Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Redukční ventil

 

NápovědaFórum » Technika » Další technika 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Redukční ventil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2011 10:27 R Muž Silent [5949] Re: Sid
Fotka k příspěvku Já mám na svém Mestrineru budíky nastavené jako na přiloženém snímku, jehlák na 120 bublinek za minutu nonstop a nemám naprosto žádný problém.
Přestože se v diskuzi jednalo o jednomanometrový ventil tak i na tom mém snímku snadno určit o který manometr se jedná. Tem vpravo ukazuje výstupní tlak a ten vlevo tlak v láhvi.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2011 10:16 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Sid
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Si videl poriadne ten budík?! Mno.... Znamená, že 10/l min.,na budíku neznamená prietok, ale optimálný výstupný tlak pre nastavenie počtu bubliniek ihlovým ventilom. Že ty tam vidíš iné hodnoty, alebo iné hodnoty vnímaš nemení nič na funkčnosti konkretného redukč. ventilu. Tie tvoje zbytočné a podpriemerné invektívy sú naozaj zbytočné.
Takto to mám stále nastavené a konkrétne tento mám takto cca 6 mesiacov.Dodám, že červené značenie je údaj o počte litrov za min
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2011 08:25 Muž filipsi [1295] Re: tomas3000
tomas3000 napsal: . ...když mám na tom ventilu nastaveny ty 3 litry, tak to ten redukčák bude držet i když bude flaška docházet, ne? .... No prave ze ne, zvysi se klidne na dvojnasobek.Ale je to zalezitost chvile, par dnu, kdy lahev dochazi, problem by to mohl byt jen kdybys bublal nekde blizko "snesitelne" hodnoty, a zvyseni si nevsiml a nesnizil. Tohle chovani vychazi proste z konstrukce beznych redukcnivh ventilu, u nektereho vic, u nektereho min.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2011 08:16 Muž filipsi [1295] Re: Sid
Ne, kdybyste cetl niz a hlavne se podival na obrazky, dozvedel byste se, ze nastavit na jeho ventilu 10l/min je to same, jako nastavit na kteremkoli jinem, ktery tuhle stupnici nema, cca 2Atm. A to veru hloupa rada neni, nehlede k tomu, ze bych dal o kousek min.
Na redukcnim ventilu se totiz VZDY nastavuje vystupni tlak, ale pro nektere aplikace se holt hodi, aby byl vyjadreny jako neskrceny prutok. Tak nektere ventily maji takovouhle stupnici.
Pokud by podle Vaclavovy rady (a zrejme i Vasi), nastavil 0l/min, nastavil ba tlak 0, a nebublalo by mu vubec nic, protoze by nejaky ten zlomek Atm co by se sroubkem snazil dohonit ani neprekonal tlak vody do ktere by bublal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2011 00:52 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: filipsi
...Takze rada tak hloupa neni...
Takže 10 L/min není tak hloupá rada...?! hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 22:05 Muž tomas3000 [15] Re: filipsi
Už mám výstupní tlak snížen tak zhruba na 3 l/min...teď už by to mělo být tedy dobré...co jste chtěl říct tím, jak jste psal, že jak bude docházet lahev, tak se bude tlak zvětšévat...když mám na tom ventilu nastaveny ty 3 litry, tak to ten redukčák bude držet i když bude flaška docházet, ne? to jste jen tak zmínil, že k tomu dojde. Vše by mělo být snad v pořádku. Jak dojde CO2, tak to uvidím vizuálně, vyměním flašku a jedu nanovo...kdyžtak se omlouvám, že se na vše ptám, teprve s tím začínám..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 21:23 filipsi Re: tomas3000
tomas3000 napsal: kolik tedy doporučujete nastavit průtok? Mám nastaveno 5 l/min...může být?
Muze byt. Ja bych to jeste mozna kousicek ubral. To bys mel byt u tohohle ventilu nekde u 1Atm. Az bude lahev dochazet (bude v ni pouze plyn), vystupni tlak pravdepodobne docela vzroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 19:35 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: bali
Tak potom ti pasuje matica so závitom G3/4 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 18:07 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: cezarmilan
jj presne tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 16:20 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: bali
26,3mm je predpokladám priemer,vonkajší priemer zavitu na fľaši,či sa mýlim?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 13:56 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: cezarmilan
to bych musel mit na flasce G 3/4" coz mejch 26,3mm asi nebude ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 13:35 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: bali
Toto práve ti nebude sedieť, ale pomôžeš si týmto
www.froweld.cz/…
www.dom-zahrada-shop.sk/…
Kúpiš v zváračských potrebách, alebo vodoinštalačný material
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 10:48 Muž zdenda25 [0] - CichlidyRe: bali
Možná je to ten druhy tip, novější 21.8 a ten starší je něco kolem 30, ale to už 100% nevím. Možná by ti pomohla redukce. To by ti pomohl bud instalater nebo ve svářecí technice, z jakého závitu na jaký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 10:43 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: zdenda25
redukcak k tomu prave nemam, nevim co na to bude pasovat, co mam shanet??

