Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zraněná ryba

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Zraněná ryba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2023 19:36 Adelkaa – Poraněná rybička
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prave jsem si všimla, ze jedna rybicka je poranená. Má cervene fleky na tele. Myslim si, ze je to nejake odreni napr. o kamen, ale nejsem si jista. Normálně plave a chová se stejně jako ostatni, ale radeji se zeptam, jestli to není nahodou nejaka nemoc a jak ji muzu pomoct s uzdravenim, dekuju
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2023 19:23 Muž RAP [1546] Re: Paja1968
Nejspíš už byly takto koupené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2023 16:36 Muž Paja1968 [0] – rybičky bez oka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Po dnešní prohlídce ryb jsem zjistil že tři Razbory klínoskvrnné nemají jedno oko, jako by je měli vydloubnuté. Jinak se chovají rybičky zcela normálně, jsou čilé a žerou jako vždy. Nepozoruji na nich žádné změny. Čím to může být?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2023 20:45 Muž RAP [1546] Re: Tynatep
Zkuste ho odlovit, to bílé pinzetou odstranit a dát do karantény s protiplísňovým přípravkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2023 16:12 Tynatep – Zraněný gavůnek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Poradil by, prosím, někdo, jak rybce pomoci? Ze zranění trčí asi nějaká jemná kost ????????‍♀️ Až na zranění je čilá a aktivní, nestraní se…vůbec netušíme, jak se ji to stalo, ale máme jednoho dominantního samce gavunka boesemanova, který na menší gavůnky hodně doráží, takže to byl nejspíše on
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2022 21:23 R Muž ctibum [6838] Re: marKettC
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2022 19:05 Muž vlka [3426] Re: marKettC
Jak píše Luděk, tady bych neváhal a ni minutu a ukončil jeho trápení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2022 00:57 Muž Tojsouvěci [3581] - Kytky s čudlamaRe: Ver
Nejedná se o poranění,ale o selhání imunitního systému ryby.Bujení zhoubných novotvarů, nelze tomto rozsahu zastavit.Pouze rychlá smrt,je dobré ukončení života.Prevencí je hygiena nádrže,pestrá strava a celkově vhodné prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2022 00:46 Muž Tojsouvěci [3581] - Kytky s čudlamaRe: marKettC
Nezvratný osud,ukončit její trápení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.12.2022 14:04 marKettC – Zraněný pestřenec
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,
teď jsem vylovila rybku v domnění že má nějakého parazita. Ale ted kdyz na ni koukám, tak je asi jen silně zraněna, má nafouklé, odtrhlé oko.
Poradíte mi prosím co teď dál?
Dekuji
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2022 20:12 Žena Ver [1] – Zraněný čichavec
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, chtěla bych se zeptat, co dělat s touhle ošklivou ranou mého čichavce. Dnes jsem zpozorovala, jak na mého zakrslíka doráží samička endlerky a když jsem přišla blíže, všimla jsem si, že má ošklivou ránu nad prsní ploutví. Hádám tedy, že ho některý z obyvatel akvária napadl. Podezřelá by asi nejvíce byla Bublina, má bojovnice, ale dosud jsem u těch dvou nikdy neviděla žádné teritoriální nebo nepřátelské chování (naopak, měla jsem trochu obavy z