Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonka - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Neonka - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 09:44 Ji333 Re: Nellynka
Neonka není živorodka. Přečti si o nich něco v atlase. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 09:17 Žena Nellynka [0]
Ahojky ,mam cca 15kusu neonek cervenych u tercovcu ... Hledim na ne a jedna neonka je pekelne kulata :-D chci se zeptat zda ji mam odlovit do druheho akva a zkusit zda to vyjde ,jakou ji nachystat vedle teplotu a zda ji pripadne s poterem nechat nebo nasledne vratit zpet .. Dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2017 17:44 JoKa Re: DavFM
Ptal jsem se proto, že třeba espejky, i když jsou chovné ryby spolu, tak ony spolu laškujou, samice slibuje jako že dneska by to šlo, ale stejně se nikdy nevytřou,

Takhle nějak to laicky chápu taky... A dá se tomu rozumět, lidi to mají obdobné... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2017 17:38 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: lacewings,JoKa
Díky, díky.
ony už se mi vytírají, i plavou, vodu jsem doladil, schopné ryby konečně vybral.
Ptal jsem se proto, že třeba espejky, i když jsou chovné ryby spolu, tak ony spolu laškujou, samice slibuje jako že dneska by to šlo, ale stejně se nikdy nevytřou, samice vždycky na poslední chvilku ucukne z objetí. Klidně týden v kuse. Pak jim ale přitopím a samice už neucuknou a podrží, jikry se sypou.Takže dokud není dost teplo, netřou se.
Je ale fakt, že pokud jsem držel samce a samice odděleně, tak se vytřely do hodiny poté co jsem je dal do vytíračky a zatopil.Žádný stres z přelovení, byly nadržené a šlo to hned. Když ale před třením nebyly samostatně, tak první den ve vytíračce byly rybky vystreslé a třely se až druhý den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.02.2017 17:25 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: DavFM
-Vývojová voda -zhruba
-pH 6,5–6,7
-teplota 24 °C
-uhličitanová tvrdost - asi 0.1°N -0,3 °N
-celková tvrdost- 1°N - 3°N
-vodivost,tady budeš muset trochu zkoušet mezi 10 až 25 μS/cm
-v podstatě nejde o to že ti někdo nechce pomoci ,prostě neexistuje jednotný návod na odchov,každý to má jinak.
-jde o to ,že každá ryba projde určitým cyklem vývoje v určité vodě,od toho se musí odvíjet i odchov
-proto jiné parametry budou v Praze ,proti Brnu nebo Ostravě, vždy se budou hodnotově lišit ve všech hodnotách
-vytřou se ti v 26°C ,ale je lepší je nechat vytřít při těch 24°C
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.02.2017 17:22 JoKa Re: DavFM
Nejsem zkušený neonkář, ale pár jsem jich odchoval...

Podle mě to rozdělení samců a samic je podobný impulz, jako vyměnit vodu cichlidě o dva stupně chladnější. Vyčetl jsem, že se to tak dělá a vyzkoušel. Tření se dostavilo téměř hned.
Také se to dá chápat, jako tření "na povel". Když budou spolu pořád, tak se budou třít kdykoli budou chtít oni a ty to nepodchytíš...
Víc ti k tomu neřeknu, neb nevím... Možná je to blbost, ale když nikdo nic neřekl....... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2017 16:10 Muž DavFM [1371] - Corydoras&Apistogramma
Hmmm, víte, ale nepovíte :-) :-) No nic, i na toto si budu muset přijít sám, nedá se svítit, chápu to, know how is very secret.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2017 15:04 Muž DavFM [1371] - Corydoras&Apistogramma
Otázečka na zkušené chovatele: je nutno mezi třením neonky červené držet samce a samice odděleně? Myslím tím, jestli se nemůžou vytřít jen tak mimochodem, při 26°C,bez zvednutí teploty.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 23:12 Žena wdenda [14]
Zdravím, mám neonky ve společné nádrži a některé 'bojují'. Jen občas se protočí kolem sebe, nic dlouhého a vážného, ale tak by mě zajímalo jestli pro ně mám zkusit udělat odchovnu a zkusit je vytřít? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2016 11:30 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: LiborSprysl
150 neonek v šedesáti litrech už jsem měl a fakt to chtělo každodenní údržbu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2016 07:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pepan
Pepan napsal: To vím, že jsou příbuzné. Obojí jsou to tetrovité. A to chňapání ve zhoršených podmínkách u piraní je pochopitelné.Souvisí to s nárůstem dusičnanů ve vodě. Asi jsem nikdy v akvárku neměl tak katastrofální podmínky.
