Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Razborky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Razborky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2011 16:01 Žena Beastie [320] – maculatus vs hengelis
Tak bych sem chtěla přidat svou trošku do mlýna.
V krevetkáriu ve 20tce mám 11x boraras maculatus. Jsou to vcelku miláčci, nevím jestli hejnové chování nepozoruji z důvodu malého akvária nebo prostě proto, že ho nemají tak výrazné. Zdržují se zásadně u hladiny, málokdy pod riccií, spíše ve volném prostoru, občas rohy a filtry a málokdy se průzkumník třeba vydá do jávského mechu. Ničeho se nebojí, vidí-li mne nebo kočku u akvária, hned se běží(plavou) podívat. S krevetkama se zžívají skvěle ( mám pocit, že jeden o druhém neví, že existují).
Oproti tomu v práci, v 50tce, mám 10ks hengelek. Jsou tu pouze tři dny, takže nevím, jestli se jedná o chování již zaběhlé nebo novátorské. Rybky jsou hejnově semknuté a když nějaké uplavou, panicky se vrací k hejnu ( občas dojde k rozdělení na hejna 5 a 5). Plavou ve středním pásmu, u hladiny pouze když krmím a to s velkou hrůzou. problém je v tom, že většinu času tráví u jedné, druhé nebo třetí stěny tak, že proti ní najíždí. Doufám, že je jim u mě dobře, že třeba nemají moc odlesk (máme tu dost světlo, jedna stěna akvária kouká skoro z okna, druhá na bílou stěnu). Obávám se, že to chování není normální, jsou zblázněné, pořád u těch stěn se hemží a kamsi koukají. Jejich spolubydlící jsou dva čichavci medoví, jeden aktivnější se k nim občas připoje (nehoní je ale), druhý se schovává v zadní části akvária, kde je vegetace ( přední část je volná voda, tu právě obývají hengelky). Nejsou třeba moc veliké na malé akvárium? Ačkoliv neonky byly větší a ty stály staticky na jednom místě ( když už neměly betu na prohánění). Nebo jsou prostě hengelky bláznivé?

Díky za odpověď :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.04.2011 16:36 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Moucha
tak se mi podarilo narazit na forum, ktere je venovano hlavne galaxkam (CPD), pro ty co nevladnou anglictinou pomuze strycek google

www.celestialpearldanio.com/…

forum bylo zalozeno v dobe, kdy galaxky byly raritou, ale objevuji se tam i nove prispevky... zajimave poctenicko

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 15:57 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: nimbo
no ja psal od galaxkach... i kdyz jsou tedka spis radeny do danii...

no co se tyce boju, tak bych rekl, ze kdyz se rybky nezrani jinak (treba pri prelovovani) , tak to bude v pohode

klinoskvrnky mi pripadaj mirumilovnejsi... ale je to jen muj dojem, nikdy jsem je nechoval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 10:42 Muž nimbo [3] – razbora klinoškvrnná
Ahoj, chcem sa spýtať aký má byť pomer týchto rýb v hejne? 50:50, alebo prevaha jedného pohlavia. Mám ešte jednu otázku. Boje medzi samcami sú neškodné, alebo môže dôjsť k nejakým zraneniam? Včera som si totiž doniesol do nového akva 4 rybky. Chcel som 2 na 2, ale u jedného samca som sa netrafil, tak mám 3 samcov a jednu samicu. Dnes ráno sa mi rybky navyše vytreli, pritom parametre vody skoro vôbec nezodpovedajú doporučovaným pre trenie. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.03.2011 08:06 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Deathbull
no vic se do toho prispevku ani neveslo....

