Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Redukční ventil

 

NápovědaFórum » Technika » Další technika 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Redukční ventil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 22:45 Usine Re: NIKO
Zapomněl ale ještě něco dodat. jak se to má udělat, aby páska na závitu vydržela. Takže rada natočit jí obráceně pro toho kdo to nikdy nedělal je na nic. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 22:27 Muž NIKO [527] Re: Usine
Pokud ses díval někdy montérovi na ruce,který Ti zapojoval plynový spotřebič,tak on VŽDY namotává pásku jak napsal SID!!! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 21:58 HaDaS Re: Lucky005
No jasně, instalatéři. Avšak ti mají právě ty lepší výrobky a umějí s nimi pracovat. Ale zrovna teflon a silikon, jak je zde uváděno, na spoje trubního vedení jakýchkoliv plynů není opravdu to pravé. A vůbec se nejedná o starou školu, prostě to funguje. Otázkou také je, co ti profíci zrovna dělali. Každý kvalitní spoj by se měl obejít bez závitového těsnění. To je trend posledních 15ti let.
Edit: Teď jsem si všiml, že doporučuješ stejné výrobky jako já. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 21:47 Muž Lucky005 [197] Re: HaDaS
myslim si, ze je to uz do jiste miry prezitek, proste stara skola. Pokud ma nekdo zasoby z dob davno minulych, proc je nepouzit.
Mel jsem tu cest s profiky jeden plynar a druhy vodar a ani jeden z nich nevytahl konopi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 21:36 HaDaS Re: Sid
Proboha. To není žádná chyba. Vždy po směru je správně !!! Lepší než kdejaký nekvalitní teflon a silikon byla a zatím pořád je obyčejná těsnicí lněná příze s vazelínou. Dělá se i s příměsí konopí pro lepší oddolnost proti stárnutí.
Samozřejmě že existují i kvalitní těsnící high-tech materiály, ty se ale většinou neseženou v obyč hobby marketech. S těch obyčejnějších bych mohl doporučit výrobky viz. www.loctite.as/… .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 21:36 Usine Re: Sid
Jo tys to jenom viděl jak se to dělá a dokonce odjakživa. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 21:01 Muž Cheron [89] Re: Sid
Ok - skúsim najprv opačne. Keď to "nezaberie", tak skúsim to vlákno, ako doporučuje Lucky005, resp. už zmienené silikónové tesnenie ;-)
Vďaka všetkým !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 20:38 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Cheron
Ano, zkus to "opačně". (Tak to ostatně dělávají v plnírnách plynů.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 20:38 Muž Lucky005 [197] Re: Cheron
ja mam lepsi zkusenost s tesnicim vlaknem.
www.loctite.cz/…
Edit: da se to koupit i v mensim baleni 20m treba i jiny vyrobce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 20:32 Muž Cheron [89] Re: Sid
coze
Takže opačne ?

Ale keď budem šróbovať na závit EMV, tak páska sa bude odmotávať, keďže budem točiť opačným smerom, než je namotaná, či ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 20:31 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: vaclav
Odjakživa. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 20:28 Usine Re: Sid
A to jako od kdy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 20:11 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Cheron
A to je chyba! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 20:09 Muž Cheron [89] Re: Sid
V smere ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 19:53 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Cheron
...Otázka znie - čím to utesniť??? Odpoveď "teflónovou páskou" mi nepomôže. Neviem prečo, ale po namotaní pásky a utiahnutí uniká plyn viac, než keď prišróbujem samotný ventil bez pásky...
Jak tu pásku namotáváš? Ve směru závitu nebo proti? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 19:37 Muž Cheron [89] Re: vaclav
No - keby som sa v tom vyznal stydim
Mám poľský set - redukčák na argón - www.aquario.pl/…
Akurát tam nemám to vyústenie na hadičku ale priamo na tom našróbovaný EMV.

