Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Redukční ventil

 

NápovědaFórum » Technika » Další technika 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Redukční ventil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 08:59 Usine Re: exit
Kterým ventilem jsi reguloval tlak? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 13:56 Muž exit [116] - RostlinyRe: mita
tak to mam radost.nevite jestli se opravama někdo zabývá? okoli ostravska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.12.2011 13:45 Muž mita [58] Re: exit
Utesnit neni dobry napad, ta pojistka tam je ne ochranu zarizeni na vystupu. Pokud nefunguje redukcni ventil, coz tak vypada, tak budes mit na vystupu tlak kolem 50 baru, to uz ale nezvladne elmag.ventil. Myslim si ze je praskla membrana ve reducaku, doma asi neopravis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 13:22 Muž exit [116] - RostlinyRe: mita
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku je na něm ze zadu napsane 230kg/cm2 jinak na vstupu mam jako hranici 230baru,cejchovane do 300 a na vystupu to končí 40baru ale je napsane 0-10bar.nevím kolik mám v láhvi,ale tipoval bych to do 30baru protože když to otevřu tak ručička se posune jen kousek ale tlak na vystupu je obrovsky že se ručička celá přetočí a to jsem zkoušel štelovat.s otevřenym nebo zavřeným mg.ventilem to pořad fučí........ tzn. že je asi něco špatně.zkoušel jsem i tu pružinku co je u přetlaku podložit aby to víc sneslo ale marně.fučí to pořád stejně. mám ho nechat vyměnit nebo je ještě nějaký nápad co s tím???
Edit: ještě mě napadlo že bych ten přetlak zkusil nějak utěsnit.cca30baru by nemělo nic udělat ne?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 12:13 Muž mita [58] Re: exit
Pokud mas to na obrazku tak tam mas manometry, na jednom je tlak v bombe 55-60 baru a na druhem tlak na vystupu. Bezny redukcni co2 ventil ktery mam ma min. Pretlak 80 baru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 11:41 Muž exit [116] - RostlinyRe: mita
regulovat tlak na výstupu od maxima až po minimum jsem zkoušel.pokáždé to vysyčí jak píštala od lokomotivy.připadá mi to jako by mi do te flašky napumpoval nějaký šíleny tlak který ten redukčak neni schopny pobrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 11:31 Muž mita [58] Re: exit
Zkus nastavit jiny tlak nebo ho stahnout na minimum. Vypada to ze redukcni ventil propousti takze poslat na opravu. Jeste muzes pustit co2 dal a zjistit jestli podchazi jen trochu. V tom pripade by se dal pouzivat, bohuzel bez zastavovani na noc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 09:49 Muž exit [116] - Rostliny – vadný manometr -vadný redukční ventil
Fotka k příspěvku Nechal jsem si opět doplnit co2.po doplnění jsem našrouboval manometr a dotáhl.mám k němu přišroubovaný el.mag.ventil a pak škrtítko nebo jak se tomu říká.elmag ventil zůstal zavřený a já chtěl vyzkoušet jestli 100% těsní,ale při otevření ventilu mi ceočko začalo vyfoukávat odfukem což se mi před tím nestalo ani jednou.zkoušel jsem i regulovat tlak na výstupu ale marně.tak bych se rád zeptal jesli to znamená že je manometr v háji nebo dělám něco špatně?mám koupený co set z polska a do ted fungoval bezproblému. :-( :-(

