Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonka - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Neonka - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2008 20:57 Muž Jammes [72] - Afrika
po vykulení už můžeš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2008 16:24 Metz – pomoc s potěrem neonky
ahoj koupil jsem si 6 neonek obecných a za 3 dny se mi vytřely.Stihl jsem pochytat 12 jiker a ted se mi vylíhly 2 neonky už můžu sundat ručník ze sklenky?(jikry potřebují pro vývoj tmu)díky ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2008 10:00 Muž Jasnovidec [-3] – Re: Miro m.
Tak jak to je? Já mám v akva vodu kolem 26-27°C, samičky se teď nějak nafoukly, doufám, že jikrama a ne parazitem, no protože mám společenské akva, nepředpokládám odchov, spíše vylepšení jídelníčku.

Názory na podmínky se asi budou lišit, protože třeba u neonky červené je v kometáři toto:

michailo® 15.02.2008
Nemohu souhlasit s tím,co je uvedeno u odchovu.Pro výtěr je potřeba ph 5 a teplota 27-28st. a velmi měkká voda dGH 2 a dKH 0-0,5st N.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2008 06:38 Žena Imii [45]
Myslím, že zkřížit se to rozhodně nemá jak ... to je jakoby vám běhal po zahradě pes a bučel jako k**** ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 23:54 Muž Jasnovidec [-3] – Re: hoppe.d
no tak co vim, že toho nevim moc, tak mečovka je podle mne živorodka a neonka klade jikry, tak to nevim, jak by se to křížilo, rozhodně by ten samec byl divnej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 20:34 Beranybuc
Fotka k příspěvku Závojová tetra neonová (Paracheirodon innesi)

Když jsem v roce 2005 zaslechl, že se v chovu ústeckého akvaristy Petra Mihuly objevila jedna závojová neonka obecná, zbystřil jsem pozornost, ale časem na to nakonec zapomněl. Tato informace se mi vybavila, až když jsem pana Mihulu na podzim náhodně potkal. Na otázku, jak to s onou rybkou dopadlo, mi sdělil, že už jich má hejnko, ale končí s akvaristikou a rybky mi rád přenechá.

zdoj:http://www.lon.cz/?cap=10294
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 20:26 Beranybuc
Normálně bych tomu ani já nevěřila ale nějaký akvarista chová neonky, které mají neoní tělo a ocas závojnatky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2008 19:24 Muž Yirka [9118] – Re: hoppe.d
Nenech se vysmát. (Ale byla by to sranda vidět jak mečovka znásilňuje mečovku, to bys mohl do knihy rekordů) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 19:22 hoppe.d – krizenec
ahoj nedavno jsem nasla v akvariu zvlastniho krizenecka s nejvetsi pravdepodobnosti mecovky a neonky. ma oranzovy ocasek jako mecovka a pruhlednou hlavicku s mene zretelnym modrozelenym pruhem jako neonka. oboje chovame v jedne nadrzi
je mozne ze se zkrizily tyto dosti odlisne druhy?
jinak v druhem akvariu mam 8 neonek z toho jeden samec a jsou neustale spolu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2008 15:22 Martyn – mam tlostou neonku
Zdarec,mam tlustou neonku a nevim co sní!poradte my prosim nevím jestli ji mam oddělit ot ostaních ryb,nebo může zůstat s dalšíma??a jestě bych potrěboval vědět kam asi tak klade jikry??a jestli po porodu mam samici oddělit?? hmm
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 16:23 R Muž Silent [5949] – Re: smik
Řekl bych, že v těchhle případech se v 90% jedná o klasickou neonku obecnou. Protože kdo se o chov neonek více zajímá většinou dotaz specifikuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 16:07 smik – Re: Iwa193
no tyhle dotazy jsou tu pokládány často a věřím, že je zde na něj i odpověď. Nicméně si je třeba položit otázku o jakou neonku se jedná, jelikož není neonka jako neonka a potřebují také různé parametry vývojové vody. Myslím, že napsat voda měká a kyselejší ještě neznamená, že se je podaří rozmnožit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 13:02 R Muž Silent [5949]
Vhodná voda pro úspěšné množení neonek je velmi měkká, pH 6,5-6,8 o teplotě 22-24 stupňů. Těchto hodnot musíš nějakým způsobem dosáhnout. Jestli ředěním destilkou nebo dešťovou vodu je na tobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 11:33 PAVEL – nechapu to
hele kdyz chci rozmnozit neonky tak musim je dat do jyneho aqarka??? a destilovanou vodou a jeste vestovou vodou?? nebo jak??? coze coze ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 19:19 Iwa193
dakujem vam za odpovede :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.05.2008 15:56 Muž NIKO [527] – Re: metal
...staci prevarit vodu v hrnci a bude ok...
Převařením snížíte alkalitu jen částečně, obsah vápníku a hořčíku (tvrdost) jen minimálně - o tu, která se vysráží ve formě vodního kamene.
Někdy si zkuste účinnost takového postupu. :-)
Ta demineralizovaná voda koupená v drogerii, hypersuper nebo u čerpací stanice, (a prodávaná jako "destilovaná"), je jednodušší a mnohem lepší řešení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 15:47 Muž Snofrev [54] – Re: chicko
tady u nás to mají nazvané Destilovaná voda
co v tom je, nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.05.2008 15:16 Muž metal [96] - Cichlidy
staci prevarit vodu v hrnci a bude ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 14:31 Muž chicko [124]
U benzinky se nekupuje destilka, ale právě demineralizovaná voda
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.05.2008 13:58 Muž Snofrev [54] – Re: Iwa193
pokud jí nemáš dostatečně měkkou, tak jí musíš smíchat s nějakou která je, třeba dešťová, nebo destilovaná, nebo demineralizovaná

