Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neritina zebra - problém

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Neritina zebra - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.03.2014 13:40 Muž MarekP [812] - MalawiRe: radim
Mrtvý ryby v akva fakt taky nemám. :) Ale tyhle potvory si k snědku vždycky něco najdou, určitě toho moc nepotřebují. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2014 13:38 radim Re: amrtin
něčeho se jim dočasně dostalo k snědku víc než je zdrávo :-) a teď čekají na další příležitost :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 13:32 amrtin Re: radim
Tak s tim nemůžu souhlasit,jsou to pěkný potvory,mě se přemnožili za dosud neobjasněných skutečností,ale budiž jim k dobru,že jak se náhle objevili,tak stejně náhle úplně zmizeli...ale oni tam někde jsou a až je najdu,tak rozzureny tone smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   16.03.2014 13:03 radim Re: MarekP
Tak mrtvé ryby nikdo v akva doufám nevede, detrit odkaluju, řasy se mi jaksi netvoří, protože svítím "normálně" a žrádlo dávám s rozumem hmm Kružníky, levatky a piskořky mám v akva určitě a jediné co se mi aktivně množí víc než bych chtěl jsou piskořky. Ty hodují na dubových listech, což nijak neovlivním, když je tam chci... Jak jsem psal, pokud se o akva staráš jak máš, tak je blbost, aby se nějak extrémě bez příčiny množili :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 12:53 Muž MarekP [812] - MalawiRe: radim
Neškodnej je, ale zrovna tento druh je hodně náchylnej na "přemnožení". Píše se to i zde rybicky.net/atlasostatnich/kruznik_cinsky a hlavně to mám ze své zkušenosti. Kdysi jsem jich měl v akva tolik, až to pěknej pohled nebyl. Žerou všechno od rostlin, řas, detritu, příp. i zdechlý ryby. Stačí házet třeba tablety na dno Ancíkům a je to. Navíc jsou tak mrňaví, že vylovit všechny nejde ani omylem. Nakonec jsem tehdy musel pořídit Clea Heleny a bylo. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 12:43 radim Re: MarekP, amrtin
Jsou to naprosto neškodní šneci :-P stačí nebláznit s krmením a dodržovat základní pravidla údržby nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 12:00 Muž MarekP [812] - MalawiRe: stalker
Rychle se toho zbav, dokud je čas! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 11:58 amrtin Re: stalker
Tak to je pěknej zloduch :-D Dokáže se slušně a zdánlivě bez důvodu přemnožit,ale naštěstí se po čase zase zredukuje na únosnou mez.Proč tomu tak je nevím :-|
Jo a vleze všude :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 11:49 Muž stalker [0] - CichlidyRe: radim
ako tak pozeram najskor to bude ten kruznik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 11:40 Muž stalker [0] - CichlidyRe: radim
je to dost mozne uvidim co z toho vyrastie nemoze to byn nejaky zloduch
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.03.2014 11:33 radim Re: stalker
kupoval jsi rostliny a na nich téměř vždy najdeš nějakého černého pasažera. Nejčastěji to je kružník, levatka a piskořka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 11:30 Muž stalker [0] - CichlidyRe: radim
fotku skusim urobit ineho slimaka som v aq nemal iba tuto zebru cca 3 mesiace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 11:23 radim Re: stalker
pravděpodobně jde o jiného plže...fotka by ukázala víc, než popis
Tipuji levatku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 11:19 Muž stalker [0] - Cichlidy – prcek
je mozne ze sa mi viklul z vajicka maly slimacik cital som ze to je takmer nemozne v beznych podmienkach aq ineho slimaka v aq nemam a moja neritina po mesiaci od vlozenia do nadrze nanosila svade de sa dalo kopec vajicok cca 30 dnes rano pozorujem malickehoslimaka ma priesvitnu ulitu a ma asi 2-3 mm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 19:15 maruska Re: sivon
to nevadí, měla jsem napsat víc infa o nádržích... snad to Neritiny rozdýchají :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 18:26 Žena sivon [1694] - PlžiRe: maruska
Omlouvám se za "zákaz" vrácení neritin zpět do původního akvária - ale nikde si nenapsala, že to druhé je čerstvě založené a prezentaci nemáš.
To je vždy velmi důležitá informace. Bohužel mne nenapadlo se na to zeptat. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 17:16 maruska Re: Raviolka
jejda děkuji moc, škoda, že sem to neudělala už včera :/ hned jsem je vrátila do původního akva a jedna pomalu vylízá uf... s tou větší to vypadá hůř, ale možná se ještě probere. v tom druhým akva udělám testy, ale rybičky jsou v cajku, tak uvidím, kde byla chyba.... tak všem moc děkuji za snahu a rady :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 15:31 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: petulinakk
petulinakk napsala: ... rozdíl může být pro neritiny i docela velký, a to i když se do obou lije stejná voda, stačí když je jedno z akvárek hodně zarybněné, s málo rostlinami, údržba proběhla před delší dobou atd... No veď práve to som chcel povedať - že v tom druhom je asi nejaký problém (veľa rýb, málo rastlín, slabá údržba = problém), napr. spomínané dusitany. Samotný presun podľa mňa problém nie je (i keď niektorí nesúhlasia) - teda i ja by som ju radšej vrátil späť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.02.2014 14:23 Žena Raviolka [2148] Re: maruska
maruska napsala: ...to větší mám tak 3 týdny možná měsíc...Změna nezměna, okamžitě bych je vrátila zpátky do malého akvária. Nově založené akvárium je po 3-4 týdnech obvykle někde na vrcholu s dusitany, to rozhodně není dobré prostředí. Ono stačí, že je tam nula nula nic - něco tam je určitě a pokud neritiny (ale i jiní tvorové) nejsou v kondici, tak jim to příjemné nebude, zvlášť když se tam ocitnou naráz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 14:11 Žena petulinakk [2016] Re: zervan
zervan napsal: Nepoznám síce tie dve akváriá, no nezdá sa mi, že by medzi nimi boli také rozdiely vedúce k šoku.

