Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neritina zebra - problém

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 8 Žádná další stránka   1  
Neritina zebra - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 13:50 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Linduš
Já už to pokousal, zbylý tři se mají k světu, ale osobní zkušenost s neritinami - málo přežije. Pokud dorazí do krámu, jsou už po importu a trojím přesazení. Musí se brát hned, ležáci pak už nemají šanci a strádají na nedostatek zelený stravy dokud neumřou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 10:42 Muž Michal1987 [21]
Jakubqo814 napsal: aha ale ja som ho včera kupil v akvaritike
Čo tak počkať s panikou ešte jeden, dva dni, kým sa udomácni? Ak bola živá, je položená "ulitou hore" a je tam len jeden deň tak netreba robiť takú paniku. Stane sa, že Neritinu nevidím mesiac a nerobím z toho stresy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 13:59 tytor – info
Tak info o neritině je třeba na stránkách tady: rybicky.net/atlasostatnich/neritina_zebra
Moje zkušenosti s tím jsou jen jedinkrát. Zůstala ležet na zádech v písku a když tam ležela den, tak jsem jí otočil a do rána už zase někde lítala po akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 13:33 radim – Re: radim
a hlavne nesrovnavat akva s prirodou! v prirode tezko najdes podminky kdy je dno absolutne hladke bez vetvi a jinaciho bordelu na dne..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 13:27 JuraS – Re: radim
no možná proto, že v jejím dvourozměrném prostoru pohybu tohle nehrozí příliš často..teď jsi ale vyprovokoval moje mozkové závity abych přetočil vzpomínky hooodně z5..do 70 tých let kdy jsem měl želvu a kdy jsem tohle zkoušel..co si vzpomínám tak na betonu nebo linu se otočit nedokázala ale na trávníku kde měla možnost se jednou nohou zachytit o trávu nebo cokoliv se otočit dokázala...jak jí to byvilo to nevím a jestli to bylo trápení zvířete dnes cities to neřešte...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 13:21 radim – Re: filipsi
tak ju pretoc a vyzkousej...mne padla v odchovnem akva kde nebylo piscite dno a uz se neotocila...kdyz ju chvili sledujes tak uvidis ze se nedokaze vysunout z ulity jako ampularka např.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 13:19 JuraS – Re: tytor
kdes to četl ? neřeším jak ty moje spadnou a spokojeně s námi žijí už rok...kdyby matka příroda udělala nějaké takové nemehlo a nebo blba tak by ho hnedla vyřadila ..si myslím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 13:14 filipsi
tytor napsal: ..kteří když padnou na záda, tak jim dělá problém se otočit...



Uz to nekdy nekdo videl? Zkusil? Take jsem to cetl, ale vzdy se mi po padech otacely z jakychkoli pozic.

Prijde mi divne, ze by priroda takovyto handicap pripustila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 13:02 tytor – Re: Jakubgo
Doporučuju si něco o těchto šnečcích přečíst, nějaké info je i tady na stránkách. Bohužel patří ke šněkům, kteří když padnou na záda, tak jim dělá problém se otočit. Pokud by jí i otravovali ryby, tak klidně zůstane zalezlá a umře hlady, než aby vykoukla a tak riskovala. Doporučuju jen otočit a nechat jí být. Pokud je v pořádku, tak sama pak zase začne lézt, jinak jestli se nerozběhá do 3 dnů, tak doporučuju vyndat a přičichnout, pak poznáš jestli žije nebo ne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 09:14 ječmen – Re: Jakubqo814
Jestli jsi zakládal aq.7.3.,tak jsi všechny ryby i šneky nasadil brzy.Neritiny se živí výhradně řasami a tak asi neměly co žřát.A nemluvím ani o kvalitě vody.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 09:11 radim
pět vykřičníků, naprosto spolehlivé znamení nepříčetné mysli..
neritina má někdy velký problém se jen otočit a potom muze chcipnout..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 08:50 švíco – Re: Jakubqo814
A čichej opatrně, ať tě to kdyžtak neporazí... protože šneci umí smrdět náramně....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.03.2010 08:48 Muž ludviko [24] - Živorodky – Re: Jakubqo814
Asi chcípla. Ne omluvám se za sarkazmus, ale vyprovokovala mě k tomu ta spousta vykřičníků v nadpisu.
Pokud je ostatní osazenstvo akvária v pořádku, tak pravděpodobně jenom "odpočívá", šneci to občas dělají na několik dní se "zaklapnou". Nebo nastala varianta kterou jsem zmínil na začátku, prostě dožila. Ale ani pak ji nijak nepomůžeš. Nech ji pár dní v klidu a pokud se ani potom neotevře, doporučuji vylovit a očichat, mrtví šneci se po několika dnech začnou rozkládat a smrdí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2010 08:45 Muž jeník [54]
Tak ji nech ležet ještě den nebo dva, a pak si k ní opatrně přičichni. Pokud nesmrdí, pokračuj v pokusu, pokud źačne zapáchat, má to za sebeou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 06:53 Jakubqo814 – Neritina Zebra...Pomoooooc !!!!!
Moja neritina už od včera leží a stale sa neotvorila :-( čosa stalo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2009 13:56 Muž Mack [0] Re: Alexandross
Po otočení normálně lezla, ale vylezla tak max. 3 cm na sklo a spadla, tak jsem ji zkusila dát do vedlejšího akvárka, jestli v původním nemá málo řas, ale druhá neritina leze normálně. Nemůže být nějak nemocná?? Asi bude brzy po ní :-(

Po kamenech leze, ale ze skla spadne, je nějaká divná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2009 12:01 Mrakoplash Re: Alexandross
Pokud je cítit podobně jako mrtvá ampulárie, tak bych použil výraz "pořádně smrdět"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2009 10:31 Muž Alexandross [2] Re: Mack
Je pravda, že neritiny dokáží být poměrně delší dobu neaktivní. Pokud je noha u okraje víčka neritiny vláčná, tak zřejmě už nežije. V tomto stádiu už začíná i mírně zapáchat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2009 10:03 Muž Mack [0]
Asi je to hloupý dotaz, ale jak se pozná, že neritina umřela?? Dneska ráno prostě ležela ulitou dolů, obrátili jsme ji, jestli se nevzpamatuje, ale asi je mrtvá. Máme už ji delší dobu, takže vůbec nevíme, co se mohlo stát.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 08:54 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Bak
já jsem si Baku v průběhu tohodle roku přinesl z různých akvaristik 8 neritin a pošla zatím jen jedna. Vodou to může být, ale taky tím, že neritiny jsou importy a jak jsem se dočetl, tak z každého importu jich přežije opravdu jen několik procent. Ty se dají do shopu a pak stejně i potom nějaká pojde.... Je ožný, že máš jen smůlu.... chtělo by to kupovat neritiny tam, kde už nějaký čas lezou a né čerstvě dovezené.....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.06.2009 09:08 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Mrakoplash
Obchod neřeknu, ale porovnám si mou vodu s Prahou ve správné oblasti :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2009 08:58 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Bak
Je možné že máš jinou vodu než tam co si je kupoval ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.06.2009 08:32 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Neritina zebra
Leží tam nahoře, nožku má nahoře, bojím se bojím že umře. Tohle mi udělay všechny tři kusy které jsem si přinesl z jednoho obchodu nemáte někdo zkušenost co jim nedělá dobře ?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 7 ...... [8]

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 13669x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14167-neritina-zebra-problem?od=351