Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vyboulené oči

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Vyboulené oči
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 17:22 Žena Imii [45] – Re: okarlicek
Můj beťák to měl ... jen vypouklé oko a nateklá tlama ... vyměnila jsem vodu (byl v malém 12l akva) a nalila tam teplejší ... přidala Preventin od Dajany (trochu větší dávku). Každý druhý den jsem měnila 4l vody za teplejší (nebylo tam topítko) a vždy přidala trochu Preventinu ... rybka byla za týden v pořádku ...

Rady jako "utrať ji" atd. jsou fakt na prd ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2009 15:24 Muž Miras [111] – Re: provokater
přesně tak, tu už asi nezachráníš :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.11.2009 13:51 kreten – Re: okarlicek
Nejlépe utratit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 13:40 okarlicek – vypoulené oko mečovky
dobrý den
jedna moje mečovka má vypoulené oko hned jsem jí dal do karantény, ale nevím co s tím mám dělat přes noc se jí trochu zmenšilo ale pořád ho má vypoulené prosím poradtě co s tím mám dělat

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 21:31 Muž goblizek [31]
dobrou noc a díky za rady ahoj ahoj spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 08:15 Muž goblizek [31]
Fotka k příspěvku tak je celkem v poho oči v normálu vřídek zmizl ale začali se mu rozkládat a červenat ploutve (přikládám foto)což odhaduji jako následek slané vody tak jsem dnes po výmněně vody již nesolil a začal jsem mu topit tak uvidíme ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 08:05 Muž goblizek [31]
tak je už čtvrtý den v karanténě kde netopíim ale jen jsem osolil vodu a silněji vzduchuji a oči mu už včera splaskly a dnes vypadá již úplně v poho dokonce už i žerepalec mněním každý den 100%vody za čistou odstátou a ještě ho tam nechám asi do konce týdne a uvidíme
chemii se mi používat nechce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2009 00:36 Taranis – Re: Ninco
přesně tak jsem dopadl i já :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 23:28 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Take jsem mel problem s bettakem, jeden den je zdravy cily a druhy den ma nafoukle oko a neplave, neji, tak se choval par dnu beze zmeny az byl uplne zeslably, tak jsem ho utratil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 21:57 Muž goblizek [31]
tak vidím že ten problém nemám jen já tak prosíím porťe nám někdo :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 20:20 Piky – Jak dlouho vydrží nežrat?
Fotka k příspěvku a ještě jedna
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 20:20 Piky – Jak dlouho vydrží nežrat?
Fotka k příspěvku Přidávám fotky betťáka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 20:07 Piky – Jak dlouho vydrží nežrat?
Ahoj, onemocněl mi sameček Betty. Má oteklé nebo nafouklé oko, nežere..odhadla jsem to na bakteriální nákazu, dala Baktopur a po 3 dnech nic, dostala jsem tady radu na Eshu 2000, tak jsem to zkoušela další 3 dny a nic, jenže ryba plave, sice málo ale vypadá, že se snaží, jenže nechce žrát. Jak dlouho vydrží ryba nežrat? Prosím poraďte co mu může být? A utratit nebo ještě počkat? Děkuji :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2009 22:27 Muž navik [908] - Sumci
hunter napsal: na nemoc to podla mna nevipada ale skor to za okom vyzera ako plesen ale tie oci vyzeraju dekorativne s prepacenim coze coze

Nejenže "vypadá", ona to nemoc jednoznačně je. A pokud se jedná o ten exoftalmus - pokud by něco podobného (což Vám skutečně nepřeji) postihlo Vás, určitě by Vám ani příčiny, ani následek nepřipadal "dekorativně". :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2009 21:51 Muž goblizek [31]
Fotka k příspěvku takhle vypadá normální jedinec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2009 20:28 Muž . : Hunter : . [17]
na nemoc to podla mna nevipada ale skor to za okom vyzera ako plesen ale tie oci vyzeraju dekorativne s prepacenim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2009 20:09 Muž goblizek [31]
díky moc za rady
překvapilo mně že to jde tak rychle
teď doma nic nemám tak bude muset vydržet do pondělí :-(