Skúsim sa spýtať na to silikónové tesnenie.
Dík ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 18:33 Usine Re: Cheron
Záleží co tam máš za šroubení, nejlepší jsou silikonová těsnění. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 18:24 Muž Cheron [89]
Mám problém ...
Trochu nižšie som sa pýtal na tesnenie, pretože mi netesnil EMV. Ten už ale je utesnený.
Ibaže teraz pre zmenu mi uniká CO2 medzi RV a EMV.
Otázka znie - čím to utesniť ???
Odpoveď "teflónovou páskou" mi nepomôže. Neviem prečo, ale po namotaní pásky a utiahnutí uniká plyn viac, než keď prišróbujem samotný ventil bez pásky.
Už som "v koncoch". Stále to málinko uniká a nemám "náladu" plniť dvojlitrovú fľašu každý mesiac hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 20:32 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: davidus
aukro.cz/…
aukro.cz/…
aukro.cz/…
závidím vám ten výber a tie ceny
aukro.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 20:29 Muž davidus [41] - CichlidyRe: cezarmilan
Díky opravdu je tam nýt.Poradil bys ještě rozumný elektromagnetický a jehlový ventil?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 09:47 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: krchz
Samozrejme je použitelný ba povedal by som, že aj veľmi spoľahlivý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 08:54 Muž PetrP2B [33] - RostlinyRe: kchrz
Použitelný je, dokonce tam máš přibalenou i matku pro CO2, většina redukčních ventilů pro CO2/ Argon mají Argonovou matku. Podobnej také používám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 08:26 Muž kchrz [24] – redukční ventil k hasičáku
Používám u svého akvaria CO2 set od Rataje, 500g lahev + redukč. ventil s 2 manometry a 2 ventily, elmag. ventil. Nicméně 500g lahev do 720l spotřebuji velmi rychle.
Mám od hasičů slíbenou 5kg lahev a chci si k ní přikoupit redukční ventil, aby mi původní CO2 set zůstal do jiného akvaria.
Myslíte, bude použitelný tento redukč. ventil? aukro.cz/…
Nechci se pouštět do debat o nepřesném a příliž "humpoláckém" dávkování CO2 venitly, jenž nejsou speciálně pro akvaristy. Do 720l akvaria nemusím přesně počítat každou bublinu :)

Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 10:52 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: davidus
Na niektorých redukčákoch tá matica proste vymeniť nejde a ani tá rúrka sa odšroubovať nedá. Je na pevno, treba si všimnúť, že je prinitovaná. Mám taký red. ventil. V tomto prípade pomôže toto: im9.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2011 20:30 Usine Re: davidus
CO2 mám 10 let, začal jsem se sifonovými bombičkami a pak hned byla lahev. Musím se smát když někdo považuje tuhle techniku ze svářecích potřeb za druhořadou. Zjistil jsem že dokonce nepotřebuji ani žádné budíky. Pro mně jsou naprosto zbytečné. Mám to jednodušší protože nepoužívám mag. ventil. Kdo je ale jen trochu šikovný poskládá si to sám. Pokud ne musí to za dražší až drahý peníz koupit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2011 19:20 Muž davidus [41] - CichlidyRe: Usine
Pravdu máš, hodím to do plnírny ať mi vymění matky a hotovo.Tobě slouží takto poskládaný set bez problémů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2011 19:15 Muž davidus [41] - CichlidyRe: GP
Protože redukčák svařování 600Kč, elektromagnetický ventil 600Kč, jehlový ventil 400Kč.Přechodky matice cca 200Kč. To je o litr méně ale bez záruky toho že když se to podělá nic nedostaneš a budeš investovat dál. Ten akva byl vyroben na hnojení. Ta skládanina je na svařování s tím že když se zadaří možná to bude i hnojit.Ale jak dlouho?(to je jen to co mi vrtá v hlavě úvaha nic víc)Kdybych měl jasno nebudu se ptát na fóru.Jaký názor na to máte Vy???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2011 19:13 Usine Re: davidus
Když nestraníš těsnění, tak proč by to mělo ucházet. Nevím co je na kleštích za ruský způsob. To se říká o kladivu a tím to povolovat nebudu, stačí si je obalit, aby jsi rouru nepoškrábal. Čím více redukcí, tím více těsnění a možnost že to bude ucházet. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2011 19:05 Muž davidus [41] - CichlidyRe: Usine
To jsem si právě říkal.A když zvolím ten ruskej způsob už to potom nemusí těsnit :-| co ta přechodka www.svarovaci-technika-znojmo.cz/… by mohla problém vyřešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2011 19:01 Usine Re: davidus
Párkrát už jsem to dělal, pokut tam není plocha na klíč, musíš na to prostě vzít kleště. Počítej ale, že to jen tak povolit nepůjde. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2011 18:51 Muž davidus [41] - CichlidyRe: Usine
V tom si nejsem jistej.Abys ji vyšrouboval musíš jí někde chytit a tam žádný úchyt pro klíč nemá.Celé rameno je ovál a ani náznak toho že v těle redukčáku je závit.Zajdu do plnirny a přeptám se ale měto přijde že to je udělaný napevno.Když se podíváš na ty stránky tak takovýho něco mám já.Jsou i jiné redukčáky které ale matice měnit můžou mají ale na konci ramene závit a na těle vybrání na klíč. Nejsem znalec ale myslím že mám pravdu.
Edit: Tahle by tam nešla? www.svarovaci-technika-znojmo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2011 18:43 Usine Re: davidus
Redukce se prodává ale opačná, tady ti stačí jiná převlečná matice a ta trubka povolit jde, jak jinak by tam tu matici dostaly. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2011 18:27 Muž davidus [41] - Cichlidy – tak nebo tak?
Jen tak přemýšlím o tom že mám sice redukčák se dvěma budíky (něco takového www.svarovaci-technika-znojmo.cz/…) ale má koncovou matici na argon takže mi závit do céočkové flašky nesedne.Matice vyměnit asi nepůjde myslím že rameno je tam napevno a neni na něm žádná hrana na klíč na povolení.Takže se ptám jestli je přechodka matice na G 3/4 a závit na argon W21/8??? A proč jsem se ptal na ten redukčák tři v jednom....Když to tak propočítávám tak stejně bych musel kupovat elektromagnetický a jehlový ventil to je dohromady přibližně 1000Kč. Čtu že ty redukčáky často propouští a tak si říkám jestli oželet tisícovku a mít pokoj (třeba tuším Sid také nejdříve zkoušel redukčák na sváření a pak koupil www.aquascape.cz/… má klid a záruku na opravy)a nebo to také poskládám ale nebudu mít jistotu že to bude chodit pořád perfektně.Když si uvědomím že jedna ryba ten litr stojí tak je to pro mě na zvážení.Poskládat se dá cokoliv otázka pro mne je na jak dlouho???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2011 11:01 Muž Cheron [89] Re: davidus
Za tú cenu mám celý set aj s fľašou a poštovným - dokonca o pár stoviek lacnejšie ne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 22:58 GP Re: davidus
proc bys ty penize za to pro boha daval?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 21:15 Muž davidus [41] - Cichlidy
Má někdo zkušenost s tímto redukčákem?Je to opravdu tři v jednom? www.akvarista.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 09:24 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Cheron
Kúpiš v techno-predajňach teflónovú pásku a utesníš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 21:59 Muž Cheron [89] – tesnenie
Mám menší problém ...
Nechtiac som strhal závit na el.mag. ventile na výstupe - čiže po zapnutí mi jemne uniká CO2. Keď uvoľním ihl. ventil úplne, tak je to "ok". Ale to už buble moc.

Nevie náhodou niekto, kde by sa dalo kúpiť nejaké tesnenie ? A aké ? (ja tomu moc nerozumiem) hmm

