Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neritina zebra - problém

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Neritina zebra - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2023 20:52 Muž Rybar [-29] Re: Passenger77
Atlas je nějaká příručka ,jak by se to mělo chovat nebo pěstovat. Ale vyjímky se vždy najdou . Tak tady nebudu řešit jestli padá na záda a jestli je to normální, protože je to v atlasu . Ta moje cestuje i po krycím skle tedy mimo vodu a hlavou dole ,ale nikdy jsem jí nenašel obrácenou na dně. Pokud leźí na dně obráceně a po otočení se z místa nehne , tak se něco děje. Mám neritinu v kuli Teplota tam je 20 C rostliny mech a hnědlovka. Když jsem ji předělal do druhého voda 24 C rostliny kryptokoryny a Bulovka vodní. Šneka jsem položil na dno a tři dni se nehnul . Tak jsem ho vrátí zpět . Tak že pokud tam žádná změna neprobíhá ,tak by ten šnek po obrácení dál cestoval po akváriu.
Edit: Tak jak jsem napsal .Byla to čerstvá zkušenost po předělání do původního akvárka se sice zapamatoval , ale jen na dva dny včera večer byl na dně v normální poloze ,ale bylo po něm .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2023 19:22 Muž Muhyng [1] Re: Rybar
Prekrmene akvarko asi nebude. Tento konkretny zral riasy zo skla, obcas som tam hodil nejaku prevarenu uhorku. Kedysi zvykol po skle na prednom okraji aj do substratu zajst a zrat ten humus, teraz uz moc nie. Zaroven si nemyslim, ze by bolo akvarko nejako prekrmene, uz takto funguje vyse roka. A prvy co skapal - netusim, list na rozlucku nenechal :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2023 18:49 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Muhyng, Rybar
Mně Teda větší Neritina zebra sem tam na záda spadla sama...někdy jsem jí pomohl druhý den, někdy to zvládla sama. Určitě za pár hodin na zádech neuhyne, protože takto hyne na vyhladovění. Každopádně je toto o nich známo a uvádí se i zde v atlase.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2023 16:55 Muž Rybar [-29] Re: Muhyng
Sama od sebe nespadne . Pokud někdo ,tady napsal že se to stalo, tak se otočila a jela dál. Tvoje je zavřená a namístě ,tak je něco špatně . Pokud je zavřená tak žije .jen najít tu příčinu . I krmením můžeš lecos pokazit ,překrmené akvárka taky nic dobrého. A proč odešel ten první šnek ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2023 16:24 Muž Muhyng [1] Re: Rybar
Spadnutu na chrbte a zavretu som ju nasiel uz v akvariu, z ktoreho som ju iba vylovil. Vymena vody sa predtym nekonala. Posledny tyzden som iba krmil. Proste sa nic zvlastne, o com by som vedel, alebo to spravil, neudialo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2023 12:44 Muž Rybar [-29] Re: Muhyng
Jasně si napsal , že si jí dál do hrnka s vodou ,to není změna hrnek bez rostlin bez topení . A pokud spadla na záda a neotevře se ,tak se tam něco děje . A ten první padl z jakého důvodu byl starej? Výměna vody cokoliv se počítá za změnu .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2023 11:59 Muž Muhyng [1] Re: Rybar
Ale v prostredí sa nič nezmenilo a ležala na chrbte. Zavretá. Predtým keď jedna zdochla, tak smrdela brutálne a nebola zavretá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2023 07:15 Muž Rybar [-29] Re: Muhyng
Reaguje na změnu prostředí . Když jsem chtěl jednu neritinu předělat do druhého akvárka ,tak 3 dní se vůbec nepohnula zůstala ná tom samém místě ,po návrau do původního akvárka plž opět ožil .Sám od sebe nikdy nespadl mám jich doma 5 kusů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2023 22:07 Muž vlka [3444] Re: Muhyng
