Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sumečci - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Sumečci - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

http://www.catfish.cz - nemoci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2020 16:09 Martanek – Prosim pomoc - sumecek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den,
uz druhy den mi dela starosti v akvarku sumecek. Jsou mu cca 4 roky, vzdy byl tmave zbarveny - od vcerejsiho odpoledne je zmateny, porad plave a zastavi se az do neceho narazi ( vzdy byl cely den v domecku ). Nezere a ma jakousi zlutozelenou barvu. Teplota vody je spravna, vsechny ryby kolem jsou ok ( 10 zivorodek a poter ). Zradlo ma porad stejne - granule. Prosim o jakoukoliv radu, mame ho moc radi :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.01.2018 15:47 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Tomáš
No jestli má na sobě plíseň, tak zdravý asi nebude. Co myslíš tím není úplně zajetý? Jak staré je? Fotka je minimum, ať můžeme alespoň hádat, o co jde. Kdyby sis tu založil prezentaci nádrže (po registraci zde) a vyplnil vše, co víš, nemuseli bychom ani hádat a řekli ti to na jistotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2018 15:43 Tomáš – Plíseň
Dobrý den máme v akvárium o 200l sumecky a jeden má asi plíseň na sobě bohužel nám staré akvárium začlo protékat tak sme museli na rychlo koupit nové tak není úplně zajeté může my někdo prosím pomoci jestli je sumeček nemocný a co s tím mám dělat předem děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2015 09:42 Jan – Bila skvrna
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den,
muj sumecek ma uz tri dny na tele dilou skvrnu a dnes se tam objevily I krvave skvrnky. Uz se ani moc nehybe. Doufam ze mi poradite co mam delat abch mu mohl nejak pomoct. Prikladam I foto.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2014 23:20 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: jana
Peřovci vydržej neuvěřitelný věci, třeba tady na stránkách je zdokumentováno v tématu rybicky.net/forum/16816 hned na jeho začátku, jak přežil jeden skoro jasnej adept smrti.
Fotka předtím
rybicky.net/k/forum/70849.jpg
Fotka po necelém roce, prý bez chemické léčby
rybicky.net/k/forum/141445.jpg
Rozsah zranění je podobný, také to nevypadá na zasažení nějakého důležitého orgánu, ale oproti tvému peřovci měl tenhle tu výhodu, že šel do zaběhnutého funkčního akvárka, ne do funglovky jako u tebe. A nebyl zaplísněnej, narozdíl od toho tvého... Jeho rány byly krvavé a "čerstvé", u tvého to už odehnívá. :-O
Přesto bych to ještě nevzdával, měnil každej den vodu, ten Bactopur direct jak zmiňoval romant asi taky neuškodí, jen bych to použil klidně v tom akvárku, kde je (předpokládám, že ho máš jen pro něj...).
Ale nebuď moc zklamaná, když to nedá :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2014 19:02 R Muž romant [27977] Re: jana
Plíseň taky a taky bakteriální napadení a taky nějaký nálevník, no prostě má toho ta ryba dost a taky bude i méně vhodným akváriu a taky... Začal bych těma podmínkama, atlas, co se píše tam, velikost akva atd. rybu, když léčit tak nějakým antibakteriálním léčivem, ale mimo nádrž kde je, neb co je antibakteriální je likvidační taky pro bakterie nitrifikační, třeba takovej Bactopur direct by se mohl použít, ale jak píšu, chce se to zaměřit na ty podmínky prvotně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2014 18:56 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: jana
tipuju plíseň a že už se to nevyléčí :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2014 18:29 jana
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, mam problem, pred par dny byl muj sumecek napaden jinym sumcem a ma poskozeny ocasek viz foto, byl napaden vickrat, nebyl totiz muj ale kamarada a byl srale napadan, tak jsem si poridila akvarko a ted ho mam ja, jenze od vcerejska se mu udelalo na kuzi takove neco jako chmiri, nevim jak to nazvat proste neco bileho chlupateho po tele a ma to i na oku, nezere a pomalu plave, nekdy ani neplave a lezi na miste, akvarko mam nove, zakoupila jsem i vodicky jako je Aquatan a bio nitrivec, prikladam foto, neni moc kvalitní, je tam rana na ocasku a povlekle necim ploutve a asi 50% tela, prosim moc o radu co s nim.dekuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 22:55 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Luciper
Preventin i Multi-medikal jsou spíše preventivní léčiva. Neléčí moc dobře následky, ale snaží se tomu předcházet. V této fázi bych doporučil použít Esha 2000 - rybicky.net/vyrobky/1045-esha-2000
Edit: Btw, když už jsme u toho Preventinu: Až budeš někdy do akvária dávat nové ryby nebo rostliny, tak než je tam dáš, tak je dej do lavoru, kýblu nebo do něčeho aspoň na pár hodin společně s Preventinem. Já to tak dělám a nikdy se mi takto do akvária žádná nemoc nezavlekla. Ze začátku jsem to tak nedělal a párkrát se mi stalo, že se do akvária něco zavleklo, zpravidla krupička. I na pohled zdravé ryby, můžou být přenašeči, vystresovaný změnou prostředí a nějaká nemoc se projeví třeba až po pár dnech. Kór, když je to z nějakýho zverimexu apod., kde člověk neví, z jakých podmínek se tam dostala. Ale to jsem trochu odbočil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 22:20 Luciper Re: romant
Všichni sou v pohodě jen sumečci to odnášejí Brácha má sumečka a pěkně velkého,ale zase mu nejdou neonky paví oka a nám zase jo.Asi máme smulu na sumečky :-(
Edit:No akvarko jsme pořádně vyčistila dala sůl,ale nevím jak často solit 54L a dala jsem necelou polevkovou lžíci jo a teplotu mám dát kolik.Je tam už sám máme dvě akvarka.Teda pokud mu sůl pomůže brácha řek preventin.Tak nevím mužu i multi-medikal?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 22:15 R Muž romant [27977] Re: Luciper
Vypadá to na nějakou bakteriální nákazu, uvidíš co na to ostatní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 22:12 Luciper Re: romant
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku No to mi brácha říká taky že to muže byt nějaká plíseň.Je to bílé a připadá mi že se rozežírá.Fotku pošlu až zjistím jak zatím děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 21:26 R Muž romant [27977] Re: Luciper
Chtělo by to fotku, ale mohla by to bejt nějaká plíseň, nebo třeba nějaký druh nálevníka, možností je povícero. Jako prevenci bych častěji měnil vodu a lehce zasolil(rovnou pol. lžíci na 50l vody).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 21:23 Luciper Re: MarekP
Děkuji,ale myslím že krupička to není tu znám ribičky jsou celé tečkovate.Když jsem si koupila Paví očka,blekmoli,mečovky,neonky a další.Tak dvě blekmoli to měli a dvě chcípli a zbytek přežil do teď.nějaké rybky to měli.Vyčistila jsem celé akvarko a davala jsem prevental a multi-medikal a supr.Když jsem koupila sumečka asi před třema měsíci tak se mu to udělalo na boku a žádná ryba do teď nezemřela a narodili se nám malé přisavky.Jen ty sumečci nám dělají problém teda jeden druhy je v pohodě. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 20:28 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Luciper
Jedná se o krupičku, víc se dozvíš tady:
rybicky.net/nemoc/ichtyophthirius-multifiliis
rybicky.net/forum/2223

