Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonka - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Neonka - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2009 07:43 Keporkak – Re: ims
Dikes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2009 07:39 Muž motýlek [275] – Re: Martin Martin Mithofer
jedna poznámka - ve starší literatuře (Andódi - Frank asi někdy 1965?) se doporučuje voda pouze převařená a za horka smíchaná s vodou, v níž se luhovala 14 dnů rašelina ... potěr by měl být odolnější proti ztrácení pigmentu ... doporučují to i u dalších problematických druhů teter s tím, že sice plůdku se líhne méně, ale vyrovná se to právě tím menším rizikem napadení nemocemi ... já jsem podle toho dělal zrovna teď Hasemmania nana (dle jejich názvosloví Hemmigrammus nanus) - pokdu jsem zkoušel v měkké vodě, tak se nic nelíhlo a v té dle jejich návodu už tam něco visí, ale budu vědět asi až zítra, kolik toho je ... můžeš se k tomu jako odborník vyjádřit? ... díky ... :-)
a k tomu světlu se také vyjadřují tak, že ono vlastně neškodí, ale jen ty změny intenzity vysilují plůdek - čili nesmí se intenzita skokově často měnit ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2009 00:46 Martin Martin Mithofer
coze Světlo na jikry přijít může, kdo bude tvrdit že ne tak je to nesmysl.Voda musí mít velmi speciální hodnoty.Ryby se vytřou i v tvrdé vodě, ale pochopitelně z toho nic nebude. Ale i když bude vše o.k. stejně není vyhráno, je třeba podávat živé prachové krmení, kdo bude tvrdit že stačí suché - opět nesmysl. MArtin Mithofer pěstírna akvarijních ryb Praha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2009 00:21 ims – Re: Keporkak
Spis na treni uplna tma. Trou se vetsinou v noci a mam pocit, ze na jikry nesmi prijit svetlo. Mozna uz si to pletu. Kysela voda.

S gupkama se snesou. Minimalne 7-8ks.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 23:13 Keporkak – Re: BC/.Killer
Ahá mi máme na chatě studánku a v té bude určitě měkká voda, takže by se mi to mohlo podařit.
A minimální počet, když si je budu kupovat ve zverimexu asi 1O ?
Jo a budou se mi snášet s Gupkami ?
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 23:07 Muž BC/.Killer [4] - Mořské ryby
přesně tak, a třou se do porostu na listy rostlinek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 23:02 Keporkak – Re: BC/.Killer
Ahá a to by šlo zařídit nějakým hustčím porostem ?
A kam se prosímtě třou ? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 22:56 Muž BC/.Killer [4] - Mořské ryby
není to moc náročné, chtějí měkkčí vodu to je pravda, ale také chtějí šero na tření ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 22:52 Keporkak – Množení Neonek obecných
Chtěl bych, aby se mi neonky třeli, ale slyšel sem, že se třou prý jen v měkké vodě je to pravda? Mám strach, že je to velmi náročné. :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 21:21 Mato00 – Re:Ondra08
zoberie bez problemov!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 19:38 Muž Jurasek [137] – Re: ondra08
Zkoušel ses kouknout do atlasu? Můžeš rovnou sem, podmínky jsou prakticky stejné: rybicky.net/atlasryb/tetra_neonova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 18:51 ondra08
zdravím.veme potěr neonky červené ihned živou artemii?slyšel sem, že bere z rybníka jen některé druhy viřníků.děkuji za odpovědi. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 22:34 Honza – nemocna neonka
Ne na vytreni si myslim ze neni. Strasne dik za vysvetleni. Zrovna jsem je krmil tak to bude asi tim. Uklidnili ste me dik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 22:28 Metz
Pozdě asi bude,ale sul ani nic jineho tam radši nedávejte tak at se daří už musím jít. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 22:26 Muž karelpavel [18] – neonka v porodnicce
kdyz ted nemam nic proti te plisni, mam tam dat neco z domacich produktu ?? ( sul.... ) nevim , a nebo bych to moh dovnitr dat az tak zitra odpoledne - nebude pozde ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 22:25 Metz
Jo abych nezapomněl..Mohli se Vám třít ale nemusí se nic vylihnout protože mužete mit nespravne parametry vody.Ja jsem to neměřil ani s tím nic nedělal a povedlo se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 22:21 Muž karelpavel [18] – neonka v porodnicce
ok diky ;-) ahoj
a honza : nejsou taky ty dve neonky na vytreni ????? -ma se taky schovavala po dne a pak kolem ni lital samec a treli se..... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 22:20 Metz
pro Honzu:tys ted asi krmil,že?Když se přežerou tak je to nadnáší pak to prejde neboj.Nejčastěji je to z granulí a vloček.Moje to taky občas nadnáší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 22:18 Metz
jj alespon já jsem to tak udělal a vyšlo mi to ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 22:15 Muž karelpavel [18] – neonka v porodnicce
odloveno do sklenene nadoby, voda s akva - ted budu tak hodku vzduchovat, prikryju uterkou a nechat byt ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 22:05 Metz
Zatemněte je(jikry),rodiče odlovte a neco proti zaplísnění,teplota stačí 20stupnu,vylihnou se za 24hodin a za 5dni se rozplavou.Pak už krmit.Ale jestli je mate v porodničce na živorodky,tak Vám zdrhnou skrz dírky-jsou menší než potěr živorodek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 21:56 Muž karelpavel [18] – neonka v porodnicce
a jako , to nic jinyho s nima nemam delat - to uz jsou jako celkove prichystany na vylihnuti ? muzu teda neonky s porodnicky pro zatim vylovit ? a jaka ma byt pri lihnuti teplota ? tech 18 - 20 st ?za jak dlouho by se mely vylihnout ?