dešťovku, kde sehant víš, destilovaná se dá koupit v obchodě a nebo kdekoliv u benzinky (ale je otázka zda je to opravdu destilovaná voda), demineralizovanou vodu ti vyrobí jakákoliv reverzní osmóza a nebo jí používají ve všech elektrárnách a určitě i v dalších provozech, pokud tam někde máš některého známého, neměl by být problém jí přes něj sehnat, ale bude to něco stát
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 13:33 Iwa193
A to co musim urobit aby bola mäkka voda ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 13:29 Iwa193
diky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 13:28 Tereza
Nemám zkušenosti s odchovem neonek, ale prý je většina samečků neplodných. Je tedy malá pravděpodobnost, že máš plodného samečka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 13:26 Muž metal [96] - Cichlidy
musis dat mekku vodu destilovanu,sneonkami je problem potrebuju mekku vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 13:18 Iwa193 – Tetry neónové
Ahojte.Potrebovala by som poradit.Mam nenoku ktora sa (asi) bude vytierat ma velke brucho.Mam 3 samice a 1 samca.Zo samic ho ma najvacsie.Kebyze ju prelovim do odchovneho akvaria podari sa mi vychovat mladata ???? Prosim o radu.Mam aj ohrievac, filter...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 20:42 Nobody – Re: ŠDK
Za několik měsíců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.03.2008 20:29 tercovec5
Trochu zmatek:-)Neonky červené potřebují ke tření více než je níže psáno,teplota cca 28.Voda 15-20mikrosimens,ph5,5,použít rašelinu,do výtěrky dva samce na jednu samičku,vytíračka vyšší z důvodu vrtulovitého pohybu při tření,zastínit vytíračku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 20:20 Žena ŠDK [3] – věk a pohlavní dospělost
Ahoj. Mám šest neonek červených koupených před pár dny. Jsou velké asi 2cm. Chtěla jsem se zeptat jestli mohou být už pohlavně dospělé a jak staré vlastně asi jsou. Pokud se teď ještě nemohou množit, za jak dlouho na to asi budou připravené? Taky jsem chtěla vědět jestli sežerou svůj vlastní vykulený potěr. Že žerou své jikry vím ale zajímalo by mě zda z toho něco může být když jim nějaká ta jikra ujde pozornosti a stihne se vylíhnout. Vytíračku zatím zakládat nechci, jen chci vědět zda se může nějaký potěr objevit i bez toho. Dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2008 19:03 Muž Diego [72]
A taky hlavně měkkou vodu.Přeju úspěšné rozmnožení neonek palec .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2008 16:32 Muž Martafix [12] - Rostliny
No,Neonky ke tření musíš připravovat od jejich mládí.Doporučuji koupit rybky u chovatele za opradu znatelně nišší cenu ;-) Něco si přečti
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2008 16:22 robert
Tomáš napsal: Stačí ti malé 25 litrové akvarko s teplotou vody 23-24 stupňov a rastlinku s vedšími listami gde sa môžu ikri prichitiť. povyliahnutí treba rodičov zobrať lebo požerú všetky ikri palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 21:21 Nobody – Re: Hasky
Pro neonku obecnou nejlépe trepku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 21:14 Hasky
poradte ako je to s potravou pre poter...dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2008 21:07 Hasky – Re: filipsi
filipsi diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2008 20:53 Muž filipsi [1295] – Re: Hasky
Najdi si vyborny clanek na www.akvarko.cz , a projdi historii tamni i zdejsi diskuze, najdes toho furu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2008 20:22 Hasky – neonky-rozmnozovanie
nema niekto s rozmnozovanim a odchovom neoniek(neonka obyc.) skusenosti? poradte ako mam upravit kyslost a tvrdost vody a ako odchovat poter bez velkych strat...dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 02:14 Anonym – neonka
Havel-st napsal: Ta teplota je pro neonky (obecné) specifická - před třením do 20ti stupňů a pak ve vytíračce ne víc jak 22 stupňů.
podrobné články jsou na str.
www.dajanapet.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 11:37 Veronika – Re: Laďa
Prosím tě jestli ještě máš ty podklady jak se dobře rozmnožujou neonky prosím pošli mi to na mail 44VV@seznma.cz. Moc děkuji V.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.01.2008 22:09 Muž TomášB [12] – Re: matesss
Samice má modrej pruh takovej jakoby ohnutej, samec rovnej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2008 21:40 Tereza
Mám ve společenském akva dvě neonky, které jsou pěkně vypasené, asi plné jiker. Nehodlám je rozmnožovat. Může jim ublížit, když je nenechám se vytřít ve zvláštních podmínkách? A druhá otázka - zhejnují se červené neonky s černými. Mám jen 4 červené a achci doplnit hejnko.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2007 21:06 miro03
chcel bi som vediet prečo nie je vhodná k terčovcom ?pokial si zvykne na vysoku teplotu a to si zvykne darí sa jej .... ahoj
V tom případě nechápu jak to, že jsi ještě nenaučil terčovce vegetit ve 22°C. Pokial si zvyknů, ušetříš za elektriku. ;-)