Jak už psal i radim, rozdíl může být pro neritiny i docela velký, a to i když se do obou lije stejná voda, stačí když je jedno z akvárek hodně zarybněné, s málo rostlinami, údržba proběhla před delší dobou atd... a vedlejší akva třeba bez ryb, nebo jen s málo rybkami, dobře zarostlé, čerstvě po výměně většího množství vody apod...

neříkám, že to maruska má zrovna takhle, jen chci poukázat na fakt, že i dvě akvária v jedné domácnosti nemusí mít obdovné podmínky :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 14:05 Žena petulinakk [2016] Re: MarekP
Zdravá neritina se dokáže obrátit, tedy pokud by nezapadla zrovna tak, že by se někde "zašprajcla".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 14:01 Muž MarekP [812] - MalawiRe: maruska
Já s Neritinami nemám žádné zkušenosti, takže doplním jen to, co je v atlase a co tu ještě nikdo jako variantu nezmiňoval. "Pozor, tento šnek má těžkou ulitu a rychle padá na dno akvária, přičemž hrozí poškození ulity. Nutno jej vkládat s opatrností. Zůstane-li ležet na zádech, může pro ně být problém se obrátit a hrozí tak jejich úhyn."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 13:13 amrtin Re: maruska
Po třech dnech k ní raději čuchni,když bude smrdět,je to jasný...Do té doby jí nechej v klidu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 13:07 Muž lojzalojzovic [327] Re: maruska
neritiny sou dost háklivé, nic si z toho nedělej, úmrtnost je velká, nemusí být chyba u tebe ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 12:51 radim Re: maruska
no jo, je to boj a chybama se člověk učí X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 12:35 maruska Re: radim
děkuji za rady, no leží furt stejně, to asi bude konec :( no to malé akva mám tak dva měsíce, byly tam skoro od začátku, to větší mám tak 3 týdny možná měsíc a dávala jsem do vody na začátku jen od tetry aquasafe, 1/3 vody jsem tam měnila v pondělí, tak nevím... udělám testy a ještě den počkám a pak k nim čuchnu. jako mrzí mě to... ale tak jsem začátečník a ještě to musím pořádně vychytat, hlavně načíst víc info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 10:03 radim
ale jinak za mě, den ležící neritina mi nepříjde nic hrozné. Když už tam proleží i další den tak to je blbé hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 10:00 radim Re: zervan
Taky ty akva nevidím a nezanám, ale ten rozdíl by mohl být velký ne, že ne... Akvária jsou určitě i janak staré. Taky nevíme jestli to velké není čerstvě založené...vytopené třeba o 5 stupňů víc...jak jsou šneci staří...jak dlouho byli ohladu v obchodě... Je to hádání.
Nebo jsem taky mohl napsat, že si neritiny hrají a skáčou vnoci ze skla pro radost :-P :-D
I já jsem dřív předělával neritini za účelem žraní řas a to šli z horších podmínek do lepších. Končilo to tak, že neritina někdy umřela, někdy tam dělala doslova sekačku na trávu a nebo utíkala z akva. Každá jinak hmm Když slečna udělá nějaké měření vody z obou akva, tak to nebude vůbec na škodu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 07:34 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: radim
Nepoznám síce tie dve akváriá, no nezdá sa mi, že by medzi nimi boli také rozdiely vedúce k šoku. Ja som postupne kúpil 3 Neritiny, vždy po vložení do akvária hneď začali normálne fungovať, a to mám dosť odlišné podmienky od predajne (nižšia teplota, hnojenie a CO2). Aj keď som Neritinu požičal na pár dní inde, neboli žiadne problémy, ani po návrate. Tak skôr si myslím, že v tom väčšom akváriu bude nejaký problém - žeby nejaká chémia (meď?) alebo "len" zvýšené dusitany?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 01:54 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: maruska