Neměl tak katatastrofální podmínky s piraněmi, anebo neměl 2000 neonek ve 200 litrech...s jednodenním výpadkem v údržbě.... to je pak efekt skoro stejný ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2016 17:13 -
Dalšia vec náhleho úmrtia môže byť osmotický tlak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2016 13:30 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: LiborSprysl
To vím, že jsou příbuzné. Obojí jsou to tetrovité. A to chňapání ve zhoršených podmínkách u piraní je pochopitelné.Souvisí to s nárůstem dusičnanů ve vodě. Když jim v domovině poklesne voda v laguně, všechny by nepřežily. Tak přežijí ty agresivnější a ty slabší těm silnějším ještě poslouží za potravu. Ale u neonek jsem to fakt nikdy nepozoroval. Asi jsem nikdy v akvárku neměl tak katastrofální podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2016 13:25 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pepan
Pepan napsal: Neonky jsou, podle mě, celkem mírumilovné ryby. Chápal bych budování hierarchie třeba u piraní, nebo u cichlid, ale u neonek jsem to nikdy nepozoroval a to je chovám, s přestávkami, asi 40 let. Pokud začnou některé z hejna popadávat několik dní po vpuštění do nového akvárka, spíše bych pátral v podmínkách za kterých v tom akváriu žijí. Může se stát, že podmínky ve Vašem akváriu jsou podstatně horší než v tom původním a slabší kusy to prostě nedají a padnou.
No když se to teda bude přesunovat, tak ještě něco přihodím...
Neonky jsou s piraněmi docela dost příbuzné na to, aby se projevovaly stejně (samozřejmě úměrně jejich velikosti)... to na úvod. Ale velká pravda je v těch horších podmínách v akváriu... Agresivita dosud "mírumilovných" piraní se prudce zvýší při nárůstu dusíků... u neonek je to stejné... Zhoršení podmínek u nich s sebou přinese třeba bakterku a dojde k poškození ocásku... No a ejhle... v tu chvíli se ty ještě nepostižené sápou po těch "načatých" a už to jde rychle...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.12.2016 12:46 Žena Karnal [196] Re: Pepan
Taky jsem se nad tím úmrtím pozastavila, ale Majosk v jiném tématu doznal, že ryby dal do nezaběhlého akvária. No, a pak to opravdu může připadat normální, že pokud se vypustí 10 - 12 neonek do nezaběhlého akvária, tak nejslabší kusy umřou hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.12.2016 11:01 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Faire42
Neonky jsou, podle mě, celkem mírumilovné ryby. Chápal bych budování hierarchie třeba u piraní, nebo u cichlid, ale u neonek jsem to nikdy nepozoroval a to je chovám, s přestávkami, asi 40 let. Pokud začnou některé z hejna popadávat několik dní po vpuštění do nového akvárka, spíše bych pátral v podmínkách za kterých v tom akváriu žijí. Může se stát, že podmínky ve Vašem akváriu jsou podstatně horší než v tom původním a slabší kusy to prostě nedají a padnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2016 07:42 - Re: majosk
Zaujmavé.Ja som kúpil 20ks a stále mám 20ks.Nikdy mi žiadna neonka privezená z predajne nepadla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2016 07:33 Muž LiborSprysl [9015] Re: Faire42
Buďte v klidu, někdy to hloupost fakt být nemusí, naopak trefa do černého. Mnohé chovy jsou tím dokonce dobře poznat... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2016 06:58 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčkaRe: Pepan
Budování hierarchie v hejnu. Pokud jsou v akváriu s rybami stejné velikosti (a tudíž se necítí být ohroženy), začnou se věnovat budování sociální struktury hejna.
Jde tedy jen o mou úvahu, založenou na zkušenostech vlastních i vyčtených. Pokud sem plácnul hloupost, no, co už.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2016 06:12 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: majosk
majosk napsal: Tie neonky to je normálne, ak kúpiš 10-12 kusov za 5 dní tie najslabšie pôjdu. Nemusia mať ani chorobu, je to tak.