ten W21.8 me zajima proto: aukro.cz/… :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 10:18 Muž zdenda25 [0] - CichlidyRe: bali
To ti asi opravdu sedět nebude pokud dobře chápu, že na flašce máš přes závit 26.3 a na redukčáku závit na argon láhve W21.8x 1.14
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 09:46 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky
dotaz na zavit na flasce, dostala se ke me mala co2 lahev (vycepni) a zavit na redukcak ma 26,3mm.
co mi na to bude sedet? nejak mi nejsou jasny ty palce... a ten W21.8x1/14 tam asi nepude coz?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.03.2011 09:24 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Usine
Zase to tu kto iný ako" Sid" :-| riadne pomiešal.10l/min je orientačné podľa značenia na budíku. Čiže sa jedná o orientáciu na danom budíku, konkrétnom budíku.
vaclav,
pokiaľ by na tomto konkrétnom budíku nastavil 0/l za minútu, tak mu prestane do 10min bublinkovať, viem o čom hovorím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 00:09 Usine Re: tomas3000
Doporučuji ti nastavit tak maximálně dvojnásobek počet bublin než potřebuješ. To znamená 0L/min. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 23:31 Muž tomas3000 [15] Re: Usine
no, to máš pravdu, když jsem tam dal tech 10 l/min a měl jsem to mimo akvárko zkušebně¨s povoleným jehlákem, tak to nehorázně fučelo...potom jsem jehlák téměř zavřel a stejně jsem nenastavil počet bublinek, co jsem chtěl..jak jsem to snížil na průtok 5 l/min, tak už se to dalo jehlákem regulovat...ještě mi zbylo na utahování..ale dosáhl jsem počtu bublinek, kterého jsem zamýšlel, tak to asi nechám tak na těch 5 litrech za minutu, možná teda ještě snížím na menší průtok. těch 10 je opravdu moc...
Edit: kolik tedy doporučujete nastavit průtok? Mám nastaveno 5 l/min...může být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 23:21 Usine Re: tomas3000
Na vyzkoušení těsnosti je to dobré, ale asi bych to potom nenechal a snížil na co nejméně. Lepší se ti bude nastavovat počet bublinek. Vím o čem mluvím protože mám už druhý přesně takový. Kdybys vypustil těch nastavených 10l/ min. tak ti to odfoukne ten lavor i z vodou. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 22:10 Muž tomas3000 [15] Re: Usine
mám právě tento redukční ventil s manometrem výstupního tlaku... www.youtube.com/… ve videu nastavují výstupní průtok 10 l/min stáhl jsem to na 5...nene, počet bublinek jsem nemyslel...bublám 1 bublina za 4 sec...promiňte, jestli došlo k nějakému nedorozumění
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 21:57 Muž filipsi [1295] Re: vaclav
Proc?? To bude asi nejake nedorozumneni.. "budik" normalne ukazuje vystupni tlak, ale ma na stupnici znaceny i neskrceny teoreticky prutok. Neco jako teplomer, ktery ma stupne celsia i kelviny (ted me nenapada lepsi prirovnani, tohle malilinko kulha). S bublinkama za minutu to samozrejme nema co do cineni. Tam skrtime, prinejmensim tlakem vodniho sloupce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 21:26 Usine Re: filipsi
Stejně ale mu bude budík na nic a žádnou hodnotu mu neukáže. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 21:14 Muž filipsi [1295] Re: Usine
Kdyz on ten ventil ma takovouhle "hloupou" stupnici (pro nektere aplikace vhodnou), viz snimek nize. Znamena to priblizny prutok ventilem pri plnem otevreni pripadneho skrceni a danem nastaveni. V podstate ekvivalent nastaveni tlaku, pro konkretni ventil jedinecny (a tlaku primo odpovidajici). Takze rada tak hloupa neni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 21:05 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: tomas3000
Vyletělo pH... Tak proti tomu nic nemám.
Já jen, že ze stylu, jakým se vyjadřujete, to mohlo znamenat cokoli... :-D
10 L/min už okomentoval Václav, mě pobavilo, kdo vám to poradil... :)
(Že by zkušenost s TIBI?! :-D)
Jak nastavit redukční ventil vám už poradil Filipsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 20:45 Usine Re: tomas3000
10 L/min ? To máš odbočku CO2 z plnírny. Já myslel že máš akvárium okolo 100 litrů a ne 100 hektolitrů. Nechtěl jsi náhodou napsat 10 bublin/ min. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 20:38 Muž tomas3000 [15] Re: Sid
Zdravím...pokud CO2 běželo neustále, pH se drželo mezi 6.5(ráno) a 7(večer). Když jen zapnul magneťák, ráno bylo pH na 8 a večer na 6.5(muselo se pouštět víc CO2). Za to může uhličitanová tvrdost.

