Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonka - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Neonka - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 23:33 Muž Jammes [72] - Afrika – Re: dest
jak velký ty jikry jsou? nemůžou to být tyhle: Krunýřovec modrý fantom (Hemiancistrus sp. (L128)??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 23:26 dest – Re: Jammes
asi mam nejakej unikat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 23:12 Muž Jammes [72] - Afrika – Re: dest
neonky vypouštěji jikry volně do vody, s tím že by je hlídaly jsem se ještě nesetkal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 22:47 dest – Re: Jammes
No pripada ze hlidaji protoze se jich ani nedotknou, naopak odhaneji rybky od jiker tak ja nwm ale z neonek je to urcite videl sem minimalne tri sam. pri kladeni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 22:15 Muž Jammes [72] - Afrika – Re: dest
pokud to hlídají samečci tak to není od neonek, ty se o jikry nestarají a naopak je požírají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 22:08 dest – Jikry neonek
Fotka k příspěvku Zdravim mate nejake zkusenosti s mnozenim neonek ?
mam mnoho nakladenych jiker celkem v 6-ti jeskynkach a dvou rostlinach co s nimy nyní nechat ve spol. akva nebo odebrat ? :-( Vytřelo se několik párů najednou samečci zatim hlídají jikry.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 09:44 Muž Martex42 [20] - Tetry
Tento článek mi hodně pomohl. Nevíte kde seženu tyto přípravky síran vápenatý, síran hořečnatý a kyselinu fosforečnou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 09:02 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Martex42
Celkem podrobný popis úpravy parametrů vody a vůbec vše o odchovu najdeš na www.akvarista.cz/… - Poznámky k odchovu (rozmnožování)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 08:57 Muž Martex42 [20] - Tetry
Ten článek jsem četl, ale jakýma přípravkama těch hodnot docílím???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 08:39 RAP – Re: Martex42
Tetry neonové jsou chovány už dlouho, takže se nedivím náhodným odchovům v okrasných nádržích a pod. Trochu jiná situace je u Neonky červené.
Samozřejmě jiná věc je cílené rozmnožování. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 08:30 Muž metal [96] - Cichlidy – re.martex
mne vtedy neslo o vytretie ale o karantenu ,kupil som 6 neoniek a vravim ze to bola nahoda ze sa vytreli.ja som zbadal as po rosplavani poteru ze sa mi vytreli takze som ich zachranil asi tak 14 malich ,ostatok museli pozrat.samozrejme je najlepsie dat vodu dazdovu. tu karantennu nadrs som mal husto zarastenu rastlinami a voda tam bola mesiac stara takze nemohla byt as tak tvrda.nemeral som ju nemam doma testy v zivote som testy nepouzival.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 08:16 jurasek – Re: Martex42
Tohle jste četl? rybicky.net/atlasryb/tetra_neonova ? Metal reagoval na starš příspěvek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 08:05 Muž Martex42 [20] - Tetry
Tomu nevěřím že stačí odstátá voda z vodovodu já jsem něco četl a tam bylo napsaný že se tam musí ještě přidat rašelinový výluh a další jiné prvky tak nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 08:03 Muž metal [96] - Cichlidy – re .sid
voda bola priamo odstata z vodovodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 17:33 Muž Martex42 [20] - Tetry – Martex42
Čím docílím těch parametrů pro tření neonek? MYslím tu tvrdost, ph a vodivost. Děkuji předem za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2009 10:41 Muž FranzFritz [207] - Tetry
Neonky se mi také běžně třou. Žádné problémy si s tím nedělám. Trochu zpestřeí stravy pro obyvatelé akvárka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2009 14:07 Muž motýlek [275] – čerstvá voda
čerstvá voda většinou stimuluje rybky do tření ... pokud dostatečně krmíš, není problém ... když nebudou chtít, tak se třít nebudou ... odchovat potěr je něco jiného, než akt tření ... to už potřebuješ splnit další podmínky pro odchov ... literatury je dost i zde na netu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2009 07:38 pe25tr
Neboj, o jikry i poter (ktery nejpravdepodobneji nebude) se postaraji rodice a pancernicci ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2009 21:28 liveevil – Re: Dahak
ok, jasny to mas pravdu, ale kdyz uz to trva tyden? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2009 21:25 liveevil – Re: Yirka
jj, nasel jsem je. Prave to me zarazi, ze se trou v zasadity vode.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2009 20:10 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: liveevil
Tření je naprosto přirozená součást jejich života.Co by za to jinej dal a ty se tomu bráníš :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2009 20:09 Muž Yirka [9126] – Re: liveevil
A z čeho soudíš že se ti vytřely? Nalezl jsi jikry? To že se honí nemusí nutně znamenat tření. V té vodě co máš s pH přes 7 šance na odchov moc nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2009 20:04 Žena glumča [424] - Labyrintky – Re: liveevil
To je přece dobře,že jim zajišťuješ podmínky,které jsou vhodné pro tření.Takovou podívanou nemá každý ;-) Já,být tebou,bych to nechala na nich :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2009 20:03 liveevil – Re: liveevil
ehhh, je to neonka obecna - Paracheirodon Innesi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2009 20:00 liveevil – Jak ODRADIT neonky od treni
Mam opacny problem s neonkami. Zhruba pred tremi tydny jsem si poridil 10 kusu do maleho akvaria k osmi pancernickum zlatopasym. Za poslednich par dni kazde rano doslo ke treni (cca okolo 8 - 12 hodiny - akvarium se rozsveci v sest rano), coz dle meho nazoru rybky pomerne dost vysiluje. Je to normalni v tuto rocni dobu, popr. jak je mozne je od treni odradit? Docela vydatne je krmin (mala davka nekolikrat denne - patentky, vlocky), protoze to byla docela nedochudcata, kdyz jsem je prinesl z akvaristiky. Vodu mam pH 7.3, ulicitanova tvrdost 0 - 2, celkova do 10, teplota 25. Min krmit? Snizit teplotu?
