Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonka - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Neonka - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 20:45 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: Vlasta
Zkus se obrátit na pana Brokla z Opavy. Je to velice úspěšný chovatel kvalitních neonek a teter. Snad ti poradí. Byl jsem u něj v odchovně a je úžasné vidět tisícová hejna potěru neonek. Tady jsou jeho stránky www.brokl.ic.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 18:48 Vlasta
ahoj poprosila by som o par dobrych rad od uspesneho chovatela neoniek nie zaciatocnik ale by som chcela skusit odchovat neonky za rady dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2010 20:28 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
Moje otázka byla obecná - důležitost tohoto poměrového faktoru, pokud by toto byl problém obecně pro vývoj embryí ryb a bezobratlých. Co na to ostatní chovatelé ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2010 20:21 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Bak
...Takto to vyznívá jako molární...
Taky to tak vidím. Ale moje praktická zkušenost s přípravou vývojové vody nejen pro červené neonky, ale jakékoli rybky = 0. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2010 19:57 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
Otevřel jsem také spis pana Franka, takže po létech otevírám otázku jak to bylo myšleno s těmi ionty 2 Mg: 1 Ca: 1 Na.
Je to molární poměr nebo hmotnostní poměr ? Takto to vyznívá jako molární tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 19:26 Muž Opteron [0] - Cichlidy – Re: Martex42
No to pH není až tak důležité jako vodivost, budeš muset zkoušet při jaké vodivosti se ti třou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 12:46 Muž Martex42 [20] - Tetry
Já mám po namíchání ph kolem 6. Bude to dobré a nebo ho mám zvýšit a čím? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 23:02 Muž Opteron [0] - Cichlidy – Re: Martex42
No na neonku obecnou je dost nízká se mi zdá, já se snažím odchovávat neonky červené a ty potřebují zhruba takovou vodivost jako píšeš. Zkus se mrknout sem www.akvarista.cz/… , je to jakési vodítko k odchovu, on ten odchov neonky obecné bude težší než červené v tom že jikry jsou menší a artemie jsou už moc velké nato aby je po rozplavání jikry poržely. Na výše zmíněném odkazu píšou 0,3°dGh až 3°dGh, když vezmeš teoreticky tak platí 33uS je přibližně 1°dGh, budeš s tou vodivostí muset poexperimentovat, každá ryba to má jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 22:56 Muž Martex42 [20] - Tetry
A ta vodivost je dobrá nebo je zbytečně nízká?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 22:49 Muž Opteron [0] - Cichlidy – Re: Martex42
Na neonku obecnou dej vodu okolo 6,5pH, důležité ale je abys vytíračku pořádně vydesinfikoval savem a vypláchnul, Neonky musí být dobře krmeny nejlépe živým krmivem popř. mraženým, před třením je dobré oddělit samice od samců na několik dní a k vytření je dej někdy v podvečer a vytíračku zastiň ze tří stran. Pokud jsou rybky dobře živeny a připraveny ke tření vytřou se do rána, jikry je nutné chránit před silnějším světlem a jsou choulostivé na otřesy, proto opatrně až budeš odlovovat vytřené páry z vytíračky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 22:05 Muž Martex42 [20] - Tetry
Dobrý den, byl jsem u jednoho zkušenýho chovatele a ten mi poradil na Neonky Obecné vodu 16uS, ale neřekl mi na jakou hodnotu mám upravit ph. Prosím poraďte jakou hodnotu ph mám dát k vodivosti 16uS. Předem díky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 10:56 Raffty – plůdek
Caw...Jak velký může být plůdek neonek obecných.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 10:05 marcusss