dám ho zvláště a budu vzduchovat a topit a trochu osolím a budu se asi modlit
mám je půl roku v druhovém akva s biofiltrem a vyrostli ze 6 cm na 12 cm a tak by to byla škoda
a taky kde se ta nemoc vzala?? rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2009 20:01 Muž navik [908] - Sumci – Re: goblizek
Postupoval bych dle rady, kterou dává Plecos (palec ) ano , pokud to bude v této fázi ještě co platné... (tzn. nejlépe ihned)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2009 19:57 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: goblizek
Mohla by to být Limfocytóza, ale nevím jak se ryba chová?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2009 19:56 Muž Plecos [322] – Re: goblizek
Já bych to řešil jako bakterku, u eLek je třeba vždycky mít po ruce léky typu Sera Bactopur a Bactopur direct...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2009 19:52 Muž goblizek [31]
Fotka k příspěvku eště z blízka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2009 19:50 Muž goblizek [31] – vykulené očí
Fotka k příspěvku prosím o pomoc
jeden den(asi)vřídek za okem
a druhý den vykulené oči
prosím poraďte
děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 12:01 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Rano vstanu a betak ma natekle cele oko, plave, žere, ale vypada to dosti ošklivě :( Dam ho do karanteny a zkusim nejaky antibakterialni pripravek. Uvidim mno, koukam, že tady nikdo nevi o co jde :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 11:05 R Muž Silent [5949] – Re: EmSeeSmrCzech
Patrně se jedná o nějakou bakteriální nákazu. Tam je exophthtalmus průvodní příznak. Zkusit karanténu a nějaký antibakteriální lék třeba Baktopur direkt od Sery.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 10:59 EmSeeCZ
prave ze neplave.... lezi jen na dne a kdyz dat potravu tak se taky moc nehejbe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 15:02 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: EmSeeSmrCzech
Dokud žije, plave a žere normálně tak jí nech. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 14:20 EmSeeCZ
Mam stejny problem u Gold molly. Vylezli ji obe oci, vypada to hodne divne... radeji jsem ji vyndal a dal zvlast do jineho akvarka.. ale nevim jestli ji nemam radeji zabit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 12:01 Muž pepis [15] - Cichlidy
tak to abych se bál o terčovce..pomozte prosím!!!dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 10:05 Leon
Mě to vybylo celou populaci pestřenců červených. Nejdřív 2 samice pak samec a teďka mi naštěstí přežívá poslední samice s jikrama. Postup je vždy stejný: Zvětšené oko týden v pořádku, pak se začne stranit ostatním, nežere a potom leží na boku a nemůže dýchat v tutý fázi už jedince utracuji protože to musí bejt pekelná muka...zatim nic nepomohlo asi je to i neléčitelný nevim co s tim..ale stává se mi to z přelovení do jiný vody a jednou z ničeho nic..snad vám to pomůže :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 09:40 Muž pepis [15] - Cichlidy
Mému pancéřníčkovy vylezlo ven celé oko, nemůžu ho chytit, nikdy jsem to neviděl a ani mi to nepřipadá nějak ohraničený ani zaplísněný a hlavně on vesele rejdí ve dně tak nevím jak teď postupovat když nechci léčit celé akva s terčovci pokud to není nevyhnutelný. Voda je téměř bez dusičnanů a jinak vypadá zdravě, nevím co by to mohlo být. Díky za rady a názory.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 08:38 Muž Yirka [9118] – Re: Marcelo313
NO3 zjistíš testy, které zakoupíš v tvém hobby obchodu, u novějších nádrží je dobré sledovat též hladinu NO2 a PH. Testy kupuj spíš kapkové než papírkové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 20:39 Muž Marcelo313 [1] - Živorodky – vyboulene oci
no nic mi taky jineho nezbyva .a jak zjistim NO3 ,,,a co jeste mam hlidat ? poradte .je skoda abych ji zabil ...kdyz uz ji mam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 09:31 Žena olga [4]
Ja mela neco podobneho, na jedne zivorodce (Girardinus metallicus). Hned pote, co prisly do noveho akvaria, se jedne samici vyboulilo oko. jinak byla taky aktivni, zrala,...
Oddelila jsem ji od zbytku, a za mesic, mesic a pul, oko zase splasklo.