Nejlepší lék je Esha exit, nejlépe s polečně s Eshou 2000. Mně osobně se osvědčil výborně Costapur, ale ten Esha je nejspíš lepší. Pokud to nebudeš léčit, dost možná ti zemřou všechny ryby.
Edit: A nezapomeň, že se musí léčit celé akvárium, ve kterém jsou. Je zbytečné je dávat do karantény, protože ta nemoc v akváriu je a v neléčeném akváriu zůstane a chytnou je i další případné ryby vložené do akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 20:21 Luciper – Sumeček
Ahoj potřebuji poradit.Měli jsme sumečka a měl po měsíci bílé fleky na boku umřel.Teď máme dva sumečky a jeden má zase bílí flek na hoře u hlavy.Nikdy jsme to neměli vyrostli hodně velký a švagrovi taky jen nám se jim nedaří a máme vše stejné ze švagrem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2012 06:27 R Muž romant [27977] Re: blodmen
Po takovýchto zkušenostech se z akvaristy zachránce obvykle stává poučený akvarista, teda alespoň ve většině případů. Přeji ať je i Tvůj případ. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2012 06:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: blodmen
Podle toho jestli umí zlikvidovat rybu se správný akvarista nepozná...Pozná se např. také podle toho, že do svých nádrží nepouští evidentně nemocné ryby ve snaze je zachránit, protože si tím sám přivodí víc problémů, než kdyby je nechal zlikvidovat původního majitele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2012 06:19 blodmen Re: PaDa
Dostal jsem je od pána, který je měl ve 200l a řešil jestli je zlikviduje nebo si je vezmu, bylo mi jich líto, mám 550l, říkal jsem si že chvíli u mně přežijí, ale s těmi nemocemi mi opravdu dávají zabrat. Ale fakt je mi líto je zlikvidovat, i když správný akvarista by to asi měl umět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   09.05.2012 23:06 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: blodmen
Babo raď...
Na pangase nemá podmínky nikdo z nás, i když si to bohužel stále spousta lidí snaží namlouvat. Proč nemít doma žraločka hmm
Takže to naprosto neodvratně vždycky dopadá přesně tak, jak píšeš...
A tak po vzoru mého gurua na velké sumcovité ryby Zikyče ti radím: sežrat je, dokud je čas a nebude je potřeba vyhodit na kompost.
Edit: má smysl se ptát, v jak velikém akvárku je máš? ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 21:06 R Muž romant [27977] Re: blodmen
Jedinou radu, kterou lze z mého pohledu dát, je vodoléčba. To akvárko je po použití bactopuru pěkně načatý, tak ať se začne znovu spravovat rovnováha. Ty ryby už jsou pěkný mackové a bude to chtít mít odpovídající litráž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 20:01 blodmen – nemocné oko - pangasius - co s tím?
ahoj, dostal jsem dva velké sumečky okolo 30 cm, druhý den jsem si všiml že mají plíseň, dal jsem je do karantény, nasadil Acriflavin, za další tři dni se jim začali rozpadat i ploutve - bakteriální rozpad. Po převozu byli poraněné. Nasadil jsem Bactopur. Teď po čtrnácti dnech se jim ploutve sice nezlepšují, ale už se to ani nezhoršuje, ale u jednoho se objevila nějaká nemoc oka. Bohužel mi to nejde vyfotit, ale vypadá to opravdu ošklivě. Je asi trojnásobné, jako by v zahnisaném žlutozeleném vaku. Nevím co s tím, je mi je líto zlikvidovat, ale začínají mě stát už celkem dost. Taky nežerou. Nemáte někdo radu??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 10:42 michal – miky5
Mám sumečka žraločího a plave mi nafouknutým bříškem k hladině (tedy obráceně) a má i vystouplé oči. Nevíte, co to může být? Můžete mi poradit?
:-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2009 14:40 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: H2O
Určitě ne, horší už to být nemůže :) 50% vody můžeš měnit třeba 2xdenně, abys snížila NO3 na přijatelnou hodnotu a hlavně zjistit proč je tak vysoké X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2009 14:36 H2O Re: Bob666
Jdu na to nezabije je tolik chlorovany vody na jednou?

