Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

3D pozadí

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Pozadí 

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
3D pozadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 12:14 Muž HATED [25] - CichlidyRe: xOB
No tak ja neviem uvazoval som aj nad kupou neakeho tenkeho pozadia od znacky JBL no neviem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 11:34 Muž xOB [83] - CichlidyRe: HATED
Toto je rozmer 120x50x50, pozadi bylo (je) do eLka.
Takze ta tvoje tabule 150x50 bude mit taky dost velke vztlak, tak se nepokousej o pokusy jen to zaprit o vyztunou listu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 11:14 Muž HATED [25] - CichlidyRe: xOB
Planujem nove dlzka 150 vyska 50 sirka 70.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 10:42 Muž xOB [83] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Dneska se pozadi urvalo a kompletne urazilo zadni zpevnovaci listu a nazvedlo zeleznej kryt. Takze znovu doporucuji pozadi poradne, ale opravdu poradne prilepit. O vikendu me tak ceka lepeni listy a komletni predelavka :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 14:14 Muž arnošt [37] - RostlinyRe: Jindrik
Pokud nebudeš nějak moc chtít hýbat s teplotou, tak se nechá topítko dát i do dna, ale s tím zkušennost nemám - jen jsem o tom slyšel - funguje to pak částečně i jako topný kabel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 12:45 Jindrik Re: arnošt
Nejsem si totiž jistej, jestli to bude fungovat dobře... Přemýšlím zatím jak to udělat, tak nevím no.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 12:42 Muž arnošt [37] - RostlinyRe: Jindrik
Vyhřát by to mohlo, ale je blbý, že se ti ohřeje voda v tom malým prostoru a topítko ti to vypne - pak bude trvat než se ti voda naředí a pak teprve se ti zase zapne...já to mám taky tak a v poho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 12:36 Jindrik – 3D pozadí pro želvičky
Ahoj, mám takový dotaz, koupil jsem si akvárko 80délka x 50šířka x 40výška a chci udělat pozadí z polystyrenu a chtěl bych ho do L, s tím že na boční straně chci vyrobit i malý ostrůvek pro želvy a tedy v tom rohu kde se láme L, bych chtěl udělat menší trojúhelník se vstupem a výstupem pro filtr a taky bych tam chtěl dát topítko. A chtěl bych od vás názory jestli to topítko vyhřeje akvárko když bude v tom rohu a budou tam jen ty 2 otvory?
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.01.2010 02:14 marsz
3D pozadí sluší holkám a semtam klukům. Naopak prostor v akváriu někdy udělá žádné pozadí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2009 23:37 Žena Danila [4489] - SumciRe: Wrata
vyplnit černým silikonem posypaným pískem podobné barvy jako je původní pozadí...ono to stejně zaroste a řasy udělají své...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2009 16:50 Muž Uli [17] Re: Wrata
já bych to řešil pruhem polistyrenu, který bych sladil s tím pozadím..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2009 16:45 Muž Wrata [21] – Pozadi nestejne velikosti jako akva
Ja bych se vratil k uplne puvodnimu dotazu,ktery odstartoval tohle tema. Mam podobnou situaci..Koupil jsem akvarium a snim i 3D pozadi z druhe ruky, to pozadi nesedi uplne presne do akva, na stranach mu chybi par centimetru, ted nejsem u toho,tak odhadem, 3-5. Pozadi bych rad pouzil, libi se mi..a premejslim,jak to nejlepe "nastavit.. Ma nekdo zkusenost jak to resit? Diky.
Pozadi je nejaka "vec koupena z Hornbachu..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 13:25 raduz – LAKKKKKK
Zdravim. Robim si pozadie do akvaria.... klasicky na polystirene je nalepený čierny pisok, ale dost opadava, tak by som to chcel nejako ,,zalakovat". Ale neviem či je vhodny lak na detske hračky, alebo lodný lak alebo nieco take.. nechcem to natierat štetcom ale striekat. viete mi niečo poradit????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 23:08 Muž chuanvaldes [77] - Blackwater – Juwel Stone Granite
Zdravim vsechny...

