Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vyboulené oči

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Vyboulené oči
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 23:18 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: mackousko
Souhlasím s Haimdolem že na vodnatelnost to nevypadá, zkus měnit častěji vodu a případně použít ten sera baktopur X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 23:12 mackousko
no to by mohlo sediet..ale neviem ci teraz zozeniem nejake liecivo ....nasuel som sera baktopur direct ,, myslite ze to vydrzi kym otvoria opat obchody???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 21:42 R Muž Silent [5949] – Re: mailo
Pokud by to nedej bože byla počínající vodnatelnost (což se mi nezdá) eSHa 2000 by byla naprosto neúčinná. Vodnatelnost je problém vnitřních orgánů, kdežto přípravek eSHa 2000 je účinný pouze pro vnější potíže jako jsou plísně a ektoparazité.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 21:33 Muž mailo [14] - Rostliny – Re: mackousko
Podla mna je to zacinajuca vodnacelnost, v takomto pripade odporucam pouzit esha 2000. No niesom odbornik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 20:44 mackousko – Re: mackousko
Fotka k příspěvku este jedna foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 20:43 mackousko – Opuchnute oko
Fotka k příspěvku dobry den,
dnes som odhalil malicke opuchnutie oka samice Heros severum. Ide o maly vacok za okom. Vizera to homogenne a na povrchu hladko. Ako nejaky nadorik. Nieje to zapalene, hnisave, otvorene ani nic take.
Neviete co to moze byt?
....ospravedlnujem sa za kvalitu foto

dakujem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 18:42 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Mirka
Můžeš zkusit přidat pokud máš eSHu 2000 ;-) V té výměně vody pokračuj X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 08:00 Mirka – Re: Mirka
Tak jsem vyměnila část vody a rybka se chová úplně jinak - plave s ostatníma a je veselejší, oko stále zvětšené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 21:13 Mirka – Re: Bob66
Díky, hned ráno se do toho pustím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 20:43 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Mirka
Může mít zánět z horší kvality vody, změř hodnoty N-látek a vyměň část vody za čerstvou pár dní po sobě X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 20:34 Mirka – vypouklé oko
Zdravím všechny a zároveň prosím o radu. V sobotu jsem se po 14 dnech vrátila z tábora a na své tetře krvavé jsem zpozorovala, že má jedno oko vypouklé. Není ani zčernalé, ani podlité krví. Rybka žere, ale schovává se. Jinak na ní nejsou vidět žádné jiné změny. Mohl by mi, prosím, někdo poradit, co to je a hlavně jestli se to dá nějak léčit? Předem moc děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2010 17:30 Muž assasincz [9] – vypouklé oko
Ahoj, nenašel jsem tak píšu, můj sameček parmičky čtyřpruhé, staří cca 1 rok, má levé oko jakoby zčernalé a vypouklé, řekl bych že i zvětšené, normálně s ním hýbe a řekl bych že na něj i vidí ale je to neobvyklé. Nevíte, co to může být? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 15:42 Žena Imii [45] – Re: voko
No nic jiného mi nezbývá když jsem ten BactoTabs nesehnela :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 15:37 Muž voko [9] - Živorodky – Re: Imii
Tak to by měl být v pohodě. Pokud nechcípne, nechal bych to tak jak je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 15:29 Žena Imii [45] – Re: voko
Vůbec ne ... právěže se chová úplně normálně :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 13:26 Muž voko [9] - Živorodky – Re: Imii
No nevím, jak by tablety na odčervení pomohli tvé rybce. :-) Doufám, že to oko splaskne... Já si myslím, že fakt moc netrpí, když se vytřel. Nevšimla sis, že by se bál o cokoliv otřít nedaleko oka ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 09:07 Žena Imii [45] – Re: Imii
Bacto Tabs ani nic jiného neměli ... nabídli mi tabletu na odčervení za 50,- (1tbl. na 50l) ... to jsem odmítla .... no tak uvidíme ... už to má menší, tak se mu to snad spraví samo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 07:08 Žena Imii [45]
Přez noc se to kapánek zmenšilo. Raději ale zkusím ten Bacto Tabs. Přemýšlím, jestli mám ještě dnes měnit vodu nebo ne ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.07.2010 21:47 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Imii
Sera Bactotabs je nifurpirinol, ten učinkuje i uvnitř, když už není pozdní stádium, tak by mohl pomoct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 20:16 Žena Imii [45] – Re: Sewer
Přemýšlím že bych zítra zkusila koupit Sera Bakto Tabs :-O
Minule se mu to zlepšilo ...