toho, že se mi onen sameček "zakoukal" do Bubliny, protože samičku svého druhu pořád vyháněl a k Bublině naopak měl zvláště blízko - kolikrát to vypadalo, že se spolu mazlí) - ovšem kromě Bubliny a samičky jeho vlastního druhu v akvárku není žádná ryba stejné velikosti, jen endlerky a dánia (a taktéž sekavci, pancéřníček panda a trpasličí krevetky, ale ty přirozeně nepodezřívám už vůbec). Každopádně, i když vypadá čile (tedy až na to, že k sobě pustil tu endlerku, aby ho oždibovala) a když jsem se ho snažila odlovit byl zase jako střela, přičemž u jídla je stále mezi prvními, ráda bych věděla, zda mu můžu nějak pomoci se zotavením a taktéž, zda je dobré ho izolovat za cenu toho, že by byl nějakou dobu v kýblu bez filtru a topítka.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2022 14:57 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: Tomo23
Ajaj, to už vypadá docela bledě. Zázraky se občas dějí, moc nadějí bych do toho ale nevkládal :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2022 14:37 Tomo23 Re: Felix
Tak bohužel, už se začíná obracet na bok, tohle asi nerozdýchá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.11.2022 13:14 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: Tomo23
Tak zase nemůžeme mít těm rybám za zlé, že se zachovaly v souladu se svými instinkty. K tomu prostě dochází. Ve společenské nádrži je to s většími cichlidami vždycky tak trochu balancování na visutém laně, z dobrých vztahů k nesnášenlivosti a útokům dovedou přepnout jak zmáčknutím tlačítka. Pokud se necítí dost silné v kramflecích, často se snaží před ostatními přípravy ke tření utajit (tím spíš to unikne pozornosti akvaristově), no a jakmile k němu dojde, může nazec vypuknout snadno a rychle.
Každopádně držím palce, ať se kančík uzdraví :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2022 12:59 Tomo23 Re: Felix
Děkuji za odpověď, tohle vše jsem udělal a teď čekám. Bohužel se potvory vytřely z ničeho nic v noci a na místě, kde bych to nečekal. 6ádne námluvy jsem u nich nepozoroval. Doufám, že o tuhle rybu nepřijdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.11.2022 12:51 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: Tomo23
Ahoj, okamžitě bych ho odlovil, umístil na klidné místo do menšího stinného akvárka s dobře provzdušněnou (ne ale příliš proudící) vodou, kterou bych přisolil a malinko zvýšil teplotu. Pomalu, v klidu, nic nepřehnat.
Nemocniční akvárko je dobré postavit tak, aby jedna z bočních stěn nahradila čelní stěnu, obě dlouhé něčím zakrýt, přistínit hladinu, klidně dát i nějaký klacek dopředu ke sklu - zkrátka vyvolat v rybě pocit, že je schovaná v úkrytu, kam se na ni nic nedostane a může v něm zacouvat i hodně dozadu. Pokud nemá nějaké vnitřní zranění (což ale takhle nedokážu ani v nejmenším odhadnout), může se dát dohromady poměrně rychle. Fyzicky jsou parachromové ohromně odolní, se stresem se ale vyrovnávají velice těžko. Buď na něj reagují výbuchy nekontrolované agrese, nebo se naopak uzavřou do sebe a to pak bývá dost rychle konečná.
Prostě teď potřebuje především klid a pocit bezpečí. Dál nezbývá než doufat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2022 10:56 Tomo23 – Zraněný kančík
Fotka k příspěvku Zdravím všechny, dnes se mi v noci vytřeli v akvárku guttulaty a bohužel přitom skoro domlátily největší rybu v akváriu-managujce. Je nějaká šance ho zachránit? Pořád pohybuje skřelema a ploutvema.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2022 21:54 Ancik Re: vlka