ma nekdo z vas skusenost s timto pozadim? Honi se mi v hlave predstava, jak predelat AQ... Pravdepodobne ho prispusobim vice pro krevety (ktere me fascinujou), z rybek tam pravdepodobne zustanou jenom neonky a ancistrusy... Ale to je jina tema... :-)

A ted spet k otazke... Ma ho nekdo z vas v AQ, nebo ho nekdo videl? Vim, ze bych si mohl udelat pozadi i sam, ale neni na to cas...

www.akvarista.cz/…

Predem diky...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2009 23:36 Muž Sakul [13] - CichlidyRe: Rexistens
Podle mě máš dobrý nápad, ale řekl bych stejnýho efektu dosáhneš kdyš to posipeš 3-4mm pískem a malinko si vyhraješ s barvami. Tam tomu bych moc nevěřil, ale nevim o co de...
Hop: Možná by to šlo, ale hodně by záleželo jakou hlínu by použil. S obyčejnou si nedokážu předctavit jak by to dopadlo hmm , možná s nějakou písčitou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2009 22:15 Muž Rexistens [16] – barva
jeste men nepadlo, ze bych mohl pozadi postrika timhle: www.modulor.de/…

po naneseni to vypada takhle: www.modulor.de/…

my s tim mame postrikany sokl, a vypada to celkem dobre. a sprej stal asi 200
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2009 02:04 Muž hop [26] - RostlinyRe: Sakul
pokud to přetře nebo přestříká ještě řídkou vrstvou epoxi(y)du (oboje i y je správně) tak myslím že to bude v poho.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 23:31 Muž Sakul [13] - CichlidyRe: Rexistens
Ano, vypadolo by opravdu realisticky do tý doby než by byla v aqvarku voda. Pak by to asi skončilo katastrofou, místo písku na dně bláto a místo nádherného pozadí ošpiněnej vytvarovanej polistyren. Možná v terariu by to šlo ale v aqva opravdu asi ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 20:58 Muž Rexistens [16] – hlína
Jen takovy dotaz do diskuze: myslite, ze po vytvarovani polystyrenu natřei epoxydem to muzu posypat obyc hlinou? rozpusti se hlina, nebo ne?
Rikam si, ze pozadi z hliny by vypadalo asi nejvic realisticky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 17:00 Muž Jrk [143] Re: Robča08
Pro nátěr 3d pozadí mi doporučil náš firemní chemik "Bisil" (prodává se v hornbachu 0,7 kg 219,- kč). biopol.cz/… Dle dokumentace je nezávadný a určený pro stálý styk s pitnou vodou. Na uvedeném odkazu jsou celkem podrobné informace o tomto produktu. Osobně s ním zkušenosti nemám - budu mít doufám do měsíce hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 16:51 Muž jaa [5] Re: Robča08
ja som pozadie len "vypalil" z polistirenu a natrel balakrilom UNI matnym........ziadna neutralizacia nebola potrebna a vsetko je vpohode.............ale ak budes robit nater z epoxidu tak to potom musis zneutralizovat octom.......ale z vlastne skusenosti by som ti odporucil ten balakril, omnoho lepsie sa snim pracuje,vyberies si farbu a mam pocit ze to aj vyde lacnejsie.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 16:41 Muž Robča08 [3]
Ahojte. Vím, že tu bylo už mnoho otázek a odpovědí ohledně 3D pozadí. Chtěl bych se zeptat,když mám pozadí už vytvarované a opálené, jestli nemůžu pozadí natřít jen barvou a už nenanášet žádný písek. A musím pak dál barvu ještě neutralizovat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 12:37 Muž Gabro [11] - Raci, krabi, krevetkyRe: Feyd
Taky možnost, ale nevím jak to pak řešit s technikou, chci mít v akva max. vody...i kdyz jak nad tim ted premyslim asi by to slo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 00:43 Muž Feyd [10] Re: kousn
a co místo pár bodů(cit.mám ho pribodované) objet obvod ??????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 23:10 Muž kousn [0] Re: Gabro
dal bych si tam asi nějakou hodně jemnou síťku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 18:57 Muž Feyd [10] Re: Gabro
Jak Ti jen poradit,hmm ...,silikonem,ale tak aby se tam nic nedostalo!Snad si umíš představit jak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 16:05 Muž Gabro [11] - Raci, krabi, krevetky – přilepení 3d pozadí
Prosba o radu...jak přidělat 3D pozadí do akva, tak aby se za něj nedostávaly ryby, příp. jiné živočichové??? V jednom akva již 3D pozadí mám přiděláno-přibodováno silikonem, ale mám zkušenosti s tím, že se tam dostane potěr nebo se tam usídlí šnečci - máte nějakou radu, kde je chyba nebo jak to proti takovýmto vniknutím ochránit???