Mimochodem postreh: netusil jsem, ze i neonky dokazi byt v dobe treni teritorialni. Samci si haji sva uzemi s snazi se "nahnat" samicky ke treni a nekdy jsou pomerne agresivni vuci sobe. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 13:23 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: metal
Odkud byla voda v té karanténě a jaké měla parametry? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 13:14 Muž metal [96] - Cichlidy
ja som kupil 6ks. neoniek dal som ich do karantennej nadrze ktora bola original s rastlinami a oni sa mi tam vytreli.bola to nahoda ked najmenej clovek caka tak vtedy sa to podari.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 08:39 Muž danasos [1]
děkuji vám za rady.Lepší asi bude když si nechám zatím vytřít jenom parmičky čtyřpruhé. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2009 21:17 Muž hop [26] - Rostliny – Re: Landvir
ahoj, a nemá sousedka něco na prodej? za rozumnou cenu potřeboval bych tak 400-600ks do obýváku ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2009 19:12 Muž jajaapaja [174] – Re: danasos
A já se už snažím několik let.A ne ane,už jsem skusil všechno možný. :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2009 18:43 Muž Landvir [57]
Ahoj, souhlasím s Yirkou, vytřít neonky je celkem problém, ale po přečtení odkazu by se ti to mohlo povéct. Mám sousedku která má neonky už tři roky a úspěšně je odchovává. Držím palce. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2009 18:25 Muž Yirka [9126] – Re: danasos
Úspěšné tření neonek je poměrně specifická záležitost na podmínky. Podrobně popsáno zde: rybicky.net/atlasryb/tetra_neonova. Není však mnoho vyvolených, kteří plánovitě neonky vytírají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2009 15:41 Muž danasos [1] – Neonka obecná
Chtěl bych se zeptat jak poznám že se Neonky chtějí vytřít jak vypadají ??? Mám 8 neonek z toho asi 5 samic a 3 samci . 1 samice má mnohem větší břicho než ostatní samice. Mám je všechny dát do vytíračky a počkat nebo tam mám dat jenom jednu ??? A jak teda poznám že se budou třít ???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 08:33 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: ANETT
Nemyslím si, ře je tato neonka plná jiker. Neonka plná jiker má velké celé břicho, hlavně v zadní části a ne takovou bouli v dolní části břicha. Takhle neonky vypadají, když se rychle nažerou a rychle se jim roztáhne žaludek ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 19:22 Muž avast [49]
Já jsem si taky říkal že to spíš bude to přejedení..
To Yirka: To že to píšeš pomalejc neznamená že to je špatně, Spíš mi příjde že se to naspal přesnějc... ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 19:03 Muž Yirka [9126] – Re: ANETT
Já bych řekl, že je evidentně přejezená (až přežraná) viz typicky plné bříško do trojúhelníka. Zaplněná jikrami je celkově "kulatá". Nevím zda pro tebe má cenu se pokoušet o odchov, vyžaduje to dost specifické podmínky viz atlas: rybicky.net/atlasryb/tetra_neonova
Edit-jsem pomalý písař.... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 19:01 Muž avast [49] – Re: ANETT
Ale tohle mi připadá jako by byla přežraná.. Zkus jí nechat pár dní (2-3) a uvidíš.. pokud "zhubne" tak byla jenom přežraná, což by pro tebe znamenalo dávat méně krmení... Pokud by "nezhubla", tak je tam šance že má jikry...