v prvnim cisle akvarista, vysel clanek od pana Zahradky o galaxkach, jsou tam moc pekne fotecky ruzne starych galaxek

jinak se informuj u prodavajiciho cim je krmi, jinak prvnich cca 14dni je kritickych, umiraji hlavne samice, ktere jsou citlivejsi na stres
vzhledem k jejich stravovacim navykum je je treba trosku prekrmovat (krmit casteji v mensich davkach, pokud to nejni zive krmivo - trepka, virnik, drobne patentky, mala artemka) a tak je dobre nasadit nejake uklizece (krevetky, piskorky, drobne rybky dna) a pouzivat kvalitni krmiva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 21:04 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Moucha
Vyčerpávající, klobouk dolů a mockrát děkuji palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   27.03.2011 20:59 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Deathbull
no galaxky se citi lip ve vetsi nadrzi, chovaji se oproti jinym druhum pomerne kratce, odchov spolecne s dospelci se mi povedl jen jednou a to, kdyz jsem je presunul ze 30L nadrze do 90L (cca 75L cistyho).... jsou to dravci, dokazou honit i bublinky z filtru
potrebuji klid, i kdyz jsem se dovedel ze jeden samec dokaze okradat i bety o zradlo!
chovam je uz pomalu dva roky, samci jsou pekni magori, dokazou si imponovat i v pytliku pri prevozu! jsou to taky sexualni maniaci, hlavne po ranu a kdyz se jim dava moina
kdyz jsem je mel ve 30L nadrzi tak jsem kazdy rano hledal poter, par kousku jsem odlovil a dal do 12L krevetarka, krmil jsem tekutym i prachem, ale o vikendu jsem je nemohl krmit, takze ty co jsem odlovil ve ctvrtek ci v patek zkratka do pondeli "zmizeli"
tedka je to jina, v Antistresu II mam vlepenou prepazku a plosny filtr (plocha 25x30cm), nevim jak, ale objevil se mi tam poter, tak jsem na cerpadlo natahl molitan ze staryho bublifuku, poteru se tam evidentne dari, roste rychleji nez jedinci odloveni do krevetarka

galaxky mam spolecne s c. pygmaeus, dvemi malymi sae a dvemi otiky, nadrz ma jak hustou dzungli tak nizke porosty

galaxky nejradeji prijimaji potravu plovouci uprostred vodniho sloupce, ale kdyz maji hlad tak berou i z hladiny, nekdy i ze dna, ale tam bejvaj rychlejsi krevetky....
krmim je mrazenou moinou, kterou necham rozpustit a pak ji po troskach davkuju kapatkem/pipetkou, pripadne to doplnim mrazenym virnikem (i ten jim chuti), taky jsem je naucil na drobne patentky, ze susenyho jim nejvic chuti ENVI NRD 3/5, pak tropical micropelets od Hikari, hure pak vipagran baby od SERA, jedna samice dokonce chodi na spirulovy tabletky pro krevetky!
jinak jsem zkousel horky gel od p.Novaka, no konzumovali ho, ale moinu maj radsi
pro poter je dulezity plankton, nastesti se da sehnat i cista kultura trepky velke

galaxky potrebuji prostor pro plavani, maji rozdilne chovani podle pomeru pohlavi, pozor na zraneni, nesnasi sul!, ostatni jsou schopni utocit na zraneneho jedince a ranu zvetsovat!, dalsi nebezpeci jsou jarni virozy (no kapri no), takze je potreba davat pozor pri odlovovani, proto jsem rad ze mam poter ve filtru a nejsem nucen pouzit vytiracku