- omlouvam se , ale fakt otom nic nevim :-(
kazdopadne dik za tvuj štýl - neco zacnu
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 21:04 Metz
karelpavel:Já jsem si připravil nějaký kýbl(asi 5litru)dal tam vodu z akva,nechal jsem to pořádně provzduchovat motorkem,dal pár kapek multi-medikalu proti zaplísnění,potom vypl motorek a dal jsem tam jikry a z 12 se mi vylíhly čtyři ale nemůžu mít artémii doma a tak jsem je krmil sušeným a nešlo to a umřely.JO A ODCHOVNU KDE MÁŠ JIKRY MUSÍŠ ZASTÍNIT TŘEBA RUČNÍKEM NEBO SE TI NIC NEVYLÍHNE.Tot má zkušenost.At se daří! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 20:36 Honza – nemocná neonka
Prosim rychle o radu. Je to trochu z misi. Dve z mich neonek se trochu nafoukly a porad se snazi plavat dolu, ale neco je nadnazi co s tim mam delat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 20:27 Muž karelpavel [18] – neonka v porodnicce
CAu, tak jsem dnes objevil jak se samecek neonky tre ze samickou, a tak sem je odlovil a dal do porodnicky co mam ve spolecne nadrzi ( AQ ) po cca 5 h jsem objevil ze pod nimi jsou na dne porodnicky " jikry " - jsou to jako by bile tecky v transparentnim obalu.
A proto potrebuju ted od vas poradit, co ted s nima ? - vubec nevim - rybky z jiker jsem nikdy nevypestovaval.
Za rady moc dekuju X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 21:10 She
To jsou teda mršky! Říkala jsem si, že jsou pořád tak malinké, že jim musím dopřát a měla jsem velkou radost jak jim chutná... přitom krmím podle zásady, že nic nedopadne na dno. To fakt nedopadne, všechno schroustají během tří vteřin :)
Tak děkuju moc, promluvím jim do duše, ukážu pár fotek tlouštíků, případně se před akvárkem svléknu, ať vidí jak by mohly dopadnout ;) Snad je to poučí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 20:45 Metz
Na první fotce je přežraná a na druhé by mohla mít jikry. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 20:44 Metz
To je přežraná ono u neonek moc jikry vidět nejsou já sem jednou přišel k akva a najednou se mi třely(tetry neonove)a samice vubec ani předtim nevypadaly nejake zaplněné a pustila asi 45jiker. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 20:43 She
Fotka k příspěvku Ještě jedno foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 20:40 She
Fotka k příspěvku Tak já se přidám sem. Mám pár dní Neonky červené a některé z nich (zdá se, že snad jen samičky, i když podle mě jsou samičky všichni :)) nápadně přibraly. Říkala jsem jim, ať se tolik necpou, ale prý na figuru nehledí. Nevím jestli se jen tolik ládovaly nebo jsou skutečně "v tom". Je mi to divné, prý jsou to ještě miminka. Moc se po nádržce taky neprohání, takže nevím, zda mají vůbec nějaké ženichy. Krmím mraženými patentkami, vločkami a dávám tablety pro pancéřníčky, krmím 2x denně. Pravda, hned druhý den poté co jsem dala neonky do akva jsem na jednom lístku objevila pár jiker, ale připisovala jsem to pancíkům. Osobně si myslím, že se spíš přežraly, ale nevím jak takové přejedení vypadá a nerada bych něco zanedbala, pokud by měly už v bříšku miminka. Zkusila jsem nafotit, ale ty mršky nejde pořádně blesknout :( Nemáte s tím někdo zkušenosti, případně foto těhotné neonky, abych porovnala?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 13:38 koohy – třecí rošt
ahoj chtěl bych se zeptat jestli nevadi když k rozmnožení neonek mam v akva písek ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2008 15:39 tue
chtel bych to tu klicku ze sitky pod omitku pouzit pro vytreni neonek, ale mma trochu strach ze ty oka jsou celkem velky, nemam asni tak strach z toho ze ryba proplave, jako spis ze do oka vplave a porani se o nej, nemate s tim nekdo zkusenost?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 16:53 Zuzu
Ahoj, chc se vás zeptat, jestli jsou samc neonek dominantí. Jestli spolu můžou naznačovat boj, nebo jestl jsou to páry. Já pohlaví správně nepoznám. Děkuju vám moc! :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2008 16:36 Metz
