Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

3D pozadí

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Pozadí 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
3D pozadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2015 16:09 Muž ercan [38] Re: NASREDDIN
Ano tohle jsem měl na mysli.
Ještě jsem našel tohle shopakva.cz/….
Ono to bude všechno nastejno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2015 15:37 Muž NASREDDIN [1383] Re: ercan
Chybu určitě neuděláš s tímto tmely-silikony-lepidla.heureka.cz/…

Ani s tímto
www.soudal.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2015 07:12 Muž RBeil [174] Re: ercan
Nevim co je myšleno pod akvaristickým lepidlem, ale já to lepil silikonem. Nanesl jsem tenkou lajnu po celém obvodu a pak několik bodových téček různě na ploše. Jestli to akva lepidlo bude dvousložková pryskyřice tak radši bych lepil silikonem, při případnem odstranění ten silikon seškrábneš žiletkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2015 20:37 Muž ercan [38]
Ještě se zeptám,čím přilepit 3D pozadí? Akvaristickým silikonem nebo akvaristickým lepidlem.
A nebo je to jedno který z nich použiju?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2015 22:33 Muž NASREDDIN [1383] Re: ercan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2015 19:55 Muž ercan [38] Re: RBeil
To jsem si ho nechtěl dělat,jen jsem našel stránky kde to bylo vyrobeno z pěny a nebo pryskyřice. Mě to bylo hned nějaké divné,nedovedl jsem si to představit z té pěny. Myslel jsem že to bude jako houba. Tak jsem tam napsal dotaz a bylo mě řečeno že je to tvrzená pěna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2015 16:13 Muž NASREDDIN [1383] Re: RBeil
I ten polyuretan se používá a stejně jako polystyren se musí natřít pryskyřicí, pokud jde o jeho uchycení, tak to je velice jednoduché, nanáší se buď přímo na zadní stěnu, nebo na samostatné sklo, které se poté do akvária vlepí.
K žádnému nacucání vodou nedojde, leda by to nějakej matlal poněkud zpatlal ;-).
Výhodou je, že se do něj dá lecos snadno zakomponovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2015 08:27 Muž RBeil [174] Re: ercan
O polyuretanu tu byla někde velka debata a až tak vhodný neni, časem se začne rozpadat a začne uvolňovat škodlivé látky. Navicjak by jsi ho chtěl ke sklu akva přichytit? Když budeš vypouštět akva tak to bjde nacuclé vodou a bude se ti to bortit ke dnu. Všichni to dělaji z polystyrenu nebo kamene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 19:54 Muž ercan [38] Re: RBeil
sem myslel polyuretan jako molitan smich no co
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 17:50 Muž RBeil [174] Re: ercan
Polystyren a epoxidová pryskyřice :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 17:09 Muž ercan [38]
Zdravim,chci se zeptat z ceho je lepsi 3D pozadi. Bud minerální pryskyřice se skelnou výztuží nebo netoxická polyuretanová pěna obarvená netoxickou trvanlivou barvou. Jsem myslel ze se to dela jenom z te pryskyrice. A to ta polyuretanová pěna je jako na omak meka jako houba nebo je taky nejak tvrzena? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2014 15:03 R Muž romant [27987] Re: Brcko
Tak obvykle se nechá chytit patinu v podobě řas(v míře rozumné). Tak jak vypadá teď po instalaci, už nikdy vypadat nebude, snaha po dokonalé čistotě je kontarproduktivní a to nejen u pozadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2014 14:57 Brcko – údržba 3D pozadí
Ahoj, mám dotaz, jak očišťujete 3D pozadí? Mechanicky před odkalení? To napadá mně, nebo je lepší metoda? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 04:27 Žena Janča [1] Re: georg