Fotka k příspěvku Dobrý den, můj ancik je poraněný. Nejdříve jsem myslel, že má plíseň..ancika jsem vylovil dal na sklíčko a všiml jsem si, že se nejedná o plíseň,ale poranění. Vypadá to jako 2kousance od plže či druhého ancistruse. Vypadá to jako když ozuzlaji např okurku. Mám nějak ancika ošetřit léky? Mám připravenou karanténu s kapkou multimedicalu a špetkou soli...mam ho v tom vykoupat? Vím ,že ancik špatně snáší chemii a leky. Ancik je aktivní a normálně žere. Děkuji za odpověď
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2022 22:17 Muž vlka [3426] Re: Ancik
Máš dno z velkých kamínků, není to samozřejmě problém tvého Ancíka, ale jak oni, tak určo i Pancéřníčci to ohledně dna nemají lehké...osobně bych ho co nejdřív vylovil a pokud se rozhodl pro léčbu, tak léčil, pokud ne, tak ,,dal pryč,,...založ si podrobnou prezentaci, zkušenějším se bude líp radit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2022 22:10 Ancik – Plíseň?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, mám 150l akvárium kde chovám 10 neonek, 10 razborek, 10 pancéřnicku, krevetky a šneky. Akvárium je zaběhlé rok a půl, vše OK, parametry vody v pořádku. Před 14ti dny jsem si pořídil 2 ancistruse, jednoho velkého a jednoho malého. Před pár dny jsem si všiml nějaké tečky u oka, nyní se to zvětšilo a vypadá to na plíseň.Z blízka to vypadá jako chomáček. Do akvária jsem nakapal preventin. Mám doma Eshu 2000 nebo multimedikal, ale to nelze nakapat do společného akvária a nemám karanténu. Lze léčit ancistruse ve společném akváriu něčím jiným? Solí? Preventinem? Něčím jiným? Mám ho odlovit a ten chomáček setřít? Pomůže častá výměna vody? Děkuji za rady
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2020 08:23 Valos Re: Kawasaki
Díky, taky to jen tak nevzdám! Jenom mě teď nenapadá jiná léčba, když Baktorur Direct nezabere. Budu muset něco vymyslet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2020 19:57 Muž Kawasaki [2837] - AmerikaRe: Valos
Ryba vydrží bez potravy dýl než si myslíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2020 19:20 Valos Re: lacewings
...díky, hned jsem tedy jel a koupil Baktopur Direct a ještě dnes aplikoval. Problém je taky ten, že nebaští. Když vnitřní orgány nedostanou výživu, nezvládne to. Zatím díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2020 16:12 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Valos
- v takto popisovaném případě, bych doporučil Sera Bactopur direct, který zajišťuje optimální léčbu, při pokročilém stádiu onemocnění ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2020 12:21 Valos – Zranění
Fotka k příspěvku Dobrý den, obracím se na vás s prosbou o pomoc. Asi před čtrnácti dny se mi zranila na čumáku Parmička červenoploutvá (věk 7let délka 11cm). Odtrhla si tam kus tkáně asi 1x2mm(zřejmě o kořen, ostré kameny nemám). Asi týden normálně baštila a rána zůstala stejná. Před týdnem přestala jíst a rána se začala hodně zvětšovat. Jakoby baktérie začaly tkáň požírat(to je můj dojem). Dnes už zabírá plochu asi 3x5mm (viz.foto).
Osolil jsem vodu, aplikoval Multi-Medikal od Hu-Benu a filtrovanou vodu vedu přes UV lampu zpět do akvária.Pořád se to zvětšuje a rybka samozřejmě nejí. Poraďte prosím,jinak ji budu muset utratit.
