Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vyboulené oči

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Vyboulené oči
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2020 13:41 R Muž ctibum [6926] Re: Misua01
No jak myslíš. Přijde mi, že tam máš dost druhů ryb a že by v tom třeba mohla být příčina problému. Tak ať se daří...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2020 09:40 Misua01 Re: ctibum
Dobrý den, díky za odezvu, nakonec se to projevilo jako plíseň a tu se mi v celku dobře daří léčit. Dokonce to vypadá že bych ho do tří dnů mohla nechat už jen na pár dnů "na pozorování" a pak ho dokonce vrátit do akvária.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2020 15:25 R Muž ctibum [6926] Re: Misua01
Bylo by dobré, kdybys založila prezentaci s maximem pravdivývh informací a celkovou fotkou. Jinak to bude jen obecné hádání...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2020 15:02 Misua01 – problém s bojovnicí
Dobrý den, prosila bych o radu. Dneska jsem si všimla, že můj sameček Bojovnice pestré má vypoulené a zakalené jedno oko. Krmí se normálně, plave taky v pořádku, jen si častěji lehává ke dnu. Chovám ho ve společné nádrži společně s neonkami a jinými tetrami s klasickými dnovými rybkami jako je pancéřníček, torokát, ancistrus. Pro jistotu, že by to bylo něco infekčního jsem do separovala.
Pokud by jste věděli, co s ním je, budu ráda za jakoukoliv radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.09.2020 18:15 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Karink
- odlovit opět obě dvě, dát do separace a aplikovat znova Acriflavin v té samé dávce jako předtím, kdy zabrala u ryb, léčba tři dny,částečně měnit vodu každý den, pak napište jaký je stav ryb, doplním naslednou aplikaci léčiva
- akvárium, tam byla údajně Krupička, léčba pouze eSHa exit
- 1.den odeberte 1/3 vody a aplikujte eSHa 2000 dávku prvního dne, po zhruba 1 hodině akvárium doplnit zpět novou vodou na normální stav
- 2.den odeberte opět 1/3 vody a aplikujte eSHa exit dávku prvního dne, opět zhruba po hodině doplnit novou vodou na normální stav
- 3.den vyměňte pouze 1/3 vody
- 4.den opět doplním následnou aplikaci léčiv, podle vývoje
- pokud by se u ryb objevila v průběhu aplikace léčiv jakákoliv změna v chování, reakci na léčivo( snížené dýchání) , vždy doplnit vodu okamžitě,
- teplota by byla optimální na 26,at tam máme nějakou rezervu
- Acriflavin by měl zabrat, zabrall v prvotní nedokončené fázi léčby , tak snad to vyjde i napodruhé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2020 15:55 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Karink
Kolega lacewings má v tomto směru jistou výhodu (a zároveň i nevýhodu, já bych tolik nemocných zvířat ani vidět nechtěl), spočívající v tom, že vidí a řeší výrazně víc případů, než kdy budeme řešit my laici a z toho si samozřejmě odnáší i nějaké ty zkušenosti. Já naštěstí acriflavin naposledy potřeboval a použil už hodně dávno, bude rozumné řídit se jeho doporučením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.09.2020 13:16 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Karink
Karink napsala: Takže byste léčil i acriflavinem a esha exit 3 dny a poté doléčil esha 2000 podle dávkování jak píše výrobce? Nebo těch 14 dní?
- má reakce směřovala na příspěvek uzivatele _ucx_ k dávkování a aplikací léčiva Acriflavin, který zde byl uveden k vašemu problému,
- v závěru jsem napsal postup, který bych viděl jako efektivní léčbu za použití léčiva Acriflavin a ošetření akvaria
- -tazatelce ponechat léčbu v separaci, léčba Acriflavin po dobu min 3 dnů, při stejné dávce aplikace, při zlepšení snížení a další min 2 dny léčby v separaci, mezitím vyřešit problém v akva, asi tak bych to viděl jako účinný léčebný postup
- jak vidíte, nikde se nezmiňuje použití léčiv eSHa
- nerad se pletu do léčby, pokud je započato někým jiným, chtěl jsem jen upozornit na to dávkování, dobu a postup lečby s ošetřením akvaria,
- přerušení léčby, opětovná aplikace léčiv, to vše je teď více problematické, nedivte se prosím, že se do toho nehrnu
- samozřejmě budu kolegovi _ucx_ nápomocen, pokud vloží nějaký dotaz k problematice, nebo k aplikaci léčiva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2020 07:52 Žena Kety [20] Re: lacewings
Takže byste léčil i acriflavinem a esha exit 3 dny a poté doléčil esha 2000 podle dávkování jak píše výrobce? Nebo těch 14 dní? Děkuji moc za odpověď. Nemám moc zkušenosti s léčením a tak bych nerada postupovala špatně.. díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2020 20:24 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Dinecek
- podle takto obecně popsané problematiky, vám asi nikdo neporadí
- v deníku avizujete na zítřek podrobnější prohlídku ryby, proto bych vyčkal
- v těchto případech je nutné doložit i foto!
- ano, může to být následek souboje samců (u tohoto druhu časté)
- "neinfekční vodnatelnost" neznám
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2020 19:10 Žena Dinecek [205] – Parmička duhová - vyboulené očko
Prosím, poradili byste mi. Sameček parmičky v AQ Trhlíkov má jedno očko vyboulené, jako by oteklé. Oko není zakalené, je lesklé. Rybka plave normálně, krmí se. Je krásně vybarvená. Vůbec se nestraní. Druhé očko v pořádku. Může to být následek škorpení samců? Oni spolu občas zápasí. Sem tam nějaká ta šupinka vypadne. Tak že by ho jiný trefil? Dusičnany mám stále na 10 mg/l a 2x týdně měním 10 litrů vody. Někdo v tomhle vláknu psal o neinfekční vodnatelnosti. Tak se bojím, aby nebyl nemocný.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2020 10:45 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Karink