Pozdeji jsem behem brouzdani po strankach narazila na popis "neinfekcni vodnatelnosti", ktery tomu presne odpovidal. Je z vysokeho obsahu dusicnanu ve vode, takze moje rada zni: dobre odkalovat, hlidat NO3 a trpelive cekat ;-)
Preju hodne stesti!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 08:17 Žena weron [2] – Re: Marcelo313
No, ak je aktívna a žerie ako má, tak by som ju zatiaľ iba pozorovala a moc to neriešila. Kdesi som sa tu tuším dočítala, že pár ľudí malo podobné problémy - niektoré rybky to nerozplávali, niektorým to naopak zmizlo samé od seba. Ak bude mať niekto nejaký konštruktívny nápad, tiež budem rada - jedna moja botia má spuchnuté očko už asi 2 mesiace, zo začiatku som hádzala dosť pokusov o liečenie a nič nezaberalo, ani žiadne prípravky, rybka stále žije so spuchnutým očkom, je síce plachá, ale to je aj druhá botia - tak už to veľmi neriešim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 08:11 Muž Marcelo313 [1] - Živorodky – Re: weron
jo jo ,vodu jsem menil pred 3 ma dnama .vsechno v poradku ,ph proste vsechno ..ryby taky vsechno ok .jen ta parmicka .udelal bych foto ale furt se hybe .takze to nema cenu fotit .ale to oko je uplne mimo dulek .je to hrozny -
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 07:58 Žena weron [2] – Re: vyboulene oci
Ahoj, ak má vypuklé iba jedno, tak by to teoreticky nemusela byť žiadna choroba, keby bolo zakalené, tak by som mala podozrenie na nejakú bakteriálnu nákazu. Ak je čisté, skús porozmýšľať, či jej to nemohol spôsobiť nejaký iný člen akvária... Ostatné rybičky sú v poriadku? Voda je tiež v poriadku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 07:52 Muž Marcelo313 [1] - Živorodky – vyboulene oci
hledal jsem teme ale nikde jsem nic nenasel tak jsem zalozil nove tema .mam probklem dneska jsem zjistil ze parmicka ma vyboulene oko .zadna plisen nebo kolem oka neni ..vypada to jako by nekde zavadila ale v A neni kde .je to divvny -asi pred mesicem jsem mel cichavce tim to ale ten tam mel plisen .poradte mi co mam stim udelat ,,mam ji zabit aby se netrapila -plave .zere,jako vzdycky jen ma to oko ...dikes za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2008 18:01 Žena lulk [5] - Cichlidy
Môj mladý m.lombardoi má za jedným očkom akoby nádor,ktorý nieje zapliesnený,iba očko posúva dalej.Ten ?nádor? rastie takmer za okom.Prosím čo to môže byť?Pokúšala som sa to odfotiť,no rybka je neustále čulá a ja nemám taký kvalitný foťák.
U rybky som si to všimla dnes ráno.Ostatné rybky to nemajú.Táto "nakazená" rybka je z nich najmladšia a najemnšia.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 18:45 Šaman
Taky se mi teď objevilo vypouklé oko u beťáka, musel chudák do karantény do koule, má tam kytku, čerstvou vodu a nasadil jsem mu přípravek eSha 2000. Je to taky antibakteriální, prý něco jako bactopur od Sery a mám ho z dřívějka. Dám vědět jak to dopadlo.
Zatím přemýšlím, co s neonkama a ancíkem, když jim budu rekonstruovat akvárko. Přes léto mi ho celé obrostla zelená řasa a ta se teď začala rozpadat. Předpokládám, že to s tím souvisí, protože to vypadalo jako roztomilý rybníček brčálník, ale zvrhlo se to na horrorovou bažinu.. A ty organické tlející nečistoty tu někdo zmiňoval..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2008 19:30 Verunka
Děkuji mooc všem za rady...tablety nejspíš zabrali,ryby už jsou v pohodě...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 13:51 TýnkaSkalárka
Taky jsem se s tim setkala u skalár.Jedna bohužel musela přijít už pryč a ti 3 další se z toho dostali.Davala jsem tabletky od Sery(tusim bactopur) a zabraly.Tak at uz to mas lečbu uspěšně za sebou ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 13:00 Žena datura [104] – Re: irča
ono se to nemusí projevovat více příznaky. jestli má bakteriální infekci, tak tohle může být jediný symptom, další se můžou přidat až po čase. já osobně bych dala poloviční léčebnou dávku bactopuru.je to spolehlivý a víceméně šetrný lék. nic s ním nemůžeš zkazit. a po aplikaci bych jí ještě sledovala do doby, než by se to zhoršilo/zlepšilo, pak bych volila další postup.
