Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

3D pozadí

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Pozadí 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
3D pozadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2018 13:58 R Muž @ ctibum [2870] - Snažím se to nezahubit...Re: LukšaNM
Ve "26" mi vláknitou celkem rychle spásly dvě Japoniky, hlavně z Micranthea, odkud nešla vytahat. Ve "200" taky pomohly, ale tam, zmizela časem sama, po redukci světla.
Ale to už je tu OT...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2018 13:55 Muž @ LukšaNM [242] Re: LeRi, ctibum
No nechce se mi do toho ani trochu, ale už tu dlouhou vláknitou namotávám na můj vkus moc dlouho. hmm
Ale z toho vyndávání pozadí mám hrůzu, budu jen muset vymyslet způsob, jak ho co nejefektivnějc čistit. :-O
Krevetky nestíhaj, možná i proto, že se díky rybí osádce nemůžou snažit úplně "v klidu". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2018 13:47 Muž @ LeRi [293] Re: LukšaNM
Nevrtej se v tom neděláš víc škody než užitku , měň vodu a trochu si pohraj se svícením , máš tam krevetky tak je nech makat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2018 13:42 R Muž @ ctibum [2870] - Snažím se to nezahubit...Re: LukšaNM
Taky bych to nechal, je to krásně přirozený... ;-)

Nicméně pokud bych vyndaval, tak bych si udělal z něčeho přepážku na vnitřní šířku nádrže, vyšší než výška dna a tu opatrně nasunul do dna co nejtěsněji u pozadí. Jako přehradu. Vyndal bych pozadí, vybral zbytek dna z prostoru a pak postupoval opačně...

EDIT
Přepážka se bude muset zatížit, aby nevyplavala, pokud to nebudou třeba kusy břidlice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2018 13:39 Muž @ LukšaNM [242] Re: LeRi
No ona se odtud právě množí do celého akva. :-(
Krátká přisedlá by mi nevadila, ale dlouhá není příliš estetická. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2018 13:37 Muž @ LeRi [293] Re: LukšaNM
Ta řasa na tom pozadí náhodou vypadá luxusně a když není na rostlinách tak o nic nejde ne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2018 13:32 Muž @ LukšaNM [242] – očista pozadí (3D) :-D
Zkusím to třeba sem...v poslední době je u mě největší shromaždiště vláknité řasy 3D pozadí (plastové kupované). Celkem kvalitně k němu přirůstá. Nejraději bych ho vytáhl ven, pořádně očistil a nechal vyschnout. Až podsud bych se toho možná moc nebál, ale nevím jak návrat. To asi nepůjde bez totálního rozbagrování dna, že? (mám spodek pozadí samozřejmě zahrnutý) hmm
Má někdo zkušenosti s vyndáním a návratem 3D pozadí za provozu? ahoj

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2018 09:15 Muž @ montydvory [3]
Jen k Laksilu,použil jsem polomatný a ten mi asi za dva měsíce zbělal.
Dvakrát natřene pozadí z betonu
(Liapor.písek,cement,nabarveno balakrylem )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2018 22:45 Muž @ Waaw [27] Re: Angus68
Pokud je to reakce na diskuzi o Liaporu s Laksilem, tak tam k rozleptani polystyrenu urcite nedojde, protoze by tam zadny polys vubec nebyl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2018 21:06 Muž @ Angus68 [557] Re: RE5PEKT
Ale než to Laksilem natřeš, tak si to dobře prohlídni, protože sebemenší dirka, kde je polyš, ti to vyžere ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2018 20:15 Muž @ Waaw [27] Re: antiA
Mas asi pravdu, ale nebude to asi takova sila jako polystyren. Chtelo by to tu nejjemnejsi frakci liaporu, pripadne ji promichat s cernym piskem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2018 19:40 Muž @ antiA [128] Re: Waaw
podla me to bude plovouci. nebot tim lakem uzavres liapor (ten jinak pokud nenasaje tak plave) a pokud bys ho chtel nasat tim laksilem bude ho mooooc velka spotreba...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2018 19:34 Muž @ RE5PEKT [243] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Waaw
Určitě to zní zajímavě, asi to bude i vypadat přirozeněji, než drtivá většina 3D pozadí i těch běžně prodávaných. Hlavně to případně nafoť a informuj průběžně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2018 19:01 Muž @ Waaw [27] Re: RE5PEKT
Odpadala by prace s epoxy, stale lehke, ale uz ne plovouci, mozna bez nutne dalsi povrchove upravy, dokud by nezaschlo, muze se hrat s texturou podle potreby, technika za pozadim (trubky) by se snadno zapatlala. Mozna nekdy vyzkousim v malem, jak se stim dela a jak to vypada
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2018 18:04 R Muž @ afc1886 [3311] Re: RE5PEKT
Liapor mám necelé tři roky a nic se nerozpadá. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2018 17:53 Muž @ RE5PEKT [243] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Waaw
To by mohlo fungovat, když si třeba pohraješ s tím lakem a necháš ho trochu zaschnout, než budeš modelovat. Akorát teď otázka toho liaporu, ten jsem také v akvárku nikdy nepoužil.. ale myslím, že tu někdo psal, že se to časem rozpadne? Snad se k tomu liaporu ještě někdo vyjádří, kdo s tím má zkušenost.