zdravim ja preferujem tetru neonovu uz dost dlho a skusenost uz s nou nejaku mam , sice odchov sa my nezadaril ale dost mam uz o nej zistene,je to odolna ryba ph moze byt 6 ,dgh 2 , a vodivost skoro ziadna lebo rybky sa vytru vsade ale ikry zabija vodivost ,takze je najlepsie mat demineralizovanu vodu pridat raselinovy vyluh aj to okej ,do vytieracky sa moze dat par alebo aj hejno,ked sa vytru nadrz treba zatienit a dat dake okyslicovanie,ale pozor ryby treba chovat pri teplote 22 stupnov inak samickam dozrievaju a vypadavaju ikry uz som to zazil !!! a preajvuje sa to ze samicky pri treni samcekov odohanaju . a u neonky cervenej je mnozeni skoro to iste len ze maju radsej teplejsu vodu . a sneh by som nedaval lebo ked sa vyliahnu male rybky potom nemusi prezit ved to poznate sneh v dnesnej dobe kde je sama tovaren X-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 23:52 Muž pancéřníček [168] – Re: čichavec27
25 litrové akvárko nesplňuje životní nároky neonek :-( Vraťte je zpátky a nemusíš se zajímat jak se snesou s krevetkama.Přeci ty rybky nechceš trápit,že ne?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 23:01 Janinka77 – Re: toms
Tak ja už to nechapu :-D Potrebujou je, ale treni preci probehne uz ve spolecnem akvarku,ne? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 22:29 Žena Linduš [166] – Re: čichavec27
budou ti žrát prcky, jinak dobrý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 22:23 čichavec27 – nenka a krevetky
Můžu mít tetru neonovou spolu s krevetkami?
Dneska mi jich 5donesla mamka do 25L akvárka plného krevet zatím vypadaj dobře a že se snáší,ale bude to tak i nadále?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 20:19 Muž toms [0] - Rostliny a krevetky – Re: Janinka77
no bez samečku to nepude smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 19:44 Janinka77 – Re: Uli
Nechápu jednu část. Když se samičkám zaplní bříška píšou, že se mají ponechat v původní nádrži a samečci se mají dát do jiné nádrže. O kus dál pak ale používají termín ,,chovné páry'': Chovné páry je vhodné umístit do vytírací nádrže večer. Do třecí nádržky se ale samci vůbec nedávají, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 18:50 Žena Sirah [11] – Re: TraumaZero
myslim, ze jsou opravdu jen precpane, taky neonky krmim vipagranem, ale drtim granulky na jemny prasek, jednak jej neonky bez problemu pozrou a jednak se v akvariu vznasi, takze na dno stisne spadnout minimum
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 18:31 Muž Uli [17] – Re: Janinka77
pohlavní rozdíly spolu s "návodem" na rozmožení najdeš tu rybicky.net/atlasryb/tetra_neonova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 18:07 Janinka77 – Re: Uli
:-D Tak ale jak ji teda poznam?? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.03.2010 16:20 Muž Uli [17] – Re: Janinka77
těhotnou neonku asi v životě nenajdeš...ale samici plnou jiker už jo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 16:17 Janinka77 – Re: Martex42
Dobry den, chtěla bych se zeptat ohledně neonky obecné. Hledala jsem foto, na které by byla těhotná neonka a nedaří se mi nic najít. Neměl by jste nějakou radu nebo popřípadě fotku jak těhotnou neonku poznat? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 17:43 Muž metal [96] - Cichlidy
daj krmivo na 2.minuty do kelimka z jogurtu a zalej vodou.potom ho daj do akva.takto aj zistis ci krmivo zvacsuje objem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 18:52 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
Kolik by jste mi doporučily dát neonek do 50 l akva? mám tak jen 1 zbytek umřelo pak tam mám ta cca 5 starých pavích oček a hodně malých (nevím co s nimi :-( ) a ještě jednu nějakou dlouhou s černým pruhem prostřed a 3 ancitrusi kolik bych měl přidat neonek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 10:52 Žena Lila1 [31]
Dobrý den,