Podle mě netrpí - normálně žere, teď se mi vytřel a chová se jako vždy :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 20:13 Muž Sewer [99] – Re: Imii
Když ryba trpí a nedá se vyléčit, tak je lepší jí trápení ukrátit. Když si projdeš fórum, tak najdeš spoustu možností, jak to udělat tak, aby ryba nic necítila a měla to okamžitě za sebou. Zní to děsivě, ale je to lepší než se třeba i několik dní koukat na trpíci a umírající rybu :-(
No, doufám, že tohle tě mine a podaří se potvůrku úspěšně a jednou pro vždy vyléčit!
Každopádně kdyby tvá dosavadní léčba zabrala, nepřestávej dělat vše tak, jako při léčbě, aby se nemoc nevrátila jako teď. Ještě pokračuj v léčení klidně 14 dní po zmizení příznaků. Když léčíš jen solí, preventinem a zvýšenou údržbou (nepoužíváš tedy žádná léčiva) není čeho se obávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 20:07 Žena Imii [45] – Re: Sewer
Utratit ? To mě ani nehne, na to nemám ...
Měl to před 14ti dny a splasklo mu to, jenže se mu to tam teď udělalo znovu a je to větší než předtím :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 20:02 Muž Sewer [99] – Re: Imii
Nebo se v horším případě s rybou rozloučit a utratit jí :-(
Přeju ti, ať se podaří ji vyléčit!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 19:57 Žena Imii [45] – Re: Sewer
Ano, používám jen preventin, jelikož těm ostatním sračičkám moc nedůvěřuji, nicméně pokud to bude nutné, budu muset něco koupit :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 19:55 Muž Sewer [99]
Nechci radit špatně, s léčbou ryb nemám příliš zkušeností, ale moc to s tou výměnou vody nepřeháněj, ve vodě je určitý ekosystém a ty bys ho mohla přílišnou výměnou narušit.
Já bych denně měnil 20%, ale víc ne. Pokud tedy nepoužíváš nějaký lék, kde to uvádějí jinak...ale píšeš jen o soli a preventinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 19:50 Žena Imii [45] – Re: Imii
Právě jsem zjistila, že se mi opět vytřely ... chjo, to oko má hrozné =( už jsem dnes vyměnila plno vody a nevidím žádné zlepšení (ráno 17l, teď 60l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 19:06 Žena Imii [45]
Fotka k příspěvku Nejdřív pomohlo vyměnit vodu jak sem se zde dočetla. Ale nyní cca po 14ti dnech se mi to vrátilo a je to mnohem horší. Denně měním vodu, dávkuji preventin, dávám i kapku soli aby nechytl něco dalšího, ale vážně nevím co s ním a bojím se že o něj přijdu :(
Nemá žádné další příznaky - žere, neodstávají šupiny, laškuje se samicí ...
Vážně už nevím co s ním sad
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 23:12 Muž Pekische [3] – Re: stana
jojo, tohle vypadá, že ses trefil. Teda aspoň podle toho jak se celá situace vyvíjela dál: rybicky.net/forum/13341…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 21:25 stana
Tohle by ti možná pomoholo: www.rybicky.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 19:00 Žena Merkur [99] - Labyrintky – Re: Pekische
Konec trápení rybky.. Škoda, že se nikdo další nepřidal, každý další pohled navěc je lepší. Asi bych do nádrže, kde byla, dala preventivně nějaké léky. Trochu vody dala pryč. Snad bych zvolila lék eSHa 2000. Máme doma.