- já jo, už jsem o postupu léčby a nutnosti ošetření akvária psal níže v příspěvku, kde jsem kolegu upozornil na tuto skutečnost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2020 09:44 Žena Kety [20] Re: lacewings
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak už tomu opravdu nerozumím.. včera jsem dala obě živorodky do společenské nádrže. Jedna se chová normálně, jen má teď na ocase nějaké fleky :-( před tím měla krupičku ale tu jsem úspěšně vyléčila exitem. Druhá je stále u hladiny, má pořád napnuté ploutve a sem tam jen přeplave z jedné strany akva a druhou, pořád ale u hladiny. Vyboulené oko už nemá ani jedna. Ostatní ryby jsou bez jakýchkoliv příznaků. Teď nevím jestli je té jedné živorodce ještě pomoci a popřípadě co s druhou s těmi fleky :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.09.2020 09:54 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: _ucx_
- já těm vaším léčebným postupům stále nemůžu přijít na kloub,
- pokud léčivo zabralo, neznamená to automaticky snížení, musí tam být nějaká perioda doby léčby (třeba jako u antibiotik)
- amoniak, ano pochopil jsem, proto to řešení léčby v separaci, ale zároveň se musí ošetřit i akvárium, to že se sníží amoniak, neznamená že v akváriu nejsou nějaké nežádoucí zárodky (nevíte přece, že amoniak byl jediný činitel)
- uvedu vám příklad z nedávná, chovateli se poškodilo topitko, ryby (placky) uvařil, vše nadlimitní, amoniak vylitl, teplotní šok u ryb,částečná otrava, kytky se rozpadky, ryby nebyly vidět, jak voda byla zakalena,
- eliminován amoniak, aplikace Acriflavinu a eSHa exit 3 dny, následně eSHa gdex a doplněno nepravidelnou aplikací eSHa exit, následně doléčeni eSHa 2000, z 8ks to nedaly dvě, zbytek se zotavil do reprodukčního stadia, doba léčby cca 14 dní
- řešil jsem to osobně, pokud bych to řešil přes net, tak dnes chovatel neměl ani jednu rybu
- proto je třeba při léčbě jakéhokoliv onemocnění přes net postupovat obezřetně,
- ne každý pozná vše, ví jak aplikovat léčiva, pozná kdy je možno ukončit léčbu
- tazatelce ponechat léčbu v separaci, léčba Acriflavin po dobu min 3 dnů, při stejné dávce aplikace, při zlepšení snížení a další min 2 dny léčby v separaci, mezitím vyřešit problém v akva, asi tak bych to viděl jako účinný léčebný postup ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2020 09:00 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: lacewings
Protože asi není cílem ty ryby v průběhu léčby otrávit amoniakem, je samozřejmě nutné v té léčebné nádrži pravidelně měnit vodu a to hodně. No a nechceme-li z léčiva udělat homeopatikum, tak bude, říká mi jednoduchá logická úvaha, patrně vhodné jej postupně doplňovat. Ale samozřejmě je možné, že jsem mimo já ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2020 22:29 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: _ucx_
- omlouvám se, ale kde jste přišel k tomu dávkování Acriflavinu( vyloženě nesmysl) , proč není dokončena léčba ryb v separaci, preventivně není ošetřeno částečně akvárium současné s léčbou ryb,
- každý lék (léčivo) má určitou křivku jak dlouho působí, při určitých podmínkách, po určitou dobu,
- léčiva eSHa (obecně, závisí na druhu použitého léčiva) třeba po 12 hodinach ztrácí léčebný účinek, proto jsou taky uváděna jako léčiva šetrná k akvarijnímu prostředí, entizol je třeba úplně někde jinde v těchto hodnotách, no teď ten Acriflavin, tu léčbu co uvádíte, tak se používá u koi kaprů, tedy ryb zcela odlišných druhem a navíc studenovodních, teda za zcela jiných specifických podmínek
- pokud jsem mimo, opravte mě prosím, děkuji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2020 19:11 Žena Kety [20] Re: _ucx_
Fotka k příspěvku Dnes jsem tedy vyměnila půlku vody a přidala maličkou dávku acriflavinu. Zkoušela jsem přes den krmit (opravdu málo asi jen 4 “vločky”) jedna z živorodek přijímá potravu vpohodě. Vypadá i mnohem líp. Druhá se ale pořád drží stranou a nežere. Tak uvidím. Zítra je zkusím dát do společenského akva. Popřípadě budu znovu dělat tu lázeň jak píšeš. Moc děkuju za pomoc :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2020 17:05 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Karink
Já bych zítra po výměně vody dal tak pětinovou dávku (čili 2ml/100 l) a pozítří je vrátil zpět do nádrže. Opatrně krmit lze, odpad odsát při výměně. Pokud to nezabere (to zjistíš tak za čtyři, pět dní), tak přijde čas na tzv. dlouhou lázeň, ta trvá 12 dní a acriflavin se v plné dávce dává první, čtvrtý, sedmý a desátý den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2020 16:26 Žena Kety [20] Re: _ucx_
Ahoj, dnes jsem v jedné staré akvaristice acriflavin od dajany našla. Obě živorodky jsou už v průhledné bedně s víkem takže mají i více světla než v klasickém tmavém kyblíku. Nadávkovala jsem přípravek a budu čekat. Vzduchování mají. Krmit asi nebudu? Jedna z nich vypadá mnohem lépe ale druhá živorodka už tak dobře ne. Zítra v bedně vyměním polovinu vody a acriflavin už nepřidávám nebo ano? Teď už asi jen čekat jak to situace bude vyvíjet... moc děkuju za pomoc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2020 16:33 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Karink
Svítit do karanténních kbelíků úplně netřeba, denní světlo by mohlo stačit (byť možná při použití acriflavinu může někdo mít jiný názor). NO3 cíluj někam na 20 - 30 mg/l, to už je celkem přijatelně vysoká hodnota pro rostliny, ale ještě to nevadí většině druhů ryb. Když budeš mít víc, měň vodu častěji, když méně, můžeš ubrat. Použít něco jiného se dá, máš to v tom odkazu.