Takhle mi neritiny popadaly v akvárku, kde bylo mizivé množství No-Planarie na hubení ploštic. Nebylo u tebe něco takového?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.02.2014 23:21 Žena sivon [1694] - PlžiRe: maruska
Jen to ne, daší změna prostředí by je už mohla zabít rovnou. Tito plži jsou velmi "konzervativní", každá náhlá změna je pro ně velkou zátěží.
Ty tvé to možná ještě rozchodí, ale moc velkou naději jim nedávám. Jak začnou neritiny odpadávat ze skla, je vidět, že jim není dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 23:10 maruska Re: radim
no tak před 3 dnama jsem je tam dala, myslela jsem, že budou mít víc jídla, ale byly v pohodě ty dva dny, ožraly toho hodně a dneska ráno tohle :( ... no je možný, že jim tam něco nesedí hmm myslíš, že bych je tedy měla zas dát zpátky a že by jim to mohlo pomoct?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 23:02 radim Re: maruska
to rybou nebude...přichycená neritina drží dost pevně a v 50L akva ti taková ryba co by jí dokázala oddělat od podkladu nejspíš neplave. Zahradní šneci jsou trochu jiní a jejich "zátky" taky :-D neritina ji má běžně otevřenou hned pod ulitou, když leze.
Nemuselo jim udělat dobře předělání do jiného akva...přece jenom je to změna prostředí, ikdyž jsou akva třeba vedle sebe. Určitě si je vydělala a šoupla do větší nádrže zrovna co? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 22:52 maruska Re: radim
no ryby teď do nich nerypou jak jsou na dně, kam sem je položila. ale v tom malém akvu mě nikdy nespadly ze stěny, myslíš, že je možný, že do nich ryby drcly a neritiny spadly? v tom malém akvu byly samy s bettynou. no zátkou myslím takovou tu zátku, jak dělají šneci na zahradě, když je zima :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 22:45 radim Re: maruska
dej jim ještě čas ;-) a pokud možno aby do nich nevrtaly ryby...
zátka, jestli myslím to co ty odpadne až při rozkladu šneka hmm složí šnekovi jako obrana(štít) a je k němu přirostlá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 22:36 maruska – Neritina a zátky
ahoj, mám dvě Neritiny a měla sem je v 18 l akva,pořád lezly a byly v pohodě. V druhém akva 50 l se mi udělala řasa a tak sem je tam přehodila, protože jsem myslela, že budou mít víc bašty, dva dny mi to všechno okousávaly a vypadaly šťastně. včera ale ta menší spadla ze stěny na záda, tak sem ji převrátila a v pohodě, ta velká si baštila jak normálně a ráno příjdu a obě byly na zádech, ta malá po otečení kousek popolezla a ta velká ale už měla tu zátku a vůbec se nehejbla. Teď jsou obě na stejném místě, celý den. Je možnost, že jí ta zátka odpadne, nebo je už po ní? jak dlouho vydrží na zádech? nebo sou jenom přežraný z toho kvanta řas? v tom malým se hýbaly furt :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 22:58 orinka Re: cezarmilan
cazarmilan - od toho jsou diskuse. Pokud by dotyčnou uvedený problém nezajímal, nebude reagovat.
Převážná část reakcí ohledně šneka mi moc pomohla - mimo té tvé... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 22:54 orinka Re: Raviolka
Raviolka - ano, přišlo mi to víc, než trapný... Ale zároveň jsi mi pomohla v řešení problému, tak Ti odpouštím. :-)
Z celé diskuse by mi stačil tvůj poslední příspěvek, ze kterého si také nejvíc vezmu.