No pěkné to je ale kdyby ta cena byla o jedno číslo menší,litr za to nedám ani náhodou,to se radši spokojím s kusem igelitu.Ale děkuji za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 18:07 Muž georg [112] - AfrikaRe: Janča
Jestli máš akvárium z kytkama,které se rozrostou, tak jako pozadí stačí černá (nebo jiná),tapeta nalepená zvenčí. Pokud přesto chceš pozadí tak pokud jej nebudeš dělat sama, tak bych volil jen něco takového:
www.krmiva-az.cz/…
něco podobného mám v 54 litrech jen vloženo,není ani přilepeno,
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 13:30 Muž Dejmon [64] Re: Janča
Máš recht, pozadí udělej slabé. já tedy mám kupované, laminátové, je asi 2 mm silné, ale co je zepředu, tak je i zezadu a rybičky nechávám propavávat dokola, v zadní části mám přebytky kytek a je jsou zde i krevetky ( protože je tu hustý les rostlin) který není vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 10:35 Žena Raviolka [2154] Re: Janča
Jestli máš akvárium naplněné rybkama podle přepočtu centimetrů na litry, tak se do pozadí nepouštěj ;-)
Ale jestli máš akvárium na kochání, rybek přiměřeně a nechceš tam mít hustou džungli, tak to klidně zkus. Zvlášť, když tě to nadchlo, proč si neudělat radost ano
Mám pozadí i v menších akváriích, než je to tvé. Budeš potřebovat tloušťku polystyrenu nejméně 2 cm. Sice to nebude 3D, ale dá se z toho udělat pozadí, které bude mít přirozeně strukturovaný povrch. Když se ti povede a pak ještě navíc chytne patinu, tak je to paráda a s jakoukoliv plochou variantou se to nedá srovnat.
Ale tak jako cokoliv, co má vylepšovat vzhled… je to naprosto subjektivní záležitost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 10:06 R Muž romant [27987] Re: Janča
Tak určitě čím slabší, tím lepší z pohledu ztráty litrů, ale aby to potom ještě bylo pozadí ve smyslu 3D. Osobně bych se do pozadí tohoto typu ve tvojí litráži nepouštěl, ale to je jenom můj názor. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 10:02 Žena Janča [1]
Ahojky,hrozně mě nadchla výroba 3D pozadí,prostudovala jsem veškeré návody ale zajímal by mě váš názor jestli je vhodné dělat 3D do akvaria vel.80x35x40,112l ? dá se udělat jen slaboučké třeba ze stropnic?jen slabé,nechci mít akvário plný dekorací a málo rybek protože jen pozadí zabere nějaký ten litřík vody :-| děkuji za názory
ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 18:22 Muž RBeil [174] Re: radka73
já mám 3D pozadí nalepené silikonem na zadní stěnu akva takže tam je mezera jen nějaké 2mm a je to téměř utěsněné bo je to dokolečka... Na bokách byly mezery tak jsem smíchal silikon s pískem dokud nevznikla taková písčitá lepivá koule a ty mezeri sem vyspároval a nejde to poznat... Řasu za pozadím neřeším nejde stejně vidět
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 16:43 Žena Raviolka [2154] Re: radka73
A ty problémy jsou přesně v čem? Stojatá voda sama o sobě nevadí a řasy taky ne - teda předpokládám, že když jsou za pozadím, nejsou vidět...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 14:14 Žena radka73 [1] - Rostliny – Cirkulace vody za 3D pozadím
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Chtěla bych se zeptat, jak máte vyřešenou cirkulaci vody za 3D pozadím.
Mám 3D pozadí "Amazonka". Za pozadím jsou hadice od filtru a rampa. Viz. foto.
rampa je o něco níže, tak aby čeřila vodu a nebyl velký přepad. Po pravé straně je ještě přidělaná svislá trubka před pozadí, která rozhání bublinky z difuzoru po akva. Ta na fotce není, byla dodělána později.
Problém je, že voda za 3D pozadím stojí a dělá se tam řasa. Tu sice vyčistím kartáčkem na zuby a odkalím, ale stejně nějaké spory zůstanou a řasa naroste znova.

