Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Redukční ventil

 

NápovědaFórum » Technika » Další technika 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Redukční ventil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2022 21:04 Muž Lojza007 [1175] Re: Lojza007
Tak večerní aktualizace, těsnění uvnitř je, ale bude vyžvejkaný, když jsem tam zkusil přidat druhý těsnění, tak to zamezilo průchodu CO2, ale nefoukalo to. Takže jsem zkusil teflonovou pásku a neutíká to, normálně to natlakovalo budíky, po otevření redukčního ventilu to vyfouklo. Zítra zkusím ještě test v kýblu s vodou, ať mám jistotu, že to vůbec nikde neuniká.
Škoda, že se v JBL nepodělili o rozměr toho o-kroužku, vyměnil bych ho za ten samý. To je bohužel taková klasika a u spousty výrobců. U šroubení na flašku pasovalo klasický plochý těsnění na redukční ventily. Kupodivu to tudy neunikalo, i když jsem to dotáhl jenom rukou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2022 15:52 Muž Lojza007 [1175] Re: vaclav
Ta přechodka je součást, člověk tu W21,8 musí napřed odšroubovat, aby se dostal na ten M10 závit na jednorázovky. A kolmo na závit je ta dírka, kudy to fučí. Je tam z výroby, asi aby to ufouklo, když se odšroubuje flaška a nešlo to přes závit. Možná tam jenom chybí o-kroužek, existuje jako náhradní díl a neviděl jsem ho tam. Doma to vyzkouším.

EDIT: Pro představu posílám link: www.jbl.de/…
Uvnitř té šroubovací části na bombu je šestka imbus, kterou se to vyšroubuje a zbyde M10, kterou jde našroubovat na jednorázový bomby (nejspíš od JBL, nezjišťoval jsem). Tady www.jbl.de/… je ten náhradní o-kroužek, když je tam M10, při zvětšení obrázku je vidět jako černá tečka ta malá dírka, kudy to teď utíká.

A pokud by se ptal někdo na důvod, proč s tím blbnu, je to kompaktnější, než ten klasický reduktor a ve skříňce nemám moc místa, takže každý ušetřený milimetr je dobrý. A pokud se to nepovede opravit, tak to vrátím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2022 15:48 Muž ajajak [228] Re: vaclav
Stalo se to kámošovi ale díra která prorezla při úniku plynu zamrzlá a utíkala minimálně. Byl na láhvi asi 5cm šev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2022 15:35 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lojza007
Tak určit se prodávají přechody. Radši si sežeň lahev než nějaké hokuspokusy je v tom dost velký tlak to není voda nebo plyn. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2022 15:16 Muž Lojza007 [1175] Re: Lojza007
Tak pro info, ta malá dírka je v místě závitu na jednorázový bomby. Ten redukční ventil jde na W21,8 a jednorázový bomby M10. Zkusím tam dát plynařskou teflonovou pásku a zašroubovat. Možná by to šlo i zalepit, ale netuším, co udrží ten tlak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2022 22:21 Muž Lojza007 [1175] – JBL m001
Nemáte prosím někdo zkušenosti s JBL m001? Koupil jsem starší a fouká takovou malou dírkou za šroubením. Podle fotek tam ta dírka má být a určitě to není pojistný ventil, ten je hned vedle. Ale taky není dobře, že to tudy fučí. Je to až za šroubením, takže to neovlivní žádné těsnění, maximálně by to mohlo jít nějak rozdělat a zkontrolovat.
Předem díky za jakékoliv rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2021 11:48 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Roman.Kl
To je něco jako sítko jestli se nepletu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2021 10:45 Muž Roman.Kl [27] – redukční ventil
Fotka k příspěvku Ahoj všem, prosím o radu.
Přišel mi redukční ventil a při pohledu dovnitř, do napojení k bombě, vidím uvnitř jakousi ucpávku. Jakoby jehličky nebo miniaturní kuličky ze stejného materiálu.
Předpokládám, že to tam patří ....
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2019 19:21 Muž Vladik [16] Re: pavelka
Zkus si zavolat do e-shopu rostlinna-akvaria.cz. V různých diskuzích dost často řeší prasklou membránu při špatném postupu u otvírání tlakové lahve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2019 20:30 Muž jarovo [1695] Re: pavelka
Ahoj, keď si dáš do googlu "náhradní membrána do redukčního ventilu" nájde Ti to dosť odkazov na to aby si si podľa typu a ceny mohol vybrať buď samotnú membránu - menil by som aj tesnenie - alebo celé sady na CO2 redukčný ventil. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2019 14:44 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: pavelka
To ti nepovím a abych pravdu řekl tak jsem to ani nikde neviděl. Vím jen že dělají repas aspoň tedy na autogen to takhle fungovalo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2019 13:53 Muž pavelka [0] - Parmičky
nevíte někdo kde koupit náhradní membránu do redukčního ventilu? U nás ve Vyškově ho nemůžu sehnat ... šlo by poslat poštou?díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 11:28 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Skrblík
www.profiplants.cz/… Jsou ale dva typy závitů a ten druhý je větší. e-konstrukter.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 11:06 Muž Skrblík [9]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku poraďte mi prosím, zda to někdo poznáte co je to za zavit na redukcnim ventilu viz fotky.

Dekuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.11.2018 23:52 Muž mruzo [109] - Rostlinyriesenia
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ventil na co2 v otvorenom stave prikladám na fotkách. Cely problem v mojom prípade bol, že 2stupen nedokázal udržať tlak. Príčinou bolo rozpadnute tesnenie na regulátore tlaku (foto 1 vľavo). Ako hádam každý chcel som to vyriešiť hneď. Zvodný starého tesnenie nechceli ísť von tak som ich jednoducho vypálil patrím plameňom. Potom som zo silonoveho tesnenia dierkovacom vyrazil 5mm krúžok hrubý 2mm a v strede ho prevrtal 2mm vrtakom. Natlačil do voľného miesta, nasadil do ventilu a jemne aby sa urobila drážka. Nedrzí to tlak na 100% ale je to lepšie ako predtým.
Po tom co som prišiel domov ma este na padla možnosť zakvapkat otvor plastom, resp. Materiálom na zalievanie sklznice lyží, možno ešte hmotou z tavnej pištole. (ak skúsim, doplnim vhodný material. Ak niekto bude vedet ako sa dostať k originalu. Info poteší. ;-)

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2018 23:32 Muž mruzo [109] - Rostlinyzistenia
Problem s redukcnym ventilom mam podobný ako pise ondra z príspevku z roku 2013. Pri spustení fľaše s na druhom stupni neuzavrie tlak a pomalinky stupa az kym ho neuvoľní poistny ventil. ( Na oko všetko funguje no fľaša vydrží sotva týždeň + plný byt co2. )