Navádět lidi, aby drželi ryby v naprosto nepřirozených podmínkách s odůvodněním, že si zvyknou, je pro "chovatele" mizerná vizitka.

Dakujem za tvoju kritiku,prajem vela uspechov. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2007 20:57 kuba
Nevim co tu pisete za hovadiny 30 l vytiracka pro obecnou staci i 2l vytiracka!
hlavni je pripravenost ryb do treni ,tvrdost vody atd
jinak je super clanek na akvarko.cz je tam mnozeni neonek na 4 strankach X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2007 20:39 Mrosko12
Jurek: diky moc aj som si myslel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2007 20:18 jurek – Mrosko12
Ty dvě pod topením a ta úplně vpředu jsou samice,zbylé dvě samci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2007 17:41 Mrosko12
ja viem že je to Tetra neonova ale v skratke to ja osobne volam Neonka smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2007 17:40 matesss
môže mi niekto prosim vas poradit pohlavie týchto neoniek?
pohlaví nevim ale vim že to neni neonka,ale tetra neonová.rozeznáš jí podle červeného bříška.tetra ho má jen z půlky červené,neonka ho má celé červené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.10.2007 17:11 :-)
chcel bi som vediet prečo nie je vhodná k terčovcom ?pokial si zvykne na vysoku teplotu a to si zvykne darí sa jej .... ahoj
V tom případě nechápu jak to, že jsi ještě nenaučil terčovce vegetit ve 22°C. Pokial si zvyknů, ušetříš za elektriku. ;-)

Navádět lidi, aby drželi ryby v naprosto nepřirozených podmínkách s odůvodněním, že si zvyknou, je pro "chovatele" mizerná vizitka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2007 16:41 Mrosko12
Fotka k příspěvku môže mi niekto prosim vas poradit pohlavie týchto neoniek?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2007 16:06 vencisimo
já mam neonky v akva kde je 25°C a víc a neonky sou uplně v pohodě a to nemam zrovna nejtmavší dno a pozadí je bílá zeď, hodně svítim a neonky sou v pohodě a nádherně vybarvený
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2007 15:45 miro03
chcel bi som vediet prečo nie je vhodná k terčovcom ?pokial si zvykne na vysoku teplotu a to si zvykne darí sa jej a najkrajšie z neoniek som videl v nádržiach pri terčovcoch.A to nie pri hocijakých chovateloch ale napr. ako je pán Petrovický-pre tých čo nevedia kto to je,tak je to pán ktorý napísal mnohé z akvaristických kníh,prešiel po celom svete všetky možné výskumné ustavy namnožil kvantá rýb dokonca takých ktoré sa v knihách uvádzaju že sa nedaju v zajatí namnožit.Doba ide dopredu a ryby v zajatí menia svoje divoké požiadavky na svoju existenciu,porovnajte akvristiku spetne 20 rokov s dnešnov dobov.Hoci na výter platí to čo sa tu uvádza. ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [11] 12 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 16891x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1489?od=501