Edit: Tak jsem tu vodu vyměnila za čerstvou, snad jsem nenadělala víc škody jak užitku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2009 10:39 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: PavlínaB
NO3 100mg/L je smrtelná dávka, chce to okamžitě vyměnit velkou část vody jak píše Jrk X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2009 10:36 Muž Jrk [143] Re: H2O
NO3 je myslím moc. Jeho množstí zkuste snížit razantní výměnou - až 80 % vody, za předpokladu, že zdrojová voda obsahuje "normální" množství NO3 - 20 mg/l. Dlouhodobě se mi daří udržovat NO3 neměřitelné pomocí plovoucích rostlin (Riccia fluitans, Lemna minor), jelikož tyto mají jeho velkou spotřebu. Základním předpokladem úspěšné léčby je zajištění vhodných životních podmínek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2009 10:28 H2O Re: kreten
Mám No3 100MG/L
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2009 17:38 kreten Re: H2O
zkuste tu vodu, ale je-li to i jinde na těle, myslím, že je to marné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2009 17:28 V71 Re: H2O
zarudlá žábra jsou znakem nevhodné vody (nějaké cemikálie, těžké kovy či podobně) Změř si vodu a pořádně vzduchuj.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2009 16:28 H2O Re. kreten
přeci jen bych je zkusila nejak zachranit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2009 16:23 kreten Re: H2O
No to není na pomoc, ale na rychlé utracení, má smůlu, to asi nepřežije
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2009 15:47 H2O – Pomoc sumeček žraločí
Prosím poradte mi co je to mam par sum. zraločích a mají krvava zábra az skoro celou spodní část hlavy,neni to zvenku ale uvnitř. pomoc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 21:37 Muž Ivokuba [1] Re: DaD
No, u veterináře, nebo na gyndě. Ale já tablety sehnal normálně v lékárně. Do 200L 4 tablety. A jen 3 dny-potom nám bylo řečeno vyměnit 70% vody protože to ničí ledviny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2009 14:24 Muž DaD [0] Re: Ivokuba
Kde se dá sehnat recept? Před rokem jsme si totéž přinesli z obchodu s deseti neonkami. Přežily 4 a další se bojíme koupit. V každém obchodě mají něco. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 18:51 Muž Ivokuba [1] Re: Ivokuba
Fotka k příspěvku Ahoj lidi