taky jsem si už vyrobil vytíračku podobnou s 2 chuchly jávského mechu a dal tam pár a samec ždobe samici do ocasu a točí se kolem sebe hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2008 13:05 Muž motýlek [275] – Re: styv
paráda palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2008 12:41 Metz
Prcek už začina plavat už skoro nemá váček kdybych to uměl tak Vám to vyfotím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2008 11:56 Muž styv [10] - Amerika
Fotka k příspěvku Môže byť?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2008 06:16 Muž motýlek [275] – jak na rošt
úplně nejlepší řešení je udělat rošt jako obývák - z té síťky pod omítku (ale nějakou tmavou) sešít silonovým vlascem podlahu a čtyři stěny jen o něco málo menší než vytíračka a zavěsit třeba pomocí kancelářské sponky nebo špejle - má to tu výhodu, že po vytření nemusíš rybky lovit síťkou a jen to prostě vytáhneš ... a dá se to použít i pro živorodky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 23:23 Muž Geri [29] - Skaláry
Já třel neonky v 0,5l akvárku, na dně sítka a kousek jávského mechu, měl jsem 5 takle malých akvárek vedle sebe v každým jeden páreček, po výtěru a vykulení jsem je slejval do 50l akvárka, úmrtnost nebyla nijak extrémní, vyýtěry počtem byli taky dobré a bylo pěkné je pozorovat jak se začínali vybarvovat, ale když byli krmený jen artemkou tak se jim nedělal červeny proužek, ten se vybarvoval až po změně krmení. Chtěl jsem si je ted taky vytřít, tak jsi mě nalákal a zítra je zkusim :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 22:37 Muž Yirka [9126] – Re: zaciatocnik
Slovensky tuším jelšove.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 22:29 Muž zaciatocnik [2]
olsove sišky to je co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 18:35 kvang1
mam take udelanou vytiracku asi na 30min prace zitra hodim foto...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 18:33 Muž PetrS [4]
Fotka k příspěvku Rost si udelej. Ja ho udelal z perlinky (sitovina, ktera se dava pod omitku). Udelej tomu nejakej ramecek a je to....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 18:25 Metz
No samice se mi už zase zaplnují a jak sem je přelovoval ty malé tak 2 zmizly mam teda jen jednu. :-( Už mám zařízenou vytírku a už jen sehnat rošt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 13:51 Muž motýlek [275] – Re: Sadman
ale jo, odchovával jsem v kelímku od hořčice jednu razboru :-) ... ale to jsem měl jiný potěr a bylo to jen tak z legrace ... ale dělat to jako vážnou záležitost???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 13:26 Muž Sadman [0]
no tak artemii se daji krmit i dospelci, takze bych v tom nevidel problém... respektive takhle já pracuju s cichlidkama a jejich prvním výtěrem.. ,)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 06:24 Muž motýlek [275] – pokus dobrý
No, pokus je to dobrý, ale asi nemá cenu se pokoušet odchovat tak malé množství potěru. V podstatě není jak je krmit - líhnout denně deset artemií není reálné. Při vší úctě bych dal rybky vytřít znovu - asi jsou pro tření vhodné a připravil jim klasiku - tedy rošt, zatemnění, voda je asi OK ... má význam odchovávat tak aspoň 30 kousků - i když i to je na hranici ...
Přesto přeji úspěch palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 17:31 Metz
No do 2l sklenice 3/4 voda a v tom 2 olsove sišky a tam se to vykulilo a v velkem akva 50l asi12 olšovych šišek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 17:23 Muž Sadman [0]
Tyjo, co tam máte za vodu? To je pěkný, hodně zdaru.. .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 15:59 Metz
Díky moc mám 3 vykulené zbytek jiker zplesnivěl.Bylo jich 12 zbytek jiker požraly cichlidky.dík ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] 12 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 16892x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1489-neonka-rozmnozovani-odchov?od=451