Děkuji předem.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2019 10:49 Muž Petan26 [59] - Jezírkové rybyRe: KaGaOri
Kupte Sera Fishtamin, pro celé akvarium, neuškodí spíš naopak, to je tak vše, pokud zasolíte celé akva může Vám to zničit rostliny, pak Separační nádrž, obecně jak víte, ryby podobná zranění snáší dobře, jsou tak od přírody nastavené, hlídal bych zaplísnění, otázkou je co je horší, jestli stres způsobený oddělením do karantény nebo nechat tak a "riskovat" zhoršení. Nechal bych tak a sledoval, v případě zaplísnění nebo zhoršení karanténa a potom zkoušet dostupné věci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2019 08:20 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: KaGaOri
Jednu neonku neřeš. Vypadá to, že podmínky mají vyhovující, tak se buď zmotá nebo chcípne. A jinak do toho tvého akvária by se těch neonek vešlo víc. Klidně bych jich přidal, bude jim líp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2019 23:30 Žena KaGaOri [89]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dnes večer jsem bohužel našla v nádrži poraněnou neonku (viz. foto). Má to okolo celé hlavy, zleva více než zprava, kde má asi pocuchanou i skřeli. Netuším jak se jí to podařilo, přijde mi, že se pokusila nacpat někam, kam se nevešla, ale je mi záhadou kam :-O . Jinak se chová naprosto normálně, o žrádlo se drala jako první (je největší). Máte nějaké tipy, čím podpořit hojení? Nechce se mi úplně lít do akva eSha 2000 nebo solit (ale vyžádá-li si to situace samozřejmě to udělám). V akvárku jsou mandlovníkové listy a vyšší teplota, což by mělo samo o sobě pomoci. V hlubinách diskuze jsem vylovila tip na přípravek Dajana Aloe gel (www.rostlinna-akvaria.cz/…). Máte někdo zkušenost s použitím a jak moc je to účinné? Případně tip na něco jiného?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2018 21:18 R Muž romant [27977] Re: Kaja
Šetrně utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2018 20:32 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Kaja
Obávám se, že to skončí likvidací v mrazáku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2018 19:47 R Muž ctibum [6838] Re: Kaja
Co nejrychleji dej fotku ryby a nádrže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2018 19:45 Kaja – Otočená ryba břichem na horu
Co mám dělat už obrácená plave 1 den potřebuju pomoc nebo radu co nejrychleji.předem díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2017 20:36 R Muž afc1886 [14632] Re: Jana
A v jak velkém akváriu jsi je měla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2017 20:21 Jana – Pokousani
Fotka k příspěvku Ahoj potřebovala bych radu, mam tri rybicky Betta, jednoho samce a dve samicky, ale jedne samicce mi uplne ozrali ploutvicky :-( jsem z toho nešťastná a nevim co s ni. Dala jsem ji mimo do akvarka.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 19:29 anabra Re: romant
Poslala jsem muže pro eSHa 2000, zkusím ještě to. Tohohle nadnášení jsem si všimla už dřív, před tím týdnem to občas udělal. Teď, když jsem ho vylekala, tak se pohyboval svižně... Nehýbe jednou ploutví, tou párovou, za hlavou, což mu na stabilitě nepřidá...
Nicméně díky za rady, budu ho pozorovat a zkusím léčbu. Kdyžtak teda na led.... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 19:20 R Muž romant [27977] Re: anabra
Osobně bych odlovoval pouze za účelem utracení. To nadnášení a otáčení by mohlo ukazovat na načatej plynovej měchýř, což je skoro neléčitelný. Vměnil bych polovinu vody, jako prevenci pro ostatní a uvidíš zítra, pokud bude stav přetrvávat, odlovoval bych a postupoval, jak jsem napsal. ovšem mlj radikalismus se nemusí všem zamlouvat a jistě se ozve ještě někdo další i třeba s jiným nápadem, pomocí, radou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 19:10 anabra Re: romant
Uff... Kdybych ho odlovila a on měl klid? Do takové hodně široké vázy.. Ale nebyl by tam filtr... Jen voda a nějakou kytku bych mu tam dala a prolejzadlo. Ale on je houfový, tak by ho to ještě víc stresovalo, co?
A mohl mu ublížit nějaký jiný samec parmička nebo spíš ten Beťák? Paní akvaristka mi totiž prodala hodně blbej poměr parmiček, ač jsem jí říkala, že chci 3 páry, tak mi dala 5 kluků a jednu holku.. Ale zas jsem četla, že by to nutně vadit nemělo.