Ale teda nějak postrádám tu výhodu oproti polystyrenovému 3D pozadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2018 16:41 Muž @ Waaw [27] Re: RE5PEKT
Jasne, to mne taky napadlo. Laksil je bezbarvy lak, ktery ma atest na pitnou vodu, Na druhou stranu Liapor je tak lehky, ze by mohl stacit ho udrzet pohromade.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2018 16:22 Muž @ RE5PEKT [243] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Waaw
Neznám Laksil, ale jen bych očekával jeden problém; konzistence. Jestli to bude držet tvar, který vytvaruješ, do té doby, než to vytvrdne. Polystyrén nahřeješ a za pár sekund je zase pevný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2018 16:15 Muž @ Waaw [27] – Co trochu jinak?
Vetsinou se 3D pozadi dela tak, ze se vezme hmota (polystyren, PU pena) a ta se opracovava. Napadlo mne co to zkusit obracene. Co vzit keramzit (Liapor) nejemnejsi frakce (1-4 mm), smichat ho s Laksilem a z hmoty si vymodelovat pozadi dle vlastniho vkusu. Keramzit je lehky, chemicky nijak neovlivnuje vodu a Laksil jse bezbarvy s atestem na pitnou vodu. Barvu by to melo tmave hnedou, zajimavou strukturu a mozna by se to nemuselo uz ani povrchove upravovat. Dalo by se to nanest treba rovnou na tabulku skla nebo na plexisklo. Co si o tom myslite? Blbost?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2018 15:00 Muž @ Tomiino [43] – výška
Ahoj,
blížím se s pozadím,objednávkou do finiše a teď řeším jakou výšku u pozadí. Ode dna pod lištu kam se dává krycí sklo je 46 cm. Mám to nechat uříznout přesně ? nebo nahásit výšku třeba 45,5 ? aby tam šlo vložit bez problému ? dole asi položit na parátko a vyplnit lepidlem ???
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2018 12:20 Muž @ Tomiino [43] Re: Waaw
ještě bych se poradil ohledně barvy a druhy. čištění pozadí od řasy houbičkou nemůže poškodit pozadí ? jaké byste zvolily pozadí ohledně číštění ? www.umeleskaly.cz/…
nebo www.umeleskaly.cz/… ??

