Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čím přidělat 3D pozadí

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Pozadí 

Přejít na předchozí stránku 5 Žádná další stránka   1  
Čím přidělat 3D pozadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 19:44 Muž ČUPR [204] - Tetry
arnošt napsal: ...jen toho hada mám vodorovně a ne svisle - to kvůli tahu při vztlaku...

No to je také dobrá připomínka, která mne nějak ani nenapadla - díky za ni! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 19:30 Žena Amy01 [39] – Re: ČUPR
ja som to lepila kruhmi velkymi prázdnymi a po obvode, drzi super
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 19:25 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: ČUPR
já jsem to přilepil tím hadem - o dost hustším přiznávám - ale drží to super - ono to bude asi možná skoro jedno - jen toho hada mám vodorovně a ne svisle - to kvůli tahu při vztlaku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 19:01 Muž ČUPR [204] - Tetry – Vhodný způsob nanášení lepidla na pozadí
Fotka k příspěvku Jsem připraven přilepit již na míru nařezané 3D pozadí z tvrzené pěny od fy JUWEL. Zadní stěna, která přijde přilepit na sklo je rovná, pouze vyznačená čtverečky - tedy lepit se bude rovná plocha na sklo. Jen nevím, zda mám udělat z lepidla "housenku" podle obvodu pozadí a pak "hada" po celé ploše (tak to doporučuje i výrobce), nebo zda bude pevnější udělat "housenku" po obvodu a namátkově nanést "bobky" lepidla po celé ploše. Tento způsob se mi zdá být účinnější a pevnější. Viz obrázek. Prosím o vaše rady případně zkušenosti. Lepit budu černým silikonovým lepidlem.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 16:56 Muž filipsi [1295] – Re: Epameinondas
2mm vrstva nejmene 24 hodin. Takze treba 0.5cm cca 3 dni. Nechal bych to jeste dele, silikon pri schnuti uvolnuje kys. octovou, tak bych nechal vytvrdit dukladne i hlubsi vrstvy, pokud tam nejake jsou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 16:35 Muž Radek [3] – Re: deathfoe
Tak, tak. Pokud to jde vyšprajcovat (~= podepřít) pozadí napruženým polystyrenem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 16:35 pavel21 – Re: Epameinondas
minimálně 1 den, nejlépe několik dní - lepší je počkat a nespěchat!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 16:07 Muž deathfoe [58] – Re: Epameinondas
Dej tomu aspoň 24 hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 16:04 Nafe – Re: Epameinondas
nechavam silikon uschnout do druheho dne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 16:03 Muž Epameinondas [10] – Jak dlouho schne silikon na 3D pozadí
JPoradí mi někdo jak dlouho schne silikon na 3D pozadí. Jsem si koupil lepidlo specialně na to a nevim jak dlouho to mam nechat schnout než to zalít vodou. Není to tam napsaný. Jsem to nechal dneska 3 hodiny, nalil tam vodu a ta to pozadí vynesla na hladinu sad
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 09:56 Muž romi [7]
dobry den.
zariadzujem rohove akvarium a planujem tam aj polystyrenove pozadie. chcem sa spytat, ci je vhodne spravit komoru pre vnutorny filter a topitko a ukryt ich za pozadim? nezhorsi sa tym cirkulacia a ohrev vody?
dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2007 20:48 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
NO já taky....čerstvě tři dny vše funguje :-D Ale přilepené. :) A dělali jsme si ho sami :-)) (Teď si připadám jak malé dítě va školce) heč heč :-D smich :-D
Tímto též děkuji za užitečné rady ano potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2007 20:45 janek
já už tam pozadí z polystirenu mám ,nechal jsem si ho udělat přesně na míru od dna po lištu a jen sem ho tam zasunul a přihrnul pískem a drží ůplně bezvadně .Tak at se daří

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 10:55 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
díky, šlo mi hlavně o to za jak dlouho můžu dát rybičky zpět. A už se dva dny máčí :) Se sklem bezva nápad palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 09:11 Muž hanz [27]
To stim prilepenim na jine sklo je vazne dobry napad, ze me to nenapadlo :-D :-D
Ted uz aspon vim jak to udelama ja palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2007 23:31 Muž wladys [291] - Cichlidy
Obyčejné zaklínění o horní výztuhu nedoporučuji.Polystyren má dost velký výtlak a časem ti výztuhu vyhne nahoru.Takže pokud ho nechceš na pevno přilep ho na sklo o stejném rozměru jako je zadní stěna a po zaschnutí vlož do nádrže. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2007 23:25 Muž filipsi [1295]
Jestli tomu dobre rozumim, chcete pridat pozadi do akva, co uz funguje? A jen docasne dat ryby jinam?
Ja bych to udelat takhle - do zalozniho akva dat vodu z hlavniho, prelovit ryby, zbytek vody do kybliku, co se vejde, s kytkama, filtr do zalozniho. Instalovat pozadi, predelat dno, presazet kytky, vodu z kybliku zpatky, pockat pul dne az se to trohu usadi, prelovit ryby zpet, precerpat zpatky vodu, dolit.
To pozadi bych pred akci jeste na par dnu predem namocil do vody.
Jestli se ptate na to, jak ho upevnit, tak ted koukam, ze to hanz napsal, jeste jde ho prilepit na dalsi sklo a vkladat i s dalsim sklem (a to treba prilepit par "dubliky" silikonu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2007 23:18 Muž hanz [27]
U toho pozadi s PE jsou dve moznosti jak ho umisti
1) ZAKLINENIM - provedes to tak ze opres pozadi o vrchni spernou listu a pred nej polozis vetsi kamen
2) PRILEPENIM - jednoduse ho primaznes silikonem k sadni strane akvaria