mohou mít i samice zabarvenou hřbetní ploutev do tmava?

Četla jsem: "V době tření samičci bojují o samičky, jsou sytěji vybarveni a zvláště jejich hřbetní ploutev je kouřově černá." cs.wikipedia.org/…

Změnila jsem v akváriu svícení, dopoledne nesvítíme, protože světlo zvedá dost teplotu k 26st. Takže teplota je 24 st. A neonky se začaly dost zvesela nahánět po celém akvárku, mezi rostlinkami(pěkná podívaná), a hřbetní ploutvičky mají dost tmavé snad 4 z pěti, pátá jen lehce. Já bohužel nepoznám pohlaví, nebo je mají všechny stejné (je jich jen 5).

Že by to byli všichni samečci? (tmavě zabarvené ploutvičky ). Mají samičky čistě průhlednou ploutvičku?
Nejde mi o chov, četla jsem, že je obtížný, takže jsem ani nepředpokládala, že by se neonky v akva rozmnožili, jen mě to zajímá, jetsli jak je to se zabarvením ploutviček ...


Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 07:59 Muž motýlek [275] – Re: Tokalon
pokud mám zkušenosti, tak u teter bývá kritický tak 4-5-tý den, kdy se nahromadí odpady a podcení se výměna vody ... a potom tak někdy okolo 12-15 dne, kdy je stejný problém - už mám pocit, že je vyhráno a rup ty boty ;-) - bohužel jsou to pak ty trvalé následky - nedorostlé a odstáté skřele ... snažím se už někdy 10-tý den po rozplavání přelít do větší nádrže ... a krmit sekanými nitěnkami - ony na to sice chvíli koukají a neví co s tím, ale jak to jedna pochopí, tak se přidají i ostatní ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 07:35 Tokalon – Re: motýlek
jj...toho sem si taky všiml...nejdřív vidím pár jiker...po vykulení víc a za 2-3 dny potom ještě víc...důležité je aby z toho něco bylo (spíš zbylo) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 06:27 Muž motýlek [275]
množství jiker je většinou mnohem větší, než se zdá ... mnohdy i několikanásobně ... takže počítat bych začal až tak tři dny po rozplavání ... dělám to tak, že si potěr vyfotím, vytisknu a spočítám na papíře ... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 23:00 adis – Re: Tokalon
tak tak.. prvy krat som to videl aj ja.... najprv poteseny a hned na to sklamany....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 22:35 Tokalon – Re: obok
jj, jako moje parmičky čtyřpruhé...vytíral sem je 2x poprvé sežraly skoro všechno a podruhé (to už sem měl rošt) toho taky celkem dost sežraly...pozoroval sem jak to žraly hned po oplození, když ještě jikra padala ke dnu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 19:40 obok
nějaké určitě požraly, dělato spousta ryb :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 16:36 Muž Opteron [0] - Cichlidy – Re: adis
Zatím se nevylíhly, dneska odjíždím, do večera by se mohly vylíhnout, doba líhnutí je od 18-22 hodin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 15:12 adis
po akej dobe sa zacnu liahnut s ikier rybky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 11:36 Muž Opteron [0] - Cichlidy – Re: Honz
No to sice ano ale velmi málo, dal jsem jim tam totiž vytírací rošt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 11:10 Muž Honz [7] - Tetry
mohly nějaké sníst
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 10:32 Muž Opteron [0] - Cichlidy – Málo jiker při výtěru
chtěl jsem se zeptat čím může být způsoben malý počet jiker neonek červených po výtěru, neonky mám zakoupené před 5 měsíci. Napadlo mě že ještě nejsou zralé, může to být ještě něčím? Vodu mají optimální pro odchov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 18:46 Žena Linduš [166] – Re: TraumaZero
jsou jen přežrané :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 19:51 Muž TraumaZero [2] - Labyrintky
Fotka k příspěvku Nazdar, dle níže vložené fotky mám starost s některými neonkami červenými, všiml jsem si že po krmení Sera Vipagranem se mi takto nafoukly. Krmím jím občas protože čichavcům velmi chutná a jen se po něm zapráší. Neonkám asi chutná též, každopádně si stravu pohazují a uždibují z ní. Výrobce udává že krmivo nebobtná, ale po vhození do nádrže dle mně rozhodně nabyde na objemu. Je to problém nebo mám to krmení raději pomlet v mlýnku na menší nebo je to zcela normální že se neonka takto napere a nafoukne ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 17:07 adis – Re: AGASSI
no super.. skoda toho...
ale chytat rybky v akva a prave neonky sa mi neche.. to rozbijem cele akva so sietkou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 16:58 Muž AGASSI [5]
Ve společnem akva na 100% jikry neprezijou :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 12:10 adis
zdravim,
pridam sa aj ja do diskusie....

chcem sa spytat ze ked sa neonky vytru ... ikry "lepia" na listy rastliny alebo padaju na dno?
Zrejme je velka pravdepodobnost ze ikry ostatne ryby pozeru je tak?
a ak nie, cital som ze ikram sa nepaci prilis vela svetla...

proste, ma niekto skusenost ze sa podarilo prezit ikram - rybkam aj v spolocenskom akvarku?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 14:23 Muž toms [0] - Rostliny a krevetky – Re: Opteron
Ahoj mrkni do zpráv něco jsem ti tam napsal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 13:34 Muž Opteron [0] - Cichlidy – Re: Opteron
Je vhodné pustit do 35l vytíračky s roštem celé hejno (17 neonek červených) na vytření? U Neonky obecné je tento postup osvědčený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 21:50 Muž Opteron [0] - Cichlidy – Re: Opteron
Je tady nějaký zkušený chovatel na neonky červené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 17:46 Radim – Re: viva
Měří se buďto elektronickými měřáky tzv. pH-metry, které jsou ale dražší nebo v každé akvaristice můžeš zakoupit kapkový pH test který stojí cca 60-80kč.
pH se snižuje přípravkem zvaným "akvin" (je kyselý) nebo jiným, který je dostupný v obchodech a zvyšuje se rovněž něčím podobným (zásaditý), třeba od výrobce tetra je to prášek s názvem pH/KH Plus, v obchodech ti už něco doporučí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 15:55 viva
prosim poradte ako sa zvysuje pH A AKO SA MERIA -som zaciatocnik sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 11:39 Radim – Re: tercovec5
Zkusím rozpustit sníh, voda z něj má tvrdost okolo 0,5dGH a kyselost okolo 6, takžebych pak jenom to pH stáhl zase na cca 5,5 a tím by se změkčila i ta voda a ta vodivost by byla taky kolem 20uS pokud se budeme orientačně řídit tím co jsi zde psal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 08:12 Radim – Re: tercovec5
Z Nového Jičína

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 12 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 16891x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1489-neonka-rozmnozovani-odchov?od=251