těch 10 l/min jsem nastavil prutok z redukčního ventilu...ale potom jsem to snížil na 5, protože jsem měl při těch 10 litrech téměř úplně zavřenej jehlák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 20:30 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: tomas3000
...když vypínal CO2 na noc, tak mu vždy strašně vyletělo a potom se to přes den vyrovnávalo...strašně mu to kolísalo..., dam tedy těch 10L/min...
Copak mu to strašně vyletělo, když na noc CO2 vypínal? :)
A těch 10 L/min - to je co? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 14:55 Muž tomas3000 [15] Re: filipsi
magneťák tam mít nebudu...pojedu nonstop...nemám ph controller, takže mi to připadá zbytečné...od známého jsem se dozvěděl, že když vypínal CO2 na noc, tak mu vždy strašně vyletělo a potom se to přes den vyrovnávalo...strašně mu to kolísalo...njn, hold Brno má docela tvrdou vodu...zkusím to bez toho elektromagnetu a spíš vyladím bublání...spíš míň jak víc a budu pozorovat...dam tedy těch 10L/min
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 14:53 Muž tomas3000 [15] Re: cezarmilan
Díky za radu...vypadá to, že je tento redukční ventil, co je dodáván k tomuto CO2 setu stejny, jako ten, co jsem objednal zvlášť...aspoň manometr se tak tváří a celkový design vypada jako mestriner....dám tam tedy tlak těch 10 l za minutu. Díky za info
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 14:16 filipsi Re: tomas3000
Nastav tolik, abys neprekrocil max. pracovni tlak elmag evntilu, jestli ho pouzijes. S 1-1.5 Atm budes na rozumne hodnote
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 13:12 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: tomas3000
Nastav tak 10l/min,
Alebo tu máš video v slovenčine
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 12:37 Muž tomas3000 [15] – kolik nastavit na manometru
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, tak jsem mi přišel domů ventil mestriner s jedním manometrem výstupního tlaku. Kolik mám na tomto manometru nastavit tlak? aby to bylo optimální pro dávkování CO2
Jehlák jsem mimochodem utěsnil lepidlem na závity Loctite, protože se mi po dotažení hned přetrhl teflonovej kroužek...takto se závity těsnit můžou, že?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 13:15 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: tomas3000
Bude pasovať mám presne taký red. ventil a ten istý ihlák
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 10:58 R Muž Silent [5949] Re: tomas3000
Pokud má tvůj jehlák závit 1/8" tak do Mestrineru půjde. Nástavec na hadičku který je v tomto redukčáku a který nahradíš jehlákem má totožný závit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 10:54 host Re: hf
Utěsnit teflonovou PÁSKOU a kontrola těsnosti jarovou či mýdlovou vodou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 10:43 Muž hf [54] Re: tomas3000
IMHO ne, pasoval by na redukční ventil MINI. Takhle bude potřeba přechodka. Pokud se nemýlim výstup z red. ventilu e je 1/4" a ten jehlový ventil je 1/8".

Tzn. chybí toto:
landsmann.cz/…

Ten redukční ventil každopádně kup, tím nic nezkazíš. Pokud to nepůjde napřímo, tak hold doobjednáš za 30 korun redukci.

