Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Razborky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Razborky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 18:16 Žena Kajka99 [229] – Re: charvi
Do malého akva doporučuji malé druhy (označované jako mikrorasbory), čili boraras maculata, boraras urophthalmoides (prodává se chybně označená jako brigittae) a podobné. Podívej se do atlasu. Razbory jsou hejnové ryby, tzn. minimálně osm jedinců. Dávej si ale pozor na přerybnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 18:15 Žena Linduš [166] – Re: charvi
jen se zeptám: nemyslíš, že už tam máš rybek dost? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 18:08 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: charvi
tak co nejmenší. Já mám razbory skvrnoocasé, ty jsou fajn, jinak druhů je plno, stačí se podívat do atlasu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 18:06 charvi – Rozborky
Mám 30l akva a chtěl bych si do něj pořídit razborky. Potřeboval bych poradit, který druh je "nej" a kolik rybek(chtěl bych co nejvic:) diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 16:44 Muž vlacek [402] – Re: Marfy
Pohanecem je vetsinou krmeni ;-) To jsou jako blesk! Mel jsem s nimi chvili SAE a ta mi 4 svou hravosti popohnala ven z akvaria :-(
Jinak ta volna plocha k plavani je vazne nutna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 16:40 Muž Marfy [13] – Re: maxo
potvrzuji maxovu zkusenost. prevazne se drzi v hejnu, sem tam se jedna dve zapomenou nekde. Ted se tady nekde v jinem vlasknu resilo jak je to s castmi akva kde se zdrzuji. Tyto ryby plavou na 99% v hejnu ve volnem prostoru, mezi kyticky se jim moc nechce. Jinak jde o velice hezkou a zivou hejnovitou rybu ktera je vcelku akcni a clovek teda nemusi mit v akva nejakeho "pohanece" aby hengelky videl v pohybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 16:31 Muž maxo [9] – Re: gigimasters
mam ich 8 a vacsinou su spolu,sem tam sa jedna dve zatulaju. kazdopadne je ich treba aspon 10 aby to nejak ukazalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 16:28 mOOOm – Re: gigimasters
doporučený počet ryb je 6 a více (menší hejno ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 16:27 RAP – Re: gigimasters
Ale jo, celkem se v hejnu drží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 16:25 Muž gigimasters [8] – Razbora Hengelova
Znáte tuto rybu? Drží se hodně v hejnu nebo ne? :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 12:49 kyknos – Re: kpapik
Dá se asi koupit mražená, ale to není ono. Kouzlo té živé je právě v tom, že jí galaxky mohou lovit v podstatě celý den (když nakrmíš dvakrát denně). Žádné složité zařízení nepotřebuješ, stačí větší sklenice se vzduchováním, vzduchovací motorek dnes stojí pár korun.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 07:21 Žena Linduš [166] – Re: kpapik
kupuju mraženou. je sice velká, ale razborky nemají problém jí slupnout ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 22:04 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: kpapik
prvni tri tydny jsou kriticky... umrti nasledkem stresu pri prevozu (pripadne oslabeni imunity a nasledne umrti na nejakou lehkou nemoc)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 21:59 kpapik – Re: Moucha
prvni varka 5 kusu asi 5 tydnu, druha varka 4 kusy asi dva tydny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 21:57 kpapik – Re: kyknos
neda se ta artermie nekde koupit uz namnozena? ze bych jim dal mesicni ozdravnou artemiovou kuru? stavet nejak mnozitko na artemie do toho se mi moc nechce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 16:29 kyknos
Já krmím dánia perlová (galaxy) artémií, žerou ji velmi dobře, navíc mohou lovit po troškách několik hodin, co nauplie vyrží ve sladké vodě. Když porovnám pohublé chudinky z krámu s rybkami co mám doma po měsíci na artémii, nedá se to srovnávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 15:50 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – galaxky
jak dlouho ty galaxky mas?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 15:41 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: kpapik
jo to by mohlo stacit...ale rozdelil bych to do nekolika davek... nez tu jenu granulku jedna rybka schroupe tak zbytek popada okolo bez uzitku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 12:55 kpapik – testy
Tak udelal jsem nejake testy vychazi to asi takto:


NO3 – 30,
NO2 – 0,
16d GH,
6KH,
7.8PH,


Cili to mam asi dost zasadite… muze to byt tim? Pouzivam vodu z vodovodu (praha), menim asi 1/3 tydne, pri vymene pridavam Dennerle Wasseraufbereiet dle navodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 12:31 kpapik – reakce
Moucha napsal: galaxky jsou dost haklivy na stres, pokud je ty umrtnost tejden az 32 tejdny po koupi tak to muze byt nasledkem prepravy,

- 32 tejdnu je 3/4 roku, to je docela dost... ja jsem druhou varku kupoval asi pred 2 tydny.

citlivejsi jsou samice, nez samci

- to sedi, zbyva mi vice samcu.

jo a taky pozor na sul!!!!!! jsou na ni dost citlivy...

- sul nepridavam tak to snad je v pohode.

micropelets jsou dobry, ale jeste lepsi je NRD 3/5 (holandske profi krmivo), taky SERA Vipagran baby, mrazena Moina (Aquamater), a uplne v nouzi Mikrovit basic (prachove krmivo pro mlady)

- ja jim ty micropelets jeste melu na mensi, sou fakt zoufale vybiravy. krmim je take vicekrat denne.


vzdycky se na to vrhnou ale po chvili ztrati zajem, jako by se rychle zasytily.....

- jo to take uplne sedi.

jinak se doporucuje je mit ve vetsim akvariu, prece jenom jsou jeste polodivoke

- asi je necham dozit a zkusim neco mene narocneho...

jak koukam na tve akva tak bych tam pridal poradnou houstinku javkeho mechu, nebo monoselium tenelum, ve 30L se dost schovavaji, pubertaci jsou odvaznejsi


- javsky mech mi delal bordel s rasou, ted tam mam neco jineho, nejakou raritku pry, ani presne nevim jak se jmenuje.


Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 12:24 kpapik – Re: kpapik
jak jsem posilal tu fotku jidla - je to dostatecne na den?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 12:22 kpapik – Re: Moucha
Fotka k příspěvku posilam stavajici stav akva, je uz zarostlejsi nez mam v profilu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 11:19 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: kpapik
galaxky jsou dost haklivy na stres, pokud je ty umrtnost tejden az 32 tejdny po koupi tak to muze byt nasledkem prepravy, citlivejsi jsou samice, nez samci
dale se u nich vyskytuji urcite virozy jako u jinych kaprovitych ryb, ale to jsem tu huz psal

jo a taky pozor na sul!!!!!! jsou na ni dost citlivy...
micropelets jsou dobry, ale jeste lepsi je NRD 3/5 (holandske profi krmivo), taky SERA Vipagran baby, mrazena Moina (Aquamater), a uplne v nouzi Mikrovit basic (prachove krmivo pro mlady)

jinak rady lovi plankton- zive prvoky, me se prirozene vyskytuji v akva a proto se mi je dari i odchovavat

ber to tak ze tento druh s v akvariich chova teprve par let a tak nejni tak domestikovana, pozoroval jsem ze zacatku ruzne stravovaci navyky rybek z ruznych zdroju, nejradsi lovi ve stredu vodniho sloupce, ale daji se naucit aby brali jak z hladiny tak ze dna, ja krmin trikrat denne vzdycky trosicku, vzdycky se na to vrhnou ale po chvili ztrati zajem, jako by se rychle zasytily.....

