Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonka - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Neonka - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2007 11:48 motýlek
savo na dezinfekci třílitrovky a roštu ;-) ... nic víc do vytěračky dávat nemusíš ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2007 10:07 Muž filipsi [1295]
Na co savo? A destilka pri mych kohoutkovych hodnotach pH 5.3, dKh 0 dGh 2 asi taky neni potreba :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2007 10:04 motýlek
no, to není tak špatné - aspoň pro toho samečka ;-) ... ale vážně - dokoupit pár starších samečků od jiného chovatele a je výborný základ pro zdravý chov do budoucna ... neonky zase tak těžké na množení nejsou - stačí mít savo a destilku palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2007 22:36 Muž AmorFati [37] - Amerika
Nelámal bych si tím hlavu. Mám dvě takové už přes rok a nic jim nechybí... Jenom jsou prostě menší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2007 22:05 Muž filipsi [1295]
Tak dneska po dukladnem pozorovani rozuzleni neonkove zahady - ma deformovanou tlamku, bud uz od mala, nebo nasledek nejakeho onemocneni nebo zraneni (nevim o tom). Takze neni schopna pozrit vetsi sousta. Premyslel jsem nad utracenim, ale vypada jinak spokojene, plave s ostatnimi a potravu prijima, ale kvuli postizeni min, nez by potrebovala. Co myslite, dat ji sanci nebo radeji hned?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2007 22:56 Vrubouš
Kdyby se treli,tak snad i samice by byly stihlejsi ne?Snad by se vytreli a meli mene jiker...Podle me bude nemocny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2007 20:28 Muž filipsi [1295]
Fotka k příspěvku Vsechny ostatni jsou takhle objemne jako samice dole (samec nahore). Zhubl nahle, pred par tydny, od te doby je +- stejny, zadne znamky nemoci nevidim, vitalni, zere. Prikladal jsem to sexualnimu vycerpani. Dalsi fotka jeste vetsi skupiny se samcem vlevo nahore u me nadrze, treti od konce.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2007 20:25 Muž filipsi [1295]
Fotka k příspěvku Tak slibene fotky:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2007 08:15 Vrubouš
Neni vyhubly jako vyhubly...Muze byt bud nemocny nebo jen nema dostatek potravy (osatni ryby + neonky).Chce to foto. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2007 08:13 Muž Venca [25]
nechtěl bych být v jeho kůži to už je trochu moc smich -- sorry snad se najde nějaký odborník přes neonky a poradí od čeho by mohl být vyhublý a kolik samic je vhodné ke tření.A určitě by to chtělo vypomoct nějakým dalším samečkem tím se nic nezkazí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 22:53 Muž filipsi [1295] – neonky - 9 samic 1 samec
Mam bohuzel v akva tohle slozeni, kdyz jsem je kupoval, jeste se poznat mym neodbornym okem nedaly. V poslednich tydnech je samec hrozne hubeny (az fakt nezdrave), samice stale plna kulata briska. Jinak se chova ok, plave s ostatnimi, normalne ji. Muze to byt tim, ze mu ty zenske nedaji pokoj a trou se a trou (jeste jsem je pritom nevidel), ze ho celeho vycerpaji?
Vim, ze bez fotky kazda rada draha, zitra zkusim vyfotit, jestli se mi povede. Zkusim asi nejakeho toho samecka pridat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2007 19:26 Muž Johns [30] - Cichlidy
rybicky.net/nadrz.php… ahoj tak tady sou ještě jich přibyde 10 mám tu tedy 6 litrů vytíračku ale problém je že asi nepoznám kdy se neonka vytře jinak deštovou vodu nachytám je tu čistá voda u babičky na Šumavě ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2007 16:43 :-)
Voda čerstvá, měkká, nejlépe dešťová. Protože je to studenovodní ryba s vysokým nárokem na obsah kyslíku ve vodě (což tady jistě všichni vědí), jedinci chovaní dlouhodobě nad 24°C ztrácejí plodnost, různě se deformují a samice nejsou schopny odhodit zralé jikry (zatvrdnou) atd. Ideální pro chov je 18 – 20 °C pro tření zvednout na 22°C
Těm, co ji tu neustále doporučují jako rybu vhodnou k terčovcům, bych nechal useknout ruku ne
vytíračka nad 30 litrů, bez substrátu. Třecí rošt, nejlépe však osadit dostatečným trsem mechu Vesicularia dubyana. Rozplavaný plůdek se zpočátku krmí trepkou, později cezeným planktonem, nejlépe však žábronožkou.
Červená neonka snáší lépe vyšší teplotu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2007 16:40 Havel-st – odchov neonky obecné
Ta teplota je pro neonky (obecné) specifická - před třením do 20ti stupňů a pak ve vytíračce ne víc jak 22 stupňů.
podrobné články jsou na str.
www.dajanapet.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2007 16:18 Muž Johns [30] - Cichlidy
ahoj myslím tím neonky obecné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2007 16:18 Muž filipsi [1295]
Pro podrobnejsi popis lepe hledej, forum, sekce rozmnozovani, pripadne na strankach venovanych primo neonkam, nikomu se to asi nechce psat znovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2007 16:02 Muž Miky [14]
Ahoj jen střílím od boku PH 6,5 teplota 28C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2007 15:40 Muž Johns [30] - Cichlidy – Neonky
Ahoj nevěděl by někdo jak rozmnožit neonky mam pro ně samostatné akva s rostlinkama jak na to? ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2007 20:00 Tomáš
Stačí ti malé 25 litrové akvarko s teplotou vody 23-24 stupňov a rastlinku s vedšími listami gde sa môžu ikri prichitiť. povyliahnutí treba rodičov zobrať lebo požerú všetky ikri palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2006 17:44 Kity – dakujem ti vaclav
velmi pekne dakujem. :-) love
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2006 16:50 Usine – prosim poradte
Jestli ti mohu něco doporučit tak si kup knížku.(neonky) . Tam se všechno dozvíš. Samička je větší a má i takové bříško. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2006 13:06 Kity – Neonky červené
V AQ mam neonky cervene (bohuzial uz len 3), ale ak by bolo mozne chcem ich rozmnozit. No neviem rozoznat akeho su pohlavia. Pomoze mi niekto, dakujem. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2006 23:35 Tomas – Neomka
Prosím vás potřeboval bych poradit jak rozmnožit neonku červenou nějako se mi to nedaří za každou radu předem děkuji kdyžtak mi to pošlete na meil cernocky.t@seznam.cz