Edit: ted už vím že se jedná o redukční ventil a ne o manometr.posílám foto.poradte někdo co s tím?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 20:50 Žena Laduschka [120] Re: Laduschka
No jasný!!! hop Gott sei Dank za moje znalosti němčiny, páč českej návod k tomu tak nějak není ... Každopádně se mi podařilo najít zmínku o tom, že se ventil může zanést a potom je potřeba vzít šroubovák, pootočit ventilem (na výstupu CO2) půl závitu proti směru hodinových ručiček a nechat při plném otevření red. ventilu pár sekund proudit CO2, aby se ventil "propláchl" :) teď už chlapec fachá, tak mu to snad vydrží :) uufff... se mi ulevilo, už jsem se viděla, jak ho budu muset vyhodit... ne Díky Vóťo za inspiraci!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 20:32 Žena Laduschka [120] Re: vóťa87
tyjo, dobrej nápad!!! palec tak mě napadá, že takhle už jsem se v jednom redukčáku hrabala, ale nějak nemůžu najít ten šroubek na tomhle nano ventilu... přemejšlim, jestli tu vůbec něco takovýho je.. :-O
Edit: eh, moment, na něco jsem narazila v návodu, zkusim ho vyšroubovat ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2011 19:36 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: Laduschka
Většina redukčáků od Dennerle má tak trochu nešťastný systém s integrovaným jehlovým ventilem, kdy celý set vždy přichází k zákazníkovi "přednastaven" tak, aby si nepřidusil ryby...Regulovat počet bublin se pak dá jeho nastavením(točení redukčním ventilem na to má minimální vliv)-tenkým imbusem, který se strčí do trnu na CO2 hadičku a klasicky pootočením už vše funguje jako běžný jehlový ventil..Tak zkusit jedině zda tedy není problém...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 18:15 Žena Laduschka [120] Re: cezarmilan
jak vypadá přesušování? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 17:21 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Ladushka
Tak to sa potom ospravedlňujem. Tak tu je možné, že sa tam dostala voda. Neskúšala si presúšiť?
Tak či onak mohlo dôjsť k poškodeniu membrány, no a tu už si ja netrúfam radiť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 17:13 Žena Laduschka [120] Re: cezarmilan
jde o "Nano" ventil od Dennerle, dávala jsem na něj níže odkaz: macenauer.eu/…
Elektromagnetickej v týhle sestavě nemám, ovládála jsem to ručně každý ráno a každej večer ... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 16:38 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Ladsuschka
Samozrejme sú redukčné, ktoré majú zabudovaný ihlový, no neviem tvoj som nevidel.
Takže ide fľaša CO2, na nej ventil, potom na fľaši redukčný ventil,ihlový a elektromagnetický a už len hadička do akva. Samozrejme spätný ventil nespomínam. Máš to takto predpokládam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 13:08 Žena Laduschka [120] Re: cezarmilan
teď jsem z toho trochu zmatená :-D jehlovej je integrovanej v redukčním,ne..? coze otvírání a zavírání mám pořešený, přeci jen je na ventilu nakreslený plus a minus, čili tam bych chybu nehledala ... ten zpětnej ventil je předraženej, uznávám, ale kupovala jsem to jako set, takže jsem to moc neřešila. Teďka už mám klasickej. Jen mě štve, že mi nejde CO2 skrz ventil, doufám, že celej redukčák nebudu muset vyhodit, přeci jen to byl celkem drahej špás... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 12:08 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Ladsuschka