jinak se doporucuje je mit ve vetsim akvariu, prece jenom jsou jeste polodivoke

jak koukam na tve akva tak bych tam pridal poradnou houstinku javkeho mechu, nebo monoselium tenelum, ve 30L se dost schovavaji, pubertaci jsou odvaznejsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 09:29 Žena Linduš [166] – Re: kpapik
tak to máš úklidovou četu na mrtvolky, ale proč ty rybky umírají, netuším.
nemají třeba zrychlené dýchání, nebo bílé výkaly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 09:25 kpapik – Re: Linduš
krevetku ne. sneka mam jednoho co ma bastit rasu, pak toho spicateho co ma jist jine sneky a pak celkem dost tech malejch potvor co je pravidelne vyndavam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 09:17 Žena Linduš [166] – Re: kpapik
máš tam i nějakého šneka, nebo krevetku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 09:14 kpapik – Re: kpapik
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 09:14 kpapik – Re: kpapik
krmim asi tolik, viz fotka. davam jim hikari micro pelets a obcas zmrazene virniky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 09:12 kpapik – Re: kpapik
tak ja nevim. dokoupil jsem galaxy aby jich bylo 8, prestali se tak schovavat. ale mizeji. nejprve jich bylo 7, pak 6, ted 5. nikdy zadna mrtvolka, neni to divne? krome toho mi posel jeste otik, ale ten byl novej tak to je snad nahoda. kde ty galaxy jsou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 23:21 kpapik – Re: katterinecka
v mensim akvarku ryby zpravidla dorostou mene nez ve velkem, to jsem tim chtel rict. prave klinoskvrnne jsou v tomhle akvariu vesele, zerou jak blazen a vypadaji uplne spokojene.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 22:46 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: kpapik
Davat rybky do mensiho akvarka nez jim staci a rikat si ze takhle moc nevyrostou a bude se jim darit, neni moc dobrej pristup. Spis bych tam misto tech klinoskvrnych dala nějake mensi rybky ktere tam budou mit vic prostoru. Tyhle nano cube maji jeste min mista na plavani, nez typickej tvar. Ja mam taky neco malo prez 30 litru, dala jsem tam plno mensich rostlin, ktevetky a razborky a maji se fajn. Galaxky jsou sice trosku plasi, ale zachvilku zas vyplavou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 21:06 kpapik – Re: kpapik
a pokud mozno aby nevyzadovaly moc kyselou vodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 21:00 kpapik
vlacek napsal: Dlouhodobe asi tato kombinace v malem akvarku neni moc vhodna, navic klinoskvrne nejsou zrovna nejmensi v dospelosti. To hengeli nebo espei jsou mensi.

je pravda ze muzou byt dost velke. ale rekl bych ze v tak malem akvarku to na vic jak 3cm nedotahnou coz by jeste slo. s tim zarostlym akvarkem mas pravdu, ja ho zase uplne zarostle mit nechci. cili nevim abych ty galaxy zbytecne netrapil, i kdyz jim to vzadu muzu trochu zhustit ale to nevim zda je vytrhne. jestli neni lepsi tam dat neco jineho misto nich k tem klinoskvrnnym, jenze co? minirazborky jsou moc mrnave a chteji zarostle akvarko.

takze neco tak okolo 3cm, veseleho ne moc narocneho a do ne uplne moc zarostleho akvarka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 20:46 radim – Re: Galbin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 20:45 kpapik – Re: Moucha
mam je z vivaria melnik. kdysi se o nem tvrdilo ze prodava ty nejlepsi co jsou primo z jezera v barme. jestli je to jezero Inle tak tam jsem pre par lety byl :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 20:44 radim – Re: Moucha
ja myslel rozkladem té slupky ne že by byla špinavá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 20:07 Galbin
ahoj můžou být 2 ramirezky a 2 kakadů cichlidky z každého druhu samec a samice děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 20:07 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: radim
nezkazila se.... poradne jsem ji umyl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 20:04 radim – Re: Moucha
aaha na mě musíš česky :-D takovým věcem moc nerozumim...
jinak nezkazí se ta voda od toho banánu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 19:32 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: radim
vyrovnavaci pamet, obcas mivam problemy s internetem, zasrany O2 a poddimenzovany kabely... to za komancu, kdyz to tu tahaly, prisel nekdo se zlepsovakem ze pro tel. linku staci tenci kabely a ze se uspori vzacna med.......