jinak nejde o kvalitu vody v karanténě, spíš o vodu v akva, kde se nemoc rozvinula. tam je nejspíš problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 22:26 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdeční
Ahoj Verunko, co tam máš za rybičky? Některé druhy se sice dožívají i třiceti let, nemyslím si ale, že bys měla v akvišku zrovna "obrovité" bichiry anebo sumce... Většina běžných akvarijních rybek se dožívá tak dvou až pěti let (čím menší vzrůst, tím kratší životnost... ne vždy, ale více méně to bývá pravidlem). Prostě jsou Tvá zvířátka nejspíš příliš stará a umírají prostinkou sešlostí věkem. A s tím neudělá nikdo nic, tak to prostě chodí. Příroda je holt neúprosná v principech... ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 17:36 Verunka – Náhle umírání ryb v akva
Dobrý den, potřebovala bych poradit, mam 200 l akva už 5 let...měla jsem tam kolem 30 rybek, ale všechny ryby mi postupně umírají...ze 30, jich tam mám tak 15... nevíte čím by to mohlo být...???A jak často by se měl prát písek...předem děkuji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 23:28 irča – to Nobody and all
No já vám nevím, jak tak pozoruji rybku, zdá se, že jí "nic nechybí", normálně žere a plave, na to, že je v karanténě sama je docela aktivní...
A to se vylučuje s vodnatelností, kdysi mi na ní umřela betí samička. A v porovnání s vypouklým okem kardinálky měla betka oči téměř normální. Navíc se u kardinálky nezvětšilo bříško...
Že by za tohle onemocnění mohla špatná kvalita vody? No nevím. Tím, že byla rybička přendána do karantény se bohužel nic na jejím stavu nezměnilo... Ob den odkaluju nesežranou potravu, dál tady chybí pitomí prťaví znečišťovatelé - šneci(z kytek od Rataje rozzureny), tak by to s kvalitou vody nemělo být nejhorší...
Jediné, co mě napadá, je stres - protože se kardinálky mezi sebou dost rvaly... Ale odnesly to "jen" ploutvičky, a ty se pomalu hojí... Tohle se dříve stalo jednomu mému dániu, které z jedné bitky vyšlo z ránou v boku...a ím, že bylo oslabené, ostatní ryby na něj útočily a připravily ho o jedno oko (Bohužel byly ryby o víkendu sami a já na ta zranění přišla pozdě - kdybych byla doma, nemuselo přijít o oko). To druhé se mu zvětšilo...a ryba šla na samotku. Tím, že neměla oko, mohla se do hlavy dostat infekce - a tím se mohlo zvětšit i oko...
Nicméně, tahle kardinálka nemá žádné velké zranění, kterým se mohla infekce nebo cokoli jiného dostat do oka...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2008 14:54 Karel – Re: kittie
Zdravim vas, rybu bych utratil a do akvaria bych aplikovat Hexamitu, Bactopur od Sery nebo nejaky lek s podobnym slozenim dle toho co budou u vas v akvaristice mit. Viz www.dobranalada.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2008 22:44 Nobody – Re: irča
U kardinálky - raději utratit.To nemá cenu léčit,když se jedná o jednu rybku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2008 15:19 irča
Tak jedna z mých okousaných kardinálek má vylezlé JEDNO oko, dala jsem jí do karantény...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2008 18:56 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdeční
Ahoj, důvodů k vystouplým očím může být víc. Klidně i vrozená vada - měl jsem beťáka s očima jak teleskopka (zakoupen v takové té krabičce, takže jsem si ho kloudně prohlédl až doma... a lekl se), který přitom přes rok plodil normální zdravé potomstvo a byl dominantním kusem v nádrži (tč. se pere s labeem aspol. v akváriu kamaráda)... ale je zas fakt, že se to u ryb špatně zjišťuje. Zkus kdyžtak "zagooglit" na téma rybí nemoci a snad tam něco užitečného najdeš :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 15:53 obětavec
Dneska jsem čistila mojí příbuzné akvárko a jelikož mám doma taky rybičky tak mě nabídla abych si nějakou odlovila.Jelikož moje příbuzná moc nekouká jestli jsou ryby nemocné všimla jsem si jedné která měla zakalené oko a rozhodla jsem se že si jí vezmu a zkusim ji vyléčit. Koukla jsem do knížky ale tam nic nebylo a tak jsem si řekla že by jste mi mohli pomoct. Je to Mečovka jedno oko má vypouklé a zkalené jinak plave v pohodě a jiných příznaků jsem si nevšimla dala jsem ji do karantény ale nevím co jí tam nalejt nebo prřidat abych ji ještě neuškodila. Děkuju všem za rady.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [7] 8

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 10630x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1437-vyboulene-oci?od=301