jsou to zive a temperamentni rybky, samci dokazou byt dost agresivni, ale pozoroval jsem i utoky mezi samicemi!, proto bych doporucil kryci skla (par susenek jsem uz nasel), ale na druhou jsou to plache potvurky a pekne rychli plavci, jsou znami ze poziraji sve potomstvo (jikry i poter)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 19:17 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
No ty chci nejvíce..nebo jejich kombinaci s Danio tinwini. Jen bych to potřeboval posvětit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 18:54 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Deathbull
co třeba razborky galaxy, někomu se běžně rozmnožují, ale já s tím zkušenost nemám, nikdy jsem je neměla v jednodruhovém. Ale jsou to nádherné ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 18:24 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Potřebuju poradit. Rozhoduji o osádce pro 60L nanocube a zajímalo by mě které malé kaprovité ryby se nejlépe rozmnožují v jednodruhovém akváriu. Budou tam jen ony a pár nezbytných šnečků.) Kardinálky nechci. Prostě něco co má šanci přežít na planktonu prvních pár dní, poté klidně dokrmím artemíí. Se sežráním jiker nebo většiny potěru počítám, ale rád bych viděl občas nějakého prcka.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 19:31 Muž Landvir [57]
Ok díky moc za odpovědi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 19:20 R Muž romant [27987] – Re: Landvir
Když už, tak bych tam rozhodně dal více kusů těch razborek a daleko méně těch živorodek. Viděl bych to na 12-15 člený hejno těch razborek a 4 živorodky ve složení 1 sameček a 3 samičky. Rozhodně to bude chtít poctivou údržbu akva a pravidelnou výměnu vody. Dostatek rostlin a zárověň prostoru na plavání se taky bude hodit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 19:14 Muž Landvir [57] – Re: romant
Myslel jsem to obrazně, tak třeba 6 a 6 v 60l? Já jen že to kámoš plánuje tak se tady radím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 19:08 R Muž romant [27987] – Re: Landvir
V jak velkým akvárku a v jakých počtech?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 19:05 Muž Landvir [57]
Ahoj všici, nevím jestli to sem patří alke jakej máte názor na soužití razborky trpasličí s živorodkama?? Třeba zlatou... Hm? Díky za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 17:37 JagerMaister
to robí aj môj samček razborky škvrnochvostej ale to je zo staroby :) no netuším možno jej praskol plyn. mechúrik teda ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 17:21 Žena Lucianetta [43] – Razborka trpasličí - nepřirozeně se nadnáší
Zdravím a chtěla bych požádat o pomoc.
Včera večer ještě všechny razborky plavaly normálně, jedly vločky, co dostaly, prostě byly všechny OK. Teď jsem se vrátila z práce a všimla jsem si, že jedna z mých razborek je nějaká nemocná či co. Vypadá zdravě, nemá nic s ploutvičkama, nemá ničím pokryté tělo.. ... ale pořád plave v šikmé poloze - hlavičkou lehce dolů, a to i když plave vodorovně. Pokud se zastaví na místě, tak jí nestačí lehce mávat ploutvičkama jako ostatním, nezůstane na místě a nadnáší se nahoru. Pak zase celá takhle zešikmená plave dolů a i se snaží zůstat na místě, ale zase se nadnese nahoru.
Máte nápad, co by to mohlo být, a co s tím? (dát do karantény, aby to nechytly ostatní a léčit? Jak?)
Díky moc!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 19:23 Aliyah
V obchode sa mi zdali v pohode, ale to, že tam boli iba 4 sa mi nejako nezdá, aj keď prvé čo ma vtedy napadlo, že ich niekto kúpil ako celú skupinu do väčšieho akva... To, či dávali tú istú vodu, to už neviem, nejako som si to nevšímala :-( Teraz sa už hlavne bojím o moje rybky, ak to je choroba...
A boli to brigitky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 17:48 Muž vlacek [402] – Re: Aliyah
Aby zemrela za 15minut je dost divne. Vypadaly v akvaristice alespon trochu zdrave? Dali ti do sacku vodu z akvaria ve kterem puvodne byly?