jo a abych nebyl uplne OT tak mam odzkouseno pro poter - slupku od bananu - hoduji na ni nalevnici, diky slupce mi vydrzel poter 14dni bez krmeni!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 19:04 radim – Re: Moucha
cache? to je co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 14:27 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: radim
asi mi to ukazalo blbou nadrz..... asi zablbla cache....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 11:29 radim – Re: Moucha
jaky ancik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 08:46 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: radim
ancika ve 30L?!! coze
hele dej si bacha na prerybneni, tyhle maly nadrze jsou dost narocny na udrzeni rovnovahy, ver my zkusenosti, hlavne kdyz jsi zacatecnik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 08:39 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: kpapik
no me se osvecila kombinace galacek a c.pygmaeus, ty pancici jsou nejmensi, ale desni bojovnici a je s nima sranda

u tech galaxek opravdu zalezi z jakyho je mas zdroje, ty moje prvni byly z burzy (bohuzel ten clovek je uz nechova) a po ctvrtroce souziti s pancikama utvorily jedno hejno a dokonce podnikaly vypady k hladine jako pancici, a to uz je pekna podivana
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 23:59 radim – Re: kpapik
jestli tam chces mermomocí další hejno tak Hyphessobrycon amanda
nevímjak moc se dají sehnat no tady v Pardubkach je mají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 22:41 Muž vlacek [402] – Re: kpapik
OT: Jinak mi ale manzelka take nadava, ze mame same ryby co jsou tak male, ze nejsou videt, ale ze by mi nechala misto na vetsi akvarko, to teda ne :-) Nejradeji mela ampularku, ktere jsem se chtel zbavit, protoze to byl kombajn hlavne na anubias, ale z domu mohla jit az pote, co byla manzelkou pristizena jak zere maleho ancika....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 22:36 Muž vlacek [402] – Re: kpapik
mam je v 18tce, spolu s merah a urophthalmoides a maculatusky jsou absolutne nebojacne, urophthalmoides na druhem miste (preferuji spise zarostlejsi casti a merah na tretim. Ale urcite zalezi i na zdroji odkud je mas. Nezaznamenal jsem zadne umrti ani jednoho druhu, coz o galaxy bohuzel rict nemuzu. Mam u nich spoustu racku a maculatusky by jimjakojedine zobaly i pod klepety. Maculatusky jsemkoupil v Braniku :-) Zadnou specialni peci u mne rozhodne nemaji a voda je Prazska
Jinak kombinace galaxy a klinoskvrna je podle mne trochu osemetna, pokud klinoskvrne maji podobne naroky jako hengeli. Galaxy potrebuje zarostlejsi akvo, zatimco hengeli volnou vodu. Ve tricitce se to tezko udrzuje. Jednou jsem nechal sagitarkou zarust skoro cele akvarko a listy sahaly az ke hladine.Hengelky se pak krcily v rohu, kde bylo nejvic volne vody. Po protrhani byly v pohode, takze mam sice nadrz zarostlou, ale dlouhe starsi sagitarky pravidelne vyhazuju. Dlouhodobe asi tato kombinace v malem akvarku neni moc vhodna, navic klinoskvrne nejsou zrovna nejmensi v dospelosti. To hengeli nebo espei jsou mensi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 22:12 kpapik – Re: vlacek
ja ti verim ze u tebe jsou nebojacne asi mas pro ne perfektni akva, ale obecne co jsem cetl jsou to rybky bojacne, potrebuji mekou vodu a jsou tak maly ze moc nevydrzej.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 22:03 Muž vlacek [402] – Re: kpapik
Ja ted zkousim ruzne minirazborky a jako nejvice nebojacne se mi osvedcily boraras maculatus. Ty zerou prakticky z ruky. Teda pokud ti nevadi, ze jsou docela mini oproti klinoskvrnym.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [9] 10 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 11985x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15059?od=401