Stručný popis: Víceúčelový prostředek pro léčbu akvarijních ryb s jedinečně širokospektrálním účinkem.
ESHa 2000 léčí primární a sekundární plísňové infekce, bakteriální kožní infekce a účinkuje též proti parazitům kůže a žáber. Navíc má schopnost pomáhat hojení ran a chránit kožní vrstvu. Potlačuje a léčí více než 18 druhů onemocnění.
Musím pochválit výrobce za snahu popisu každého onemocnění, na které je toto léčivo vhodné. Může se použít i preventivně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 18:51 Muž Pekische [3]
Tak hotovo. Ryba vypadala hodinu od hodiny hůř. Už jen polehávala břichem na dně někde pod listem a pomalu se začínala naklánět na bok. Neměl jsme srdce ji v tom nechat a navíc jsme měl strach, pokud je to nějaký cizopasník nebo něco infekčního, aby se to nezačalo přesouvat i na další ryby. Ledová voda s ledem to vyřešili do dvou vteřin... :-( .. teď mě štve, že nevím, co to bylo a jak k tomu přišla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 16:59 Žena Merkur [99] - Labyrintky – Re: Pekische
Bílý povlak nebo okraji tlamky ryby vypadá na plíseň. Ale ve spojitosti s Bičíkovci jsem to neviděla. A jestli to zmizelo, tak opravdu nevím. Zkusím se na to někde kouknout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 16:42 Muž Pekische [3]
Ještě jsem si v zpomněl, že ryba měla tak před dvěma týdny zabarvený okraj tlamky do bíla. Po pár dnech to zmizelo. To by napovídalo na nějaké bakterie ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 16:00 Žena Merkur [99] - Labyrintky – Re: Pekische
Může se přenést i na jiné rybky. Jde-li o zmíněného bičíkovce, opustí-li svého hostitele a nenajde-li do určité doby jiného, může uhynout. Když má Bičíkovec to štěstí, rybka jiná ho získá. Karanténa by byla fajn. Jde o cílenou léčbu, no a potřebujeme zvýšit teplotu a dát dané léčivo. Já bych jí osobně dala do karantény, začala léčit a jde-li o nádrž, kde byla molice původně, nějakou vodu bych odčerpala, dala novou a preventivně tam dala metylénovou modř. Já jsem toto onemocnění již na Black molle, ale i na Bojovnici viděla. Bylo by ale dobrý, počkat si na další názory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 15:28 Muž Pekische [3] – Re: Merkur
To všechno platí pro karanténu, že? Takovou léčbu by asi ostatní ryby nedaly, počítám... A s tím souvisí: může se ten bičíkovec přesunout i na další ryby? Zatím je totiž Blackmolla stále ve společné nádrži.... ehm stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 15:14 Žena Merkur [99] - Labyrintky – Re: Pekische
Dle popisu může jít o bičíkovce zhoubného.