Máš pravdu, původně mě zaskočilo, že zničila rostlinu, ale snažila jsem se najít s vaší pomocí problém a řešení.

Tímto díky a hezký večer.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.01.2014 22:24 Žena Raviolka [2148] Re: orinka
Možná ti to moje přirovnání s pouští připadalo vtipné nebo trapné, to nevím - ale snažila jsem se právě popsat, že neritina potřebuje lézt po povrchu, který je jedlý. Na tom skle jí určitě bylo fajn, pokud bylo zařasené podle jejích představ. Jenže to, co já vidím na fotkách, je opravdu úplně čisté akvárium (dno, kameny). Dala jsi jí tam moc brzo, akvárium potřebuje pár týdnů nebo spíše měsíců, než se zaběhne a zaroste (teď myslím na mikroskopické úrovni). Navíc jak podotkla sivon, je to i tak hodně malé akvárium - já myslím, že fungovat by tam mohla, ale ne v téhle fázi. A ne každý má shodné představy o vzhledu akvária, jako má neritina ;-)
Výkaly vypovídají o tom, že nějakou hmotu sežrala. Ne už o tom, jak moc jí to chutnalo a kolik živin si z toho vzala - ale to už zabíháme někam jinam… Já jsem totiž původně reagovala na tvou otázku, jestli ji máš něčím přikrmovat. Myslela jsem, že ten problém z názvu tématu je v tom, že neritina má hlad, a co s tím. Dát jí to, co chce - a to kupodivu nejsou ani ty chomáčky řas, které tam na kořeni vidím. Co je na skle za řasu, to nevím, na fotkách není. Neritina spásá nárůsty, a moc ráda to vezme s přisedlou řasou, ale není to zbraň na každý typ řasy v akváriu.
Tvůj problém je ale asi v tom, jak jí zabránit žrát kytky (což chápu) - no proč sežrala zrovna tuhle jsem napsala minule, v tom je ten šnek téměř nevinně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 22:13 orinka Re: Zab01
Dobře, ale když bude mít hlad, bude ignorovat řasy na skle?

Netvrdím, že u šneka poznáš od oka, kdy má hlad. Jen mi přišlo, že šnek, který trpí hlady, nemůže vyprodukovat takové množství odpadu... ale nejsem "odborník". Prostě, to byla jen taková úvaha.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 22:05 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: orinka
Z mé vlastní zkušenosti neritiny (mám 3) upřednostňují řasy na kamenech nebo kořenu, na skle je téměř nevidím a když jo, tak ojediněle a ne na moc dlouho. Nevím co je na tom pravdy nebo náhody, ale je to možnost :) jinak s tím přesunem do jiného prostředí jsem nikdy problém neměl, pokud ho tam vložíš opatrně a bude mít vhodné podmínky :) .. u šneka podle oka asi jen těžko poznáš kdy má hlad a kdy ne, musela by jsi ho sledovat nonstop celý den a noc :-D :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 21:08 orinka Re: Raviolka
Přesun jednoho šneka, není až tak náročná logistická akce.
Teď jenom doufám, že mu neuškodí víc změna prostředí, než názor, že trpěla hlady. Proč nežrala řasy na skle, když má hlad?
Není ukazatelem hladu u zvířete, že méně vylučuje? Asi to zní hloupě, ale podle množství výkalů, které produkovala během pasení se na skle (než byla přidaná do nádrže kytka)nevypadá, že trpěla hlady. Je to možný takto posuzovat?