Mně párkrát dopadla a zůstala ,,na zádech,, ale vždycky se sama přetočila. Je fakt, že ji někdy pár dní nevidím, ale zatím se vždy ukázala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2023 21:36 Muž Lojza007 [1199] Re: Muhyng
Já je vždycky akorát otočím a uvidí se. Zatím to ty neritiny vždycky rozchodily...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2023 21:14 Muž Muhyng [1]
Ahoj. Dnes som si všimol neritinu (voj. prilba) ležať na chrbte v substráte. Nemohla tak byť dlho, pri rannom kŕmení tam ešte neležala. Takže max. 7 hodín. Vybral som ju z akvária. Nesmrdí a má zavretú ulitu klapkou. Dal som ju do pohára s vodou z akvária. Za 5 hodín sa vôbec nepohla. Mám niečo skúšať? Vďaka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2021 17:01 Muž Lojza007 [1199] Re: olwy
Já bych si ten rozbor pro vlastní klid nechal udělat. Je to studna, ze které taky pijete?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2021 16:41 Muž olwy [24] - TetryRe: Lojza007
Děkuji. Mám studniční vodu, tam by nic špatného být nemělo (chlór, měď). Ale nevím. Celá voda je udělaná před 4 roky a z toho 2 roky jiná AQ v klidu fungovala.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2021 14:47 Muž Lojza007 [1199] Re: olwy
Možná nějaký těžký kov nebo něco ve vodě, co šnekům vadí a rybám nevadí nebo vadí tak málo, že přežijí? Co nechat udělat rozbor? Případně zkusit dohledat látky, které šnekům hodně vadí a udělat na ně test.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2021 13:42 Muž olwy [24] - TetryRe: Lojza007
Ahoj, určitě se množit nebudou, to by byl zázrak i v poloslanné vodě. Ale nevím, kde hledat chybu, když je koupím a ony mi (opakovaně) pomřou. Rybičkám a řasám se daří skvěle. Šnekům ne. AQ jsou založené více jak rok. Tak prostě nevím, jak tam šneky udržet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.06.2021 20:10 R Muž ctibum [6907] Re: olwy
Neritina je, krom jiného, i střevo, které, když spadne "na záda", se neumí otočit a leží tak až do smrti, nebo dokud ji neotočíš ty.
A také umí z akvárka zdrhnout, pokud není dostatečně zakrytované...
To vše se dočteš ve zdejší atlasu rybicky.net/atlasostatnich/neritina_zebra ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2021 16:05 Muž Lojza007 [1199] Re: olwy
Neritiny se ti určitě jak o život množit nebudou, pokud nemáš poloslanou vodu. Já jsem je ze Sklorexu normálně hodil do akvária a občas jsou někde vidět, občas vidět nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.06.2021 13:23 Muž _Rob_ [80] Re: olwy
Mělo by se s nimi zacházet podobně jako s rybami - aklimatizovat určitě. I tak je to s těmito šneky zvláštní někdy to dají a někdy se dva dny nehnou a smrdí jak bolavá noha. (já raději okružáky)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.06.2021 12:48 Muž olwy [24] - Tetry – Jak donést neritinu?
Koupil jsem v Brněnském Sklorexu opakovaně neritiny. Poté, co jsem je vylovil z kelímku a přendal do AQ chvíli žily. Pak někam zalezly a dál jsem je neviděl. Sklo zůstává plné řasy. Nevím, co s tím. Mám neritinu nějak déle zvykat na novou vodu?
Obecně mi připadá, že mám v AQ málo šneků, na to, že by se měly množit jako o život. Nevíte, čím to může být? Díky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2021 22:12 AkvaJan Re: PetrO
Vsetky parametre vody sú v poriadku. Aspon podla merania.Aj pH, aj KH, aj nitráty, aj dusicnany. Vsetko v norme. Aj rias majú dost, práve preto som ich kupil, nech ich pozeru.
Hm, zvlastne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2021 14:23 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: PetrO
Petře, jestli se nevracejí a jsou tam dlouhodobě, bude asi něco s vodou... a bez ní dlouho nevydrží coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2021 13:19 Muž PetrO [752] Re: AkvaJan
Výňatek ze zdejšího atlasu:

...Často se vydává na hladinu (i nad hladinu) a nutností je utěsnit dobře prostor nad hladinou, jinak ji můžeme najít mimo akvárium, což má zpravidla tragické důsledky...

rybicky.net/atlasostatnich/neritina_zebra

Popravdě, už jsem ji taky párkrát našel zaparkovanou nad krycím sklem v deklu akvária, ale vždy vrátil a žije dál.
Mám je už nějaký ten rok.

Máš dost řasy? Mají co žrát?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2021 13:02 AkvaJan – Neritina bez vody
Zdravim,pred dvomi tyzdnami som kupil dve neritiny na odstranenie rias. Po vhodeni do akvaria vyliezli nad vodu na ochranne sklo a odvtedy sa pohybuju vylucne nad hladinou. Je to normalne?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2021 19:46 Žena Venusa915 [8] Re: chameleon
Neprežila. Po 3 dňoch nakoniec začala smrdieť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2021 11:30 Žena Venusa915 [8] Re: chameleon
Fotka k příspěvku Keď som ju tam dávala nesmrdela. Skúsim počkať a uvidím. Zatiaľ sa ani nepohla.

Edit: vytiahla som ju, nezdá sa, že by smrdela. Má trošku pootvorenú klapku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2021 22:10 Muž chameleon [63] Re: Venusa915
Vyber z vody a ovoňaj :-P jedna z mojich dvoch bola tiež neaktívne takmer vkuse, pomerne mladá a malá, len sem tam sa pohla, zato veľká behá po celom akva. Ja osobne som smrad z nej necítil vôbec, ale raz som šiel vyskúšať keď mala dlhšiu pauzu cca týždeň vkuse na mieste, a ako som ju zodvihol vypadla z ulity :-( tak je aspoň ulita na dekor :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2021 19:28 Žena Venusa915 [8] – Neritina vojenská prilba
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, kúpila som neritinu vojenskú prilbu. Ale už od kúpy je neaktivna. Môže byť uhynutá?spolu s ňou som kúpila aj clithony a tie sú v pohode.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2020 14:49 Hanka Re: Morticia
Já prikrmuji platkem mrkve.Ta jim šmakuje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2020 10:09 Žena Morticia [118]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Moje Neritina má asi nějaký problém. Předevčírem jsem ju našla na zádech, otočila, přicucla se, říkám si fajn, včas. Dneska ráno ji na zádech našla zas. Hned šplhala na sklo. Zřejmě má hlad, jestli tam ležela přes noc..? Problém je, že neroztáhne nohu úplně, vyšplhala kousek a spadla. Teď leze podél štěrku, asi aby se udržela.
Jde o Ner.pulligera, tu černou, co je aktivní v noci. Co se jí mohlo stát a jak pomoct?
Foto než spadla a podél štěrku. Sval na jedné straně neroztáhlý, takový pokrčený.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2019 15:00 Muž Planorbella [643] Re: Bimba
Aha, prezentace mě nenapadla, díky. Snad se jim bude dařit, kdyžtak můžeš za čas dat info.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2019 14:30 Muž Bimba [6] Re: Planorbella
To bude ono. Akvarium je 6 týdnů po založení, čisté a bez řas. Foto je v prezentaci.
Neritinky jsem vylovil a dal kamarádovi do akvária, tam budou mít bašty dost a časem se třeba můžou vrátit pracovat ke mě. Takže děkuji za radu a záchranu dvou životů.
Je ale zajímavé to chování. Když bych měl hlad, tak bych alespoň občas vylezl z domečku a udělal obhlídku, zda někde není něco k snědku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.12.2019 13:40 Muž Planorbella [643] Re: Bimba
Tipuju to na nedostatek potravy, vyfoť celé akvárium, zřejmě jim bude chybět potrava - řasy. Pokud tomu tak opravdu je, je jen otázka času, kdy zemřou hladem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2019 13:05 Muž Bimba [6] Re: Planorbella
Nyní leží volně na písku, víčka zavřené. Občas byly i na zádech a tak jsem je obracel. Případná změna polohy je možná způsobena projíždějící Ampulkou.
Ale vůbec nezapáchají!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2019 11:48 Muž Planorbella [643] Re: Bimba
Jsou přisáté k povrchu, nebo mají víčko zaklopené, a tudíž jsou volně položené na dně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2019 21:06 Muž Bimba [6] – Nehybné Neritinky
V akváriu asi 5 týdnů po založení mám 2 neritinky. Zpočátku jsem je viděl jezdit, ale nyní již tak 2 týdny jsou absolutně bez pohybu. Dvakrát jsem je měl venku, ale zápach jsem žádný necítil a tak jsem je vždy vrátil.
Žijí, nežijí?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2019 22:36 Muž Planorbella [643] Re: Lister
Nebylo by špatné to vyfotit. I akvárium, protože většinou mají výkaly podobnou barvu jako potrava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2019 20:46 Lister – Neritina - bílé vykaly
Zdravím akvaristy. Prosím o radu. Je normální, že neritky vypuzují dlouhé bílé výkaly? Hodně podobné jako kdyz má ryba hlístice nebo bičíkovce. Může se plž nakazit taky podobnou potvorou?