Obehol som 2 plniarne technických plynov a 2 obchody so zvaracskymi potrebami, ale s týmto akva ventilom mi nepomohli. Tým nechcem povedať že nepomôžu niekde inde. V každom prípade hop alebo trop. Pustil som sa do toho teda sam a rozobral som ho.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2018 21:06 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: mruzo
Dělají nebo dělali to ve svářecích potřebách že to repasovali, většinou šlo o věci na autogen. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2018 20:47 Muž mruzo [109] - Rostliny – servis
Ahoj, prosím o radu. Riešil uz nikto servis redukčného ventilu? Je na to niekde servis. Alebo sady náhradných dielov. Môj začal púšťať a neviem ci mam zháňať servis alebo kúpiť rovno nový.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2014 19:50 Muž Tony2013 [228] Re: PavelKa
Posly fotku redocaku namontovanyho na flasce a otevrenou flaku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2014 18:15 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: PavelKa
Na redukčním ventilu jsi zkoušel otáčet doprava středovým regulačním ventilem. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2014 11:04 PavelKa Re: jamajcan
ventil je otevřený, a oddělal jsem i hadičku a nic nejde ..., ale pokud jsem chtěl odšroubovat redučák od flašky tak začal plyn ucházet-takže flaška úplně prázdná není ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2014 20:31 Muž dravec [72] - RostlinyRe: PavelKa
Hlavny ventil naplno, alebo treba ist natlakovat flasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2014 20:28 jamajcan Re: PavelKa
Otevřel jsi hlavní ventil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2014 16:23 PavelKa – redukční ventil - neprochází plyn
zdravím všechny a prosím o radu, přidělám rekukční ventil (polský set) ale neprochází plyn-zkusil jsem provrtat sítko na vstupu ,ale to nepomohlomanometry neukazují žádný tlak.... - v bombě plyn ještě je.Netušíte kde může být problém?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2014 21:50 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: dravec
Keď budeš točiť v smere šípky +, tak otváraš ventil, to znamená "pridávaš plyn" (zneje to ako v aute :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 21:22 Muž dravec [72] - Rostliny – Redukčny ventil
Chcem sa opytat (pre istotu), mam tento - vid obr., ZNAK + je na plastovom knofliku v smere hodinovych ruciciek. Znamena to že pridavam plyn? Alebo utahujem, teda uberam plyn? Vopred diky za radu.
sklep.roslinyakwariowe.pl/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 00:04 Muž dravec [72] - RostlinyRe: andrejm
Ahoj, mam presne ten isty redukčák. Tak odmontovat ten sosáčik bola fuška ale ide to. Redukcak treba prichytit do zveraka a sosacik klucom odmontovat. Co sa tyka ihlaka, kupoval som tento fish.aquaristic.net/… z nemecka, poslali mi sice trosku iny le je to OK, ten co je na fotke ma v ponuke rataj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 21:15 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: andrejm
Presne tak, pomôž si niejakým sýteným nápojom, polej to tam a o chvíľočku to odšrubuj.
Niekto používa brzdovú kapalinu, niekto WD-čko....... Určite to pôjde ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 20:26 Muž matlala [798] - RostlinyRe: andrejm
tak to je tam jen obyčejně zašroubované, povolit jemnější silou a našroubovat nějaké šroubení na hadičku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 02:10 - Re: andrejm
Asi tu naj čo sa popisuje camozzi.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 00:00 andrejm
Fotka k příspěvku ahojte, mam redukcny ventil znacky mestrimer italy s dvomi manometrami. problem je v tom, ze neviem (nedokazem), vykrutit ten "sosacik" na hadicku..otazka znie ci je to tam prinitovane, alebo na to treba vacsiu silu? Nerad by som tam nieco urval...ake mate vy skusenosti s tymto redukcakom? ...nepatri to sem, ale spytam sa, aky ihlovy ventil by ste mi doporucili k tomuto redukcaku kedze by som chcel bublat cez atomizer? vdaka za odpovede....
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 23:56 Ondra Re: matlala
Fotka k příspěvku Krokem 2 myslím vyšroubuju šroub, tedy uzavřu ventil. Ten 5 měsíců starý jsem zabalil a zítra půjde na reklamaci. Přidávám fotky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 00:59 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Ondra
hmm, to by nemělo, obrázek toho redukčáku by nebyl?
Tím krokem 2 myslíš že úplně vyšroubuješ (uzavřeš redukčák) regulační kolečko nebo zašroubuješ (úplně redukčák otevřeš). Předpokládám první možnost.
Podle mě bude určitě v obou tvých redukčácích vadná membrána a to je zralé na nový a pokud možno ověřený redukčák, viz nejen mé zkušenosti ze záhlaví tématu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 00:09 Ondra
Zdravím všechny přidávače CO2. Mám už druhý redukční ventil, který mi začal dělat to, že podchází.
1.Připojím ho na flašku,
2.úplně uzavřu redukčák
3.Otočím uzávěrem na flašce - otevřu
4.Otevírám ventil a začne lehce syčet plyn
5.Teď na výstupu uzavřu hadičku
6.Podle délky hadičky(jejího objemu) počkám
7.Dochází k roztržení hadičky tlakem plynu.

