Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neritina zebra - problém

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Neritina zebra - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 13:00 Žena Kate127 [74] Re: romant
Teď mě napadlo, že jsem snad poprvé za ten rok, co akva mám asi při proplachování filtru nedala před týdnem start tablety. Mám je tam dát dodatečně taky? :-D Když už jsem tam dala asi vše co doma mám ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 12:58 R Muž romant [27987] Re: Kate127
Opět bych to viděl na možnou souvislost právě s tím Tvým prostředím, prostě to vypadá na tzv. rozhoupanou vodu, jak postupovat už jsme si ujasnili. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 12:56 Žena Kate127 [74] Re: Yirka
Tak jsem ji vytáhla a cítit se mi nezdá. I když musím říct, že jsem čichala raději opatrněji. Taťku napadlo, ať ji vylovím do sklenice s vodou z akva a že tam nejlépe uvidím, jestli umřela či ne. Takže teď ji sleduji. Nechtěla jsem, aby její připadný úhyn nějak zkazil vodu v akva, hlavně teď když bojuji u dvou rybiček s nemocemi :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 12:47 Muž Yirka [9126] Re: Kate127
Pokud je po smrti, cítit bude již dnes. Zbytků v ulitě se nejlépe zbavíš krátkým vyvařením a vybráním pinzetou, v případě delšího časového odstupu od úhynu se dá posloupnost vybrání a vyvaření otočit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 11:28 Žena Kate127 [74] – Mrtvý šnek?
Zdravím všechny,

včera večer jsem si všimla, že můj šnek neritina leži na zádech, tak jsem ho tedy otočila tak, aby mohl v případě, že se rozhodne vylézt z ulity v pohodě lézt. Nicméně bylo to večer asi ve 21h a do teď se z místa nehnul a je pořád v té poloze, do které jsem ho špejlí přetočila. Včera přes den prý lezl normálně po filtru. Druhý šnek je v pohodě. Je už po smrti? Nebo mám čekat? Případně jak dlouho mám počkat než k němu budu případně čichat? P.S. jak ho nejlépe "zlikvidovat", abych si mohla ponechat ulitu na okrasu do akva?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 20:07 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: snehulda007
No já to spíš jen ze zajimavosti zkoušel... u mě to mají trochu těší :-D mám 2 a v akvarku plnem krvetek... :-D ale tak davam jim tam mrkev a okurku a na obojím je sem tam vidím tak hlady snad neumřou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.11.2012 19:20 Muž snehulda007 [850] Re: predator3313
Doba vzniku řasy je různá a myslím si že je závislá na množství světla a vodu měním vždycky když měním plexi. Někdy se mi ta voda taky skazí.Ale pokud nemáš těch šneku závislých na řase víc tak bych to neřešil. Jedna neritka si vždycky něco najde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 19:00 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Beastie
Já bych to zase tak moc neřešil. Myslím, že v každém AQ se kousek nějaké řasy najde, resp. ten šnek si ji najde.
V moji nádrži taky nic okem nevidím, ale zebry jsou fit a jezdí sem a tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 16:53 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: snehulda007
A po jak dlouhé době ti to poroste? a měníš tu vodu ve sklince? já to zkoušel ale voda se kazila a plexi bylo pořád čisné bez řasy :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 16:14 Muž snehulda007 [850] Re: Beastie
Já to dělám tak,že dám do litrový sklenice vodu z akva a proužek plexiskla a ám to na okno a porostlý plexi pak dám do akv,ale ne pokaždý se ta řasa povede.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 14:22 Žena Beastie [320]
Tak jsem strašně dlouho věřila, že mi utekla z akvária, a tudle jsem jí objevila na skle jak mi brázdí okraje. Za ten měsíc co jí mám jsem jí nikdy neviděla ve vodě. Kvůli výměně dna včera jsem jí musela ze skla odlepit, abych jí neublížila, a dát jí do kýble kde byla napuštěná všechna voda z akvárka, a dvakrát mi z něj utekla až skoro na zem. Přemluvit jí, aby se pustila skla bylo náročné, musí se chytit za ulitu a druhou rukou jí lechtat na noze, aby jí stahovala a neměla se za co držet :)))

Pořád má tu velikou díru na špičce, jak mi spadla, koupím jí asi tu sépiovou kost, baych jí pomohla to zacelit :( nepulzuje jí to a nemá v tom infekci, takže dobré, a vypadá to, že se to i hojí. Snad se někdy vrátí do akvária.

