Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonka - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 13 Žádná další stránka   1  
Neonka - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2006 16:25 Killer – neonky
no já mam teplotu 24-25°C...a samice sou pořádně kulatý,ale zájem samců sem nepostřehl..
Já myslel že to vyřešim když tam, dam skaláry,ale oni si na sebe zvykli a už zase neplavou společně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2006 15:59 neo – hejno
Neonky plavou jako jedna armada semknute do skpiny když je v nadrži predator X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2006 18:26 Miro m. – Neonky
To máš dobrý pomer.U neoniek sa dosť často vyskytujú neplodné samice.Ak sú plné ikier a nevytrú sa, pri teplote vody nad 26°C v nich ikry zatvrdnú a stávajú sa neplodnými.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2006 18:13 Killer – neonky
jinak zapomněl sem dodat že mam asi 1 nebo 2 samce a k tomu 8 samic..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2006 16:19 Miro m. – tienenie
Správne, zatieniť znamená zastínit.Zatial sleduj,či sa nejaký párik nesnaží páriť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2006 22:54 Killer – neonky
promiň,neumim slovensky...tohle znamená zastínit?-zatieniť
Jinak mam docela pech,momentálně nemam akvárko kam je dát vytřít,páč sem tam mrsknul mečovku,aby měla mladý,abych měl čim krmit tlamovce..ale díky,snad si to budu chvíli pamatovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2006 18:30 Miro m. – Neonky
Najlepšie je na 4-5dní oddeliť samičky od samčekov a krmiť živou potravou.Potom som ich dal do vytieračky spolu so samčekmi.Za 2-3hodiny začali plodní samci tancovať okolo samičiek pripravených na trenie.Plodné samičky sa pridali k svadobnému tancu.Tie čo sa k ničomu nemali som odlovil.Vytieračku musíš zatieniť,ináč sex nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2006 18:10 Killer – neonky
já poznam pohlaví,ale myslel sem že odchovný pár neni že tam strčíš nějakou samici a nějakýho samce...navíc se mi to nikdy nezdařilo,když sem to zkoušel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2006 18:08 Killer – neonky
já poznam pohlaví,ale myslel sem že odchovný pár neni že tam strčíš nějakou samici a nějakýho samce...navíc se mi to nikdy nezdařilo,když sem to zkoušel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2006 17:02 Miro m. – chovný pár
Samček je menší a štíhlejší ako samička.Samička má guľatejšie bruško aj na šírku aj na dĺžku od hlavy až po análnu plutvu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2006 21:29 Killer – chovný pár
jak se pozná u neonek chovný pár?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.03.2006 18:38 Miro m. – množenie neoniek
Neonky som množil vo vode 1-2°tvrdej.Pri tejto tvrdosti bola 100% úspešnosť liahnutia.Každý stupeň tvrdosti naviac ma pripravil o 25% ikier.Voda bola cedená cez akvaristickú rašelinu.Ph 6,5-6,8,teplota vody pred výterom bola 18-20°C.Na vytretie potrebujú rastlinky-dával som mach a valisnérie.Do takto pripravenej vytieračky som dal chovný pár.Povytretí rodičov treba odloviť, lebo žerú vlastné ikry.Potom zvýš teplotu na 24°. Po vytrení musíš krmiť nálevníkmi.Skús to, na hejno malých neoniek je nádherný pohľad. PS:v hejnách plávajú, keď sú vzrušené z diania okolo seba(krmenie,dravá ryba v blízkosti...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2006 21:50 Tomas – re.
me taky plavou v hejnu a mam nich 17
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2006 20:40 Killer – neonky
tak to nechápu..jak máš velký akvárko aco tam je dál za ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2006 18:14 M – neonky
Já mám neonek taky 10 a skoro pořád plavou spolu. Sem tam se jedna zatoulá,ale spíš jsou pohromadě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2006 17:53 Killer – neonky
Když už je tu tema neonky,tak bych chtěl připojit taky dotaz:
Plavou vám neonky v hejnu (jako armáda) nebo si plave každá ryba kde chce?Já jich mam sice už jen 10 a tetru neonovou(3x),ale měl sem jich 20 a ani tehdy neplavaly spolu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2006 21:06 Tomáš – Rozmnozovani neonek
Ahoj ja bych se chtel zeptat jestli by mi nekdo nemohl poradit jak rozmozit neonky obecne.dekuji predem za odpoved ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2005 09:42 thomas – neonky
Chovné rybičky ve stáří do 1 roku,když je budeš pravidelně krmit
buchankou nebo něčím mraženým.Tak výsledek na sebe nenechá dlouho čekat.Potom musíš rybičky pravidelně vytírat.Je to moc pěkná podívaná . :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2005 17:20 KASIMA – množení neonka
na rozmnožení je potřeba měkká voda kolem 30 mikrosiemens vodivost poměrně kyselá ph kolem 6,4, přídavek toruminu.Složité je i zakrmení vylíhlého plůdku prachovou potravou(nálevníkem)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2005 13:14 Petr Novák – Rozmnožení neonky červené
Prosim potrebuju vedet jak se mnozej neonky cervene????Prosim co nejdriv odepiste !
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 12 ...... [13]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 16892x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1489?od=601