Prostě ten redukčák nedrží maximální nastavený tlak, ale pouze omezuje průchod.
První redukčák šlapal asi 2 roky, byl to Mastriner bez manometrů.
Druhý šlapal asi 4 měsíce a teď se nerozběhl po měsíční odstávce, výrobce SPAW. Ten manometry má, první ukazuje klasiku 50bar, druhý nastavím sotva aby se hnula rafička, po uzavření stoupá rafika na konec stupnice, pak nevydržím a otevřu výstup.

Už jste to někdo zažil? Proč to tak je? Přeci nejsem jediný, když se mi to stalo už po druhé....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 00:09 Muž matlala [798] - RostlinyRe: laKatos
tak víčko je jen proti tvým zásahům rukama a ponořením nejlépe otestuješ těsnost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 18:50 laKatos
Vytáhl jsem ze sklepa můj stary set co2. Po jeho kontrole zda je ok jsem si všiml ze ma jednom z manometru chybi to plastové cire víčko. Možna hloupá otázka ale bude to něčemu vadit ze tam není? Kontrolu tesnosti bych chtěl provádět úplným ponořením cele soupravy a tu si nejsem jisty zda to je dobry nápad.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 23:27 Muž Čapíno [32] Re: matlala
Tak aby i ostatní věděli :) Rozdělává se to hooodně špatně, to je pravda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 23:20 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Čapíno
trošku brzo na mě reaguješ, ale díky :-D už jsme to zjistil dávno, lepím s tím eĎ už všecko možný, co nedrží standardně, jen se to nesmí rozdělávat ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 23:16 Muž Čapíno [32] Re: matlala
Loctite jsme používali na tlumiče u tramvají, je to velice kvalitní lepidlo ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 22:36 Muž Mejla [21]
Zdravim, potrebuju poradit, nemam s CO2 flaskou zkusenosti. Mam aquato sestavu s elektromagnetickym ventilem. Dnes jsem sestavu zapojil a seridil vystup redukcniho ventilu na cca 1 bar, bublalo to jak blazen a jehlovym to dosteloval na potrebnej pocet bublin. Tlak mi pomalu ale jiste klesal az do ty doby nez sepnul s hodinama elektromag. v. a ted to drzi.
Je normalni ze tlak na vystupu takhle klesa?
Flasku mám uplne otevrenou, a tlak v lahvi je konstatni. Netesnost sem nikde netestoval, ale predpokladam, ze by to klesalo furt bez ohledu na elektromag.v.


Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2012 19:44 Muž matlala [798] - RostlinyRe: matlala
tak dneska smontováno, tím závitem už to neutíkalo, zato jsme zjistil ještě únik na závitu vstupního nanometru, pro jistotu jsem přetěsnil i ten druhý. Nechápu, jak mohly být tak špatně zatěsněné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.08.2012 19:06 Muž matlala [798] - Rostliny – zkušenost
Tak bych se s Váma rád podělil o nemilou zkušenost s redukčním ventilem:

JE plně v pořádku ohledně funkce, jen mi s ním teď 6kg bomba s kontrolérem vydržela jen 2 měsíce, předtím vydržela 5 (to ze začátku bylo nonstop a cca 2 měsíce kontroler).

DNes jsme se kvůli tomu rozhodl vyměnit původní malou argonovou matku za CO2 G3/4, jen jsem čekal, že závit nepovolím vůbec snadno, do svěráku jsem to dle očekávání upnul dost silně a vzal si klíč a povoloval na závitu u flašky (na fotu vpravo). Závit povolil jak nic a to jsem to zkusil jen jendou rukou (levou dokonce a to jsem pravák a moc síly v ní nemám) zabral a ono to povolilo jak nic. Divil jsem se, ale po vyšroubování bylo na tom hlavním závitu, co běžně drží 50-70bar závitové lepidlo jen v prvních 2 závitech a dál nic, navíc jen trošička (na fotce to bílé v závitu a v celém prosím).
Tak snad teď po zalepení lepidlem na závity loctide (červenohnědá lahvička a hustou modrou tekutinou) už vydrží.
mám tenhle:
www.froweld.cz/…

Pro ilustraci si s dovolením od kolegy milan666 vypůjčím fotku z fóra rybicky.net/forum/12810… (3 fotka zhora, jak jsou ty 3 po sobě.