PS - pěstuje někdo řasy? do ksleničky vodu na okno a jednou za čas měnit? nechci aby měla hlad případně, tak chci být připravená

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.10.2012 19:31 Muž snehulda007 [850] Re: Beastie
Nech to na ní,myslim že sebevraždu uschnutim asi spáchat nehodlá ano Pokud se zdržuje nad hladinou,může to znamenat,že je něco v nepořádku s vodou. Prasklina by se měla zacelit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 19:19 Žena Beastie [320]
mě se bohužel povedlo nerintinu upustit při vkládání do akva, takže má prasklinu :( moc sem se jí omluvila, ale nějak mě ignoruje, chvíli se schovávala pod kořenem a teď už druhý den sedí na samém okraji akva na suchu ( pořád teda na jiných místech). Mám jí nechat ať si dělá co chce, dát jí kus salátu a věřit, že ví co dělá když sedí na suchu? nebo jí mám přenést do nějakého roztoku něčeho, ať nechytí infekci...:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2012 22:40 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlí – neritinky
Už se pohla? :-D
Neritinky potřebuji čas, ale taky mají velkou umrtnost když je dávaš do noveho akvarka... :-D a jinak ja nemam zakryte akvarko skoro nikdy, a ony se pokažde zastavi nahoře, mrknou na mě a hodí spátečku

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 14:50 Žena Kate127 [74] Re: muťa
No to snad tak rychle nevyleze, vyrch mám zatím zakrytý tak ze 3/4. Ta moje je zatím fakt skoro na jednom místě :-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 14:39 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Kate127
Třeba potřebuje čas na aklimatizaci. Ikdyž u mne lítaly jak šílené - dobře zakryj AQ, aby nebylezly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 14:37 Žena Kate127 [74] – Kdy je neritina aktivní?
Zdravím,

včera jsem si konečně pořídila prvního šnečka - je to neritina. Ale nepřijde mi moc akční. Dala jsem ji opatrně na skalku, ze které za celou noc a den max přelezla o pět cm vedle na list a zpět. Tak nějak jsem si myslela, že bude z akvaristiky hladový a bude shánět něco k jidlu.
Dá se říct, že je v nějakou část dne aktivnější a eventuálně by i lezla???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 17:52 host Re: snehulda007
Myšleno všeobecně a proto i ta poznámka v závorce. :-)
Ono to není jen o tom jestli žerou kytky nebo ne, ale i o potřebě minerálních látek ke správnému vývoji ulit. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 15:40 Muž snehulda007 [850]
Jen na vysvětlenou,nevim koho myslíte tim kdo si koupí šneky a nic o nich neví a pak má zoufalý dotazy. Já tam tu fotku dával pro toho uživatele jak se ptal na dirku v ulitě, aby viděl,že neritka zvládá i větší poškození. Já mam neritky dvě a než jsem si je koupil tak jsem si o nich něco nastudoval a chovám je cíleně,protože mě šneci zajímaj. Stejně tak mám ďáblův roh,tylomelanii,pagodku,okružáky...Sepiovou kost nepoužívám a šnekům se snažim dát pokud možno pestrou potravu takže rostliny mi nežerou. Libora jsem se ptal na to "přeplátování", protože jsem se s timhle výrazem nesetkal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 06:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: host
host napsal: A vooo tom to je. Myslíš, že většina tazatelů na problém poškození ulit, cíleně krmí (chovají) tyhle potvory? Troufnu si tvrdit, že ne. Koupí si šnečky a místo toho aby si něco nastudovali o jejich životních potřebách (boužel nejen plžů a před koupí), se zoufale ptají na fórech na věci, které mimochodem jsou součástí výuky biologie na základce.
No nemyslím...ono mnoho z toho, co za nás bývalo součástí výuky na základce, některým tazatelům chybí... hop ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 06:12 host Re: LiborSprysl
A vooo tom to je. Myslíš, že většina tazatelů na problém poškození ulit, cíleně krmí (chovají) tyhle potvory? Troufnu si tvrdit, že ne. Koupí si šnečky a místo toho aby si něco nastudovali o jejich životních potřebách (boužel nejen plžů a před koupí), se zoufale ptají na fórech na věci, které mimochodem jsou součástí výuky biologie na základce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 05:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: host
host napsal: Sépiová kost ;-)
O té se domnívám, že možná funguje. Možná funguje jako "hasič". Ale za posledních 15 let, což si tak ještě pamatuji dozadu smich , jsem ji v akváriu neměl a to ani na horách, při té trojkové vodě a častém kyselení. Už se to řešilo víckrát a všude, není ani o vodě a ani kostech. Je to o tom, že jsou ti velcí plži prostě cíleně krmeni a ne jen že přižírají co zbude po rybách a pak jdou na kytky... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 17:25 host
Sépiová kost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 16:43 Muž LiborSprysl [9015]
snehulda007 napsal: A to znamená co? Resp. jak to myslíš?