První vodu do karantény určitě z akvária a dál bude-li mít dobré parametry, tak taky. Ale můžeš i čerstvou. Léčivo je třeba aplikovat vždy tak, aby mělo příležitost 12 nebo 24 hodin působit, tj. ne před výměnou vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2020 10:36 Žena Kety [20] Re: _ucx_
Takže mám vyměňovat častěji než 1x týdně třeba 2x-3x týdně? (Vždy čtvrt nádrže). Bohužel nemám karanténní nádrž ale kbelíky máme velké X-) . Nevím ale jak se svícením.. a vodu do něj z akvária? Mám možnost pouze z kohoutku ale přidávám do ni aqua safe a easy balanc. Nebo bude stačit do vody přidat ten acriflavin? Ten jsem však nenašla nikde na žádných stránkách v brněnských akvaristikách. Ani na skolerexu. Jedině z Prahy profiplants ale to by došlo až nejdřív v pondělí... hmm . nedá se použít jinačí přípravek?.. našla jsem tento SZAT Clear Water Original 150-250l odstranění NO3 + Protein Filter Technologi.. co se týče rostlin tak prvním sagittarie shodily všechny staré listy (odumřely během 2 týdnů) ale teď rostou krásné nové listy. Možná to mohlo být tedy i tímto rozkladem listů.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2020 20:59 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Karink
Výborně, konečně si taky někdo dá poradit. Zkus snížit dusičnany výměnami vody, ať nejsou nemocné další ryby. Léčbu bych klidně realizoval v nějakém větším kbelíku (nezapomeň v něm vzduchovat a zakrýt ho, aby ryba nemohla vyskočit a denně v něm vyměnit tak polovinu vody) a zkusil bych začít acriflavinem. Do samotné nádrže ho nedávej, to, že už máš dusičnany, je svým způsobem dobrá zpráva, znamená to, že ti běží už i 2. fáze dusíkového cyklu (nitratace) a byla by škoda to zase přerušit a řešit ty problémy znovu.

