Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vyboulené oči

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Vyboulené oči
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 22:52 R Muž romant [27982] Re: Vašek
Znovu opakuju, je to jenom tip, nemusí to tak vůbec bejt. Můžeš vsadit na klasiku v podobě vodoléčby, třeba je to jenom reakce na zvýšený N látky, tím nic neskazíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 22:49 Muž Vašek [56]
Co s ním? Jak jsem psal, o chloupek se to zlepšilo. Zdá se to i přítelkyni, že je to trochu lepší. Bohužel karanténí nádrž nemám (vím nezodpovědnost ale v bytě není prostor).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 22:30 R Muž romant [27982] Re: Vašek
Jak píšu, je to můj tip, ale jak ryba přestane žrát, tak bejvá problém tzv. uvnitř. To že je to z vody, to by sedělo, ale v tom smyslu, že nebyla zcela v pohodě a nemoc se mohla rozjet, protože jsou-li to nějaký řekněme bičíkovci, tak oni jsou v organismu ryb přítomny a k jejich přemnožení dojde právě v momentě zhoršenejch podmínek v akváriu, je to o imunitě, zdravá ryba si s nima poradí sama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 22:22 Muž Vašek [56]
On je i pod okem odřený. Myslel jsem, že je to poranění, nějaký zánět, že se kluci hašteřili. Jak jsem to tu pročetl, tak jsem to patrně zanedbal a neodlovil jej. Dnes prvně jsem na pohled viděl, že se to asi trochu zlepšilo.