Sera už to vystihl... smich dostatek kvalitního stavebního materiálu měla k dispozici smich T.J. přeloženo, její potrava obsahuje dostatek stavebních látek potřebných k opravě ulity. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 16:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: snehulda007
snehulda007 napsal: A to znamená co? Resp. jak to myslíš?coze
Sera už to vystihl... smich dostatek kvalitního stavebního materiálu měla k dispozici smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2012 22:18 Muž Ad@m [1051] Re: snehulda007
No predsa, že mala k dispozícii veľa tehiel a kvalitnú maltu smich (MM)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2012 22:07 Muž snehulda007 [850] Re: LiborSprysl
A to znamená co? Resp. jak to myslíš?coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2012 17:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: snehulda007
To je docela dobrá ukázka "přeplátování". Je vidět, že měla z čeho stavět... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2012 10:45 Muž Ad@m [1051] Re: maru
Určite to nevadí, moja Clea má trocha prasknutú ulitu a je v pohodičke ano , takže Zebra by mala byť tiež OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2012 10:32 Žena maru [49]
mám neritky dvě, a obě mají nějakým způsobem ulitu poškozenou. jak se to přihodilo nevím, asi pádem. ale obě jsou vitální a brázdí celý akvárko už několik měsíců, tak to asi nevadí ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2012 10:06 Muž snehulda007 [850]
Fotka k příspěvku Tady je fotka toho poškození. Snad je to aspoň trochu poznat. Neritku mám víc jak rok a vpohodě prosperuje.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2012 05:13 Muž LiborSprysl [9015] Re: Marťa
Pokud je poškození malé a plž dobře živený, pak si ulitu "opraví" sám. Pokud je poškození větší, bývají následky většinou fatální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2012 22:24 S Muž invalida [3881] Re: Marťa
nezacelí ale i s děravou střechou se dá žít...něčím to i lze opravit..ale hledej nebo čekej..já to nevím čím ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2012 22:23 Muž snehulda007 [850] Re: Marťa
Moje neritka má na ulitě jakoby záplatu(už jsem jí tak koupil) tak si myslim že asi je to zacelená díra v ulitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2012 22:20 Marťa – Prasklá ulita
Zdravím,
jsem akvarista-amatér a dneska jsem si všimla, že moji neritce chybí z boku u nohy trojúhelníček ulitky, asi tak 3 mm. Vůbec nevím, kde k tomu přišla. Poradí mi někdo, co s tím mám dělat? Zacelí se to nebo to má spočítané? Předem moc děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 14:40 Žena petulinakk [2016] Re: deCORF.OBRAEN
Tak jsem vytáhla váhu... kryt má 2.8kg :-)
plus jsem ho zkusila "domáčknout" :-D stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 14:36 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: petulinakk
Neritina ma pomerne silnú a dosť tažku ulitu ano ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 14:35 Žena petulinakk [2016] Re: sivon
Děkuju za zkušenosti, se septarií je má asi málokdo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 14:33 Žena petulinakk [2016]
Jednou jsem si všimla že mám nakřivo kryt na akvárku (plastový setový), když jsem ho zkusila poštelovat a nechtěl zapadnout, zjistila jsem že na hraně skla "sedí" neritina a kryt nadzvedává.
Nezdá se mi, že by ten šneček dokázal nadzdvihnout poměrně těžký kryt, tedy nezdá se mi ani že bych byla takový lajdák a položila kryt nakřivo a nevšimla si toho, vždycky rovnám hlavně kabely, ale je to pořád pravděpodobnější než představa šnečího golema :-)
Každopádně jsem při rovnání krytu i docela přitlačila a neritina kupodivu zůstala bez úhony.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 11:30 Muž PetrP2B [33] - Rostliny