Takhle stejná rybka vypadá po 3denní kůře Etyzol+ ESHA2000;
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 18:13 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: Ivokuba
Bohužel tímhle trpí pangasové dosti často, pravděpodobně si to vozí už z Asie...Dařilo se mi je léčit kombinací Bactopuru direct od Sery a Esha 2000, což je vcelku zlý koktejl, leč pomáhal.Jinak bych se spíš vyhnul pořizování těchto ryb, přeci jen časem se z nich stávají trošku větší kousky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 17:57 Muž Ivokuba [1] Re: Ivokuba
Ahoj lidi

Probíral jsem to nejakým chlápkem, který se zabývá prodejem a pěstováním ryb, jinak je To také MVDR.
Podle fotky říkal, že to vypadá na přemnožení střevních parazitů a dle jeho rady jsem zatím aplikoval ENTIZOL(vag.tablety)+ESHA 2000 a už po druhém dni, je vidět značné zlepšení. Zmenšují se vřídky a ryba nemá začervenalé flíčky na sobě.
Zdá se, že jsem na dobré cestě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 07:51 xx Re: Pepik
Obávám se, že na tohle by ti ani žádné "pořádné léky" nepomohly. Proč jsi nechal ryby tak dlouho trápit ve stavu v jakém popisuješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 22:10 Pepik Re: xx
Ja sem to mel na neonkach ktery sem koupil od jednoho patly co je mel ve strasne kysele vode a vylecit se mi to nepovedlo,uhynuly vsechny a nektere zili s nadorem strasne dlouho,jako by jim to vubec nevadilo...mozna to bylo i neco jinyho,protoze tyhle vridky,tak to jenom zacinalo,ale pak pribyla jakoby tuha rosolovita hmota ktera byla schopna obrust celou rybu a ta presto dal zila a zrala..no proste sila..az to zase nekde uvidim,dotahnu to domu,tenkrat sem na to nemel poradny leky a hlavne sem si myslel ze jde o Pleistophora hyphessobryconis..ale buh vi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2009 19:29 xx Re: Ivokuba
Co fotka ryby ve vodě?