Pokud by t měli být paraziti, tak jsou předpokládám i ostatní v ohrožení. Žádnou novou rybu jsem nekupoval, musel by to chytit z vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 22:13 R Muž romant [27982] Re: Vašek
Tipnul bych to na vnitřní parazity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 22:10 Muž Vašek [56]
Toto mi jde akorát do rány. Můj samec skaláry má jedno oko vyboulené jako na fotce na první stránce tohoto vlákna. Má ale vyboulené jen jedno. Dýchání má zrychlené a nežere. Trvá už to skoro týden :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 21:18 Žena simule [58] - Miniakvária
Tak jo dám tomu ještě čas..možná ho moc sleduji. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 21:14 Muž MarcoKing [32] - Tetry
Je to obdobne, ta moje oslepla pouze na 1 oko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 21:11 Žena simule [58] - Miniakvária
No a ona oslepla na obě očí? A žila v pohodě dál? To moc nechápu..vždyť to musí být hrozné. Můj beťáček si myslím na to druhé oko vidí normálně. Jsou tady níže fotky tak koukni. Jo a děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 21:09 R Muž romant [27982] Re: simule
Dej tomu ještě čas. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 21:08 Muž MarcoKing [32] - Tetry
To by mohlo byt ono.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 21:06 Žena simule [58] - Miniakvária
Ano měl pád na koberec, když jsem měnila vodu a má to na té straně nárazu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 20:37 Muž MarcoKing [32] - Tetry
Me kdysi davno takhle oslepla jedna samise cichavce. Zila ale v pohode dal.. pricinu jsem nezjistil..nebouchnul se nekde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 20:33 Žena simule [58] - Miniakvária
Ahoj..tak jednu třetinu vody měním každej den, ale očičko zatím nevypadá lépe. Sice splasklo, ale je pořád zakalené. Co myslíte mohlo se stát, že na to oko nevidí? Se mi zdá změna při krmení někdy se mu nepovede nabrat hned napoprvé hmm hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 16:28 Žena simule [58] - Miniakvária
aha :) tak to jo, děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2012 16:17 R Muž romant [27982] Re: simule
Kamení jsem dneska na mysli neměl(o tom jsem Ti napsal včera), ale doporučuji Ti použití tohoto www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 16:14 Žena simule [58] - Miniakvária
No já už mám doma tolik kamenů, že si za chvíli otevřu asi obchod a budu je prodávat :) No ty pojmy mi nic neříkají, ale ve zverimexu budou asi vědět, že? No tady ty mi zatím vyhovovali nejvíce..nelezou mi odkalovacího zvonu a nejde na nich vidět řasa ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2012 16:04 R Muž romant [27982] Re: simule
Pokračoval bych ve vodoléčbě a poohlédnul se po nějakým vylepšení prostředí v podobě nějakýho rašelinovýho výluhu, třeba Torben, jsou to samý dobrý věci v podobě huminů a tříslovin a budou nápomocny nejen v období lehkých problémů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 15:52 Žena simule [58] - Miniakvária
Ahoj..tak dnes to vypadá stejně nebo možná krapek lépe. Ta bublina mu splaskla, ale ještě je oko zakalené. Jinak na něm jiné příznaky nepozoruji..je opět aktivní tak snad už nebude hůř :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 21:32 Žena simule [58] - Miniakvária
Dobře..děkuji za všechny rady ;-) No dno už je asi 3 a se mi zdá, že nejvíce vyhovuje..no uvidíme. Napíšu jak se mění stav..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2012 21:24 R Muž romant [27982] Re: simule
Osobně bych podezříval to dno, kde se nemusí zrovna optimálně bordýlek rozkládat. Vodu bych měnil klidně i 2x týdně tu 1/3(teď denně), nepřekrmoval bych, spíš míň než víc. Celý akvo bych neměnil a rozhodně příliš často nečistil filtr a když už, tak ne společně s odkalováním, třeba po týdnu po sobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 21:18 Žena simule [58] - Miniakvária
nene tak to já dodržuji odkaluji atd. Má malé akvarko trochu vody měnit 2krát do týdne a jednou za měsíc celé. jídlo měním..vločky, živou potravu..Ale co dělám špatně , že tam dávám ruce..hm..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 20:56 R Muž romant [27982] Re: simule
Ty paraziti, to je jenom moje doměnka, ono se to u zakalenejch očí dost těžko na první dobrou určuje, jako hlavní hypotézu mám ty N látky. Zamysli se nad údržbou akvária a pokud vodu neměníš týdně, alespoň 1/3 když máš filtraci, když ne tak obden a dopřáváš rybě krmení a dno se moc neodkaluje, tak to prostě směřuje k těm dusíkům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 20:52 Žena simule [58] - Miniakvária
hm..až tak :-( Dobře moc děkuji. Dám pak vědět. Je pravda, že jsem nikdy hodnoty vody nedělala. Prodává se i tester , který lze použit vícekrát? A ti vnitřní paraziti jsou vidět okem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 20:46 R Muž romant [27982] Re: simule
Osobně bych si spíš tipnul na podmínky v akváriu a to jmenovitě na vyšší hodnoty N látek a nebo by to mohly být vnitřní paraziti, ale jak píšu nepředjímal bych a začal tou vodoléčbou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 20:41 Žena simule [58] - Miniakvária
Děkuji a myslíš si, že je to projev nemoci a nebo to může být tím pádem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2012 20:33 R Muž romant [27982] Re: simule
V první řadě vodoléčbu a mít vodu alespoň 25 stupňů a pokud se to za 2-3 dny intenzivních výměn vody nezlepší, tak bude třeba zvolit jinou taktiku, ale nepředbíhal bych. Jinak to dno je dost na nic, samej ostrej šutr, kam velmi dobře zapadává bordel, bude se to blbě odkalovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 20:29 Žena simule [58] - Miniakvária
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 19:45 Žena simule [58] - Miniakvária
Ahoj..dnes jeden z mých beťáku měl pád na koberec a tak jsem ho prohlédla a zjistila, že má neteklé oko a tak jsem si myslela, že to způsobil ten pád, ale nakoukla jsem tady a napadlo mě jestli to není jen náhoda a to oko je projevem nějaké nemoci. přikládám foto..děkuji za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 15:21 Žena lucius [1] - Asie – Chybí oko
Prosím o radu. Mám v akváriu hejno kardinálek čínských, před měsícem jsem přikoupisla 5 ks mřenek nádherných. Teď jsem si všimla že několi (min 4 ks) kardinálek je bez jednoho oka. Jedno oko mají a místo druhého mají jen díru. Jinak nevidím žádné známky jakékoli nemoci. Mohly jim to udělat mřenky nádherné? Zatím jsou malé cca 3 cm, jsou v akva cca 100 litrů vody. V současné době zařizuje větší akva (když už mi je prodali, tak jsem je nechtěla dát pryč), ale je možné, že už teď by mohly z nedostatku místa útočit? Děkuji za pomoc.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   22.09.2012 10:32 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: Sisinka21
Co blbneš, proč rušit, pouze to zaktualizuj. Tím, že zrušíš prezentaci akváriu nepomůžeš. Mislíme to přeci dobře. Přestaň tam lít cokoliv. Píšeš pouze AquaSafe a léky?? A proč to tam liješ? Moje rada je nelít tam nic, v rozmezí 7-10dní vyměnit část vody (kolik musíš uznat za vhodné sama) s řádným odkalením, já měním 1/2 až 3/4. Používej čistou vodovodní vodu, nijak ji neupravuj, pouze teplota přidávané vody by neměla lítat v rozmezí +-2stupně. Právě ty léky a "vodičky" rybkám rozhodně nesvědčí, kdy dochází k lítání hodnot vody, hlavně PH.... A v neposlední řadě si rozvracíš biologickou rovnováhu. Pak dochází k poškození vnějších a vnitřních orgánů ryb. Máš tady prezentaci, chodíš pro rady, což je v poho, ale pak nechápu, proč se vztekáš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 23:28 Žena Sisinka21 [3] Re: romant
Odfláklá je spíš prezentace akvária, které je teď už poněkud jiné, dala jsem pryč spoustu písku i problematických ryb, nechala jsem tam jenom tlamovce a to ne všechny. Za zázračné vodičky jsem spíš myslela AquaSafe, protože nic jiného nepoužívám, ještě tu mám léky, ale snažím se to s nima nepřehánět.