P.S. Nevím jak se to vlastně pořádně utěsňuje, já použil teflonový provazec a výsledek tedy nic moc. Až po delší době se mi to podařilo ucpat tak, že mám pocit že to neuchází. Asi se to profesionálně řeší jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 06:31 Muž tomas3000 [15] Re: martmart
Díky, no, já už mmám ale koupený právě ten jehlák, co je na fotce v předešlé reakci. O výrobě jehláku ze zapalovače jsem si vědom, ale touto cestou jsem se nevydal, protože jsem se bál jeho netěsnosti. Možná zbytečně...Ale otázka zněla, jestli tento jehlák www.sklorex-akvarium.cz/… bude pasovat na tento redukčák www.horaky-pb.cz/…
mějte se ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 05:33 Muž martmart [106] Re: tomas3000
ventil staci bez budiku, ja koupil s jednim .. co sem slysel, je budik zbytecnost, jakmile plyn dojde, hupsne dolu.. flaska nova 5kg za 1550kc,naplnit 2kg lahev 180kc,5kg asi 220 kc .. jehlovy ze zapalovace www.akvarko.cz/…, 5min prace, 5kc. pocitadlo bublin z kojen. odsavacky nosni-odsavacky.heureka.cz/…, 26 kc a 5min.prace. vcera sem to delal, funkce 100procent. dekuji vaclave za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 23:37 Muž tomas3000 [15] Re: Silent
Fotka k příspěvku Díky za info...no, snad ten muj jehlak taky bude pasovat do mestrineru...mám tento viz obrázek...závit by měl pasovat, co myslíš?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 23:00 R Muž Silent [5949] Re: tomas3000
Ten jehlák (Rataj) přesně pásnul do závitu po nástavci. Těsnění používám teflonový jinak nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 22:55 Muž tomas3000 [15] Re: Silent
jaja...A kdyz koupim ten mestriner, tak stači ten s jedním manometrem, ne? abych vedel, kolik mám pustit a neodrovnal jehlák...jen se ujištuji je to 1-2 Bar? Když jsi tam dával ten jehlák, šel tam normálně našroubovat, nebo jsi tam dával nějakou redukci...Stači jako těsnění dát teflonový kroužky, co mám k jehláku nebo musím závit napakovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 22:35 R Muž Silent [5949] Re: tomas3000
V tom s Václavem souhlasím. Já mám Mestriner s dvěma manometry. V tvém posledním odkazu je s jedním manometrem. Nástavec na hadičku jsem vyšrouboval a místo něj jsem dal jehlový ventil který má v nabídce Rataj. rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 22:32 Muž tomas3000 [15] Re: Silent
Fotka k příspěvku Ale Usine mi psal, že je tento ventil nevhodný...protože má kuličkový ventil a nedá se s ním dobře ladit bubliny...připojit jinam jehlový ventil pro akvaria není kam, nebo se pletu?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 22:28 R Muž Silent [5949] Re: tomas3000
Tenhle ventil, jen s dvěma manometry, používám. Pouze jsem přidal jehlový ventil od Rataje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 22:24 Muž tomas3000 [15] Re: Usine
Aha...no, škoda...takže musím sehnat jiný ventil...co tento, je to stejný odkaz jako v předešlém příspěvku www.horaky-pb.cz/… ...z redukčního ventilu se musí vyšroubovat ten vývod na hadiku a misto něj dát tento jehlový ventil? www.sklorex-akvarium.cz/… ? Bude tento jehlový ventil a tento redukční na sebe pasovat? Předem díky za zhodnocení situace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 21:45 Usine Re: tomas3000
Asi ti nebude pasovat závit. Musím tě zklamat, ten ventil vpravo je kuličkový, nikoliv jehlový a k jemnému doladění tudíž nevhodný. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 20:53 Muž tomas3000 [15] – Redukční ventil...může být?
Fotka k příspěvku Dobrý den,
kamarád mi sehnal tento redukční ventil na helium na ozkoušení...Přikládám v příloze foto redukčního ventilu...Je u něj i jehlový ventil, napravo, nebo se aspoň domnívám...Chci se zeptat, jestli takový redukční ventil,můžu použít a jestli tyto ventily, co jsou určeny pro svařování mají dostatečně jemné jehlové ventily na dolaďování bublinek pro akvarijní účely, nebo je lepší si koupit zvlášť jehlový ventil viz. třeba www.sklorex-akvarium.cz/… a k tomu redukční ventil viz. www.horaky-pb.cz/… . Díky za odpovědi

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 15:16 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: Silent
To se tam nejak vleze :) nebo se da redukce, uvidime ... super, diky za velmi uzitecne rady ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 15:13 R Muž Silent [5949] Re: Tragett
Vnitřní průměr otvoru je cca 8mm. Jehlový ventil má 8mm a se závitem 10mm. Tuším že označení je 1/8".

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [4] 5

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 6846x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14261-redukcni-ventil?od=151