PS:zatim stim nemam zadne skusenosti, ale pozadi uz mam doma pripravene, akorad se mi ted jeste nechce znovu rekontruovat akva od zacatku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2007 22:57 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky – Vložení pozadí do akvária
Mám možná hodně "zvláštní" :-D dotaz. Máme vyrobené pozadí z polystyrenu. Teď řeším jakým způsobem, ho vložit do akvária, aby bylo vše v pořádku. Opatřila jsem si i jiné akvárium kam dám rybičky. Za jak dlouho po tom co tam dáme pozadí, dekorace a rostliny, by jste tam dali i rybičky? A hlavně filtr poběží tam co budou rybičky, takže filtr musím přesunout až s rybkama. Nevím jak to technicky a hlavně co nejlépe pro rybky i rostlinky zrealizovat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2007 22:42 Muž filipsi [1295]
treba ja mam bridlicove. Ve zkratce - nalames bridlici velkym nozem a kladivem (treba) na tenke platy, ty lepis na zadni stenu silikonem. A hotovo. najdes kdyz budes hledat clanky s popisem i s fotkami.
Je mnoho dalsich moznosti plastickych pozadi, polystyrenove, z montazni peny, laminovane .... Take najdes clanky.
mysli na to, ze zabiraji mnoho mista uvnitr akva (neco jako to "bridlicove" relativne nejmene), tak se to hodi spis do vetsich akva, kde ti nejde o nejaky ten litr.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2007 22:34 cher8kee
Jo tak už sem to zmáknul potlesk , lepidlo asi 89kč ale zyblo mi víc jak 3/4 tuby. a nechal sem to podle návodu 24h schnout. nejlepší je tu tapetu v akvu rozložit pořádně to objet lepidlem, a pak prstem roztírat, lepí to v pohodě i to pozadí se mi teďka líbí, lepčí než to moje černý sklo(byla zadělaný lepidlem od předchozího majitele, tak sem volil tapetku. ale byl tu jeden příspěvek o plastickém, a břidlicovém pozadí. má to někdo? jak se to vyrabí??? :-) dík hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 14:40 Muž Roman [100] - Cichlidy
K tomu postupu.Můj osobní dojem z toho je asi takový.Pokud nebude tapeta nalepena po všech jejích krajích, tak se za ni dostane i malé množství vody.Tudíž na ni nemůže působit tlak, který by ji ke sklu přimáčkl ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 08:17 Muž Jura23 [6]
No tak kolem 50Kč no.... :-P Jsem si nebyl uplně jistej, tak jsem rači napsal víc... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 00:45 Muž isamik [180]
Akvarijni silikon lze koupit i baumax a dalsich, skoda ze vetsinou jen transparentni. Tuba stoji asi 150Kc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 00:32 Ondrej
Ta cena 100kc je docela dost nadnesena shop.miga.cz/… jinak jednobarevne pozdai se mi libi vic. Vsichni pisou do nadrzi 'pridal byc tapetu' - nevim jestli tapeta je lepsi pro rybicky, ale ja bych uz asi volil nejake polistirenove pozadi nebo bridlici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2007 19:02 Muž Jura23 [6]
Ahoj... Tapeta se lepí zevnitř pomocí silikonu.... Koupíš to v každym zverimexu.... Tuba stojí kolem 100Kč. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2007 13:33 cher8kee
I když začínám přemejšlet že si tam tu černou nechám :-) díky za rady palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2007 13:29 cher8kee
Fajn a když si tam chci dát tu tapetu:) tak kde bych sehnal lepidlo a kolik asi sotjí??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2007 13:21 Muž wladys [291] - Cichlidy
Taky bych nechal černé pozadí...mnohem lepší než ty kýčovité fototapety ;)..jinak s postupem souhlasím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2007 13:17 Muž Horác [3942]
Dá ... (mimochodem, černé pozadí je stejně nejlepší :o) X-) ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2007 13:17 Muž Sprachys [48]
horejsek izolepou a dole zahrnout sterkem ;-) tlak vody pritiskne tapetu ke sklu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2007 13:15 cher8kee – Jak "nalepit" pozadí na vnitřní stranu akva?
Ahojte tápí mě jedna věc mám akvo z 2.ruky a odlepila se mi zadní tapeta, jenže zadní strana je zatřená černou barvou. takže novou tapetu nemůžu nalepit zezadu. dá se použít pro vnitřní nalepení nějaký silikon? popř lepidlo na lepení akva?? díky moc za rady ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [5]

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 5682x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14154-cim-pridelat-3d-pozadi?od=201