Proč?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   29.11.2016 16:13 majosk Re: začátečník
Tie neonky to je normálne, ak kúpiš 10-12 kusov za 5 dní tie najslabšie pôjdu. Nemusia mať ani chorobu, je to tak.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.11.2016 08:56 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidy – obecně

- Gold-tmavé oko-barevná forma
- albino Gold- zmena oční pigmentace a zbarvení ve vztahu k albinismu-geneticky odlišné od původní barevné formy Gold,vzniká tak-albino forma
- vše je postaveno na genetice,kdy je v základu potlačena-redukce zbarvení a nejedná se tak přímo o albinismus -
-jednoduchá forma vysvětlení
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 07:35 JoKa Re: Lucianetta
To se mi moc nezdá. Nevím, jak to mají s albionismem zrovna neonky, třeba se pletu, ale albín by neměl mít modré oko...
Takže ta to zřejmě nebude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 07:13 Žena Lucianetta [43]
Pak je otazkou, lze li u nas sehnat take zlate zbarvena zlata neonka... stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 07:06 Žena Lucianetta [43] Re: RAP
No vyborne, blue-eyed albino tetra, pisou tady u uplne stejne neonky
bubblesaquarium.com/…
A na dalsich strankach je uplne ta stejna psana jako gold neon fish. Tim padem muzu byt v klidu, pac jednak takto vypadat maji a nic jim nechybi, ze by byly zbarvene kvuli tomu. tyhle rybky nezezlatnou nikdy :-D tak fajn, dobrali jsme se podnetnou diskuzi k fajn vysledku, muzu byt klidna.. diky moc X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 05:16 RAP Re: Lucianetta
Lucianetta napsala: Hlavně ale, neonka zlatá podle fotek NEMÁ modré oko, tak jak mají ty naše. ...........
Podle kterých fotek? Zde v atlasu je jedna a tam ta duhovka má trochu modré a když klikneš na google images.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2016 21:50 Žena Lucianetta [43] – ROZDÍL
Hlavně ale, neonka zlatá podle fotek NEMÁ modré oko, tak jak mají ty naše. Takže spíš se osobně přikláním k tomu, že to tak úplně zlatá neonka nebude... že to bude buď špatný chov, nebo úplně nějaký mix. Kukněte na tu fotku, sice není kvalitní, ale je to vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2016 21:49 R Muž romant [27982] Re: Lucianetta
A nebarví ti tam jenom ten kořen? To dno mě nepříjde nějak na levačku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2016 21:47 Žena Lucianetta [43] Re: romant
co vím, tak nee.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2016 21:47 Žena Lucianetta [43] Re: afc1886
no, bohužel pouští. Dno je ze 2 materiálů - ten spodní je OK, ale to vrchní hnědé, měl být křemičitý štěrk hnědý, ale jeví se spíš jako obyč. bílé asi křemičité dno.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2016 21:45 Žena Lucianetta [43] Re: vaaclav
A tak zarazilo mě to, zvlášť, když mělo jít o křemičitý štěrk, který by barvu pouštět neměl (mé předchozí zkušenosti s Flexiobklady a vždy vše OK). Naštěstí ho tam není moc, podklad je jiný, to hnědé je jen nahoře. V plánu je výměna tu toho, ale není to operace na hodinu a tolik času momentálně nemám :( Zatím se aspoň snažíme o pravidelnou výměnu vody, ke které máme o důvod víc, no.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2016 21:22 R Muž afc1886 [14655] Re: vaaclav
Neříkala pouští barvu,ale smíchává se ji hnědé dno s bílým.Aspoň tak jsem to pochopil. rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2016 21:15 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lucianetta
Tobě nepřipadá divné že ti dno pouští barvu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2016 20:58 R Muž romant [27982] Re: Lucianetta
Přidáváš nějaký výluhy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2016 20:56 Žena Lucianetta [43] Re: afc1886
Dnem to nebude, to bylo hnědé (pravda, postupně začíná ta hnědá lézt dolů a je to takový "mix" bílé a hnědé, ale světlé nebude. Možná že toho světla bude víc, to je pravda... zkusím částečně zastínit. Zase ale nemůžu nějak moc, kvůli rostlinám. Tam, kde by to nemuselo vadit, zkusím a uvidíme. Zajímavý tip, díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2016 20:54 Žena Lucianetta [43] Re: romant
Romane, už jsou i teplé bílé, je to teď cca 50:50. Ty studené byly od polského obchodníka a začaly nějak odcházet :-D Neonky vypadají stejně pod oběma druhy světel. Ale úvaha super :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2016 20:11 R Muž romant [27982] Re: Lucianetta