Filtr byl vždy dobrý, možná že věkem něco ztratil, ale jestli, tak spíš až v poslední době.

Údržba se pohybuje v rozmezí 1. týdnu kdy se k rybám dostanu.

Víc agresivní jsou momentálně jen v období tření a to teď nemají.

Radši tu prezentaci snad zruším tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 20:08 R Muž romant [27982] Re: pavelbartek
Ona právě ta flákaná údržba může být příčinou agresivnějšího chování tamnější osádky, které až zase tak dalece nehovím, to spíš Ty, ale moc se mě to nezamlouvá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 19:58 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: Sisinka21
Zdá se mi, že to bude spíš poranění po souboji. Vyloučit se samozřejmě nemůže ani nějaký cizopasník či onemocnění ledvin.... Díval jsem se do prezentace nádrže a mám obavu, že podobné potíže se tady budou řešit často. Celkem mě děsí ta údržba a dále ty tajemné vodičky přítele....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 19:52 R Muž romant [27982] Re: Sisinka21
Neuvádíš, co je ten filtr zač, takže jestli je nějak poddimenzovanej a jak jsem koukal ryb je tam požehnaně, tak to by mohl bejt do budoucna trošku problém. Určitě bych v takovýmto akváriu měnil min. 1/2 vody tejdně. Teď samozřejmě denně alespoň 1/3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 19:47 Žena Sisinka21 [3] Re: romant
Děkuji mockrát, už jsme vlastně začali, tak snad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 19:41 R Muž romant [27982] Re: Sisinka21
Intenzivní vodoléčbu, to bych prováděl. Onen problém s dusitany, to bude ta příčina Tvého problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 19:38 Žena Sisinka21 [3] – Vypoulené a kalné oko
Fotka k příspěvku Dobrý den,