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2006 20:38 vaclav – neonky
To že se ti neonky třou je dobře ale skus nějakou odchovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2006 19:24 Laďa – neonky
Pokud se jedná o takové druhy ryb,jako jsou tetry,tak ty se po nějaké době přizpůsobí podmínkám nádrže ,ve které žijí.Jejich výtěr už je jen otázkou výměny vody a pohybem teploty.Neonky nejsou až zase tak háklivé.Mě se třou skoro pravidelně po výměně vody po celý rok.Vodu netestuju a přidávám do 300l akvária jenom 30 kapek Torbenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2006 19:04 vaclav – neonky
Neonka červená ph 5,2 – 5,8 neuhličitanová tvrdost méně než 1 stupeň uhličitanová tvrdost nejlépe 0 vodivost vody 30 mikrosímens. Z knihy Stanislav Frank akvaristika. A to se vám zdá jako nenáročná rybička na množení…. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2006 18:17 neo – to vaclav
Nechci se vás nějak dotknout ale všichni tady nemusí být jen začínající akvaristé. Souhlasím, nejsou zrovna pro uplné začátečníky ale taky to nejsou bůhvíjak náročný ryby. A když dodržujete základní pravidla jako: štěrk přd vysipáním do akvária důkladně properte, nebo neberte živou potravu z volné přírody, Nic se jim nemůže stát snesou nížší teplotu a jsou to nádherné hejnovité rybky. Tak proč ostatní akvaristy odrazovat??? Mě se neonky vytírají skoro každý 3 tejdny a mají stále intenzivnější zbarvení
Neonky nejsou vůbe naročný na chov, akorát jsou trochu nachylný na krupičku. Proto je můžu jen doporučit.














:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2006 18:02 vaclav – neonky
Myslím že byste měli začít s něčím jednodušším než z neonkami. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2006 15:42 neo – prosba
Ládo prosím poslal bys mi to na e-mail pepa.chvojka@centrum.cz
Skoušel jsem to na těch stránkách ale nejde to. Dík moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2006 15:19 Pavel – neonky
Láďo dík,
už jsem to našel.Snad bych potřeboval ještě pomoct s tou úpravou vody na ph 6,5-6,8.Co bych tam měl dát,kolik atd...,díky.
Pavel
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2006 20:56 Vrubozubec – vida
No vidite,a nemusite nic prepisovat ani davas zadost o svoleni od autora. ano palec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.07.2006 18:53 Laďa – dobrá zpráva
Vážení přátelé,mám pro všechny dobrou zprávu.Našel jsem na této adrese macleak.ic.cz kompletní Zukalovu knihu v elektronické podobě a ještě mnoho dalších.Doufám ,že jsem tímto všem zájemcům alespoň trochu pomohl.Mějte se fajn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2006 14:37 Žena Vesnach [56] – Vrubozubec
Jsem taky psala PO UPRAVACH, coz uz neni original!
Da se tam pripsat jmeno skutecneho autora, ze informace byla cerpana z teto a teto knihy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2006 14:01 Žena Wampi [54] – ..
Já si myslím, že by to šlo. Mě už to teda Láďa poslal (je moc hodný a ještě jednou mu díky), ale určitě by to zajímalo mnohem víc lidí.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2006 13:35 Vrubozubec – Vesnach
Nejde to...Autor co knihu psal ma nejake autorske prava ne?to by Lada musel nejdriv napsat Zukalovi(nevim jestli jeste zije),a napsat mu,jestli by mohl uverejnit jeho clanek z knihy te a te na tom a tom webu...neni to tak lehke... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2006 13:19 Žena Vesnach [56] – Info
Kdyz je tolik zajemcu o informace co se tyka rozmnozovani, nemohl bys treba zaslat Rexovi co oskenujes, aby to po mensich upravach vlozil na tyhle stranky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2006 13:01 Laďa – Neonky
Pošlu ti to zítra,dnes jsem ve službě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2006 12:37 Pavel – potřebuji radu
Kdyby si byl tak hodný,taky bych měl zájem o informace co se týče rozmnožování neonek červených.Dík. slechos@seznam.cz

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2006 14:01 Žena Wampi [54] – neonky
Láďo mohla bych také požádat o informace ohledně neonek?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2006 23:38 Laďa – to: niki
Musím s tebou souhlasit.Dnešní knihy obsahují pouze všeobecné informace .Když jsem před mnoha a mnoha roky začal s akvaristikou ,koupil jsem si v Brně knihu Akvarijni ryby od Rudolfa Zukala .Podle mě nebyla do dnešního dne co do obsáhlosti prěkonána.Pokud sem napíšeš e-mail,tak ti informace o neonkách naskenuju a pošlu.Já sice neonky nerozmnožuju,ale těch 20 co mám v akváriu se skoro při každé vyměně vody vytře.Bohužel ostatní ryby jikry hned žerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2006 19:52 niki – neonky
chtěla jsem rozmnožit neonky obecný, ale moc jsem toho nezistila - jenom že musí mít PH cca 6,0 a teplotu vody 20celsia, jinak že se samcům netvoří spermie...tak nevim nevim...hodně zdaru a jestli je rozmnožíš tak sem napiš JAK ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2006 14:56 shedlo – tetry
Už se Vám někdy podařilo rozmnožit klasické druhy jako Tetra černá neb Neonky? Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2006 09:01 sean – ..
Díky díky díky! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.05.2006 21:28 Chov vs. odchov – Mikejr
Tak jak tady bylo popsáno, pokud máš akvárium 2 měsíce tak nemůžeš čekat, že jen tak se ti budou neonky množit... U těch mečovek za nějakou dobu můžeš čekat přírustky, ale ty neonky jsou přece jenom o něco málo více složitější... To že tady někdo píše že některé druhy rybiček se mu hned "jen tak vytřeli" tak je spíše štěstí :-) ... Je dobré si vždy o rybičce kterou chceš chovat a pak i odchovávat něco přečíst v literatuře... Chtěl jsi aspoň něco do začátku tak tady máš něco málo k počtení :-)