Pokud bude dělat problémy pořád, asi poletí pozadí ven. Ale to by mi bylo líto. Proto zatím hledám řešení. Do rampy se mi moc zasahovat nechce.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 19:23 Muž luckyway [5]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mam aqua jen 54 litru a nechtel jsem si ho jeste zmensovat tak jsem si vytvoril 3D pozadi za aquarium. Neni to nic sloziteho a clovek si fajn vyhraje. potlesk
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 11:41 Doog
Dobry den chtěl bych poradit co potřebuju aby mohl udělat porádit 3D jaky pýsék jaky lepidlo a cena kolík to vše potrebuju ? 80-40-35 X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 07:38 kraken
Také jsem si pořídil www.akvarko.eu/… je to cenově dostupné a je to ABS plast jako nárazník u auta takže jsem zakoupil základ na plasty ve spray a pak jsem ho stříkl trochu hmědou a mém 250L vypadá skvěle, v 50L jsem ho nechal v černé a také vypadá dobře.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 06:46 Kuba Re: jalea
www.umeleskaly.cz/… Jsou levní a práce je kvalitní. Není problém se s nimi na čemkoliv domluvit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 21:14 Muž georg [112] - AfrikaRe: jalea
Beru zpět předchzí odkaz, za tu cenu mám něco lepšího
www.akvariumonline.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 21:10 Žena jalea [3] Re: georg
když říkám levné myslím tím do cca 2-3 tisíc víc asi ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.12.2013 21:04 Muž georg [112] - AfrikaRe: jalea
Ono se to jaksi vylučuje. Mám na mysli kombinaci levné a pěkné a ještě k tomu aby se dalo koupit v obchodě. Jistě záleží i na tom, co je pro tebe pěkné, se nemusí jinému líbit. ;-)
...tohle je černý plast, který můžeš nechat tak nebo koupit barvu a výtvarně to dotvořit k obrazu svému.
www.akvarko.eu/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 20:56 Žena jalea [3] – 3D pozadí 150x50 DOPORUČTE
Chystám se na stěhování akvária a chtěla bych to spojit s výměnou pozadí. Víte někdo o takhle velkém pozadí, aby bylo vzhledné a nezruinovalo mou peněženku? PS. ne prosím ruční výroba-mám obě ruce levé :-) ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 02:34 Vydra Re: romant
Díky skvělej článek ..... když jsem to viděl ,tak přemýšlím že k tomu ještě přidělám nějakou terásku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 02:32 Vydra Re: RBeil
Buď to slepím k sobě a nebo mě napadá to nalepit třeba na plexi .... na sklo akvárka se mi to moc nechce lepit popřípadě kdybych to musel vyndat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 18:20 R Muž romant [27987] Re: Vydra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 18:14 Muž RBeil [174] Re: Vydra
Myslím si že to uvolňovat nic nebude, jenom to budeš muset kvalitně slepit ať ti to drží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 15:36 Vydra
Zdravím , chtěl bych si vyrobit 3D pozadí a narazil jsem v baumaxu na tuto kamenou dlažbu. www.simplestone.cz/… je tam mraky druhů a myslím že by se z toho dalo vyrobit pěkné pozadí. Píšou že je to z cementu na internetu píší beton . Poraďte neuškodí to rybám nebudou se z toho uvolňovat nějaké látky? Nebo nemáte s tím někdo zkušenosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2013 22:01 JosefVavra Re: VVV
takto ho můžeš bez obav dát do vody , nejlepší je ale než ho jen oplachovat octovou vodou
metoda kdy vodu s octem ohřeješ asi tak na 70c pozadí poleješ a strčíš do igelitového pytle nebo rychle omotáš strečovkou tak aby se to dokonale zapařilo ( je to asi nejlepší metoda k neutralizaci tvrdidla P11 a je to tak dle rady jednoho z výrobců A1200

ročně zpracuji okolo 400kg této pryskyřice a tato metoda je bezvadná a funguje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 15:39 Muž VVV [0] – Ocet
Fotka k příspěvku Dobrý den, udělal jsem do želvária 3D pozadí z polystyrenu, natřel vše několiky vrstvami epoxy 1200, počkal než vše dokonale zatvrdne a polil zoztokem octa. Nechal jsem ho cca 30 minut působit a důkladně omyl vlažnou vodou. Pozadí je však stále cítit octem. Neovlivní to kvalitu vody?