LÉČBA: Zvýšení teploty vody na 32-33 °C, kterou udržujeme při silném vzduchování minimálně po dobu 30 hodin. Použijeme při minimální filtraci dezinfekci (malachitová zeleň, metylénová modř, Acriflavin, TERAP-AC, TERAP-CHIN, FMC, Costapur). Každý den měníme 1/4 objemu vody v nádrži a přidáme odpovídající část původní dávky léčiva. Léčba se udržuje minimálně po dobu 8 dnů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 15:07 Muž Pekische [3] – Zakalené a vypoulené oči, vytéká krev
Fotka k příspěvku Takto vypadá moje Blackmolla. Vypoulené a zakalené oči. Stojí na místě, rychle a krátce dýchá, drží se u dna. Na spodní straně obou očí má něco bílého, asi otevřená ranka, ze které občas vytéká čůrek krve. má to na obou očích. A postupně se jí pomalu do červena krví barví i panenky. Co to může být a dá se to něčím léčit? Nebo to nemá význam už? Je to moje veteránka, před pár měsíci byla jedna ze dvou, které rozjížděly moje akva sad
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 19:33 Muž Farrael [28] - Živorodky – Re: Miras
Jj souhlas. Prostě někdy je lepší tu rybku utratit, než ji nechat trápit. I ten úraz ji může velmi lehce zabít. Protože pokud nemám možnost tam nalít Eshu2000 apod. jako prevenci proti infekci, která na ni vleze téměř okamžitě. Tak na to rybka podlehne co nevidět. Aneb jak jsme viděli, tak se i stalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 19:06 Muž Miras [111] – Re: Honz
přesně tak jak píše provokatér a taky pokud je nemocná jedna tak ji radši hned utratím, pokud by šlo o nemoc tak tím můžu předejít rozšířění, ale ne u všech ryb třeba terčáky se taky snažím zachránit co to jde, ale mečovek je dost a dost a mnohdy ta cena léčiv přesáhně její hodnotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 18:57 kreten – Re: Honz
To není o schválnostech, ale o tom, zda se vyplatí rybu léčit. A to v případě, že to není nějaký unikát, či vzácná chovná ryba, se vskutku nevyplatí. Tedy pokud je jedna. Pokud léčím nádrž, ve které je 500 ryb na prodej a jsou nemocné jednou chorobou, je to také něco jiného, než když ve společenské nádrži se na svět nechce koukat jedna mečovka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 16:47 okarlicek
bohužel ryba tomu před pěti minutama podlehla :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.11.2009 14:40 Muž Honz [7] - Tetry – Re: provokater
sice je levnější ji utratit a nevím jak to bě ale já když chovám ryby tak si je schválně nenechám utratit hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 19:33 R Muž Silent [5949] – Re: basa1313
Nejde o to jestli to neublíží ostatním rybám, ale o to že nadbytečným používáním antibiotik si zaděláváme na budoucí problémy. Prostě pokud se antibiotika použijí nevhodně nebo zbytečně tak si na ně bakterie zvyknou a pak na ně léky nepůsobí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.11.2009 19:30 R Muž Silent [5949] – Re: okarlicek
Otok oka (exophthalmus) nemusí být jen projevem vodnatelnosti. Pokud ryba nemá zvětšenou břišní dutinu a odstávající ploutve tak to může být způsobeno třeba úrazem. Nechal bych rybu v karanténě a pozorovat jestli se otok nezvětšuje, nebo se neprojevují jiné příznaky. Do vody bych přidal buď Preventan, nebo raději eSHa 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2009 19:28 Žena basa1313 [18] - Parmičky
myslim si ze ked bude v karantene tak to ostatnym rybam neuskodi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.11.2009 19:21 R Muž Silent [5949] – Re: basa1313
Pokud není jasná diagnoza je použití antibiotik to nejhorší co se dá dělat. Ve většině případů to nezabere a ještě si takhle vypěstujeme bakterie resistentní na antibiotika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2009 18:30 Muž Miras [111] – Re: Imii
aby ta výměna části vody nebyla taky dražší než koupit druhou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 18:13 Žena Imii [45] – Re: okarlicek
V tom případě zkusit vyměnit část vody a zvýšit teplotu ... lepší než rybu rovnou zabít hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2009 18:04 okarlicek
imii bohužel preventin nemám a akvaristika je nejblíž v Plzni tam asi 2 týdny nepojedeme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.11.2009 17:25 kreten – Re: Imii
No jenže - není nemoc jako nemoc a jak už jsem říkal, nová mečovka se do dvacky vejde, lahvička Preventinu ne, tak co je dobrá rada....?:-) a v tom vašem případě se fakt jednalo asi o něco zcela jiného....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] 8

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 10630x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1437-vyboulene-oci?od=251