64] – Obojetný
Co takhle obojetný Hamburger Mattenfilter.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 11:18 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: bijou
DIY a nebo to nechat slepit u sklenáře zároveň s akváriem... (vlepit do akvária)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 10:51 bijou Re: NHKG
ten skleneny filter je DYI alebo sa da normalne kupit? neposkytol by si link, ak sa da kupit?
dakujem!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 10:31 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Yirka
Souhlas a pokud se někdo bojí vytopení externím filtrem, tak skleněný filtr v zadní stěně akvária je ideálním řešením.
@Designer: Já mám digitální teploměry nalepené na boku akvária a lihový v externím skleněném filtru, takže ani jeden ze 4 teploměrů není při čelním pohledu vidět :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 10:24 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Yirka
Toz to beru ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 10:17 Muž Yirka [9126] Re: Designer
Proto jsem úmyslně napsal klasický vnitřní filtr čímž jsem chtěl vyloučit bublifuky a čerpadla s kostkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2011 10:12 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Yirka
Otazka je, jaka nevyhoda to je. Protoze pri urcitem objemu akvaria, urcitem mnozstvi produkovaneho amoniaku (pocet a velikost ryb), urcitem poctu rostlin, a urcitem pH, a vlastne mnoha dlasich, nemuze byt zivo v akvariu vice nez xxx (nejake velke cislo) nitrifikacnich bakterii. Vysledkem tedy muze byt, ze nekdo ma 20l kybl vedle akvaria, ale bakterii v nem asi tolik, jak nekdo jiny ve 2l biomolitanu uvnitr nadrze. A caste cisteni filtru? Kdyz to clovek dela pro zabavu a jednou za tyden meni cast vody, i kdyby vnitrni filtr cistil jednou mesicne, jako ze tak caste to u rozumneho filtru neni, neni to zadny problem.

Co vidim jako problem vnitrnich filtru, je mraky designoveho plastu k nicemu, misto poradne plochy k nasavani a objemu filtracnich hmot. Pak se to pochopitelne muze rychle ucpat, kdyz to bere vodu nejakou ubohou mrizkou. Chci rict, ze kostka bioakvacitu s cerpadlem muze byt dostatecnym resenim, a pritom velice levnym.

Nemam nic proti leckdy krasne provedenym vnejsim filtrum, jen chci rict, ze se da akvaristika delat i bez nich, a nemusi to vubec znamenat, ze hur.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 09:43 Muž Yirka [9126] Re: btnk
Klasický vnitřní má hlavně dvě velké nevýhody. Objem filtrační hmoty je výrazně menší a frekvence čištění neporovnatelně kratší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 09:41 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: btnk
Vnitrni filtr nevypada hezky v akvariu? Mno tak jo, tak mi ukaz na mem akvariu, ktera jeho cast se ti nelibi nejvic smich . Napoveda, je v pravem zadnim rohu, ma pripojen na vystupu nastavec z pulky pullitrove PET lahve, a vodorovne za vypusti je 150W topitko, at se dobre roznasi teplo. Neni to vubec malicke, to se fakt lehce najde... Enem nevim, co jeste s teplomerem, kdyz na nej potrebuju taky videt ;-) .

rybicky.net/nadrz/10771/17.jpg

Takze bych to opravil, ze vnitrni filtr je videt v akvariu, ve kterem jinak temer nic neni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2011 00:20 Muž btnk [5]
Vnitřní filtr má oproti vnějšímu jednu výhodu, že když se v něm něco pokazí tak vás to nevytopí (jak se stalo známýmu), ale zase nevypadá hezky v akvarku...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 16:12 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
K těm filtrům. Já třeba využívám vnitřní i vnější najednou. Vnitřním čistím každý týden a sbírá mechanické nečistoty (+ vytváří proud a zajišťuje vzduchování), vnější mám na biologickou filtraci. Pokud bych ale měl mít jenom jeden, tak určitě vnější, ten vnitřní mám jenom kvůli Panakům L204.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 13:15 jandy – externí filtr
tak já jsem si ke svému 12l akva udělal taky externí filtr z flašky od utopenců, protože mě už štvalo to honítko vody, který dělalo z akvarka divokou řeku a filtrační hmoty mělo minimum. Koho to zajímá, tak mám fotku v prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 12:49 JuraS Re: Silent
no viděl jsem presentaci kdy měl na cca necelých 800 lt se stádem terčovců a nějakými neonkami, bez šneků filtr udělanej z 250 lt akva...vymazlenej se vším co si jen lze přát (krome automatickýho krmení živou nebo mraženou potravou)..a tak si myslím, že tuhle velikost bude muset čistit tak za 10 let...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 12:46 R Muž Silent [5949] Re: hf
Filtr je třeba čistit až když se výrazně sníží průtok. Filtr v nepřerybněné zdravé nádrži i výraznou samočistící schopnost. Filtry které není třeba čistit i po dvou letech nejsou žádnou vyjímkou. Re JuraS: souhlas :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   05.10.2010 12:36 JuraS Re: Silent
Doplním, že kromě toho co jsi napsal u homemade externího filtru si ho můžu nakombinovat jak jen mě napadne a to jak homade filtry ala akva nebo homemade kýblové..nejsem žádnej kutil Tim ale šel jsem do externího po předchozích zkušenostech vnitřních i externího fluvalu. a jako základní odpověď na otázku- výhoda 100x variabilnější, s větší filtrační hmotou. nevýhoda - hadice navíc z akva ven a dovnitř a prostor na samotný filtr..kubíkové akva zabudované do výklenku ve zdi s vnitřním filtrem se bude těžko na externí předělávat...ale u jiného ??? koupit v aukru nebo v inzerci 30 lt akva, nacpat ho drátěnkami, filtrenem, filtračními válečky (klidně bez přepážek), do jednoho rohu dát hadici z akva a z druhého čerpadlem tahat vodu do akva a je parády a užitné hodnoty habakuk..klidně tam hodit i topení, hnojení pro kytky do toho kapat soupravou na infuzi a jakej prďáckej by to byl filtr...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 12:36 Muž hf [54] Re: Silent
Hm, já filtr nečistil rok a nějak se k tomu ani nechystám. To je potřeba dělat pravidelně nebo jen když klesne průtok natolik, že jej nelze přidat "odškrcením" regulace?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 12:27 R Muž Silent [5949] Re: vlasolis
Jedná se o Sera flore CO2 aktivní reaktor který se připojuje na hadice vnějšího filtru. Je jedno z jakého zdroje CO2 pochází jestli tlakové nebo z kvasnic. Když vypnou proud tak se nic nestane. Voda přestane proudit. Je to uzavřený okruh.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 6083x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15130-vnitrni-versus-vnejsi-filtr?od=51