P.S. Mas urcite brigittae nebo mas urophthalmoides vydavane casto za brigittae?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 17:18 Aliyah
Vodu som už nepridávala lebo už v sáčku ležala na spodku. Takže už nemalo význam :/ Práve som inak našla tú druhú - je celá biela a zdutá. Moje ryby sú všetky v poriadku. Čo to je? (a tiež by ma zaujímalo, kde majú všetky ostatné ryby. Pred 2 týždňami ich tam bolo kopu, včera 4)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 15:57 Muž Landvir [57] – Re: Aliyah
A nebo stresem z cesty, přece jen je něco jiného když jich vezeš 10 a nebo 2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 15:36 Žena Chalybda [55] – Re: Aliyah
A přidávala jsi vodu z akva pomalu do sáčku, aby si zvykly? A co postupné vyrovnání teploty vody? Vypadá to na šok... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 15:30 Aliyah – Boraras brigittae
Takže po tom, čo som konečne vyriešila problem s akváriom (rastliny sú konečne pekné a slepá hladina je minimálna :)) Som si chcela kúpiť spomínané microrasborky. Prvý krát som si ich z obchodu odniesla v termoske (bála som sa, aby voda veľmi nevychladla). Všetko OK, až na to, že jedna to neprežila. Ostatné 4 sú ale zjavne v poriadku, už nejaké dva týždne ich mám doma a choro sa rozhodne netvária. Včera som si chcela kúpiť ďalšie dve, v akváriu v obchode boli úplne ok a len čo som doma otvorila sáčok, jedna rovno spadla ku dnu a druhá sa ešte snažila na hladine (teraz ju neviem nájsť v akváriu, ale rozhodne živá nie je.) Brala som ich v sáčku a išla som domov maximálne 15 min, z toho 10 v autobuse. Kontrolovala som celý čas vodu a teda studená sa mi rozhodne nezdala. Kde som spravila chybu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 18:39 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: vitek38
mam Galaxky s C. pygmaeus v akvarku 80x40x30(vyska) cm zatim se mi povedlo odchovat jen par Galaxek... galaxky jsou znami tim ze poziraji potomstvo, proto jsem pludek odlovoval do sousedniho krevetarka.... ale pokud je dost mista a dost ukrytu tak se mi povedlo odchovat pasi 5 mladat spolecne s dospelejma!!! ale to bylo kratce po preloveni z 30L do nynejsi vetsi nadrze
krmil jsem v pondeli, ve stredu a v patek smesi moiny s virnikem morskym, oboje mrazeny, jsem nechal roztat pak jsem pomoci kapatka vstrikoval po troskach do proudu...
v utery a ctvrtek jsem krmil NRD 3/5" asi trikrat denne jsem trosku nasypal na hladinu....