a jakou barvu zvolit když mam v akva tropheus maswa ?? jsou černé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2018 14:38 Muž @ Waaw [27] Re: Jarry
Mas pravdu, Perimetr je vypenovany do formy a je mechanicky pevnejsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2018 13:20 Muž @ Jarry [484] Re: Waaw
Jestli se nepletu, tak extrudovaný je XPS, perimetr je EPS - pracoval jsem s ním i s XPS a je to něco jiného. Perimetr je klasický bublinkový, akorát je pevnější, než např. fasádní. Nebál bych se ale požít žádný EPS. XPS nevím, jak dobře nebo špatně jde modelovat např. pájkou, což byl postup, který jsem použil při tvarování pozadí to terária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2018 12:53 Muž @ Waaw [27] Re: Jarry
Ano, to je klasicky extrudovany EPS, ktery nenasava vodu. Neznamena to ale, ze je urceny pro styk s pitnou vodou. Jen ze si udrzi tepelne izolacni vlastnosti i ve vlhku. Zase se tou vodou nezatizi a bude stale mit tendenci plavat.
Jeste je PU pena urcena do studni a ta ma atest na pitnou vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2018 12:06 Muž @ Jarry [484] Re: Waaw
Asi bych použil EPS Perimetr, je dělaný na přímý styk s vlhkostí www.isover.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2018 10:14 Muž @ Waaw [27] – Jakou pěnu použít
Nezkoumal jste nekdo, jaky druh materialu je lepsi (stabilita, nezavadnost) jako zaklad 3D pozadi? Klasicky bily polystyren, zeleny extrudovany nebo PU expanzni pena?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2017 18:20 Muž @ Surdo [34] Re: Waaw
skus ešte na toto: www.youtube.com/…
je to už hotové a vyzerá to luxusne za tie peniaze
nemusíš nič robiť s neistým výsledkom.
(ušetríš čas aj peniaze aspoň v mojom prípade to tak bolo.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2017 18:20 Muž @ Waaw [27] Re: Jarry
Presne timto smerem se chci vydat. Nasel jsem jemne drte ruznych hornin a ruznych barev
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2017 18:15 Muž @ Jarry [484] Re: Waaw
Kdysi jsem vyráběl pozadí do pouštního terária a jako finální vrstvu jsem dával lepidlo (Duvilax), které jsem posypal pískem sušeným v troubě. Vypadá to parádně, možná by šla skála řešit podobně, sehnat drť potřebného materiálu, a pak vyřešit, aby se to nerozpouštelo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2017 18:05 Muž @ Waaw [27]
Da se predpokladat, te kdyz se nekdo rozhodne, ze si chce 3D pozadi vyrobit, tak si zvazil vsechny plusy a minusy. Jinak je to nikdy nekoncici filozoficka debata. Ja jsem rozhodnuty si ho vyrobit, samozrejme co nejtenci, aby zakrylo techniku a jeste vypadalo dobre. Podstatne je pro mne, aby to nevypadalo jako parodie na skalu, ale co mozna nejrelisticteji. Proto jsem se ptal na nejake doma delane, kde se jim povedl realisticky vypadajici povrch. Opravdu bych nechtel jit cestou jako treba zde: youtu.be/…

Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2017 17:23 Muž @ Surdo [34] Re: Yirka
10l ano pri homemade ale kupene 3d pozadie je len cca 1cm hrubé
a teraz ešte k tomu objemu. Pridám 10l externý filter
pozadie -10l filter +10l a som stale na tom istom objeme ale priestor je menši.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2017 16:51 Muž @ Yirka [7511] Re: Surdo
Jednak to bude spíše 10 litrů a dále, ty litry jsou samozřejmě prostor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2017 16:11 Muž @ Jarry [484] Re: Waaw
ARSTONE je mám dojem světová špička (odpovídá tomu i cena). Chvilku jsem uvažoval nad tím jejich Amazonas, ale cena je opravdu vysoká a zabere to hodně místa v akváriu. Nakonec jsem od pozadí ustoupil, pořád si myslím, že pěkně poskládané dekorace, rostliny a jednobarevná tapeta udělají dostatek parády i nez 3D pozadí. Pozadí bych asi volil jenom v případě, že by to vhodně dokreslilo požadované prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2017 15:57 Muž @ Surdo [34] Re: Yirka
koľko myslíš že zabere take pozadie do 200L akva odhadom tak do 5l
podla mna ide skôr o priestor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2017 15:25 Muž @ Yirka [7511] Re: Waaw
Já bych řekl, že slabinou každého 3D pozadí je něco úplně jiného, a to ztráta litráže. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2017 14:39 Muž @ Waaw [27] – Nejrealistictejsi DIY 3D pozadi
Prosel jsem vse co jsem na webu a na YT nasel o vyrobe 3D pozadi. Technicky to zvladnu, mam dokonce napad na posyp, ktery je vlemi slibny, ale slabinou vetsiny domacich vyrobku je napodobeni realneho povrchu. Jake jste na webu videli nejrealistictejsi doma delane pozadi? Jde mi vylozene o nejlepe socharsky/vytvarne zvladnuty povrch. Treba tohle neni domaci vyroba, ale povrch vypada dost verne : www.arstone.eu/…