 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 20:01 Žena Raviolka [2148] Re: orinka
To byla rychlá reakce, neritinka poděkuje :-)
Schválně jsem se ptala, jestli to byla rostlina, které se předtím dařilo - ono to může být něco emerzního (což předpokládám, nejsem schopná z fotky poznat, co to je vůbec za rostlinu). Dala jsi jí do akvária a ty listy vlastně nežily, šnek samozřejmě pozná mnohem dříve než lidské oko, že něco není v pořádku. Odumírající list se dá mnohem líp strávit, než zdravá rostlina. Proto se do ní neritina pustila, i když to vůbec není typický požírač mrtvého materiálu.
Nic to ale nemění na tom, že neritina potřebuje ty povlaky a v tom tvém akváriu (by) měla hlad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 18:17 orinka Re: Raviolka
Raviolko,
ne, rostlina je v akvárku čerstvě. Skla mám porostlé světlou řasou, na kterou mi byl doporučený v ZOO Braník tento šnek - s podmínkami nádrže jsem je obeznámila.
Žádné jiné kytky neritina nežrala.
Nevěděla jsem, že má hlad, když mám na bočním skle řasu stále, přestože přední část dokonale očistila. Určitě ji nebudu dále trápit hlady a dnes odchází do dobrých rukou, kde ji bude lépe.
Díky za "odborný" výklad o nechápavosti člověka k potřebám šneků - budu si to dlouho pamatovat, včetně názorného příkladu pro opravdové šnečí ignoranty.
Sivon - beťák šneky nechává v klidu a neprohání je. Jen žere šnečí vajíčka a čerstvě vylíhlé šneky. Ale dodávám mu i kvalitní krmení od značky Sera... aby nedošlo k mýlce, že je živ pouze o šnecích. :-) Neritinka dnes odchází ke známému, který má zaběhlé akvárium a bude jí tam určitě dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 13:58 Žena sivon [1694] - PlžiRe: orinka
Navíc to akvárium je docela mrňavé, aby se tam neritina dlouhodobě uživila. Zatím jí tam zkus dát jemný plátek okurky, či spařené mrkve - nejlépe vzít šrabkou na brambory, nebo nějaké spirulinové tablety. Lepší by ovšem bylo přestěhovat ji někam do většího.
Do miníčka bych hodila pár okružáků, udělají tam stejnou práci jako neritina, navíc ti odstraní zbytky, takže nejsou závislí na řasách.
Jediný problém by mohl nastat tím,že by je beťák mohl lovit (pokud nebudeš mít takového troubíka, jako kdysi já), ale alespoň se ti pak nepřemnoží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.01.2014 09:56 Žena Raviolka [2148] Re: orinka
Ta rostlina byla v akváriu déle než neritina a dařilo se jí?
Jinak kromě ohlodané rostliny vidím úplně "sterilní" substrát a úplně "sterilní" kameny. Na fotkách v prezentaci je trocha zelené vláknité řasy na kořenu, to ale bohužel není typ, na kterém by mohla neritina dlouhodobě fungovat. Ona potřebuje seškrabovat nárůsty. To akvárium je novoučké a není pro neritinu vůbec vhodné. I když tam někde jsou ty zmiňované řasy, ona jak se pohybuje po tom "sterilním" prostředí, tak musí celkem slušně panikařit. To je jako když jde člověk po poušti, každou chvíli je tam voda, ale nikdy nemůžeme vědět, jestli tam bude i příště. Když tam bude najednou pivo, tak si ho dá i abstinent, protože jinak je kolem dokola jen rozpálený písek...

Doufám, že přirovnání bylo dostatečně názorné. Ta neritina je už vyhladovělá cestou ke konečnému zákazníkovi a nepatří do nově založeného akvária, je to pro ní nepřátelské prostředí. Spousta lidí to nechápe a nevěří, že šnek může trpět hlady nebo dokonce kvůli tomu zahynout. Tady naštěstí neritinka našla něco, co jí chutná - a dva sežrané trsy názorně ukazují, jaký má hlad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 23:06 orinka Re: orinka
Fotka k příspěvku Vkládám slíbenou fotku okousaný rostliny.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 17:43 orinka Re: zervan
Rostlinku jsem koupila na burze a název bohužel neznám - prostě se mi líbila a nejsem jediná. :-) Zebřičku mám (podle přidané fotky od 12.1.2013. První náznak okusování byl včera, a potom mi sežrala dva trsy rostlinek. Večer se pokusím nafotit, třeba budeš vědět, co je to za zbytek rostlinky. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 17:32 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: orinka
Neporadím síce, ale zo zvedavosti: Do akej rastliny sa pustila? Po ako dlhom pobyte v akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 17:13 orinka
Zebra jedna pruhovaná se mi pustila do rostlinek. Žere jen jeden druh(zatím) a s obrovskou chutí. :-|
V akváriu má výběr řas dle libosti, ale ona se už ani neobtěžuje lezením po skle. Hlady určitě netrpěla, protože tolik bobků jsem v životě neviděla. ne
Máte někdo řešení? Mám ji něčím dokrmovat, přestože jsou v akvárku řasy?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 7 8

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 13669x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14167-neritina-zebra-problem?od=151