CHOV

Chovná nádrž: Druhové nebo společenské akvárium. V hejnu.
Velikost: 30 l a více
Zařízení: Tmavší dno, hustě osázená rostlinami, tmavé pozadí, tlumenější osvětlení.
Voda: Teplota: 22-23 °C
Kvalita: CT do 8 °dGH, UT °dKH, pH 6-7
Potrava: Drobná živá, mražená i umělá.
ROZMNOŽOVÁNÍ A ODCHOV
Odchovná nádrž/Vytíračka: Velikost: 6 l a více
Zařízení: Trs jemnolistých rostlin, třecí rošt, zastínit.
Voda: Teplota: 23-24 °C
Kvalita: CT do 5 °dGH, UT nejvýše do 0,5 °dKH, pH 6-7, vhodný je malý přídavek rašelinového výluhu nebo ToruMinu (cca 5 kapek na 10 l vody – při vyšší koncentraci se plůdek nerozplave). Optimální třecí a vývojová voda se všeobecně uvádí s těmito parametry CT 3 °dGH, UT 0,2 °dKH, pH 6,2
Rozmnožovací chování: V páru.

Vylíhnutí mláďat: Vylíhnutí za 24 hodin, rozplavání 5 dnů.
Potrava pro potěr: Vířníci, nejmenší nauplie buchanek.

S pozdravem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2006 18:23 sean – ??
a proč ne ;-) ? Každý se tu rozplývá jak tu mají jejich rybky mladý, a já hov.. teda nic. Ale to je jedno. Tak mi můžete někdo dát, prosím, radu do budoucna, jak to množit? Mečovky a neonky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2006 18:11 Vrubouš – mnozeni
???Jako nechapu...Mas akva 2 mesice,a uz chces mnozit ryby typu Neonka? :-O :-O
LOL... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2006 12:48 sean – Množení mečovek a neonek
Zdravím :-) , mám akvárko 60l asi něco přes měsíc, v něm 10 neonek, 2 krunýřovce a 2 mečovky a rostliny. Nic se mi zatím nemnoží, jak mám docílit množení? Teplota je 25 stupňů, krmím 2x denně(ráno, večer). Samice-mečovka samce spíše odhání, neonky už vůbec nic :-( .. Prosím poraďte..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.04.2006 17:05 neo – hejno
Mimochodom hlavně tam nedávaj moc velkeho predatora aby tie neonky nězožral :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2006 14:54 Miro m. – Neonky
Asi dobre krmiš.Keby boli skalári hladní,tak by ich trochu ponaháňali.A záujem samcov o samičky sa prejaví po zakrmení živou potravou a dočasnom odlúčení vo vode 18-20°C.
Neo má pravdu-chce to predátora,ale musí byť občas trochu hladný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2006 16:34 neo – bojovice
když tam hodis nejakeho predatora např. bojovnici ta je občas trochu prožene ale se skalarama se asi snaset nebude skalary jim budou okusovat ploutve ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [12] 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 16891x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1489-neonka-rozmnozovani-odchov?od=551