Jestli rostliny od dusičnanů pomůžou, to je složitejší téma. Můžou, ale taky můžou mít ryby větší produkci dusíku, než rostliny spotřebu a pokud rostlinám začnou některé části odumírat, tak to může vést naopak k jejich zvýšení. Důležité je rostlinám dostatečně svítit, pokud pak začnou růst jako šílené, je vše v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2020 19:42 Žena Kety [20] Re: _ucx_
Ahoj, dnes jsem dělala testy v akváriu na Cl2, pH, KH, GH, NO2 a NO3. Vše je vpořádku až na ty dusičitany a dusitany jsou na hraně. Takže aspoň vím kde je problém. V akváriu už jsou nové rostliny od pěstitelky. Nevím ale jestli to ke snížení dusičitanů pomůže.. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2020 10:08 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Karink
Tak i v Brně je Hornbach, kde mají slušný výběr akvaristického vybavení za slušné ceny (pozor, doporučuji je skutečně jen na to vybavení, ale na nic živého). Dobrý filtr poznáš podle množství filtračního materiálu, vcelku nezáleží na tom, jakého, často udělá blok molitanu s trubkou daleko lepší práci, než něco drahého. Ale ani s Eheim Aquball 130/180 neuděláš úplně chybu.
O potřebě výměn vody nejvíc řeknou testy NO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.09.2020 09:01 Žena Kety [20] Re: afc1886
Ahoj, podle mě jsou panceříčci i skalára moc velcí do takto malého akvária. Rodiče je měli ale už přes 8 let a já nemám bohužel prostor ani možnost mít další větší nádrž kam bych je přemístila. A za ty roky k nim mám i citový vztah :-( co se týče dna doporučili nám tuto drť www.superzoo.cz/… Pod ní máme Rataj Volcano Black. Filtr bych zvolila lepší ale nevím si rady s výběrem. Máme jen obyčejný SUNSUN vnitřní filtr CHJ-502. Jsem z Brna radila jsem se v akvaristice sklorex ale často doporučovali snad jen ty nejdražší věci co v obchodě prodávali. Proto jsem se rozhodla poradit se tady na fóru. Koupím dnes testy na ph ať vím jestli není i chyba zde. A ten filtr....nemáš nějaký typ který by vyhovoval více na cca 64l akva? a určitě další rostliny. Na fóru je to bohužel samá Praha a okolí ale budu sledovat děkuju moc za typ. Co se týče výměny vody, měním teď 1x týdne, mám tedy častěji?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   15.09.2020 08:05 R Muž afc1886 [14697] Re: Karink
Ahoj, pokud chceš vylepšit podmínky v akváriu, tak bych začal tím, že bych dal pryč tu skaláru a ty kropenáče. Já nejsem ani zastáncem mramorových drtí v akváriu, takže bych vyměnil i dno, třeba za obyčejný písek do bazénových filtrací. Filtr je taky jenom takový honič vody s malým množstvím filtračního materiálu. Čerpadlo a kostka bioakvacitu by ti udělala lepší službu. Teď možná něco s čím někteří nebudou souhlasit, ale já bych nevyhazoval peníze ani za ty zázračné vodičky na úpravu vody. Místo toho bych dokoupil další rostlinky a přitlačil bych na výměně části vody. Nevím odkud jsi, ale často se rostlinky i darují, tak se sem tam koukni, nebo se zkus zeptat někoho ve tvém okolí, je tady dost ochotných lidí, kteří rádi pomůžou. rybicky.net/forum/19452-darovani-vymena-akvarijnich-prebytku ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2020 07:12 Žena Kety [20] Re: afc1886
Dobrý den, děkuji za odpověď. Bohužel jsem však nevolila já rybky jelikož to dříve nebylo moje akvárium. Rostliny není problém dokoupit. V akvaristice říkali že se rychle rozrostou a po 4 týdnech od založení rostou pěkně. Ale klidně ráda dokoupím další pokud by to mělo prospět celkovému stavu akvária. V momentální situaci mohu nějak zlepšit stav dvou živorodek? Četla jsem tu častější výměnu vodu.. nebo jestli to má něco spojeného s tou krupičkou ?.. nevím.. Ostatní rybky jsou vpořádku. Moc děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2020 20:31 R Muž afc1886 [14697] Re: Karink
_ucx_ už ti napsal důvod a já jen doplním, že máš nevhodně zvolenou osádku akvária a málo rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.09.2020 20:17 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Karink
Obvyklý problém nově založené nádrže, potíže s dusíkatými látkami, narušení imunity a už to jede.

