Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neritina zebra - problém

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Neritina zebra - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2016 14:49 Muž steeldanny [2] Re: Rounce
Tiež som kedysi riešil túto dilemu a teta v akva obchode mi vravela, že clea helena si trúfne aj na podstatne väčších slimákov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2016 16:34 Muž Rounce [30]
Mám dotaz má vůbec cenu dávat dohromady neritinu a clea helenu nebo mě je helena zlikviduje ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2016 21:14 Rado00000001 Re: klm007
To keď ušla, bolo dávno, a akva je kompletne zariasene, krevety, a Otikovia si pochutnavaju, a neritiny sú prilepené na jednom mieste. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2016 20:27 Muž klm007 [114] Re: Rado00000001
Pokud neritina opouští vodu a "cestuje" má hlad. Všechno co jim v akva chutná, už sežraly. Utrhni kousek kopřivy, spař ji a pak dej kopřivu do akva. To budou hody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2016 10:56 Rado00000001 – Nudia sa?
Mám dve Neritiny asi 4 mesiace, po vložení do akva, ho za dva dni vyčistili od rias, preto som pridal svetlo, aby sa riasy rýchlejšie tvorili. Neritiny cestovali po celom akva nonstop deň noc, raz som na jednu takmer skočil 3m od akva na koberci, vrátil som ju dnu a žrala ďalej. Ale posledný mesiac, nežerú, necestuju nijako po akva, raz dva razy za deň sa o pár centimetrov premiestnia. Sú živé, ale akoby stratili chuť do života, nemáte niekto podobné skúsenosti? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2016 08:20 puccini Re: sivon
Diky. Jdu jen vodovat a kalit... Tom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.01.2016 22:45 Žena sivon [1694] - PlžiRe: puccini
Preventin je jed, stejně jako většina léčiv.
Koncentrace, kterou vydrží některé (!) ryby, může plžům uškodit. Používej tato léčiva jen na léčbu nemocných ryb, které odlovíš z akvária do karantény. Jejich "lití" do fungujícího akvária je zbytečné a škodlivé pro biologickou rovnováhu.

Pokud neritiny stále žijí, mají určitou šanci se uzdravit. Tyto jedy ale poškozují vnitřní orgány a tak mohou uhynout až po určité době. To se stává často u i krunýřovců.
Přeji tobě i neritinám, aby to ustály. Každý z těchto šneků pochází z daleka z volné přírody, namnožit je ještě neumíme. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2016 16:01 R Muž afc1886 [14655] Re: puccini
I když se oba zaběháváte,tak žádné vodičky nepotřebuješ,stačí pravidelná výměna vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2016 15:56 puccini Re: afc1886
To samozrejme chapu, ale akvo mam teprve 6 tydnu a teprve se oba zabehavavame. Asi je nekde chybka a tak se vyptavam zkusenejsich...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2016 09:17 R Muž afc1886 [14655] Re: puccini
Když máš dobře zaběhlé akva,nepotřebuješ žádné kouzelné vodičky ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2016 08:38 puccini Re: sivon
Tak neritiny stale zijou! Nejmensi uz i trochu smejdi, ty 2 vetsi jsou velmi pasivni, ale stale prisate. Snad to rozchodi.
Jak by se jim dalo pomoci?
Vice svetla by dalo vice ras?
Vodicky jsem do akv daval jen pri vymene vody, ty original Eheim a par kapek preventivne Preventinu. Myslis tedy ani toto?
Diky.
.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 23:04 puccini Re: sivon
Prisate na skle jsou, ale jen lehce. Staci zlehka stouchnout a odlepi se. Obratil jsem je na nohy a za chvily se zas prisaly. Ale nikam nepopolezly, jen zustaly prisate a opiraji se o zem. Pri delsim sledovani pres sklo je videt, ze se neznatelne pohnou. Ale jinak nic.
Zkusil jsem pokus, utrhl jsem listy rostliny s trochou rasy a neritiny na ne polozil. Treba si neco zakousnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.01.2016 20:10 Žena sivon [1694] - PlžiRe: puccini
Kdyby byly zdravé a hladové, lezly by po sklech a dekoracích, vždy alespoň něco najdou, řasy rostou, i když je moc nevidíme. Problém je, že žerou jen některé druhy řas, ty měkčí - ruduchy či vláknité řasy se ani nedotknou.
Tohle vypadá opravdu na nějaký problém se zdravím. Dokud jsou přisáté, je naděje, že to rozdýchají. Nelej do akvária zbytečně žádné vodičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 19:32 Muž konrad [45] Re: Legioix
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak okurek im náhodou chutí moc:) obával som sa či mi nezdochnú kedže v akva moc rias nie je ale okurka to vyriešila
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 17:21 Muž Legioix [574] Re: puccini
Nikdy ani na okurek a nebo tablety se spirulinou mě nelezli. Viděl bych to na to, že nedali ten preventin.