Asi nie, za redukčným máš predsa ešte ihlový a predpokladám, že aj elektromagnetický. To by musela byť voda aj v nich. Otváraš ?(prepáč ak sa mýlim) ventil do správneho smeru, otvára sa v smere hodinových ručičiek a zatvára opačne. Tie spätné ventily!? Ten tvoj je pridrahý. Ja mám tak poriešené, že mám obyčajné 3 ks.Jeden je pred počitačkou bublín a ostatné dva sú za ňou teda pred EMV a ihlovým ventilom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 22:02 Žena Laduschka [120] – Problém s redukčním ventilem
Zdravím! X-) Mohl by mi někdo poradit ohledně propustnosti red. ventilu? Jedná se o Nano ventil od Dennerle (macenauer.eu/…). Několik měsíců zpátky jsem zaregistrovala jeho sníženou propustnost - musel se otevřít naplno, aby z něj do akvária vůbec něco proudilo. Po určitém čase mi ale došlo CO2 a vzhledem k tomu, že jsem chtěla přejít na tlakovou lahev a scháněla jsem vhodnou redukci, byl red. ventil delší dobu mimo provoz (možná víc jak měsíc...?). Ihned poté, co mi dorazila redukce, jsem ventil připojila na zdroj. Vše v pohodě pasovalo. Ale při povolení regulace skrz ventil neproudilo CO2. Ale při zavírání ventilu se ozývá sykot (pojistka proti přetlaku), tudíž do red. ventilu CO2 určitě proudí. Ale z jeho výstupu neunikne ani bublinka (test Jarem).
Přemýšlím nad možností, že se do ventilu dostala voda. Sice vždy byl a je před ním umístěný zpětný ventil, nicméně tento: macenauer.eu/… , kterému tak nějak moc nevěřím, ... esteticky sice fajn, ale přeci jen se do něj dostává voda a prostě nemůžu nějak uvěřit, že se přes ten jednoduchý mechanismus voda k red. ventilu nedostane ... Je tedy možné, že mi nějaká část red. ventilu zkorodovala? To se dá asi těžko napravit,co...? tone Dík za jakýkoliv rady a reakce X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 18:48 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Cheron
Pan Kryl plní v HASPO Pv, ale svoje láhve, z nich pak přepouští dál...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 17:26 Muž Cheron [89] Re: Sid
Fľašu som dával Krylovi - a ten, ako ste spomínali, plní práve v HASPE ...
Tak kde je "chyba" ? hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 10:49 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Cheron
V mnou vzpomínaném HASPO Prostějov vám po naplnění láhev i otestují, příp. dají do pořádku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 08:22 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Cheron
Ale na tom redukčnom (pokiaľ nejdeš reklamovať) môžeš. Odšrubuj, pozor, že nestratíš ten komponent čo je vo vnútri, pretesni teflonovou páskou a naspäť jemne dotiahni. Je to však na tebe, pri tom na Slovensku nenájdeš firmu, čo sa servisu red. ventilov venuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 22:59 Muž Cheron [89] Re: cezarmilan
Práve, že celý komplet je z PL ...
Rozmýšľam, že či by sa ten poistný ventil na fľaši nedal dotiahnuť ?
Samozrejme - ja ho doťahovať nebudem (zvlášť, keď je plná fľaša) :) Keď dôjde a dám ju znova naplniť, tak im oznámim túto závadu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 22:43 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Cheron
Fľaša nieje z PL ak dobre vidím, tú treba dať prezrieť v plničke a keď z toho poistného na fľaši nebude unikať tak nebude ani z redukčného
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 20:41 Muž Cheron [89] Re: cezarmilan
Áno - z Pl ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 17:39 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Cheron
Oba sú to poistné ventily, ak je ten redukčák v záruke tak reklamovať, alebo na svoje riziko. Odkiaľ je? z PL?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 17:12 Muž Cheron [89]
Fotka k příspěvku Takže ... znova problém :-(

