Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Z akvária se ztrácejí ryby

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Z akvária se ztrácejí ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 00:13 medúza
Ahoj prosím potřebovala bych poradit mám kulaté akvárium a v něm 1 bettu, která mi přestává žrát a Jakoby se snažila vyskočit z akvária. Nevíte proč?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.02.2013 08:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: tosomja
Pokávaď byly překrmené, pak platí to samé, jako by byly hladové...chcípnou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 18:08 tosomja – :(
Oni boli až prekrmené. To je ale skoro to isté, akoby boli hladné. Ďakujem za pomoc. :-) ;-) :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2013 17:00 R Muž romant [27983] Re: tosomja
Pokud nebylo intenzivně krmeno, tak pomřely hladem a malou mrtvou rybu v akváriu bakterie velmi rychle rozloží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 16:52 tosomja – Záhadne zmiznué rybičky.
Dobrý deň! Ja som raz bol na 2 týždne preč a zmizlo mi z porodničky 3/4 rýb a boli to pávie oka. Neviete prečo? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 20:30 Žena Lila1 [31] Re: vikipec
Mě se kdysi ztratil ancistrus, a nikdy jsme jej už nenašli, ani sušinku :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 19:13 vikipec Re: radim
Díky moc. Ač jsem se tam předtím několikrát díval a vše kontroloval našel jsem je až za pomocí baterky a odsunutí skříňky. Byly uplně vyschlé :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 23:27 radim Re: vikipec
tak jediný obyvatel co by to dánio mohl sežrat je ta měchýřovka východní (samozřejmě myslím mrtvé dánio) jinak žádný obyvatel tvého akva ani náhodou! mám kryt ze setu a i tam jsou otvory kudy ryba může vyskočit.. doporučuji pořádně prohledat kolem a hlavně za akva kde bývají otvory v krytu na kabely atd. rybka rychle uschne a zmenší se, hlavně u malého dania to jde přehlédnout :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 21:26 vikipec
Prosím poraďte se ztrátou ryb.
Před 2 týdny jsem si koupil do svého prvního akvária 3 tetry měděné, 2 parmičky duhové, přísavku thajskou a šneka měchýřovku východní. Vše bylo v pohodě. Tak jsem k nim teď dokoupil 5 danio pruhovaných, 6 (3 samičky a 3 samečky)živorodek wingoevých, 3 pancéřníčky malé a 2 malé krevetky. Ráno když jsem koukal na akvárium tak chybělo jedno danio. Myslel jsem, že třeba umřelo a ostatní měli hostinu. Druhý den ráno koukám a další 2 dania chybí. Koukal jsem všude i do filtru,mám kryt takže vyskočit nemohly, akvárium nemám zarostlé a dania radši plavou než, aby se schovávali. Takže soudím že je něco žere, ale co? Prosím poraďte. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.11.2011 16:31 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: itssick
já mám hladinu půl centimetru pod okrajem i v nezakrytém akvárku. Někdy se to stane. Tak akvárko zakryj úplně a už žádná nevyskočí
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 16:29 itssick – nevím kam to dát
ahoj, nedávno jsem si založila mé první akvárium (před necelýma 2 měsíci), cca po 3 týdnech jsem tam dala první ryby a to 6 gupek (když nepočítám jednoho ancistruse pro zaběhnutí), pak asi po týdnu ještě 10 neonek. Mám akvárko cca 70 litrů. Vše bylo naprosto v pořádku, narodily se mi i malý gupky, ale najednou jsem dnes našla na zemi vyskočenou neonku a samečka gupek (akvárko má vrch, jen na jedné straně je menší otvor. Nevíte čím to může být? Teď mě ještě napadlo, při posledním čištění jsem tam dala omylem hodně vody, od okraje to byl ani né půl centimetr. Nemohly nějak vypadnout? Já jaem fakt debil, říkala jsem si že to nevadí, že se stejně část jako vždy brzo odpaří a hladina se sníží, chjo sad fakt mě mrzí moje blbost rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 21:20 HaDaS Re: RAP
Hodnoty vody jsem měřil ihned po příjezdu, a bylo vše ok. Úplná tma v akva přes den není. A jak říkáš, že anténovci měli po celou dobu dosttek potravy a během mé dovolené se jim omezila, čímž byli hladovější, s tím nelze než souhlasit. Asi to tím bude.
Jestli teď ochutnali dobroučké neonky, tak se to už neodnaučí. Ještě jich tam mají 11.