Nevypadá to pěkně, připomíná to lymfocystózu - lymphocystis.

www.mypets.net.au/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2009 19:11 Muž Ivokuba [1] – Nemoc-Sumeček žraločí-vastouple vřídky prum.2mm
Fotka k příspěvku Ahoj všem.
Jsou to asi dva měsíce, co jsem si koupila sumečky žraločí. Asi po měsíci, se na nich začali dělat boule(nebyly nijak jinak zbarvené než ryba) Tak jsem to moc neřešila, ale asi před 14-ti dny jsem si všimla, že na jedné z boulý se udělala bílá tečka. Napadla mne krupička,ale známej rybku vylovil a snažil se tu bílou tečku setřít, usoudil, že to na žádnou plíseň nevypadá-říkal snad nějaký parazit. Tedy sumejši jsem dala do karantény a nalila do vody FMC. Jsou v léčivu 14 dní a nic se nezlepšilo-( Jinak potravu příjmají normálně a ani nějaká změna v chování u nich není vidět. Prosím mrkněte na fotku a poraďte mi.
Zítra si jsu koupit ESHU2000 ale nevím, jestli pomůže.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 22:17 Muž Morath [29] Re: Morath
Tak zmena, v akvarku to dela taky, tak ze 70%... bricho nafoukle opet nema, hodnoty NO2 by mely byt pod dvou 50% vymenach vody a 4 dnech bez krmeni v norme (ostatni ryby stale nevykazuji znamky toho ze by voda byla spatna)... ted si nemuzu skusit ani sumecka odlovit vedle do kybliku protoze nevim jak na to je se silamy vzhledem k tomu ze dele nezral, jedina moznost co me napada je bud nechat to vlastni cestou a nebo odchytit a chemie, ale to jsou tri dny leceni mimo a asi by to nevydrzel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 10:39 Muž Morath [29] Re: Morath
Uz toho zas nechal, mozna to bylo zvysenim teploty kdyz jsem prilil par sklenic teple vody, je to mozne (v pripade ze ma v kybliku bublani). Jinak projel jsem par diskuzi o teplote vody, shoduji se na tom ze neco cemu se da rikat idealni je mezi 24 a 26 stupni je to tak (tim myslim do normalniho akvarka, ne na leceni)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 09:33 Muž Morath [29] Re: Yirka
Ted mi Pangas v kybliku po cca 3-4 dnech kdy v nem je zacal zas dychat u hladiny, vymenil jsem mu hned odhadem 50% vody za novou (i predtim jsem to jednou udelal a kazdy den dostava tak 7 sklenic nove), bublinky tam ma. Nevim proc to dela, jaky to ma duvod, NO2 tam prilis byt snad nemuze, drzet v karantene nadale se mi prilis nechce protoze on i ostatni ryby jsou ty 4 dny bez zradla, takze neco na posilnenou by asi neuskodilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 21:58 Muž Yirka [9117] Re: Morath
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 21:53 Muž Morath [29] Re: Yirka
Aaaha, zkusim se po nich podivat na netu, pokud by byl test za 70,- tak se to do zacatku urcite hodi. Pokud teda neudava uplne jina cisla ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2009 21:38 Muž Yirka [9117] Re: Morath
Záleží na tom co chceš koupit. Já jsem první rok používal (a částečně ještě používám) některými zatracované kapkové testy od Rataje - cena +- 70 CZK za kus. Byl a jsem s nimi spokojen. Pokud nechceš dělat vědeckou práci tak na sledování trendů v nádrži stačí bohatě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 21:33 Muž Morath [29] Re: Yirka
No ja prave videl set cca za 1300 a tam bylo vse NO2, NO3, tvrdost PH atd atd viz to co jsem postoval. A co jsem koukal tak solo testy stoji od 250-350 kč coz je drazsi, + nektere se velice spatne shani.

A je nejaka znacka co je na to dobra nebo je to prast jako uhod?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 20:55 Muž Yirka [9117] Re: Morath
Klidně si kup jednotlivé, bude to násobně levnější. Při normálním měření, to zn. zpočátku frekventovaněji, později třeba 1x za týden, 1x za 14 dní kapkové testy vydrží cca 1 rok.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

http://www.catfish.cz - nemoci

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 2674x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1482