Tady si čti, co dál: www.akvaportal.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2020 20:12 Žena Kety [20] – Vypouklé oko u živorodky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, moc vás prosím o radu. Máme nově založené akvárium (viz prezentace, snad se vše vyplněné ukáže) a naše dvě nové živorodky ostrotlamé dalmatin dostaly krupičku. Tu lečíme druhý den přípravkem EXIT úspěšně. Rybky už nemají skoro ani tečku. Problém je, že jsem si dnes večer všimla že mají obě lehce vyboulené jedno oko. Chovají se ale normálně, žerou jako obvykle a žádné známky divného chování nemají. Čím to prosím může být? Jinak oko není nijak zakalené, jen je vyboulené. Nerada bych o ně přišla sad . Děkuju moc za jakoukoliv radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.12.2019 07:16 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: michalt
Pravidelná výměna vody by samozřejmě pomohla, ale tohle bohužel není dlouhodobě udržitelné a konkrétně zde aplikovatelné. Z jednoduchého důvodu a to proč vznikly takové podmínky v akváriu. Vznik těch podmínek je způsoben uvažováním a přístupem majitele. On si totiž myslí, že to akvárium dlouhé roky fungovalo bez problémů a teď mu omarodila jedna rybka. A chce vědět na jakej moribundus to je, aby podle názvu koupil příslušné mazání a to aplikoval.
A dokud si majitel nepřizná, že měl celou dobu akvárium na hranici kolapsu, onemocnění ryby je toho důsledek a nezmění přístup, tak pochybuji, že začne dělat údržbu jinak a obden měnit vodu. Styl jeho odpovědí tomu moc nenasvědčuje, ale třeba se mýlim.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   13.12.2019 22:44 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Pavel
Ač považuji tón Tvé odpovědi JirkaŠčobákovi za velice nevhodný, dovolím si zkusit Ti poradit něco velice konkrétního, co tady zatím ještě nezaznělo:

Obden měň 1/3 objemu vody za odstátou na pokojovou teplotu.

Ať je v tom akváriu po chemické a biologické stránce cokoliv špatně, vodoléčba pomůže ty podmínky dočasně vrátit blíž normálu a mohlo by to pomoct i tetře a jejímu oku. Mezičasem budeš mít čas ujasnit si, co s osádkou, dnem, údržbou, rostlinami. Uvidíš, jak na to akvárium reaguje a to taky pomůže rozhodnout, jak postupovat dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   13.12.2019 17:47 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Pavel
Tak s tímhle přístupem a chováním se divím, že tu s tebou ještě někdo diskutuje.
Akvárium máš malé, zabordelené, máš v něm velké ryby a když ti někdo napíše, že máš nevhodné podmínky pro chov, napíše názor a chce další informace o akváriu, tak se chováš arogantně.
Název nemoci ti bude k ničemu. Tohle onemocnění se nedá spravit nalitím zázračné vodičky, kterou si vybereš podle názvu nemoci, ale hlavně zlepšením podmínek v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2019 17:02 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Pavel
Je k věci :)

"Druh onemocnění: špatná kvalita vody
...
Příčina: jde o špatné podmínky, kdy jsou ryby po delší dobu chovány v nevyhovujícím prostředí."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2019 16:54 Pavel Re: silviebaris
Diky za odkaz, ten prvni je k veci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.12.2019 16:21 Silviebaris Re: Pavel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2019 16:06 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Pavel
Zapiš si, že mnohem důležitější, než, co je to za nemoc, je přijít na to, jak vznikla. Zapiš si a přečti po sobě. Taky si uvědom, že nikdo nebude radit člověku, který nejeví snahu zlepšit celkový stav a zajímá se jen o dílčí věci. Dílčí věci nejsou podstatné. Pokud neuděláš nic s akváriem jako takovým, je pomáhání tobě ztrátou času.

Co je to za nemoc ti neřeknu, protože jsem 16. let neměl výrazněji nemocné ryby a toto tudíž neznám. Ale ukazuju ti, z čeho ta nemoc pravděpodobně vznikla. Když to nechceš slyšet, tvůj problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   13.12.2019 16:01 Pavel Re: JirkaŠčobák
Fajn, ale ja se neptal, jak by si to akvarium udelal ty, ale co je to za nemoc. Muzes odpoved na otazku a ostatni rozumy si nechat pro sebe. Meli jste pozadavku na tamto a ono, ale na otazku, co je to za nemoc, nic. Tak jestli nechces pomoc, tak bud aspon zticha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2019 15:48 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Pavel
Tvé akvárium, neuraž se, na mě působí dojmem "co přežilo". Nějak se mi přestala líbit akvária s podobnými rybími směskami, protože obecně málokdy fungují. Pro porovnání, v jednom mém 112l akváriu mám takhle ryb www.facebook.com/… To se mi prostě líbí víc (paradoxně mám víc ryb, než bych měl při směsce). Za tři roky nebyly nemocné. Protože nepřidávám žádné nové ryby (naopak expeduju jiným akvaristům) a nechávám stávající, ať prosperují, jak nejlépe umí. "Rybí psychologie" :).