Jinak všem děkuji za postřehy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 15:33 RAP Re: HaDaS
Měřil si po příjezdu hodnoty vody? Zejména cichlidkám a neonkám stačí někdy malé zhoršení kvality vody.
Ono přítmí rybám tolik nevadí, tedy pokud nebyly díky nefunkčnímu osvětlení vyloženě ve tmě.
Jinak bych to také viděl na anténovce. Pokud byli zvyklí na pravidelný přísun potravy, tak nechávali menší rybky na pokoji. Během dovolené se přísun omezil + nižší osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 15:07 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
HaDaS napsal: Přeci tak krásné ryby nespláchnu do toalety :-( .
No to určitě ne, tak to nebylo míněno ;-)
Já třeba ani nic proti neonkám jako zpestření stravy pro dravce nic nemám, jen je to trochu drahé krmení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 14:17 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: HaDaS
Škoda že jsi z Prahy, jinak bych si pro ně zajel a dokoupil jim parťáky, ale Praha je z Ostravy moc daleko.
A ještě pro jistotu zkontroluj prostor kolem akvária, jestli některé ryby nevyskočily z akvária. Takhle jsem já přišel o spoustu ryb i když mám krycí skla (teď už jsem je upravil a mám kolem kabelů jenom malinkou škvírku).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 13:31 HaDaS Re: PaDa
Jasně, ale koexistovali mi pospolu přes půl roku a vše bylo v pořádku. Takže otázka spíše zněla proč teď? A na to mi odpovídal Roman. Spíše mně zajímají souvislosti, nežli předpoklady. To ovšem neznamená, že s Tebou nesouhlasím. Mé krásné anténovce nabízím již několik měsíců, dokonce jen za odvoz, ale nikdo je nechce. Přeci tak krásné ryby nespláchnu do toalety :-( .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 10:25 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: HaDaS
Neonky s anténovci, to je jen otázka času, kdy si najdou všechny ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 16:36 HaDaS Re: Dejmon
Hmm, Chesterfieldky jsem zkoušel kdysi taky :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 14:27 HaDaS Re: romant
Jo, jo. Děkuji Ti za názor. Myslím si také, že to nějak takto proběhlo. Chtěl jsem jenom znát názor někoho jiného. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 13:21 R Muž romant [27983] Re: HaDaS
Osobně bych si myslel, že to přítmí bylo tou příčinou, protože ona nevybarvená neonka je velmi snadnou kořistí akdyž ten stav nějaký čas trvá, tak potom i když je krmeno, tak přecijenom živý potravě se těžko odolává. Podezříval bych z toho snížení počtu rybek toho anténovce, i když to jsou jinak pohodáři. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 12:54 HaDaS – Mizí a mizí
Ahoj všem. Chtěl bych Vás požádat o radu. Mám 135 l akva (hrubý objem). V něm mi plavalo takovéto osazenstvo : 2x Anténovec barevný (kolumbijský), 2x Cichlidka Agassizova, 6x Krunýřovec jednopruhý, 18x Neonka obecná, 8x Pancéřníček panda + 1xNeritina zebra, 2xPlž Clea helena.
Po příjezdu z dovolené, která trvala 11 dní, jsem zjistil zmizení 7 neonek, 1 cichlidky (samičky), a 1 pancéřníčka. Tady celkem mi zmizelo 9 rybek.
Za akvárkem ani vedle něj, ani nikde jinde mimo nejsou. Kontroloval jsem to a akva je opatřeno krycím sklem.
Voda byla měněna v den odjezdu. I v minulosti mi rybky 11 dní bez výměny vody vydrželi a hodnoty vody byly taktéž ok.
Před odjezdem došlo k zásadnímu prostříhání rostlinstva, ale rostlin je stále dost a dost.
Rybky byly krmeny asi každý 3tí den, takže v tom bych problém neviděl.
Těsně před odjezdem mi odešel časový spínač na světlo, takže jsem akva nechal bez osvitu - mohl by v tomto být problém? Když jsem dorazil domů, byly neonky "pěkně" vybledlé. Nyní jsou ok.
Dále došlo k přikoupení Clea helena a Neritina. Neritinu sežrala Clea. Viděl jsem to.
Myslíte si, že došlo k náhlému úmrtí tak velkého počtu rybek a ostatní osazenstvo se o ně postaralo?
Nemohlo to mít jinou příčinu, i když to není pravděbodobné, jako například zvýšenou agresivitu cichlidky či anténovců v důsledku nedostatečného světla. Kyslík byl dle mého názoru ok, rybky si klidně plavaly, žádné lapání u hladiny.