avast

Edit: Jikry kladou do např.: jávského mechu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 18:59 ANETT – Re: jajaapaja
tak dobře. a kam vůbec kladou jikry ? nemám s tím zkušenosti hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 18:36 Muž jajaapaja [174] – Re: ANETT
No mohla by být.Zkus jíodlovit i se samečkem.Do vytěračky a uvidíš.Za pokus nic nedáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 18:29 ANETT
no radši si to zvětšte :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 18:25 ANETT – neonka
Fotka k příspěvku ahoj všichni.co si myslíte o téhle neonce ? je plná jiker ? najíst jsem jim dávala v 11 dopoledne.vsimla jsem si toho asi pred 4mi dny..děkuji :-P
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 17:54 ANETT – Re: Zuzu
ahoj..já jen vím,že pohlaví se pozná tak,že samičky mají větší bříško,a mají trochu zakřivený horný barevný proužek.u neonek obecných je to modrý. a já jsem u mých neonek nikdy náznak boje neviděla.mají se rády ;-) love

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2009 10:36 kolcun2
Je tehotna podla mna davas im dobre krmivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 10:28 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: avast
to ne to tak před čtirmi dnamy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 00:42 Muž avast [49] – Re: iblik
Ty/iran nejsi.. Jednou za čas (např.: jednou za týden) nevadí že "vyhladoví... Ale jestli si to fotil tedy v půl jedenácté a dával si jem ty patentky dejme tomu v 10 tak je asi plná jiker.. Zpozoroval jsi už předtím že "přibrala"?? Nebo to "začlo" až dneska po patentkách??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2009 23:04 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: avast
fotil sem to chvilku než sem to sem vložil 28.07.09 22:37:04, a možná budu tiran ale dneska moc nejedli
jen ráno měli patentky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2009 22:56 Muž avast [49] – Re: iblik
Buďto bude přejedená, jesi si to fotil po "večeři/snídani/obědu", nebo je opravdu plná jiker.. Ale neonky se "těžko" (proč to píšu do uvozovek?? Protože někdo říká že ne, jiný že jo..) odchovávají.. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2009 22:37 Muž iblik [4] - Labyrintky – tetra neonová
Fotka k příspěvku zdarec mám na vás otázečku je tahle neonka zaplněná jikrama nebo je to náka nemoc (což pochybuji jelikož nemá jiné vzláštní chování a je jich tam takových tak 5-7
a omlouvám se za kvalitu fotky jelikož segra má foták na dovolené
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.06.2009 22:26 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: toms
S. Frank, Sladkovodní akvaristika:
"...Jikry potřebují pro zdárný vývoj vodu velmi měkkou, téměř bez tvrdosti, s nízkou hodnotou pH = 5,2-5,8. Vhodná je např. stará voda dešťová, sněhová, demineralizovaná nebo destilovaná s nepatrnou příměsí vody vodovodní. Neuhličitanová tvrdost by neměla přesáhnout 1st. dNKH, uhličitanová tvrdost je nejlepší téměř nulová a vodivost vody do 30uS. Při tvrdosti nad 1st. dGH se plůdek sice vylíhne, ale jen malé procento je schopno rozplavání. U nově importovaných ryb i nepatrná přísada rašelinného výluhu zpomaluje vývoj zárodků. Větší množství rašelinného extraktu vývoj zcela ruší a embrya obvykle odumírají už v jikerném obalu. Po několika generacích odchovaných v akváriu snášejí naopak jikry i zárodky neonky červené značné množství rašelinných výluhů včetně Toruminu až do slabě čajového zabarvení vody...."
Na jiném místě píše autor na téma přípravy vývojové vody:
"...Z fyziologického hlediska je totiž třeba ve "vývojové" vodě pro jikry zachovat optimální množství a poměr kationtů Ca2+, Mg2+, Na2+ přibližně v poměru 2:1:1, nebo jen Ca2+ a Mg2+ v poměru 3:1. ... Ca2+ nejlépe v chloridové vazbě (CaCl2.6H2O)..."

Pánové Z. Drahotušský a J. Novák v knize "Akvaristika" uvádějí přehled vzájemných závislostí GH, KH a pH pro úspěšné rozmnožení červené neonky, přičemž jako střední ("optimální") hodnoty uvádějí GH - 2, KH - 0 a pH - 5,0. pH pak doporučují upravovat kyselinou fosforečnou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 21:38 filipsi – Re: toms
Mozna by se sluselo, kdyz se ti ostatni snazi radit, zarucene spravny postup zverejnit. Tedy pokud te nezavazal mlcenlivosti pod hrozbou straslivych muceni. Ja bych michal osmotickou vodu s prevarenou, okyselil kys. fosforecnou, to cele na vodivost do 50-ti. Ale jestli by to slo, to nemam zdani. Nejlepe se opravdu zeptat nekoho, kdo to dela (delal) denne.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 12 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 16892x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1489-neonka-rozmnozovani-odchov?od=351