Být to moje, tak tetru izoluju do karantény a budu ji léčit v karanténě. Nemá moc smysl ji léčit přímo v tvém akváriu, ještě si pohnojíš něco jiné. Do budoucna bych pak přemýšlel, kam se posunout jinam. Můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2019 15:36 Pavel Re: Pavel
Ja nemyslim , ze je to zakaleny, me se to spis nedari fotit. Jeste davam jednu fotku na tu rybku.
Osadka:
4× tetra krvava
2x parmicka mechova
2x cichavec perletovy
2x mrenka kubostriata
1x sumec, uz si nepamatuji jmeno, je pod kamenem videt ocas
2x parmicka siamska - myslim, ze se tak jmenuji, jsou na kameni.

Filtr je vnitrni eheim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2019 15:28 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Pavel
Mám nějaký názor, ale počkám na prezentaci. Zatím to na mě působí, že je třeba víc řešit akvárium, než jednu rybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.12.2019 15:23 R Muž ctibum [6926] Re: Pavel
Tak hele, chceš poradit, tak se trochu snaž. Prezentace ti zabere 10 minut. A nikdo to tu z tebe nebude všechno páčit (filtr, jak probíhá údržba, jaké další ryby atd.)... Chceš po lidech, aby obětovali svůj čas tvému problému, tak pro to něco udělej...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2019 15:20 Silviebaris Re: Pavel
proč to máš tak zkalený? Ještě osádku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2019 15:12 Pavel Re: JirkaŠčobák
Fotka k příspěvku Objem 80l.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2019 14:53 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Pavel
Jak říká Ctibum, založ prezentaci nebo alespoň dej fotku celého akvária. Z toho se dá mnoho vyčíst. Například, jestli mimo léčby není třeba měnit jiné věci. Vyléčit rybu a pak spadnout znova do toho samého, to bys asi nechtěl, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2019 14:45 R Muž ctibum [6926] Re: Pavel
Podle mě to akvárko nevypadá moc fajn. Hrubé dno, nula rostlin, kdovíjaký objem a filtr. Zaregistruj se a založ pořádnou rezentaci, ať to má nějaký smysl...

A dále, příspěvek můžeš do 15 minut po vložení editovat (žlutá tužka v jeho záhlaví), nemusíš hned vkládat nový.
A když na někoho reaguješ, použij pro lepší přehlednost zelenou šipku v záhlaví příspěvku, na který reaguješ. Díky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2019 14:03 Pavel Re: ctibum
Akvarko je stare, zalozene asi v r. 2006. Udrzba vetsinou tydne, ale pred nedavnem byla prodleva asi 3 tydny. To mozna prispelo. PH cca 7.0, mozna trosku vic, NO2 nula, NO3 40-60. Nove rybky zadne, ale nova rostlina.

Zde na foru jsou podobne pripady, vzdy je u nich diagnoza bakterialni infekce. Nemuze to byt nejaky parazit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2019 13:53 R Muž ctibum [6926] Re: Pavel
Než ti někdo poví, tak by bylo fajn ukázat celé akvárko a přidat info o založení, údržbě atp. Ideálně se zaregistruj a založ prezentaci nádrže. Půjde tak lépe určit příčina nemoci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2019 13:39 Pavel – Vyboulene oko u tetry krvave
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Potreboval bych poradit, co je to za nemoc? Vypada to hrozne a ma to jen jedna rybka.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2019 19:14 Nickname Re: Wanderer
Máš pravdu až na to, že je založená před třemi měsíci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2019 19:13 Králík Re: Nickname
Z těch fotek se toho nedá moc poznat. Měla si je dát rovnou do akvária a ne do této "karantény", která je na ně moc malá, není tam filtr. Tam je akorát utrápíš k smrti. Příště pancéřníčky dej rovnou do akvária kam je chceš dát a ne do karantény. Já pancéřníčky také mám a ještě jsem nesetkal s tím aby byli při nákupu nemocní. Ale teď k tvé otázce. Já bych ty dva, kterým zatím nic není dal do akvária kam si je chtěla dát později a toho jednoho bych tam zatím ještě nechal a pozoroval ho.
Edit: omlouvám se filtrace tam je

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 8

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 10630x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1437-vyboulene-oci