edit: Doporučení prodejce ohledně počtu a litráže je chybné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 15:50 R Muž afc1886 [14655] Re: puccini
Řasy po založení jsou normální věc,než si všechno sedne.Proto se akva nechává pořádně zaběhnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 15:46 puccini Re: sivon
Nabizi se tedy vysvetleni, ze neritiny sezrali vsechny rasy a ted jsou na pokraji odchodu do nebe?
Da se je necim prikrmit? Zatim jsem to nenasel, pry chteji jen rasy.
Uz druhy den nelezou a jen jsou na jednom miste.
Nam je doporucily 3 na nasi velikost, protoze se nam po 10 dnech po zalozeni akv najednou hodne zařasilo.
diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 14:18 Žena sivon [1694] - PlžiRe: puccini
Plži obecně velmi těžko snášejí léčiva. Je zbytečné je dávat do akvária, když není žádný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 23:15 Muž Legioix [574] Re: puccini
puccini napsal:
Jinak ted uz se jedna neri odloupla sama, 2.spadla po stouchnuti a 3.zatim na skle ale uz od rana se nehybe.


Podle tech fotek to mají asi za sebou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 22:11 R Muž afc1886 [14655] Re: puccini
Udělej prezentaci akvária a přidej nějaké fotky.Jaký máš filtr?Na 84 litrů to nemáš nejvhodněji zvolenou osádku a 1 neritina by měla být na 60 litrů vody.
rybicky.net/atlasostatnich/neritina_zebra
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 21:46 puccini Re: afc1886
Coz o to, zebry jsem hned otocil, ale delaji mrtvyho brouka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 19:43 R Muž afc1886 [14655] Re: puccini
Tu zebru otoč,mají problém se samy otočit.Ale byla by možná dobrá prezentace akva,ať víme o akva co nejvíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 19:41 puccini
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Taky se nam na listech zacal delat jakoby takovy cerny povlak, viz foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 19:30 puccini Re: afc1886
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Wattercare a plantcare od EHEIM a Preventin na rybky. Jen trosku.
Jinak ted uz se jedna neri odloupla sama, 2.spadla po stouchnuti a 3.zatim na skle ale uz od rana se nehybe.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 17:17 R Muž afc1886 [14655] Re: puccini
jaké chémie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 16:22 puccini
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim vsechny, cetl jsem tady rozrahlou diskuzi a rady, ale i tak bych se rad zeptaĺ na muj pripad. Mame ak 84L asi 5 tydnu. Napred bez ryb, cca 8.den vyskocily dost rasy, spise hnede. V obchode mi poradilí vice svetla a 3 neritiny a 2 male krunyrovce sp. Krmit pry nepotrebuji, tyden v pohode. Zacali smejdit po ak a spasali a spasali. Vratili jsme se po tydnu silvestra a krunyrovci oba zmizeli a uz nebyly. Rasy vyrazne lepsi. Koupili jsme rybky biotop amazonka, dle doporuceni, 3 krunyr.sp., 4 platy, 4 molla, 4 tetra ozdobna, 5 tetra medena, 18 neonek.
Vsichni ok, neri a krunyr stale cile spasali. Medenky dost dorazi na ostatni.
1x tydne odkal, trochu chemie dle doporuceni, topeni a filtr stale.
DOTAZ - vcera 1 neritina, nejvetsi, byla prisata na skle u dna a vubec se nehybe. Ta prostredni lezela na zadech. Obratil jsem ji, do rana popolezla 10cm, je prisata a nehybe se.
Ta nejmensi stale lozila a dnes odpo zustala taky prisata a nehybe se.
Mohly umrit hlady? Nejake rasy tam prece vzdycky jsou, ne? Poradte prosim...
Dekuji. Tom :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 12:04 monny Re: deCORF.OBRAEN
deCORF.OBRAEN napsal: vo svojom akváriu Rio240 mám 2 kusy Neritiny, neprikrmujem ničím a už cca 2 roky si kludne žijú a povedal by som že potravy majú dostatok čo vidno na ich "truse".. v podstate ich mám aby skrmovali riasy ;-) Mate o dost vetsi objem, tudiz i vetsi plochy, verim ze se ve vasem akva maji snecci kralovsky, ale u me budou stradat.A abych se zbavila nezadouciho kusu, to zas ne...ale dekuji za odpoved.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 22:07 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: monny
vo svojom akváriu Rio240 mám 2 kusy Neritiny, neprikrmujem ničím a už cca 2 roky si kludne žijú a povedal by som že potravy majú dostatok čo vidno na ich "truse".. v podstate ich mám aby skrmovali riasy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 21:30 monny – prikrmovani
Zdravim, chci se zeptat, prikrmujete necim neritinu zebru?Dostala jsem od aktivnich pratel tri, mam stolitrove akva a asi jim to nbude stacit.Na netu jsem se docetla, ze se prikrmuje spirulinou, ale ze je to neprakticke.Jinde jsem zase cetla, ze prikrmuji granulky pro krevetky.Jakou mate zkusenost vy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2015 20:45 Žena Turbínka [2558] Re: konrad