Ten predchádzajúci je vyriešený, ale je tu nový.
Dnes som konečne po asi mesiaci zapojil CO2 (nemal som čas nechať fľašu naplniť skôr).
Po "zapojení" som ju ponoril do vody (keďže už tam nemám EMV) a ...
Plyn uniká pri poistke (cca 1b/3s) a tiež z redukčáku (cca 1b/30s) - viď foto

Čo s tým ? :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2011 14:32 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: PetrP2B
Já používám měď. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2011 14:34 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: PetrP2B
Guma nie, tá dlho neudrží tlak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2011 11:56 Muž PetrP2B [33] - RostlinyRe: kortezhugo
Akorát CO2 je dost agresivní plyn, tak nevím, zda to v delším časovém horizontu nebude té gumě vadit?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2011 08:29 Muž kortezhugo [983] Re: cezarmilan
jj klingerit
niekto tu pisal ze guma nie je dobra...
jesto ale guma na vysoke tlaky -ta je pretkavana -ta sa da na toto pouzit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 21:26 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Cheron
Bez těsnění to opravdu nefunguje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 18:18 Muž Cheron [89] Re: cezarmilan
Dííki moc ! palec

Dnes som zase nestíhal ...
Skúsil som ale pásku namotať opačne, ako radil Sid (len tak - čo to "spraví"). Našróbovať to šlo v poho, páska sa neodmotávala, ale aj tak to 100%-ne netesní (však bodaj by aj, bez tesnenia) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 09:04 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Cheron
Fotka k příspěvku Takže tu je problém ano tebe treba do tej redukcie takéto tesnenie. Používa sa pri Ag, CO2.
Opravte ma, tuším to tesnenie sa volá klingerit?!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 20:59 Muž Cheron [89] Re: Usine
Holt ... to tesnenie tam nie je hmm
Skúšal som z hrubšej gumy vyrezať koliesko a vložiť ho tam, ale nepomohlo.
Musím pozháňať to silikónové tesnenie ;-)
Vďaka !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 20:29 Usine Re: Cheron
Pokud tomu rozumím dobře, tak na redukčním ventilu máš našroubovanou tu redukci. Na jejím dně toho vnitřního závitu by mělo být silikonové těsnění a ne točit kolem šroubení RV teflonovou pásku a ještě k tomu obráceně . :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 19:38 Muž Cheron [89] Re: Usine
No - teraz to "frčí" a EMV je horúci - takže nebudem rozoberať.
RV je mosadzný (takže aj závit):
www.youtube.com/…