Díky Vojta
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 07:43 Muž sasula [274] Re: sitra
Pozadi je pekny i do malawi... kameny neres co se k tomu hodi, ale co se ti libi... klidne klasiku v podobe filipinskeho vapence ci sanzibar rock...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 20:41 sitra – Malawi
Fotka k příspěvku Hoj,
prosím Vás o radu. Je toto pozadí vhodné pro Malawi a jestli ano, jaké valouny by se k tomu hodily? Díky moc
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 19:05 jitkaS Re: Ladan01
Já bych také byla opatrná. Neboť vlhko není mokro. Většinou se míní vlhko- tropické -podmínky tropického pralesa.Tam je sice skoro 100% vlhkost,avšak není to prostředí trvale pod vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 10:13 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Ladan01
jelikož je z polystyrenu, tak po přetření by měl být bez problémů použitelný v akváriu. Bez nátěru bych to neriskoval, ta povrchová úprava nebude dělaná na pobyt ve vodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2013 17:38 Ladan01
Ahoj,mam dotaz ohledne terarijniho 3D pozadi exoterra pro plazy. Jestli je mozne ho vlozit do nadrze s rybama. Pisou,ze Je vhodne pro vlhke prostredi. Ptam se,protoze je podstatne levnejsi jak pozadi urcena pro akvaria. Tak pokud s tim ma nekdo zkusenosti,napiste.
www.akva-tera.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 20:00 georg Re: Defík
KJLikni zde na fóru na "články" a v sekci "dekorace" najdeš pár návodů na jeho výrobu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 19:32 Defík – 3D pozadí
Ahoj nevím jak dát 3D pozadí do akvária jsou tam takový sítky postranách a příjde mi to dost rušivý a ani nevím jestli se to nějak lepí nebo co prosím pošle te mi odkaz na nějaký návod nebo jestli by byl někdo ochotný to i popsat. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 10:41 dusan73 Re: Kaplan007
Fotka k příspěvku Já mám pozadí nastříkané Eternalem Mat, 2 vrstvi. První vrstva pouze nástřik a druhou,ještě mokrou vrstvu jsem posypával jemným pískem. Pozadí vypadá reálně. Po třech měsících v akváriu vše bez problémů, pozadí krásně porůstá řasou, hodnoty vody v pohodě. Osobně nemůžu říct co to bude dělat dlouhodobě, ale je spousta akvaristů co to mají pouze barvou už několik let a nemají problém.
Ať se daří. palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 09:26 Muž Kaplan007 [51]
Mám připravené 3D pozadí natřené balakrylem. Je potřeba ještě nějaké povrchová úprava než to dám do akva? Nebo stačí prostě natřít a nechat uschnout? Pouze jsem ho opláchnul vodou. Pro jistotu se ptám, než bude pozdě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 23:00 R Muž romant [27987] Re: kesmanie
Já černé. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 22:59 kesmanie – 3D pozadí poraďte s výběrem prosím
Ahoj všem,
chystám se zakládat akva 110litrů a palice tvrdohlavá bych chtěla ploché 3D pozadí co zabere 2cm.budu mít jemný písek - černý míchaný barvou capuccino (oranžovo černý) a nemohu se rozhodnout,zda chci světlé pozadí-skálu nebo černé pozadí-kámen.Poradíte,zda byste brali vy světlé nebo černé??Díky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 18:27 Muž O.Tom [439] Re: Kaplan007
Při mých experimentech bylo na 100x50 tak jedno 800g balení. Neředil jsem, roztíral v teple. Použil jsem zubní kartáčky se zkrácenými štětinami. Také jsem posypával pískem, ale výsledné pozadí bylo díky kamínkům z písku na pohmat jak struhadlo.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 13

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 23837x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1460-3d-pozadi?od=101