Měl jsem Neritiny dvě, dokonce jsem jednu z nich asi dvakrát našel při nuceném zatemnění akvária na koberci, bylo to o víkendu a nevím jak dlouho tam ležela, ale po vrácení do akva začala normálně "makat" dál. Jedna pošla asi po 3/4 roce a druhá vydržela asi dva roky. Jinak se obě převracely ze zad bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 11:24 Žena sivon [1711] - PlžiRe: necar
Mám Neritinu téměř 4 roky (a to nebyla při nákupu žádný drobek - takže věk těžko odhadnout) a nikdy jsem ji neotáčela, vždy to zvládla sama. Potvrzuji jejich snahu někam "šplhat". Několik dní (!)jsem ji hledala a nakonec jsem ji náhodou našla zaseklou v krytu - ale přežila.
Černou řasu mi ale nepapá (ani vláknitou).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 11:17 Žena sivon [1711] - PlžiRe: petulinakk
Mně Septarie bohužel poměrně brzy uhynula, začalo to celkovým zeslabováním ulity, hlavně v místech, kde si ji odřela o dno při čištění skla úplně dole, pak ale celá ulita ztrácela na kvalitě. Ostatní plži tento problém nemají, nebo mají v ulitě jednotlivé dírky.
Stále aktivně čistila sklo i kameny, ale najednou jsem ji našla sežranou.
Novou pořizovat nebudu, když nevím, co jí nevyhovovalo. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 07:05 S Muž invalida [3881]
No mám hodně kytek o dekorací ale o otáčení sem uvažoval jen 2x ze začátku...vždy byla rychlejší jak já...teď už záda neházívá ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2012 23:42 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: vlacek
Naše neritiny občas leží na zádech, nejdřív jsem je otáčela špejlí :-) , teď už ne a vždycky se nějak dostanou na nohu :) Nejstarší je šest let a taky se krásně otočí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2012 23:29 Muž vlacek [402] Re: necar
Podelim se tedy o mou zkusenost, cca 3letou - neritina se bez pomoci na rovnem dne neotoci. Proste nedosahne nohou na dno. Musi byt v blizkosti neco, ceho se zachyti, list, kamen. Bez pomoci jinak uhyne. Zdrava a aklimatizovana ovsem zpravidla nepada sama od sebe. Pri aklimatizaci je treba ji ale hlidat, to obcas spadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2012 19:27 Muž necar [2] - Afrika – ach jo
Tak zaprvé neritiny mám již několik let, pokud neritinu položíte na záda otočí se, není pravdou že se nedokážou otočit. Neritiny velmi rády vylejzají z akvária takže je nutné mít krycí skla na akva. Ač je neritina krásná má velmi křehkou ulitu a při pádu z výšky je to většinou pro ní konečná nebot jí praskne ulita. Jinak je to velice krásný šnek a vynikající likvidátor řas a dokonce i černou řasu žere. Zde koupíte pouze z dovozu neboť se množí ve slané vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2012 10:56 Muž romanekp [-3] – .
Mám jeden a ten samej problém jako vy .. Neritina mi 3-4krat spadla ze skla nebo do ní žduchli ryby a šla k zemi ... a spadla, tak že se nedokazala otočit a asi na popaté, byla schovana za topítkem, takže jsem si ji nevšiml. Takk jsem jí dal na kořen a uvidim jestli to rozplazí....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 22:38 Žena petulinakk [2016] Re: sivon
Aha, děkuju, to mně povzbudilo :-)
Poprvé jsem jí našla na "zádech" ráno, nevím jak dlouho tak ležela. Po otočení opět lezla, ale zanedlouho se to opakovalo...
Ráda bych si jí pořídila znova, je to hodně zajímavý plž, ale nebyla jsem si jistá jestli uhynula podmínkami v mém akva nebo prostě patřila ke ztrátám které provázejí odchyt... neritina a clithoni v tomhle akva vegetují bez problémů, tak snad další pokus se septariií vyjde :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.04.2012 22:19 Žena sivon [1711] - PlžiRe: petulinakk
Zdravá Septarie je velmi obratná a hlavně ji od skla( kamenu či jiného povrchu) téměř nelze bez poškození oddělit. Pokud padala ze skla, evidentně nebyla zdravá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2012 22:16 Žena sivon [1711] - PlžiRe: maru
Potvrzuji, že mrkev neritinám chutná.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [6] 7 8

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 13669x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14167-neritina-zebra-problem?od=251