Předem Vám děkuji za Vaše názory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 22:35 R Muž romant [27983] – Re: eleonen
Zřejmě dorostl do velikosti, kdy se mu již ty neonky zdají jako zajímavý spestření jídelníčku. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 22:33 Žena eleonen [10] – Re: romant
Už ho mám dva roky, přoč až ted? Neonky chovám asi rok a půl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 22:31 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy
Jo, peřovec má velkou hubu a pořád hlad :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 22:28 R Muž romant [27983] – Re: eleonen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 22:26 Žena eleonen [10]
Za poslední měsíc mi zmizely z akvária 4 neonky.Nepodařilo se mi najít ani kostru...Někdo z osazenstva je musí lovit. V akva mám kromě neonek pár čichavců zakrslých, dánia, pár akarek zelených a péřovce skvrnitého. Začalo se to dít asi měsíc po tom co jsem si dovezla mladé akarky. Jednou jsem viděla jak okusují uhynulou rybku.Za nějakou dobu začaly mizet zdravé rybky. Mohly by to dělat akarky?Jak tomu mám zamezit.Stravu mají pestrou, krmím i živou potravou. Nerada bych přišla o další rybky. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 13:21 R Muž Silent [5949] – Re: teebee
Kvůli jedné uhynulé rybě si nedělej starosti (tedy pokud nebyla vážně nemocná) destruenti si s tím většinou poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 13:15 Muž teebee [0]
mne zmizla tetra cisarska...a rozmyslam ci kvoly tomu rozobrat celee akvarko alebo ju necham tak rozkladat sa???? alebo si s nou obyvatelia nadrze poradia??? mam dve kuhli kuhli...a dve parmicky ciernopruhee...dokazu ju celuu zozrat???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 14:15 Stistko – re: mizení rybek
Zatím žádná jiná tetra nezmizela...neodkaloval jsem...tak si na nich asi pochutnaly ty ostatní nebo šneci...fakt netuším...ale hlavně, že se už nic dalšího neděje (prozatím) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 20:31 Žena Zénais [4] - Labyrintky – Re: Yirka
Já vím, nemáš to hned brát tak vážně. X-) :-) :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 20:07 Muž Yirka [9123] – Re: Zénais
To není nic hrůzostrašného, to je příroda a tak to má být. Hrůzostrašné by bylo, kdyby se šneci, či někdo jiný nepostaral, a ty sis toho nevšimla. To by bylo hrůzostrašné akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 20:02 Žena Zénais [4] - Labyrintky
Ještě k mizení ryb - taky mi takhle jednou zmizela rybka - pandík. Prostě už tam najednou nebyl. Čekala jsem ještě asi dva dny jestli odněkud nevyplave, ale neobjevil se. Při odkalování jsem prohledala dno a nenašla jsem žádnou mrtvolku.
Přišlo mi to divné a říkala jsem si, že jsem se asi špatně dívala.

Jak šel čas zapomněla jsem na to. Až včera mi zemřelo paví očko a než jsem řekla švec byli na jeho těle nalepení šneci, že z něj nebyl vidět ani kousek. Než jsem se ale odhodlala vzít síťku a vytáhnout ho(tak za 20 minut) už tam nebyla žádná mrtvolka, jen pár posledních šneků a něco velmi drobounkého, což byla asi kostra oné zemřelé rybky.