Edit: Je z toho obrázku poznat víc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 19:04 R Muž romant [27977] Re: anabra
Aha, tak to jde ještě rychleji než jsem si myslel, do rána je na druhým břehu. Jakmile se ukáží problémy s potopením a to otáčení, je to konečná. To bych řešil ulehčením trápením a poslal tu rybu na druhej břeh. Ledovou vodu, do ní umístit a přilejvat ještě ledovější s ledem, tříští a trvá to několik vteřin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 19:00 anabra Re: romant
Fotka k příspěvku Nevim, zda už není pozdě na cokoliv... Schovává se v kytkách, když vypluje, jakoby byl slabý, občas ho voda nadnese a on je vertikálně hlavou dolů.. Mohl ho zranit Betta samec? Neměla bych toho parmičku ještě odlovit? Ale musela bych ho dát do vázy stydim Nemam náhradní akvárium..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 18:45 R Muž romant [27977] Re: anabra
Nevím, nejsem jasnovidec. :-) Vím, že se blbě fotí, ale chtělo by to o kapánek průkaznější fotku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 18:42 anabra Re: romant
Dobře. Bylo bývalo vhodnější reagovat dřív s eSHa 2000? Hned když jsem si toho všimla? Abych věděla pro příště.
A nemůže být střevo, co mu to z boku trčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 17:08 R Muž romant [27977] Re: anabra
Zřejmě to postupuje a došlo k zaplísnění, aplikoval bych eSHu 2000 dle návodu. Před aplikací bych vyměnil polovinu vody a odkalil dno a několik dní nikoho ničím nekrmil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 16:53 anabra – Zranění či choroba?
Fotka k příspěvku Zdravím, poslední týden jsem pozorovala u jednoho samečka parmičky duhové na břiše nějakou ranku, myslela jsem, že se třeba samci poprali nebo že se někde odřel. Rána byla jakoby povrchová, bílá, cca 2 mm. Byl čilý, žral, choval se normálně. Od včera je na té ráně něco bílého, jakoby malá kulička nebo proužek, rybka na straně zranění nehýbe ploutví. Nepodařilo se mi to vyfotit. Co s tím, poradíte prosím?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2015 19:06 Muž CurvyTriangle [0] Aktualizace
Tak, po dni rybička už není tolik zkroucená (jen trošičku, ale to bude asi už napořád), normálně plave, má zájem o jídlo, jen v těle vidím nějakou červenou tečku, tak nevím.. Snad se to časem zahojí a není to nějaké vnitřní krvácení, teda jestli něco takového u ryb existuje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 21:42 DanH Re: CurvyTriangle
Jestli se ta rána na těle zaplísní, tak ještě není z nejhoršího venku. Existuje spousta přípravků proti plísni ( například eSHa 2000 ), taky se dá použít rašelinový výluh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 21:39 Muž RBeil [174] Re: CurvyTriangle
pokud má zájem o jídlo tak bych to zatím neřešil. Pokud máš nějakou dezinfekci (prevent nebo něco podobného na rány pro ryby) tak ji to tím můžeš pokapat nebo dát zvlášť do nádrže a do vody nakapat léčivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 21:32 Muž CurvyTriangle [0] ...
Fotka k příspěvku No tak nevím.. chvilkama u hladiny položená na bok, jednou to i normálně proplavávala, ale taky na boku, nevypadá to tak hrozně.. Ale má nějaký celý tělíčko ohnutý. :-O takže nejen ploutvičky.

Edit: Tak teď jsem si všimnul další věci, zespoda má natržené tělíčko.,. sad Když jsem krmil ostatní rybky, měla taky zájem, takže už je asi z nejhoršího.. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 21:13 DanH Re: CurvyTriangle
Ploutve nejsou tak citlivá část těla. Pokud se dokáže nažrat, tak by to měla přežít. ( a myslím, že by s tím neměla mít problém )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 21:07 Muž RBeil [174] Re: CurvyTriangle
Může být v šoku a pokud má poraněnou boční ploutev tak se může špatně vyvažovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 21:04 Muž CurvyTriangle [0] Re: RBeil
Já bych řekl, že ani nemá sílu na to někam doplout, o 60° otočená na bok..

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4 5

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 5218x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16816