v krevetarku jsem krmil prachovym a trikrat do tydne jsem vstriknul trosku smesi moina + virnik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 15:23 vitek38
V akváriu je teplota 23-24°C. Tvrdost nějakých 7,5 a PH zhruba 6,7. V mém dotazu jsem si spletch chov s odchovem, otázka se tedy týká odchovu ryb. - Nejedná se o žádnou karanténí vytíračku. Mám na mysli plně zařízené akvárko (štěrk, koŕeny, rostliny..) ve kterém by se ryby třely (bohuźel jsem za 3roky akvaristiky nic ve společné nádrži neodchoval. Jediné zkušenosti s tŕením ryb jsou dania, ale to bylo v karanténí nádrži.)
Děkuji za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 14:35 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Designer
U mě jsou ok ale znám případy kdy u terčovců nevydrží dýl než půl roku.Tenhle problém jsem měl s neonkama a přitom jiným neonky vydrží 2 a víc let v nádrži s 30°C teplou vodou.Je to hodně specifický.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 14:33 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Dahak
ajo, nějak jsem ty lidi popletla :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 14:32 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: katterinecka
Mrkni ke mě a tam si zodpovíš veškerý tvoje otázky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 14:19 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Dahak
Nicmene to rika, ze pri te teplote roky ziji a do kytek nejdou ;-) . Je to extrem, ale pro puvodni dotaz jde myslim o dost slusny priklad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 14:13 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Dahak
a jakou máš tvrdost vody? Proč bys nemohl přemýšlet o odchovu? Na jakou rybu máš moc vysokou teplotu? Vhodná teplota pro odchov pancíka pandy je 21-24 stupňů, kolik tam máš stupňů
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 14:07 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Designer
U mě se jedná čistě jen o chov.Odchov v takhle vysoké teplotě je pravděpodobně nemožný.Za ty roky co je mám nebyl ani náznak tření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 13:53 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: vitek38
A ze jsem mrkl, tady se staci podivat: rybicky.net/nadrze/2416 , s Tercovci. A u teploty vody v grafu kolem 30C. A hned je koho konkretniho se zeptat, pac kdo v tomhle pripade muze o teplote vedet vic, a z vlastni zkusenosti ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 13:47 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: vitek38
chov může být snadný ale odchov třeba ne, tím neříkám že by to u těchto druhů bylo těžké.
Nezáleží jenom na teplotě ale i na tvrdosti, pH atd, někomu se pak ryby třou každou chvíli a jiný je k tomu musí těžko přemlouvat, míchat jim vodu s vodou z reverzní osmozy, měnit ph.
Mě se třeba pancíci zelení a tetry císařský třou každou chvíli i když jsem nic neodchovala protože to ostatní ryby vždycky sežerou a razborky galaxy se do toho vůbec nemají i když mají akvárko skoro jen pro sebe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 13:34 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: vitek38
Idealni teplota je jedna vec, ale druha vec je, ze stejne mnoho lidi chova ryby pri teplote vyssi a presto se rybam dari. Sice ctu v puvodnim prispevku, ze teplota je velice ruzna, ale vzdyt se ty dve teploty prekryvaji, 22 az 23C vyhovuje. Staci se podivat na rybicky.net/atlasryb/pancernicek_panda a je tam i "Plave v nádrži:" kde se u nich najdou i Skalary, Neonka cervena a jine ryby, ktere se s nimi teplotou ani neprekryvaji. A verim, ze fungovat to muze. Staci se mrknout na rybicky.net/atlasryb/tetra_cisarska - ja je chovam pri 28C, pravda ze ted v zime uz bylo po ranu i 26C, ale celkem bezne je i 29C, zadny problem, nadherne, velke, zdrave a pekne zrave ryby. Musim priznat, ze mne pancernicci neberou, takze se v nich ani moc nevyznam, nicmene to podstatne, co jsem chtel napsat, je prohlednout si nadrze dalsich lidi tady, kteri je chovaji, a mrknout na to, s cim vsim mohou zit a pripadne se zeptat primo cilene vzkazem, jakou ma dotycny v akvariu teplotu a jak se jeho rybam dari ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 12:22 vitek38 – Razbory + pancéřníčci - chov ?
Dobrý den.
Napadlo mne, že bych si "zařídil" malé 70l akvárium pro chov razbor hengel společně s pancéřníčky panda. Vlastním jiź zažité 72l akvárium jehoź nýnější obyvatelstvo činí několik pancéřníčků, 7 razbor a 2x ancistrus (všichni obyvatelé jsou v akváriu už nějaký ten pátek a zatím se drží v plném počtu, a troufám si říci že jsou velice spokojení). Mím cílem je zařídit akvárium co nejpřijatelnější pro oba druhy a docílit nárustu počtu obyvatel. Podle rybiček.net je ideální teplota panc.(18-23) a razborek (22-28) velice rozdílná, ale chov je u obou druhů "snadný". Je tedy možné docílit soužití razbor s panc. a docílit jejich množení? Budu vděćný za všechny rady, postřehy, nebo i objektivní kritiku. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 11:15 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Jana
asi ti nezbyde nic nez zkouset... urcite budou mit rady moinu, mozna i drobne patentky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 23:23 Jana – Boraras brigittae
Ahoj, chtěla jsem se zeptat jestli nemáte někdo zkušenosti s touto rybkou, našla jsem o ní málo informací, takže dík moc za každou radu ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 08:21 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – galaxky
zvetsil jsem akvisko na cca 75L a kvuli vlaknity rase jsem musel odstranit jak javskej mech, tak monoselium, ale mam tam slusnej zahonek blixy a tak se mi galaxky zacali do ni trit... i presto ze tam nam krevetky, okruzaky, kruzniky, helenu a panciky tak jsem dneska objevil (asi 14dni po preloveni) rozplavanej poter!! super a dospeli si ho vubec nevsimaly....
a mate videt to rodeo kdyz jim tam panu moinu... hotovy pirane