Další dotaz je na radu jak umístit rozstřikovací rampu do pozadí, tak aby minimálně čeřila hladinu, ale byla zase esteticky zakamuflovaná???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 08:02 Muž NASREDDIN [1383] Re: Tom
Tak pro upřesnění, pokud pracuji s přyskyřicí používám Epoxidovou pryskyřici EPOXY 1200.

www.kittfort.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 07:34 Tom – Lepení písku na pozadí
Ahoj všichni výrobci pozadí
Všude tady čtu že natíráte pozadí epoxy ale nikdo nepíše přesně jakým.Chtěl bych upozornit na to že vhodné jsou jen dva druh a to EPOXY 1200 324 nebo EPOXY 110BG 15 531. Ten druhý typ je lepší a byl mi přímo doporučen i výrobcem.Pokut použujete třeba EPOXY 1200 371 tak je to špatně !!!! lepidlo sice vydrží ve vodě ale ve vodním prostředí je silně TOXICKÉ!!!
Pokut nemůžete lepidla sehnat tak tu je odkaz kde si ho můžete objednat www.sincolor.cz

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2009 20:20 1trebor Re: kousn
já jsem to lihem lehce ředil, a dělá se to líp
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2009 13:46 Muž NASREDDIN [1383] Re: kousn
No s medem to srovnatelné je. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2009 13:33 Muž kousn [0] Re: NASREDDIN
dobrá díky za radu :) ani nevim jakou to má konzistenci nikdy sem to neviděl, asi jako med co ? řekněte ať vim tone coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2009 10:09 Muž NASREDDIN [1383] Re: kousn
Neřeď ji lihem.
Když chceš, aby se pryskyřice dobře nanášela, tak je potřeba ji pořádně rozmíchat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2009 10:03 Muž wladys [291] - CichlidyRe: jarek
Pokud bude na 3D použit epoxy,tak pozadí odolá.Pozadí je potom tvrdé jako kámen. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2009 09:36 Muž Kuca [43] - CichlidyRe: jarek
špatně,ohlodaj ti z toho všechnu barvu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2009 09:12 jarek
čau,jak je to s odolností 3D pozadí proti okusu ryb typu Panaque
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2009 08:45 Muž lachon [8] - CichlidyRe: kortezhugo
Normálně to napajcuj akvaristickym tmelem (bílim nebo černym) a pak to zasyp pískem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2009 08:30 Muž kortezhugo [983]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku ...ja som len skusal na malom kusku polistyrenu ci to budem vediet spravit - vyzera to dobre...
...pouzil som pamlak+ob.zlty piesok+temperove farby...zaujimave ze ked to uschlo polistyren sa dal pekne strhat a ostala len "skrupina" - este pretret epoxidom a v pohode...lebo ten pamlak nieje dobry do vody...
...to som si len skusal ma to asi 6x8cm ze ako to "ide"...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2009 23:20 Muž kousn [0]
no tak co sem kde koukal , tak já budu sypat pozadí jemnym pískem, natřu pozadí epoxi 1200 kterou si lehce naředim lihem aby se líp roztírala ten se pak jen vypaří a nebude ničemu vadit (ne ředidlem ten by mi sežral polystiren ) počkám chvíli než bude epoxi taková lepkavá a posypu jí co možno nejjemnějšim pískem, pak až to ztvrdne tak to natřu znova a posypu zase pískem- chci sehnat 2 nebo 3 odstíny- ty pak dám do něčeho čim to budu sypat ale tak že dam vrstvu jednoho a pak dalšího a tak na střídačku a jak se to bude sypat bude se to měnit a tak to bude vypadat přirozenějš. Ale pokud nechcete jak už tu někdo psal to pozadí takový lesklí tak už to znova nenatírejte ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 21:24 rostratus Re: JuraS
V akvarium bude mat vela korenov. Pozadie mu bude robit len kulisu. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 21:13 rostratus Re: Imii
Kamarat pre ktoreho som pozadie robil mal poziadavku aby nebolo hrube. Pre neho je kazdy liter dobry. Chova tam velke americke cichlidy. Ak chcete vidiet fotku jeho nadrze najdete ju aj tu:

cichlidportal.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 09:39 JuraS Re: rostratus
Kdybych náhodou někdy stavěl velké akva, hlavně široké pak bych pro simulaci deštného pralesa použil přírodu..nechal bych si přefiknout kořeny stromů tak aby se dali přilepit silikonem na zadní stěnu..žádnou umělinu..proto musím jen pochválit tu práci co s tím určitě byla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 09:15 Muž Eff [417] - RostlinyRe: rostratus
Bylo by dobré vědět, o jaký typ akvária půjde, jaký bude použit substraát, rybí osadka, rostliny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 09:14 Žena Imii [45] Re: rostratus
Vypadá to pěkně ... ale je to 5metrů ... chtělo by to nějakou změnu ... takhle je to moc jednotvárné ... chtělo by to místama tmavé či světlé fleky ... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 09:09 Muž snickers [0] - TetryRe: rostratus
vypadá to opravdu pěkně, taky jedno teď vyrabim z polystyrenu, hloubka cca 8cm ale "malinké do akva 100x45x40, vůbec nevim co za nátěr, chtěl bych to zasypat černou drtí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 09:04 rostratus – Pozadie do 5000 litrového akvária....
Fotka k příspěvku Prednedávnom som dokončil jedno veľké pozadie o ktoré by som sa chcel podeliť. Pozadie je robené do gigantického akvária s objemom 5000 litrov a rozmermi 500x100x100 cm. Pozadie je veľké ale pomerne úzke. Hrúbka pozadia je od jedného do päť centimetrov. Pozadie je rozdelené na 3 časti. Čo na to poviete?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 20:37 Muž FoRgY [42] - CichlidyRe: lubosov
No ta farba mi nevysla uplne podla mojích predstáv, myslel som ze to nebude az take svetlé, pre porovnanie mam aj fotky v zložke 3D pozadie a je tam odfotene po natretí, ale mam aj dve fotky v zlozke Minos Reff 8.2009 ked este nieje akva napustene a svetlejsie to este roby to nekvalitné foto. Pokusim sa zohnat "super" fotak ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 19:11 Muž lubosov [0] Re: FoRgY
Sorry viem si predstaviť ako si sa narobil, kým si ho spravil, ale tá povrchová úprava mi pripadá ako keď spevňujú steny tunela tekutým betónom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 20:37 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: JendaBenda
Tak on se ten písek tou barvou dá jakoby obalit. Takže pozadí má barvu použité barvy, ale povrch z písku.
Např. já použil Balakryl UNI Mat a epoxi sem nepoužil. Nebo např. i zde: rybicky.net/nadrze/4553
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 20:32 Muž FoRgY [42] - CichlidyRe: lubosov
lubosov napsal:Radšej sa k tomu vyjadrovať nebudem - videl som to pozadie za cca 20,-Euro coze
Čo nebodaj závisť (?), mne sa moje pozadie veľmi páči a urobil som si ho podla svojho gusta ... ked sa Vám nepáči, božská moc ... ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 13

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 23837x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1460-3d-pozadi?od=351