Hrůzostrašný příběh, ale aspoň vyřešil záhadu, kam zmizel pandík. Šneci ho sežrali. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 13:26 R Muž romant [27983] – Re: Kamča13
Jenom měnit vodu nestačí, je nutný odkalovat dno. Tvoje rybky jsou trošku větší prasátka než třeba ostatní a jejich výkaly velmi rychle znečišťují vodu dusíkatejma látkama a ty se v akváriu mohou nahromadit i přes pravidelnou výměnu vody. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 13:22 Kamča13
Tak vám teda děkuju... Budu se snažit měnit jim vodu jenom takhle... :) Snad to pomůže :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 13:15 R Muž romant [27983] – Re: Kamča13
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
Mrkni třeba na tyhle stránky. Tak jak to praktikuješ je to špatně a je to příčina těch úhynů rybek. Ty to akvárko po těch 3 měsících neustále zakládáš dokolečka a to je špatně. Klidně mi napiš do vzkazů na co se chceš zeptat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 13:15 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Kamča13
Měň vodu 1x týdně, 30-50% objemu a odkaluj. Vypadá to, že ty rybky jsou otrávené - máš jich na ten objem dost a navíc živorodky. Vypouštět celé akvárko a prát písek každé 3-4 měsíce je zbytečné, ničíš si "hodné" bakterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 13:10 Kamča13
Se vzduchováním vždy běží i filtr... A dejme tomu tak jedno za 3-4 měsíce mením komplet vodu s umytím akvária+promytím písku a tu vodu pak nechám den nebo dva odstát...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 13:06 R Muž romant [27983] – Re: Kamča13
Jak často se mění voda? Je mýněna vody spojená s odkalením dna? Je v akváriu filtr a co rostliny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 13:05 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Kamča13
A jak probíhá údržba ? Jak často a kolik měníš vody? Používáš filtr ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 13:02 Kamča13
Já mám taky podobný problém.... Mám akvárko 55l koupila jsem si 8 Plat měla jsem tam ještě dvě neonky a jednoho ancíka... Jenže ty ryby mi prostě mizí jako jednu jsem našla mrtvou, ale prostě dvě mi zmizeli.... Nevím já si vždycky koupím ribyčky potom mi chvíli potom pochcípou a zvybou mi tam vždy tak 3 nebo čtyři odvážné a vždy přežije ancík.. Ale štve mě to.. Moc mě baví rybičky pěstovat, ale tohle je prostě na nic... Když si je koupím a dejme tomu za 3 měsíce už tam polovinu obyvatelstva :-O Krím tak akorát, vzduchuju jak můžu co nevím jestli jim třeba nevadí trochu kolísající teplota protože nemám topné tělístko.... Nenapadá vás prosím něco moc bych chtěla, aby přežili :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2010 10:27 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Stistko
Živé ryby se hledají blbě, natož chcíplé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 10:18 Muž Krkovička [0] – Re: stetinka
já takhle štístko hledám mechovku :( už dlouho. jediný co mě napadá, že jsem jí odsál. neodkaloval si?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 09:52 Žena stetinka [270]
Bejt tebou, tak už do tho akvárka nešahám, bo bys mohl zmizet taky :-D .....


.... a objevit se na Bermůdách smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 20:07 Stistko
Tak jsem prošmejdil akvárium...prošahal jsem filtraci a prostě jsem je nikde nenašel. Hledal jsem i kolem akvária. Ty rybky se snad vypařily...prolezl jsem fakt každej koutek..jen ten kořen jsem nevyndaval ven, ale snažil jsem se prosahat to celé, jestli tam nejsou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 11:25 pansuu – Re: Stistko
To je docela možný.... :-D Taky se mi takhle ztratilo pár rybek, nejdřív zajížděly do "filtrovýho" rohu, tam pobyly 2-3 dny a zas našly cestu z5. Jednou chyběly dva čichouni, po 3 dnech zas byly všichni, teď už jsou velký a skulinka jim navíc zarostla Jávským mechem. Ancistrusy se schovávaly v malý skulince za pozadím(špatně přilepený), taď už se tam nevejdou :-D ALE!!, během roku jsem přišel o 5! Ramirézek(zůstala taková nedůživá, mizerně vybarvená chudinka), ani po jedný nezůstala žádná stopa. Přikládám tuto práci Ancistrusům ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 10:02 Stistko – Re: Linduš
tak věřím tomu, že jsou schopné takhle skákat, ale když už by se dostaly skrz krycí sklo, tak je tam ještě dřevěné obložení horního krytu. Popátrám ve filtru a okolo akva...jinak mám místo akvárka bermudský trojúhelník tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 09:52 Žena Linduš [166] – Re: Stistko
tátovi právě vyskákaly i přes krycí sklo, stačilo jim kousíček pootevřené. vozily se, potvůrky, v proudu od filtru a byly z nich suširyby. mrkni ještě do filtru, jestli to půjde, rozkládající se mrtvolka na filtru nadělá takového bordelu, že to nepřeju ani nepříteli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 09:32 Stistko – Re: romant
já mám hladinu těsně pod horní výztuhou, takže ještě kousek nad tím je zbytek pozadí bez vody...to jedině, že by skákali, ale i tak je to půl až centimetr ke krycímu sklu :-(

jestli už jsou v rybím nebi, tak bych je chtěl alespoň vytáhnout, aby se mi v akva nerozkládali...uvidíme dneska navečer, až se vrátím, jestli ubyla další nebo ne :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 09:27 R Muž romant [27983] – Re: Stistko
Mě se tetry krvavý dostávali za pozadí tzv. přes vršek. Když jsem dolil tolik vody, že vrch pozadí byl uplně pod vodou(není až k výztuze), tak jsem jednou viděl, že tam nahoru zajela a zmizela vzadu, protože pozadí mám nalepený na několik housenek a ten celej vrch není je volnej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 09:27 Stistko – Re: Stistko
sorry..otíci nejsou "asi" malý, ale určitě :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 11 12

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 11707x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14990-z-akvaria-se-ztraceji-ryby?od=251