Možná už nezapáchá proto, že za tu dobu vyhnilo všechno co mohlo. Normální to není.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2015 20:44 TinaR Re: sivon
děkuju, příště vyndám - ale druhej to v pohodě přežil, dávala jsem poloviční dávku, tak snad bude vše už OK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2015 20:42 Muž konrad [45]
Ukladajú sa neretiny na zimný spánok? V septembri mi zmizli z akva obe neretiny a nedavno som jednu objavil zahrabanú v štrku. Síce sa týždeň nepohla ale zaklopku má na mieste a ani nezapácha. Je to normalne? Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2015 13:04 Muž Legioix [574] Re: visek
3-4 víc ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2015 13:02 Muž visek [75] - Tetry
kolik neritin do 200 litroveho akvaria?mam to trochu zarostle i velky koren
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2015 21:23 Žena sivon [1694] - PlžiRe: TinaR
Příště raději při léčení ryb plže vyndej, jsou na některé látky mnohem citlivější, než ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2015 12:47 Žena Turbínka [2558] Re: TinaR
Vyndat, mrtvej plž dělá velkou paseku s vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2015 12:35 TinaR – Neritina - odpadla zátka
Dobrý den, u jedné z neritin nám odpadla zátka = že je mrtvá? Mám tam krevetky (red cherry) - mám ji tam nechat a krevetky se postarají nebo radši vyndat? Přeléčujeme akvárko Sera Omnipurem, takže to bude asi důvod, proč to Neritina vzdala.......děkuju za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2014 21:33 Žena TerezaP [5] Re: Turbínka
no já nevím přítel si taky 2 koupil a hned je dal do akvárka a jsou v pohodě ;) šnek nijak nezapáchá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2014 21:16 Žena Turbínka [2558] Re: TerezaP
Takže aklimatizace de facto nulová, to by mohl být ten problém hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2014 21:11 R Muž romant [27982] Re: TerezaP
Vyndat, přivonět a bude po spekulacích. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2014 21:10 Žena TerezaP [5] Re: Turbínka
měla jsem ji v plastovém kalíšku s vodou z akvárka, kde předtím den byla a pak jsem ji položila do mého akvárka na kamínek porostlý řasou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2014 20:53 Žena Turbínka [2558] Re: TerezaP
TerezaP napsala: aha, takže si teprve zvyká
To zrovna neříkám, ale ani nevylučuji. Pokud došlo k nešetrné manipulaci při transportu už si třeba "dozvykala". Jakým způsobem byla transportována a navykána na nové prostředí? Nebála bych se vyměnit 1/3 vody, dát neritinu na viditelné místo, otvorem dolů a sledovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2014 20:48 Žena TerezaP [5] Re: Turbínka
aha, takže si teprve zvyká, jestli dobře chápu? no mám tam ještě jednoho šneka a ten je v pohodě ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2014 20:44 Žena Turbínka [2558] Re: TerezaP
Možná byl problém v transportu a aklimatizaci, mohl dostat teplotní šok. Mě se někdy neritina nehne z kořenu třebas dva dny. Co ostatní plži ve akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2014 20:27 Žena TerezaP [5] Re: Turbínka
jojo řasy tam byly ;) no na jednom místě je tak den... čichem už jsem to zkoušela a v pohodě ;) ale je mi divný, že by se ani nehnul.. u nás je problém toho šneka sehnat a když se poštěstilo, tak tohle..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2014 20:22 Žena Turbínka [2558] Re: TerezaP
Byl po transportu řádně aklimatizován? Měl v původním akváriu dostatek rostlinné potravy? Jak dlouho je už na jednom místě? Pokud je to dýl jak 3 dny, vyndala bych jej a zkusila jeho kondici zjistit čichem - pokud smrdí má to nejspíše za sebou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2014 20:16 Žena TerezaP [5]
Koupila jsem si tohoto šneka, chvíli byl u přítele v akvárku, sice byl trochu línější než ty ostatní, ale lezl, pak jsem si ho přivezla domů, dala do akvárka a od té doby je na jednom místě.. Je toto chování normální nebo mám myslet na nejhorší? :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 20:58 Žena Turbínka [2558] Re: jsdol
Ty ryby jsou mřenky, ale jsou to hejnové ryby a chtějí hodně protoru pro plavání, raději bych se přikláněla k těm Helenkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 20:19 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: jsdol
Rybky neviem, ale tento slimák (bol tu spomínaný, Clea Helena): rybicky.net/atlasostatnich/surmovka_vrazedna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 19:11 jsdol – Zdravím
Které rybyčky ,,žerou" ty malý šneky?Dík

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 7 8

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 13668x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14167-neritina-zebra-problem?od=101