Jinak se projevuji normálně jsou aktivní a všimnul jsem si u dvou kusů ve dvou variantách různých akváriích (ale jde o plže že stejného nákupu).

Napadlo mne jestli tě nemůže být z hladu, protože jsem to s počtem trochu přehnal a na pevných površích je řasa prakticky úplně spasena - jedna nádrž 3 kusy na 50 litrů a druhá 2 kusy na 30 litrů - v tom menším bohužel jedna už zařvala, druhá žije, ale takhle kadí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2019 20:38 Muž vlka [3444] Re: pluto84
Osobně bych plže vůbec neřešil. Vždy si něco najdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2019 20:26 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: pluto84
to akvárium bez řas, bez zbytků jídla, bez uhnívajících částí rostlin, bez "slizu" bys mohl vyfotit smich
myslím , že stačí přilepšit např.spařenou kopřivou pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2019 19:06 pluto84 – Neritina zebra + Plž Clithon sp.
Ahoj, dochází mi v akváriu řasy pro plže, nemáte někdo zkušenost s potravou pro krevetky : Dennerle řasové krmné lístky ? Lístky jsou z čisté řasy a bude to neritina zebra konzumovat ?
Nezkoušel někdo ? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2019 13:21 Silviebaris Re: Pavla28
JJ,ja si toho všimla,az jsem ji ted vybrala,a koukla na ni...U ampulárie je to vidět líp..A ještě jsem četla že zkapnout,né zaklapnout...brýle X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 13:15 Žena Pavla28 [210] Re: silviebaris
Neritiny mají víčka, proč by se neměla zaklapnout?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 13:03 Muž Luky13 [60]
Mrtvá snad není, nesmrdí. Uvidím, jestli se vrhnou na mrkev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 12:19 Silviebaris Re: Luky13
a myslíš,že zkapala od hladu...řasu určitě máš,myslím tu,oku neviditelnou...Mrkev zkus,já neritiny nekrmím specialně ničím.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 12:13 Muž Luky13 [60] Re: silviebaris
A čím prosím přikrmit Neritinu? Zkusím teď mrkev. Nějak nemám rasu v akváriu. Teď se mi jedna Neritina zaklapla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 11:43 Silviebaris Re: Luky13
Proč kopřivy,nevím jestli ti to budou žrát... ;-)Já bych dala teda tu pálivou.. Kopřivy dávám krevetkám..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 11:38 Muž Luky13 [60]
Ahoj, asi blbá otázka stydim jakou kopřivu pro Neritiny? Hluchavku nebo obyč? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 19:33 Andaska Re: Hanumana
Zkusím tedy počkat, děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 19:24 Žena Hanumana [71] Re: Andaska
U neritin se uvadi, že se těžko otáčí ze zad na nohu, takže není asi od věci vypozorovat jestli je to případ i té tvoji ale pokud se jen nehyba tak bych ji dala čas stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 19:18 Andaska
Oki díky, jen se divim, ze se ani nehne.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 7 8

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 13669x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14167-neritina-zebra-problem