V prezentaci se píše "vše studená bílá" tedy u osvětlení a zde bych viděl možnou příčinu toho proč ryby vypadají jak vypadají. Ta porovnávací fotka ze zdejšího atlasu je pod teplou bílou, tedy si dovoluji odhadovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2016 20:05 R Muž afc1886 [14655] Re: Lucianetta
Jenom tak přemýšlím nahlas.Moc světla,nebo moc světlé dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2016 19:39 Žena Lucianetta [43] – Neonka zlatá
Fotka k příspěvku Zdravím, mám dotaz k neonce zlaté. Nakoupili jsme do našeho akvária 40 kousků těchto krasavic, které máme s dalšími 40 neonkami červenými a 10 skalárami. Rybky se mi zdají v pořádku, čilé, aktivní. Na akvaburze, odkud je máme, byly takové spíše bílé než zlaté, ale přikládala jsem to stresu, ani jiné ryby nebyly úplně perfektně vybarvené. Nicméně rybky jsou i po několika týdnech u nás úplně stejně zbarvené, mají bílou barvu s nádechem do růžové, horní část je hooodně světloučko modrá. Oči mají modré taky. Tak nevím, je to nějaká jiná varieta neonky zlaté (nebo úplně jiná rybka) a do zlaté už se nevybarví, nebo je možné, že se vybarví časem? Nebo to může značit nepohodu neonek? Všechny ale vypadají stejně, žádná není zbarvená jinak, drží se v hejnu s červenými, jsou opravdu stejně aktivní, přijímají potravu, jsou bez viditelného projevu jakékoliv nemoci..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2016 20:59 Žena wdenda [14]
Dobrý den,
Chci se zeptat zda je normální, že některá z neonek může být agresivnější a bojovat s jinými? Nebo zda je to signál, že je něco špatně?
Předem děkuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 19:47 Žena Turbínka [2558] Re: pitris65
Jistě. Proč by nebyl :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 19:43 Muž pitris65 [9]
Ahoj! Mam modré neonky. Je pro ne vhodny i Grindal? Diky za pomoc, radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.12.2015 16:45 Muž motýlek [275]
jinak co se týká hejna - tak ideální je tak třicet kousků ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2015 15:37 Muž motýlek [275] Re: romant
teď zrovna jsem se do neonek pustil - dal jsem do 2.5 litru čisté destilky 2 páry - vytřely se oba, ani jedna zaplísněná jikra (rošt, jávský mech - ten po vytření celý ven a 1 kapka acriflavinu) ... trochu jsem podcenil artemku, tak jsem poprvé dal dva dny starou a už to bylo pro hodně potěru velké - takže přežilo jen to větší - čili přírodní výběr - tak trochu ;-) ...
dnes plavou týden a jsou v pohodě - už je vyměněna určitě všechna voda za převařenou vodovodní ... měním už skoro 1.5 litru každý večer ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2015 15:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
romant napsal: 1+1.
Zcela jistě 2 kluci a jedna holka. A do dvaceti litrů klidně hejnko ve stejném poměru na koši...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2015 13:45 JoKa Re: NASREDDIN
To je jasný... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2015 13:26 JoKa – žádost
A zároveň byvh požádal o rozdělení tohoto vlákna. V názvu je choc a rozmnožování. Teď jsem to pročetl celé a k odchovu jsem od 2014 nenašel nic a ve 2013 dva příspěvky... Navrhuji rozdělit na chov a těch pár řádek k odchovu neonky přesunout do tetra odchov...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.12.2015 13:21 JoKa Re: romant
Ok, díky.
A jak je mým zvykem jedna doplňující.
Samice mladá a kulatá, plná a samec trošku starší, ale ne úplně starý, že??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2015 12:47 R Muž romant [27982] Re: Urtman
1+1.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2015 12:32 JoKa – kolik samců, kolik ženských...
Kolik pravých neonek dát do 20l připravené na výtěr, respektive kombinaci kluk holka? T.Císařských jsem dával 2 holky a jeden kluk a fungovalo to. Bude u neonek vhodná ta samá kombinace, nebo dám víc samců? Co myslíte?? Loni když napadl sníh jsem zkoušel 1+2 holky a něco jsem odchoval, ale nebylo to ideální. Teď mám připravené vytíračky tři a k dispozici 60 připravených ryb. Tak kolik je ideální do tření dát??

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 12 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 16891x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1489-neonka-rozmnozovani-odchov?od=51