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 22:18 Muž roper [10] - Cichlidy
A nejzajímavější na nich je to, že patří do kaprovitých a přitom jsou úplně jiné. Pro mně jsou to nejlepší blbky na relax, ale musí jich být víc s pěkně zarostlou nádrží :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 22:11 Žena Kajka99 [229] – Re: vlacek
já mám 6 maculatus a 6 urophthalmoides v 84l a jsou v pohodě, jsou namixované, nebojí se, občas se nějaká odtrhne od ostatních a jde prozkoumávat nádrž na vlastní pěst. Čichavcům kradou jídlo před čumákem a dokonce mi společně s čichavci oždibují ruku, když z akva sbírám zbytky rostlin. Asi jsem měla štěstí při nákupu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 21:48 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: vlacek
taky když je jich hodně tak se bojí míň. Mám je ve třicítce s galaxkami a plavou všude. Pak jich mám několik ve dvacítce jen s krevetkami a tam se bojí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 21:45 Muž vlacek [402] – Re: Moucha
Od tamtud jsem je mel ;-) Zalezi samozrejme na zarizeni akvarka a jak moc jsou stresovane. Obecne mam pocit, ze se nalada techto mikrorasbor snadno zmeni a treba po vymene vody se dokazi nekolik dnu stresovane schovavat. Pak najednou jsou zase uplne ok a zerou doslova z ruky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 21:32 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: vlacek
ono opravdu zalezi odkud je mas a kolikata generace to je.... treba v nuselsky v praglu maj skvrnoocasky co plavou po cely nadrzi a nebojej se....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 21:28 Muž vlacek [402] – Re: AlQuds & Charvi
Ja jsem zkousel b.merah, b.urophthalmoides a b.maculatus a urophthalmoides byly nejmene vyrazne a hodne se ukryvaly v porostu (i M.Rejlkova to o nich pise). Nakonec jsem skoncil u b.maculatus, prijdou mi z tech tri nejmene plache a jsou po cele nadrzi. V mych podminkach se take nejvice vybarvily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 21:02 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: charvi
doporucuju kombinaci mikrorasborek (cca 10ks) s hejnkem c.pygmaeus(6ks a vic)
skvrnoocasy, kubotaiky
tenhle rok se nabidka a dostupnost ruznych druhu vyrazne zlepsila

galaxky chteji opravdu vetsi akvarko aspon 60cm dlouhy

a uvedomte si ze dost velka cast rasborek je polodivokych, takze se nedivte jejich plachosti

chovam galaxky, a muzu rict ze my odchovy jsou podstatne min plachy nez jejich rodice, a vytvareji docela zajimave hejnko s c.pygmaeus, rozhodne je na co divat a kdyz jim nakapu moinu (zmrzlou dam roztat do kindervajicka a pak davkuju kapatkem) tak se zmeni v pirane, dokonce, kdyz je dobre zarostli akvarko, prestanou pak likvidovat potomstvo a okolo plujiciho pludku si nevsimaj...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 20:33 Muž AlQuds [161]
Mam v minicku spolecne s krevetkami hejno razborek skvrnoocasych. Jsou fajn, akorat (alespon u mne) jsou hodne plache a taky se drzi jen u dna (resp. v dolni casti). Kdybych si mel vybirat ted, asi bych dal prednost druhu, ktery se pohybuje po cele nadrzi nebo aspon v hornich a strednich vrstvach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 18:31 Muž roper [10] - Cichlidy
Dobrý nápad palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 18:31 Žena Linduš [166] – Re: charvi
no proto ;-)
tip: čím menší, tím víc místa budou mít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 18:27 charvi
Linduš napsala: jen se zeptám: nemyslíš, že už tam máš rybek dost? :-)
ty stavajici chci dat pryc, platy hrozne kadi :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 18:16 Muž roper [10] - Cichlidy
Já mám galaxi 2cm a jsou úplně luxusní. Jen je jich potřeba trochu víc (jako neonky), protože by byliněkde zalezlé. Mají rádi velké aqa, ale já je mám v 30L s krevetkama, kde mají plno mechu a krásný koberec z mech koulí

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] 10 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 11985x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15059?od=351