chtěla bych se zeptat jestli je to bičíkovec? Jestli ne, tak co je to za nemoc? Má nafouklé oko, takový hlen na něm, vidě je i krev, ze spoda je to otevřené. Už se mi dřív stalo, u jedné ryby se to vyléčilo (bohužel nevím jak), další je teď slepá a oddělená. Můžu to nějak dostat pryč? Měla jsem problém s dusitany.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 19:36 Lu – puchyr
Haimdol napsal: Pokud by to nedej bože byla počínající vodnatelnost (což se mi nezdá) eSHa 2000 by byla naprosto neúčinná. Vodnatelnost je problém vnitřních orgánů, kdežto přípravek eSHa 2000 je účinný pouze pro vnější potíže jako jsou plísně a ektoparazité.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 22:35 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Bob66
Hele ale upozorňuji že Sera Bactopur neobsahuje Nifurpirinol, který naopak zabírá. Jinak z čeho takovýhle záněty u ryb vznikají ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2011 12:33 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: kchrz
Je to ze zvýšení N látek ve vodě, zkus jen měnit vodu pokud by to nepomohlo tak sera baktopur ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2011 11:40 Muž kchrz [24] – Oko skalára
Fotka k příspěvku Oko skalára
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2011 11:39 Muž kchrz [24] – Vyboulené jedno oko
Dnes jsem zjistil u 2 ryb vyboulené jedno oko. Napadlo mne, jestli to není vodnatelnost, ale jedná se jen o jedno oko. Břicho v normě, ploutve a šupiny také.
Stalo se to poté, co jsem čistil akvárko a umřel mi externí filtr. Objednal jsem poškozenou část a doufal, že těch 700 litrů vody bez filtru vydrží. Nicméně u tohoto čištění jsem z důvodu havarie vyměnil cca 80-90% vody a akvarium jelo den bez filtru. Výsledek byla zcela zakalená voda.
Doufám, že toto je příčinou vybouleného oka a né vodnatelnost.

Ryb mám asi 60 a projevilo se to :
Mrtvá 1 parmička černopruhá, 1 kongotetra a 1 mřenka nádherná (té je mi nejvíce líto, měl jsem jí asi 3 roky, páreček)
A co se týče vybouleného oka, nyní to má 1 parmička černopruhá a skalára černá.

Dotaz : má cenu tyto dvě ryby dávat do karantény a nebo jen vyčkat, jak se po upravě vody samo srovná. Přikládám fotografie skaláry, parmičku respektive torpédo je nevyfotitelné
Díky moc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 11:01 Žena geminika [39] - Živorodky
Rybka je izolovaná v 3 litrovom pohári už 4 dni. Dva dni som pridávala do vody ten Exit. Po dvoch dňoch som jej vymenila komplet vodu a nedala som žiadny prípravok. Dnes vymením zas. Rybka na šťastie žerie normálne. Dnes som si všimla, že oko je menej zakalené a menej vypuklé. Mám pridať soľ, alebo je to zbytočné? Alebo pokračovať s EXITom? A nevie niekto, čím sa to stalo? Ešte som sa s tým u mojich rybiek nestretla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 14:57 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: geminika
Zjistil jsem, ze jak se rybe zakali oko, pomuze Sera Costapur. Je ovsem otazka, zda to u mych ryb nebylo vzdy tim samym, timhle lecitelnym, tedy obecne to asi uplne vzdy pomoct take nemusi, tezko mohu posoudit.

Co se ale tyce vylezlych oci, tam jedine o cem vim, je Sera Baktopur direct.

Jak rybe vylezou oci, je to hodne zle. Bojim se, ze ten Exit na tohle bude malo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 11:09 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: Piky
Konečne som tu našla podobný problém, aký riešim aj ja. Bojovnica - samica má celkom vypulené a zakalené oko. Vyzerá to presne ako na fotke v tomto príspevku. Dala som ju do karanténky, pridala 1 kvapku EXIT a čakám. Vie niekto, prečo sa to stalo a ako jej pomôcť? Mám pridať radšej soľ? Mám ju asi 3/4 roka a práve som jej kúpila samca. Diky za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 18:28 Žena Melisa [2] – Re: Bob66
Tak buď jsem slepá, nebo se to vylepšilo. Každopádně voda je vyměněná a uvidím, co to udělá dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2010 02:04 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Melisa
Fotka by nebyla? Pravděpodobně bakteriální nákaza, pokud to není moc tak zabírá častá výměna vody, pokud už to je hodně tak výměna vody + sera baktopur X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 21:08 Žena Melisa [2] – Nemoc - oko
U mečovky se objevila divná věc s okem - jakoby ho měla v bublině. Jedno normální a druhé větší.
Dá se s tím něco dělat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2010 08:46 mackousko
neviem ci je to mozne ale pri dnesnom rannom pozorovani som zistil ze jej to zmizlo.obe oci su v poriadku

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 8

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 10630x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1437-vyboulene-oci?od=201