Všetko mám napojené "na pevno". Keď som pripájal ihl. v. na el.mag. v., tak som točil, točil, točil (chcel som to proste utiahnuť poriadne) ... až som si uvedomil, že sa to točí moc dlho a nikde "konca" :-O Držať to drží, aj to "funguje", len to trochu prepúšťa.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 15:00 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: maros77
V podstate to je jedno, bral by som však ten s dvomi budíkmi. Ihlový ventil samozrejme budeš potrebovať k obidvom. Kvôli bezpečnosti rýb aj elektromagnetický
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 13:57 Muž maros77 [0] – redukčný ventil
Zohnal som si co2 fľašu 6kg. Chcel by som k nej dokúpiť redukčný ventil. Buď obyčajný s dvoma budíkmi alebo niečo takéto www.bazos.sk/… . Píšu tam niečo o tom že je to prevedanie s obsahovým manometrom a kapilárovým prietokomerom. Čo si myslíte čo je lepšie? K obidvom potrebujem aj ihlový ventil? Ďakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2011 21:22 R Muž Silent [5949] Re: hf
Přesně tak. Pokud jsem nebublal tak bylo pH 7,6 s UT 3. Pokusným dávkováním jsem dospěl k finálnímu dávkování 120 bublinek za minutu, voda se při UT 4 drží na pH 6,7-6,8 a je stabilní. Mimochodem dávkuju nonstop.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2011 18:47 Muž hf [54] Re: Silent
120 bublin za minutu???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2011 17:52 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: filipsi
Ty uvozovky jsou na místě - mne to potkalo přesně v těch souvislostech, které jste uvedl... :-O
Netušil jsem, že by mi mohlo dojít CO2 "tak rychle", (netěsnost systému), a naštěstí jsem si toho všiml ještě v době, kdy byly ryby teprve částečně narkotizované...
Vždy bude záležet na okolnostech, do kterých zvýšení průtoku CO2 ve vyprazdňující se láhvi "vstoupí" - čím více se sytí a čím nižší alkalita, tím větší riziko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2011 16:53 Muž tomas3000 [15] Re: filipsi
No, snažím se správný nastavení bublinkování kontrolovat denně...takže, kdyby náhodou ten tlak vrostl, tak bych to měl včas zjistit a tlak upravit. Jinak jedu bez elektromagnetu a nevypínám na noc, tak jsem raději zvolil 1 bublinu za 2 aby to teda mohlo jet i přes noc. Asi by se nic nestalo, kdybych dal 1 bublinu za sec. Ph mi nijak moc nekolísá a ani není moc nízko. Ph se mi zatím drží skoro stabilně na 6,7-6,8...k večeru je 6,9
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2011 16:36 filipsi Re: tomas3000
Popravde, ja jsem nikdy nevidel akva, kde by co2 bylo pridavane tak, ze by to neco udelalo rybam. Myslim, ze to "skoro" nejde (skoro v uvozovkach, kdyby se nekdo fakt hodne snazil, asi se mu to povede).
No co to udela - na konci vzroste vystupni tlak, a pokud zustane jehlovy nastaveny jak je, bude to bublat rychleji. Nestane se skoro jiste nic. To je to skoro v uvozovkach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2011 15:17 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: tomas3000
Kľudne tam daj 1bubl./sek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2011 13:27 Muž tomas3000 [15] Re: filipsi
problem by to mohl byt jen kdybys bublal nekde blizko "snesitelne" hodnoty, a zvyseni si nevsiml a nesnizil.
jaká je ta snesitelná hodnota...jaký by mohl nastat problém? mám jehlák napojenej přimo na redukčák, bez elektromagnetu..na redukčáku je nastavena zde už několokrát zmiňovaná hodnota 3 l/min(nakonec přijatá i počátečními odpůrci;-)Jsem rád, že jsme se nakonec shodli)a jehlák mám přiškrcen tak aby se bublalo asi tak 1 bublina za 2 sekundy...co se stane když bude docházet lahev a budu to mít takto nastaveno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2011 12:37 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: filipsi
...nastavit na jeho ventilu 10l/min je to same, jako nastavit na kteremkoli jinem, ktery tuhle stupnici nema, cca 2Atm...
O.K. - když hodně přivřu oko, tak tam skoro podobný vztah vidím... :-)

Vycházel jsem z předpokladu, že optimální je vámi dříve uvedený údaj 1-1,5 atm. A to i proto, že mi bylo svého času nastavení takového tlaku doporučeno T. Macháčkem (AQUATO) i s příslušným komentářem, proč tuto doporučenou hranici nepřekračovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2011 11:58 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Usine
Ja som ho mal tiež prepojený len hadičkou, ale hadičku som dal preč a pripojil ihlový priamo na redukčný. Bolo to veľmi jednoduché, závit pasuje, utesnil som teflónovou páskou a ten vývod, ktorý prepájal RV-hadička-ihl. ventil som použil na inom sete :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2011 10:53 Usine Re: cezarmilan
Tenhle budík používám asi 8 let. Ne každý má jehlový ventil našroubovaný přímo redukčním ventilu, ale třeba jako já, jen propojený hadičkou. Proto nemůžu takový tlak nastavit a budík mně ukazuje 0. Přesto mě to funguje dobře. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] 5

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 6846x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14261-redukcni-ventil?od=101