Jen doufám, že přední velký závit, pod kterým je membrána a zbytek je zatěsněný dobře, jinak ho budu muset taky přetěsnit.

EDIT: těsněno tímto: www.loctite.as/…
Už mám doma jede takto předělaný stejný redukčák a ten už asi 8 měsíců bez problémů a bomba furt skoro plná-jen porovnání na stolní váze.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 15:28 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Voloduson
...diky akcni cene me ventil vysel ani ne na 300 korun, bohuzel odesel za dva dny...
Některé redukční ventily jsou citlivé na "zacházení" - při otvírání láhve musí být úplně uzavřeny a až po otevření uzavíracího ventilu s nimi může být manipulováno.
(Víc o tom ví kolega Matlala.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 15:07 R Muž Silent [5949] Re: Voloduson
Dobře děláš. Mám redukční ventil Mestriner od roku 2009 a stále šlape jako hodinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 14:49 Voloduson – Stejny problem
Tak mam stejny problem jako exit... Je to rozhodne v redukcnim ventilu... Mam stejny smejd jako je na obrazku u exita... Lissam. Koupil sem to zde v cechach v akcnim setu vcetne bomby u firmy svartop (nic proti teto firme), diky akcni cene me ventil vysel ani ne na 300 korun, bohuzel odesel za dva dny. Mam doma stejnou bombu jen s ventilem Mestriner, ktery paradoxne vypada temer stejne. Kvalita bude asi nekde jinde... Takze objednavam Mestriner a jednou provzdy kaslu na akcni sety.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 13:49 Muž exit [116] - RostlinyRe: GP
pojistka je na pružinu,a nejspíš to bude ta membrána,protože na te pojistce se nemá co pokazit leda že by se během tak krátke doby oslabila pružina.a když mi ukazuje budík tlak v láhvi do 30baru tak přece nemuže na výstupu ukazovat víc jak 40.čili jsem přesvědčený že je to ta membrána.už jsem kontaktoval prodejce a čekám na odpověd-jsem zvědav coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 13:42 GP Re: exit
vysroubovat... jinak jak jsem koupil, tak prodavam a verim, ze v tom svarecskym servisu radili dobre... a funguje ta pojistka pres pruzinu? nektere jsou snad na prorazeni... pokud to neutika vystupem, tak verim, ze primarni problem je ta pojistka a membrana muze byt ok, ale spis hadam :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 13:36 Muž exit [116] - RostlinyRe: GP
a jak ho mám asi zavřít????? mimochodem v práci používám redukčák už 6let a bez poruch a to už zažil hodně.utíká to přetlakovým ventilem na redukčáku,viz foto výše
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 13:26 GP Re: exit
zakladni chyba je v otevirani lahve pri otevrenym redukcaku, hlavni pricina poruseni memrany... alespon tak mi to bylo receno pri nakupu redukcaku... ta pojistka je na vystupu nebo na vstupu? a utika to tou pojistkou nebo vystupem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 12:05 Muž exit [116] - RostlinyRe: Usine
tlak se da vice méně regulovat jen tím na redukčáku.Zkrátka povolil jsem ventil na lahvi a tlak a všechno zůstalo nastavené tak jak bylo od minule jen s tím rozdílem že mi to všechno začalo foukat ven skrz přetlakový ventil.Zkoušel jsem regulovat od minima až po max,s otevřeným i zavřeným el.mag.ventilem,zkoušel jsem i vypodložit tu pružinku u přetlaku a nic.pořád to strašně utíká.a tlak na výstupu ukazuje neměřitelné hodnoty-ručička se komplet přetočí. bude to asi nejspíš vadná membrána... :-(

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 5

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 6846x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14261