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2017 06:09 Muž @ Skrblík [5] Sincolor
Dobrý den. Máte někdo zkušenosti s výrobou 3d pozadi dle videa na www.sincolor.cz viz m.youtube.com/… ?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2017 18:02 Muž @ Lico [0] – Sera- Amazonie
Ahoj všem,
chtěl bych se zeptat těch z vás kdo mají pozadí od sery- amazonie, jestli by jste se nemohli pochlubit. Uvažuji nad koupi ale nedokážu si pořádně představit jak to v akva vypadá. popř jeslti máte nějaké výtky. dík

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 14:42 Muž @ petromas [9] – Pozadí
Dotaz .zkoušel někdo dělat pozadí ,skáli z multiporu
.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2017 14:42 R Muž @ afc1886 [3311] Re: Těhňajs
Tady už si hledej sám. ;-) rybicky.net/clanky/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2017 13:52 Těhňajs Re: vaaclav
Jestli mas primo odkaz na vyrobu 3d pozadi, ktere se jen natre barvou a přejede epoxy 1200, tak jsem dej odkaz. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2017 13:33 R Muž @ vaaclav [8187] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Těhňajs
Zdejší články ti nevyhovují a co strýček Google? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2017 12:56 Těhňajs - Echinodory + stonkové rostliny – 3D pozadí - polystyren + barva + epoxy 1200
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat. Máte někdo zkušenosti s výrobou 3D pozadí z polystyren, který se jen nabarví barvou dle libosti a zakonzervuje se epoxy 1200?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2016 09:44 Muž @ TRULY [161]
ako za nadrzou? tak ja by som to nedal na totalnu hustotu vid foto v orezentacii. Len ten ubytok miesta a vsetko okolo toho vratane ceny asi vypustim fakt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2016 07:28 Muž @ Yirka [7511] Re: TRULY
K nevýhodám3D, které já považuji za zásadní, je ztráta litráže. Vždy jsem dával přednost instalaci za nádrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2016 22:58 R Muž @ vaaclav [8187] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: TRULY
Pozadí je hezká věc ale v hustě zarostlém akváriu ho stejně neuvidíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2016 21:59 Muž @ TRULY [161]
Chcel by som sa spytat ci sa pouziva 3d pozadie aj u profesionalnych akvarkach. Teda vystavnych alebo skutocne u ludi ktori sa tomu venuju. Reso. ake pozadie zvolit v novom akvarku? Momentalne mam 3d ale ma to samozrejme nevyhodu udrzby za 3dckom a neesteticke kraje kde je nalepena sietka a urcite znizenie hlbky akvaria. Akvarko ccem mat stredne az huste zarastene.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2016 15:51 R Muž @ romant [26660] Re: Lukas34
Osobně si myslím, že za rok to pozadí vůbec nepoznáš, barva bude úplně jiná, odpovídající podmínkám a možnostem nádrže. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2016 15:24 Lukas34 Re: romant
Aha ja se prave jen ptam nevypada to spate jen prave me zajimalo jak moc to jeste bude nebo co me jeste ceka zda to necemu nevadi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2016 10:13 R Muž @ romant [26660] Re: Lukas34
Ano, s největší pravděpodobností se bude jednat o řasu, tedy o proces stárnutí, nevidím důvod, proč by se toto mělo nějakým způsobem řešit, ono se to ve finále ukáže znovu a znovu.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 13 14

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno Přidat příspěvek • Zobrazeno 22691x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/1460-3d-pozadi