a na EMV je kovová spojka:
www.aquario.pl/…

Dúfam, že to "stačí" ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 19:25 Usine Re: Cheron
Trochu by mně zajímalo co to máš za závit a jak vůbec vypadá, zkus to vyfotit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 18:49 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Cheron
No a příště to zkus naopak a dej vědět. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 18:41 Muž Cheron [89] Re: kortezhugo
Tak - namotával som pásku v smere závitu - čiže pri šróbovaní EMV sa páska neodvíjala, ale uťahovala. Skúšal som jak menej pásky, tak viac.
"Zaujímavé" je, že keď som to všetko utesnil a kvapol na to jarovú vodu, tak nikde nič neunikalo. Až predvčerom večer som si všimol, že tlak v nádobe poklesol (a to bola pred 3 týždňami naplnená) :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 16:50 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: kortezhugo
Navíjať v tom smere, či oproti, či v smere hodinových ručičiek, všetko sú to také alibibistické výrazy, či termíny. Rozpútala sa tu žabomyšia vojna. Nechajte toho.
Zoberte teflónovú pásku,(nie tú lacnú, radšej si priplaťte, u nás je to cca 4€)natočte ju na závit v tom istom smere v akom sa doťahuje matka(matica) a hotovo.Pásky tam namotajte jednovrstvovo, keď je jej zbytočne viac, závit nedosadne, teda nemusí a prepúšťa, (osobná skúsenosť)
Pokiaľ prepúšťa je chyba v závite.Je ešte možnosť v kľúčovej službe si vypýtať tkzv. kľučový prášok, je z mäkkého kovu, neviem akého. Ten závit utesní, ale je to jednorázová záležitosť, nie riešenie problému
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 14:07 Muž kortezhugo [983] Re: NIKO
ci uz tef.paska alebo lan sa navija v smere ako sa nataca matka ale od konca zavitu po zaciatok...
teda tak ako pisal Moucha
osobne nemam tie tefl.pasky rad....radsej lan+fermez
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 13:30 HaDaS Re: NIKO
Jak tady tvrdíš, tak namotaváš těsnění po směru závitu (matku poté utahuješ po směru hodinových ručiček). Nejspíš jde opravdu jen o nedorozumnění v pojmech.
SID však tvrdí, cituji : "Jak tu pásku namotáváš? Ve směru závitu nebo proti?".
Odpověď od Cheron zní : "V smere ...".
Na to SID odpovídá : "A to je chyba!".
Já říkám, že to chyba není. Četl jsi ty mé odkazy? Proč výrobci i instaletéři tvrdí, že se má těsnění nanášet ve směru závitu a ve směru stoupání (mimo jiné oboje popisuje jedno a totéž). Protisměrný závit je pouze u některých výrobků, které to přímo vyžadují. Teď mně napadá třeba rozbruska (z důvodu abyse neuvolňoval kotouč). U přírub jsem to ještě v životě neviděl, alespoň ne u běžných. Nemluvím jako teoretik, ale jako praktik.
www.domacidilna.cz/…
Na tomto odkazu je v bodě 6 odstavce Postup opět popsáno, že směr závitu (běžný, pravý) je po směru hodinových ručiček.
Souhlasíš s tím NIKO?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 12:12 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: NIKO
chapu dobre ze to namotavas ve smeru utahovani matky? (kdyz se kouknu ve smeru osy zavitu tak se matka utahuje po smeru hodinovych rucicek) zacinam mit dojem ze tu jde o prach sproste nedorozumeni
Edit: a at hledam jak hledam jiny zpusob nez hadas prilozil na obrazku jsem nenasel
vzdy se zacina dva zavity od konce a naviji se ve smeru utahovani matky (podle me ve smeru stoupami zavitu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 12:03 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: vaclav
Od jakživa, samozřejmě ne - nebuď detailista. :)
Mimochodem - s tlakovými láhvemi a "tím vším okolo" jsem prožil poměrně velkou část života. Pravda - už je to historie... :-O
Kdo nezkusil, co jsem napsal, neví, o čem je řeč.
Ale nešť - každý strůjcem svého neštěstí. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 10:48 Muž NIKO [527] Re: HaDaS
Jo jseš chytrý!!!Držím trubku v levé ruce(jsem pravák),tak od konce trubky-závitu,namotávám pásku od sebe proti směru stoupání.Jseš-li levák a držíš trubku opačně jak já,tak namotáváš pásku k sobě v protisměru stoupání.Vždy jsem viděl a namotával pásku od vrchu dolů,v protisměru!
ŽÁDNÝ NESMYSL,ALE PRAXE ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 10:05 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: NIKO
ja vzdycky videl (a tech prilezitosti nebylo zrovna malo) namotavat tesneni ve smeru otaceni matky, od konce zavitu, presne jak to je na tech obrazcich (od fi. loctite).... navic v technickych otazkach (jak se co montuje) bych rozhodne vic veril Vaclavovi nez nekomu jinymu, znam ho osobne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 09:06 HaDaS Re: NIKO
Nechci být nijak arogantní ani ironický, ale jsi úplně vedle ... to tál ně !!!
Neraď prosím Tě nesmysly. Těsnění závitů se vždy namotávalo, namotává a předpokládám že namotávat bude vždy po směru závitu (stoupání), a to vždy od konce závitu (tím rozuměj tam, kde končí trubka). Důvod? Aby se při dotahování spoje neodmotávalo tesnění. To je logické i pro školáka.
Dole jsem Ti jako důkaz poskytl i 3 odkazy a jeden obrázek a Ty si stejně pořád odrhuješ ten svůj nesmysl.
Prosím Vás, nikdo se radami NIKa, ohledně těsnění, nedržte.
Pokud si děláš jenom legraci, tak to není zrovna rozumné, protože by Tě někdo mohl vzít za slovo. Myslím si ale, že nikdo není tak hloupý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   06.09.2011 06:50 Muž NIKO [527] Re: HaDaS
Pokud si přečte někdo Sidovy příspěvky,tak pochopí,že se nemotává do protisměru!Je tedy vidět,že jsi to také nikdy nedělal,dělá se tak i "voda"!!Plyn neuchází,voda neteče. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 23:55 HaDaS Re: NIKO
Fotka k příspěvku Ach jo. Tak jeden příklad za všechny přímo od výrobce. Pro lepší názornost jen obrázek. ... a tady instalaterblog.txt.cz/… a tady www.tangit.cz/… a ještě další výrobce www.imw.cz/…
To by mohlo stačit, ne ? Tak jak že proti směru?
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 5

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 6846x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14261-redukcni-ventil?od=51